Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 10 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Jeżeli aktorzy i celebryci mają realny wpływ na Twoje życie i Twoją moralność, a co za tym idzie są zdolni wpływać na Twoje decyzje wykorzystując rygor "siły wyższej" jaką jest wiara lub Twoja ciężka sytuacja (zdrowotna) to ja Ci naprawdę bardzo, bardzo współczuję.

    "Ale ja nie mam telewizora!"
    O.K. O.K...

    5 Cytuj
  • Beata 10 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Ale z Ciebie drewno intelektualne... Wypunktuję Ci, może będzie Ci łatwiej:
    1. Pisałam o agitowaniu księdza W NIEDZIELE WYBORCZĄ - serio mam Ci wkleić paragraf, który mówi o zakazie agitacji w czasie ciszy przedwyborczej?
    2. Dalej pisałam o tym, że agitowanie z ambony jest MORALNIE obrzydliwe a nie prawnie zakazane, i wytłumaczyłam dlaczego, w dodatku podkreśliłam, że razi to tym bardziej, że księża posadowili się na piedestale moralnych mentorów dla wierzących.
    3. Sama nieświadomie potwierdzasz moje słowa: mówisz, że ksiądz może agitować w radiu. A ja nigdzie nie napisałam że mu nie wolno:) do radia jest wszak zapraszany właśnie w tym celu. Przychodzi tam i występuje jako osoba prywatna, z prywatnymi poglądami, nie ma znaczenia, że z koloratką na szyi. Natomiast na ambonie czy w konfesjonale występuje w innej roli i tam ma większy wpływ na ludzi. Wszak tam codzienne mówi ludziom jak mają żyć, zgodnie z wiarą. Tak jak lekarz na wizycie mówi Ci co masz robić, aby być zdrową. Jeśli przy tym zaleci Ci zmianę poglądów na takie, jakie on preferuje, to jest to wykorzystanie swojej władzy w tym momencie. Nie
    złamie prawa, prawda?
    Takich praktyk wśród lekarzy nie ma, ale gdyby istniały od dawana, podejrzewam że mogłyby być skuteczne wobec niektórych osób, skoro niektórzy rodzice głodzą niemowlęta chore na raka podając im rozwodnione kozie mleko na zalecenie znachora, to nawet więcej niż pewne, że bezmózgów jest sporo w społeczeństwie i można nimi sterować jak dziecięcym samochodzikiem na pilota:/

    A ja Ci odpisałam już w pierwszym poście

    1. W niedzielę przedwyborczą a nie wyborczą
    2. Dla wierzących nie jest to niemoralne i nie robią w większości z tego problemu. Jak mają problem to mogą wyjść. Nikt ich siłą do kościoła nie zaciągnął.
    3. Skąd wiesz czego oczekują wierni przychodzący w niedzielę przedwyborcza od księdza? Może właśnie część z nich oczekuje kilku słów na tematy polityczne. Masz z tym problem to nie chodź a nie ustalaj swoich standardów.
    Nie ustalaj roli księżą bo to nie twoja sprawa. Ma słuchaczy niech mówi nawet o zaprzaństwie opozycji, ale niech poda przykłady. Niech ludzie wiedzą, jeżeli do tej pory nie wiedzieli. Bierze za to odpowiedzialność prawną i jeżeli powie nieprawdę można go pozwać w trybie wyborczym.

    Nie będę wchodzić już w polemiki o kozich mlekach i lekarzach bo Twoje przykłady to nawet przy drewnie intelektualnym nie leżały.

    1 14 Cytuj
  • 10 paź 2018

    один два три: "Boże coś polskem..."
    zdjecie

    6 5 Cytuj
  • Beata 10 paź 2018
    prywatnie napisał/a:

    один два три: "Boże coś polskem..."

    Dzisiejszy odcinek polecam. Szkło Kontaktowe to już taka nuda, że się oglądać nie da.
    Dobrze, że konkurencja robi z prawdy kabaret :)

    Cały odcinek genialny.

    Może i Ty się czegoś dowiesz :)

    https://youtu.be/00aoORQOJ3c

    2 14 Cytuj
  • 10 paź 2018

    A TVP podpatrzyło "Szkło..." u konkurencji i serwuje marną podróbkę widzom. Nawet nie śmieszną, a żenującą.

    12 2 Cytuj
  • 11 paź 2018
    7 3 Cytuj
  • 11 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Dzisiejszy odcinek polecam. Szkło Kontaktowe to już taka nuda, że się oglądać nie da.
    Dobrze, że konkurencja robi z prawdy kabaret :)

    Cały odcinek genialny.

    Może i Ty się czegoś dowiesz :)

    https://youtu.be/00aoORQOJ3c

    Bardzo dobrze panowie się prezentują.
    Janecki bardziej poprawnie farbuje włosy i brodę od Zienkiewicza
    ( trochę brązem zalatuje), bo Zienkiewicz raz jest blond innym razem jest siwy.
    Ale Janecki jak na tego za którego redakcji jako naczelnego Wprost, ten tygodnik upadł i Król musiał się go szybko pozbyć, to tutaj prezentuje się dla nie komunistów i złodziei, całkiem poprawnie, więc do bankructwa TVP nie doprowadzi, bo ta jest dotowana z pieniędzy mafii watowskiej.
    (Chyba tą mafię w jakimś procencie Morawiecki zachowa, bo TVP musi być dotowana)

    Zienkiewicz w radiu Plus, był taki ostrożny, cedził słowa i bał się kogoś urazić, a tu proszę rozwinął skrzydła i jedzie po bydle.

    Magdalena Ogórek to wielka wartość, podobnie jak nasza Bagietka.
    Obydwie na każdy temat mogą porozmawiać i mają wielką wiedzę.
    To wartościowe panie redaktor.

    13 3 Cytuj
  • Beata 11 paź 2018
    cojestdoktorku napisał/a:

    A TVP podpatrzyło "Szkło..." u konkurencji i serwuje marną podróbkę widzom. Nawet nie śmieszną, a żenującą.

    Raczej "Szkło.." stało się nudną tandetą.

    https://youtu.be/M3-qrKSPqpE

    2 12 Cytuj
  • Beata 11 paź 2018
    prywatnie napisał/a:

    "Boże coś polskem..."

    https://pikio.pl/ile-zarabia-barbara-skrzypek/

    Uważasz, że słabo zarabiają? Faktycznie przyjmując, że to pensja brutto, nie jest to wiele.

    1 12 Cytuj
  • 11 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    A ja Ci odpisałam już w pierwszym poście

    1. W niedzielę przedwyborczą a nie wyborczą
    2. Dla wierzących nie jest to niemoralne i nie robią w większości z tego problemu. Jak mają problem to mogą wyjść. Nikt ich siłą do kościoła nie zaciągnął.
    3. Skąd wiesz czego oczekują wierni przychodzący w niedzielę przedwyborcza od księdza? Może właśnie część z nich oczekuje kilku słów na tematy polityczne. Masz z tym problem to nie chodź a nie ustalaj swoich standardów.
    Nie ustalaj roli księżą bo to nie twoja sprawa. Ma słuchaczy niech mówi nawet o zaprzaństwie opozycji, ale niech poda przykłady. Niech ludzie wiedzą, jeżeli do tej pory nie wiedzieli. Bierze za to odpowiedzialność prawną i jeżeli powie nieprawdę można go pozwać w trybie wyborczym.

    Nie będę wchodzić już w polemiki o kozich mlekach i lekarzach bo Twoje przykłady to nawet przy drewnie intelektualnym nie leżały.

    1. To ty tam byłaś, że wiesz kiedy to bylo?
    2. Żeby mieć problem, trzeba mieć świadomość problemu. Poza tym nie jest mi absolutnie żal wiernych i niewiele mnie obchodzą ich problemy, uważam natomiast że wykorzystywanie ich naiwności jest obrzydliwe i szkodliwe nie tylko dla nich samych, ale (co ważne) dla reszty społeczeństwa. Jakby do takich jak oni (i Ty) docierało cokolwiek, poleciłabym im wyjść.
    3. Kościół bierze kasę z budżetu państwa jako organizacja religijna. Jeżeli place na to podatki to mam prawo interesować się i patrzyć na ręce kościołowi. Jeżeli kościół ma ambicje istnieć na scenie politycznej, niech się finansuje z kieszeni swojego partyjniactwa. Kościół to ludzie, kościół istnieje dla ludzi, nie jest to prywatny biznes księdza czy biskupa, więc nie mów mi, że nie mam prawa ustalać standardów.

    Ależ proszę, wejdź w polemikę, jeśli potrafisz. Kozie mleko to przykład autentyczny. Recepta na poglądy to przykład hipotetyczny, dla zobrazowania problemu. Ale najwyraźniej nie jesteś w stanie tego ogarnąć.

    7 3 Cytuj
  • Beata 11 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    1. To ty tam byłaś, że wiesz kiedy to bylo?
    2. Żeby mieć problem, trzeba mieć świadomość problemu. Poza tym nie jest mi absolutnie żal wiernych i niewiele mnie obchodzą ich problemy, uważam natomiast że wykorzystywanie ich naiwności jest obrzydliwe i szkodliwe nie tylko dla nich samych, ale (co ważne) dla reszty społeczeństwa. Jakby do takich jak oni (i Ty) docierało cokolwiek, poleciłabym im wyjść.
    3. Kościół bierze kasę z budżetu państwa jako organizacja religijna. Jeżeli place na to podatki to mam prawo interesować się i patrzyć na ręce kościołowi. Jeżeli kościół ma ambicje istnieć na scenie politycznej, niech się finansuje z kieszeni swojego partyjniactwa. Kościół to ludzie, kościół istnieje dla ludzi, nie jest to prywatny biznes księdza czy biskupa, więc nie mów mi, że nie mam prawa ustalać standardów.

    Ależ proszę, wejdź w polemikę, jeśli potrafisz. Kozie mleko to przykład autentyczny. Recepta na poglądy to przykład hipotetyczny, dla zobrazowania problemu. Ale najwyraźniej nie jesteś w stanie tego ogarnąć.

    1. Pisałam o przedwyborczej niedzieli a nie dniu wyborów
    2. Ja tak samo uważam na temat naiwności Twojej pozyskiwanej z wszelkiego rodzaju szmatławców? I co? Zabraniam Ci? Żyj sobie i czerp wiedzę/wiadomości nawet z ruskich rozgłośni, ale nie staraj się narzucać bliźnim słuchania tego co chcą i gdzie chcą.
    3. Nie tylko Kościół ale każda wspólnota wyznaniowa. Podobnie wszelkiej maści organizacje/fundacje dostają pieniądze z budżetu i mieszają się w politykę. Zgadzam się z nimi bądź nie ale nie zabraniam im wygłaszać swoich poglądów na sytuację w kraju. Mają do tego takie same prawa jak każda jednostka czy grupa społeczna. Prawo do patrzenia na ręce ma każdy i niech patrzy a głupkowate sugerowanie, że każda organizacja biorąca choć złotówkę od państwa nie ma prawa głosić swoich poglądów politycznych jest śmieszna i śmierdzi nazizmem lub głębokim marksizmem. Nie głoś śmiesznych opinii bo sama stajesz się śmieszna.

    2 13 Cytuj
  • 12 paź 2018
    bono napisał/a:

    Bardzo dobrze panowie się prezentują.
    Janecki bardziej poprawnie farbuje włosy i brodę od Zienkiewicza
    ( trochę brązem zalatuje), bo Zienkiewicz raz jest blond innym razem jest siwy.
    Ale Janecki jak na tego za którego redakcji jako naczelnego Wprost, ten tygodnik upadł i Król musiał się go szybko pozbyć, to tutaj prezentuje się dla nie komunistów i złodziei, całkiem poprawnie, więc do bankructwa TVP nie doprowadzi, bo ta jest dotowana z pieniędzy mafii watowskiej.
    (Chyba tą mafię w jakimś procencie Morawiecki zachowa, bo TVP musi być dotowana)

    Zienkiewicz w radiu Plus, był taki ostrożny, cedził słowa i bał się kogoś urazić, a tu proszę rozwinął skrzydła i jedzie po bydle.

    Magdalena Ogórek to wielka wartość, podobnie jak nasza Bagietka.
    Obydwie na każdy temat mogą porozmawiać i mają wielką wiedzę.
    To wartościowe panie redaktor.

    Potwierdzam, Magdalena Ogórek to wartość naddana. Toż to dyjament, kryształt w *****izji. Ma odwagę ściągać największe prawicowe i nie tylko męty, oszołomów od Słomki poprzez miesięcznicowe osobistości z Krakowskiego Przedmieścia, frustratów z całej Polski po Ikonowicza. Ta mieszanka kiedyś tak p...nie, że Ogórek na Księżyc wyleci, Już ledwie panuje nad tą zgrają. Ziemkiewicz zaś bożyszczem księży narodowców typu jezuita Kowalczyk i etatowy komentator TVP xiądz Zieliński się stał. Uroku tej gawiedzi populistyczno- narodowej spod różnych znaków dodaje stary PZPR- owiec Kik politolog z Kielc. To taki Piotrowicz w TVP. Bono, Ty za poparcie konstytucji i Tuska obłapianie powinieneś być wywalony z tego forum. Niech tylko dobra zmiana opanuje Myślenice.

    6 2 Cytuj
  • 12 paź 2018
    WKibic napisał/a:

    dodaje stary PZPR- owiec Kik politolog z Kielc. To taki Piotrowicz w TVP. Bono, Ty za poparcie konstytucji i Tuska obłapianie powinieneś być wywalony z tego forum. Niech tylko dobra zmiana opanuje Myślenice.

    Nic mi nie zrobią, bo ja wzorem Kika z Kielc i protektorów myślenickich, przechodzę na stronę rządzących.

    5 3 Cytuj
  • 12 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    1. Pisałam o przedwyborczej niedzieli a nie dniu wyborów
    2. Ja tak samo uważam na temat naiwności Twojej pozyskiwanej z wszelkiego rodzaju szmatławców? I co? Zabraniam Ci? Żyj sobie i czerp wiedzę/wiadomości nawet z ruskich rozgłośni, ale nie staraj się narzucać bliźnim słuchania tego co chcą i gdzie chcą.
    3. Nie tylko Kościół ale każda wspólnota wyznaniowa. Podobnie wszelkiej maści organizacje/fundacje dostają pieniądze z budżetu i mieszają się w politykę. Zgadzam się z nimi bądź nie ale nie zabraniam im wygłaszać swoich poglądów na sytuację w kraju. Mają do tego takie same prawa jak każda jednostka czy grupa społeczna. Prawo do patrzenia na ręce ma każdy i niech patrzy a głupkowate sugerowanie, że każda organizacja biorąca choć złotówkę od państwa nie ma prawa głosić swoich poglądów politycznych jest śmieszna i śmierdzi nazizmem lub głębokim marksizmem. Nie głoś śmiesznych opinii bo sama stajesz się śmieszna.

    1. Co ma do rzeczy, o czym ty pisałaś? To ja przywołam sytuację, o której dyskutujemy, więc WTF?
    2. A skąd ty możesz wiedzieć skąd ja czerpie wiedzę? Rozumiem, że jak na pisowca przystało uważasz, że kto przeciw PiSowi w ten za PO? I w dodatku lewak, komunista, widz tvnu itp? Zaskoczę Cię, wolę PIS od PO, ale to nie znaczy, że go kocham, włażę mu w tyłek i nie patrzę im na ręce. Rozumny człowiek zawsze jest czujny, nie leci jak pies z wywalonym ozorem za każdym, kto mu błyśnie kiełbasą pod nosem. Tej wiedzy Ci brak, a szkoda, bo to dość ważne. Więc zatem może nie gracz na temat mojej, bo zdaje się, ze nie tylko wiedzą, ale i wyobraźnią Cię przebijam. Ojjj....Przepraszam, nie posiadłam jeszcze wiedzy nt tego, jak to możliwe pracować na kilka ETATÓW i w dodatku "zapierniczać" (wymowne słowo, zwłaszcza wobec pracy przed komputerem...), a przy tym mieć czas na inwazję pisowskiej inkwizycji na forum. Tu się kajam szczerze:)
    3. Ależ oczywiście, argument "a u was murzynów bijo" zawsze w formie:) nigdy nie jest złe to, co mogłoby być gorsze, nie? :):):) P.s - już widzę te mieszające się w politykę orliki i wiejskie świetlice. A te ich lepkie i długie macki wpływów już przyprawiają mnie o dreszcze (olaboga)

    Współczuję posłowi pieska. Przy Tobie nawet Misiewicz wypada mega profesjonalnie.

    10 3 Cytuj
  • Beata 12 paź 2018

    A więc przytoczę Ci co na samym początku napisałaś:

    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    A wiesz, że na prawdę w jednej z wsi z naszej gminy ksiądz proboszcz w niedzielę na mszy powiedział do ludzi "głosujecie prawnie i sprawiedliwie"?. Nazwij mnie lemingiem jeśli chcesz, ale ja uważam to za jawną agitację.

    Może i ma prawo a Ty czy ktokolwiek inny nic mu nie zrobi i nic na to nie poradzi.

    2. Z Twoich wypowiedzi widać jak na dłoni skąd bierzesz propagandę. Reszta z tego co napisałaś pod tym punktem jest zwyczajnie żałosna. Może jakieś badania ;)

    3. Nic merytorycznego coby było nawet prymitywną odpowiedzią na moje opinie, nie napisałaś. Zakończ już bo się staczasz.

    2 12 Cytuj
  • 12 paź 2018

    zdjecie

    15 2 Cytuj
  • Beata 12 paź 2018

    Ostatnio wg niemieckiej gazety spadliśmy w rankingu przestrzegania demokracji w państwach Unii, a wszystko ze względu na zatrważającą brutalność policji za rządów PiS, która wynosiła jak śmierdzące jajka ubeków, kodomitów i Frasyniuków.

    A jak było za rządów Platformy Obywatelskiej?

    Pierwszy z brzegu przykład Marszu Niepodległości

    Toż to złote lata demokracji

    https://www.facebook.com/2165282343697419/videos/1434150683396336/

    2 14 Cytuj
  • 12 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    A więc przytoczę Ci co na samym początku napisałaś:

    Może i ma prawo a Ty czy ktokolwiek inny nic mu nie zrobi i nic na to nie poradzi.

    2. Z Twoich wypowiedzi widać jak na dłoni skąd bierzesz propagandę. Reszta z tego co napisałaś pod tym punktem jest zwyczajnie żałosna. Może jakieś badania ;)

    3. Nic merytorycznego coby było nawet prymitywną odpowiedzią na moje opinie, nie napisałaś. Zakończ już bo się staczasz.

    1.Ponieważ pisaliśmy na temat agitacji, to w pierwszym poście nie uscislilam, że chodziło o niedzielę wyborczą, sądziłam, że to się rozumie samo przez się, ale że nie wpadłaś na to, zatem w kolejnym poście uscislilam wyraźnie, ze agitował w czasie ciszy wyborczej. Jeżeli nie umiesz czytać to idź się naucz, ale nie wpadaj na tak idiotyczne pomysły, żeby dopowiadać do mojej wypowiedzi co Ci się umyśli, a nastepnie twierdzić, że o tym rozmawiamy.

    2. Widać jak na dłoni? Ach, więc jeden z tych twoich magicznych etatów to wróżbiarstwo? Wybacz, ale nie korzystam z takich usług. Nawet, gdybym chciała, to nie przyszła bym do Ciebie, bo to wróżenie idzie Ci tragicznie.

    3. Bo tak twierdzi Bagietka - specjalistka od wszystkiego, łącznie ze sztukami magicznymi:) korepetycje z PP mogłabyś dawać, ale ktoś taki jak ty pewnie zarabia miliony, na tych wielu etatach xD

    10 3 Cytuj
  • 13 paź 2018

    Bagietka jest na zdjęciu wyborczym Jarosława Szlachetki.
    Przecież to ta sama buzia, która była wcześniej przy nicku "Bagietka"

    Czy wiemy kim jest osoba ze zdjęcia?:
    Beata Szydło, Jarosław Szlachetka i wg. mnie Bagietka.

    13 2 Cytuj
  • Beata 13 paź 2018
    bono napisał/a:

    Bagietka jest na zdjęciu wyborczym Jarosława Szlachetki.
    Przecież to ta sama buzia, która była wcześniej przy nicku "Bagietka"

    Czy wiemy kim jest osoba ze zdjęcia?:
    Beata Szydło, Jarosław Szlachetka i wg. mnie Bagietka.

    To jest Ania Szafraniec, złota medalistka mistrzostw Polski w cross-country, srebrna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie górskim w 2002.

    https://youtu.be/Pd36lJaqmS0

    Takich rzeczy nie wiedzieć :(

    2 11 Cytuj
  • Beata 13 paź 2018

    Pesymiści do boju :)

    Kolejne ratingi wyraźnie mówią kto ma rację. Czas się z tym pogodzić a nie wciąż pogrążać się w swoich chorych fobiach :)

    Prawdy już nie zakrzyczycie.

    zdjecie

    3 12 Cytuj
  • Merdox 13 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Jarosław Kaczyński został przyłapany

    https://www.otopress.pl/2018/10/12/polacy-zachwyceni-jaroslaw-kaczynski-przylapany-na/

    Noooo, wpadłem w zachwyt! Jak tak, to od dzisiaj głosuje na PiS. Prezio wpierdziela zwykłego schabowego za 19 pln, a mógłby ośmiorniczki za państwową kasę. Ludzie, przecież to w ogóle zmienia postać rzeczy! Niech nam żyje!

    A na serio... no sorry, ale czytając w lidzie "Przecież mógłby robić zupełnie na odwrót, ma przecież nieograniczony dostęp do publicznej kasy. " od razu przypomniał mi się stary dow***** o Stalinie:
    "Generalissimus Józef Stalin wita z trybuny pochód pierwszomajowy. Nagle podbiega do niego mała dziewczynka i prosi.
    – Wujku, wujku, daj proszę cukierka.
    – Wynocha mi stąd, ale szybko! – burknął spod wąsa Stalin.
    Komentarz narratora: „Porozmawiał z dzieckiem, udzielił rady. A przecież mógł zabić…”

    9 3 Cytuj
  • 14 paź 2018

    Czy ktoś wie, dlaczego w piątek, 12.10.2018 r. {godz.18.00) na zebraniu w Krzyszkowicach dotyczącym rozwiązania problemu bezpiecznego wjazdu (także przejścia) na zakopiankę nie było Szanownego Pana Posła Jarosława Szlachetki, ani Pana Radnego Pana Roberta Pitali ? Dlaczego nie było zaproszonych na zebranie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad (nazywanych państwem w państwie)? Reasumując, znając dbałość Generalnej Dyrekcji o takich, jak my mieszkańców ( z konieczności zmuszonych codziennie wchodzić i wjeżdżać na zakopiankę z narażeniem życia) jest żadna. Działania Pana Posła, Pana Radnego (wpis na Wirtualnych Krzyszkowicach ) jak i całe zebranie ,są zwykłą kampanią wyborczą. Proponuję bardziej apartyjnym, bardziej zorientowanym w temacie mieszkańcom, abyśmy wzięli sprawę w swoje ręce. Nikt tego za nas nie zrobi. Sadzę,że trzeba zablokować (legalnie) zakopiankę. Inaczej nic z tego nie będzie. UMIESZ LICZYĆ, LICZ NA SIEBIE.

    7 3 Cytuj
  • 14 paź 2018

    Bagietko, czy Ty nie umiesz zarabiać w inny sposób ?

    7 3 Cytuj

Odpowiedz