Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

 • 19 paź 2016

  @Pan Kracy, jak tak dalej pojdzie to Tb tez przestane niedlugo odpisywac. Po prostu nuzy mnie non stop lopatologiczne tlumaczenie lub prostowanie nonsensow. "Upartyjniony" znaczy zawlaszczony na uzytek jakiejs jednej partii, w tym przypadku PiS (http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/160629746-PiS-obsadza-IPN.html ). Podobnie PiS postapil ze wszystkim co panstwowe, m.in. spolkami (Orlen, KGHM itd itd) jak tez Telewizja Polska. Podobne checi sa co do upartyjnienia wszystkich samorzadow,czyli gmin,powiatow,wojewodztw. Policja,sady,prokuratury.

  100% upartyjnienia zadnemu panstwu nigdy na dobre nie wyszlo. To niszczenie zasad konkursu, zdrowej konkurencji i fachowosci na rzecz miernoty,lizusostwa i kolesiostwa. To wszystko przeklada sie na gospodarke, spoleczenstwo itd. Zycie w upartyjnionym panstwie staje z kazdym rokiem bardziej szare, jak codziennosc z czasow PRL. Partii rzadzacej w takim panstwie nikt nie kontroluje, poniewaz wymiar sprawiedliwosci jest podporzadkowany partii. Podobnie telewizja panstwowa i inne media dzialaja w interesie partii manipulujac informacjami i wprowadzajac elementy cenzury. Spoleczenstwo jest okradane bez zadnych regul i kontroli. Przyklad nam bliski - Wegry Victora Orbana.

  Rozwinalem i powtarzam sie, ale trzeba budzic w Polakach swiadomosc, bo kazdy dzien udowadnia ze wujek z PiS wcale nie taki bezinteresowny, dobry, prawy i sprawiedliwy na jakiego sie kreuje,,,

  3 3 Cytuj
 • 19 paź 2016
  t-34 napisał/a:

  Lukaszz nie dyskutuj z tym co kobiety od idiotek wyzywa.... bądź normalnym lewakiem z drugiego sortu!

  Po przeczytaniu jego wpisu sam nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać ?

  3 3 Cytuj
 • 19 paź 2016
  Walker84 napisał/a:

  Nie ośmieszaj się przecież to są same lewackie organizacje. To tak jakby Urban z Michnikem Papieża chcieli ustawiać.
  Dobre poczucie humoru.

  Walker, cały Świat to lewacy.
  Kobiety z całego świata popierające "czarny marsz " w Polsce to wg. ciebie "szmaty".
  Czy wg. ciebie poza Kaczyńskim, Szydło i Dudą jest jeszcze na Świecie ktoś "normalny"?

  2 4 Cytuj
 • 19 paź 2016
  Walker84 napisał/a:

  Nie ośmieszaj się przecież to są same lewackie organizacje. To tak jakby Urban z Michnikem Papieża chcieli ustawiać.
  Dobre poczucie humoru.

  Wymień mi nie lewackie organizacje na świecie a zwłaszcza te, które popierają Kaczyńskiego i PiS- tak będzie łatwiej.

  4 3 Cytuj
 • 19 paź 2016

  90 organizacji z całego świata napisało list do polskich władz o wykonanie zaleceń Komisji Europejskiej w związku z procedurą ochrony praworządności. O sprawie donosi TVN24.

  List w imieniu sygnatariuszy wystosowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
  Reklama

  "Z niepokojem obserwujemy kryzys konstytucyjny, który trwa w Polsce od 2015 roku. Kryzys ten, który w swojej początkowej fazie mógł zostać rozwiązany przy pomocy przewidzianych prawem procedur, rozrósł się do rozmiarów stwarzających poważnie zagrożenie dla ochrony rządów prawa i praw człowieka" - czytamy w liście.

  Sygnatariusze wzywają prezydenta i premier do wdrożenia zaleceń dotyczących ochrony praworządności przedstawionych przez Komisję Europejską na początku lipca tego roku. Organizacje podkreślają, że wdrożenie tych rekomendacji "to pierwsze kroki w kierunku przywrócenia w Polsce pełnej ochrony zasady praworządności".

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-organizacje-z-calego-swiata-pisza-do-prezydenta-i-rzadu-ws-t,nId,2293445#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  2 3 Cytuj
 • 19 paź 2016

  Nie będzie czym latać ani pływać: Macierewicz unieważnia kolejne zakupy wdrożone przez poprzedników

  MON unieważnia kolejne postępowania zakupowe wdrożone przez poprzedników. Sam nie otwiera nowych, poprzestając głównie na deklaracjach.

  Do 15 września na biurko ministra Macierewicza miała trafić aktualizacja Programu Modernizacji Technicznej Wojska Polskiego przygotowana przez wiceministra Bartosza Kownackiego. Dokument wreszcie podpisano w ubiegłym tygodniu. Nie został jednak upubliczniony. Można spekulować, co tam jest zapisane, ale zamiast pisać o planach, spójrzmy na działania obecnego kierownictwa MON w zakresie PMT.

  Śmigłowiec z Ukraińcami. Motor Sicz nic nie wie

  W ostatnich tygodniach nie ma dnia bez kolejnych doniesień dotyczących śmigłowców, tak więc uporządkujmy nieco fakty. Postępowanie na śmigłowce wielozadaniowe dla Wojska Polskiego prowadzone było od 2012 r. W międzyczasie zmieniano liczbę maszyn (z 24 na 70 i później znowu w dół), ale pod koniec 2014 r. trzej potentaci zbrojeniowi złożyli swoje oferty na śmigłowce AW149, Black Hawk i Caracal. Do testów przeszedł tylko ten ostatni, w maju 2015 r. po kilku tygodniach je zakończono. We wrześniu ubiegłego roku ruszyły rozmowy offsetowe, które zamknięto kilkanaście dni temu.

  I tutaj dochodzimy do sedna problemu. Można sobie wyobrazić, że były przesłanki, by to postępowanie zakończyć. Słowo "wyobrazić" jest kluczem - oferta jest niejawna i liczni komentatorzy zazwyczaj nie mają pojęcia o jej szczegółach. Oczywiście niektórzy zapewne mają przecieki zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, ale to mało, by roztropny człowiek mógł sobie wyrobić kategoryczne stanowisko w tej sprawie. Dlatego trudno rozstrzygnąć, czy caracale to był wybór najlepszy.

  Ale znacznie łatwiej ocenić to, jak te negocjacje zostały zakończone. Jednym słowem: fatalnie. Używając pewnej metafory: zamiast po niesmacznym jedzeniu złożyć sztućce, podziękować i wyjść, zaczęliśmy naszego rozmówcę dźgać widelcem w oko. Jednak jeszcze gorsze jest to, że po zakończeniu tego feralnego posiłku wyszliśmy z restauracji i zastanawiamy się, czy iść w prawo, w lewo czy prosto. Wizyty gospodarskie premier Szydło i ministrów obrony w Świdniku, Mielcu i Łodzi są wyrazem desperacji. Deklaracja ministra Macierewicza, że jeszcze w tym roku kupi w Mielcu śmigłowce Black Hawk, to puste słowa. Do końca ubiegłego tygodnia resort obrony nie wystosował nawet oficjalnego pisma w tej sprawie. Nie wiadomo, ile, kiedy, w jakiej cenie, jak mają być wyposażone. Zasadniczo nic nie wiadomo, poza tym, że minister Macierewicz złożył pewne deklaracje. Następnego dnia po wizycie w Mielcu, tym razem już w Łodzi, polityk zadeklarował, że kupionych zostanie 21 sztuk tych śmigłowców. Dlaczego akurat tyle? Jak to się ma do 50 sztuk, które mieliśmy kupić? Jak to się ma do trwającego właśnie strategicznego przeglądu obronnego? Wiele kwestii nie zostało w żaden sposób wyjaśnionych. Zapewne dlatego minister Macierewicz postanowił uciec do przodu i ogłosił, że będziemy budować śmigłowce wspólnie z Ukrainą. - Ukraińska firma produkująca silniki Motor Sicz nie potwierdziła rozpoczęcia jakichkolwiek rozmów w tym temacie. Ale kilka miesięcy temu chciała mocno współpracować i nawiązać kontakt z polskim MON - wyjaśnia Juliusz Sabak, ekspert ds. lotnictwa z portalu Defence24.pl. - Od trzech czy czterech lat Ukraińcy próbują również dogadać się z PZL Świdnik, by włożyć do śmigłowców Sokół swoje silniki, ale na razie tej współpracy nie nawiązano. By budować takie śmigłowce w Polsce, musiałyby się dogadać dwa duże koncerny: z jednej strony Motor Sicz, z drugiej Leonardo mający zakłady w Świdniku bądź Lockheed Martin będący w Mielcu. Trzecią opcją byłoby stworzenie państwowego zakładu w WZL nr 1 w Łodzi. Ale to jest mało realne z powodu wysokich kosztów - dodaje analityk.

  Coraz więcej wskazuje na to, że działania obecnego rządu w kwestii zakupu śmigłowców są zupełnie nieprzemyślane i nie wpisują się w żadną szerszą koncepcję strategiczną. Można odnieść wrażenie, że minister Macierewicz składa kolejne deklaracje, a potem jego podwładni próbują do tego jakoś dopasować procedury. W zakupach, których wartość jest liczona w setkach milionów złotych i których efekty będziemy odczuwać przez kilkadziesiąt lat, można by jednak oczekiwać odwrotnej kolejności.
  Okręty zatopione przed wyjściem z portu

  Kolejne duże postępowanie, które w ostatnich tygodniach zostało zamknięte, to zakup okrętów obrony wybrzeża Miecznik i okrętów patrolowych Czapla. Stocznia Marynarki Wojennej, która miała je wybudować do spółki z Polską Grupą Zbrojeniową, od lat jest w upadłości. Jak poinformował "Dziennik Zbrojny", w ostatnich tygodniach Inspektorat Uzbrojenia doszedł do wniosku, że "ryzyko powierzenia SMW roli lidera technicznego jest nieakceptowane". Taka decyzja jest jak najbardziej zrozumiała. Niemniej jednak oznacza, że Marynarka Wojenna, która bardzo pilnie potrzebuje nowych okrętów, znów musi się nastawić na czekanie. Działania MON jasno wskazują, że prywatni przedsiębiorcy zbrojeniowi nie mogą liczyć na przychylność, tak więc małe są szanse na to, że okręty dla MW będzie budować np. Remontowa Shipbuilding, która w terminie zbudowała ORP Kormoran. Faworytami w tym wyścigu są spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej - stocznie Nauta (Gdynia) i Gryfia. Ta druga znajduje się w Szczecinie, skąd wybrany został przewodniczący sejmowej komisji obrony, poseł Michał Jach, oraz Joachim Brudziński, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS. Jeden z naszych rozmówców znających kulisy działania zbrojeniówki wskazuje, że to może mieć znaczenie przy wyborze wykonawcy do budowy okrętów. Trudno to potwierdzić. Faktem jest, że postępowanie znów odsunie się w czasie. Podobnie zresztą jak zakup okrętów podwodnych. - Szacuje się, że pozyskanie pierwszego okrętu powinno być możliwe ok. roku 2024 - poinformowali DGP urzędnicy MON. Z tym że jeszcze niedawno z ust przedstawicieli Inspektoratu Uzbrojenia padała data 2022 r. Jako że wciąż trwa faza analityczno-koncepcyjna tego postępowania, to nawet rok 2024 może być założeniem optymistycznym.
  Repolonizacja dronów

  W wyliczaniu postępowań, które podwładni ministra Macierewicza zamknęli, nie wolno także zapomnieć o postępowaniu na bezzałogowce klasy taktycznej krótkiego zasięgu kryptonim "Orlik" i klasy mini "Wizjer". Mimo że cztery oferty złożono już w lipcu ubiegłego roku, to dokładnie rok później postępowanie unieważniono. Ze względu na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa zdecydowano, że dostawcy nie tylko muszą pochodzić z Polski, tak jak to było wcześniej, ale powinni się również znajdować pod kontrolą państwa. W praktyce oznacza to, że zamówienie może zrealizować tylko Polska Grupa Zbrojeniowa. Problem w tym, że do tej pory nie ma ona dużego doświadczenia w budowie bezzałogowców, a prezentowany wspólnie ze spółką Eurotech statek E-310 nie znalazł jeszcze żadnego nabywcy. Nie wiadomo także, kiedy to postępowanie może się zakończyć. Jednak procedura trwająca kilkanaście miesięcy, praca ludzi i nakłady zostały po prostu wyrzucone do kosza. Podobnie sytuacja wygląda w sprawie BMS, czyli systemu zarządzania polem walki. Tutaj także toczyło się postępowanie, ale teraz komunikat resortu jest taki, że ten system kupimy w PGZ. Ten sam problem jak w przypadku bezzałogowców, czyli brak odpowiedniego produktu, kierownictwa MON nie frapuje. O tym, jaki chaos panuje w gmachach przy Klonowej i Niepodległości, może świadczyć to, że minister Macierewicz kilka tygodni temu na sejmowej komisji obrony twierdził, że kontrakt na BMS został podpisany już dwa miesiące temu. Nic takiego nie miało miejsca.
  Dobry przykład: samoloty dla VIP

  Jedynym postępowaniem, którego ekipa PiS nie tylko nie unieważniła, ale jednocześnie wdrożyła podczas niego z sukcesem własny pomysł, jest zakup samolotów dla najważniejszych osób w państwie. W ubiegły piątek złożono oferty na małe samoloty, a do przetargu na średnie zgłosiło się czterech oferentów. Zapewne niebawem będzie można te przetargi rozstrzygnąć i będzie to zdecydowany krok do przodu. Ale to zaledwie listek figowy, który nie przesłoni tego, że jak na razie w ministerstwie trzymanym żelazną ręką przez Antoniego Macierewicza stosunkowo łatwo duże postępowania zakupowe zamyka się bez rozstrzygnięcia. O ile jeszcze na początku urzędowania podpisano kilka umów w dużej mierze przygotowanych przez poprzedników (modernizacja czołgów Leopard, zestawy przeciwlotnicze Poprad, moździerze samobieżne Rak), o tyle teraz takich projektów już nie ma. Do poważnego ryzyka niewydania pieniędzy zaplanowanych na modernizację sił zbrojnych ministerstwu dochodzi jeszcze jeden problem - prawdopodobnie z końcem roku służbę zakończy szef Inspektoratu Uzbrojenia generał Adam Duda. To człowiek, który nadzoruje wszystkie procedury zakupowe. Być może jego następca będzie równie kompetentny, ale nie zmienia to faktu, że będzie potrzebował czasu, by oswoić się z nowym stanowiskiem. To procedur zakupowych w resorcie nie przyspieszy.

  Prywatne firmy zbrojeniowe nie mogą liczyć na przychylność MON

  Dziennik Gazeta Prawna

  Maciej Miłosz

  19 października 2016

  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/nie-bedzie-czym-latac-ani-plywac-macierewicz-uniewaznia,2407437,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  3 3 Cytuj
 • 19 paź 2016

  - Ruskie uniewazniaja,,,

  2 3 Cytuj
 • 19 paź 2016
  Lukaszz napisał/a:

  90 organizacji z całego świata napisało list do polskich władz o wykonanie zaleceń Komisji Europejskiej w związku z procedurą ochrony praworządności.

  Nawiązując do sytuacji z TK w Polsce warto wspomnieć o paraliżu, jaki ma miejsce za oceanem. Mający większość w amerykańskim senacie Republikanie właśnie zapowiedzieli, że przez kolejnych 10 miesięcy będą blokowali powołanie do Sądu Najwyższego wskazanego przez Baracka Obamę sędziego.
  Nie odpuszczą dopóki wywodzącemu się z Partii Demokratów prezydentowi nie upłynie kadencja i kandydata na sędziego SN nie wskaże jego następca (prawdopodobnie Republikanin).

  Dlaczego Komisja Wenecka, UE i ONZ milczą? Dlaczego KOD nie nawołuje do sankcji?

  2 3 Cytuj
 • 19 paź 2016
  prywatnie napisał/a:

  @Pan Kracy, jak tak dalej pojdzie to Tb tez przestane niedlugo odpisywac. Po prostu nuzy mnie non stop lopatologiczne tlumaczenie lub prostowanie nonsensow. "Upartyjniony" znaczy zawlaszczony na uzytek jakiejs jednej partii, w tym przypadku PiS (http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/160629746-PiS-obsadza-IPN.html ). Podobnie PiS postapil ze wszystkim co panstwowe, m.in. spolkami (Orlen, KGHM itd itd) jak tez Telewizja Polska. Podobne checi sa co do upartyjnienia wszystkich samorzadow,czyli gmin,powiatow,wojewodztw. Policja,sady,prokuratury.

  100% upartyjnienia zadnemu panstwu nigdy na dobre nie wyszlo. To niszczenie zasad konkursu, zdrowej konkurencji i fachowosci na rzecz miernoty,lizusostwa i kolesiostwa. To wszystko przeklada sie na gospodarke, spoleczenstwo itd. Zycie w upartyjnionym panstwie staje z kazdym rokiem bardziej szare, jak codziennosc z czasow PRL. Partii rzadzacej w takim panstwie nikt nie kontroluje, poniewaz wymiar sprawiedliwosci jest podporzadkowany partii. Podobnie telewizja panstwowa i inne media dzialaja w interesie partii manipulujac informacjami i wprowadzajac elementy cenzury. Spoleczenstwo jest okradane bez zadnych regul i kontroli. Przyklad nam bliski - Wegry Victora Orbana.

  Rozwinalem i powtarzam sie, ale trzeba budzic w Polakach swiadomosc, bo kazdy dzien udowadnia ze wujek z PiS wcale nie taki bezinteresowny, dobry, prawy i sprawiedliwy na jakiego sie kreuje,,,

  Odnieś się do meritum, nie pisz o KGHMie, ORLENie itd. tylko o IPNie "zawłaszczonym przez PiS. To mnie interesuje co takiego jest zagrożone w tej instytucji? Akta bolka? Słucham...

  3 3 Cytuj
 • 19 paź 2016

  Pan Kracy, co ma piorun do wiatraka?
  Czym jest UE a czym jest USA?
  Gdzie znajduje sie Europa a gdzie USA?
  Co znaczy okreslenie Stany Zjednoczone Ameryki?
  Czy w USA byl kiedykolwiek inny system rzadow niz demokracja?

  Nawiasem piszac: putinowska Rosja nie jest komunistyczna. Dzisiejsza Rosja jest nacjonalistyczna i blizej do narodowego socjalizmu anizeli komunizmu. Jak zwykle - to co u sasiadow nie pozostaje bez spolecznego echa w Polsce (PiS), ale tu rosyjskie dziwadla sie po prostu nie przyjma, tak jak przed wojna nie miala poparcia partia ozon o nazistowskich nalecialosciach czy komunizm, bo ten zostal narzucony sila,,,

  2 2 Cytuj
 • 20 paź 2016
  Lukaszz napisał/a:

  Walker, cały Świat to lewacy.
  Kobiety z całego świata popierające "czarny marsz " w Polsce to wg. ciebie "szmaty".
  Czy wg. ciebie poza Kaczyńskim, Szydło i Dudą jest jeszcze na Świecie ktoś "normalny"?

  Nigdzie nie powiedziałem że kobiety to szmaty i nie kłam podobnie jak ten zakuty czołgista. podaj mi cytat w którym napisałem że kobiety to szmaty?
  Jest to ordynarne kłamstwo z strony kilku manipulatorów na forum. Ale można się do tego przyzwyczaić.
  Odnośnie organizacji. Jeżeli dla ciebie czy twoich kompanów 90 organizacji z tej planety to tzw. "Cały świat" to gratuluję poczucia humoru.

  3 4 Cytuj
 • 20 paź 2016
  bono napisał/a:

  Wymień mi nie lewackie organizacje na świecie a zwłaszcza te, które popierają Kaczyńskiego i PiS- tak będzie łatwiej.

  To bardzo proste. Weź sobie liczbę organizacji z całego śwata odejmij 90 tych podanych przez was lewackich i już masz wynik tych które mogą go popierać lub są neutralne.
  Na pewno popiera go Kościół a z tego co mi wiadomo to on jest największą na świecie organizacją toteż i tak przebijają te 90 lewaków.

  3 7 Cytuj
 • 20 paź 2016

  Raczej kolonie kościoła, ten Rzymski związany z Franciszkiem, to jemu Kaczyński- to jemu Kaczyński uwiera jak wrzód na d...ie

  3 1 Cytuj
 • 20 paź 2016
  Lukaszz napisał/a:

  Walker, cały Świat to lewacy.
  Kobiety z całego świata popierające "czarny marsz " w Polsce to wg. ciebie "szmaty".
  Czy wg. ciebie poza Kaczyńskim, Szydło i Dudą jest jeszcze na Świecie ktoś "normalny"?

  Walker84 nie ma za co przepraszać . Wiem że musicie dorównać swoim intelektem do waszych guru Petru i kijowskiego i dlatego nie mieści się w waszych głowach, że jest wśród was grupa radykalnych feministek idiotek, które same swoją organizację nazwały SZMATY, powiedz mi, która normalna kobieta mówi tak sama o sobie . ( to nie ma nic wspólnego z kobietami z Myślenic ) To tak jakbyś żądał przeprosin, że ktos na KOD mówi KOD, a na Nowoczesną, Nowoczesna .

  1 4 Cytuj
 • 20 paź 2016

  "Lewackie" organizacje to tak samo glupie stwierdzenie jak to ze feministki nie sa kobietami.Ale populisci tak maja.Hitler szaleniec sobie ubzdural ze jest rasa panow i podludzi.I dlatego podludzi zabijal i uzywal jak niewolnikow zeby rasie panow zylo sie lepiej.Nacjonalizm to chore i slepe myslenie. A dzis Jaroslaw mowi ze jest lepszy i gorszy sort Polakow. Nastepny przyglup. Nie ma lekarstwa na wariatow - izolowac,leczyc,trzymac z dala od chcacych normalnie zyc ludzi,,,

  https://m.youtube.com/watch?v=atJrr2OdI9k

  4 3 Cytuj
 • 20 paź 2016
  pan Kracy napisał/a:

  Nawiązując do sytuacji z TK w Polsce warto wspomnieć o paraliżu, jaki ma miejsce za oceanem. Mający większość w amerykańskim senacie Republikanie właśnie zapowiedzieli, że przez kolejnych 10 miesięcy będą blokowali powołanie do Sądu Najwyższego wskazanego przez Baracka Obamę sędziego.
  Nie odpuszczą dopóki wywodzącemu się z Partii Demokratów prezydentowi nie upłynie kadencja i kandydata na sędziego SN nie wskaże jego następca (prawdopodobnie Republikanin).

  Dlaczego Komisja Wenecka, UE i ONZ milczą? Dlaczego KOD nie nawołuje do sankcji?

  Sam chyba nie wierzysz w pierdoły, o których piszesz. Wybory sędziów zawsze odbywają się przy grze politycznej. Każdy chce mieć wpływ na sąd konstytucyjny. To naturalne, ale nie podważa podstaw działania sądu i nie paraliżuje jego działania, tworząc niekonstytucyjne ustawy nocami, jedną za drugą. PiS się żakiwałł. Robi to tak po prostacku, że obraził cały demokratyczny świat. Cenę za to zapłacimy wszyscy. Mieli prostą sytuację. Wkrótce drogą prawną powymienialiby sędziów. Uderzył w podstawy demokracji nie drukując orzeczeń sądu i nie zaprzysęgając 3 legalnie wybranych sędziów. Twoje porównanie świadczy, że alboś wyjątkowy kiep, albo zawzięty pisowski propagandysta Nie wciskaj kitu innym. PO miało prawo kombinować z sędziami, to gra polityczna, ale jak się nie udało , to uznaje rację właśnie sądu konstytucyjnego. To podstawowa różnica. Popełniliście okropny błąd, Polska za to zapłaci niesamowitą cenę, już straciła w oczach demokratycznego świata. Jesteśmy lekceważeni, a byliśmy podawani za wzór de mokracji. Ciemnogród powiatowy, Panie Kracy , nami rządzi, mentalność Jakich, Ziobrów, Kemp, Szydłów połączona z opętańczymi wizjami i urojeniami Macierewicza i Kaczyńskiego spłyconym niby XIX _ wiecznym romantyzmem. Polacy, wybierając PiS, cofają się w rozwoju i marginalizują. A Wy z walkerem kisicie się we własnym sosie . O intelekcie prawicie. Do Was mamy równać. Żarty sobie stroicie.

  3 4 Cytuj
 • 20 paź 2016
  Walker84 napisał/a:

  To bardzo proste. Weź sobie liczbę organizacji z całego śwata odejmij 90 tych podanych przez was lewackich i już masz wynik tych które mogą go popierać lub są neutralne.
  Na pewno popiera go Kościół a z tego co mi wiadomo to on jest największą na świecie organizacją toteż i tak przebijają te 90 lewaków.

  Wypisujesz znowu głupoty, przeciwstawiając jakieś lewactwo, właściwemu lewactwu np. kościołowi.

  Demokracja to dla ciebie lewactwo. Pierwszym lewakiem wobec tego był Chrystus, a kościół katolicki to najbardziej lewacka drużyna, tylko poszła w kier. lewactwa totalnego, czyli zastrzeżonego dla siebie.
  Jeżeli przeciwstawiasz temu, ruch marksistowskie, to nie mamy o czym mówić, bo to był konkurent kościoła, z własnym bogiem
  z mauzoleum na Pl. Czerwonym.

  Natomiast przeciwstawianie demokracji, konserwatywną tępotę typu Trump, to może jeszcze powiesz , że kochasz hasła "bić Murzynów" i kibolskie o gazie i KGB.

  Ten poziom dyskusji i zainteresowań pozostawiam dla Ciebie, nie są w moim kręgu zainteresowań.

  Konserwa jest niezmienna, ciągle ta sama aż zaczyna śmierdzieć-stad nazwa konserwatystów.

  Demokracja to postęp rozwój i podbój kosmosu, samoloty, zdrowie i przeszczepy organów.

  Jeżeli chcesz pozostać w lesie i lizać tam swoje rany, to Pod Mikołaja są dwa kroki.

  3 4 Cytuj
 • Andrzej 20 paź 2016
  pan Kracy napisał/a:

  Nawiązując do sytuacji z TK w Polsce warto wspomnieć o paraliżu, jaki ma miejsce za oceanem. Mający większość w amerykańskim senacie Republikanie właśnie zapowiedzieli, że przez kolejnych 10 miesięcy będą blokowali powołanie do Sądu Najwyższego wskazanego przez Baracka Obamę sędziego.
  Nie odpuszczą dopóki wywodzącemu się z Partii Demokratów prezydentowi nie upłynie kadencja i kandydata na sędziego SN nie wskaże jego następca (prawdopodobnie Republikanin).

  Dlaczego Komisja Wenecka, UE i ONZ milczą? Dlaczego KOD nie nawołuje do sankcji?

  Dlaczego Duda nie wyraża swojej [i]troski[/i] na temat amerykańskiej demokracji?

  Walker84 napisał/a:

  Nigdzie nie powiedziałem że kobiety to szmaty i nie kłam podobnie jak ten zakuty czołgista. podaj mi cytat w którym napisałem że kobiety to szmaty?

  Tak, adwersarzy też nie obrażasz, np. @t-34, o czym świadczy załączony post.
  No w sumie wg. Twojej filozofii nie obrażałeś kobiet, bo przecież sam napisałeś, że feministki to nie kobiety. Szympansami też nie są (chociaż onegdaj, zanim prezydent Lech Kaczyński poległ, jedną z kobiet nazwał był małpą w czerwonym, więc wykładnia jest).

  3 3 Cytuj
 • 20 paź 2016

  "Polska delegacja z premier Beatą Szydło na czele będzie na szczycie unijnym, który rozpoczął się dziś w Brukseli, rozmawiać m.in. o kompleksowej umowie gospodarczo-handlowej między UE a Kanadą, czyli CETA. Jakie jest oficjalne stanowisko polskiego rządu w sprawie tego dokumentu? Z czym idziemy do negocjacji? Nie wiadomo. A ludzie chcą wiedzieć.
  - To nie pierwsza taka wpadka. W ostatnich dniach chaos komunikacyjny w rządzie wyraźnie się nasilił - komentuje dr Jacek Sokołowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. I wylicza: zamieszanie ze śmigłowcami dla armii, sprzeczne informacje na temat reformy podatkowej, a teraz CETA" (http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/aktualnosci/news-sokolowski-ceta-to-kolejna-wpadka-komunikacyjna-rzadu,nId,2293985 )

  2 2 Cytuj
 • 20 paź 2016
  bono napisał/a:

  Wypisujesz znowu głupoty, przeciwstawiając jakieś lewactwo, właściwemu lewactwu np. kościołowi.

  Demokracja to dla ciebie lewactwo. Pierwszym lewakiem wobec tego był Chrystus, a kościół katolicki to najbardziej lewacka drużyna, tylko poszła w kier. lewactwa totalnego, czyli zastrzeżonego dla siebie.
  Jeżeli przeciwstawiasz temu, ruch marksistowskie, to nie mamy o czym mówić, bo to był konkurent kościoła, z własnym bogiem
  z mauzoleum na Pl. Czerwonym.

  Natomiast przeciwstawianie demokracji, konserwatywną tępotę typu Trump, to może jeszcze powiesz , że kochasz hasła "bić Murzynów" i kibolskie o gazie i KGB.

  Ten poziom dyskusji i zainteresowań pozostawiam dla Ciebie, nie są w moim kręgu zainteresowań.

  Konserwa jest niezmienna, ciągle ta sama aż zaczyna śmierdzieć-stad nazwa konserwatystów.

  Demokracja to postęp rozwój i podbój kosmosu, samoloty, zdrowie i przeszczepy organów.

  Jeżeli chcesz pozostać w lesie i lizać tam swoje rany, to Pod Mikołaja są dwa kroki.

  Sam tutaj wypisujesz brednie. Ubzdurałeś sobie nową definicję lewactwa albo nie wiesz o czym ja piszę i o co tutaj chodzi. Jak ty lewaków typu Hartman czy Szczuka porównujesz z Chrystusem to masz spore problemy nie powiem z czym..

  2 2 Cytuj
 • 20 paź 2016
  Endrju napisał/a:

  Dlaczego Duda nie wyraża swojej troski na temat amerykańskiej demokracji?

  Tak, adwersarzy też nie obrażasz, np. @t-34, o czym świadczy załączony post.
  No w sumie wg. Twojej filozofii nie obrażałeś kobiet, bo przecież sam napisałeś, że feministki to nie kobiety. Szympansami też nie są (chociaż onegdaj, zanim prezydent Lech Kaczyński poległ, jedną z kobiet nazwał był małpą w czerwonym, więc wykładnia jest).

  Endrju napisał/a:

  Dlaczego Duda nie wyraża swojej troski na temat amerykańskiej demokracji?

  Tak, adwersarzy też nie obrażasz, np. @t-34, o czym świadczy załączony post.
  No w sumie wg. Twojej filozofii nie obrażałeś kobiet, bo przecież sam napisałeś, że feministki to nie kobiety. Szympansami też nie są (chociaż onegdaj, zanim prezydent Lech Kaczyński poległ, jedną z kobiet nazwał był małpą w czerwonym, więc wykładnia jest).

  To twój kumpel z ekipki mnie tutaj obraził wyzywając od kretynów a potem imputując mi słowa których nie napisałem próbował obrzydzić na forum. Taka jest wasza filozofia. Obrzucić kogoś szambem a nuż się coś przyklei i będzie się smród ciągnął długo . Dokładnie jak już kiedyś wspominałem technika jak u bolszewików.
  Ale słusznie zauważyłeś jak napisałem o feminach. W sensie mentalnym po tym co one wygadują to nie mają z kobietami oprócz kwestii biologicznych z byt wiele wspólnego. Zresztą Kobiety ich generalnie nie popierają a w wyborach zdobywały promilowe poparcie (partia "kobiet")

  2 2 Cytuj
 • 20 paź 2016
  Walker84 napisał/a:

  Sam tutaj wypisujesz brednie. Ubzdurałeś sobie nową definicję lewactwa albo nie wiesz o czym ja piszę i o co tutaj chodzi. Jak ty lewaków typu Hartman czy Szczuka porównujesz z Chrystusem to masz spore problemy nie powiem z czym..

  Ty mylisz demokrację z marksizmem.

  Marksizm, jest i będzie zwalczany przez kościół, bo zabiera kościołowi elektorat. Marksizm, skopiował religie i próbował zainstalować swojego boga. Prawie się to im udało.

  1 1 Cytuj
 • 20 paź 2016

  Jakie stanowisko Polski ws. CETA? Kwieciński: Złożono oświadczenie precyzujące nasze oczekiwania
  CETA

  Polska złożyła specjalne oświadczenie dot. umowy CETA, które precyzuje, jakie są nasze oczekiwania, jak rozumiemy pewne kwestie, które są kluczowe dla naszego kraju przy wejściu w życie tej umowy - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński na posiedzeniu komisji ds. UE

  Nadzwyczajne posiedzenie komisji ds. Unii Europejskiej zostało zwołane w czwartek w związku z wnioskiem złożonym przez PSL dotyczącym przedstawienia na posiedzeniu Sejmu informacji rządu na temat umowy handlowej UE-Kanada (CETA).
  "Polska nie zgłosiła zastrzeżeń"

  Wiceminister Kwieciński pytany przez posłów komisji czy stanowisko rządu dot. umowy CETA "będzie w końcu przedstawione" odpowiedział, że zostało ono przyjęte na posiedzeniu Rady Ministrów. "Polska nie zgłosiła zastrzeżeń, nie widziała podstaw do wstrzymania podpisywania umowy CETA" - zaznaczył. Dodał, że poprosi kancelarię premiera, by stanowisko rządu zostało przekazane posłom.

  Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) ocenił, że rząd PiS "z całą stanowczością popiera umowę CETA", skoro nie zgłosił żadnych zastrzeżeń.

  Kwieciński odparł, że poprzedni rząd PO-PSL, który działał w czasie, gdy zakończono negocjacje, "w pełni popierał umowę". "Od samego początku mieliśmy pewne niepokoje i zastrzeżenia do tej umowy" - podkreślił wiceminister.

  "Po przeprowadzeniu analizy, którą to analizę można przeczytać na naszych stronach internetowych, nasz rząd stwierdził, że nie ma podstaw do zakwestionowania tej umowy, że nie ma zastrzeżeń do tej umowy. A to jest zupełnie inny wyraz" - tłumaczył Kwieciński.

  W wystąpieniu na posiedzeniu komisji Kwieciński mówił, że podpisanie umowy "nadal jest planowane" na specjalnym szczycie UE-Kanada 25 października. "Trzeba przyznać, że jeszcze nie wszystkie wymogi dotyczące podpisania umowy CETA na 25-ego zostały spełnione" - zastrzegł wiceminister.

  Dodał, że nadal trwają prace w ramach UE nad wyrażeniem zgody na podpisanie przez wszystkie kraje UE, co by pozwoliło na tymczasowe wejście w życie umowy CETA "w części handlowej".

  Wszystkie kraje UE - jak podkreślił wiceminister - zniosły zastrzeżenia wobec umowy CETA z wyjątkiem Belgii [zobacz więcej na ten temat]. Dodał, że nie ma też ostatecznego stanowiska Rumuni i Bułgarii, które negocjują z Kanadą "kwestie wizowe".

  Według Kwiecińskiego rozmowy z Belgią powinny być zakończone do piątku, co umożliwi podpisanie umowy CETA 25-ego października. Zastrzegł, że nie ma pewności, czy Belgia potwierdzi zgodę na podpisanie umowę. "Wiemy, że Rumunia i Bułgaria skłaniają się do tego żeby dać pozytywną decyzję na podpasanie umowy" - wyjaśnił.
  "Specjalne oświadczenie"

  "Nasz kraj złożył specjalne oświadczenie dot. umowy CETA, które precyzuje, jakie są nasze oczekiwania, czy jak rozumiemy pewne kwestie, które są kluczowe dla naszego kraju przy wejściu w życie umowy CETA zarówno w części tymczasowej, czyli handlowej, jak i pełnej, obejmującej również ochronę inwestycji" - tłumaczył wiceszef MR. Według niego ma to "zabezpieczyć interesy" Polski.

  Wiceszefowa komisji Agnieszka Pomaska (PO) uznała, że dyskusja na temat umowy CETA "nie została wyczerpana". Jak dodała, chce "formalnie prosić o debatę na sali plenarnej".

  Z propozycją nie zgodziła się szefowa komisji Izabela Kloc (PiS). "Chciałabym zaproponować, aby komisja przyjęła do wiadomości informację rządu oraz podjęła decyzję o braku konieczności przeprowadzenia debaty plenarnej w tej sprawie" - powiedziała Kloc.

  Komisja w głosowaniu przyjęła takie stanowisko. "Za" głosowało 19 posłów, 15 było przeciw, żaden się nie wstrzymał.

  Wynegocjowane w 2014 r. Całościowe Gospodarcze i Handlowe Porozumienie UE-Kanada (CETA) proponuje zniesienie niemal wszystkich ceł i barier pozataryfowych oraz liberalizację handlu usługami między Unią Europejską a Kanadą. Porozumienie ma być zawarte w październiku podczas szczytu UE-Kanada. W przyszłym tygodniu zgodę na tymczasowe stosowanie CETA mają dać państwa członkowskie UE, później ma to zrobić Parlament Europejski.
  PAP

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/aktualnosci/news-jakie-stanowisko-polski-ws-ceta-kwiecinski-zlozono-oswiadcze,nId,2294014#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  W sumie co tam CETA !!! Rząd se poradzi, a nas z ręką w gównie zostawi.........

  1 Cytuj
 • 20 paź 2016

  Może jeszcze to :

  Sokołowski: CETA to kolejna wpadka komunikacyjna rządu

  Polska delegacja z premier Beatą Szydło na czele będzie na szczycie unijnym, który rozpoczął się dziś w Brukseli, rozmawiać m.in. o kompleksowej umowie gospodarczo-handlowej między UE a Kanadą, czyli CETA. Jakie jest oficjalne stanowisko polskiego rządu w sprawie tego dokumentu? Z czym idziemy do negocjacji? Nie wiadomo. A ludzie chcą wiedzieć.

  - To nie pierwsza taka wpadka. W ostatnich dniach chaos komunikacyjny w rządzie wyraźnie się nasilił - komentuje dr Jacek Sokołowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. I wylicza: zamieszanie ze śmigłowcami dla armii, sprzeczne informacje na temat reformy podatkowej, a teraz CETA.
  Reklama

  - Ta umowa miała przejść bez echa. Kiedy media i ludzie zaczęli się tym interesować, zastali rząd zupełnie nieprzygotowany, by w tej kwestii prowadzić spójną politykę komunikacyjną - mówi w rozmowie z Interią.

  Zdaniem politologa, nikt do końca nie jest w stanie rzetelnie przewidzieć, jakie dokładnie skutki CETA przyniosłaby takiemu krajowi jak Polska. Porozumienia o wolnym handlu otwierają wiele możliwości, ale generują tez zagrożenia. To konkretne - jak wskazuje nasz rozmówca - to budzi jednak wiele wątpliwości i wywołuje negatywne emocje i lęki, związane m.in. z genetycznie modyfikowaną żywnością czy otwarciem rynku dla producentów żywności zza oceanu, zwłaszcza w kontekście GMO.

  Niejasności, brak informacji i wątpliwości, co do skutków wprowadzenia tej umowy w życie skłoniły ludzi do wyjścia na ulice. 15 października w Warszawie i innych polskich miastach manifestowano z wyraźnym przekazem "STOP CETA".

  Fakt, że polska delegacja nie przedstawiła oficjalnego stanowiska naszego kraju podczas rozmów na temat ostatecznego kształtu porozumienia, wywołał wśród zainteresowanych tematem oburzenie.

  Konrad Szymański w RMF FM: Polska nie sprzeciwi się zawarciu CETA

  - Rząd nie miał jasnej strategii w tej sprawie. Mam wrażenie, że za komunikację w rządzie nikt już personalnie nie odpowiada - komentuje dr Sokołowski.

  Politolog widzi w przypadku CETA analogię do sposobu komunikowania rządu Donalda Tuska w sprawie ACTA. - Do momentu protestów i domagania się informacji, rząd nie zamierzał tego kontestować - mówi.

  - Brak polityki wizerunkowej zaczyna się robić dla PiS niebezpieczny. Politycy tej partii żyją w błogiej nieświadomości, że mają świetne wyniki w sondażach. Tak naprawdę - jeśli wziąć pod uwagę zagregowane trendy z uśrednionych sondaży - to zaliczają właśnie dołek porównywalny do tego, jaki odnotowaliśmy w marcu tego roku, czyli podczas apogeum bardzo niekorzystnego dla PiS konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. To nakazywałoby raczej troszczyć się o wizerunek, niż ryzykować jego dalsze pogorszenie - podsumowuje.

  Justyna Tomaszewska-Kaczmarczyk

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/aktualnosci/news-sokolowski-ceta-to-kolejna-wpadka-komunikacyjna-rzadu,nId,2293985#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  1 Cytuj
 • 20 paź 2016
  Walker84 napisał/a:

  To twój kumpel z ekipki mnie tutaj obraził wyzywając od kretynów a potem imputując mi słowa których nie napisałem próbował obrzydzić na forum. Taka jest wasza filozofia. Obrzucić kogoś szambem a nuż się coś przyklei i będzie się smród ciągnął długo . Dokładnie jak już kiedyś wspominałem technika jak u bolszewików.
  Ale słusznie zauważyłeś jak napisałem o feminach. W sensie mentalnym po tym co one wygadują to nie mają z kobietami oprócz kwestii biologicznych z byt wiele wspólnego. Zresztą Kobiety ich generalnie nie popierają a w wyborach zdobywały promilowe poparcie (partia "kobiet")

  Oczywiście zgadzam się z tym, że biednego walkera strasznie obrazili !!!!!
  W związku z tym aby udowodnić jego
  Prawość
  i
  Sprawiedliwość
  oraz łagodny i wyrozumiały język pozwolę sobie uniżenie przytoczyć kilka jego złotych myśli i cytatów,które świadczą o jego wyjątkowej kulturze.......

  W nawiązaniu do powyższej wypowiedzi i ku potomności ......

  24.04.2016 - 15:21 Kolejny histeryk który nie może podać żadnych konkretów.
  26.04.2016 - 5:40 Jesteś podobnie jak bono czy markos kolejnym hipokrytą.
  26.04.2016 - 19:20 Jesteś łukaszu niestety kolejnym klakierem establishmentu po okrągłostołowego który się zakisił tutaj na 25 lat i teraz kwiczy bo jest po tym czasie w końcu odrywany od koryta i taka prawda.
  03.05.2016 - 12:42 ten cały Łukaszek to podstawiony troll internetowy platformianych i ich pomagierów.
  08.05.2016 - 11:02 Człowieku już ci tutaj dziesiątki razy różni ludzie pisali. Ale dalej udajesz głupiego.
  13.05.2016 - 5:09 Od początku wiedziałem że łukaszzu jesteś klakierem platformy
  14.05.2016 - 16:07 To nie są kobiety tylko ok. 300 jakiś lewackich idiotek.
  17.05.2016 - 20:04 Nie zwykłego idiotę. Bo tylko idiota może porównywać dzisiejszą sytuację z Stanem wojennym. ...........................Dlatego stwierdzam że jest idiotą ewentualnie dostał zlecenie i je wykonał.
  19.05.2016 - 19:13 Z tego co tutaj widzę na forum fiksujesz coraz bardziej i robisz z siebie durnia
  20.05.2016 - 18:31 Wygląda na to że jesteś kolejnym pismakiem robiącym z siebie durnia pisząc takie głupoty..
  22.05.2016 - 12:22 Po tym wpisie już wszyscy wiemy że jesteś klakierem nowoczesnej/platformy
  28.05.2016 - 10:43 Jak jesteś z kodziarzami to jesteś lewakiem bo z nimi już biegają pedzie i reszta tej bandy popalikotowej.
  28.05.2016 - 15:03 Jego wnuczka niestety jest idiotką albo dostała zlecenie żeby tak mówić
  02.06.2016 - 19:20 Nie rżnij znowu głupa.
  02.06.2016 - 20:28 Bono i kilka klakierów tutaj na forum tańczy jak zagrają
  03.06.2016 - 11:21 Śmieszny z ciebie ludzik.
  05.06.2016 - 2:41 Jesteś klasycznym głupcem..
  05.06.2016 - 12:34 Powiedz mi kolego czy ty masz wszystko w porządku z głową
  07.07.2016 - 16:09 Sam jesteś propagandysta i mąciciel w jednym.
  14.07.2016 - 5:48 Sam jesteś kłamcą.
  20.07.2016 - 19:06 Chodzi tylko o to żeby cały czas powtarzać że to są hipokryci bądź internetowi trolle platformianych.

  Oczywiście wszystkie cytaty pochodzą z wątku Dobra zmiana i są wyrwane z kontekstu i baaardzo stronnicze.

  1 1 Cytuj

Odpowiedz