Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 27 kwi 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Lukaszz jesteś zwykłym platfusem który ma niemiłosierny "BUL" dupska, spójrz prawdzie w oczy a nie błaźnij się jak inne platfusy po forach anty polaku (i jeszcze wrzuca te gówno źródła hahahaha). Płacą ci chociaż za pisanie tych bredni i przyznawanie sie do tego kału zwanego Platforma ? bo jeżeli nie to polecam maść na ból dupy bo nic innego ci nie pomoże. Gębe masz już brązową od lizania tyłka kopaczowej tuska czy niesioła więc gratuluje. Grardzę takimi anty polakami, jak miałbym zagłosować na platfusów to wolałbym sobie ręke odciąć a nie popierać tego szamba i złodziejstwa. Nie pozdrawiam, lecz dalej swoje kompleksy platfusie, ja chętnie poczytam i pośmieje się jak reszta (zapewniam, beka z twojego bólu dupy jest nieziemska)

    Zarzuć jeszcze jakimś sucharem pasujesz idealnie do poziomu owych "kawałów" :D

    Drogi kiblu.
    Masz chlopie problem, nie tylko ze swoją osobowością ale również z psychiką. To tyle w temacie, więcej nie mam zamiaru znizac sie do twojego rynsztokowego poziomu i odpowiadać na wulgarne wpisy.

    No i musze cie zmartwic depcząc twoje wyobrażenie , nie jestem z PO, nie jesten z KOD, nie jestem z Nowoczesnej ani zadnego innego ugrupowania. I w wyborach nie głosowałem na Tuska. Jestem czlowiekiem myślącym, który nie ma klapek na oczach i widzi KOLESIOSTWO PiSowskie i bagno jakie sie w mojej Polsce probuje robić. Przestaje byc biernym obserwatorem i mam zamiar punktowac każdą władze która myśli tylko o swoich dupach a nie o nas obywatelach. I nie wazne czy u władzy będzie PiS, PO, SLD czy PSL. Biernie nie bede przyglądał sie obludzie i okradaniu mojej ojczyzny.

    O zgrozo nie ma nic gorszego jak w imie religii nienawidzić drugiego człowieka. Właśnie PIS zaczyna z nas robić drugie Panstwo Islamsjie w myśl zasady albo ktoś jest z nami albo orzeciwko nas.

    Szanuje kościół i bardzo cenię obecnego papieża ale mieszanie sie kościoła do polityki nigdy nie przyniesie nic dobrego.

    Zostawmy politykowanie politykom a sprawy wiary kościołowi.

    11 23 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 kwi 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Drogi kiblu.
    Masz chlopie problem, nie tylko ze swoją osobowością ale również z psychiką. To tyle w temacie, więcej nie mam zamiaru znizac sie do twojego rynsztokowego poziomu i odpowiadać na wulgarne wpisy.

    No i musze cie zmartwic depcząc twoje wyobrażenie , nie jestem z PO, nie jesten z KOD, nie jestem z Nowoczesnej ani zadnego innego ugrupowania. I w wyborach nie głosowałem na Tuska. Jestem czlowiekiem myślącym, który nie ma klapek na oczach i widzi KOLESIOSTWO PiSowskie i bagno jakie sie w mojej Polsce probuje robić. Przestaje byc biernym obserwatorem i mam zamiar punktowac każdą władze która myśli tylko o swoich dupach a nie o nas obywatelach. I nie wazne czy u władzy będzie PiS, PO, SLD czy PSL. Biernie nie bede przyglądał sie obludzie i okradaniu mojej ojczyzny.

    O to to właśnie. Podpisuję się.

    zdjecie

    Kibel z Vegi napisał/a:

    Strasznie długo myślałeś nad odp :)

    W porównaniu do Ciebie, kogoś, kto kopiuje te same teksty zwracając się do każdego, wyszedłem całkiem nieźle. Przynajmniej udało mi się sklecić jedno adekwatne zdanie.

    Jak dla mnie
    zdjecie

    6 23 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    hahahaha chłopie skończ już się błaźnić ;D ja wiem że u was w tym platformianym fanatyzmie jest dewiza taka "jedziemy po pis ale jak coś to nie jesteśmy za PO" (z jednej strony rozumiem, niektórym jeszcze wstyd się przyznać publicznie do gówna- po) ból dupska masz niemiłosierny, że twoje oszołomy złodziejskie nie wygrały wyborów i świnie odciąga sie od koryt, OLBRZYMI masz ból dupy z tego powodu i to widać :) Gdzie Twoje "Trzeźwe myślenie" było przez ostatnie 8 lat ? no gdzie ? jakoś nie widziałem twoich żali wtedy na forum jak pltafusy okradały, sprzedawały i ściągały na dno ten kraj, gdzie wtedy byłeś platformiany fanatyku ?

    Lukaszz napisał/a:

    Biernie nie bede przyglądał sie obludzie i okradaniu mojej ojczyzny.

    Gdzie hipokryto byłeś przez ostatnie 8 lat ? skończ lepiej platfusie mydlić oczy. Nagle tyle mamy osób martwiących sie o ten kraj, tyle nagle jest zła robionego. Gdzie byłeś w czasie rządów złodzieji i krętaczy ? to sie nazywa BÓL DUPSKA Po raz kolejny powtarzam BÓL DUPSKA masz niesamowity "człowieku myślący" (buahahahaha)

    ps. Jak piękny jest widok skowytu odciąganych żałosnych świń od koryta, ich skowyt to miód na moje uszy, w końcu robimy porządek ze złodziejami, leserami i frajerami którzy dla hajsu rodziny by oddali nie mówiąc o sprzedaniu swojej ojczyzny.
    MAŚĆ NA BÓL DUPY jedyne w czym szukaj ratunku !

    defiblyrator, ja sie nie będe wysilał na kogoś tak małostowego :) na takich pltafusów wystarczy kopiuj wklej, ważne że sens jest zachowany. (wiesz jaką maść kupić)

    25 12 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 kwi 2016

    Miałem zgłosić Twój post do usunięcia, bo mimo wszystko Miasto-Info do dość kulturalne forum, w które się nie wpisujesz, ale z drugiej strony... Może to forum to dla Ciebie forma terapii ? Pamiętaj, nie poddawaj się. Z każdej choroby można wyjść.

    9 25 Cytuj
  • 27 kwi 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Miałem zgłosić Twój post do usunięcia, bo mimo wszystko Miasto-Info do dość kulturalne forum, w które się nie wpisujesz, ale z drugiej strony... Może to forum to dla Ciebie forma terapii ? Pamiętaj, nie poddawaj się. Z każdej choroby można wyjść.

    Prawda boli co ? :) PO zawsze charakteryzował się mi.n donosicielstwem więc twoja postawa wcale by mnie nie zdziwiła :) (sprawdź w aptece na osiedlu może ta maść będzie)

    24 9 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 kwi 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Prawda boli co ? :) PO zawsze charakteryzował się mi.n donosicielstwem więc twoja postawa wcale by mnie nie zdziwiła :) (sprawdź w aptece na osiedlu może ta maść będzie)

    Jesteś tak fascynującym przypadkiem, że aż miałbym ochotę Cię spotkać i podziwiać. Mogę sobie Ciebie postawić na kominku ? Obiecuję, że zaraz obok tubki z maścią i dyplomu donosiciela III RP.

    10 20 Cytuj
  • 27 kwi 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Miałem zgłosić Twój post do usunięcia, bo mimo wszystko Miasto-Info do dość kulturalne forum, w które się nie wpisujesz, ale z drugiej strony... Może to forum to dla Ciebie forma terapii ? Pamiętaj, nie poddawaj się. Z każdej choroby można wyjść.

    Def przykład idzie z góry Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Pawłowicz ... i na samym dnie kibel z vegi.
    Oni potrafią żyć tylko nienawiścią.
    Niech zostanie ślad na forum jacy ludzie wybrali tą "dobrą zmianę".

    Ot taka miłość do bliźnich w wykonianiu PiS.

    14 21 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    Ooo kółeczko wzajemnej adoracji widzę :) maści chłopaki kupujcie i smarujcie się obficie :D hahaha odezwał się fan niesiołowskiego, bieńkowskiej czy kopaczowej czyli kwiatu polskiej kultury narodowej :D serio nie mam słów do ciebie fanatyku po, zamilcz już lepiej bo każdym postem co raz bardziej się kompromitujesz.

    Ps. No tak wszyscy żyją nienawiścią tylko Platforma Obywatelska jest jedyna święta, wspaniała i idealna....
    dzieckiem byłeś czy nie chcesz pamiętać jak Twoja platforma od 2005 roku sieje nienawiść, propagandę i chamstwo ? nie pamięta wół jak cielęciem był ?
    schizofrenie fanatyzmu PO powinno się leczyć

    Ot taka miłość do bliźnich w wykonaniu PO.

    19 11 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 kwi 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Ooo kółeczko wzajemnej adoracji widzę :) maści chłopaki kupujcie i smarujcie się obficie :D hahaha odezwał się fan niesiołowskiego, bieńkowskiej czy kopaczowej czyli kwiatu polskiej kultury narodowej :D serio nie mam słów do ciebie fanatyku po, zamilcz już lepiej bo każdym postem co raz bardziej się kompromitujesz.

    Ps. No tak wszyscy żyją nienawiścią tylko Platforma Obywatelska jest jedyna święta, wspaniała i idealna....
    dzieckiem byłeś czy nie chcesz pamiętać jak Twoja platforma od 2005 roku sieje nienawiść, propagandę i chamstwo ? nie pamięta wół jak cielęciem był ?
    schizofrenie fanatyzmu PO powinno się leczyć

    Ot taka miłość do bliźnich w wykonaniu PO.

    Zastanawiam się tylko, do kogo Ty piszesz ? Masz jakiś wyimaginowanych adresatów ? Bo nie widziałem od dawna nikogo z PO na tym forum. Jeżeli uważasz, że wszyscy, którzy są przeciwni obecnej władzy są z PO, to na prawdę masz problem z interpretacją słów pisanych. Ale pamiętaj, z tego też można wyjść. Skończysz szkołę, to będziesz miał mniej problemów z czytaniem i jednoczesnym interpretowaniem. Chyba, że masz fobie. To uważaj, bo fobie są często oznaką nerwicy. Nerwica szybko prowadzi do depresji.

    12 19 Cytuj
  • Andrzej 27 kwi 2016
    Walker84 napisał/a:

    Jak Tusk obiecywał że nie podniesie Vatu a po wyborach pierwsze co zrobił to właśnie go podniósł (...)

    Tak Szydło obiecywała, że VAT obniży, a po wyborach go właśnie pozostawiła na niezmienionym poziomie.

    Ot, politycy banda kłamców opowiadających bajki przedwyborcze. A ciemny lud to kupuje.

    sh_ma napisał/a:

    Czy zatem uczciwe jest że większość Polaków którzy się nazywają katolikami jawnie, publicznie i stanowczo sprzeciwia się nauczaniu Kościoła Katolickiego w sprawach najważniejszych - elementarnych?

    Oczywiście, że nie jest. Ale wina głównie leży po stronie brzuchatych pasterzy, oderwanych od wiernych. Najlepiej wprowadzili by państwo religijne, żeby nie musieć ludzi przekonywać do wiary argumentami, ale siłą.

    sh_ma napisał/a:

    Jeżeli mnie pamięć nie myli to Komorowskiemu i Kwaśniewskiemu też zarzucali że ślepo podpisują co im prezesi karzą

    Nikt nikogo nie karze, co najwyżej każe. A Jaruzelskiemu to medal prezydent Kaczyński przyznał.

    bono napisał/a:

    Widzę, że ewangelię można wykorzystać nawet do ukrzyżowania Tuska.

    A bo to pierwszy raz w historii? Zobacz na stosy, ile niewinnych i mądrych ludzi na nich spłonęło - w imię ewangelii.

    albert7575 napisał/a:

    masz szambiarzu tematy o polityce to tam daj upust swoim frustracjom a nie rób śmietnika z forum,"najgorszy sort" ma coś takiego w sobie aby robić smród- brud (...) jesteście NAJGORSZY SORT a nie gorszy sort

    Język miłości cywilizowanego człowieka, zwolennika PiSu. Tylko kolego @albert7575, proszę, nie wyskakuj mi tutaj zaraz z Niesiołowskim, bo nawet on nie rzucał aż takimi inwektywami. Moim skromnym zdaniem, takie zwroty do adwersarzy na forum powinny być moderowane, bądź usuwane w całości.

    10 10 Cytuj
  • 27 kwi 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Zastanawiam się tylko, do kogo Ty piszesz ? Masz jakiś wyimaginowanych adresatów ? Bo nie widziałem od dawna nikogo z PO na tym forum. Jeżeli uważasz, że wszyscy, którzy są przeciwni obecnej władzy są z PO, to na prawdę masz problem z interpretacją słów pisanych. Ale pamiętaj, z tego też można wyjść. Skończysz szkołę, to będziesz miał mniej problemów z czytaniem i jednoczesnym interpretowaniem. Chyba, że masz fobie. To uważaj, bo fobie są często oznaką nerwicy. Nerwica szybko prowadzi do depresji.

    Jak byś nie był platfusem to byś do tego nie pił tylko olał temat ;) mi zarzucają że jestem za Pisem, mam to gdzieś bo wiem gdzie lezy prawda ;) Wy myślicie że was tylko pis nie trawi ? haha rozczaruje cie: Pełno ludzi w sld, u kukiza, u korwina itd. nie trawi kału zwanego PO więc sie z tym pogódź.

    W ogóle to proponuje najpierw wylecz się z bólu dupska schizofreniku a potem udzielaj się w takich tematach HIPOKRYTO. Już wyżej napisałem na czym polega strategia platfusów (obsmarowywanie pis i nie przyznawanie się do kału-po) ale słabo mimo wszystko wam to wychodzi:) co do nerwów to jedyną osobą która od października jedzie na nerwicy i schizofrenii jesteś ty człowieczku ;) co do ukończenia szkoły nie będe tego komentował wielki uczony wyznawco rudego tuska ;) Wy platfusy wszystko przecież najlepiej wiecie i każdy inny jest niedouczony i głupi a wy najmądrzejsi :D może Tobie wypadało by ukończyć jakąś zawodówke chociaż, może dowiedziałbyś się wtedy co to znaczy schizofrenia, hipokryzja itp ? kupiłeś maść ? proponuje stosować.

    Endrju lepiej nie ruszać podatku niż podnosić go kiedy obiecywało się go obniżać jak wielmożny tusk zrobił, tyle i aż tyle na temat twoich wywodów :)
    zajmij się poprzednim rządem bo to czas na rozliczanie PO i teraz się okazuje z każdym dniem jakiego gnoju w tym kraju narobili i ile sprzątania po nich...

    Rzucają się że Polska robi się państwem religijnym, nie rzucali się kiedy Polska była na usługach merkel i putina hahahaha mój kraj taki piękny ;D ale rozumiem trzeba szukać na siłe czegoś bo przecież przerżneło się wybory i trzeba koryta odzyskać jakoś ;D ale pogódźcie sie z tym platfuski że do rządzenia już nie wrócicie :) i dzięki Bogu !

    PS. Najwięce do powiedzenia na kościół mają Ci co w niedziele w pierwszych ławach siedzą, standard ;)
    napiszcie coś jeszcze ciekawego na pis chętnie popatrzę na ten ból dupy po przegranych wyborach ;)

    17 9 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 kwi 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Jak byś nie był platfusem to byś do tego nie pił tylko olał temat ;) mi zarzucają że jestem za Pisem, mam to gdzieś bo wiem gdzie lezy prawda ;) Wy myślicie że was tylko pis nie trawi ? haha rozczaruje cie: Pełno ludzi w sld, u kukiza, u korwina itd. nie trawi kału zwanego PO więc sie z tym pogódź.

    W ogóle to proponuje najpierw wylecz się z bólu dupska schizofreniku a potem udzielaj się w takich tematach HIPOKRYTO. Już wyżej napisałem na czym polega strategia platfusów (obsmarowywanie pis i nie przyznawanie się do kału-po) ale słabo mimo wszystko wam to wychodzi:) co do nerwów to jedyną osobą która od października jedzie na nerwicy i schizofrenii jesteś ty człowieczku ;) co do ukończenia szkoły nie będe tego komentował wielki uczony wyznawco rudego tuska ;) Wy platfusy wszystko przecież najlepiej wiecie i każdy inny jest niedouczony i głupi a wy najmądrzejsi :D może Tobie wypadało by ukończyć jakąś zawodówke chociaż, może dowiedziałbyś się wtedy co to znaczy schizofrenia, hipokryzja itp ? kupiłeś maść ? proponuje stosować.

    Endrju lepiej nie ruszać podatku niż podnosić go kiedy obiecywało się go obniżać jak wielmożny tusk zrobił, tyle i aż tyle na temat twoich wywodów :)
    zajmij się poprzednim rządem bo to czas na rozliczanie PO i teraz się okazuje z każdym dniem jakiego gnoju w tym kraju narobili i ile sprzątania po nich...

    Rzucają się że Polska robi się państwem religijnym, nie rzucali się kiedy Polska była na usługach merkel i putina hahahaha mój kraj taki piękny ;D ale rozumiem trzeba szukać na siłe czegoś bo przecież przerżneło się wybory i trzeba koryta odzyskać jakoś ;D ale pogódźcie sie z tym platfuski że do rządzenia już nie wrócicie :) i dzięki Bogu !

    PS. Najwięce do powiedzenia na kościół mają Ci co w niedziele w pierwszych ławach siedzą, standard ;)
    napiszcie coś jeszcze ciekawego na pis chętnie popatrzę na ten ból dupy po przegranych wyborach ;)

    Wszystko pięknie, tylko jeszcze coś jakbyś o tej maści dopisał więcej, bo mało było w tym poście.

    12 18 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    No to widać, że się chłopakom pisiakom argumenty skończyły to za obelgi się wzięli. Może to przemęczenie tak siedzieć dzień i noc nic nie robiąc tylko walcząc o "dobrą zmianę" na klawiaturze odpierając haniebne ataki na najlepsiejszą i najprawszą partię jedynie prawdziwych patriotów tysiąclecia. dajcie na luz bo wam z nienawiści żyłka pęknie i co preses wasz najjaśniejszy bez was uczyni ???? Jeszcze "dobrą zmianę" diabli wezmą.
    A tak na poważnie chłopakom (a może dziewczynom) z pisu w głowie się chyba nie mieści, że nie każdy co pis krytykuje nie jest automatycznie z po i tyle.
    Nasuwa mi się tu powiedzenie "nie dyskutuj z głupim bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
    No i amen.

    11 6 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    I dlatego kończę dyskusję.

    4 4 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    Argumenty są na początku. Autor tematu Łukaszz zakłada go i jedzie w pisiorów po czym nagle po kilku czy kilkunastu postach reklamuje nowoczesną :)
    Na przykłady przewałów , przekrętów i nagminnego łamania prawa jego pupilów i braku jego reakcji w ten czas (na forum) nie odpowiada tylko ciągnie dalej tą starą jak węgiel nawijkę o opętaniu Macierewicza, zwolenników pis czy mityczne wręcz:
    nie tak naucza kościół! gdzie miłość do bliźniego ? !
    Po 8 latach takiej śpiewki można już usnąć..

    13 8 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    Walker na przykłady przewałów , przekrętów i nagminnego łamania prawa jego pupilów i braku jego reakcji w ten czas (na forum) nie odpowiada tylko ciągnie dalej tą starą jak węgiel nawijkę o opętaniu Tuska i zwolenników PO i odrywaniu świń od koryta.
    Walker zdrzemnij się bo o piątej musisz już zacząć "dobrą zmianę"

    5 9 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    A Ty o ósmej musisz przygotować się do lizania du...y swojego pryncypała bez którego co najwyżej pobierałbyś opłaty parkingowe u pana .....
    Bierni,mierni ale wierni zawsze na pierwszej linii .

    9 9 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    Zastanawiam się, dlaczego głosujący na PiS są ludźmi, którymi tak łatwo manipulować?
    I tu dane naukowe wyjaśniają wszystko.

    Natomiast, jest dla mnie ogromną ciekawostką - dlaczego są oni tak agresywni w obronie "ich racji" ?
    Nie ukrywam, że to pytanie pozostaje dla mnie niewyjaśnione. Agresja, wulgaryzm, chamstwo i ośmieszanie swojej osoby musi mieć podłoże psychologiczne, dlatego poszukuję odpowiedzi na pytanie który z elementów wpływa na takie zachowanie ?
    Nie powinna być to nienawiść np do PO. W wierze chrześcijańskiej, naucza się miłości do bliźniego.

    Poszukując odpowiedzi na te pytania przeszukałem i dokonałem analizy kilku danych.

    Oto profil głosujących na PiS ze względu na wykształcenie:

    zdjecie

    Jak widać, osoby z niższym wykształceniem (podstawowe, gimnazjum i zawodowe) są wierniejszym elektoratem PiS. Osoby posiadające wyższe wykształcenie wybierają inne ugrupowania. Analizując wiek respondentów oraz ich miejsce zamieszkania, można dojść do wniosku że PiS popierają głównie mieszkańcy wsi, osoby o osoby o niższych dochodach w wieku 50+.

    Czy zatem elektorat PiS jest podatny na manipulację rządzących ?
    Dane źródłowe do jakich doszedłem, niestety potwierdzają tą tezę :-(

    https://en.wikipedia.org/wiki/Republican_Party_%28United_States%29

    http://edition.cnn.com/ELECTION/2006/pages/results/states/US/H/00/epolls.0.html

    cyt.: prof. Tadeusz Tyszka

    "– Czy łatwiej zachęcić do zakupów człowieka głupiego, czy mądrego?
    – Status społeczny czy wiedza nie mają większego znaczenia. Człowieka prostszego przekonuje się nieco mniej wyrafinowanymi zabiegami – istnieją przecież ludzie, którzy naprawdę wierzą, że nowy płyn do naczyń sprawi, iż brud zniknie sam po paru minutach"

    I właśnie w taki sposób ekipa rządząca okłamuje swoich wyborców, że "dokonuje dobrej zmiany" dymisjonując ze stołów elitę a w praktyce zastępuje ich własnymi kolesiami. Często osobami, które nie mają żadnych kompetencji poza tą "że są z PiS". A ciemny lód to kupuje. Ludzie otwórzcie oczy!
    Jakie kompetencje ma na przykład taki Obajtek ?

    9 16 Cytuj
  • 27 kwi 2016
    krowka123 napisał/a:

    A Ty o ósmej musisz przygotować się do lizania du...y swojego pryncypała bez którego co najwyżej pobierałbyś opłaty parkingowe u pana .....
    Bierni,mierni ale wierni zawsze na pierwszej linii .

    O ósmej pracuję i nie bardzo mam czas na pierdoły jak Walker. A dupę to na razie liżą prezesowi jego posły osły. I co ma o tego jakiś parking ????
    No a bierni mierni to chyba o posłach pisu ???

    10 4 Cytuj
  • 27 kwi 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Zastanawiam się, dlaczego głosujący na PiS są ludźmi, którymi tak łatwo manipulować?
    I tu dane naukowe wyjaśniają wszystko.

    Natomiast, jest dla mnie ogromną ciekawostką - dlaczego są oni tak agresywni w obronie "ich racji" ?
    Nie ukrywam, że to pytanie pozostaje dla mnie niewyjaśnione. Agresja, wulgaryzm, chamstwo i ośmieszanie swojej osoby musi mieć podłoże psychologiczne, dlatego poszukuję odpowiedzi na pytanie który z elementów wpływa na takie zachowanie ?
    Nie powinna być to nienawiść np do PO. W wierze chrześcijańskiej, naucza się miłości do bliźniego.

    Poszukując odpowiedzi na te pytania przeszukałem i dokonałem analizy kilku danych.

    Oto profil głosujących na PiS ze względu na wykształcenie:

    Jak widać, osoby z niższym wykształceniem (podstawowe, gimnazjum i zawodowe) są wierniejszym elektoratem PiS. Osoby posiadające wyższe wykształcenie wybierają inne ugrupowania. Analizując wiek respondentów oraz ich miejsce zamieszkania, można dojść do wniosku że PiS popierają głównie mieszkańcy wsi, osoby o osoby o niższych dochodach w wieku 50+.

    Czy zatem elektorat PiS jest podatny na manipulację rządzących ?
    Dane źródłowe do jakich doszedłem, niestety potwierdzają tą tezę :-(

    https://en.wikipedia.org/wiki/Republican_Party_%28United_States%29

    http://edition.cnn.com/ELECTION/2006/pages/results/states/US/H/00/epolls.0.html

    cyt.: prof. Tadeusz Tyszka

    "– Czy łatwiej zachęcić do zakupów człowieka głupiego, czy mądrego?
    – Status społeczny czy wiedza nie mają większego znaczenia. Człowieka prostszego przekonuje się nieco mniej wyrafinowanymi zabiegami – istnieją przecież ludzie, którzy naprawdę wierzą, że nowy płyn do naczyń sprawi, iż brud zniknie sam po paru minutach"

    I właśnie w taki sposób ekipa rządząca okłamuje swoich wyborców, że "dokonuje dobrej zmiany" dymisjonując ze stołów elitę a w praktyce zastępuje ich własnymi kolesiami. Często osobami, które nie mają żadnych kompetencji poza tą "że są z PiS". A ciemny lód to kupuje. Ludzie otwórzcie oczy!
    Jakie kompetencje ma na przykład taki Obajtek ?

    Popieram ale nie do końca .
    Nie rozpedzaj się tak z tymi ludzmi ze wsi bez wyksztalcenia . Będąc z Myślenic gdzie większość wywodzi się ze Stozy i z Chelmu.
    Sprawdź jeszcze statystyki wykształcenia ludzi ze wsi.

    5 2 Cytuj
  • 27 kwi 2016

    Lukassz a jeśli chodzi o płyn to widać ,że nigdy naczy nie myles ;)

    2 5 Cytuj
  • 27 kwi 2016
    malina napisał/a:

    Popieram ale nie do końca .
    Nie rozpedzaj się tak z tymi ludzmi ze wsi bez wyksztalcenia . Będąc z Myślenic gdzie większość wywodzi się ze Stozy i z Chelmu.
    Sprawdź jeszcze statystyki wykształcenia ludzi ze wsi.

    Problemem, wsi Polskiej jest odpływ młodych ludzi do miast. Nie wyobrażam sobie Polski bez mieszkańców wsi.
    Nie zmienia to faktu, że niezależnie od wykształcenia, wiary, miejsca zamieszkania i upodobań politycznych - szanuje wszystkich.

    Analiza przytoczona powyżej, miała określić grupę społeczeństwa podatną na wpływ manipulacji i zweryfikować czy są oni wyborcami PiS. Niestety, ale moje obawy się potwierdziły.
    Nie dzielmy więcej ludzi poprzez miejsce zamieszkania lub wykształcenie. Każdy z nas zasługuje na godność.

    malina napisał/a:

    Lukassz a jeśli chodzi o płyn to widać ,że nigdy naczy nie myles ;)

    :-) lubię osoby z poczuciem humoru

    Miło tu czasami poczytać wpisy bez wulgaryzmów, nawet jeśli Twoje zdanie jest inne od mojego.

    5 11 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 kwi 2016

    jak wielu tu widzi wulgaryzmy u innych, a u siebie wcale

    10 3 Cytuj
  • Def Ibrylator 28 kwi 2016

    Jeżeli już analizujemy wyborców poszczególnych partii, to o wyborcach PIS'u, patrząc na nasze małe społeczeństwo lokalne, wiem jedno - na PIS głosują Ci, którym w obecnym życiu jest źle. Którym nie wyszło, lub nie wychodzi. To oczywiste - głosowali na PIS, bo chcieli zmiany. Tutaj nie ma niczego spektakularnego.

    Ale po dalszej analizie nagle się okazuje, że większość z tych ludzi to nieudacznicy, który nie poradzili sobie w życiu nie dlatego, że PO im coś zrobiła. Nie dają rady z własnej winy i szukają, albo szukali wymówek w postaci - "To PO zrujnowała kraj, dlatego siedzę w domu na dupie i nie chce mi się ruszyć".

    Może mówię subiektywnie. Może. Ale dlaczego w moim otoczeniu na PIS głosują albo emeryci, którzy z racji oczywistej nie mają nic, lub bardzo mało, głosują ludzie bezrobotni, lub pracujący za najniższą krajową ? Dlaczego w mojej firmie, w której zarabia się znacznie ponad średnią krajową ludzie odsuwają się od PIS, mają odwagę na szczerą analizę, na myślenie ?

    Po prostu ludzie z kompleksami, z nienawiścią do świata znaleźli w PIS'ie swoje własne odzwierciedlenie. Próbują wybielić samych siebie i własne niekompetencje i pierdołowatość zwalić na poprzedni rząd.

    (Ps. tylko emerytów mi żal. Ci ludzie ciężko pracowali latami, dzisiaj nie mają nic.)

    Wygodniej jest myśleć, że moja beznadziejna sytuacja jest spowodowana nie przeze mnie, tylko przez PO, SLD czy inne partie. Prościej nie ? Najtrudniej jednak wymagać od siebie. A Ci, którzy wymagają od siebie, dochodzą do wielu rzeczy, mają sukcesy. I potrafią myśleć. Reszta jest wściekła i pluje jadem. Patrzcie kilka postów wyżej. Kolega "Kibel" może Wam na ten temat coś powiedzieć.

    7 14 Cytuj
  • 28 kwi 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Natomiast, jest dla mnie ogromną ciekawostką - dlaczego są oni tak agresywni w obronie "ich racji" ? Nie ukrywam, że to pytanie pozostaje dla mnie niewyjaśnione. Agresja, wulgaryzm, chamstwo i ośmieszanie swojej osoby musi mieć podłoże psychologiczne, dlatego poszukuję odpowiedzi na pytanie który z elementów wpływa na takie zachowanie ?
    Nie powinna być to nienawiść np do PO. W wierze chrześcijańskiej, naucza się miłości do bliźniego.

    Czy tylko mi się wydaje że polaryzacja wyborców sprawiła że społeczeństwo jak nigdy jest podzielone w sensie PIS kontra reszta świata? Zawsze z uwagą śledziłem co się dzieje w polityce, zawsze były różne opcje polityczne ale arogancją i dzieleniem polaków to PIS przebił wszystkich poprzedników. Zresztą to samo jest z ich członkami mają jedną dominującą wspólną cechę fanatyzm.

    Konstytucja, Trójpodział, TK są niektórymi ramami demokracji w jakich mają się poruszać politycy którzy zdobyli większość w sejmie. Tymczasem obecnej ekipie wydaje się że dostała od społeczeństwa na demontaż tych ram. Jeśli to się stanie to przyszłość naszego państwa jest zagrożona. Jestem zdumiony też jak słucham określeń jakich PIS używa wobec wszystkich którzy sa nie po drodze z ich linią polityczną (Sąd Naczelny, TK, Rzecznik). Dla mnie to jest niszczenie państwości w Polsce.

    Próbuję zrozumieć punkt widzenia PISu, ale mój umysł za nic nie może znaleźć logiki w ich działaniach. Mam nadzieję że może gdy Morawiecki zostanie premierem za Szydło to coś może się zmieni na lepsze.

    6 7 Cytuj

Odpowiedz