Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 10 lip 2017

    Internet nie zapomina. No ale jak się rządzi to pamięć można mieć wybiórczą.

    zdjecie

    http://niezalezna.pl/14552-kaczynski-do-tuska-obnizyc-akcyze-na-paliwo

    14 1 Cytuj
  • 10 lip 2017
    Józef Bąk napisał/a:

    No to trzeba zmienić bank. W MBanku czy Inteligo opłaty nie zmieniły się.

    Ciekawa teraza.

    Dlaczego zatem każdy przelew z rachunku firmowego np wewnątrz banku kosztuje 1.50?

    Dlaczego karta kredytowa Gold kosztuje 200 zł?

    9 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Wina PiS za PO cos takiego było nie do pomyślenia aby drożało paliwo czy opłaty bankowe.

    4 13 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Za PO też drożało, ale przynajmniej nie było patologicznego programu 500+ na który owe pieniądze wyciągnięte z kieszeni pracujących pójdą. PIS PO JEDNO ZŁO.

    19 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Patologiczny program 500+ według Ciebie to jak nazwać Amber Gold,karuzele vatowskie przemyt paliwa itp?
    Nigdy nie myślałam że Miller będzie uczył kultury politycznej,nie pierwsza jego wypowiedź z którą muszę się zgodzić
    http://fakty.interia.pl/polska/news-miller-w-opozycji-jest-zbyt-wielu-wodzow,nId,2415135

    1 18 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    według Ciebie to jak nazwać Amber Gold...

    Patologia PiSu ?
    Słyszałaś chyba, skąd pochodziło źródło finansowania Amber ?

    Od Skoków = Od PiS.

    17 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    Patologiczny program 500+ według Ciebie to jak nazwać Amber Gold,karuzele vatowskie przemyt paliwa itp?
    Nigdy nie myślałam że Miller będzie uczył kultury politycznej,nie pierwsza jego wypowiedź z którą muszę się zgodzić
    http://fakty.interia.pl/polska/news-miller-w-opozycji-jest-zbyt-wielu-wodzow,nId,2415135

    Program jest patologiczny poneiwaz daje pieniadze za nic nie robienie.

    17 Cytuj
  • 10 lip 2017
    Lukaszz napisał/a:

    Patologia PiSu ?
    Słyszałaś chyba, skąd pochodziło źródło finansowania Amber ?

    Od Skoków = Od PiS.

    Ty się dobrze czujesz czy potrzebna interwencja lekarza?
    Jakby co to dzwoń na 112.
    Tylko że podobne wsparcie do 500+ istnieje w wielu cywilizowanych krajach i tam nie jest patologia bo tam nie ma patologicznej opozycji.Najlepszy przykład patologii -wiceprzewodnicząca PO nie uznaje komisji ale PO do tej nieuznawanej komisji wystawia swojego posła.Żeby było śmieszniej do tej nieuznawanej komisji miasto przesyła dokumenty a żeby bylo jeszcze śmieszniej gdy Pani Prezydent otrzymuje od tej nieuznawanej przez siebie komisji karę finansową to pisze odwołanie do tejże komisji mimo że uważa ją za niekonstytucyjną.Trochę to zawiłe ale czy to nie patologia i dom wariatów?Ta pani jest prawnikiem?

    3 19 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    Patologiczny program 500+ według Ciebie to jak nazwać Amber Gold,karuzele vatowskie przemyt paliwa itp?

    Patologią równą tej, która rozdaje nie swoje pieniądze w programie rodzina 500+, choć program ten powinien się nazywać "rodzina 500-" ponieważ OKRADA SIĘ uczciwie pracujących i płacących podatki.

    17 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Pokaż jedną osobę w tym kraju uczciwie płacącą podatki.

    3 17 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    Pokaż jedną osobę w tym kraju uczciwie płacącą podatki.

    Place uczciwie podatki, nie wstydze sie tego i nie mam sobie w tym temacie nic do zarzucenia.
    Mam sie przedstawic z imienia i nazwiska, czy chcesz sie spotkac na kawe na rynku w Myslenicach i porozmawiac o tym jak sie zyje bedac legalnym platnikiem podatkow w Polsce?

    16 1 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Nigdy nie zatrudniłeś fachowca na czarno,zawsze brałeś od mechanika rachunek za wykonaną naprawę,nie kupiłeś fajek czy alkoholu z przemytu ,płacisz abonament tv itd.
    Ja nie rzuciłabym pierwsza kamieniem......

    2 17 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    Nigdy nie zatrudniłeś fachowca na czarno,zawsze brałeś od mechanika rachunek za wykonaną naprawę,nie kupiłeś fajek czy alkoholu z przemytu ,płacisz abonament tv itd.
    Ja nie rzuciłabym pierwsza kamieniem......

    Jezu, kobieto myslisz pojecia.

    Przeciez to, ze nie dostane paragonu nie oznacza, ze ja nie place podatkow! Za odprowadzanie podatku jest odpowiedzialny sprzedawca, badz wykonawca uslugi.
    Odpowiadajac na Twoje pytanie:

    - nie pale papierosow, wiec nie wiem co to przemyt;
    - alkohol kupuje z legalnego zrodla i z akcyza, wiec nie mam doswiadczen z przemytem, stac mnie na zakup legalnego alkoholu, nie musze sciagac denaturatu z Ukrainy;
    - nie mam telewizora w domu (komputer, smartfon, ablet mi wystarczaja)
    - jezdze z taksowkarzami i pilnuje wydawania paragonow (nie korzystam z ubera)
    - mam zaprzyjaznionego mechanika, ktory wystawia mi paragon badz fakture - do mojego wyboru

    Dodatkowo, jestem w drugiej grupie podatkowej wiec place 32% podatku dochodowego, nie mam tez w tym roku kwoty wolnej od podatku, bo zgodnie z przepisami sie mi ona nie nalezy, a sposob mojego zatrudnienia to umowa o prace na czas nieokreslony.

    Jeszcze cos znajdziesz?

    Moj jedyny udzial w "optymalizacji podatkowej" to to, ze ucze sie na specjaliste od cen transferowych (ang. transfer pricing), co jest w pelni legalna aktywnoscia zalegalizowana w Polsce w roku 2000 przez Marka Belke! https://pl.wikipedia.org/wiki/Cena_transferowa

    17 2 Cytuj
  • 10 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Jeszcze cos znajdziesz?

    Wiesz. Ludzie którzy zarabiają od Ciebie trochę mniej. Nawet te średnia krajowa też się nie kwapią do oszukiwania. Z wygody.

    Gimnastyka zaczyna się jak trzeba przeżyć za minimalną pensję. A akrobatyka jak jeszcze masz rodzinę.

    Nic personalnie pod Twoim adresem nie piszę. A wręcz wspieram i cenię takie ambitne jednostki jak Ty. Ale po prostu nie jesteś obiektywnym wycinkiem społeczeństwa. Twój punkt widzenia jest skupiony na Twoim otoczeniu które też niej jest reprezentatywne.

    14 2 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Markos ja sobie zdaje sprawe ze moge byc uznany za osobe niereprezentatywna (ale sie taka nie czuje, jestem taka sama czescia spoleczenstwa jak kazde z was ani lepsza, ani gorsza), polemizuje jedynie ze stwierdzeniem krowki "Pokaż jedną osobę w tym kraju uczciwie płacącą podatki. ".

    Udowadniam jej, ze takie osoby sa.I sam znam takie osoby. Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii swoich zobowiazan podatkowych i nie godze sie na stwierdzenia w stylu "eee kazdy przeciez okrada opanstwo i nie placi podatkow!".

    15 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    Ty się dobrze czujesz czy potrzebna interwencja lekarza?
    Jakby co to dzwoń na 112.
    Tylko że podobne wsparcie do 500+ istnieje w wielu cywilizowanych krajach i tam nie jest patologia bo tam nie ma patologicznej opozycji.Najlepszy przykład patologii -wiceprzewodnicząca PO nie uznaje komisji ale PO do tej nieuznawanej komisji wystawia swojego posła.Żeby było śmieszniej do tej nieuznawanej komisji miasto przesyła dokumenty a żeby bylo jeszcze śmieszniej gdy Pani Prezydent otrzymuje od tej nieuznawanej przez siebie komisji karę finansową to pisze odwołanie do tejże komisji mimo że uważa ją za niekonstytucyjną.Trochę to zawiłe ale czy to nie patologia i dom wariatów?Ta pani jest prawnikiem?

    Jeśli się nie ma argumentów to uderza się ad person ?
    Pokazujesz swoją słabość.

    https://wiadomo.co/amber-gold-za-pieniadze-ze-skok-u-stefczyka/

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22048564,posel-po-o-notatce-wiazacej-amber-gold-ze-skok-ami-jest-tajna.html

    15 2 Cytuj
  • 10 lip 2017

    A ja godzę się na powyżkę m paliwa o jeszcze 50 gr, jeżeli ma to doprowadzić do bogactwa, naszych obywateli.
    Dla wyrównania bodactwa naszych rodzin, z rodzinami niemieckimi, gotów jestem płacić za paliwo, tyle, ile trzeba, aby ta zamożność naszych rodzin mogła dogonić, a nawet przegonić zamoznosc niemieckiej rodziny.
    Nie wiem jaka to powinna być kwota, ale jestem gotów na cenę 2 euro za litr, czyli jakieś 8.50 zł.
    Bardzo zależy mi, abyśmy byli bogaci.

    14 2 Cytuj
  • 10 lip 2017

    A może drodzy POsłowie zaczniecie od siebie ?

    Zamiast podwyżek dla nas, proponuję 50 % podatek dochodowy dla:
    a.) Posłów
    b.) Prezesów Partii.
    c.) Senatorów.
    d.) Ministrów i ich zastępców.

    Obowiązkowa obecność w parlamencie (dla posłów i senatorów), 40 sto godzinny wymiar tygodniowy pracy oraz urlop 23 dni.
    Do tego żadnych dopłat na prowadzenie biur, które są fikcją.
    NO I LIKWIDACJA DOTACJI na partie z budżetu.

    14 Cytuj
  • 10 lip 2017

    To jest demagogia, gdy nas posłów się opodatkuje,kraj nic nie zyska, tylko będzie nasza krzywda.

    12 4 Cytuj
  • 11 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Nieprawda
    https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/indywidualny/post,7472,zmiany-w-zasadach-korzystania-z-kart-do-kont-osobistych.html

    http://moniaki.pl/nowe-oplaty-w-mbanku/

    http://www.najlepszekonto.pl/mbank-zmienia-taryfe-oplat-i-prowizji-od-lutego-2017

    Opłata za prowadzenie dwóch rachunków ekonto i emax = 0zł.
    Opłata za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne w ekoncie = 0zł.
    Karty kredytowej nie posiadam, więc ew. problem obsługi mnie nie dotyczy.

    2 23 Cytuj
  • 11 lip 2017
    Józef Bąk napisał/a:

    Opłata za prowadzenie dwóch rachunków ekonto i emax = 0zł.
    Opłata za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne w ekoncie = 0zł.
    Karty kredytowej nie posiadam, więc ew. problem obsługi mnie nie dotyczy.

    A czy problem dotyczył tego czy ty płacisz więcej czy po prostu rozmawialiśmy o tym, że opłaty bankowe wzrosły? Czytaj ze zrozumieniem - unikniesz powielania bzdur i ośmieszania się.

    21 2 Cytuj
  • 11 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    A czy problem dotyczył tego czy ty płacisz więcej czy po prostu rozmawialiśmy o tym, że opłaty bankowe wzrosły? Czytaj ze zrozumieniem - unikniesz powielania bzdur i ośmieszania się.

    Inteligentny inaczej??
    Zdań logicznych z matematyki pewnie się nie miało.
    Jednym opłaty wzrosły, mnie nie. Czyli nie wszystkim wzrosły.
    Jak już chcesz zabłysnąć, to przynajmniej napisz, że w większości banków i większości klientów opłaty bankowe wzrosły. Ale są również klienci dla których los bankowy był łaskawy i płacą tyle samo co wcześniej.

    2 26 Cytuj
  • 11 lip 2017
    Józef Bąk napisał/a:

    Opłata za prowadzenie dwóch rachunków ekonto i emax = 0zł.
    Opłata za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne w ekoncie = 0zł.
    Karty kredytowej nie posiadam, więc ew. problem obsługi mnie nie dotyczy.

    A jakie masz oprocentowanie na rachunku ? (chyba domyślasz się, dlaczego jest takie?)

    Rachunek firmowy: przelew wewnątrz mbanku na własny rachunek 1,50 zł.
    Przelewy na inne rachunki: 1,5 zł.

    20 Cytuj
  • 12 lip 2017
    Józef Bąk napisał/a:

    Inteligentny inaczej??
    Zdań logicznych z matematyki pewnie się nie miało.
    Jednym opłaty wzrosły, mnie nie. Czyli nie wszystkim wzrosły.
    Jak już chcesz zabłysnąć, to przynajmniej napisz, że w większości banków i większości klientów opłaty bankowe wzrosły. Ale są również klienci dla których los bankowy był łaskawy i płacą tyle samo co wcześniej.

    I kto tu nie zdał logiki na matematyce

    Józef Bąk napisał/a:

    No to trzeba zmienić bank. W MBanku czy Inteligo opłaty nie zmieniły się.

    Co Twoje zdanie z poprzedniej strony implikuje? Ano to, że w MBanku opłaty się nie zmieniły - według Ciebie - to ci udowodniłem - że się zmieniły. Obaliłem w ten sposób całe Twoje zdanie. Dalsze Twoje wypowiedzi narażają Cię na śmieszność.

    To, że TY nie płacisz więcej nie oznacza, że 90% innych klientów nie dostało podwyżkami! Uciekłem z mBanku ponieważ właśnie ich tabela opłat i prowizji uderzyła mnie po kieszeni i rozwiązaniem NIE JEST zaprzestanie użytkowania złotej karty kredytowej czy limitu w rachunku.
    Temat zamknięty - rozwiązania które proponujesz Ty i produkty z których ty korzystasz nie warunkują, że wszyscy mają korzystać z bankowości w taki sposób jak Ty, żeby nie mieć opłat.

    18 Cytuj
  • 12 lip 2017
    Józef Bąk napisał/a:

    Inteligentny inaczej?? Zdań logicznych z matematyki pewnie się nie miało. Jednym opłaty wzrosły, mnie nie. Czyli nie wszystkim wzrosły. Jak już chcesz zabłysnąć, to przynajmniej napisz, że w większości banków i większości klientów opłaty bankowe wzrosły. Ale są również klienci dla których los bankowy był łaskawy i płacą tyle samo co wcześniej.

    Rozwalają mnie tacy ludzie jak Ty. Korzystasz z podstawowej funkcjonalności konta która w większości jest darmowa we wszystkich bankach i kłócisz się tutaj na forum że nie ma podwyżek.

    Drogi panie, są podwyżki w bankahch, nawet w Mbanku. To że Ciebie nie dotykają to nie znaczy że ich nie ma. Za pomocą Googla jesteś w stanie je łatwo odnaleźć.

    --------------------------------------
    Prowizję za wypłaty z bankomatów kwot mniejszych niż 100 zł nalicza już także - od kwietnia - mBank. Dotyczy to jego własnych maszyn, które wcześniej były bezpłatne. Za transakcję poniżej 100 zł posiadacz karty płaci 1,30 zł za każdy taki ruch.

    Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/pieniadze/a/podwyzki-w-bankach-na-lato-2017-banki-nowe-cenniki,12238490/
    --------------------------------------

    Podatek bankowy jak można było łatwo przewidzieć sfinansowali klienci.

    16 Cytuj

Odpowiedz