Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • Janek Sal 24 sty 2023

    wczoraj podrózowałem troche na zachód - co mnie zaciekawiło
    Paliwo na Orlenie ON 7,44- 7,65
    Na Lotosie 8,02 - 8,12
    trasa Myslenice - Wrocław -Myslenice

    Dziś tankowałem na stacji w trasie z Chyżnego do Myślenic

    7,45 w Jabłonce ON

    to ta fuzja z arabammi dała niższe ceny ? - taka była narracja

    1 Cytuj
  • 24 sty 2023

    Nie... to przez TVN :-)
    Narobili hałasu to gaz się dało obniżyć w ciągu jednego dnia o 19%... i palifko widać też.
    Ale oczywiście... jakby kto pytał to wszystko zasługa Obajtka, bo jakże.
    A te wysokie ceny wcześniej... to wina Tuska, bo jakże.

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 26 sty 2023

    tłumaczenie wczorajsze min Moskwy wyraznie odbiegało od rzeczywistości - stwierdziła na zadane pytanie dlaczego nie obnizqamy cen gazu jesli gaz na giełdzie staniał o połowe - owszem gaz potaniał ale w marcu wzrosnie a to sa trudne do przeprowadzenia manewry finansowe ,
    Na stwierdzenie ze potrafili to zrobic Niemcy odpowiedziała że mają 100 % naładowane magazyny i chca sie szybko pozbyc zasobów -
    noż kurna to co mamy puste zbiorniki?

    3 1 Cytuj
  • 26 sty 2023

    Ale to tłumaczenie... było przed południem...
    Bo tego samego dnia późnym wieczorem...gaz staniał o 19%... może zrobiliśmy lewe podłączenie do Niemców w ciągu dnia ;-)))

    4 Cytuj
  • 26 sty 2023

    Rząd lawirantów.
    Zmieniają zdanie jak rękawiczki.

    6 2 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Przewertowałem ostatnie 2-3 strony na szybko, bo muszę iść do prawdziwej pracy :-))) ale te 4-5 toczących krew tutaj mnie świetnie bawi. Takie relacjonowanie "live" co tam panie co tam panie się nawyprawiało kwadrans temu :-D . Nie moje ale świetnie do was pasuje (przepraszam długie ale warto) :

    "Z nastaniem nowego 2023 roku antyPiS znowu wpadł w ciężki dół. Znowu wszystko jest bez sensu. Znowu nic nie warto. Znowu wizje końca świata i nocne koszmary. Chyba wiem, skąd ten nastrój. I jakie są jego głębsze przyczyny.
    Aby zrozumieć, co dolega antyPiSowi (mam tu na myśli nie tylko polityków ale także ekspercko-medialno-inetelektualny komentariat), trzeba się oczywiście cofnąć do roku 2015. To wtedy - po przegranych wyborach - powstał antyPiS. Na początku go jeszcze nie było. Byli liberałowie, lewicowcy, konserwatyści, reformatorzy, a nawet komuniści. Było ciekawie, różnorodnie. Był ferment.
    Ale zaraz na rynku pojawił się narkotyk. Czyli właśnie antyPiSizm.
    Opozycja postanowiła spróbować. Wielu ostrzegało. Błagało. Perswadowało. Nic z tego. AntyPiSizm szybko zaczął przejmować kontrolę i odbierać rozum. Prędko wszyscy którzy mieli inne poglądy od dominującego antyPiSizmu (albo ośmielali się zgłaszać choćby pewne wątpliwości) zostali uznani za wrogów. Na nich wyładowana całą złość za przegrane wybory i utratę monopolu na prawdę w przestrzeni publicznej. W ciągu kilku lat wszyscy ci odmieńcy z antyPiSowskich kręgów i środowisk z hukiem wylecieli. A ci co zostali, przeszli taką "ścieżkę zdrowia", że odechciało im się wszelkich kontestacji. Efektem był w pierwszej chwili błogi spokój. Zero inności. Nikt już nie psuł już atmosfery. Nikt nie zadawał niewygodnych pytań. Można się było skoncentrować na tym, co antyPiS lubi najbardziej. Czyli na zwiększaniu sobie dawek antyPiSizmu. Czy PiS to najgorsze co się Polsce przydarzyło od początków transformacji? Nie! Co najmniej od czasów stalinowskich! Co tak słabo?! To największa hańba od rozbiorów! A może i od rozbicia dzielnicowego!
    Z powodu tej eliminacji inności antyPiS szybko zaczął cierpieć wyjałowienie intelektualne. W związku z czym narracje produkowane przez opozycję są właśnie jak twarde narkotyki. Owszem - grupa beznadziejnie uzależnionych od antyPiSizmu nie może już bez nich obyć. Ale większość normalnych ludzi omija taki towar szerokim łukiem. Weźmy na przykład ukochaną antyPiSowską narrację o tym, że Polska jest (od lat) na skraju totalnej gospodarczej katastrofy. Biega taki antypisowski junkie, zaczepia ludzi i wrzeszczy "patrz, kurs złotego do euro poleciał z 4,69 na 4,71. Zaraz będzie druga Wenezuela!!". Albo "inflacja w Polsce jest przez Kaczyńskiego i Glapińskiego najwyższa w całej Europie! Toniemy!!". A normalni ludzie? Grzecznie się uśmiechają i przechodzą na drugą stronę. "No cholera, może i nie jest idealnie. Ale na pewno nie jest tak, że tu się wszystko wali i że jedynym sposobem na powrót do normalności jest wybór tego waszego Tuska na białym koniu" - myśli sobie taki normals. A antyPiSowiec wrzeszczy za nim "Ty PiSiorze, Ty ofiaro KurWizji! Ty 500plusie!!! Na latarniach was powywieszamy! Rozliczymy!". Aż się chce zaprzyjaźnić, prawda?
    AntyPiS jest tak przetrzebiony intelektualnie i wyniszczony swoim antyPiSowskim nałogiem, że nie jest w stanie sformułować trafnej diagnozy rzeczywistości. Wobec tego nie umie opowiedzieć spójnej historii o Polsce. To znaczy próbuje. Starzy antyPiSowcy wiarusi mówią więc "dawno, dawno temu było dobrze, oj było. Ale ten *^%& Jarek i nam to ukradł! Odebrał nam dumę z naszej Polski!". I dlatego - przejmuje pałeczkę ekonomista Grabowski (albo inny Balcerowicz w wersji starej lub młodej) - trzeba "sprywatyzować, zderegulować i obciąć wydatki". A jak nie działa to znaczy, ze trzeba sprywatyzować, zderegulować.. i tak dalej. Na to jednak włos jeży się na plecach młodszym antyPiSowcom. Którzy najchętniej by te wszystkie PiSowskie antyneoliberalne korekty zachowali. Tylko samych PiSiorów się pozbyli, wymieniając ich na takich bardziej hipsterskich i mniej kościółkowych. Tylko jak to zrobić z antyPiSowskim elektoratem, który (jak pokazują badania) jest jednak liberalny i antypopulistyczny i niechętny równościowym reformom prowadzącym do tego, żeby się jakaś chołota uważała za równych klasie średniej i inteligentom? Tyle w temacie spójnej politycznej narracji.
    AntyPiS nie umie niestety sformułować nawet trafnej diagnozy PiSu. Oni widzą partię Kaczyńskiego - by tak rzec - na swój obraz i podobieństwo. Sami są autorytarni i nie znoszą inności (choć oczywiście się do tego przed sobą nawet nie przyznają) więc myślą, że "w PiSie jest jeszcze gorzej". Sami robią jednostronne media, więc gardzą mediami PiSowskimi, zarzucając im "jednostronność". Wielu nie zna innych wartości niż merkantylna korzyść. Więc krew ich zalewa, gdy słyszą jak prawica odwołuje się do wartości wyższych. Do Boga, Ojczyzny, honoru, suwerenności albo demokracji. Uważają, że to ściema. Nie wiedzą, że może być inaczej. Co nie pozwala im zrozumieć przeciwnika. A nie da się kogoś pokonać, nie rozumiejąc z kim mamy właściwie do czynienia.
    AntyPiS nie zna cnoty politycznego umiaru. Nie umie odpuścić, poszerzyć bazy. Uśmiechnąć się do inaczej myślącego, albo puścić do niego oko. Powiedzieć "nie lubię cię, ale rozumiem". Wszystkich wokoło oskarża o to, że go okradają, zdradzają. Wszędzie widzi wrogów (wiadomo, "Kałownia"). Nic nie da sobie powiedzieć. Nic wytłumaczyć. Zanim pozwoli ci poczynić jakąś uwagę, musisz wysłuchać jego coraz bardziej dziwnych tyrad. O rozbiorze Ukrainy. Albo o rosyjskich tropach w biografii Kaczyńskiego.
    Możliwe, że antyPiS jednak wygra. Weźmie władze. Dostanie odpowiedzialność. Czy ich to otrzeźwi? Postawi do pionu? Nie wiem. Czasem to działa. Ale często też zawodzi. Co wtedy?"

    3 5 Cytuj
  • 28 sty 2023
    Vivaldi napisał/a:

    Sami robią jednostronne media, więc gardzą mediami PiSowskimi, zarzucając im "jednostronność".

    Nie chciało mi się czytać tych ejakulacji pisowskiego trola, ale powyższa rzecz rzuciła mi się w oczy i od razu skojarzyłem sobie "wielostronne" media pis: "Dziennikarze Polska Press w całej Polsce dostali w piątek rano wytyczne, z których wynika, że powinni ograniczyć się, a najlepiej całkowicie powstrzymać od pisania o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według naszych ustaleń za taką decyzją stoi sama Dorota Kania.[...] W piątek na poranną telekonferencję zwołano wszystkich dziennikarzy pracujących dla Polska Press w Małopolsce. O żadnych dużych relacjach czy publikowaniu galerii z regionalnych finałów WOŚP firma nie chce słyszeć. Dostaliśmy na to "szlaban" {...] Wśród dziennikarzy pojawiły się głosy, że to kneblowanie im "długopisów" na co zgody nie ma. Jeden z wicenaczelnych "Gazety Krakowskiej" uciął dyskusję, przypominając, że takie decyzje zapadły i żadnej dyskusji na ten temat nie ma." (https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dorota-kania-wyslala-instrukcje-dziennikarzom-polska-press-chodzi-o-wosp/pgpbkgf,79cfc278 , 2023-01-28).

    To standardowa metoda pis - oskarżać innych o to, co samemu się robi lub zamierza zrobić.

    3 1 Cytuj
  • 28 sty 2023
    Vivaldi napisał/a:

    Przewertowałem ostatnie 2-3 strony na szybko, bo muszę iść do prawdziwej pracy :-))) ale te 4-5 toczących krew tutaj mnie świetnie bawi. Takie relacjonowanie "live" co tam panie co tam panie się nawyprawiało kwadrans temu :-D . Nie moje ale świetnie do was pasuje (przepraszam długie ale warto) :

    Sam sobie słodzisz widzę... kompletnie nie warto - minąłeś się z powołaniem pisz bajki na 19:00 do TVP.

    Ty sprowadzasz wszystko do ... inflacji i drożyzny, a to dla mnie nie jest temat nr.1. Drożyzna i inflacja jest wszędzie i głównie z powodu COVIDu i późniejszej wojny / + pewnie jeszcze coś jest behind, bo nie od dzisiaj wiadomo, że największi gracze potrafią rynkiem światowym...sterować.

    Ale wracając do Nas i naszego podwórka, to mnie bardziej martwi/przeraża:
    - chęć przejęcia władzy totalnej nad nami (patrz prokurator generalny...)
    - chęć przejęcia sądów
    - przejęcie prokuratury
    - dalsze wprowadzanie ustaw, które ... spowodują, że każdy będzie bał się tutaj odezwać
    - ograniczenie praw kobiet
    - wzmocnienie władzy kościoła
    - rozmontowanie wojska (wszyscy z doświadczeniem odeszli)
    - już teraz skarbówka otrzymała prawo... dostępu do stanu naszego konta - po co?
    - niechęć do Uni Europejskiej... co może nas z niej wyprowadzić
    - wrzucanie SWOICH na stanowiska i nawet kreowanie sztucznych
    - przekręty na każdym kroku i wszędzie (skupywanie działek, sprzedaż rafinerii, SKOK itd.)
    - działania monopolistyczne jak fuzja Orlen + Lotos

    Ja nie wiem to dla Ciebie jest nic?
    Chcesz mi powiedzieć... za PO było ... gorzej?
    Przecież to jest powrót do komuny...

    Natomiast TY i większość elektoratu patrzy TYLKO NA KONIEC NOSA i ma w d...pie wszystko wokół...
    Ale spoko... bo PIS dokładnie tak samo w poważaniu WAS, kochany elektorat... i wodzą WAS za ten kinol... jak marionetki.

    6 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Aaa ta lista wyżej... to tylko KILKA przykładów... bo można tak wymieniać i wymieniać co narobili w czasie tych dwóch kadencji...

    6 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Taki reprezentant obecnych rządów przyjmuje z radością to o czym piszesz.
    Zdziwiony, że myślisz inaczej niż on.
    Kneblowanie ust dziennikarzom to norma, którą ten nasz Vivaldi uważa za coś swojego.
    To że przedstawiciel mieszkańców Zarabia
    czeka z propozycją remontu przedszkola,
    5 godzin aby dostać minuty na wyłożenie propozycji, to dla tych miłośników PiS, radość, z posiadania władzy.

    Vivaldi, nie wszyscy mają ten sam poziom intelektualny,
    dlatego swoje kazania wygłaszaj do swoich.
    Może oni też tak widzą demokrację.

    Przedtem w komitecie PZPR był sekretarz
    ds. propagandy. Teraz jest Vivaldi.

    5 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Vivuś a ty z tym dłuuuugim tekstem to tak na poważnie??? Ja bym chętnie posłuchał o obsadzaniu zarządów spółek przez fachowców typu nauczycielka plastyki, znajoma Jarosława czy pana z Pcimia.
    Może coś o dotacjach dla Rydzyka z sześciu ministerstw, o durnych pomysłach Czarna, poprawkach na świstku papieru itp.... Zaje..... stych podwyżkach dla nauczycieli (np. dyplomowany zarobi teraz 65% średniej krajowej)
    W końcu jest tak dobrze, że dobrze nam tak......

    7 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Vivus a co powiesz na zmianę przepisów, żeby Jarosławpolskęzbaw nie musiał płacić Sikorskiemu po przegranym procesie ???? Jest ok ? No nie ???

    8 Cytuj
  • 29 sty 2023

    Taka ciekawostka:
    "Jak informowaliśmy w środę (2023-01-25) w Onecie, Ministerstwo Obrony Narodowej zapłaciło telewizji ojca Rydzyka ponad 700 tys. zł za promocję służby wojskowej w jego telewizji. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że TV Trwam praktycznie nie ma widzów w wieku poborowym."

    Służba wojskowa dla emerytów?

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/o-rydzyk-za-pieniadze-mon-promowal-sluzbe-wojskowa-wsrod-emerytow/8xg0xth

    2 1 Cytuj
  • 29 sty 2023

    Za te marne pieniądze, Tadeusz zapewnia kontynuację rządów płacącemu.
    Tutaj działa kontakt Tadeusza z Najwyższym, i sprawienie że rządzący stają się uwielbianymi.
    Po prostu Tadeusz wymodli trwanie władzy dla tych, którzy płacą .
    Za tak mocne wstawiennictwo, Tadeusz właściwie bierze grosze. A daje gwarancje kontynuacji rządów.
    Jednocześnie załatwia w Górze by wierni, mieli wskazówkę na kogo głosować.

    4 2 Cytuj
  • 30 sty 2023

    Wszystkie Wasze przytyczki pasują do art który was widać ruszył : od PZPRu przez pisiorów po intelekt płaskoziemców. Przecież to już słyszeliśmy wcześniej. W tym miejscu nic się nie zmieniło --> brak argumentów was rozwściecza, poza epitetami nie jesteście w stanie merytorycznie zareagować. Po co podrzuciłem ten art? Generalnie dla potwierdzenia czekałem na obelgi w nim opisane. Nie pomyliłem się. Potwierdza to celność art :-))) czyli DOBRZE JEST wam wystarczy nie przeszkadzać :-)))

    1 8 Cytuj
  • 30 sty 2023

    Vivaldi miód na twoje uszy;

    230 zł w Niemczech za transport po całym kraju.
    Za bilet miesięczny..

    To zdzierstwo, i człowiek myśli że u nich tak się dobrze zarabia a tu taka drożyzna za transport kolejowy od
    Hamburga po Garmisch-Partenkirchen.

    To my mamy wiekszą moc nabywczą pln,
    zarabiamy brutto 1000 € ale bilet regionalnymi
    do krk
    To tylko 9 zł ( Fixbus)

    Za PiS płaca wzrosła o 72% i gdyby ceny nie wzrosły tak idiotycznie, żyłoby się lepiej.

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 30 sty 2023

    ten od zimy w czterech porach roku niech skonczy wstydu oszczedzi - bredzi jak horała na wizji

    6 Cytuj
  • 30 sty 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    ten od zimy w czterech porach roku niech skonczy wstydu oszczedzi - bredzi jak horała na wizji

    Ja bym powiedział, że bliżej mu do Kowalskiego.....

    5 Cytuj
  • 30 sty 2023
    Vivaldi napisał/a:

    Wszystkie Wasze przytyczki pasują do art który was widać ruszył : od PZPRu przez pisiorów po intelekt płaskoziemców. Przecież to już słyszeliśmy wcześniej. W tym miejscu nic się nie zmieniło --> brak argumentów was rozwściecza, poza epitetami nie jesteście w stanie merytorycznie zareagować. Po co podrzuciłem ten art? Generalnie dla potwierdzenia czekałem na obelgi w nim opisane. Nie pomyliłem się. Potwierdza to celność art :-))) czyli DOBRZE JEST wam wystarczy nie przeszkadzać :-)))

    1. "brak argumentów was rozwściecza" - czyli przyznajesz, że to co piszesz jest wynikiem Twojej wiary, a nie logicznych przemyśleń.
    2. "poza epitetami nie jesteście w stanie merytorycznie zareagować" - a jak można zareagować na brak argumentów? Zresztą merytoryki i tak byś nie rozpoznał...
    3. Piłeś, nie pisz - bo bełkoczesz. I to w tym podstawowym sensie, nie metaforycznym.

    8 1 Cytuj
  • 31 sty 2023

    Vivuś a może coś o programie Czarnka "Willa ➕" dla pisowskich znajomków..... Prze.... lił 40 baniek dla swojaków ale na podwyżki dla nauczycieli PINIENDZY NI MA i NIE BEDZIE.......

    9 Cytuj
  • 1 lut 2023

    Ale ze ten wódz z Żoliborza ma takie bandziorskie pomysły, na swój klan?
    Bo w PiS wszystkie te naciągania, to pomysł wodza.
    A te Czarnki, to tylko żołnierze.

    3 1 Cytuj
  • 1 lut 2023
    t-34 napisał/a:

    Vivuś a może coś o programie Czarnka "Willa ➕" dla pisowskich znajomków..... Prze.... lił 40 baniek dla swojaków ale na podwyżki dla nauczycieli PINIENDZY NI MA i NIE BEDZIE.......

    Nie tylko wille: "Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło 500 tys. złotych na docieplenie rzeszowskiego kościoła, w którym w 2018 roku odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Rzecz w tym, że kościół jest dopiero w budowie, a fundacja, która miała organizować zajęcia, powstała dopiero w zeszłym roku".
    https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,29420564,mein-przeznaczyl-500-tys-zlotych-na-fundacje-widmo-i-nieistniejacy.html#s=BoxOpImg5

    A co sobie będą żałować...

    5 Cytuj
  • 2 lut 2023

    Vivaldi no i co z tym Czarnkiem i willami . Powiedz coś mądrego.....

    4 Cytuj
  • 2 lut 2023
    t-34 napisał/a:

    Vivaldi no i co z tym Czarnkiem i willami . Powiedz coś mądrego.....

    Przesadziłeś z tym "mądrego" :-D
    No i w jednym zdaniu..szach i mat... co teraz chłop ma napisać?

    3 Cytuj
  • 2 lut 2023

    dziwnie się tu zrobiło. Soki z buraka rozmontowali to się tu jakaś farma zrobiła :-) można by powiedzieć wylęgarnia. Ale będzie tym gorzej czym bliżej wyborów.... bez zmian zatem

    3 Cytuj

Odpowiedz