Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • Janek Sal 3 cze 2023

    nie wiem ile ten czołg ma lat ale pisze jak i nasz anżej - raz pisze a raz sobie wetuje - co do ruski szpieg to masz racje - prowadzącym moim jest Antek Maciarewicz

    3 1 Cytuj
  • 3 cze 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    nie wiem ile ten czołg ma lat ale pisze jak i nasz anżej - raz pisze a raz sobie wetuje - co do ruski szpieg to masz racje - prowadzącym moim jest Antek Maciarewicz

    Dokłądnie!
    Antek rządzi w tym temacie.
    Ciekawe czy szacowna komisja go... weźmie na spytki ;-))))

    3 Cytuj
  • 3 cze 2023

    Może Antka szefem Komisji zrobią??

    1 1 Cytuj
  • 4 cze 2023

    Jestem za powstaniem takiej komisji. Członkami jej powinni być profesorzy uczelni polskich wybranych przez te uczelnie.
    I w pierwszej kolejności, musi być zlustrowanie obecnie rządzących, by wykluczyć złodzieja który woła łapać złodzieja.
    A dopiero po lustracji prezydenta, rządu, parlamentu , senatu, obecnych dziennikarzy w pierwszej kolejności rządowych mediów, w kolejnej pozostałych, którzy wchodzą do struktur rządowych i medialnych.

    To bardzo ważne, bo inaczej złodziej wskazuje złodzieja.

    5 1 Cytuj
  • 5 cze 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    .....
    I w pierwszej kolejności, musi być zlustrowanie obecnie rządzących, by wykluczyć złodzieja który woła łapać złodzieja.
    ......

    W punkt! :-D

    4 1 Cytuj
  • 5 cze 2023

    8 lat rządów i akurat teraz pol roku przed wyborami beda szukac szpiegow i zdrajcow na zasadzie ''Głuchy słyszał, że ślepy widział, jak niemy mówił, że szczerbaty odgryzł włosy łysemu"

    9 Cytuj
  • 5 cze 2023
    czarownica napisał/a:

    8 lat rządów i akurat teraz pol roku przed wyborami beda szukac szpiegow i zdrajcow na zasadzie ''Głuchy słyszał, że ślepy widział, jak niemy mówił, że szczerbaty odgryzł włosy łysemu"

    Najlepsze... że nie muszą daleko szukać ;-)))
    Ale pewnie u siebie szukać zbytnio nie będą...

    6 Cytuj
  • Tomek Dąbrowa 6 cze 2023

    Chciałbym zapytać, czy ktoś wie gdzie można sprawdzić stan finansów gminy Myślenice? Konkretnie chciałbym się dowiedzieć na jakim poziomie zysków i długów zamknęły się lata 2021, oraz 2022, a także jakie obecnie jest zadłużenie gminy?

    4 Cytuj
  • 6 cze 2023

    Jest jakiś tryb zapytania, ewentualnie BIP na stronie urzędu.
    Raport o stanie Gminy Myślenice 2022.
    Zadłużenie Gminy na koniec 2022 r. to kwota 132 763 628,77 zł
    Zmiana w stosunku do 2021 r. +2,65%

    1 Cytuj
  • 6 cze 2023

    Żebyście się przypadkiem... prawdy nie dowiedzieli ;-))))
    Przecież świat finansów... to nic innego jak kreatywna księgowość.
    Prawdę to będzie można poznać jak zmieni się EKIPA.

    1 1 Cytuj
  • 6 cze 2023

    Raz na dlugi czas wlaczam INFO i MAM DOSC.Od 8 lat codziennie slupki poparcia i kazde info to wyliczanki co zlego zrobila platforma .Teraz wlasnie byla wyliczanka ile oleju mozna bylo kupic za platformy ile dzis.I tak kolejno...ile mleka,ile szynki,ile wolowiny,ile chleba.Ludzie ile lat mozna .I te czerwone paski GROZY na pol ekranu.To tam jest wlasnie ta ciagla mowa nienawisci.O marszu dopiero dzis nawijaja jak opracowali strategie,w niedziele nic.U ciagle o TUSKU.Czemu nie pokazuja zwyklych ludzi,ktorzy sie tam wypowiadali.Dlaczego zwolennicy obecnej wladzy nie posluchaja informacji na innych stacjach.Moze uslyszeli by nieco inna wersje i zweryfikowali ja sami po zastanowieniu.Czy oprocz Tuska nie widza innych osob,nie widza ludzi,ktorzy nie maja takich klapek na oczach.A jesli chodzi o nagonke na sedziow,Przeciez mamy prawo,ktorym powinnismy sie kierowac,dlaczego interpretacja rzadzacych jest ciagle sprzeczna z prawem.Dlaczego im wolno nie wykonywac wyrokow,Czy ktos z was moze nie wykonac wyroku....dlaczego wprowadzaja zmiany NOCAMI.Czy umiecie sie sami zastanowic nad tym co sie dzieje teraz,obecnie a nie przez pryzmat minionego TUSKA.Co tak naprawde dokonali oprocz wczesniejszych emerytur i 500plus.8 rok codziennie sie tym chwala.A co z reszta.

    6 1 Cytuj
  • 7 cze 2023

    Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to na najwięcej głosów mogłaby liczyć Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Kantar. Chęć zagłosowania na tę formację zadeklarowało 32 proc. ankietowanych.

    Na drugim miejscu znalazła się Zjednoczona Prawica, czyli sojusz PiS, Suwerennej Polski, Kukiz'15 oraz Republikanów. Na koalicję zagłosowałoby 31 proc. badanych.

    10 proc. ankietowanych chciałoby zagłosować na Trzecią Drogę, czyli koalicję Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni. Również 10 proc. zagłosowałoby na Konfederację Wolność i Niepodległość.

    3 1 Cytuj
  • 7 cze 2023
    czarownica napisał/a:

    Raz na dlugi czas wlaczam INFO i MAM DOSC.Od 8 lat codziennie slupki poparcia i kazde info to wyliczanki co zlego zrobila platforma .Teraz wlasnie byla wyliczanka ile oleju mozna bylo kupic za platformy ile dzis.I tak kolejno...ile mleka,ile szynki,ile wolowiny,ile chleba.Ludzie ile lat mozna .I te czerwone paski GROZY na pol ekranu.To tam jest wlasnie ta ciagla mowa nienawisci.O marszu dopiero dzis nawijaja jak opracowali strategie,w niedziele nic.U ciagle o TUSKU.Czemu nie pokazuja zwyklych ludzi,ktorzy sie tam wypowiadali.Dlaczego zwolennicy obecnej wladzy nie posluchaja informacji na innych stacjach.Moze uslyszeli by nieco inna wersje i zweryfikowali ja sami po zastanowieniu.Czy oprocz Tuska nie widza innych osob,nie widza ludzi,ktorzy nie maja takich klapek na oczach.A jesli chodzi o nagonke na sedziow,Przeciez mamy prawo,ktorym powinnismy sie kierowac,dlaczego interpretacja rzadzacych jest ciagle sprzeczna z prawem.Dlaczego im wolno nie wykonywac wyrokow,Czy ktos z was moze nie wykonac wyroku....dlaczego wprowadzaja zmiany NOCAMI.Czy umiecie sie sami zastanowic nad tym co sie dzieje teraz,obecnie a nie przez pryzmat minionego TUSKA.Co tak naprawde dokonali oprocz wczesniejszych emerytur i 500plus.8 rok codziennie sie tym chwala.A co z reszta.

    Ja się nad tym... od wielu lat zastanawiam.
    Też czasami właczę TVP info...to wymiotować się chce - gdzieś pisałem o tym.
    Nawet sobie telefonem to nagrałem i puszczam rodzinie jako kabaret.
    Akurat mi się włączyło jak premier jechał ten stand up zakończony słowami "nie znami takie numery Bruner" - hahaha!
    Ale miałem ubaw... chociaż trochę przez łzy...

    Wogóle jak się ich słucha, to oni mają takie proste.... wręcz prostackie slogany, które byśmy uważali za wiochę. Ale jednak jak widać to działa na ten naród wyśmieniecie...

    6 1 Cytuj
  • 7 cze 2023

    Głupie mamy społeczeństwo, co tu dużo mówić.

    9 1 Cytuj
  • 7 cze 2023
    klisdis napisał/a:

    Głupie mamy społeczeństwo, co tu dużo mówić.

    A ja chciałem tak... trochę delikatnie, rozmyć ... żeby nie tak między oczy ;-)
    Ale może faktycznie... nie ma co owijać w bawełnę, a nazywać rzeczy po imieniu.

    2 1 Cytuj
  • 7 cze 2023

    Ludzie nie rozumieją, że demokracja to rządy społeczeństwa, a nie jednego człowieka, który zbudował swoją partię, jak przedsiębiorstwo.
    Zatrudnia, zwalnia, dzieli i rządzi

    Ludzie nie rozumieją, że prezydent to instytucja niezależna, że podobnie sądy, prokuratura, trybunał, senat.
    Przywódca kraju spaja te organizmy i koordynuje.
    Nie skłóca i dzieli, nie podporządkowuje.
    Przywódca jest jedynie częścią narodu.
    I o to chodzi, aby poskramiać zapędy dyktatorskie, w które każdy taki wejdzie, jeżeli mu się na to pozwoli.

    I tu rola społeczeństwa, by piłować takie tendencje.
    W tym musimy słuchać autorytety naukowe, które wołają, gdy dyktatura nadchodzi.

    5 1 Cytuj
  • 7 cze 2023

    Ja się tylko zastanawiam... jak można tego nie rozumieć????
    Może poprostu jak to kiedyś powiedział mi kumpel: "Polacy to taki naród, że lubią i muszą być trzymani za mordę".
    Te 10 lat temu pomyślałem... aleś głupi...
    Ale tak teraz wracam do tego...i mocno się zastanawiam.

    3 Cytuj
  • 8 cze 2023

    To bardzo duże uproszczenie. Tożsamość narodowa rodziła się w latach gdzie byliśmy pod zaborami. Mamy „narodowe traumy” które ciągle ktoś wykorzystuje. Ale dać nam szabelkę :) wtedy pokazujemy siłę!

    2 Cytuj
  • 11 cze 2023

    Niemcy porównali ceny w Lidl w Niemczech i w Polsce .
    Koszyk zakupowy kosztował podobnie.
    Taniej w niemieckim Lidlu można za to kupić wędlinę z indyka i makaron spaghetti (był w promocyjnej cenie). O prawie 2 zł taniej wypadł kilogram bananów, a o prawie 4,50 zł – kilogram pomidorów kiściowych.

    I zarobki w Niemczech sa podobne do polskich, bo im płacą tyle samo ale w euro.

    Glapiński ma proste zadanie, zrównania kursu
    PLN z EURO.

    W całych Niemczech od 1 maja działa bilet miesięczny za 49 euro pozwalający na przejazdy transportem lokalnym — autobusami, tramwajami, metrem — oraz pociągami lokalnymi i regionalnymi.

    5 Cytuj
  • 15 cze 2023

    A tymczasem "nasze słoneczko" już przygotowuje się do ucieczki po przegranych wyborach samorządowych.....
    "https://wiadomosci.wp.pl/zastepca-obajtka-w-pcimiu-z-posada-w-orlenie-to-dzialacz-pis-byly-posel-i-nauczyciel-wf-6909330034199168a" ;

    6 Cytuj
  • 15 cze 2023

    No coś ty???? Prawego i sprawiedliwego obrońcę przedszkolnej zupy nie wybiorą??? W Myślenicach???? Nie możliwe!!!!

    5 Cytuj
  • 15 cze 2023
    Marekmce napisał/a:

    A tymczasem "nasze słoneczko" już przygotowuje się do ucieczki po przegranych wyborach samorządowych.....
    "https://wiadomosci.wp.pl/zastepca-obajtka-w-pcimiu-z-posada-w-orlenie-to-dzialacz-pis-byly-posel-i-nauczyciel-wf-6909330034199168a" ; ;

    To cholernie zdolna partia, i ma wybitne jednostki.
    Nie sądzę, aby ten wybitny burmistrz nie myślał o reelekcji. Po prostu do kolejnej rady nadzorczej jest niezbędny.
    Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ale jeżeli same płyną, grzechem byłoby ich nie zabrać.
    Ludziom PiS się po prostu ta kasa należy.
    Taka rada nadzorcza daje od 5 tys miesięcznie w górę.
    Trzy rady nadzorcze, plus pensja burmistrza, i niech się Niemiec wku.wia z tymi 5tys euro.
    Może taki buty czyścić prowincjonalnemu działaczowi PiS.

    9 Cytuj
  • 16 cze 2023

    Słyszeliście dzisiaj w radiu Zet Kukiza u Rymanowskiego?

    Podczas pytań "szybka piłka, tak/nie":
    Rymanowski: "Kocham Pan Jarosława Kaczyńskiego"
    Kukiz: "yyy nie, nie wiem"

    Ale mi to zrobiło dzień :-D

    3 1 Cytuj
  • 18 cze 2023
    marko napisał/a:

    Też czasami właczę TVP info...to wymiotować się chce - gdzieś pisałem o tym.
    Nawet sobie telefonem to nagrałem i puszczam rodzinie jako kabaret.

    biedna ta rodzina, a ma ci kto choć głowę potrzymać czy palcami pomóc przy rzyganiu?
    XD
    podrzucę żołędzi i lece, nara ;-)
    https://www.youtube.com/watch?v=xU0rMELI_gc
    --> poniedziałek o 21.30 część druga ;-)
    https://www.tvp.pl/program-tv/reset-odc-2/646400d9d03410662a429308

    1 Cytuj

Odpowiedz