Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • Janek Sal 21 mar 2023
    Vivaldi napisał/a:

    tak beneficjentem własnej pracy która nie przepływa między palcami urzędników, gdzie za PO ile byś VATu i PITu nie nasypał "piniendzy nie było".

    Pracując na swoje - popieram
    ale czy czasem zdrowotnego nie mogłes wprowadzioc w koszty????? dawniej obecnie nie wiec nie mów ze nie pracujesz na dojną zmiane -

    Pracuje za wszystkich nierządów prowadząc firme - to tak zle jak za obecnych jeszcze nie było mówie o firmie małej wielkosci .

    9 Cytuj
  • 21 mar 2023

    Kolega dostał lokal użytkowy po rodzicach . Najemca odszedł, więc przepisał licznik na siebie jako osobę prywatną wyłączył bezpieczniki i........ otrzymał dzisiaj rachunek za trzy miesiące 628 zł. przyszedł do mnie. Czytam razem z nim moc taka moc taka. gdzie przepisywałeś, w Tauronie na łagiewnickiej . tydzień czekałem na kolejkę. A powiedziałeś co i jak że będzie pusty. Tak powiedziałem że może niech ściągną licznik. ale mnie namówili że z 30 zł miesięcznie.
    To jedz jutro do nich mówię. Kuźwa tam możesz się umówić tylko przez Internet a tam termin na 6 kwietnia.
    To dzwoń mówię. Dzwonił przy mnie. Jesteś w kolejce czas oczekiwania 10 min.
    Czekaj mówię. Doczekał się ale pan mówi że musi go przełączyć i go przełączył a tam czas oczekiwania 10 min.
    Wytrzymał i tam mu powiedzieli że jest OK bo ma przydział 16 KW i takie są koszty.
    To mówi do niego żeby mu zmniejszyli te KW, to musi pan iść do punktu,. Ale kużwa tam 6 kwietnia. Ściągaj pan ten licznik. A to musi pan zrobić zgłoszenie na formularzu i tu nazwa.
    Błagam niech mi pan pomoże. 10 mn mu wyjaśniał gdzie znajdzie formularz, jak go ma wypełnić, wydrukować , podpisać zeskanować znaleźć wysyłkę rezygnacji załączyć pliki opisać treść wiadomości i wysłać.
    Kuzwa powiedział bardziej dosadnie, szukam jakiegoś prywatnego dostawcy, bo ci s.kny złodzieje ze spółki skarbu państwa, to krwiopijcy z XIXw.

    7 1 Cytuj
  • 21 mar 2023

    A co panie i panowie sądzą o uczciwych pisowskich interesach pana Bielana ????
    Vivuś może jakaś opinia, parę słów potępienia o krynico uczciwości ??
    No chyba, że oni mogą.......

    10 Cytuj
  • 21 mar 2023

    pis - banda to najgorsze co się nam trafiło , po i tusk też słabo . W obecnej sytuacji moim zdaniem jedyny myślący człowiek w rządzie to Kosiniak Kamysz ...? to tylko moje zdanie .

    4 5 Cytuj
  • 21 mar 2023
    t-34 napisał/a:

    Do czego doprowadził PiS po 8 latach swoich rządów? To wstrząsające:
    1. Niszczenie gospodarki kraju, co prowadzi do gwałtownego zubożenia społeczeństwa, inflacji i szybkiego wzrostu cen, także poprzez wysokie ceny energii, ciepła i paliwa,
    2. Atakowanie mieszkańców wsi i niszczenie ich źródeł przychodu, np. piątka przeciwko zwierzętom, wybijanie trzody chlewnej, niszczenie sadownictwa, co prowadzi do pustoszenia wsi i wzrostu importu drogiej żywności,
    3. Zniszczenie dzietności Polaków poprzez słabe warunki ekonomiczne, brak mieszkań i atakowanie kobiet, co prowadzi do zanikania Polski jako kraju, bo jest nas coraz mniej,
    4. Nierównomierny rozwój kraju, poprzez wspieranie „swoich” samorządów i niszczenie innych, co powoduje że większość samorządów nie ma pieniędzy a miasta i miejscowości nie rozwijają się, nie ma nowych przedszkoli, dróg, chodników, mieszkańcom żyje się gorzej!
    5. Brak rzetelnej i prawdziwej informacji w mediach publicznych, którą zastąpiono propagandą, co powoduje, że Polacy nie wiedzą co się tak naprawdę dzieje w kraju, są niepewni swojej przyszłości,
    6. Zbudowanie systemu transferu publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni małych grupę ludzi związanych z politykami, co prowadzi do zbędnych wydatków i podnoszenia podatków,
    7. Atakowanie dużych ważnych dla przyszłości kraju grup społecznych w zależności od potrzeb politycznych, np. nauczyciele, pielęgniarki, lekarze co niszczy etos tych zawodów i powoduje, że promuje się postawy antyrozwojowe. Polska przestaje być konkurencyjna i nie rozwija się, jest coraz gorzej, panuje promocja głupoty i prymitywizmu.
    8. Tworzenie klimatu sprzyjającego masowej emigracji młodych ludzi, poprzez co pozostają w Polsce, efekt wyjazdów młodego pokolenia, Polska staje się krajem starych ludzi,
    9. Wykorzystywanie służb specjalnych, zastrzeżonych akt i oprogramowania szpiegowskiego do utrwalania władzy i atakowania opozycji, policji do ataków na protestujących przeciwko władzy, a hejterów do opluwania i tworzenia klimatu nienawiści, co prowadzi do tragedii takich jak śmierć dziecka posłanki Filiks czy prezydenta Pawła Adamowicza,
    10. Autorytarny styl władzy, który wyklucza różne punkty widzenia, wyklucza dyskusję i możliwość znajdowania optymalnego rozwiązania, co antagonizuje społeczeństwo, buduje podziały i nienawiść..

    Panie i panowie coś jeszcze dodajcie od siebie....

    1. Ja nie widzę tego zubożenia społeczeństwa o którym piszesz, patrząc na siłę nabywczą zarobionych pieniędzy i tak za minimalną wypłatę można dużo więcej kupić niż za czasów PO-PSL. Wysokie ceny paliwa, przypomnę że w 2012 roku wzrosła cena paliwa do ponad 6zł za litr i rząd nie obniżył żadnego podatku aby zmniejszyć cenę paliwa, ja wtedy zarabiałem ok 1500zł, dzisiaj 3700 i tylko zarabiam więcej dzięki działaniom rządu który wziął się za przedsiębiorców i wprowadził minimalne zarobki. Wielokrotnie pisałem o tym że bardzo dużo osób pracowało po 5zł/godz czyli za godzinę pracy brakło im na 1 litr paliwa. Ceny prądu są do przeżycia ale dopiero teraz rząd Pis planuje uruchomić elektrownie atomowe co było zaniedbywane przez poprzednie rządy.
    2. Rolnicy, popatrz jakie traktory maja teraz a dawniej, czy uświadczysz u rolników poczciwe 30tki, 60tki , widać traktory po 300tyś, 500tys i widać po tym jakie też mają przychody teraz i przedtem, jeżdżę często przez okolice Raciechowic, nasze zagłębie sadownicze i jakoś nie widzę żeby sadów ubywało ale ty oczywiście wiesz lepiej
    3. Dzietność w dzisiejszych czasach nie ma żadnego związku z działalnością państwa a tylko ze zmianą modelu rodziny gdzie dzieci są stawiane na 2,3 miejscu po wczasach wygodnym życiu, itp. Jakoś rządom PO-PSL nie przeszkadzało ile milionów Polaków musiało wyjeżdżać za pracą do Anglii i innych krajów bo w Polsce nie było żadnych perspektyw i normalnych zarobków a bezrobocie było ok 20%
    4. Ja widzę wszędzie inwestycje drogowe, nowe chodniki i nie sądzę aby samorządy szczególnie cierpiały na niedobór pieniędzy. Cały czas samorządy chwalą się wszędzie nowymi inwestycjami których widać było dużo mniej przedtem. "Pieniędzy nie ma i nie będzie"
    5. Nikt nikogo nie wiąże do telewizora o godz 19,30, każdy może sięgnąć do informacji z innych stacji, ja nieraz robiłem "maraton" informacyjny oglądając najpierw Fakty TVN a później wiadomości TVP i widziałem dziwne manipulacje informacjami i w TVN i w TVP ale ja nie słyszałem w TVP informacji że TVN szambo nadaję, że jest to szczujnia itp. Nawet w waszych komentarzach cały czas tak piszecie a nawet nie stać was na porównanie informacji nadawanych przez te stacje.
    6. "Zbudowanie systemu transferu publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni" - było tego dużo więcej za poprzednich rządów i nie możecie tego zaprzeczyć
    7. Wszystkie te grupy społeczne które wymieniłeś były dużo bardziej pokrzywdzone przez poprzednie rządy np nauczyciele mieli prawo przejść na wcześniejsze emerytury po 30 latach pracy a zostało im to odebrane.
    8 W tym punkcie pojechałeś z taką głupotą że nawet nie wiem jak się do tego odnieść. Masowa emigracja za poprzednich rządów była dla ciebie OK? To nie powodowało starzenia się społeczeństwa w Polsce?
    9. Klimat nienawiści jest przede wszystkim w zwolennikach PO, co widać nawet w komentarzach na tym forum, wystarczy sobie poczytać i zobaczyć w jaki sposób rozpisują się o zwolennikach PIS zwolennicy KO samo hasło wyborcze XXXXX XXX mówi wszystko o zwolennikach KO. Na każdych forach widać wszędzie dużo większą agresję hejterów występujących po stronie KO.
    10. To przedstawiciele rządu PO wykluczają różne punkty widzenia, wykluczają dyskusję i możliwość znajdowania optymalnego rozwiązania. Ataki na władzę PIS są tak agresywne że nawet minister sprawiedliwości chodzi z "gnatem " bo boi się o swoje życie.
    Mógłbym jeszcze bardzo dużo pisać ale nie widzę sensu bo i tak was nie przekonam.

    4 8 Cytuj
  • 21 mar 2023

    Adamos

    Gdy głupota z biedą już nas mają
    Piszesz pierdoły i na forum cyrk
    W oczach ognie znów się zapalają
    I bez twoich tekstów nie chce się już żyć

    Jesteś lekiem na całe zło
    I nadzieją na przyszły rok
    Jesteś gwiazdą w ciemności
    Mistrzem świata w radości
    Oto cały Ty

    5 2 Cytuj
  • Janek Sal 21 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    1. Ja nie widzę tego zubożenia społeczeństwa o którym piszesz, patrząc na siłę nabywczą zarobionych pieniędzy i tak za minimalną wypłatę można dużo więcej kupić niż za czasów PO-PSL. Wysokie ceny paliwa, przypomnę że w 2012 roku wzrosła cena paliwa do ponad 6zł za litr i rząd nie obniżył żadnego podatku aby zmniejszyć cenę paliwa, ja wtedy zarabiałem ok 1500zł, dzisiaj 3700 i tylko zarabiam więcej dzięki działaniom rządu który wziął się za przedsiębiorców i wprowadził minimalne zarobki. Wielokrotnie pisałem o tym że bardzo dużo osób pracowało po 5zł/godz czyli za godzinę pracy brakło im na 1 litr paliwa. Ceny prądu są do przeżycia ale dopiero teraz rząd Pis planuje uruchomić elektrownie atomowe co było zaniedbywane przez poprzednie rządy.
    2. Rolnicy, popatrz jakie traktory maja teraz a dawniej, czy uświadczysz u rolników poczciwe 30tki, 60tki , widać traktory po 300tyś, 500tys i widać po tym jakie też mają przychody teraz i przedtem, jeżdżę często przez okolice Raciechowic, nasze zagłębie sadownicze i jakoś nie widzę żeby sadów ubywało ale ty oczywiście wiesz lepiej
    3. Dzietność w dzisiejszych czasach nie ma żadnego związku z działalnością państwa a tylko ze zmianą modelu rodziny gdzie dzieci są stawiane na 2,3 miejscu po wczasach wygodnym życiu, itp. Jakoś rządom PO-PSL nie przeszkadzało ile milionów Polaków musiało wyjeżdżać za pracą do Anglii i innych krajów bo w Polsce nie było żadnych perspektyw i normalnych zarobków a bezrobocie było ok 20%
    4. Ja widzę wszędzie inwestycje drogowe, nowe chodniki i nie sądzę aby samorządy szczególnie cierpiały na niedobór pieniędzy. Cały czas samorządy chwalą się wszędzie nowymi inwestycjami których widać było dużo mniej przedtem. "Pieniędzy nie ma i nie będzie"
    5. Nikt nikogo nie wiąże do telewizora o godz 19,30, każdy może sięgnąć do informacji z innych stacji, ja nieraz robiłem "maraton" informacyjny oglądając najpierw Fakty TVN a później wiadomości TVP i widziałem dziwne manipulacje informacjami i w TVN i w TVP ale ja nie słyszałem w TVP informacji że TVN szambo nadaję, że jest to szczujnia itp. Nawet w waszych komentarzach cały czas tak piszecie a nawet nie stać was na porównanie informacji nadawanych przez te stacje.
    6. "Zbudowanie systemu transferu publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni" - było tego dużo więcej za poprzednich rządów i nie możecie tego zaprzeczyć
    7. Wszystkie te grupy społeczne które wymieniłeś były dużo bardziej pokrzywdzone przez poprzednie rządy np nauczyciele mieli prawo przejść na wcześniejsze emerytury po 30 latach pracy a zostało im to odebrane.
    8 W tym punkcie pojechałeś z taką głupotą że nawet nie wiem jak się do tego odnieść. Masowa emigracja za poprzednich rządów była dla ciebie OK? To nie powodowało starzenia się społeczeństwa w Polsce?
    9. Klimat nienawiści jest przede wszystkim w zwolennikach PO, co widać nawet w komentarzach na tym forum, wystarczy sobie poczytać i zobaczyć w jaki sposób rozpisują się o zwolennikach PIS zwolennicy KO samo hasło wyborcze XXXXX XXX mówi wszystko o zwolennikach KO. Na każdych forach widać wszędzie dużo większą agresję hejterów występujących po stronie KO.
    10. To przedstawiciele rządu PO wykluczają różne punkty widzenia, wykluczają dyskusję i możliwość znajdowania optymalnego rozwiązania. Ataki na władzę PIS są tak agresywne że nawet minister sprawiedliwości chodzi z "gnatem " bo boi się o swoje życie.
    Mógłbym jeszcze bardzo dużo pisać ale nie widzę sensu bo i tak was nie przekonam.

    tys taki duren od małego?????

    7 3 Cytuj
  • 21 mar 2023

    To co napisałem- rozsiewacie klimat nienawiści.

    1 8 Cytuj
  • 21 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    To co napisałem- rozsiewacie klimat nienawiści.

    Odpowiadając na Twoje komentarze wyżej:

    1. Nie widzisz zubożenia społeczeństwa… bo patrzysz na czubek nosa. Myślisz, że 500+ wystarcza na 18% inflacji oraz paliwo po 7zł? Nie będę Ci już pisał ceny chleba, masła… chyba umiesz sobie to już po kojarzyć jakoś...
    2. Rolnicy mają super traktory.. znaczy im się powodzi…? a za czyich rządów je kupili? Wiesz… puknij się w czoło z takim myśleniem.
    3. To teraz są warunki, zubożenie według Ciebie spadło, bezrobocia brak… i dzieci nadal brak… (poza Ukraińskimi) no znowu coś się nie spina twoja analiza. Zmienił się model… czyli… „Dawanie w szyję na pierwszym miejscu” jak to prezes twój kochany mawia…
    4. Inestycje zaczęte już dawno i muszą być skończone… bo częściowo finansowane z tak opluwanej przez was UE… Jakby nie ona… to byśmy dalej mieli dziurawe drogi i syf. A samorządy to dostają… pompują w nie / a raczej w swoich pupili – „pokaż się a zastaw się”
    5. TVN szczujnia… to jak nazwiesz to…. na TVP? Masz jakąś? Przecież tam jadą grubo z imienia in nazwiska… + piękne wstawki / wyrywki z kontekstu. Tyś chyba… coś innego oglądał.
    6. JAK ZAWSZE TA SAMA ŚPIEWKA: Wszyscy kradli. PIS też może. – to jakiś cyrk już jest…
    7. Nauczyciele teraz mają raj… no tak… zgotowany przez Anioła Czarka – haha haha - żartowniś z Ciebie :-)
    8. Chłopie… ja bym dawno stąd uciekł… jakbym bym młodszy i nie miał dzieci. Dzieci… to tylko języków będę uczył i uciekajcie…
    9. Puść se TVP… i nie wiem… klapki z oczu ściągnij? To zobaczysz co to jest nienawiść. Może sobie jakiś archiwum miesięcznic obejrzyj? A kto wymyślił… lepszy/gorszy sort? Kto wymyślił „totalna opozycja”? Kto z LGBT zrobił upiory? No … kto?
    10. Puść sobie obrady SEJMu jak leżysz i liczysz to 500+ - to zobaczysz kto wyklucza kogo inny punkt widzenia. Powinien być zapis w konstytucji, że większość w sejmie nie może być NIGDY!
    Minister się boi i z bronią chodzi? Ja też się boję – to też mam chodzić z gnatem za paskiem? Ale oczywiście… tym z PISu … wolno wszystko.

    Proszę.. nie krępuj się. Napisz coś więcej.
    Dawno tak się nie uśmiałem 😊

    PS. Ale martwie się... nigdzie chyba Tuska nie wymieniłeś... wszystko OK?

    5 3 Cytuj
  • 22 mar 2023

    Adamos
    Budują nam ustrój w stylu rosyjskim.
    A my inaczej niż Rosjanie nie cieszymy się z jachtów naszych oligarchów .
    A powinnismy przyjmować tą politykę jak prowincja rosyjska czy węgierska.
    Są dumni ze swoich nieprzyzwoicie bogatych polityków i ich rodzin.

    Cześć ludzi z korzeniami od 1945-1989 lubi podanie
    „prawdy” z TVP, podobnie jak w Rosji i na Węgrzech.
    Reszta się już buntuje.
    Nie wiem kto wygra. Oby nie postsowici.

    Tamten system był równy. Nikt nic nie miał. Różnica polegała na tym ze ludzie palili sporty i Giewonty .Monika Jaruzelską na dyskotece malboro.
    Dzisiaj emeryt ma 1200 a fundacja dla rodzin kasty rządzącej -
    Miliardy.

    4 3 Cytuj
  • 22 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    To co napisałem- rozsiewacie klimat nienawiści.

    „- Rozmowa z matką mnie dobiła. Usłyszałam, że nic nie rozumiem, że trzeba słuchać Putina, a Ukraińcy sami siebie bombardują - opowiada Anastazja.

    Anastazja, Aleks, Nikita i Aleksandr - opowiada, jak reżim Putina sieje strach, budując Rosję potulnych niewolników.”

    To w Rosji, a u nas……… podobnie, Adamos jak w Rosji.

    6 4 Cytuj
  • 22 mar 2023

    Jeszcze raz napiszę bo widzę że to główny temat " NIKT NIKOGO NIE WIĄŻE PRZED TELEWIZOREM O GODZ 19,30 PRZY WIADOMOŚCIACH" ludzie mają wybór wszystkich wiadomości informacyjnych, ja polecam oglądanie najpierw Fakty o godz 19 i poźniej wiadomości TVP o 19,30 żeby porównać to co pokazują i jak pokazują, wtedy widać jak kto tnie materiały i w jaki sposób. Są jeszcze inne programy informacyjne i nie musi się oglądać ani TVP ani TVN.

    4 5 Cytuj
  • 22 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Jeszcze raz napiszę bo widzę że to główny temat " NIKT NIKOGO NIE WIĄŻE PRZED TELEWIZOREM O GODZ 19,30 PRZY WIADOMOŚCIACH" ludzie mają wybór wszystkich wiadomości informacyjnych, ja polecam oglądanie najpierw Fakty o godz 19 i poźniej wiadomości TVP o 19,30 żeby porównać to co pokazują i jak pokazują, wtedy widać jak kto tnie materiały i w jaki sposób. Są jeszcze inne programy informacyjne i nie musi się oglądać ani TVP ani TVN.

    Wiadomości tylko dla tych z depresją wsteczną.
    Fakty tylko dla zdrowych psychicznie.

    Po pierwszych się człowiek dowartościuje ,
    Po drugich dobije.

    Dałem przykład z Rosji, jak można propagandą leczyć ludzi.

    Fakty dobijają i to jest niezdrowe, bo gdyby taka stacja była w Korei północnej, ludzie znając rzeczywistość padali by w zbiorową depresje, a tak zapytaj obywatela tej Korei czy jest nieszczęśliwy, zaprzeczy. Jest najszczęśliwszy na świecie. To inne narody są nieszczęśliwe.
    My tez wiemy że UE jest do dupy.

    5 2 Cytuj
  • 22 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Vivaldi to szczególne zjawisko.
    Moralność Kalego. Jak ja skubię innych to jest OK, jak mnie skubią to byłem niewolnikiem.
    A czym niewolnictwo w Polsce na rzecz właściciela, różni się od niewolnictwa w Niemczech na rzecz właściciela?
    Chyba tylko walutą.

    Kwotą

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    „- Rozmowa z matką mnie dobiła. Usłyszałam, że nic nie rozumiem, że trzeba słuchać Putina, a Ukraińcy sami siebie bombardują - opowiada Anastazja.

    Anastazja, Aleks, Nikita i Aleksandr - opowiada, jak reżim Putina sieje strach, budując Rosję potulnych niewolników.”

    To w Rosji, a u nas……… podobnie, Adamos jak w Rosji.

    No i przypomniały mi się miesięcznice... i prezesa krzyk, że to zamach, zbrodnia i o krwi na rękach tych i tamtych...
    I cały ten lud... co tam stał i krzyczał... zamach, zamach i kiwał głowami.
    Nagle... temat ucichł... zamachu już nie ma, Macierewicz gdzieś w szafie ... i lud też już nie krzyczy.

    I gdzie teraz jest ten lud, Ci zwolennicy teorii zamachu? Ano dalej czekają na prezesa... co powie... w co im rozkaże wierzyć... podpowie co jest dla nich dobre.

    Niestety to pokazuje, że ten proces się już rozpoczął... i najgorsze, że padł na podatny grunt... - a i mamy tutaj piękne przykłady...

    6 2 Cytuj
  • 22 mar 2023

    My lubimy martyrologię, zamachy, wojny.
    PiS o tym wie i gra tymi kartami.
    Podobnie gra Putin. Świat jest wrogiem Rosji, u nas wrogiem jest UE. No i dzisiaj Tusk. A jak zyska holownia to będzie na niego nagonka że ubek, że antychryst,
    Że pracował dla wrogiej TVN ze zdradza żonę ze sprzeniewierzył pieniądze, ze ma dziwne źródło dochodów, ze jest Żydem, ruskiem i sukinsynem.

    4 3 Cytuj
  • 22 mar 2023

    Adamos a co sądzisz o temacie PiS - podatki ??

    3 2 Cytuj
  • 22 mar 2023
    t-34 napisał/a:

    Adamos a co sądzisz o temacie PiS - podatki ??

    To ja Ci odpowiem za niego... bo wiem jaka będzie odpowiedź...

    Adamos: "Za PO podatki też były" xD xD xD

    1 4 Cytuj
  • 22 mar 2023
    marko napisał/a:

    To ja Ci odpowiem za niego... bo wiem jaka będzie odpowiedź...

    Adamos: "Za PO podatki też były" xD xD xD

    https://wpolityce.pl/gospodarka/601422-wzrost-dochodow-za-rzadow-pis-gdzie-byly-te-srodki-za-po

    cytat: „…gdzie były te środki za PO-PSL?” Te środki POszły na realizację hasła PO - -„oby się żyło lepiej” i….oni rzeczywiście żyli lepiej a dla reszty Tusk miał- „piniędzy” nie ma i.. nie będzie!

    Nie musisz pisać za mnie bo nie płacę tobie za to ale na miejscu tej osoby która ci płaci za hejtowanie PIS to zwolniłbym ciebie ponieważ twoje komentarze są bardzo słabe i mało celne.

    :

    4 7 Cytuj
  • 22 mar 2023

    nikt mi nie płaci.
    mam swój rozum...
    i nikogo nie hejtuje... po prostu prawdę piszę.

    Autor tego wspaniałego artykułu co wrzuciłeś... to jakoś tak... jakby z PISu był :-) To nie wiem... chciałbyś, żeby napisał, że jest gorzej?
    Fajne źródło.
    Daj coś jeszcze z niezależnej TVP ;-)

    I wierz dalej jak to mają kasę... z uszczelnienia VATu... to już tak nudne jest jak "wina Tuska".

    PS. Widzę wracasz do formy jest i wiedźma Tusk :-)

    3 2 Cytuj
  • 22 mar 2023

    Adamos poczytaj sobie takie coś......... Żeby pisowcy mieli co kraść na fundacje..........

    Oto składki, daniny i opłaty, które wzrosły od początku rządów PiS
    Prawo i Sprawiedliwość przez prawie osiem lat rządów budowało wśród Polaków wizerunek partii, która zmniejsza wysokość danin. Wiele podatków dochodowych faktycznie obniżono, ale równolegle wprowadzono lub zwiększono kilkadziesiąt innych. Pokazujemy największe obciążenia.
    - Jeśli wygramy wybory, absolutnie nie podniesiemy podatków - zapewniała 19 sierpnia 2015 r. w programie "Tak Jest" w TVN24 wiceprezes PiS Beata Szydło.
    Podobne deklaracje składał również prezes PiS Jarosław Kaczyński, który 16 grudnia 2016 r. w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapewnił, że rząd PiS nie ma żadnego planu podwyższania podatków. Deklarację taką złożył też 31 stycznia 2017 r. w czasie konferencji "Ryzyka i Trendy 2017" - wówczas jeszcze wicepremier i minister finansów - Mateusz Morawiecki.
    O tym, że podatki będą niższe, a nie wyższe, Polacy byli przekonywani również w czasie kampanii PiS promującej flagowy program podatkowy - Polski Ład.
    Większość nowych danin, opłat i podatków to efekt prac rządu PiS, są jednak i takie jak np. opłata emisyjna od paliw, obowiązkowe świadectwo charakterystyki energetycznej, czy procedowany jeszcze podatek od plastiku - to efekt wdrożenia unijnych dyrektyw i rozporządzeń.
    Podatkowy bilans rządów PiS
    Sprawdziliśmy, jak faktycznie wyglądają obciążenia fiskalne Polaków od 2015 r., czyli odkąd PiS przejął władzę w kraju.
    Oto lista podwyżek podatków, opłat, obciążeń, danin i składek, które wzrosły oraz zlikwidowanych ulg i preferencji podatkowych, które wpłynęły również na podwyższenie podatków.
    1. Po objęciu władzy ponad siedem lat temu PiS nie obniżył stawek VAT dla miażdżącej liczby produktów i usług, które podniósł wcześniej do 8 i 23 proc. rząd PO i PSL. Pierwotnie w ustawie zapisano, że wyższe stawki VAT będą obowiązywały tylko do końca 2016 r.
    2. Od 1 stycznia 2023 r. wróciła natomiast wyższa, bo 23-procentowa stawka na paliwo. Wcześniej PiS w ramach tarczy antyinflacyjnej obniżył ten podatek do 8 proc. Od stycznia 2023 r. został również przywrócony 23 proc. VAT na gaz. Przywrócono też wyższy - 23-procentowy - VAT za ciepło systemowe i prąd, w miejsce dotychczasowej, obniżonej stawki - 5 proc.
    3. Od stycznia 2023 r. wróciła też 8-procentowa stawka VAT za nawozy. Wcześniej było to 0 proc.
    4. Polski Ład. Odebrano podatnikom możliwość odliczenia składki zdrowotnej od PIT, co jest de facto ich opodatkowaniem i zwiększeniem ciężarów fiskalnych. Co prawda, obniżono do 12 proc. pierwszy próg podatkowy i wprowadzono wyższą kwotę wolną od podatku w kwocie 30 tys. zł rocznie, ale nie rekompensują one obciążenia na poziomie 9 proc. (tyle wynosi obecnie składka zdrowotna przy zasadach ogólnych). Trzeba więc gwoli ścisłości podkreślić, że nowelizacja Polskiego Ładu od lipca 2022 r. poprawiła sytuację dla wielu grup podatników.
    5. Polski Ład. Odebrano podatnikom prawo do ulgi dla klasy średniej, co przy wynagrodzeniach, gdzie są uwzględnione np. prawa autorskie, powoduje wystąpienie podatku do zapłaty, mimo że osoby te nie przekroczyły pierwszego progu podatkowego oraz ich dochody miesięczne mieszczą się w przedziale: od 5701 zł do 11 141 zł - przy którym to przedziale podatek do zapłaty miał nie wystąpić.
    6. Polski Ład. Od stycznia 2023 r. odebrano podatnikom, którzy czerpią dochód z najmu prywatnego, prawo do odliczania amortyzacji mieszkania. Mogą oni rozliczać się tylko ryczałtem, przy którym żadne koszty prowadzenia działalności nie są uwzględniane.
    7. Od 1 stycznia 2023 r. wzrosła również akcyza na papierosy i to nie mało, bo aż o 10 proc., a na alkohol o 5 proc. Oznacza to, że w przypadku butelki wódki (500 ml) średnia cena wzrosła z 23,5 do 24,4 zł, a paczki papierosów o 42 gr. Należy podkreślić przy tym, że od 2016 roku stawki akcyzy rosły kilkukrotnie, a konstrukcja stawki na papierosy powoduje jej efektywny wzrost rok do roku, przy czym taki mechanizm funkcjonował też za poprzedniej władzy.
    8. Od października 2020 r. wprowadzono także akcyzę na płyn do e-papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich.
    9. Są też podwyżki opłat abonamentowych za radioodbiornik lub telewizor. Od 1 stycznia 2023 r. abonament RTV wynosi 27,3 zł miesięcznie. Z kolei roczna stawka bez zniżek wyniesie 327,6 zł. Kara za niepłacenie abonamentu wzrośnie z 735 zł do 819 zł.
    10. Obowiązują również wyższe stawki mandatów skarbowych i grzywien. Są one uzależnione do wysokości wynagrodzenia minimalnego, które w tym roku wzrośnie aż dwa razy. Dzięki tej podwyżce urząd skarbowy będzie mógł nałożyć na nas mandat karny w wysokości od 349 zł do 6980 zł (w okresie od stycznia do czerwca 2023 r.), a od lipca 2023 r. – kiedy płaca minimalna wzrośnie do 3,6 tys. zł miesięcznie – mandaty będą wynosić od 360 zł do 7200 zł. Jest to przedział od 1/10 do dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę.
    11. 2023 r. jest rekordowy również pod względem podwyżek składek na ZUS. Łącznie pełne składki ZUS na rok 2023 (bez składki zdrowotnej) dla przedsiębiorców wyniosą 1418,48 zł wobec 1211,28 zł w roku 2022. Oznacza to wzrost o 207,20 zł, czyli o 17,1 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Tu warto by także wspomnieć, że składki emerytalna i rentowa "zdrożały" również dla pracowników/zleceniobiorców i ich pracodawców/zleceniodawców (płatników ZUS) z uwagi na podwyższenie ograniczenia podstawy wymiary składek do 208 tys. zł.
    12. Od 1 lutego 2016 r. wprowadzony został podatek od niektórych instytucji finansowych – czyli tzw. podatek bankowy. Wynosi on 0,0366 proc. podstawy opodatkowania miesięcznie. Teoretycznie płacą go banki i firmy ubezpieczeniowe, ale instytucje te przerzuciły cały ciężar daniny na klientów.
    13. Od lipca 2017 r. weszła ustawa Prawo wodne wraz z nową opłatą za pobór wód podziemnych oraz powierzchniowych oraz wprowadzanie ścieków i wód opadowych. Opłata składa się z części stałej - naliczanej rocznie oraz zmiennej - kwartalnej. W 2019 r. rząd PiS znowelizował tę ustawę, wprowadzając jeszcze bardziej restrykcyjny fiskalizm w pobieranych opłatach.
    14. 1 stycznia 2018 r. wprowadzono tzw. minimalny podatek dochodowy (podatek od przychodów z budynków) w wysokości 0,035 proc. podstawy opodatkowania za każdy miesiąc.
    15. W ramach zmian ustawy o CIT w 2018 roku wprowadzono – wdrażając Dyrektywę ATAD – limit na koszty finansowania dłużnego. Mimo obecnie wysokich stóp procentowych oraz możliwości (zgodnie z Dyrektywą) określenia limitu na poziomie 3 mln euro, w ustawie o CIT limit ten ciągle wynosi 3 mln złotych. Oznacza to efektywnie wyższy podatek do zapłaty.
    16. Od 2016 roku obowiązuje klauzula obejścia prawa podatkowego – to bardzo duża zmiana dla firm oraz osób fizycznych i dość szeroka broń dla KAS. Nie jest to bezpośrednio wzrost kosztów działalności, natomiast w praktyce to jak szeroko stosowana jest klauzula znacząco wypływa na poczucie stabilność prowadzenia biznesu w Polsce.
    17. 1 stycznia 2018 r. wprowadzona została opłata deszczowa, zwana też podatkiem od deszczówki. To danina płacona za zmniejszenie naturalnej retencji terenu przez zabudowanie go. Od 2022 r. stawka podatku jest dużo wyższa niż wcześniej. Najwyższą stawkę uiszczają ci, którzy nie posiadają na swojej działce żadnej infrastruktury retencyjnej. W takim przypadku stawka podatku wynosi 1,50 zł za każdy m kw. powierzchni.
    18. 1 stycznia 2019 r. wprowadzono nową daninę solidarnościową. Wynosi ona 4 proc. Podstawę obliczenia daniny solidarnościowej stanowi nadwyżka ponad kwotę miliona złotych rocznego dochodu.
    19. 1 stycznia 2019 r. wprowadzono opodatkowanie dochodów z niezrealizowanych zysków kapitałowych (tzw. exit tax). Dotyczy to sytuacji, w których podatnik zmienia swoją rezydencję podatkową lub też przenosi składnik majątku za granicę. Dla podatników podatku PIT obowiązują dwie stawki – 3 proc. podstawy opodatkowania (gdy nie ustala się wartości podatkowej składnika majątku) i stawka 19 proc. w pozostałych sytuacjach. Wynika ona wprost z dyrektywy unijnej. Problematyczne jest to w jakim zakresie ten podatek powinien obejmować osoby fizyczne. Jest wyrok sądu (WSA + NSA) mówiący o tym, że w tym zakresie exit tax powinien być ograniczony do składników majątku z działalności gospodarczej. A nie majątku osobistego.
    20. Od listopada 2019 r. podniesiono opłaty sądowe. W procesach cywilnych jest to 5 proc. wartości przedmiotu sporu. Tyle że przed zmianą przepisów opłata nie mogła być wyższa niż 100 tys. zł. Obecnie jej maksymalny pułap to 200 tys. zł.
    21. 1 stycznia 2019 r. wprowadzono opłatę od paliw. Stawki opłaty paliwowej na 2023 r. są wyższe o 13,3 proc. w stosunku do 2022 r. dla wszystkich rodzajów paliw. Opłata paliwowa wynosi aktualnie 172,91 zł za 1000 l benzyny silnikowej oraz wyrobów powstałych z jej zmieszania z biokomponentami wobec 152,61 zł w 2022 r.
    22. 1 stycznia 2021 r. – po czterech latach zawieszenia – przywrócono podatek od sprzedaży detalicznej. Zgodnie jednak z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym do 30 czerwca 2023 r. podatek od sprzedaży detalicznej paliw nie będzie pobierany.
    23. Nadawcy VOD płacą 1,5 proc. przychodów na Polski Instytut Sztuki Filmowej. To tzw. podatek od Netfliksa. Stanowiąca o tym nowelizacja ustawy o kinematografii zawarta została w ustawie w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
    24. Od lipca 2016 r. obowiązuje nowa opłata mocowa. Wynika ona wprost z ustawy o rynku mocy, która tworzy mechanizm wynagradzania wytwórców energii za utrzymywanie dyspozycyjności. W 2022 r. opłata OZE doliczona do rachunków za prąd wynosi 90 gr za MWh. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zdecydował, że w roku 2023 tej opłaty nie będzie.
    25. Od 1 stycznia 2021 r. weszła opłata małpkowa oraz podatek cukrowy od słodkich napojów.
    26. Od stycznia 2021 r. spółki komandytowe oraz w niektórych przypadkach spółki jawne zostały objęte ustawą CIT. Nowe przepisy spowodowały, że obecnie zyski wypłacane przez te spółki będące podatnikami CIT podlegają podwójnemu opodatkowaniu dochodów wypłacanych wspólnikom.
    27. Od 23 kwietnia 2023 r. każdy, kto będzie chciał sprzedać lub wynająć dom/mieszkanie, będzie musiał wcześniej uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej dla tej nieruchomości. Koszt takiego obowiązkowego wydatku to od 400 zł do 1000 zł.
    28. Rząd przywrócił w 2023 r. opodatkowanie 13. i 14. emerytur. Jak przypomina resort finansów, świadczenia te zgodnie z ustawą o PIT podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Rząd, w drodze wyjątku, zwolnił w 2022 r. rencistów i emerytów z podatku, z powodu nadzwyczajnej sytuacji - wojny w Ukrainie i szokowego wzrostu cen energii.
    29. Wiele danin i opłat jest powiązanych z inflacją. Od 2023 r. wzrósł przez to m.in. podatek rolny, którego stawka jest uzależniona od cen żyta. Wcześniej maksymalna stawka wynosiła 153,7 zł od hektara, obecnie jest to już 185,12 zł od hektara.
    30. Wyższe podatki płacą również producenci rolni prowadzący tzw. działy specjalne: farmy zwierząt czy szklarnie. Przykładowo właściciel szklarni, który w 2022 r. płacił 12,87 zł podatku od 1 m kw. szklarni, zapłaci w 2023 r. stawkę 13,64 zł.
    31. Wysokie wskaźniki inflacji oznaczają również wyższe opłaty lokalne. Maksymalne stawki opłat wzrosły o prawie 12 proc. To rekordowa podwyżka podatku od nieruchomości, straganu czy psa (ze 135 zł do 150 zł rocznie).
    32. Drożej jest też w uzdrowiskach i miejscowościach posiadających status ochrony uzdrowiskowej – tam opłaty mogą zostać podniesione maksymalnie od 30 do 60 gr za dobę pobytu.
    33. Od 2018 roku nastąpiło również rozdzielenie dochodów z działalności gospodarczej i kapitałowej, co oznacza brak możliwości rozliczania kosztów/strat związanych z tymi działalnościami razem.
    *Artykuł w części dotyczącej zmian podatków dla przedsiębiorców powstał we współpracy z ekspertami CRIDO
    Katarzyna Bartman, dziennikarka money.pl

    8 2 Cytuj
  • 22 mar 2023

    Rzetelny artykuł pokazujący plusy i minus, przez niezależną dziennikarkę.
    A nie... propaganda jak w artykule Adamosa.

    4 3 Cytuj
  • 23 mar 2023

    Adamos to żaden przekonany pisior.
    To regionalna tuba propagandowa.
    Powtarza program powielany wszędzie ,
    piniedzy nie ma i nie będzie, krzywda ze strony Niemiec
    I takie gówno pisowskie, kierowane do słuchaczy radia Maryja.

    To regionalny sekretarz propagandowy!!!!

    Młodzież nienawidzi PiS!!!!
    Podano badania sympatii młodzieży do PiS.

    w wieku 18-29 lat PiS ma poparcie 2% !

    6 3 Cytuj
  • 23 mar 2023

    Młodzież w wieku 18-29 lat nie pracowała za PO-PSL , nie miała dzieci więc nie wiedzą jak było dla ludzi ciężko wtedy się utrzymać i przeżyć, takie osoby są łatwe do zmanipulowania bo nie oglądają żadnych wiadomości a zwłaszcza TVP bo mają przez was nawkładane w głowę że to gówno i szczujnia więc płatni hejterzy tacy jak wy osiągnęli swój cel w tej grupie wiekowej przekłamując dla nich tą niedawną przeszłość.
    T-34 najpierw żartobliwie:
    PIS nie podniósł żadnych podatków zgodnie z obietnicami więc mówił prawdę ale wprowadził nowe a o tym nie było mowy.
    A teraz poważnie:
    Dostałem z żoną PIT za zeszły rok i cały czas mamy tak samo wyliczony podatek, w takiej samej wysokości i dla mnie się nic nie zmieniło w podatkach. Z tej długiej listy którą przytoczyłeś opowiedz mi który podatek dodatkowo zapłaciłeś ty, a może od działalności hejterskiej jest coś wprowadzone?, A może cały czas płacisz abonament RTV i podatek cię zdenerwował. Oczekuję od ciebie rzetelnej informacji ile straciłeś pieniędzy na rzecz tej długiej listy którą przytoczyłeś.
    Marko, napisałeś że masz dzieci więc dlaczego bierzesz 500+ bo nie wierzę że nie złożyłeś podania o przyznanie tego waszego kwiatu rozdawnictwa. Znam wiele osób sympatyzującycyh z PO i nie spotkałem żadnego nawet najbardziej żarliwego przeciwnika PIS który nie złożył podania o 500+ i nie spodziewam się ze ty jesteś inny i nie bierzesz. Z twoich komentarzy widać że kochasz pieniądz więc żadna ideologia nie przysłoni ci chęci wzięcia dodatkowych pieniędzy a wasz rząd co? "Pieniędzy nie ma i nie będzie"
    A Tuska z jego oszustwami i niespełnionymi obietnicami nie lubię i nigdy nie polubię i tego nic nie zmieni.

    3 5 Cytuj
  • 23 mar 2023

    Po wylądowaniu w Polsce książę powiedział: "Wspaniale jest być z powrotem w Polsce. Nasze narody mają silne więzi. Poprzez naszą współpracę na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności - która jest także naszą i waszą wolnością - więzi te są dalej wzmacniane. Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom ściśle współpracującym w tej sprawie. Chcę też oddać hołd Polakom i ich inspirującemu człowieczeństwu. Otworzyliście swoje serca tak samo, jak wasze domy" - powiedział następca brytyjskiego tronu.

    Książę William zauważa ile Polacy i rząd Polski robi i zrobił dla narodu Ukraińskiego, Biden też to zauważa przy swojej wizycie a wy tak się tak rozpisywaliście że nikt nic nie pomaga Ukraińcom. Nie wstyd wam że działacie na szkodę Polski i Polaków hejtując takie działania?

    2 4 Cytuj

Odpowiedz