Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Po prostu ja nie zmienię swojego zdania a nie chcę cały czas pisać tego samego więc jeżeli interesuje cię moje zapatrywanie na tematy polityczne to sprawdź moje stare komentarze bo moja ocena sytuacji politycznej się nie zmienia i raczej się nie zmieni.

    Też staję się coraz większym socjalistą.
    Jak PiS upaństwowi żabkę, Lidla i biedronkę ;
    Polsat i TVN ; przejmie CCC z Macdonaldem ;
    RMF i radio zet; upaństwowi wszystkich dentystów i wszystkie praktyki lekarskie; adwokatów i ubezpieczalnie; przejmie sowę i przyjaciele i wszystkie pozostałe restauracje; i koniecznie termy w całej Polsce;
    Salony samochodowe i warsztaty wszelakiej maści; krawcowe i domy weselne; instytucje pogrzebowe; upaństwowi kościół i kler; i przywróci w ludzkiej postaci PGR z dobrymi zarobkami i bez bezrobocia; przejmie galerie handlowe; powoła państwowe przedsiębiorstwa do budowy autostrad i upaństwowi firmę Vivaldiego,
    to głosuje na PiS i będę jego gorącym zwolennikiem.

    3 2 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Po prostu ja nie zmienię swojego zdania a nie chcę cały czas pisać tego samego więc jeżeli interesuje cię moje zapatrywanie na tematy polityczne to sprawdź moje stare komentarze bo moja ocena sytuacji politycznej się nie zmienia i raczej się nie zmieni.

    I tu różnimy się najbardziej. Ja zakładam, że mogę się mylić, częściowo lub nawet w całości. Żyję już wystarczająco długo, żeby wiedzieć, że nie wszystko wiem i że to, czego nie wiem, może zmienić moje poglądy. Ty reprezentujesz postawę charakterystyczną dla "wierzących" - pewność swoich racji, niezależnie od faktów czy dowodów: jest tak, bo ja wierzę, że tak jest. Między wiarą a rozumem nie ma punktów stycznych.

    4 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    P......ocena sytuacji politycznej się nie zmienia i raczej się nie zmieni.

    "raczej się nie zmieni" - i jest światełko w tunelu!
    Brawo!

    Jak PIS jeszczcze trochę porządzi..., to zmienisz zdanie... wcześniej czy później...

    3 2 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Możecie pisać co chcecie ale sondaże i tak dokładnie pokazują kto jest w większości a niestety dla was elektoratu PO jest coraz mniej. Może nie ta strona powinna zostać zamrożona i zahibernowana.

    Ja nie wiem gdzie / kto Ci powiedział, że jestem za PO... Zresztą chyba pozostali też już Ci to tłumaczyli.

    Jestem...z totalnej opozycji i gorszego sortu jak to pięknie opisują Twe bóstwa.

    3 2 Cytuj
  • 4 kwi 2023

    Więc dalej mogą kraść, oszukiwać, wycinać lasy, dewastować Polskę???? Gratuluję.....
    A tak z innej beczki, ostatnio widziałem plakat PiS=drożyzna. Ktoś wykupił miejsce na niego, uczciwie zapłacił, rozwiesił. No i jakiś taki Adamos albo inny Vivaldi oczywiście go musiał zdemolować i zniszczyć. To już prawdy pisać nie wolno???

    6 1 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    t-34 napisał/a:

    Więc dalej mogą kraść, oszukiwać, wycinać lasy, dewastować Polskę???? Gratuluję.....
    A tak z innej beczki, ostatnio widziałem plakat PiS=drożyzna. Ktoś wykupił miejsce na niego, uczciwie zapłacił, rozwiesił. No i jakiś taki Adamos albo inny Vivaldi oczywiście go musiał zdemolować i zniszczyć. To już prawdy pisać nie wolno???

    Nigdy by mi do głowy nie przyszło żeby cokolwiek niszczyć ale za to pamiętam taką panią która rozwieszała takie plakaty i okazało się że w innej sprawie nieźle próbowała mataczyć.

    1 2 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Nigdy by mi do głowy nie przyszło żeby cokolwiek niszczyć ale za to pamiętam taką panią która rozwieszała takie plakaty i okazało się że w innej sprawie nieźle próbowała mataczyć.

    A co to ma za znaczenie?? Nawet jak ją skazali to dalej ma swoje prawa i mogła powiesić plakaty, tym bardziej, że jest na nich prawda....

    4 1 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    marko napisał/a:

    "raczej się nie zmieni" - i jest światełko w tunelu!
    Brawo!

    Jak PIS jeszczcze trochę porządzi..., to zmienisz zdanie... wcześniej czy później...

    Jeżeli twarze opozycji się nie zmienią to nie ma szans na zmianę moich poglądów. Tusk, Budka, Schetyna to są osoby które nie wróżą żadnej przyszłości dla Polski.

    2 3 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    t-34 napisał/a:

    A co to ma za znaczenie?? Nawet jak ją skazali to dalej ma swoje prawa i mogła powiesić plakaty, tym bardziej, że jest na nich prawda....

    Dla mnie ma to znaczenie bo pokazuje dwulicowość tej osoby.

    1 3 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Dla mnie ma to znaczenie bo pokazuje dwulicowość tej osoby.

    To sobie popatrz uważnie na te swoje orły z PiSu...., Same uczciwe osoby.....

    3 1 Cytuj
  • 4 kwi 2023

    Wydaje się że Morawiecki, to chodząca prawda.
    Dwulicowości w PiS nie znajdziesz
    Tu jest trzylicowość.

    4 2 Cytuj
  • 4 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Jeżeli twarze opozycji się nie zmienią to nie ma szans na zmianę moich poglądów. Tusk, Budka, Schetyna to są osoby które nie wróżą żadnej przyszłości dla Polski.

    I to pokazuje... przepraszam... poziom Twojego intelektu.
    Zgadzam się Ci co wymieniłeś ... so BEZNADZIEJNI, ale to nie oznacza, że nadal musimy tkwić w tym... szambie.
    To jest Twój patiortyzm? Pchać kraj dalej, głebiej w ten chaos i układy?
    BRAWO!

    Dla mnie najważniejsze jest... zerwać z tą większością w sejmie! Bo to doprowadziło do czego doprowadziło... Obejrzyj sobie jakieś obrady sejmu w TV do zrozumiesz.

    Pomyśl. Skoro w temacie przemocy się zgadzamy, to nie wierzę... nie wierzę, że nic z tego nie rozumiesz i naprawdę do Ciebie nie przemawia...
    Chyba tak się zaparłeś...dla zasady już trochę.

    1 2 Cytuj
  • 5 kwi 2023
    marko napisał/a:

    I to pokazuje... przepraszam... poziom Twojego intelektu.
    Zgadzam się Ci co wymieniłeś ... so BEZNADZIEJNI, ale to nie oznacza, że nadal musimy tkwić w tym... szambie.
    To jest Twój patiortyzm? Pchać kraj dalej, głebiej w ten chaos i układy?
    BRAWO!

    Dla mnie najważniejsze jest... zerwać z tą większością w sejmie! Bo to doprowadziło do czego doprowadziło... Obejrzyj sobie jakieś obrady sejmu w TV do zrozumiesz.

    Pomyśl. Skoro w temacie przemocy się zgadzamy, to nie wierzę... nie wierzę, że nic z tego nie rozumiesz i naprawdę do Ciebie nie przemawia...
    Chyba tak się zaparłeś...dla zasady już trochę.

    Nie zaparłem się dla zasady tylko (niestety się powtórzę) pamiętam dokładnie tamte lata gdzie ta druga opcja rządziła i był wtedy dopiero wielki chaos a wszystkie działania rządu sprowadzały się dla ludzi szarych takich jak ja do tego żeby tylko jak najwięcej z ludzi wyciągnąć i nie dać im nic. Miliony młodych ludzi uciekło za granice za pracą bo nie było dla młodych żadnych perspektyw a 20% bezrobocia nie było dla nich niczym złym, żadnej pomocy dla rodzin z dziećmi, mnóstwo spraw odbierania dzieci tylko dla tego ze nie mieli rodzice pieniędzy i nie piszcie mi że to rozdawnictwo co ten rząd robi tylko normalna pomoc Państwa dla normalnych obywateli aby było im trochę lżej przy wychowywaniu dzieci, praca za 5zł/godz to była norma wielu przedsiębiorców a jak słyszałem od tych pożal się boże "przedsiębiorców" że byli na wczasach w Meksyku, Dubaju, że wozili się autami typu Porsche to mnie aż szarpało że jednocześnie tylu ludzi pracując u nich klepie regularna biedę. Mnóstwo ludzi pracowało na czarno albo na umowy śmieciowe, czy ktoś próbował coś z tym robić? Czy kradzież moich pieniędzy z OFE to było coś co nazwalibyście dobrym rządzeniem. Tusk powiedział że pieniądze nazbierane w OFE to w zasadzie nigdy nie były moimi pieniędzmi bo jeżeli to moje to żebym spróbował wziąć, nie dało się a Tusk ze swoim rządem wziął. A emerytury? pierwsze przypomnę że dzięki tamtym rządom ludzie mieli według ich przeliczników tak niskie emerytury że musieli czasem w koszach grzebać żeby przeżyć a wy teraz mówicie ze 13,14 emerytura to rozdawnictwo? Przecież oni wiele lat pracowali na swoje emerytury normalnie płacąc podatki a teraz chcecie im to zabrać bo według was to rozdawnictwo Państwa. A likwidacja tysięcy szkół w 2012 roku? Mógłbym jeszcze wiele godzin pisać o tym na co się napatrzyłem za poprzednich rządów i mówię NEVER . Tyle ludzi zostało pokrzywdzonych a nie mieli Covida, wojny w Ukrainie.

    1 6 Cytuj
  • 5 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    mnóstwo spraw odbierania dzieci tylko dla tego ze nie mieli rodzice pieniędzy.

    Wyjdę na naiwniaka, ale spytam ponownie (bez nadziei na odpowiedź): skoro było tego mnóstwo, to pewnie podasz ze trzy przykłady?

    Adamos napisał/a:

    nie piszcie mi że to rozdawnictwo co ten rząd robi tylko normalna pomoc Państwa dla normalnych obywateli aby było im trochę lżej przy wychowywaniu dzieci

    W październiku 2019 r. prof. Rymsza, koordynator sekcji "polityka społeczna" przy prezydencie Andrzeju Dudzie, doradca prezydenta powiedział: "Trzeba myśleć w takich kategoriach, że ludzie dostali 500 plus, żeby wydawać, inwestować w usługi" [https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25290320,bedzie-wspolplacenie-za-uslugi-publiczne-doradca-prezydenta.html ], czyli tłumacząc z pisowskiego na nasze: "dostaliście 500+ teraz sami sobie za wszystko zapłaćcie", np za wizytę dziecka u ortodonty, bo terminy na NFZ są kilkuletnie i dziecko traci uprawnienie do leczenia na NFZ ZANIM w ogóle zobaczy ortodontę [https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29631544,chciala-umowic-syna-do-ortodonty-na-nfz-dostala-termin-na-koniec.html#S.miasta_krakow-K.C-B.1-L.2.zw ].

    500+ nie było "dodatkowo", ono było "zamiast" porządnego szkolnictwa, służby zdrowia, komunikacji zbiorowej, czy usług społecznych. I żeby kupić głosy.

    Adamos napisał/a:

    Czy kradzież moich pieniędzy z OFE to było coś co nazwalibyście dobrym rządzeniem. Tusk powiedział że pieniądze nazbierane w OFE to w zasadzie nigdy nie były moimi pieniędzmi bo jeżeli to moje to żebym spróbował wziąć, nie dało się a Tusk ze swoim rządem wziął.

    Zgadzam się, że zabranie środków z OFE było szwindlem, żeby ratować budżet państwa, z z tym, że to nie Tusk powiedział, że środki z OFE nie należą do Ciebie, a sąd, kierując się przepisami reformy, którą przeprowadziła Akcja Wyborcza Solidarność w 1999 roku. Jakbyś nie pamiętał, to wśród 39 partii i partyjek, które wchodziły w skład AWS było Porozumienie Centrum, czyli poprzednia partia Jarosława Kaczyńskiego [https://bibliotekanauki.pl/articles/2131174.pdf ].
    Dodatkowo, o ile PO przepisało CZĘŚĆ pieniędzy z OFE na indywidualne konta, to PIS zabrał resztę (większą) i jeszcze to opodatkował, czyli kto zabrał więcej?

    Adamos napisał/a:

    A emerytury? pierwsze przypomnę że dzięki tamtym rządom ludzie mieli według ich przeliczników tak niskie emerytury że musieli czasem w koszach grzebać żeby przeżyć a wy teraz mówicie ze 13,14 emerytura to rozdawnictwo? Przecież oni wiele lat pracowali na swoje emerytury normalnie płacąc podatki a teraz chcecie im to zabrać bo według was to rozdawnictwo Państwa.

    A Ty w ogóle wiesz skąd biorą się emerytury w Polsce? Jeśli wydaje Ci się, że z ZUS, to masz rację - wydaje Ci się.
    Będę znowu naiwny: podasz jakieś przykłady doniesień o ludziach grzebiących w koszach 10-12 lat temu? Od razu mówię, że tacy istnieją zawsze i wszędzie, ale wtedy musiała to być wręcz plaga, więc pewnie nie będziesz miał problemów.

    Adamos napisał/a:

    A likwidacja tysięcy szkół w 2012 roku?

    Zanim odpowiem, to rozwiń proszę, bo chciałbym wiedzieć konkretnie, jakie jest Twoje zdanie na ten temat. Przy czym pisz "pochwalam" albo "nie pochwalam", tylko konkretnie: likwidacja spowodowała to i to, takie i takie szkody (albo takie i takie korzyści - jeśli były).

    Adamos napisał/a:

    Mógłbym jeszcze wiele godzin pisać o tym na co się napatrzyłem za poprzednich rządów i mówię NEVER .

    Z pewnością; ogólniki i nieprecyzyjne stwierdzenia bardzo łatwo przychodzą. Gorzej, jak trzeba podać jakieś argumenty oparte na faktach.

    6 Cytuj
  • 5 kwi 2023

    Oj, Adamos pisiaczku nieszczęsny, ale żeś się TVPIS naoglądał..... A berecik to ci zryło aż żal czytać.
    Powiedz tylko krótko ile był zadłużony kraj w 2015 a ile teraz???
    Jak rosła inflacja w latach 2008-2015 a jak w 2015-2023 ???

    5 Cytuj
  • 5 kwi 2023

    Adamos jest zwykłym beneficjentem obecnej władzy.
    Będzie ją chwalił jak, Nowak poprzednią.

    4 Cytuj
  • 5 kwi 2023
    Dyr_Jar napisał/a:

    Wyjdę na naiwniaka, ale spytam ponownie (bez nadziei na odpowiedź): skoro było tego mnóstwo, to pewnie podasz ze trzy przykłady?

    W październiku 2019 r. prof. Rymsza, koordynator sekcji "polityka społeczna" przy prezydencie Andrzeju Dudzie, doradca prezydenta powiedział: "Trzeba myśleć w takich kategoriach, że ludzie dostali 500 plus, żeby wydawać, inwestować w usługi" [https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25290320,bedzie-wspolplacenie-za-uslugi-publiczne-doradca-prezydenta.html ], czyli tłumacząc z pisowskiego na nasze: "dostaliście 500+ teraz sami sobie za wszystko zapłaćcie", np za wizytę dziecka u ortodonty, bo terminy na NFZ są kilkuletnie i dziecko traci uprawnienie do leczenia na NFZ ZANIM w ogóle zobaczy ortodontę [https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29631544,chciala-umowic-syna-do-ortodonty-na-nfz-dostala-termin-na-koniec.html#S.miasta_krakow-K.C-B.1-L.2.zw ].

    500+ nie było "dodatkowo", ono było "zamiast" porządnego szkolnictwa, służby zdrowia, komunikacji zbiorowej, czy usług społecznych. I żeby kupić głosy.

    Zgadzam się, że zabranie środków z OFE było szwindlem, żeby ratować budżet państwa, z z tym, że to nie Tusk powiedział, że środki z OFE nie należą do Ciebie, a sąd, kierując się przepisami reformy, którą przeprowadziła Akcja Wyborcza Solidarność w 1999 roku. Jakbyś nie pamiętał, to wśród 39 partii i partyjek, które wchodziły w skład AWS było Porozumienie Centrum, czyli poprzednia partia Jarosława Kaczyńskiego [https://bibliotekanauki.pl/articles/2131174.pdf ].
    Dodatkowo, o ile PO przepisało CZĘŚĆ pieniędzy z OFE na indywidualne konta, to PIS zabrał resztę (większą) i jeszcze to opodatkował, czyli kto zabrał więcej?

    A Ty w ogóle wiesz skąd biorą się emerytury w Polsce? Jeśli wydaje Ci się, że z ZUS, to masz rację - wydaje Ci się.
    Będę znowu naiwny: podasz jakieś przykłady doniesień o ludziach grzebiących w koszach 10-12 lat temu? Od razu mówię, że tacy istnieją zawsze i wszędzie, ale wtedy musiała to być wręcz plaga, więc pewnie nie będziesz miał problemów.

    Zanim odpowiem, to rozwiń proszę, bo chciałbym wiedzieć konkretnie, jakie jest Twoje zdanie na ten temat. Przy czym pisz "pochwalam" albo "nie pochwalam", tylko konkretnie: likwidacja spowodowała to i to, takie i takie szkody (albo takie i takie korzyści - jeśli były).

    Z pewnością; ogólniki i nieprecyzyjne stwierdzenia bardzo łatwo przychodzą. Gorzej, jak trzeba podać jakieś argumenty oparte na faktach.

    Odbieranie dzieci w przypadku złej sytuacji materialnej było faktem który był wielokrotnie pokazywany w programach sprawa dla reportera Jaworowicz. Na szczęście nie znam rodziny z mojego otoczenia która miałaby odebrane dzieci ale większość z moich znajomych i ja również pracowaliśmy na drugi etat aby starczyło na życie dla mnie o mojej rodziny, przy tamtych zarobkach i cenach wszystkiego to dopiero była drożyzna. Dopiero rządy PIS wprowadziły prawo które zabroniło odbierać dzieci z powodu sytuacji materialnej:
    https://www.rp.pl/prawo-rodzinne/art3922511-ustawa-wprowadzajaca-zakaz-odbierania-dzieci-rodzicom-z-powodu-biedy-uchwalona

    Piszesz o kolejkach do ortodonty czy o dostępie do służby zdrowia, powiem ci jedno bzdury piszesz ponieważ porównując to co było dawniej to wtedy dopiero był gehenna z dostępem do lekarzy. Nie było możliwości w ogóle dostać się z dzieckiem do lekarza i byli wszyscy zmuszeni do prywatnych wizyt a kolejki do ortodonty były takie same. Albo nie masz dzieci albo masz teraz i nie wiesz jak było wcześniej. Ja wiem bo to przeżyłem a teraz moje wnuki bez żadnych problemów leczą się u lekarzy na NFZ i nie muszą czekać na wizytę, przychodzą na umówioną godzinę i są przyjmowane bez kolejki. W nagłych przypadkach można iść na całodobówkę i też nie zostanie się bez opieki w nocy , czy w weekendy. Masz dziwnie wyidealizowane dawne czasy.

    Co do likwidacji szkół:
    https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/ile-szkol-zostalo-zlikwidowanych,43559.html
    a z naszego podwórka likwidacja zstir Dobczyce. Ponad 350 uczniów zostało przeniesionych do innej szkoły gdzie nawet nie mieli godziwych warunków do kontynuowania nauki samorządowcy za nic mieli protesty uczniów, rodziców i nauczycieli. Szkody dla uczniów, rodziców i nauczycieli były wiele razy opisywane w prasie lokalnej ale ty nie jesteś w stanie tego zrozumieć bo wtedy w tych czasach ktoś po znajomości posadził cię na jakimś stołeczku dobrze płatnym i też miałeś gdzieś tych pokrzywdzonych.
    Teraz wszędzie starostwo podaje jakie inwestycje są prowadzone w szkołach: rozbudowy, windy, remonty, zakupy nowoczesnego wyposażenia. To są fakty a wcześniej: " Pieniędzy nie ma i nie będzie".

    OFE to rządy PO-PSL ukradło i tego nikt nie zaprzeczy.

    Emerytury znam to na przykładzie mojej nieżyjącej Mamy, prawie po 40 latach rzetelnej pracy miała wyliczoną emeryturę tak niską że na pewno nie byłaby w stanie samodzielnie się za to utrzymać. Każdy ma prawo godziwie żyć z emerytury po tylu latach pracy a nie głodować. Wiele razy rozmawiałem z rozżalonymi na system emerytami którzy zostali po prostu oszukani przez państwo. Jak myślisz dlaczego teraz tak PO boi się zwiększenia liczby lokalów wyborczych i organizowania dojazdu dla starszych aby był lepszy dostęp dla nich do głosowania. Nie dlatego że TVP im tak powiedziało tylko dlatego że mają poczucie oszukania przez tamte rządy co dopiero rządy PISu poprawiają.

    2 1 Cytuj
  • 5 kwi 2023

    Adamos... Ty naprawdę chcesz znowu gadać o tym co było na gdzieś... 163 pewnie karcie tego wątku?
    Chłopie zaczynasz wszystko od początku... to jest bicie piany!

    Dyr_jar pięknie Ci wcześniej odpowiedział -POCZYTAJ TO DO CHOLERY ze trzy razy zanim napiszesz znowu byle napisać...

    1. Program Jaworowicz... to takie DNO! to jest naśmiewanie się z ludzkiej ułomności... ja nie mogę tego oglądać podobnie jak chłopaki do wzięcia i wszystkie te podobne... głupoty. Jak ten program to Twój wzór i źródło informacji... to ja dziękuję.
    A w temacie PRAWA za czasów PIS... to może lepiej nie poruszać tego tematu...

    2. Co się zmieniło, że teraz Twoje wnuki się leczą na NFZ? Co leczą? Ty chyba... nie kochasz swoich wnuków... Ja niestety wszędzie chodzę prywatnie, bo na NFZ:
    a) terminy za rok lub dwa
    b) lekarz z przypadku, a czasami z przymusu

    Ale uczciwie powiem tu jest stabilnie tak za PO jak i za PIS.
    Należy ZLIKWIDOWAĆ składki zdrowotne! Pracujesz to idzie na Twoje konto jak w USA i po temacie.

    3. Szkoła w Dobczycach...już próbowałem to delikatnie... wytłumaczyć, że to nie jest dobry przykład. Ta szkoła.... "elitarna' to nie była i podałem Ci to wcześniej w liczbach ile uczniów maturę zdawało...

    4. 13 i 14 emerytura... to jest mydlenie oczu i tyle.
    Nic innego jak przyciąganie elektoratu.
    Ale nawet niech dostaną ... i 20tą... przy tych cenach to ja i tak im nie zazdroszczę...

    Przestań pisać te same bzdury.

    Ja mam znajomych co pracują fizycznie, na produkcji ... i im nie jest wesoło i do śmiechu.
    Gdzie Ty ten dobrobyt widzisz.. za cholerę nie wiem...

    A rolnicy... to już orgazmu dostają... tak im jest DOBRZE...

    2 1 Cytuj
  • 6 kwi 2023
    marko napisał/a:

    Adamos... Ty naprawdę chcesz znowu gadać o tym co było na gdzieś... 163 pewnie karcie tego wątku?
    Chłopie zaczynasz wszystko od początku... to jest bicie piany!

    Dyr_jar pięknie Ci wcześniej odpowiedział -POCZYTAJ TO DO CHOLERY ze trzy razy zanim napiszesz znowu byle napisać...

    1. Program Jaworowicz... to takie DNO! to jest naśmiewanie się z ludzkiej ułomności... ja nie mogę tego oglądać podobnie jak chłopaki do wzięcia i wszystkie te podobne... głupoty. Jak ten program to Twój wzór i źródło informacji... to ja dziękuję.
    A w temacie PRAWA za czasów PIS... to może lepiej nie poruszać tego tematu...

    2. Co się zmieniło, że teraz Twoje wnuki się leczą na NFZ? Co leczą? Ty chyba... nie kochasz swoich wnuków... Ja niestety wszędzie chodzę prywatnie, bo na NFZ:
    a) terminy za rok lub dwa
    b) lekarz z przypadku, a czasami z przymusu

    Ale uczciwie powiem tu jest stabilnie tak za PO jak i za PIS.
    Należy ZLIKWIDOWAĆ składki zdrowotne! Pracujesz to idzie na Twoje konto jak w USA i po temacie.

    3. Szkoła w Dobczycach...już próbowałem to delikatnie... wytłumaczyć, że to nie jest dobry przykład. Ta szkoła.... "elitarna' to nie była i podałem Ci to wcześniej w liczbach ile uczniów maturę zdawało...

    4. 13 i 14 emerytura... to jest mydlenie oczu i tyle.
    Nic innego jak przyciąganie elektoratu.
    Ale nawet niech dostaną ... i 20tą... przy tych cenach to ja i tak im nie zazdroszczę...

    Przestań pisać te same bzdury.

    Ja mam znajomych co pracują fizycznie, na produkcji ... i im nie jest wesoło i do śmiechu.
    Gdzie Ty ten dobrobyt widzisz.. za cholerę nie wiem...

    A rolnicy... to już orgazmu dostają... tak im jest DOBRZE...

    Niestety masz dalej problemy z czytaniem:
    1. Program Jaworowicz tylko dla ciebie jest dno, gimbaza nigdy nie zrozumie problemów innych.
    2. Nie umiesz wybrać przychodni jeżeli jeżeli musisz chodzić prywatnie ale to twój problem.
    3. Jeżeli szkoła ma złe wyniki powinno się wymienić dyrektora a nie likwidować szkołę, jakoś szkoła w Lubniu nie ma dobrych wyników a nikt ich nie likwiduje. Gimbaza tego nie zrozumie.
    4. Nigdy nie porozmawiasz z emerytami bo ty z moherami nie gadasz więc jak mozesz ich zrozumieć (typowa gimbaza)
    5. Jeżeli znasz osoby pracujące na produkcji to wiesz że zarabiają minimum 20zł/godz.
    W 2012 ludzie pracowali po minimum 5zł/godz. Wszystko było 2 razy tańsze a zarobki były 4 razy mniejsze. Jeżeli umiesz liczyć to chyba jasno wychodzi kto miał ciężej. Dodatkowo jest 500+ z którego też korzystasz co pomaga w spięciu budżetu domowego.
    6. Rolnicy zawsze narzekali i narzekać będą więc nie ma czym się przejmować, wystarczy popatrzyć jakie maszyny mają i wszystko jasne. W dzisiejszych czasach to nie są tacy rolnicy jak dawniej tylko przedsiębiorcy którzy robią duże pieniądze a jaki im trochę się zmniejszą dochody larum na całą Polskę i swoimi drogimi maszynami blokują drogi.

    W tych czasach o których mówimy co najwyżej bawiłeś się w słoneczko z rówieśnikami a tak się wypowiadasz jakby to były twoje czasy.
    Tak dodatkowo jeszcze wspomnę że macie skłonności do konfabulacji: Ty o czasach PO-PSL a prawicowiec o czasach PRL ale to wasz problem.
    Ja przestaję pisać bo szkoda na to czasu, możecie sobie pofolgować i smarować swoje bzdury o mnie jeszcze przez miesiąc. Mam swój rozum i ja już wybrałem a znudziło mi się powtarzanie tych samych rzeczy do was. Wybory już niedługo i zobaczymy wtedy kto będzie górą.

    2 Cytuj
  • 6 kwi 2023
    Adamos napisał/a:

    Odbieranie dzieci w przypadku złej sytuacji materialnej było faktem który był wielokrotnie pokazywany w programach sprawa dla reportera Jaworowicz. Na szczęście nie znam rodziny z mojego otoczenia która miałaby odebrane dzieci ale większość z moich znajomych i ja również pracowaliśmy na drugi etat aby starczyło na życie dla mnie o mojej rodziny, przy tamtych zarobkach i cenach wszystkiego to dopiero była drożyzna. Dopiero rządy PIS wprowadziły prawo które zabroniło odbierać dzieci z powodu sytuacji materialnej:
    https://www.rp.pl/prawo-rodzinne/art3922511-ustawa-wprowadzajaca-zakaz-odbierania-dzieci-rodzicom-z-powodu-biedy-uchwalona

    Znalazłeś informację o zmianie kodeksu rodzinnego, ale żadnej o odebraniu dzieci z powodu biedy. A było przecież być tego mnóstwo.
    Od razu zastrzegam, nie piszę, że takie przypadki nie miały miejsca, albo wydawało się, że miały miejsce, natomiast Ty - poproszony o poparcie swoich twierdzeń faktami - jak zwykle robisz unik.

    A już wtrętu o Twojej dodatkowej pracy nie rozumiem; co to ma wspólnego z odbieraniem dzieci?

    Adamos napisał/a:

    Piszesz o kolejkach do ortodonty czy o dostępie do służby zdrowia, powiem ci jedno bzdury piszesz ponieważ porównując to co było dawniej to wtedy dopiero był gehenna z dostępem do lekarzy. Nie było możliwości w ogóle dostać się z dzieckiem do lekarza i byli wszyscy zmuszeni do prywatnych wizyt a kolejki do ortodonty były takie same. Albo nie masz dzieci albo masz teraz i nie wiesz jak było wcześniej. Ja wiem bo to przeżyłem a teraz moje wnuki bez żadnych problemów leczą się u lekarzy na NFZ i nie muszą czekać na wizytę, przychodzą na umówioną godzinę i są przyjmowane bez kolejki. W nagłych przypadkach można iść na całodobówkę i też nie zostanie się bez opieki w nocy , czy w weekendy. Masz dziwnie wyidealizowane dawne czasy.

    Powiem wprost - kłamiesz. Nie żeby kiedyś nie było źle, ale Twój opis obecnej rzeczywistości jest już z księżyca.

    Adamos napisał/a:

    Co do likwidacji szkół:
    https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/ile-szkol-zostalo-zlikwidowanych,43559.html

    Ty to w ogóle czytałeś? "Pod koniec lutego 2012 r. plany samorządów dotyczyły likwidacji 727 szkół dla dzieci i młodzieży. Tymczasem z najnowszych danych SIO wynika, że liczba placówek wszystkich typów zmniejszyła się o 349." - w całej Polsce. A miały być tysiące...

    Adamos napisał/a:

    ale ty nie jesteś w stanie tego zrozumieć bo wtedy w tych czasach ktoś po znajomości posadził cię na jakimś stołeczku dobrze płatnym i też miałeś gdzieś tych pokrzywdzonych.

    W psychologii nazywa się to projekcja. https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia ). Poza tym, my się znamy? Mam nadzieję, że nie.

    Adamos napisał/a:

    Teraz wszędzie starostwo podaje jakie inwestycje są prowadzone w szkołach: rozbudowy, windy, remonty, zakupy nowoczesnego wyposażenia. To są fakty a wcześniej: " Pieniędzy nie ma i nie będzie".

    Możesz podać przykłady tych faktów? Nie musi być inwestycje starostwa, mogą być gminy :-) Bo jak na razie to mamy zlikwidowaną szkołę:
    1. na Dolnym Przedmieściu - 2020 (za zamknięciem Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie głosowali: Czesław Bisztyga (nz), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS).)
    2. na Chełmie - 2020 (za zamknięciem Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu głosowali: Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (nz), Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS))
    Dodatkowo zawieszoną likwidację przedszkola na Zarabiu - pewnie skończy się na wymuszonym wygaszeniu poprzez ograniczenie naboru.

    Pamiętasz do której partii należy burmistrz? Podpowiem, że do tej samej, co głosujący za likwidacją 2 powyższych szkół.

    Adamos napisał/a:

    OFE to rządy PO-PSL ukradło i tego nikt nie zaprzeczy.

    Taka jest moja wersja i takiej się będę trzymał!

    Adamos napisał/a:

    Emerytury znam to na przykładzie mojej nieżyjącej Mamy, prawie po 40 latach rzetelnej pracy miała wyliczoną emeryturę tak niską że na pewno nie byłaby w stanie samodzielnie się za to utrzymać.

    A ja mam ciotkę, która też rzetelnie przez całe życie pracowała jako krawcowa, z tym, że składki odprowadzała tylko przez część tego życia i też się dziwi, czemu ma o wiele mniejszą emeryturę od swojej siostry, której co miesiąc potrącano z pensji na emeryturę. Podaj więcej szczegółów to wtedy możemy osądzić, czy jak było naprawdę. Na razie to brzmisz jak radio Erywań.

    Adamos napisał/a:

    Każdy ma prawo godziwie żyć z emerytury po tylu latach pracy a nie głodować. Wiele razy rozmawiałem z rozżalonymi na system emerytami którzy zostali po prostu oszukani przez państwo.

    "Godziwie" to można komuś zapłacić, żyć, np. z emerytury, można "godnie". To raz, dwa - zdefiniuj "godnie". Czy ktoś, kto jak. np polscy artyści, którzy nie odprowadzali składek i teraz się dziwią, że mają "głodowe" emerytury, ma dostawać taką samą emeryturę jak ktoś, kto przez np. 40 lat pracował i odprowadzał składki? Uważasz, że to by było uczciwe?

    Adamos napisał/a:

    Jak myślisz dlaczego teraz tak PO boi się zwiększenia liczby lokalów wyborczych i organizowania dojazdu dla starszych aby był lepszy dostęp dla nich do głosowania. Nie dlatego że TVP im tak powiedziało tylko dlatego że mają poczucie oszukania przez tamte rządy co dopiero rządy PISu poprawiają.

    Aha, więc przyznajesz, że manipulacje przy kodeksie wyborczym są po to, żeby starsi głosowali na PiS w nadziei, że partia im potem za to zapłaci? Przynajmniej szczerze.

    4 1 Cytuj
  • 6 kwi 2023

    Agent "adamos" usunął konto jak widzę...
    Pewnie już jest pod nowym pseudonimem.

    Tak to właśnie wygląda... jak braknie argumentów.
    Nie dziwie się zupelnie... też bym zwymiotował musząc ciągle powtarzać, powtarzać to samo...

    4 2 Cytuj
  • 6 kwi 2023

    Kurczę... Adamos to chyba wyczuł nosem co się dzisiaj wydarzy :-)
    Komedia w ministerstwie rolnictwa:-)
    Dragikomedia w ministerstwie cyfryzacji :-))

    Co tu się wyprawia... leci jeszcze PILOT z nimi?

    3 2 Cytuj
  • Janek Sal 7 kwi 2023

    likwidacja konta od dawna jest tutaj realizowana - sporo kiedysiejszych adwersarzy zlikwidowało lub zmieniło nicki- wstyd? czy zmiana poglądów ,
    Czytając niektóre wywody widze podobienstwo do dawnych sympatycznych - anty..........

    Tylo podobno krowa nie zmiienia poglądów .

    Włączyłem tvp 1 program wiadomosci - zazwyczaj omijam ten kanał ale przez przypadek popoatrzyłem ;- narracja i przekaz komentatora jednoznacznie wskazywał kto jest lepszy , Tusk ,Miller , Sikorski - to agenci putina opozycja to totalne dno moralne , wiec tylko pis jest najlepszym rozwiązaniem na nadchodzące wybory ,.
    Dziękuje na razie mam swój rozum ,.

    3 1 Cytuj
  • 7 kwi 2023

    No ale... tu nic odkrywczego nie ma.
    Jakby tylko przypomina oczywiste fakty i stan rzeczy.

    To wojna to wogóle jest ... jakaś dziwna, jak te czasy.
    Ona zaczyna przyjmować formę sytuacji z COVID.... Najpierw wielki strach, teorie końca świata... a po jakimś czasie wszyscy zaczynają się przyzwyczajać i traktować jako nic niezwykłego.

    Ja tylko jestem bardzo ciekaw... co nasi WSPANIALI sojusznicy by zrobili jakby ruskie weszły do Polski... Czy NATO stanęło by na wysokości zadania, czy też byłoby jak z Ukrainą...

    A co do zbrojenia Polskiej armii, kupowania czołgów itd. do zdania są podzielone. Bo nawet jak będziemy mieli sprzęt... nie mamy takie chartu ducha, zatem... dużo by tu i tak nie zostało....

    2 Cytuj

Odpowiedz