Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 3 wrz 2022

    Spieszę donieść, że wybory nadchodzą wielkimi krokami. Jadąc z Myślenic do Dobczyc, na Stojowicach zobaczycie piękny bilboard z posłem Kurowskim, który ponoć jest dla wszystkich.

    6 Cytuj
  • 3 wrz 2022

    Reparacje.
    A co będzie jeżeli Niemcy powiedzą -nie?
    Czy powinnismy w ramach reparacji, zająć przygraniczne miejscowości?
    W zimie będzie dobra okazja, bo Niemcy są osłabione brakiem surowców z Rosji i zajęcie terenów w pasie 50-100 km od naszych granic i utrwalenie tam administracji polskiej, byłoby zadośćuczynieniem.
    Dobrze byłoby zając jeszcze Kaliningrad.

    Wcześniej takie pomysły mi do głowy nie przychodziły, ale teraz oświecony przez prezesa,
    mógłbym przewracać mury.

    5 1 Cytuj
  • 4 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    Jest jak jest ale mam fotowoltaikę więc rachunek za prąd mam bardzo niski (ok 50zł miesięcznie), gazu mało zużywam więc nie boli (ok 120 zł mesięcznie) a węgiel ekogroszek poluję z PGG i nie panikuje bo mam piec dwufunkcyjny i dużo drzewa więc jeżeli nie upoluję do zimy to w zimie kupię 2 tony i powinno starczyć. Czekam na 3 tysiące dotacji do ogrzewania. Warto myśleć perspektywicznie. Co do Tuska to mam o nim swoje zdanie i nie zamierzam zmienić, niech ma swoje upiorne myśli o pracy w sejmie a o Putinie szkoda dyskutować. Pozdrawiam

    Bez urazy, ale nie jestem twoją niańka więc średnio mnie interesuje jak tam sobie ciułasz. Pytałam jakie masz wytłumaczenie na tę sytuację? Czy nadal twierdzisz, że to wina Tuska i Putina a nie rządów PiSu? Czy po prostu nie umiesz liczyć i wyżej cenisz to, co PiS ci "daje" niż to, co przy tym tracisz?

    5 Cytuj
  • 4 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    Przypadek, nie sądzę. Po prostu większość ludzi dalej pamięta te czasy za rządów PO i już nie chcą powtórki z historii tak jak ja. Wasze starania są daremne bo nie da się zamydlić oczu przez internet mądrym ludziom.

    Pobudka. My też pamiętamy i też ich nie chcemy. Problem w tym, że również, a nawet jeszcze bardziej, nie chcemy rządów PiSu. PiS jest pod wieloma względami gorszy od PO (uczciwie przyznaje że nie pod wszystkimi) i żadna ilość jadu jaki wypluwasz tutaj na ten temat niczego w tej kwestii nie zmieni. PiS jest gangreną tego kraju i trzeba go odciąć z zapasem, nie zamieniać na inne choróbsko ale też nie udawać, że ta zgnilizna jest ok.wiec skończ już chyba że sam siebie próbujesz przekonać. Nikt myślący i umiejący liczyć nie przyzna ci racji.

    8 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    [cytat=DM_S]Pobudka. My też pamiętamy i też ich nie chcemy. Problem w tym, że również, a nawet jeszcze bardziej, nie chcemy rządów PiSu. PiS jest pod wieloma względami gorszy od PO (uczciwie przyznaje że nie pod wszystkimi) i żadna ilość jadu jaki wypluwasz tutaj na ten temat niczego w tej kwestii nie zmieni. PiS jest gangreną tego kraju i trzeba go odciąć z zapasem, nie zamieniać na inne choróbsko ale też nie udawać, że ta zgnilizna jest ok.wiec skończ już chyba że sam siebie próbujesz przekonać. Nikt myślący i umiejący liczyć nie przyzna ci racji.[/cytat

    Właśnie się zastanawiam czy czytacie to co piszecie, przecież to wy plujecie jadem w każdym komentarzu,wyzywacie innych za ich odmienne przekonania. Przeczytajcie swoje komentarze i moje oraz porównajcie kto pluje jadem. Zacytuj mój komentarz z plucia jadem a ja zacytuję twój i zobaczymy na czyją korzyść wyjdzie porównanie.

    Cała Europa zmaga się z podwyżkami prądu, gazu, ogrzewania, stóp procentowych ale w zadnym kraju aż tak nie opluwają tak partię rządzącą za to. Najciekawsze że to ci bogatsi są najbardziej pokrzywdzeni, ty sama napisałaś że podatku masz więcej niż ja wypłaty więc nie wiem czemu narzekasz.

    3 6 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Adamos,
    Twój komentarz do reparacji.
    Bo jak nas Niemcy zasypia szmalem, to ich przegonimy.
    A Kaczyński mówił, że te ziemie co je dostaliśmy po wojnie, to były zrujnowane.
    Że Wrocław był ruiną i Jelenia Góra też, wiec to żadne reparacje.

    Też się zgadzam, że te wymienione miasta i Szczecin Kołobrzeg Bydgoszcz Zielona Górą, Gorzów Wielkopolski. powinni nam oddać odbudowane i eleganckie a nie jakaś taka kupa gruzu.

    Ten szmal się nam po prostu należy.

    2 2 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    https://tvn24.pl/polska/pieniadze-z-kpo-kiedy-polska-dostanie-srodki-z-ue-komentarze-politykow-jan-filip-libicki-katarzyna-lubnauer-maria-koc-6054864

    Przystępując do unii europejskiej mamy obowiązek wpłacać składki do budżetu ale mamy też prawo żądać wypłaty pieniędzy np z funduszu KPO, pieniądze z KPO nam się po prostu należą, jeżeli Niemcy pod pozorem łamania samorządności nie wypłacają środków więc rząd PIS przypomina o reparacjach wojennych, Jakoś rządowi Niemiec nie przeszkadza w handlu z Rosją łamanie praw Ukrainy, zbrodnie wojenne, los obywateli Ukrainy w Polsce, Czy chciałbyś dawać pieniądze Rosjanom za które prowadzą wojnę w Ukrainie tylko po to żeby mieć w domu tańszy gaz. Ja nie! A Niemcy to robią a tylko w Polsce widzą łamanie praworządności.

    2 3 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 4 wrz 2022

    Rosja jest członkiem UE? Chyba nie...

    Polska (póki co) jest i obowiązują ją standardy w zakresie praworządności. Zostały złamane, dlatego nie ma kasy z KPO.

    5 1 Cytuj
  • 4 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    https://tvn24.pl/polska/pieniadze-z-kpo-kiedy-polska-dostanie-srodki-z-ue-komentarze-politykow-jan-filip-libicki-katarzyna-lubnauer-maria-koc-6054864

    Przystępując do unii europejskiej mamy obowiązek wpłacać składki do budżetu ale mamy też prawo żądać wypłaty pieniędzy np z funduszu KPO, pieniądze z KPO nam się po prostu należą, jeżeli Niemcy pod pozorem łamania samorządności nie wypłacają środków więc rząd PIS przypomina o reparacjach wojennych, Jakoś rządowi Niemiec nie przeszkadza w handlu z Rosją łamanie praw Ukrainy, zbrodnie wojenne, los obywateli Ukrainy w Polsce, Czy chciałbyś dawać pieniądze Rosjanom za które prowadzą wojnę w Ukrainie tylko T po to żeby mieć w domu tańszy gaz. Ja nie! A Niemcy to robią a tylko w Polsce widzą łamanie praworządności.

    Problem w tym, że UE nie partia polityczna, tylko związek państw.
    Te państwa w 99%, uważają, że to rząd PiS łamie prawo.
    Rząd PiS uważa że to UE, łamie prawo.
    Trudno powiedzieć że jest pat, bo większość zdecydowała, o łamaniu prawa przez PiS.
    Co proponujesz: zmienienie UE, ale tu potrzebna jest większość i koalicja państw.
    Rząd PiS, nie ma już żadnego sojusznika.
    To jak krnąbrny uczeń walczący o swoje racje z całą szkołą; wygra?
    Nie, zostanie wylany ze szkoły.

    2 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Te pieniądze z KPO się należą i w żaden sposób nie powinny być blokowane przez unię . Oczywiście wiem że Rosja nie jest w Unii ale jeżeli tak im zależy na praworządności to natychmiast powinni zaprzestać handlu z Rosją aby nie dopłacać im do prowadzenia wojny. TAM GINĄ LUDZIE !!! 21 WIEK !!! PRZYJĘLIŚMY OK 4 MLN UKRAIŃCÓW !!!
    A co do reparacji to może uważacie że wojnę prowadzili nie Niemcy tylko Naziści ? Widzieliście zdjęcia Warszawy po wojnie?

    4 2 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    No cóż?
    PiS musi przekonać pozostałe państwa UE do swoich racji. I problem z głowy.

    1 1 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Jesteśmy w Unii ale też jesteśmy osobnym państwem i nie we wszystko powinna się Unia wtrącać, dzięki Unii mamy pozamykane kopalnie i problem z węglem.

    2 2 Cytuj
  • 4 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    Cała Europa zmaga się z podwyżkami prądu, gazu, ogrzewania, stóp procentowych ale w zadnym kraju aż tak nie opluwają tak partię rządzącą za to. Najciekawsze że to ci bogatsi są najbardziej pokrzywdzeni, ty sama napisałaś że podatku masz więcej niż ja wypłaty więc nie wiem czemu narzekasz.

    Plucie jadem czyli puste oskarżenia nie podparte żadnymi faktami. Cały czas psioczysz na to PO jak cię skrzywdziło ale żadnych konkretnych danych nie podajesz, tylko że ci "było źle". A że wartość emerytur jest obecnie niższa w stosunku do średniej zarobków niż była za rządów PO to tego nie widzisz.

    Owszem, pluje na PiS i pluć będę bo mam za co. Za konkretne działania, błędy, zaniechania i niekompetencję, kolesiostwo, złodziejstwo i ogólną indolencje. Na PO też mam o co pluć i plułam gdy rządziło, ale teraz nie rządzi więc plucie na PO jest w tym momencie tylko nieudolną próbą odwrócenia uwagi od zła PiSu.

    Cała Europa mówisz? Nasz Matousz ostatnio chwalił się, że my mamy prawie całe magazyny gazu zapełnione a Niemcy tylko połowę. Zapomniał dodać że niemieckie magazyny pomieszczą osiem razy więcej gazu niż nasze. Tak to mamy lepiej.....

    6 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Mamy drogi gaz ale przynajmniej nie pomagamy Rosji w zbrodniach wojennych. Niemcy mają krew Ukraińców na swoich rękach przez handel z Rosja. Co lepsze?

    5 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    To nasza cecha, nie koniecznie doceniana w środa innych narodów.
    Czesi protestują przecie pomocy Ukrainie, bo bez pomocy wojna się wcześniej skończy.

    Nie jestem przekonany. kogo wybiorą Ukraińcy, jako większego sojusznika.

    Obawiam się, że nie będą to Czesi, ani Polacy.
    Pewnie wybiorą Niemców.

    2 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    My z Ukraińcami mamy też burzliwą historie i nie jestem zwolennikiem tego żeby się z nimi bardzo bratać ale w tej sytuacji pomoc była bardzo potrzebna i Polacy wywiązali się z tego wzorowo. To była lekcja człowieczeństwa

    3 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 4 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    Te pieniądze z KPO się należą i w żaden sposób nie powinny być blokowane przez unię .

    (...)

    A co do reparacji to może uważacie że wojnę prowadzili nie Niemcy tylko Naziści ? Widzieliście zdjęcia Warszawy po wojnie?

    Nie należą się, bo jako państwo złamaliśmy reguły praworządności. Jak zmienimy prawo, to dostaniemy kasę. Proste jak konstrukcja cepa.

    Ja wolę mieć wolne sądy i pieniądze z KPO zamiast zaspokajania chorych ambicji dziada bez prawa jazdy i konta bankowego.

    A reparacje wojenne oczywiście nam się należą. Tylko trzeba to zrobić z głową. Wziąć do tego najlepszych prawników w kraju i na świecie. Dogadać się z Izraelem. Wystąpić po reparacje w odpowiednim momencie na drodze prawnej.

    A co robi PiS? Macha szabelką przed swoimi wyborcami, a zamiast drogi prawnej i dyplomatycznej idzie po reparacje do KURwizji. Tak, na pewno TVPiS przyzna nam reparacje, tylko kto je wypłaci? Nawet na niemiecki nie przetłumaczyli tego ich raportu. Dziadziuś Kaczyński mówił wczoraj, że to tłumaczenie to dla nich już wyzwanie XD. Międzynarodowe kancelarie prawne ogarniają takie rzeczy w kilka dni.

    Powinni wynająć dobrą żydowską kancelarię, jak ta od Fogelmana, to wtedy może coś uda się załatwić. Oni tego nie ogarną. No i oczywiście teraz nie czas na takie działania - kilkaset kilometrów od nas jest linia frontu.

    3 1 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Czy sądy tak dobrze działały? Mało było sytuacji gdzie sędziowie w porozumieniu z wpływowymi ludźmi krzywdzili polaków, słyszałeś o czyścicielach kamienic? Sędziowie na podstawie świstków ustalali nowego właściciela kamienicy łącznie z ludźmi czyściciele swoimi sposobami wyrzucali ich na bruk, nie słyszałeś o dziwnych licytacjach komorniczych gdzie komornicy na podstawie wątpliwych wyroków sędziów zabierali majątki przedsiębiorców. To była praworządność? Oglądnij sobie serial Kasta i wtedy będziesz mówił o praworządności.

    1 3 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 4 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    Czy sądy tak dobrze działały? Mało było sytuacji gdzie sędziowie w porozumieniu z wpływowymi ludźmi krzywdzili polaków, słyszałeś o czyścicielach kamienic? Sędziowie na podstawie świstków ustalali nowego właściciela kamienicy łącznie z ludźmi czyściciele swoimi sposobami wyrzucali ich na bruk, nie słyszałeś o dziwnych licytacjach komorniczych gdzie komornicy na podstawie wątpliwych wyroków sędziów zabierali majątki przedsiębiorców. To była praworządność? Oglądnij sobie serial Kasta i wtedy będziesz mówił o praworządności.

    No to się skompromitowałes na maxa. Jeśli dla Ciebie program "Kasta" to wiarygodne źródło wiedzy, to kończy naszą dyskusję.

    A o sądach wiem bardzo dużo. I to nie z programu Kasta.

    4 3 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Czy dla ciebie wolne sądy to skorumpowane środowisko które sprzedaje wyroki w zależności od ilości pieniędzy osoby sądzonej? Teraz przynajmniej sędziowie uważają na swoje wyroki bo są "tykalni".

    2 3 Cytuj
  • 4 wrz 2022

    Adamos,
    Tak było wcześniej, sekretarz dzwonił do sądu i mówił to nasz człowiek osądzajcie oględnie.
    Tak było za komuny, nie mówię ze było to złe? bo szedłeś do komitetu PZPR i się skarżyłaś i sekretarz badał sprawę
    Ale po cholerę walczyliśmy o zmianę ustroju, jeżeli tamten się sprawdza w praworządności PiS?

    5 1 Cytuj
  • 4 wrz 2022
    Obserwator30 napisał/a:

    No to się skompromitowałes na maxa. Jeśli dla Ciebie program "Kasta" to wiarygodne źródło wiedzy, to kończy naszą dyskusję.

    A o sądach wiem bardzo dużo. I to nie z programu Kasta.

    Czy sądy tak dobrze działały? Mało było sytuacji gdzie sędziowie w porozumieniu z wpływowymi ludźmi krzywdzili polaków, słyszałeś o czyścicielach kamienic? Sędziowie na podstawie świstków ustalali nowego właściciela kamienicy łącznie z ludźmi czyściciele swoimi sposobami wyrzucali ich na bruk, nie słyszałeś o dziwnych licytacjach komorniczych gdzie komornicy na podstawie wątpliwych wyroków sędziów zabierali majątki przedsiębiorców. To była praworządność?

    Powtórzyłem to bo widzę że przeczytałeś tylko ostatnie zdanie. Znam też wiele osób osobiście które były przez sędziów pokrzywdzone a co do kompromitacji to ty pisząc o "dziadu bez prawa jazdy i konta bankowego", "dziadziuś Kaczyński" pokazałeś tylko swoje prostactwo. Faktycznie szkoda konwersacji.

    1 3 Cytuj
  • 5 wrz 2022

    Czyli komuna na nowych zasadach z protektoratem
    już nie w Moskwie, tylko w Watykanie?

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 5 wrz 2022
    Adamos napisał/a:

    ty pisząc o "dziadu bez prawa jazdy i konta bankowego", "dziadziuś Kaczyński" pokazałeś tylko swoje prostactwo. Faktycznie szkoda konwersacji.

    Czy skłamał - mówienie prawdy nawety w tym przyp[adku to prostactwo???
    Przecież zdanie spieprzaj dziadu to ten bez prawa jazdy powiedział .
    i nie szkoda konwersacji lecz nalezy wiecej rozmawiac merytorycznie i uzywac argumentów prawdziwych .

    Przecież na każdym kroku widac obłude kłamstwo,- Byłem w sobote przypadkiem w Nowym Targu i widziałem kto wchodził na spotkanie a kto nie mógł wejsc . nie znam ludzi ale sprawdzanie kartki czy jestes na liscie i mozesz wejsc to znaczy ze nie kazdymoze brac udział w spotkaniu . to tylko jedno niewielkie kłamstewko

    4 Cytuj
  • 5 wrz 2022

    Adamos

    Odsyłasz ludzi do programu Kasta, Wiadomości i takie tam, których to programów szanujący się nieposowiec nie oglądanie, bo traktuje je jak propagandę z czasów komuny.

    Ty to kupujesz, i dlatego jesteś traktowany jak beneficjent tamtych minionych czasów.
    Wtedy grupa ideowców też nie była mała, mniej więcej taka sama jaka stoi za pis.
    Komunę udało się obalić bo inteligentna część komuny widziała to, czego ty dzisiaj nie widzisz, tak jak wtedy członkowie szeregowi PZPR, nic złego w komunie nie widzieli.

    Ta inteligentniejsza grupa PZPR, po prostu poszła na układ rozmontowania komuny.
    Zrobiono to bezboleśnie.

    Nikt nie przewidywał, że Kaczyński kocha komunę, tylko w swoim wydaniu i na swoich warunkach, i że ona wróci, w nowym klerykalnym wydaniu.

    3 Cytuj

Odpowiedz