Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 20 lis 2022
    t-34 napisał/a:

    Ale pińcet dali!! dwunastą, trzynastą, czternastą, za chwilę piętnastą emeryturę !!!
    kradnom ale sie dzielom !!!!

    Chyba właśnie opowiedziałeś jaki jest program PO na wybory: zabrać 500plus, zabrać 13,14 emeryturę, wydłużyć wiek emerytalny na 67lat, będziemy skakać z radości jak PO wygra. Brawo PO za taki program!!!

    1 10 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Chyba właśnie opowiedziałeś jaki jest program PO na wybory: zabrać 500plus, zabrać 13,14 emeryturę, wydłużyć wiek emerytalny na 67lat, będziemy skakać z radości jak PO wygra. Brawo PO za taki program!!!

    Umiera więcej niż się rodzi, emerytów przybywa, szpitale szkoły, CPK , uzbrojenie, elektrownie atomowe, izera, 500+,
    Albo garstka ludzi między 25-60 rokiem życia (1/4) to utrzyma, w 5 dniowym tygodniu pracy. Albo to wszystko pie. dolnie.
    No chyba że zdominuje nas obcy jezyk uchodźców.

    7 1 Cytuj
  • 20 lis 2022

    To jeszcze chcielibyście eutanazji żeby zmniejszyć liczbę emerytów?

    1 8 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    To jeszcze chcielibyście eutanazji żeby zmniejszyć liczbę emerytów?

    Czy ty na to pracujesz o czym powyżej piszę, czy należysz do grupy ciągnącej z innych pracujących?

    5 2 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    To jeszcze chcielibyście eutanazji żeby zmniejszyć liczbę emerytów?

    Dawno temu w szkole uczyli zasady, że nie powinno się używać słów, których się nie rozumie, bo można się skompromitować. Najwidoczniej już nie uczą...

    7 2 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Umiera więcej niż się rodzi, emerytów przybywa, szpitale szkoły, CPK , uzbrojenie, elektrownie atomowe, izera, 500+,
    Albo garstka ludzi między 25-60 rokiem życia (1/4) to utrzyma, w 5 dniowym tygodniu pracy. Albo to wszystko pie. dolnie.
    No chyba że zdominuje nas obcy jezyk uchodźców.

    Garstka ludzi która na to robi, zaczęła zaciskać pasa, przedsiębiorcy widzą spadek obrotu przy rosnących kosztach. Pierwsze duże firmy ograniczają produkcję, głównie budowlanka.
    Domek z kart zaczął się walić 🙂

    7 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Czy ty na to pracujesz o czym powyżej piszę, czy należysz do grupy ciągnącej z innych pracujących?

    Właśnie ja pracuje a ty chyba tylko przychodzisz do pracy, siadasz za biurkiem i wykorzystując siedzenie za biurkiem (nie pracę) wykorzystując czas siedzenia, piszesz całymi dniami swoje bzdurne komentarze. jeżeli pracowałbyś fizycznie to zrozumiałbyś co to znaczy praca po 65 roku życia.

    2 3 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Właśnie ja pracuje a ty chyba tylko przychodzisz do pracy, siadasz za biurkiem i wykorzystując siedzenie za biurkiem (nie pracę) wykorzystując czas siedzenia, piszesz całymi dniami swoje bzdurne komentarze. jeżeli pracowałbyś fizycznie to zrozumiałbyś co to znaczy praca po 65 roku życia.

    To musisz zacząć robić a nie pracować i w tej robocie podnieść wydajność trzykrotnie, bo kasy już dawno brak, a pożyczać nam już nie ma kto.

    Wszystko to wspaniałe w deklaracjach, ale pokaż mi źródło finansowania.
    Bez wskazania takiego źródła, robisz tu za przygłupa.

    3 3 Cytuj
  • 20 lis 2022

    Uważasz ze jak za poprzednich rządów jak było bezrobocie ok 17 % to było dobrze? trzeba było robić na bezrobotnych a pracodawcy byli tak zachłanni że potrafili zejść ze stawkami płac do 5zł /godz to było dobrze. Zabrane pieniądze z ofe to było dobrze? Rodziny ledwo wiążące koniec z końcem bez pomocy państwa to było dobrze? Tysiące ludzi wyjeżdżających za pracą do różnych krajów to było dobrze? Wydłużenie wieku emerytalnego na 67 to było dobrze? Zejdź na ziemię człowieku i nie siej nienawiści bo efekty siania nienawiści już w Myślenicach widać

    1 4 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Dyr_Jar napisał/a:

    Dawno temu w szkole uczyli zasady, że nie powinno się używać słów, których się nie rozumie, bo można się skompromitować. Najwidoczniej już nie uczą...

    W szkole też uczyli aby czytać wszystko co jest napisane a nie tylko jedno zdanie i wyciągać pochopne wnioski.

    3 2 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    W szkole też uczyli aby czytać wszystko co jest napisane a nie tylko jedno zdanie i wyciągać pochopne wnioski.

    Przeczytałem wszystko, co napisałeś - całe jedno zdanie.

    3 1 Cytuj
  • 20 lis 2022

    A 2 poprzednie komentarze?

    1 3 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Uważasz ze jak za poprzednich rządów jak było bezrobocie ok 17 % to było dobrze? trzeba było robić na bezrobotnych a pracodawcy byli tak zachłanni że potrafili zejść ze stawkami płac do 5zł /godz to było dobrze. Zabrane pieniądze z ofe to było dobrze? Rodziny ledwo wiążące koniec z końcem bez pomocy państwa to było dobrze? Tysiące ludzi wyjeżdżających za pracą do różnych krajów to było dobrze? Wydłużenie wieku emerytalnego na 67 to było dobrze? Zejdź na ziemię człowieku i nie siej nienawiści bo efekty siania nienawiści już w Myślenicach widać

    Jestem za tym aby państwo dawało wiele, np. w RPA cała opieka zdrowotna jest za darmo łącznie z lekami.
    Chciałbym abyśmy byli potęga militarną i aby nasza zamożność równała się z niemiecką ( to zapowiedział Jarosław Łukaszenka , sorry - prezes).

    Pytam jeszcze raz:
    Źródło finansowania
    =====================

    Powiem tak chciałbym mieć drogą furę jak Niemiec, ale nie mam źródła finansowania, nie masz pożyczyć?

    Zaś co do płacy 5 zł przy bezrobociu 17 %,
    to gdybyś to połączył, wydawało by się logiczne.
    Gdyby dzisiaj było bezrobocie 17 % ludzi pracowaliby na czarno za porównywalną stawkę.
    Co do mowy nienawiści, to jakby złodziej wolał łapać złodzieja.
    Każda słuszna krytyka nazywana jest mowa nienawiści,
    zaś gnojenie ludzi przez kastę rządzącą jest miłosierdziem bożym .

    5 1 Cytuj
  • 20 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Uważasz ze jak za poprzednich rządów jak było bezrobocie ok 17 % to było dobrze? trzeba było robić na bezrobotnych a pracodawcy byli tak zachłanni że potrafili zejść ze stawkami płac do 5zł /godz to było dobrze. Zabrane pieniądze z ofe to było dobrze? Rodziny ledwo wiążące koniec z końcem bez pomocy państwa to było dobrze? Tysiące ludzi wyjeżdżających za pracą do różnych krajów to było dobrze? Wydłużenie wieku emerytalnego na 67 to było dobrze? Zejdź na ziemię człowieku i nie siej nienawiści bo efekty siania nienawiści już w Myślenicach widać

    W czasach o których piszesz rodziny ledwo wiązały koniec z końcem, duzo osób nie miało pracy, w domach zawsze był ktos bezrobotny. Ale wystarczyło że oboje rodziców pracowało i kasa w domu była. Dziś sytuacja wygląda inaczej, rodzice pracują, maja "dobrą" pracę za średnia krajową a nie starcza na uczymanie rodziny 2+2, nie wystarczy do przeżycia, trzeba kombinować z dodatkowym etatem, bo nie przeżyjesz z dwóch pensji. W dzisiejszych czasach jak jeden rodzic straci pracę, rodzia w połowie miesiąca nie ma co do garka w łożyć. Dziś pracujesz i g.....o z tego jest

    6 Cytuj
  • 20 lis 2022
    MVVM napisał/a:

    W czasach o których piszesz rodziny ledwo wiązały koniec z końcem, duzo osób nie miało pracy, w domach zawsze był ktos bezrobotny. Ale wystarczyło że oboje rodziców pracowało i kasa w domu była. Dziś sytuacja wygląda inaczej, rodzice pracują, maja "dobrą" pracę za średnia krajową a nie starcza na uczymanie rodziny 2+2, nie wystarczy do przeżycia, trzeba kombinować z dodatkowym etatem, bo nie przeżyjesz z dwóch pensji. W dzisiejszych czasach jak jeden rodzic straci pracę, rodzia w połowie miesiąca nie ma co do garka w łożyć. Dziś pracujesz i g.....o z tego jest

    Według mojej oceny i tak jest łatwiej spiąć budżet za dzisiejsze 2 wypłaty niż za dawniejsze 2 wypłaty a pomocy socjalnej wtedy praktycznie nie było, Ja z żoną razem pracowaliśmy i musiałem jeszcze dorabiać w drugiej pracy aby normalnie żyć.

    1 5 Cytuj
  • 20 lis 2022

    Koszty rodziny 2+2 na miesiąc.
    Mieszkanie(kredyt) -2500zł
    Samochód -2500zł
    Jedzenie(150zł/dziennie) 4500zl
    Szkoła, zajęcia dodatkowe dla dzieci, korepetycje 1500zł
    Prywatna opieka zdrowia(jedna wizyta + lekarstwa) 300zł
    Rachunki - 2000zł(media, komórki, internet)
    Ubrania - 500zl
    Wychodzi ok 14 tys/miesiąc
    Rodzice pracują, co jest wyczynem przy 2ce dzieci. Zarabiaja średnie krajowe czyli mają dobrą pracę wiec razem 9778zł dostają 2x500zł czyli wychodzi im 10778zł

    I co się im spina? Z czego mają zrezygnować? A jak mają żłobek i przedszkole prywatne, ponieważ pracują i im się nie należy? To jeszcze dolicz 1500zł do tych 14000zł. Czyli lekko ponad 15000zł.
    Ten socjal dzis nic nie znaczy.

    6 Cytuj
  • 20 lis 2022

    Ja mam taniej na śniadanie 2 zł bułki 10 dkg szynki
    5 zł 1 pomidor malinowy 3 zł herbata cukier i cytryna 1 zł i kolacja x 2 na obiad do wędzonki zestaw 27 + kompot= 30 to 52zł x 2 bo żona , dzieci załatwiamy za 20 zł resztkami. To 144 zł. X 30 to 4320 zł
    Resztę nam dają rodzice oprócz prądu i gazu i benzyny, tak ze ta druga wypłata jak nie podrożeje, to daje nam komfortowe i dostatnie życie.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 21 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Chyba właśnie opowiedziałeś jaki jest program PO na wybory: zabrać 500plus, zabrać 13,14 emeryturę, wydłużyć wiek emerytalny na 67lat, będziemy skakać z radości jak PO wygra. Brawo PO za taki program!!!

    Po podniosło wiek emerytalny i na tym sie przejechali - pis przywrócił wiek wszyscy klaskali - ja do dziś a tu nasza gwiazda betlejemska mister suski zakomunikował że w przyszłości niewykluczone że trzeba bedzie podnieśc wiek emerytalny - więc kto co i komu zabierze lub dołoży < po grzbiecie>

    4 Cytuj
  • 22 lis 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Po podniosło wiek emerytalny i na tym sie przejechali - pis przywrócił wiek wszyscy klaskali - ja do dziś a tu nasza gwiazda betlejemska mister suski zakomunikował że w przyszłości niewykluczone że trzeba bedzie podnieśc wiek emerytalny - więc kto co i komu zabierze lub dołoży < po grzbiecie>

    Bardzo mnie zaciekawiłeś tym postem o słowach Suskiego o podniesieniu wieku emerytalnego, szukałem bardzo długo w internecie i nic nie znalazłem. Czyżby znów atak na PIS za pomocą wymyślonych słów?

    1 3 Cytuj
  • 22 lis 2022

    Co ty z tym PiS czyżby to był jakiś monopol przecież przed PiS było tylu już różnych przywódców tyle ugrupowań rządziło jakoś szliśmy do przodu Naraz ci się UBzdurało że tylko PiS.
    Pisząc o pis myślisz o Kaczyńskim bo za nimi kryją się wszyscy z pis. Gdy Kaczyński odejdzie a już jest człowiekiem wiekowym i widać że jego umys się już sypie a ta grupa nie reprezentuje sobą samodzielnie bez Kaczyńskiego kompletnie nic ,
    banda dorobkiewiczów Która robi na plecach Kaczyńskiego swój życiowy interes.

    A za radiem Kraków, ludzie kradną na potegę zgłasza masło, sklepy masło chowają w gablotach.
    Bieda zmusiła ludzi do kradzieży żywności.

    2 Cytuj
  • Janek Sal 22 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Bardzo mnie zaciekawiłeś tym postem o słowach Suskiego o podniesieniu wieku emerytalnego, szukałem bardzo długo w internecie i nic nie znalazłem. Czyżby znów atak na PIS za pomocą wymyślonych słów?

    pożyjesz uwidzisz - druga kempa w podobny sposób odniosła sie do tematu - nie jest przesądzone ale należy się zastanowić - to jej slowa bez ataku na kogokolwiek

    1 Cytuj
  • 22 lis 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    pożyjesz uwidzisz - druga kempa w podobny sposób odniosła sie do tematu - nie jest przesądzone ale należy się zastanowić - to jej slowa bez ataku na kogokolwiek

    Znów szukałem w internecie i znów nic nie znalazłem w ustach osób z PISu o planach podniesienia wieku emerytalnego. Podaj artykuł w którym to przeczytałeś, podaj link do filmiku gdzie jakaś osoba to powiedziała i wtedy to cytuj albo nie pisz nic na te tematy. Podniesienie wieku emerytalnego to tylko i wyłącznie pomysły osób związanych z PO i nic tego nie zmieni.

    1 1 Cytuj
  • 22 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Co ty z tym PiS czyżby to był jakiś monopol przecież przed PiS było tylu już różnych przywódców tyle ugrupowań rządziło jakoś szliśmy do przodu Naraz ci się UBzdurało że tylko PiS.
    Pisząc o pis myślisz o Kaczyńskim bo za nimi kryją się wszyscy z pis. Gdy Kaczyński odejdzie a już jest człowiekiem wiekowym i widać że jego umys się już sypie a ta grupa nie reprezentuje sobą samodzielnie bez Kaczyńskiego kompletnie nic ,
    banda dorobkiewiczów Która robi na plecach Kaczyńskiego swój życiowy interes.

    A za radiem Kraków, ludzie kradną na potegę zgłasza masło, sklepy masło chowają w gablotach.
    Bieda zmusiła ludzi do kradzieży żywności.

    Ja tylko analizuję co piszecie i jeżeli ktoś pisze że osoba związana z PIS powiedziała coś o podwyższeniu wieku emerytalnego to chcę to przeczytać lub zobaczyć filmik inaczej nie uwierzę. I co? nie znalazłem nic na ten temat więc nie wiem czemu tak szkalujecie ludzi którzy uwolnili nas od obowiązku pracy do 67 lat. Zapewniam cię że PIS to nie jest sam Kaczyński i nawet jak Kaczyński odejdzie to kierunek całej partii będzie podobny. PO jest przegrane. Co do kradzieży masła to doczytałem że to emeryci ale dlaczego bo PO zafundowało im te niskie emerytury i nawet 13, 14 emerytura nie wystarcza im na godziwe życie.

    1 Cytuj
  • Janek Sal 22 lis 2022

    nie czytam artykółów natomiast widze reportera co zadaje to pytanie - pewnie tego nie oglądasz wyłącz tvpis zacznij patrzec w np tvn albo bbc dowiesz sie więcej

    1 Cytuj
  • 22 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Ja tylko analizuję co piszecie i jeżeli ktoś pisze że osoba związana z PIS powiedziała coś o podwyższeniu wieku emerytalnego to chcę to przeczytać lub zobaczyć filmik inaczej nie uwierzę. I co? nie znalazłem nic na ten temat więc nie wiem czemu tak szkalujecie ludzi którzy uwolnili nas od obowiązku pracy do 67 lat. Zapewniam cię że PIS to nie jest sam Kaczyński i nawet jak Kaczyński odejdzie to kierunek całej partii będzie podobny. PO jest przegrane. Co do kradzieży masła to doczytałem że to emeryci ale dlaczego bo PO zafundowało im te niskie emerytury i nawet 13, 14 emerytura nie wystarcza im na godziwe życie.

    ja też tylko analizuje i nie wiem kto kradnie masło, ale może twoja analiza jest słuszna, że to emeryci bo mają głodową emeryturę od po.

    Teraz zbliża się nowa kadencja i wygrają ci, którzy podniosą głodową emeryturę z przed 15 lat po po i z przed kolejnych 8 lat PiS.

    Wydaje się że partia która chce teraz wygrać, musi mieć program zrównania emerytury z płacą minimalną i 1500 + dla rodzin na dziecko.
    Mogą jeszcze zaproponować wcześniejsze emerytury jak było w Czechach tj. 60 lat dla wszystkich.

    Zaczynam powoli myśleć o sobie i zagłosuję na tych którzy we mnie zainwestują
    A wiec darmowe leczenie i 13,14,15,16 emerytura.

    Dość tego gadania tylko o ekonomii i takie tam propagandowe straszenie tych Hausnerów. że skończymy jak w komunie.

    W komunie żyło się bezstresowo i jakoś nikt nie głodował mimo zarobków 7$ miesięcznie.
    Własna kurka, świnka, dżemy , kompoty, ogórki,
    mizeria szwedzka, w piwnicy trzy metry ziemniaków, masło i jajka od baby z targu, serek.

    Da się żyć. A ludziom pieniądze trza dać.

    Żal tylko ziłów. bo były na benzynę i mały baki 200 l, i znich kierowcy lali benzynę za pół ceny do kanistrów przywożonych przez odbiorców.

    Wszyscy byli zadowoleni.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz