Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 11 mar 2018

    Jarosław Sellin: Politycy żyją skromnie

    "Jak ktoś się decyduje na aktywność polityczną i odnosi w tej aktywności sukcesy, to musi się nastawić na życie na przyzwoitym poziomie pod względem materialnym, ale skromne" - powiedział w radiu Zet wiceminister kultury Jarosław Sellin.

    Jak wygląda skromne życie według Jarosława Sellina?

    Według oświadczenia majątkowego za 2016 rok, Jarosław Sellin zarabia ponad 16 tys. złotych miesięcznie, posiada dwie toyoty, 270-metrowy dom o wartości 1,2 mln złotych i 67-metrowe mieszkanie.

    Sellin podkreśla, że nie narzeka na swoje skromne zarobki i równie skromny poziom życia.

    "Ja uważam, że jak ktoś się decyduje na aktywność polityczną i odnosi w tej aktywności sukcesy, czyli zdobywa jakąś pozycję polityczną, to musi się nastawić na życie na przyzwoitym poziomie pod względem materialnym, ale skromne. (...) Uważam, że tak powinno być w kraju na dorobku, bo ciągle takim krajem jesteśmy, żeby też nie drażnić opinii publicznej. Więc ja nie narzekam, jeśli chodzi o zarobki" - podkreślił Sellin.

    To nie pierwsza wypowiedź świadcząca o tym, że życie polityków obozu rządzącego jest pełne poświęceń.

    Jarosław Gowin oświadczył, że w czasach gdy był ministrem w rządzie PO-PSL, a premier nie przyznawał premii, "nie starczało mu do pierwszego". Później Adam Bielan przyznał, że "gdyby żona nie zarabiała, to przy dwójce dzieci byłoby już gorzej w Warszawie, bo koszty życia w stolicy są nieporównywalnie większe niż w innych miastach".

    Czytaj więcej na http://dzikikraj.interia.pl/mowatrawa/news-jaroslaw-sellin-politycy-zyja-skromnie,nId,2555716#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    6 Cytuj
  • 4 kwi 2018

    Jadę samochodem i słucham PR 24, to taka rządowa stacja info radio.
    I słyszę komentarz, na temat budowy centralnego portu lotniczego, gdzie redaktor porównuje budowę lotnisk w Radomiu i Kielcach, które zbudowano w euforii i trzeba je zamknąć, że obecny pomysł nie został poprzedzony badaniami rynku. A LOT nie wypełni lotniska sam bez innych linii lotniczych, których ofert w tej chwili brak.

    Nie całkiem się z tym zgadzam. Lotniska w Radomiu i Kielcach budowano za PO, a to co innego niż, odpowiedzialne rządy PiS.
    Temu rządowi wszystko się udaje wiec takie lotnisko to strzał w dziesiątkę.

    Podobnie jak zakup za 100 mln euro Damy z Gronostajem od Jezus Maria Zamoyskiego z Sewilli, obywatela Hiszpanii noszącego po przodkach nazwisko Zamoyski.
    Mimo, że obraz nie mógł być poza Polską, (takie zapisy fundacji), minister Gliński zrobił złoty interes. Teraz jak Muzeum Narodowe wypożyczy obraz na wystawę, to będą mogli mówić, że są właścicielami a nie dysponentami.
    Za te dwa słowa warto było wydać te 100 mln euro i to się nazywa złoty interes bo ten rząd ma farta i dobrą rękę.

    16 2 Cytuj
  • 4 kwi 2018

    Cimoszewicz: Szydło krzyczała na 70 proc. Polaków

    - Beata Szydło nie była ani mądrzejsza, ani lepsza od Mateusza Morawieckiego. Ale nie próbowała mówić po angielsku - ironizował w TVN24 były premier Włodzimierz Cimoszewicz oceniając byłą szefową rządu i porównując ją do obecnego premiera.

    Cimoszewicz pytany o to, czy Mateusz Morawiecki poprawił wizerunek polski za granicą, ocenił, że dla zagranicy Morawiecki jest "panem zero".

    Powód? Były premier wypomniał Morawieckiemu słowa o tym, że obecny szef rządu marzy o "rechrystianizacji Europy", a także wypowiedź w czasie konferencji bezpieczeństwa w Monachium, w czasie której szef rządu stwierdził, że w czasie II wojny światowej byli "żydowscy sprawcy holokaustu". Zdaniem Cimoszewicza premier "przekreślił się" również składając kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej (były premier stwierdził, że była to "jedyna wojskowa polska formacja kolaborująca z nazistami").

    Według Cimoszewicza Morawiecki mógł "rozładowywać napięcia wywołane przez jego własną formację polityczną, gdy chodzi o metody sprawowania władzy" oraz "występować z pozycji człowieka znającego się na gospodarce", ale wypowiedziami, takimi jak powyższe, zmarnował tę szansę.

    Były premier skrytykował też Beatę Szydło za jej słowa z mównicy sejmowej w obronie wysokich nagród przyznawanych przez nią członkom rządu (w 2017 roku ministrowie otrzymywali, w skali roku, po kilkadziesiąt tysięcy złotych tytułem nagród). Szydło, odpowiadając na krytykę opozycji, stwierdziła, że te nagrody się ministrom "po prostu należały".

    - Beata Szydło powinna zdawać sobie sprawę z tego, że w tym momencie krzyczała na pewnie jakieś 70 procent Polaków - zauważył Cimoszewicz nawiązując do sondaży wskazujących, że zdecydowana większość Polaków jest przeciwna wysokim nagrodom wypłaconym członkom rządu. Z opiniami tymi zgadza się Cimoszewicz, który stwierdził, że ministrowie rządu PiS nie zasłużyli na tak wysokie nagrody.

    - Ogromna większość tych ludzi nie zasłużyła na żadne nagrody - podkreślił były premier.

    7 3 Cytuj
  • 6 kwi 2018

    Przeglądnąłem wcześniejsze swoje teksty i 2016 r. Pisałem wtedy do wielbicieli PiS, że każdemu należy patrzyć na ręce także tym których chętnie wybieraliśmy. Taka zasada ograniczonego zaufania.

    Obraziło się na mnie 99% pisorów, jak mogę nie ufać ich wybrańcom i dostałem serię minusów.
    I co? grabią jeszcze bardziej. Tak że ośmiorniczki w dobrej restauracji konsumowane przez poprzednią ekipę, wydają się herbatnikami.
    Obecni nie lubią ośmiorniczek, kochają żywą gotówkę a apetyty, że im się należy mają, oj mają.
    A do wyborów szli z ewangelią na ustach,
    wydawało się, że to rodzina Matki Teresy z Kalkuty.

    22 4 Cytuj
  • 8 kwi 2018
    bono napisał/a:

    Żal pani premier Szydło, bo była z Małopolski, więc mogliśmy się spodziewać przychylności w inwestycjach dla naszego regionu.
    Morawiecki, jest z Dolnego Śląska, który to region mocno czerpie z puli centralnej od początków rządów PO. Ponieważ Morawiecki był powiązany z PO, inwestycje dla tamtego regionu nie zostaną zagrożone, wręcz odwrotnie, teraz jako premier przyciągnie wszelkie inwestycje a swego regionu.
    Jakoś Małopolska przez swych przedstawicieli, jest od zawsze reprezentowana narodowo, mało egoistycznie, mimo że mamy, albo mieliśmy stąd mocną reprezentację w rządzie.

    Za mało sami ciągniemy do siebie a oddajemy inicjatywę regionom reprezentowanym przez Poznań, Wrocław, Łódź czy Gdańsk.

    Tam muszą dawać, bo silne PO. Nasze kmiotki zawsze na nich zagłosują. A tak na marginesie. Widzę, że bono z totalną opozycją został sam. Krówki, walkery przeżuwają nagrody lub delektują się synekurami, chlipiąc rosół. Niczym była Premier o zapachu rosołu. Perspektywa rosołu. A Bono o Chinach.

    5 3 Cytuj
  • 8 kwi 2018
    WKibic napisał/a:

    Tam muszą dawać, bo silne PO. Nasze kmiotki zawsze na nich zagłosują. A tak na marginesie. Widzę, że bono z totalną opozycją został sam. Krówki, walkery przeżuwają nagrody lub delektują się synekurami, chlipiąc rosół. Niczym była Premier o zapachu rosołu. Perspektywa rosołu. A Bono o Chinach.

    Może zmądrzeli, przejrzeli na oczy i trochę im wstyd.............

    3 1 Cytuj
  • 9 kwi 2018

    Jak słucham TVP - Michał Tusk, to sprawca afery Amber Gold,
    Jan Paweł II przy Lechu Kaczyńskim to postać drugoplanowa.
    Atak chemiczny w Syrii, potępiły potęgi mi.:
    USA, Francja i Polska.
    Gierek, Urban mogli by się od towarzyszy z PiS uczyć zasad propagandy.

    Jesteśmy tak dobrzy, że UE nie przyzna nam funduszy pomocowych, bo potęgom się nie pomaga i oczywiście będzie to wina kogo?
    Oczywiście, że Tuska.

    14 4 Cytuj
  • 10 kwi 2018

    Ewangelia polityczna.

    Brak pieniędzy dla miasta Buska – wina Tuska.
    Premier ma złote usta – wina Tuska.
    Nagrody z psiaków prezes łuska –
    Premierowi Unii nie wyszła szóstka –
    Zaszkodziła Mu kapustka –
    Prezesowi siada trzustka –
    A w Smoleńsku rosła brzózka –
    Dudzie w gardle uwięzła kluska –
    Pękła mu opona u rządowego wózka –
    Limuzyny rządowe tłuką jak waza etruska –
    Czarny marsz deszcz w kamery TVP pluska – wina Tuska.
    Łzy Maciarewicza ociera chustka –
    Połamała nóżki kózka –
    Polska to kolonia ruska – wina Tuska.

    Hanno Walc, przywróć mieszkania ubogim
    a tych którzy kamienicą przywrócili blask, rozprosz.
    Spraw aby ubodzy mieszkali w odrapanych kamienicach, bez czynszu, w centrum stolicy,
    zaś by wielbiciele złotego cielca, zostali wygnani za jej mury.

    To katechizm jest prześliczny rządzącej dziś partii politycznej .

    12 3 Cytuj
  • 16 kwi 2018

    Na facebook, często się przekomarzamy w dyskusji politycznej z moim kolegą z lat szkolnych. On jest głębokim prawicowcem , który dąży do gospodarki socjalistycznej, ja demokratą w stylu Tony Blair, który dąży do gospodarki rynkowej.
    Ostatnio zadzwonił do mnie i mówi, że jego rodzice szukają domu starców, dla babci i ośrodek państwowy w Pcimiu kosztuje 4 tyś zł miesięcznie, a o wiele lepszy prywatny Osieczany 3800. I mówi, coś tu nie gra. Państwowy idzie po kosztach a prywatny jeszcze na tym zarabia.
    A ja do niego- wszystko gra, znacjonalizujemy Pesę, Solarisa, stocznie i kopalnie, a może jeszcze galerie handlowe, to efektywność naszej gospodarki będzie taka, że jakość i cena ośrodka seniora z Pcimia.

    Dla mnie nie gra, że kapitał polski rozgląda się komu by się sprzedać . Zrobiły to już, RMF, Radio ZET, TVN, krakowski Wawel, Allegro, szukają- Pesa, Solaris, Piotr i Paweł i podobno Polsat itd.

    14 2 Cytuj
  • 17 kwi 2018

    Tuska wkrótce aresztują. Szukają sędziego, na którego mają haki. Prokuratura gotowa. A Szlachetka Piotrowicza do naszego miasta przywiózł. Ma doradzać, jak odbić miasto i powiat. Stara bolszewicka szkoła. Na razie portrety posła ozdabiają ściany w Urzędzie Gminy w Pcimiu, skąd atak na Myślenice ruszy. Pcim to gniazdo PiSowskich szerszeni.

    20 4 Cytuj
  • 17 kwi 2018

    Tak sobie myślę, że trzy rzeczy pis zrobił z moją akceptacją:
    uszczelnienie vat,
    postawienie się Żydom
    i 500+ ale ta akceptacja była bez przekonania.

    Reszta to młocka informacyjna, pranie mózgu ludziom leniwym tzn. takim którym się nie chce myśleć, albo na to myślenie nie mają chęci.
    Gdyby Tusk nic nie zrobił to jakby oni by wieźli dzisiaj prezesa do Gliwic z Krakowa po płytach betonowych z uskokiem 10 cm to prezesowi by plomby z zębów powypadały jeżeli zęby jeszcze ma, bo inaczej corega tabs stosowany do sztucznej szczęki musiał by mieć oznaczenie "forte".
    Do Berlina Duda by się przeprawiał pancernym BMW . Jechał by na kogutach przez centra wszystkich miejscowości drogą wojewódzką przez 7 godzin.
    Gdyby musieli budować stadiony i ratować upadające państwowe molochy, dzisiaj nie było by afery vatowskiej, bo nie było by z czego kraść vatu, nie było by 500+ nie było by na niego pieniędzy.

    Jeszcze nie mieli powodzi stulecia i katastrofy i jej skutków. Wizyt, sprowadzania ofiar, pogrzebu na Wawelu i pozostałych nieprzespanych nocy.
    Już widzę Maciarewicza w prosektorium w Moskwie, zamiast Ewy Kopacz.
    Nie wiem czym by sprowadzali ofiary katastrofy bo zakup samolotów wojskowych nawet typu Casa to nie ich hobby.
    Za to mieli by luksusowe limuzyny i samoloty dla obsługi siebie. Te standardy uznali natychmiast. Lubią czuć się bezpiecznie, co pokazuje królewska ochrona prezesa.
    Ich propaganda szczyci się nie swoimi dokonaniami. Jeszcze nie oddali ani jednej inwestycji, są co najwyżej w planie lub przetargu,tylko zakopianka jest w budowie ale zaplanowana przez poprzedników.
    Dzisiejsze rozdawnictwo i chwalenie się osiągnięciami gospodarczymi to zasługa nie tej władzy.
    Jest niewątpliwą zasługą tej władzy zatrzymanie wypływu pieniędzy z Vat i tutaj mam problem, dlaczego tamci nad tym pracowali tak wolno.

    13 3 Cytuj
  • 21 kwi 2018

    Sędzia, który uniewinnił działaczy KOD, ma postawione zarzuty dyscyplinarne. "To szykany"

    Sędzia Dominik Czeszkiewicz w styczniu ubiegłego roku uniewinnił w I instancji działaczy KOD, którzy zakłócili uroczystość otwarcia wystawy przez ówczesną kandydatkę PiS na senatora Annę Marię Anders. Teraz dowiedział się, że ma postawione zarzuty i czeka go postępowanie dyscyplinarne. Sprawę opisał portal Onet.

    W marcu 2016 roku działacze KOD zakłócili otwarcie wystawy "Armia Skazańców" w którym wzięła udział córka generała Władysława Andersa. Tak dla uroczystości muzealnych, nie dla wieców w tym miejscu. To nie jest miejsce na wiec wyborczy! To jest bezprawie! – krzyczeli działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy w marcu tego roku zakłócili uroczyste otwarcie wystawy "Armia Skazańców", poświęconej armii gen. Władysława Andersa.

    Sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Suwałkach. Sędzia Dominik Czeszkiewicz wydał wyrok uniewinniający członków Komitetu, co część polityków PiS bardzo oburzyło. Krótko potem nowym prezesem Sądu Okręgowego w Suwałkach, któremu podlega "rejon" został sędzia Jacek Sowul, wyznaczony przez Zbigniewa Ziobrę. Sędzia Sowul w kwietniu 2017 roku uchylił wyrok uniewinniający działaczy KOD i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia – podaje Onet.pl.

    Teraz sędzia Czeszkiewicz dowiaduje się, że postawiono mu dwa zarzuty dyscyplinarne. – Jeden z nich dotyczy wyznaczenia rzekomo rażąco późnego terminu przesłuchania małoletniej dziewczynki, choć na prośbę przewodniczącego została ona przesłuchana już następnego dnia - mówi Czeszkiewicz. Co do drugiego zarzutu, to wyciągnięto moje orzeczenia sprzed czterech lat, o których sam już niemal zapomniałem i ustalono, że część z nich została uchylona. Postawiono mi więc zarzuty, że się nie dokształcam. Powiem szczerze, ja to oceniam jednoznacznie, ktoś chce zrobić jakąś pokazówkę, żeby reszta orzekała po myśli wiadomo kogo – opisuje sędzia.

    Dominik Czeszkiewicz ocenia całą sytuacje jako "szykany" związane ze sprawą uniewinnienia działaczy KOD, które "nie spodobało się władzy": –Po wydaniu tamtego wyroku w sprawie działaczy KOD po prostu zamknąłem akta. Absolutnie nie spodziewałem się tego, co się teraz dzieje. A teraz, powiem szczerze, czuję lekkie podenerwowanie. Bo gdybym miał się z kimś, mówiąc metaforycznie, bić, to mógłbym, ale z równym. A tak - nie wiem, z której strony dostanę.

    6 5 Cytuj
  • 24 kwi 2018

    Protesty opiekunów niepełnosprawnych.
    Już pisałem, że jeżeli mnożymy osoby niepełnosprawne, przez zakaz aborcji, to idźmy im z pomocą. Czyli nie może tak być, że nakazujemy ci rodzić niepełnosprawne dziecko i radź sobie sam.
    Taki stosunek można było mieć do osób które świadomie płodzą dzieci niepełnosprawne, ale dla pozostałym którym takie dzieci każe się rodzić wbrew ich woli należy zapewnić pełną pomoc, opiekę, wypłatę do końca życia.
    Nie ma, że tylko coś nakażemy. Nakazaliśmy firmom prywatnym płacić wyższe stawki ok, ale panowie z rządu nie przewidzieli do podwyżek swoich pracowników zatrudnionych w szpitalach, urzędach itd.
    Ta ekipa jest ślepa, widzi tylko złodziei i krwiopijców, zaś sami stali się krwiopijcami i chciwymi jegomościami uwłaszczający się na państwowym majątku.
    Kościół-, ta instytucja jest jak piekło, wybrukowana dobrymi radami.
    Dobrze radzą - aborcja stop i wychowuj sam. Tak sobie myślę, na kościół możesz liczyć tylko w gadaniu, radzeniu i pokucie. W pozostałych sprawach przerzucają wszystko na społeczeństwo. Ale moralizatorzy to z nich, że ho ho.

    A upośledzonych będzie lawinowo przybywało, nasze dzieci, będą miały upośledzonych rówieśników 3-4 razy więcej. Ktoś ich musi utrzymywać, ani kościół ani ten rząd nie powiedzieli jak.

    14 5 Cytuj
  • 26 kwi 2018

    Idze telewizor, jak zwykle i słucham mimochodem Wiadomości:
    że Angole mordują polskie (tak myślałem) dziecko na oczach świata.
    Myślę sobie znowu krzywdzą polską rodzinę i nie pozwalają wyleczyć ich synka. I tak od wczoraj na okrągło z TVP słyszę te wiadomości o chłopcu z Anglii.
    Dzisiaj przed chwilą popatrzyłem w tv wiadomości i zainteresowałem się dzieckiem naszego rodaka, któremu TV polska poświęca wszystkie wiadomości informacyjne.
    Ku mojemu zdziwieniu, to nie Polak walczy z obcym zwyrodniałym krajem o dalsze leczenie dziecka, to nie polska rodzina. Cholera pomyślałem, na świecie codziennie umiera kilka dzieci z podobnymi problemami, dlaczego my upatrzyliśmy sobie chłopca z Angielskiej rodziny. A może w Rosji , Chinach, Indi trzeba komuś pomóc a może z Azji, Afryki, Ameryki Południowej potrzebują pomocy. Czyżby to pierwsze na - nie nasze- dziecko umierało na świecie?
    Śmierdzi mi to okrutną propagandą, wchodzimy w skórę matki Teresy, bo to się dobrotliwie kojarzy.
    Taki teraz przeporządny mamy rząd, któremu nie umknie żadna krzywda tego świata, nawet trzy razy bardziej rozwiniętego cywilizacyjnie i mentalnie a pewnie i kulturowo od nas kraju.
    Staliśmy się moralizatorem świata, taki rządowy episkopat a ministrowie to prawie purpuraci.

    14 4 Cytuj
  • 11 maj 2018

    To przemieszanie purpuratów i rządu PiS to tragifarsa że szkodą dla Kościoła. Są siebie warci. To wyszło.

    7 5 Cytuj
  • 11 maj 2018
    WKibic napisał/a:

    To przemieszanie purpuratów i rządu PiS to tragifarsa że szkodą dla Kościoła. Są siebie warci. To wyszło.

    Dzisiaj jest rocznica podpisania konkordatu.
    Zauważam w innych państwach katolickich, prymat narodowy nad prymatem watykańskim.
    Mianowicie znam państwa w których wisi przy kościele-parafii, flaga narodowa i ślubom kościelnym towarzyszy flaga narodowa.
    W naszym kraju Watykan jest ewidentnym władcą kościoła, czuje się to w oflagowaniu parafii. Narodowa polska flaga w polskich parafiach nie istnieje. Natomiast żółto biała watykańska pokazuje czyj jest kościół.
    No cóż wygląda na to, że terytorium kościelne jest jak obca ambasada na terenie naszego kraju a polscy księża- pracownikami tych watykańskich ambasad, pracują dla obcego pracodawcy.

    13 4 Cytuj
  • Beata 29 maj 2018

    A Konkordat to czyja sprawka? Miller i Kwaśniewski z tego co pamiętam.
    Pisu bym nie mieszała w tą degrengoladę kościelną. To syjonizm na najwyższych szczeblach władzy KK, robi tą całą krecią robotę.

    3 10 Cytuj
  • 31 maj 2018
    Bagietka napisał/a:

    A Konkordat to czyja sprawka? Miller i Kwaśniewski z tego co pamiętam.
    Pisu bym nie mieszała w tą degrengoladę kościelną. To syjonizm na najwyższych szczeblach władzy KK, robi tą całą krecią robotę.

    To fakt. Konkordat podpisywali poprzednicy, niech będzie syjoniści.
    I oddawali kościołowi co popadnie, parki, skwery i dowolną ilość ziemi.
    Jeżeli to syjoniści chcą powrotu feudalizmu kościelnego, to celują w przyszłość. Rozbudują wpływy kościoła i poczekają, aż ludzie go znienawidzą.
    Dziwi mnie tylko to, że kościół tego nie widzi i chętnie zagarnia wpływy z przed stu laty.
    Pis, mądre ugrupowanie, powinien ich uświadomić o nadchodzącej rewolucji.

    11 2 Cytuj
  • Beata 1 cze 2018
    bono napisał/a:

    To fakt. Konkordat podpisywali poprzednicy, niech będzie syjoniści.
    I oddawali kościołowi co popadnie, parki, skwery i dowolną ilość ziemi.
    Jeżeli to syjoniści chcą powrotu feudalizmu kościelnego, to celują w przyszłość. Rozbudują wpływy kościoła i poczekają, aż ludzie go znienawidzą.
    Dziwi mnie tylko to, że kościół tego nie widzi i chętnie zagarnia wpływy z przed stu laty.
    Pis, mądre ugrupowanie, powinien ich uświadomić o nadchodzącej rewolucji.

    to nie Kościół tego nie widzi ale wyżsi hierarchowie KK zasiadający na w kuriach, diecezjach i archidiecezjach. To oni ustalają zasady do których muszą się dostosować księża w parafiach.
    Sami księża są lepsi lub gorsi ale na pewno większość w głębi, ma inne zdanie co do poprawnego kierunku w którym zmierza KK.

    3 7 Cytuj
  • 1 cze 2018
    Bagietka napisał/a:

    to nie Kościół tego nie widzi ale wyżsi hierarchowie KK zasiadający na w kuriach, diecezjach i archidiecezjach. To oni ustalają zasady do których muszą się dostosować księża w parafiach.
    Sami księża są lepsi lub gorsi ale na pewno większość w głębi, ma inne zdanie co do poprawnego kierunku w którym zmierza KK.

    Ale niechęć odczują parafie, więc bunt wobec książąt i królewiczów kościoła musi nastąpić w śród kleru.
    Muszą pozbyć się tych Hoserów, Głodzów, Michalików, Pezów itd.
    marzących o feudaliźmie kościelnym.

    9 2 Cytuj
  • 1 cze 2018

    Coraz bardziej lubię ten PiS, dają mi takie właściwe poczucie wartości i pewność siebie. Cieszy mnie, jak słucham zapowiedzi rządowych, że lotnisko centralne nad Łodzią będzie trzecim lotniskiem w Europie, a nie jak wciąż nie oddane w Berlinie- trzecie w Niemczech.
    Słucham o uchodźcach, że robią tyle zła, ale przecież nie u nas, więc jeżeli rozkładają Niemcy czy Francję których my nie lubimy
    - to chyba dobrze. Należy Niemców i całą północ, z którą nam nie po drodze zalewać tą stonką, a wtedy my będziemy rządzić Europą.

    Cieszymy się , że we Włoszech wygrali przeciwnicy Unii, cisza na temat zmiany rządu w Hiszpanii, gdzie premierem został socjalista i może zamieszać.
    Jestem na pikniku i starszy pan mówi do mnie, że Tusk będzie siedział. Ja mówię - to niedobrze, bo po Pisie będą siedzieli Szydło i Morawiecki i kolejny premier PiS, bo tak działa prawo odwetu.
    Wolałbym- mówię, aby żaden z nich nie siedział, bo to już było na Ukrainie jak wsadzili Tymoszenko.
    Ktoś inny mówi Pis musi odejść- ja, to byłby błąd. Znowu dwa lata nic tylko zmiana planów , przetargów, stanowisk itd.,
    niech zbudują to trzecie lotnisko w Europie, tą Via karpatię, niech skończą z Łodzi co Pyrzowic A1, zbudują te zapowiedziane mosty w całej Polsce i drogowe tunele, których ma być przynajmniej pięć.
    Niechże zbudują dwupasmówkę z Krakowa do Kielc i obwodnicę północną Krakowa. Niechże zbudują kolej z Podłęża do Chabówki i skrócą o 30 min dojazd koleją do Zakopanego.

    Ja się osobiście fascynuję sukcesami PiS, trochę mnie razi obsesja na punkcie Niemiec - czyli żeby byli Grecją.
    I z tym zawsze z moim ojcem polemizuję. Fajnie być kimś, mówię ojcu. A ten mi mówi, że oni już to mieli- czuli się kimś, byli dowartościowani i dumni. Zapewnił im to Gierek. Ale po kilku latach dowiedzieli, że to lipa. I że tak jak oni żyje tylko Argentyna i Kuba.

    Trochę ojciec mi namieszał i sam nie wiem co o tym sądzić. Ojciec mi puścił dodatkowo Smolenia z Laskowikiem z 80 roku "z tyłu sklepu warzywnego"
    https://www.youtube.com/watch?v=cjMArLqDxvY

    11 2 Cytuj
  • 9 cze 2018
    Bagietka napisał/a:

    to nie Kościół tego nie widzi ale wyżsi hierarchowie KK zasiadający na w kuriach, diecezjach i archidiecezjach. To oni ustalają zasady do których muszą się dostosować księża w parafiach.
    Sami księża są lepsi lub gorsi ale na pewno większość w głębi, ma inne zdanie co do poprawnego kierunku w którym zmierza KK.

    Ale napadli wrogowie ustroju na tego Głodzia.
    On nie był konfidentem, duchowny nie ma grzechów, bo staje się przez swoje duchowieństwo nieskazitelny.
    Biada tym którzy jego brudy wyciągają na światło dzienne. To grzesznicy, wrogowie kościoła.
    Pasterze kościoła nie grzeszą, tylko służą, przeważnie tym, którzy dają im poczucie wolności i KK państwa (sobiepaństwa). Byli nimi różni:
    faszyści, komuniści - taki kurs, jak to powiedział jeden z promotorów kościoła:
    "Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka. ..."

    Ku-wa, ale ten kościół hierarchiczny upada.

    11 Cytuj
  • 19 cze 2018

    Lokalnie też sië kompromitują. Kluby Gazety Polskiej i kłamstwo smoleńskie Macierewicza przy kościołach sieją zamęt. Kaczyński wykorzystał i Macierewicza goni, ale proboszcz w Myślenicach ich przytula, bo Szlachetka za ministranta służy.

    11 1 Cytuj
  • 19 cze 2018

    W Trzebuni zaś ludzi mylæ daty chrzcin, ślubów ze spotkaniami klubu Gazety Polskiej, bo w gablocie parafialnej przydupasy posła wieszają. Proboszczowi bliżej do religii smoleńskiej i narodowego katolicyzmu niż Ewangelii. Nie tylko hierarchowie, lecz 80% lokalnych księży tą zgnilizną narodową i PiSem zarażonych jest. Obłuda olbrzymia.

    14 2 Cytuj
  • 20 cze 2018

    W Hiszpanii Franco oparł swoje prawicowe rządy na kościele.
    Kościół kochał Franco i kościół był wykładnią moralności narodu Hiszpańskiego do tego stopnia, że w kinach na seansie był ksiądz i cenzurował czy scena nie przekracza ich czyli kleru, wykładni co wolno oglądać a czego nie. Sceny, które mały by być dla plebsu zakazane, ksiądz zatrzymywał, była przerwa i po przewinięciu taśmy film puszczano dalej. Najciekawsze, że ksiądz wszystkie sceny obejrzał i całe ewentualne porno zatrzymywał w swojej wyobraźni.
    Czyli podniecał się sam.

    Efekt jest taki że kościół tak podpadł narodowi, że teraz kler w Hiszpanii jest mówiąc slangiem olewany.
    Franco po sobie zostawił następcę w postaci jak mu się wydawało równie konserwatywnego pana Huana Carlosa, zrobił powrót króla a ten zaraz po śmierci Franco, oddalił kościół i przywrócił demokrację. Efekt jest taki, że Huan Carlos jest do dzisiaj uwielbiany, odwrotnie do kościoła. Kler tak podpadł narodowi Hiszpańskiemu, że jego autorytet jest żaden. Ludzie chodzą do kościołów aby się zabawić w kolejne święta, które to święta wykorzystuje się do karnawału i robienia kolejnej zabawowej imprezy.
    Te święta przyciągają tłumy turystów, ale nie z powodu procesji biskupiej, celem jest zabawa. Biskup jest tylko wystrojonym członkiem zabawy, symbolizującym kiedysiejszy kościół.

    Ktoś kto u nas sprowadzi kościół polski na ziemię i pokaże im właściwe miejsce w szeregu, będzie uwielbiany jak Huan Carlos w Hiszpanii. Ale czym później to nastąpi, tym olewanie kleru przez wiernych będzie większe.
    Właściwie dla mnie nasz kler ma wartość moralną zerową i taki sam autorytet.

    9 Cytuj

Odpowiedz