Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 13 lip 2023

    Poseł Sonik mówi o błędach imigracyjnych Francji.
    O tym, że wnuki Algierczyków urodzeni we Francji,
    na meczu Francja Algieria, wygwizdali hymn Francji.

    Teraz Francuzi. uznali swój błąd, że sąsiadów nie robi się uchodźcami.
    Bahrajn uchodźców przyjmuje z Indonezji.

    2 2 Cytuj
  • 13 lip 2023

    Policjanci w Bydgoszczy muszą oddać czajniki elektryczne bo mają oszczędzać prąd?!?! Dobra zmiana.......

    6 Cytuj
  • 14 lip 2023

    Podobno programem PiS wg Kaczyńskiego i Morawieckiego, jest walka z nami, czyli z połową Polski która nie sympatyzuje z PiS.
    Takie czytam podsumowanie dziennikarskie ostatnich dni, bo już tej żałosnej polityki, nie oglądam.

    Wydaje się, że PiS tonie i nienawidzi coraz bardziej zawodników po drugiej stronie, jak Sabalenka, Tunezyjki.
    Taki Morawiecki czy Kaczyński zamiast wykrzykiwać połowie polski - niemieckość czy ruskość,
    powinni wykrzyczeć- nienawidzimy was.

    Oni nienawidzą z miłości do „swojej Polski”.

    9 2 Cytuj
  • Janek Sal 14 lip 2023

    Teraz najlepsz kucharka bedzie gotowała nalwiększemu zarłokowi .
    Baba od zarcia została nominowana , Palce lizać - .......... u nóg

    6 1 Cytuj
  • 14 lip 2023

    Czekam aż zasłużony od żołędzi,
    jako fachowiec obejmie funkcje dyrektora fabryki aut elektrycznych w Jaworznie.
    Podobno będą zapisy na ten samochód, taki jest głód samochodowy w Polsce.
    Auta będą na talony z 1 zł dla swoich.

    6 1 Cytuj
  • 14 lip 2023

    Czekam aż nasz elokwentny Prezydent ogłosi datę wyborów...wtedy to dopiero się zacznie. Bagietka powróci, choć pod innym Nickiem. Oj będzie się działo:)

    9 1 Cytuj
  • 14 lip 2023
    klisdis napisał/a:

    Czekam aż nasz elokwentny Prezydent ogłosi datę wyborów...wtedy to dopiero się zacznie. Bagietka powróci, choć pod innym Nickiem. Oj będzie się działo:)

    Przecież już mówili że 15.10 bo wtedy jest dzień papieski czy coś takiego.

    5 Cytuj
  • 14 lip 2023

    Wystarczyło uszczelnić budżet słyszę od premiera i kasy jest jak lodu.
    ] na g ten Balcerowicz robił te reformy, ludzie zaciskali pasa, upadały kolejne rządy.

    Wystarczyło przecież przyciągnąć Jaruzelskiego do PiS i uszczelnić budżet.

    A kasa sama by przyszła.

    7 1 Cytuj
  • 16 lip 2023

    Przywódca USA ma partyjny koncern naftowy i obsadza w nim bosa, podobnie w spółce gazowej, energetycznej, kopalniach miedzi, węgla, zarządza szpitalami, bankiem centralnym, przemysłem zbrojeniowym, prokuraturą i sędziami, buduje rządową fabrykę samochodów
    .
    Czy taki scenariusz, jest możliwy w demokratycznym państwie, jakim jest USA?
    Nie. Nie ma takiej możliwości.
    A u nas od 2015 wmawiają nam że to demokracja.

    10 2 Cytuj
  • 25 sie 2023

    Jeśli ktoś ma ochotę przywitać "premiera" Morawieckiego i "ministranta" Czarnka to ma okazję dziś po południu w Jaworniku na otwarciu nowego budynku przedszkola.

    6 Cytuj
  • 25 sie 2023
    jack1313 napisał/a:

    Jeśli ktoś ma ochotę przywitać "premiera" Morawieckiego i "ministranta" Czarnka to ma okazję dziś po południu w Jaworniku na otwarciu nowego budynku przedszkola.

    Na pewno autobusy wożące klakierów, już w drodze.

    7 1 Cytuj
  • 25 sie 2023

    Nie widzę radości u PiS z usunięcia Rogozina.
    Nie będzie teraz czym straszyć, a to PiS najlepiej wychodzi.
    Na pewno będą robić analogie do śmierci Lecha Kaczyńskiego.
    Będzie teraz forsowany dowód na wysadzenie Lecha, który przepowiadał przyszłość.

    2 1 Cytuj
  • 27 sie 2023
    jack1313 napisał/a:

    Jeśli ktoś ma ochotę przywitać "premiera" Morawieckiego i "ministranta" Czarnka to ma okazję dziś po południu w Jaworniku na otwarciu nowego budynku przedszkola.

    Okłamałeś mnie. Nie było Pinokia ni bezczela oświaty.

    3 Cytuj
  • 27 sie 2023

    Oby ci na zawsze zwis
    Jeśli oddasz głos na PiS .

    Zasłyszane .

    4 1 Cytuj
  • 27 sie 2023

    Różne komentarze w z wiązki z rocznicą obrony Europy przed bolszewikami.
    Nasze stanowisko jest takie, że zatrzymując bolszewików pod Warszawą, zatrzymaliśmy marsz bolszewików na Europę.

    Jakoś w tym zatrzymywaniu, nie mieliśmy sojuszników, transport broni z Francji przez swoje kraje, blokowali Niemcy, Austriacy, Czesi -ci ostatni dodatkowo, wkroczyli i zajęli Zaolzie.
    Nikt z naszych sąsiadów nie czuł zagrożeń przez bolszewików.

    Pisze o tym, bo obecna analogia walki Ukraińców, sprowadzana jest u nas do walki Ukraińców o Polskę,
    Ukraińcy walczą o siebie, a to że nam to jest na rękę, nie sprowadzałbym do walki o Polskę.
    Wmawianie im i naszemu społeczeństwu takiej tezy, będzie skutkowało dalekosiężnymi roszczeniami społeczności ukraińskiej .
    Nam nie dano w podobnej bitwie takiej satysfakcji, my robimy to w nadmiarze. Jesteśmy sentymentalni ale mało pragmatyczni.
    My traktujemy ziemie wschodnie jako cześć naszych terenów,
    Gdyby Rosjanie wkroczyli do Olsztyna, Malborka, czy Elbląga., nie sądzę, aby Niemcy, naszą walkę o te ziemie, traktowali jak obronę Niemiec i walkę za Niemcy.

    6 Cytuj
  • 28 sie 2023
    niewierzacy napisał/a:

    Okłamałeś mnie. Nie było Pinokia ni bezczela oświaty.

    Przepraszam, a niby miałem pewne informacje z pierwszej ręki, PISiory jak coś miówią to zawsze jest odwrotnie. Tak ja nie kazali zawinąć w folię pomnika na cmentarzu.

    3 1 Cytuj
  • 28 sie 2023
    jack1313 napisał/a:

    Przepraszam, a niby miałem pewne informacje z pierwszej ręki, PISiory jak coś miówią to zawsze jest odwrotnie. Tak ja nie kazali zawinąć w folię pomnika na cmentarzu.

    Przyjęte! *e**ć **s

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 29 sie 2023

    ktoś napisał - nie bedzie teraz czym straszyć - to znalazło sie Lgobella czy jak jej tam wirus sie znalazł nowy , znowu strach . a kaczor pełne pory przed swoim wicepremierem i w Swiętokrzyskie wybywa . daj mu boze ......

    5 Cytuj
  • Janek Sal 29 sie 2023

    jakos przycichli fanatycy tego burdelu , Szanownych waldusiów ,antypatoli i krewetek brakuje - szkoda ..........

    5 1 Cytuj
  • 29 sie 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    jakos przycichli fanatycy tego burdelu , Szanownych waldusiów ,antypatoli i krewetek brakuje - szkoda ..........

    Lokują swój produkt po obu stronach.
    Pójdą z tymi, którzy wygrali.

    6 1 Cytuj
  • 31 sie 2023

    Robert Bąkiewicz podobno na liście prawych i sprawiedliwych do Sejmu..... No gratuluję chłopaki..........
    Zastanawiam się jeszcze co z naszym Władysławem???

    5 Cytuj
  • 1 wrz 2023

    Słucham w rozgłośni rządowej, że to nie naziści tylko Niemcy, napadli Polskę.
    A przy Cudzie nad Wisłą mówi się o bolszewikach a nie Rosjanach.
    Skąd ta niekonsekwencja?

    4 1 Cytuj
  • 1 wrz 2023

    Ja tam zawsze słyszałem, że napadli nas Niemcy i Rosjanie...... Ale miałem w podstawówce rozsądnego historyka....

    7 Cytuj
  • 1 wrz 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Słucham w rozgłośni rządowej, że to nie naziści tylko Niemcy, napadli Polskę.
    A przy Cudzie nad Wisłą mówi się o bolszewikach a nie Rosjanach.
    Skąd ta niekonsekwencja?

    Rzeczywiście jest to dziwne. Tym bardziej że oprócz Niemców brali w tym udział Słowacy, Austriacy, może Węgrzy, więc jak najbardziej można ogólnie powiedzieć, że "naziści".

    Ale bierze się to pewnie z zapotrzebowania politycznego, podobnie jak np. artykuł w Rzeczpospolitej https://www.rp.pl/historia-swiata/art39036651-ii-wojna-swiatowa-w-liczbach-jak-naiwnie-niemcy-oceniali-zdolnosci-logistyczne-przeciwnikow :
    - "Niemcy rozwiązali ten problem z charakterystyczną dla siebie brutalnością" - tak jakby inni nie byli brutalni, np. Japończycy
    - "Już w 1939 r. ten austriacki awanturnik i zbrodniarz"
    - "Na jaki opór jego niszczycielskie hordy napotkały w Polsce".
    Niby wszystko prawda, ale dobór słów i wydźwięk artykułu jakoś tak mi się kojarzy z PRL-em i ówczesną retoryką.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz