Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 8 lip 2016

    Zapłacę, ale poczekam na Ciebie, jak wyrównasz abonament za ostatnie 8 lat. Prawo było to samo.
    A co do złodziei, no jestem jednym z nich. Kiedyś zamówiłem dwie gałki lodów, pani dała mi trzy, a zapłaciłem za dwie. Do dzisiaj mam wyrzuty sumienia. A jak myślę, że połowa Polski kradnie tak jak ja, to tylko nadzieja w PiS i ich uczciwości.

    6 3 Cytuj
  • 12 lip 2016

    W nawiązaniu do abonamentu.
    Kabaret Skeczów Męczących o występach w TVP: "Nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek ingerencję cenzorską"

    Choć Kabaret Skeczów Męczących jest stałym gościem Mazurskiej Nocy Kabaretowej, to w tym roku nie pojawił się na scenie amfiteatru w Mrągowie. Wszystkiemu winna cenzura w TVP?

    Niezależnie od rządów, od niepamiętnych czasów kabarety żartowały z władzy. Satyra polityczna miała się doskonale, czego dowodziły liczne programy telewizyjne. Szczególnie sporo okazji do wyśmiania dawała komikom sytuacja, w której władza trafiła w ręce PiS. Niestety, od pewnego czasu satyrycy borykają się z... cenzurą, a ich humorystyczne produkcje znikają z TVP.

    Taką decyzję podjął Maciej Chmiel, tłumacząc ją m.in. "nadreprezentacją kabaretów w TVP2". Po tych słowach z anteny zaczęły zniknąć kolejne programy i relacje z kabaretowych imprez. Choć satyrycy nie kryją oburzenia, tylko nieliczni z nich zdecydowali się głośno zaznaczyć swojego niezadowolenia. Jednym z nich był Piotr Bałtroczyk, który obiecał na łamach "Twojego Stylu", że "na pewno nie wystąpi w publicznej telewizji, dopóki będzie nią rządził Jacek Kurski". Teraz do tej dyskusji dołączył Kabaret Skeczów Męczących.

    Grupa, która od lat pojawiała się podczas, realizowanej przez TVP2, Mazurskiej Nocy Kabaretowej, w tym roku zrezygnowała z udziału w imprezie. O powodach swojej decyzji członkowie kabaretu poinformowali na swoim oficjalnym profilu na Facebooku:

    - Kochani, dostaliśmy od Was masę pytań, dlaczego nie było nas na kabaretonie w Mrągowie, powody są trzy, ten kabareton nie był w naszych tegorocznych planach, nie dostaliśmy na niego zaproszenia od organizatorów, a nawet gdyby był i dostalibyśmy zaproszenie to nie występujemy w TVP. Nie obrażamy się na władzę a już w żadnym wypadku na widzów, po prostu dbając o odpowiedni poziom nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek ingerencję cenzorską lub inną w naszą twórczość. Absolutnie nie sugerujemy, że takowa w Mrągowie była, mówimy tylko i wyłącznie o naszych doświadczeniach. Zapraszamy was za to na występy na żywo, a wkrótce także w innych bardziej sprzyjających mediach - czytamy (zachowano oryginalną pisownię).

    Czy to oznacza, że lubiany przez widzów Kabaret Skeczów Męczących na dobre zniknie z anteny Telewizji Polskiej? Wiele na to wskazuje. Wysłaliśmy również do TVP prośbę o komentarz w tej sprawie. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi.

    6 1 Cytuj
  • 12 lip 2016
    maktor napisał/a:

    Hey, tu z tymi partyjnymi nie ma co dyskutować, odpowiadają tu głównie oni, poza tym chyba z mieszkańców mało kto czyta. Szkolimy tylko kadry jedynej słusznej. Bono, mmarkos Wkibic i inni - nie uważacie, że to co miało być powiedziane, powiedziane już zostało? Teraz co najwyżej wierszyk można wkleić. Czas stracony, lepiej swoją energię spożytkować na innym polu. Można naprawdę przysłużyć się ludziom, ale czy na tym forum to ja mam pewne wątpliwości.

    Dużo racji w tym, o czym piszesz.
    Na początek:Jeżeli chcesz być oddanym zwolennikiem PiS, czyli prawdziwym patriotą, uczciwym, głęboko moralnym obywatelem, wzorowym katolikiem, a także dobrze płatnym prezesem czegoś, na czym się kompletnie nie znasz, powinieneś pamiętać i przy każdej okazji powtarzać, że:
    1. Trwa zmasowany atak całego świata na Polskę.

    2. Świat boi się Polski, bo nabroił, i teraz, gdy Polska wstała z kolan, może światu przyłożyć.

    3. Komisja Macierewicza bezstronnie i fachowo dojdzie do prawdy, tzn. ogłosi, ile dokładnie bomb podłożył Tusk.

    4. Trybunał Konstytucyjny już dawno próbował zabrać po 500 zł każdemu dziecku, nie tylko drugiemu, i za te pieniądze jeździć po Chinach.

    5. Trybunał Konstytucyjny zniszczyła Platforma Obywatelska, ale szczęśliwie udało się to naprawić. Żadnego problemu już nie ma. Komisja Wenecka i Parlament Europejski idą na pasku agresorów (patrz pkt. 1.), ale my im pokażemy.

    6. Protesty KOD się kończą.

    7. Protesty KOD są opłacane z zagranicy i mają niewielką liczbę uczestników. Co to znaczy masowa demonstracja, pokaże dopiero nasz marsz poparcia dla rządu, gdy wyprowadzimy na ulice milion oceniony przez policję na pięć milionów.

    8. Polacy mają prawo poznać prawdę o swojej historii. Porozumienia Sierpniowe 1980 r. podpisywali założyciele "Solidarności", tzn. Lech Kaczyński z bratem. Niestety agent SB Lech Wałęsa zniszczył ich dorobek przy Okrągłym Stole, zakładając esbecko-niemiecko-rosyjskie kondominium pod mylącą nazwą "III RP". Na szczęście zrywem wyborczym 25 października 2015 r. Naród skruszył kajdany i Polska odzyskała niepodległość.

    9. Unia Europejska nas wydoiła.

    10. Głosowanie w Sejmie inaczej, niż głosuje PiS, jest podważaniem wyników demokratycznych wyborów.

    11. Wszystko, co robią politycy opozycji, wynika z żalu za korytem, od którego zostali oderwani. (Uwaga! Na czas sprawowania rządów przez PiS koryto przestaje być korytem, staje się miejscem bezinteresownego działania dla dobra Narodu. Miejsce to wróci do nazwy "koryto" zaraz po przejęciu władzy przez opozycję).

    12. Ale to czysta teoria. Do przejęcia władzy przez opozycję Naród nie dopuści. Wola Narodu stoi ponad prawem. Wolę skasowania wyborów Naród wyrazi we właściwym czasie ustami Jarosława Kaczyńskiego.

    Uwaga! Jest jeszcze pkt 13., ale należy go na razie jedynie zapamiętać. Jego wygłaszanie rozpoczniemy dopiero wtedy, gdy uda się nam już na dobre wyrwać Polskę z łap Unii Europejskiej.

    13. Ten Putin jest całkiem sympatyczny.

    9 2 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Dobra zmiana jednak nie taka dobra : http://www.newsweek.pl/biznes/mateusz-morawiecki-500-plus,artykuly,388941,1.html#fp=nw , chyba minister Morawiecki powiedział pierwszy raz prawdę. To o czym wszyscy mówili już dawno w końcu potwierdził minister rządu - brawo za odwagę a rachunek zapłacimy wszyscy.

    9 2 Cytuj
  • 12 lip 2016

    WKibic może powinnam zadać to pytanie w innym wątku ale zadam tutaj.
    Czy gdy byłeś wójtem w gminie która jak Kłaj często przewija się w dow*****ch to na stanowiska urzędnicze przyjmowani byli ludzie z konkursu czy decydowałeś Ty?Jeżeli z konkursu to może podasz jakieś linki do ogłoszeń?
    Czy nie liczyła się przynależność partyjna a tylko fachowość?
    Czy jeżeli ktoś był w opozycji do Ciebie a był fachowcem mógł liczyć na pracę w urzędzie?
    Miałabym więcej pytań ale na razie to wystarczy.

    5 11 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Wiedziałam że nie odpiszesz bo jesteś kozak ale w opluwaniu innych.
    Robię wyjątek pisząc post pod postem bo wie żem nie odpowiesz.
    Jesteś lokalnym "pseudodziałaczem" któremu wydaje się że jesteś zbawcą dla środowiska które reprezentujesz a prawda jest taka że wyborcy mają cię w d..e i to nie z winy Kaczora.Szkoda klawiatury dziadku,siądź w ogrodzie i poczytaj książki.

    3 9 Cytuj
  • 12 lip 2016
    SredniPiotr napisał/a:

    Dobra zmiana jednak nie taka dobra : http://www.newsweek.pl/biznes/mateusz-morawiecki-500-plus,artykuly,388941,1.html#fp=nw , chyba minister Morawiecki powiedział pierwszy raz prawdę. To o czym wszyscy mówili już dawno w końcu potwierdził minister rządu - brawo za odwagę a rachunek zapłacimy wszyscy.

    I co z tego ma niby wynikać ?? Przecież to było wiadome od dawna. A z tym PKB to nawet napisał " w dłuższej perspektywie" Jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem to przykro mi bardzo.

    A i znów link z propagandówki lisa.

    3 10 Cytuj
  • 13 lip 2016
    2 5 Cytuj
  • 13 lip 2016
    Walker84 napisał/a:

    I co z tego ma niby wynikać ?? Przecież to było wiadome od dawna. A z tym PKB to nawet napisał " w dłuższej perspektywie" Jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem to przykro mi bardzo.

    A i znów link z propagandówki lisa.

    Nie mój drogi pisiorki zawsze mówiły są pieniądze na 500+ , nie ma obaw. Teraz w końcu przyznali że ich nie ma. Więc niestety nie kłam jak Kurski i to Ty czytaj lub słuchaj co twoi wybrańcy mówią.

    Jeśli Wasze gazetki będą publikować prawdę to też dam linka ale tam nawet Obamę przerobią pod siebie - taka jest właśnie dobra zmiana.

    10 2 Cytuj
  • 13 lip 2016
    krowka123 napisał/a:

    Wiedziałam że nie odpiszesz bo jesteś kozak ale w opluwaniu innych.
    Robię wyjątek pisząc post pod postem bo wie żem nie odpowiesz.
    Jesteś lokalnym "pseudodziałaczem" któremu wydaje się że jesteś zbawcą dla środowiska które reprezentujesz a prawda jest taka że wyborcy mają cię w d..e i to nie z winy Kaczora.Szkoda klawiatury dziadku,siądź w ogrodzie i poczytaj książki.

    bolszewicy szli dalej ; przeciwnikow likwidowali lub w psychuszkach zamykali. Wspaniałomyślna jesteś; ogródek i ksiązki? Jak masz coś do poprzenika Obajtka to się z nim spotkaj, a nie wylewaj kubłów pomyj na niego i nie zaśmiecaj watków z nim nie mających nic wspólnego. boli Cię ten poprzednik? To już choroba. Ja nie pytam , czy Ty jesteś byłą czy obecną " przyjaciółką" wójta Obajtka, czy walker to kuzyn Szlachetki. Nie interesuje mnie to. Ustosunkowuję się do wpisów zgodnie z regulaminem forum.

    4 4 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Jak to dobrze że już nie śmierdzi platfusami wszędzie dookoła. Jak to dobrze że nie widzę ryła kopaczowej która była najsłabszym premierem(obok tuska) w dziejach RP,jak to dobrze że analfabeta nie jest już prezydentem, jak to dobrze że dziady typu niesiołowski siedzą schowane w piwnicy, jak to dobrze że rudego matoła nie widać i nikt nie okrada polaków w biały dzień, jak to dobrze że POLACY w końcu się obudzili z tego letargu który przez 8 lat fundowali złodzieje z platformy, jak to dobrze że wszechobecnie panuje beka z kodowców i że barany nie odzyskają już swoich koryt. Zdecydowana zmiana NA PLUS, a wam janusze polityki żryjcie gruz i plujcie jadem, tyle wam pozostało hahahaha aaa i smarujcie dupska maścią bo wam nic nie pomoże :D Pisiorki was na każdym kroku orają spełnianiem swoich obietnic a was niech to boli hahaha wasze kwiczenie jest piękną muzyką dla moich uszów :D KWIIK KWIIIK KWIIIIIIIIIIIK

    7 12 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Szanowna Redakcjo, piszę z pozycji normalnego mieszkańca, który udziela się na tym Forum. Uczulam Redakcję na obraźliwe, mało merytoryczne wpisy, które do dyskusji nic pożytecznego nie wnoszą; niosą w sobie natomiast bardzo dużą dawkę agresji, mało szacunku do drugiej osoby. To Forum zamiast przyciągać, zaczyna po prostu odstraszać. I myślę, że to nie są tylko moje osobiste odczucia. Proszę o zwrócenie na to uwagi. Bez względu na orientację polityczną, drugiemu człowiekowi należy się szacunek. Dziękuję.

    6 5 Cytuj
  • Def Ibrylator 13 lip 2016
    maktor napisał/a:

    Szanowna Redakcjo, piszę z pozycji normalnego mieszkańca, który udziela się na tym Forum. Uczulam Redakcję na obraźliwe, mało merytoryczne wpisy, które do dyskusji nic pożytecznego nie wnoszą; niosą w sobie natomiast bardzo dużą dawkę agresji, mało szacunku do drugiej osoby. To Forum zamiast przyciągać, zaczyna po prostu odstraszać. I myślę, że to nie są tylko moje osobiste odczucia. Proszę o zwrócenie na to uwagi. Bez względu na orientację polityczną, drugiemu człowiekowi należy się szacunek. Dziękuję.

    Do wypieprzenia lista następujących użytkowników:
    *Def_Ibrylator
    *t-34
    *Krówka
    *Kibel z Vegi
    *Bono
    *Wkibic

    i wiśnia na torcie

    *Walker84.

    To w sumie można od razu forum zamknąć.

    3 1 Cytuj
  • 13 lip 2016

    maktor, myślę, że o szacunku to może coś powiedzieć jeden z Twoich idoli - PAN Niesiołowski.
    Ten uczony daje przykład jak szanować drugiego człowieka. Proszę zwróć Mu uwagę bo jest jednym z tych (nielicznych) agresorów..

    edit:
    [i]"A moze Kaczynski wzywa do walki z KODem, bo Polska zagrozona?[/i]
    :- D"

    maktor, czyje to słowa? Przypominasz sobie?

    4 4 Cytuj
  • 13 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    maktor, myślę, że o szacunku to może coś powiedzieć jeden z Twoich idoli - PAN Niesiołowski.
    Ten uczony daje przykład jak szanować drugiego człowieka. Proszę zwróć Mu uwagę bo jest jednym z tych (nielicznych) agresorów..

    Ciekawe dlaczego tak bardzo PiS chce doczepić moją osobę do PO. Czyżby jednak schemat kto nie z nami, ten z PO, potwierdzał się? - Przyszłość pokaże, jak mylić się możecie. Ja na pewno Was z tej teorii wyzwalać nie zamierzam, heheh. Za 10 lat i PO, i PiS mogą być już w niszy, tj. dziś SLD. Znaczy, że społeczeństwo ogłupieje? - Na pewno nie :-)

    pan Kracy napisał/a:

    "A moze Kaczynski wzywa do walki z KODem, bo Polska zagrozona?
    :- D"

    Heheh, a to niby w jakim celu kopiujesz, na uzasadnienie czego?

    Defibrylator, Ty też jedziesz po kaczorach, rudzielcach i innych? Oj, nieładnie kolego, szczególnie teraz bo cenzura powraca :-d. Dziś dostałem SMSa informującego, że zgodnie z wprowadzaną ustawą antyterrorystyczną wszystkie numery telefonów muszą być zarejestrowane. Brawa dla rządzących! To się nazywa wolność obywatelska!

    7 1 Cytuj
  • 13 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    maktor, myślę, że o szacunku to może coś powiedzieć jeden z Twoich idoli - PAN Niesiołowski.

    Nikt nie dorówna Pawłowicz. To jest najbardziej kulturalny członek PIS. W ogóle to niedościgniony językoznawca, ekspert kulinarny, wybitny polityk, sportowiec....

    zdjecie

    3 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Ta Pani na komentatorkę sportową w miejsce Szpakowskiego, - popieram.

    2 2 Cytuj
  • 13 lip 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    *Kibel z Vegi

    Dla ciebie PAN.

    Widze że platfuski blokować chcą bo ktoś im prawdę napisał ? :D a może to ta żółć nienawiści zalała tak mózg że wszystko co nie platfuskie chcą pozbawić głosu ? :D hahaha no wy właśnie o taką demokracje z kodowcami walczycie :D kto ma inne zdanie niż złodzieje z PO to od razu blokować :D hahahaha żenuaaaaa. Maktor to już stara śpiewka platfusów, najeżdanie na pis ale broń boże do PEŁO się nie przyznawać ;D standard ;D

    Pawłowicz przy niesiołowskim to oaza kultury i spokoju, nie to co ten dziad zalany nienawiścią...

    3 7 Cytuj
  • 13 lip 2016

    No widzisz, ucz się chłopie. Za parę latek może już nie będziesz wisiał na plakacie z pewnym znanym znakiem firmowym, a nawet doszło do mnie, że już na gminnych plakatach wyborczych PiS wywiesza kandydatów incognito. Kto jak kto, ale Ty coś o tym wiesz......
    Wstyd się przyznać do klubowego orełka? Dlaczego wstyd? Ojojoj, ale ten bono, maktor, Wkibic, mmarkos, lukaszek, trekk, defibrylator, endrju i inni forumowi narobili. Ojojoj... "Sabotażyści"... "Propagandyści"...

    6 4 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Dramatem dla Polski jest to, aby wygrać kolejne wybory, trzeba przebić populistów z PiS-u.

    4 3 Cytuj
  • 13 lip 2016

    w nawiązaniu do "dobrej zmiany" w pistelewizji:

    Magdalena Jethon ma dość manipulacji faktami w TVP. Chcąc poruszyć twórców "Wiadomości", napisała mocny list do prowadzącego serwis, Krzysztofa Ziemca. Zarzuca mu w nim firmowanie świństw i akceptowanie tandetnego dziennikarstwa.

    Magda Jethon, odkąd rozstała się z radiową Trójką, nie wypowiadała się na tematy związane z mediami publicznymi. W końcu jednak postanowiła skomentować to, co dzieje się w Telewizji Polskiej, a szczególnie w redakcji "Wiadomości". Zwłaszcza, że pracuje w niej Krzysztof Ziemiec, z którym Jethon zna się od ponad 20 lat (z czego osiem pracowali razem w Trójce).

    - Uważałam Cię zawsze za rzetelnego dziennikarza, a przede wszystkim za przyzwoitego i uczciwego człowieka. I choć ostatnio firmujesz rzeczy złe i nieprawdziwe, akceptujesz tandetne dziennikarstwo, to jednak piszę do Ciebie (co do pozostałych członków zespołu "Wiadomości" nie mam złudzeń), bo mam nadzieję, że tylko Ty, osoba, której ta władza ufa, możesz sprzeciwić się nieuczciwym praktykom stosowanym przez TVP – napisała do Ziemca w otwartym liście opublikowanym na portalu koduj24.pl.

    We wspomnianym liście dziennikarka wytyka zespołowi "Wiadomości" fałszowanie faktów, tak napływających z kraju, np. z ostatniej wizyty Baracka Obamy w Warszawie podczas szczytu NATO, jak i ze świata. Czarę goryczy przelał jednak materiał mówiący o tym, że w wyniku przekrętu KOD płaci miesięcznie 200zł czynszu za wynajęcie pomieszczenia w Pałacu Kultury i Nauki. Oznaczałoby to, że płacą dużo mniej niż pozostali. Jethon, która współpracuje z KOD, wytknęła redakcji "Wiadomości" nierzetelność. Okazało się, że materiał został oparty na niesprawdzonych informacjach z "Faktu", przy czym jak pisze wzburzona Jethon, obiecał sprawę wyjaśnić, TVP natomiast nie podjęła żadnych działań.

    - Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa. Czy ktoś w końcu powie STOP? Za parę lat władza się zmieni, zostanie zła pamięć i zwykły wstyd. Mimo wszystko liczę na Ciebie. Masz przecież spory dorobek. Szkoda go. Nie wierzę, żeby człowiek, który napisał książkę "Warto być dobrym", dobrowolnie chciał służyć złu! – zaapelowała.

    Nie wiadomo jednak, czy Ziemiec podejmie w tej sprawie działanie. Jak dotąd odparł wcześniejsze fale krytyki napływające od internautów komentarzem - Nie uchylam się od dyskusji - ale zionącymi ogniem nie mam zamiaru podejmować polemiki - bo to bez sensu. Czy tym razem weźmie pod uwagę słowa koleżanki z branży?

    1 1 Cytuj
  • 13 lip 2016
    t-34 napisał/a:

    w nawiązaniu do "dobrej zmiany" w pistelewizji:
    Magdalena Jethon ma dość manipulacji faktami w TVP. Chcąc poruszyć twórców "Wiadomości", napisała mocny list do prowadzącego serwis, Krzysztofa Ziemca. Zarzuca mu w nim firmowanie świństw i akceptowanie tandetnego dziennikarstwa.
    trala, la, la...

    Nie może się biedaczka pogodzić z tym, że jej już podziękowano za "długoletnią" pracę i gloryfikowanie m.in. bigosa, wspieranie akcji "orzeł może"?
    http://wyborcza.pl/1,76842,13840369,Orzel_moze__Rozpoczynamy_wielka_akcje_spoleczna_radiowej.html
    Śmierdzi komuną na odległość i ma jeszcze czelność kogoś napominać???

    3 2 Cytuj
  • 14 lip 2016
    SredniPiotr napisał/a:

    Nie mój drogi pisiorki zawsze mówiły są pieniądze na 500+ , nie ma obaw. Teraz w końcu przyznali że ich nie ma. Więc niestety nie kłam jak Kurski i to Ty czytaj lub słuchaj co twoi wybrańcy mówią.

    Jeśli Wasze gazetki będą publikować prawdę to też dam linka ale tam nawet Obamę przerobią pod siebie - taka jest właśnie dobra zmiana.

    Sam jesteś kłamcą. Przecież większość rzeczy to pożyczki w dzisiejszych czasach. To była przenośnia . Manipulujesz tym co zostało powiedziane przez Morawieckiego.
    To twoje gazetki i mediach michnikowe jak na razie manipulowały słowami Obamy wciskając legendę że na całym świcie się mówi że Prezydent USA zbeształ Polskiego Prezydenta. To twoje media kłamią i manipulują od lat. Teraz jest na szczęście skuteczna obrona przed nimi.

    1 3 Cytuj
  • 14 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Nie może się biedaczka pogodzić z tym, że jej już podziękowano za "długoletnią" pracę i gloryfikowanie m.in. bigosa, wspieranie akcji "orzeł może"?
    http://wyborcza.pl/1,76842,13840369,Orzel_moze__Rozpoczynamy_wielka_akcje_spoleczna_radiowej.html
    Śmierdzi komuną na odległość i ma jeszcze czelność kogoś napominać???

    Wymienianie tej kobiety jako autorytetu w mediach i "wielkiej straty" dla radia jest kolejną fiksacją czołgisty. Biografia tej kobiety i czym ona się zajmowała jest szeroko dostępna ...

    2 2 Cytuj

Odpowiedz