Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • Beata 12 gru 2018

    sugeruję meliskę. Tylko uważaj bo po niej podniesiesz emisję gazów cieplarnianych ;)

    1 7 Cytuj
  • 12 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    sugeruję meliskę. Tylko uważaj bo po niej podniesiesz emisję gazów cieplarnianych ;)

    Sugeruję laxigen, tylko załóż pampersa.

    Ale wcześniej napisz co z tym pendolino do Swoszowic, uzgodnienia, projekt, konsultacje...jak etap jest obecnie?

    9 1 Cytuj
  • Beata 12 gru 2018
    bono napisał/a:

    Sugeruję laxigen, tylko załóż pampersa.

    Ale wcześniej napisz co z tym pendolino do Swoszowic, uzgodnienia, projekt, konsultacje...jak etap jest obecnie?

    a co za różnica co napiszę o pociągu?
    Tacy jak Ty niezależnie od odpowiedzi, zawsze plują jadem. Nie jestem psychologiem więc Ci nie pomogę przy Twoich problemach.
    A tak na marginesie to nawet riposty nie potrafisz sam wymyślić tylko małpujesz :)

    1 7 Cytuj
  • 12 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    a co za różnica co napiszę o pociągu?
    Tacy jak Ty niezależnie od odpowiedzi, zawsze plują jadem. Nie jestem psychologiem więc Ci nie pomogę przy Twoich problemach.
    A tak na marginesie to nawet riposty nie potrafisz sam wymyślić tylko małpujesz :)

    Ta riposta jest moja, może ją inni małpują .
    Specjalistą od jadu i drugiego sortu są Bagietki i inni pisowscy trole.
    Ta druga strona, jedynie się broni, zresztą nieporadnie, bo nie ma jadu wyssanego z mlekiem matki.

    Nie zbywaj tematu pociągu do Swoszowic, bo to jest obietnica wyborcza. Podobnie skrzyżowanie w Krzyszkowicach.
    I to nie mój problem, bo to nie ja obiecywałem, to problem twojego mocodawcy.
    Tego wyborcy wam nie odpuszczą.

    8 1 Cytuj
  • 12 gru 2018
    bono napisał/a:

    Chyba oglądamy inny przekaz, bo w moim Rostowski ośmieszył nieuków z komisji ds. wyłudzeń vat.

    Imponuje Ci wykształcenie Rostowskiego? Nic dziwnego, mi imponuje. Problem w tym, że resort wyławiał mocno elitarnych, łebskich i inteligentnych ludzi. Widzisz coś zbieżnego np ws Leszka Czarneckiego nie gorzej wykształconego i obytego na świecie..... i w resorcie.
    Czy Rostowski ośmieszył? Mogło to tak wyglądać bo w tematyce VATu było to starcie Goliata z Dawidem, człowieka którzy tworzył prawo finansowe z ludźmi którzy nie do końca wiedzą co to jest ekonomia domowa. Problem w tym, że tu nie chodziło o złapanie się za fachowość ale udowodnienie kłamstwa i malwersacji, o tuszowaniu. W interpretacji fachowych regułek finansowych przegrywali i nie podejmowali tematu od spodu ale w celowanych pytaniach nagle Rostowski się przełączał na niepamięć lub wylewnie szukał ucieczki w okraszając oratorstwem względnie przypuszczając atak na którąś z osób w komisji. Łapiesz różnicę?
    ......jeżeli tacy ludzie są dla Ciebie wzorcem, cóż płytko widzisz a my głębiej nie pogadamy niestety. Pozostańmy przy tym, że każdy wybiera mentora, każdemu może imponować inna osobowość.

    2 6 Cytuj
  • Beata 12 gru 2018
    bono napisał/a:

    Ta riposta jest moja, może ją inni małpują .
    Specjalistą od jadu i drugiego sortu są Bagietki i inni pisowscy trole.

    Skoro tak to super. Może inni małpują bo nie mają problemów gastralnych. O tym nie pomyślałeś?

    bono napisał/a:

    Nie zbywaj tematu pociągu do Swoszowic, bo to jest obietnica wyborcza. Podobnie skrzyżowanie w Krzyszkowicach.
    I to nie mój problem, bo to nie ja obiecywałem, to problem twojego mocodawcy.
    Tego wyborcy wam nie odpuszczą.

    Nic nie zbywam. Jedynie stwierdzam fakt, że nawet gdy się pojawi to będziesz pluć tym jadem wyssanym z mlekiem matki, że kolor składu jest faszystowski lub bolszewicki.
    Tacy jak Ty już tak mają.

    2 10 Cytuj
  • 12 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    Nic nie zbywam. Jedynie stwierdzam fakt, że nawet gdy się pojawi to będziesz pluć tym jadem wyssanym z mlekiem matki, że kolor składu jest faszystowski lub bolszewicki.
    Tacy jak Ty już tak mają.

    Te zdolności o których piszesz, to wasza i twoja cecha. Całą kampanię plułaś na wszystkich przeciwników i wyciągałaś brudy.
    Tak, że mleko miałaś jadowite, zaś smak, sądząc po ruchach nacjonalistycznych, które wspieracie i monopolu władzy który to model w stylu Putinowskim wdrażacie, świadczy że skażenie smakami o których piszesz, towarzyszy ci od narodzin.

    8 2 Cytuj
  • 12 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Imponuje Ci wykształcenie Rostowskiego? Nic dziwnego, mi imponuje. Problem w tym, że resort wyławiał mocno elitarnych, łebskich i inteligentnych ludzi. Widzisz coś zbieżnego np ws Leszka Czarneckiego nie gorzej wykształconego i obytego na świecie..... i w resorcie.
    Czy Rostowski ośmieszył? Mogło to tak wyglądać bo w tematyce VATu było to starcie Goliata z Dawidem, człowieka którzy tworzył prawo finansowe z ludźmi którzy nie do końca wiedzą co to jest ekonomia domowa. Problem w tym, że tu nie chodziło o złapanie się za fachowość ale udowodnienie kłamstwa i malwersacji, o tuszowaniu. W interpretacji fachowych regułek finansowych przegrywali i nie podejmowali tematu od spodu ale w celowanych pytaniach nagle Rostowski się przełączał na niepamięć lub wylewnie szukał ucieczki w okraszając oratorstwem względnie przypuszczając atak na którąś z osób w komisji. Łapiesz różnicę?
    ......jeżeli tacy ludzie są dla Ciebie wzorcem, cóż płytko widzisz a my głębiej nie pogadamy niestety. Pozostańmy przy tym, że każdy wybiera mentora, każdemu może imponować inna osobowość.

    Vivaldi, każdy z nas ma swoje sympatie polityczne, to normalne i poza komuną powszechne.
    Jeżeli twoja partia polityczna ma mądre posunięcia, cieszę się, bo to dla mnie jest lepiej.
    Nie walę jak w bęben, dla zasady (robię to tylko z Bagietką, bo to ślepa aktywistka, więc pokazuję gdzie jest jej miejsce w szeregu),
    ale to co jest korzystne dla kraju i obywatela, zawsze jest przeze mnie przyjaźnie przyjmowane.
    Nie znaczy to, że zapiszę się do PiS, bo nie jestem w swoich preferencjach politycznych klerykałem mimo, że jestem praktykujący, i nie ma u mnie społecznej wartości dóbr, czyli jestem z dala od lewicy, a PiS jest typową partią lewicową nieistniejącą bez poparcia kościoła. Taki rodzaj zbliżony do dyktatury współrządzącej z klerem. To już w Europie przerabialiśmy i nie wyszło.
    Mimo, że PiS nazywa siebie prawicą, w pierwszym świecie, podobnego przykładu obecnie nie ma. Może w drugim świecie- Argentyna, Brazylia i jeszcze by kilka znalazł.

    11 1 Cytuj
  • 12 gru 2018

    Widzę, że się im udaje. Mowa o Rostowskim, Horale itp. a VAT wyparował. Dziura zaś istnieje i dobrze się czuje. Lubimy igrzyska. Z dwojga złego wolę Rostowskiego. Horała ze swą fizjonomią i zachowaniem to typowy prowincjonalny PiSowiec. Ten kontrast obecnie mamy na dłoni. ZEMSTA ludzi pachnących rosołem na elitach. Fałszywie przymilny uśmieszek i chytre plucie ukradkem do rosołu przygotowanego dla pana. Syndrom pańszczyźnianego chłopa. Chłop potrzebuje w pysk, aby poczuł pana. Angielska flegma i inteligenckie wybryki KOD a także niemrawość opozycji wobec chuligaństwa bez zasad nie są w stanie z PiSem wygrać. Po pysku powiadam. Niech poczują pana. Kaczyńskiemu strach zagląda w oczy. To inteligencik i to mierny i bez autorytetu, któremu się dla władzy zachciało uruchomić to szambo. Pierwszy utonie w nim. To nie Wałęsa, który doskonale znał ten syndrom, bo sam z niego wyrósł . Intuicja go nie zawodzi. Nie pozwoli sobie do rosołu napluć. Kaczyński nie czuje choć stara się wykorzystać Polskę prowincjalną z syndromem chłopa pańszczyźnianego. Ta Polska jest chytrzejdza od Prezesa. Tylko Wałęsa wie jak ją ucywilizować. Dlatego go tak nie lubią, bo jest jednym z nich. Przechytrzył komunistów, wyczuwa doskonale wyborców PiS. PiS to mentalność. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. Vide proboszczowie i większość duchowieństwa. Ten sam syndrom choć w dobrobycie się pławiący. Zawsze można liczyć, że ukradkiem do zupy panu naplują.

    9 4 Cytuj
  • 13 gru 2018

    Ja myślę Panie Wkibic że należy Pana wyszczelać po pysku, to się Panu należy jak nikomu. W końcu Pan się doigra i Pana miejscowi w Pcimiu obiją i będzie demokracja w praktyce

    6 6 Cytuj
  • Beata 13 gru 2018
    WKibic napisał/a:

    Widzę, że się im udaje. Mowa o Rostowskim, Horale itp. a VAT wyparował. Dziura zaś istnieje i dobrze się czuje. Lubimy igrzyska. Z dwojga złego wolę Rostowskiego. Horała ze swą fizjonomią i zachowaniem to typowy prowincjonalny PiSowiec. Ten kontrast obecnie mamy na dłoni. ZEMSTA ludzi pachnących rosołem na elitach. Fałszywie przymilny uśmieszek i chytre plucie ukradkem do rosołu przygotowanego dla pana. Syndrom pańszczyźnianego chłopa. Chłop potrzebuje w pysk, aby poczuł pana. Angielska flegma i inteligenckie wybryki KOD a także niemrawość opozycji wobec chuligaństwa bez zasad nie są w stanie z PiSem wygrać. Po pysku powiadam. Niech poczują pana. Kaczyńskiemu strach zagląda w oczy. To inteligencik i to mierny i bez autorytetu, któremu się dla władzy zachciało uruchomić to szambo. Pierwszy utonie w nim. To nie Wałęsa, który doskonale znał ten syndrom, bo sam z niego wyrósł . Intuicja go nie zawodzi. Nie pozwoli sobie do rosołu napluć. Kaczyński nie czuje choć stara się wykorzystać Polskę prowincjalną z syndromem chłopa pańszczyźnianego. Ta Polska jest chytrzejdza od Prezesa. Tylko Wałęsa wie jak ją ucywilizować. Dlatego go tak nie lubią, bo jest jednym z nich. Przechytrzył komunistów, wyczuwa doskonale wyborców PiS. PiS to mentalność. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. Vide proboszczowie i większość duchowieństwa. Ten sam syndrom choć w dobrobycie się pławiący. Zawsze można liczyć, że ukradkiem do zupy panu naplują.

    A kto pisze w ogóle o Horale? Oceniam czyny. Zresztą Rostowskiego pięknie podsumował Modzelewski. Rostowski w ekonomii mógłby mu buty czyścić.
    Poza tym minister Hojna-Duch wszystko pięknie powiedziała podpierając wszystko dokumentacją.

    2 7 Cytuj
  • 13 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    A kto pisze w ogóle o Horale? Oceniam czyny. Zresztą Rostowskiego pięknie podsumował Modzelewski. Rostowski w ekonomii mógłby mu buty czyścić.
    Poza tym minister Hojna-Duch wszystko pięknie powiedziała podpierając wszystko dokumentacją.

    Modzelewski na usługach PiS. Nieźle mu płacą. Broni finansów swoich podobnie jak senator Bierecki. Chojna - Duch w ogóle pięknie mówi. Postaraj się w sprawie VAT bazować na wiedzy obiektywnej. Politycy mówią swoje. Horała zaś to mój ulubieniec. Kwintesencja obłudy i chęci dokopania panu. Wassemanówna jako blondynka rozpraszała, Horała jest bezbłędny.

    6 2 Cytuj
  • 13 gru 2018
    robert napisał/a:

    Ja myślę Panie Wkibic że należy Pana wyszczelać po pysku, to się Panu należy jak nikomu. W końcu Pan się doigra i Pana miejscowi w Pcimiu obiją i będzie demokracja w praktyce

    W pysk się leje lub po pysku bije. " Szczelać" to możesz w krzaki. Desantowcem ani PZPR, ani PiS nie byłem i nie jestem, aby mnie w Pcimiu mieli obić. Lanie w pysk to przenośnia. Widać to nie na Twój kaczy mózg.

    6 2 Cytuj
  • Beata 13 gru 2018
    WKibic napisał/a:

    Modzelewski na usługach PiS. Nieźle mu płacą. Broni finansów swoich podobnie jak senator Bierecki. Chojna - Duch w ogóle pięknie mówi. Postaraj się w sprawie VAT bazować na wiedzy obiektywnej. Politycy mówią swoje. Horała zaś to mój ulubieniec. Kwintesencja obłudy i chęci dokopania panu. Wassemanówna jako blondynka rozpraszała, Horała jest bezbłędny.

    Na jakiej wiedzy obiektywnej? Z TVN? Ja sobie posłuchałam Gargamela Rostowskiego i wg mnie to zwykły słup. Aż dziw bierze, że takiego tumana postawiono na takim stanowisku, ale przecież za Tuska same tumany były słupami.

    1 10 Cytuj
  • 13 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    będziesz pluć tym jadem wyssanym z mlekiem matki, że kolor składu jest faszystowski lub bolszewicki.
    Tacy jak Ty już tak mają.

    Bagietka napisał/a:

    Aż dziw bierze, że takiego tumana postawiono na takim stanowisku, ale przecież za Tuska same tumany były słupami.

    Czy te twoje teksty, nie są w sprzeczności?

    9 1 Cytuj
  • 13 gru 2018
    robert napisał/a:

    Ja myślę Panie Wkibic że należy Pana wyszczelać po pysku, to się Panu należy jak nikomu. W końcu Pan się doigra i Pana miejscowi w Pcimiu obiją i będzie demokracja w praktyce

    Zwróć się do Ziobry o pozwolenie, dostaniesz na pewno obij gościowi gębę.
    Nikt cię nie ruszy! Takie czasy, korzystaj .

    10 1 Cytuj
  • Beata 13 gru 2018
    bono napisał/a:

    Czy te twoje teksty, nie są w sprzeczności?

    nie, gdyż jeden mówi o Tobie a drugi o tumanach Tuska.

    1 10 Cytuj
  • 13 gru 2018
    Bagietka napisał/a:

    nie, gdyż jeden mówi o Tobie a drugi o tumanach Tuska.

    Wydawało mi się ze to był twój bunt przeciw pluciu na innych i ze ty od tej pory zaprzestajesz bluzgi , plucie i nienawiść do inaczej czujących.

    Widzę ze musieli by ci przetoczyć krew.

    9 1 Cytuj
  • 13 gru 2018
    bono napisał/a:

    Vivaldi, każdy z nas ma swoje sympatie polityczne, to normalne i poza komuną powszechne.
    Jeżeli twoja partia polityczna ma mądre posunięcia, cieszę się, bo to dla mnie jest lepiej.
    Nie walę jak w bęben, dla zasady (robię to tylko z Bagietką, bo to ślepa aktywistka, więc pokazuję gdzie jest jej miejsce w szeregu),
    ale to co jest korzystne dla kraju i obywatela, zawsze jest przeze mnie przyjaźnie przyjmowane.
    Nie znaczy to, że zapiszę się do PiS, bo nie jestem w swoich preferencjach politycznych klerykałem mimo, że jestem praktykujący, i nie ma u mnie społecznej wartości dóbr, czyli jestem z dala od lewicy, a PiS jest typową partią lewicową nieistniejącą bez poparcia kościoła. Taki rodzaj zbliżony do dyktatury współrządzącej z klerem. To już w Europie przerabialiśmy i nie wyszło.
    Mimo, że PiS nazywa siebie prawicą, w pierwszym świecie, podobnego przykładu obecnie nie ma. Może w drugim świecie- Argentyna, Brazylia i jeszcze by kilka znalazł.

    Owszem zgadzam się, co prawda charakterystyka trochę uogólniona ale pro publico bono weźmy ją jako nie tezę ale założenie. Wniosek jest taki jak w moim pytaniu : co byś zmienił, jak to widzisz, kogo wybierzesz ? Poprzedni rząd w swoim liberalnym podejściu dołożył w zestawieniu zmuszenie nas wszystkich do niewolniczej pracy, za głodowe stawki ponieważ nie było takiej cyfry którą by nie rozpieprzył czy ukradł. Obecny rząd wcale nie liberalny przynajmniej większość obietnic próbuje wypełniać. Najbogatsi tracą (i krzyczą), najbiedniejsi zyskują (ze wszystkimi tego skutkami także złymi jak socjal bez oparcia o pracę - choć w dobie braku rąk do pracy trochę to wytłumaczalne). Taki rząd dobry wujek.
    Dostajesz dwa pakiety, skoro trzeci pakiet (Kukiz czy PSL) ciężko nawet zdefiniować. Musisz wybrać jeden. Nie ma szans na pozbieranie najlepszych cech obu. Biorąc pod uwagę, że Polacy to naród specyficzny, inteligentny, cwaniacki, pracowity i roszczeniowy (taki po skrajnościach) to ciężko zadowolić wszystkich. Demokratycznie szanse dostał teraz pakiet PiS. Za pakietu PO nikt nie bluzgał na nich aż w tak złym stylu jak na PiS bluzga PO czy takie dno jak za pieniądze Soroza KOD. Dano tamtemu pakietowi szanse, powinien i obecny pakiet dostać szansę.

    Co do Boga i kleru do których się odniosłeś. Cóż wśród kleru jest jak jest, przez 5% traci szacunek i wizerunek 95% ale wizerunek traci w oczach tych co tylko chodzą do kościoła a nie na mszę. Ksiądz to robol, idzie do roboty i różni robotnicy się trafiają, podobnie jak lekarze, kierowcy czy nauczyciele. A co do Boga cóż, Europa już dawno się z niego wycofała. Niemcy sobie z krzyża maskotkę na tarczach robili, więc czy kiedykolwiek był tam Bóg poza deklaracjami. Tadeusz z Torunia mi to przypomina, za duzo deklaracji za mało wiary, albo za dużo deklaracji i za dużo wiary w przyziemne sprawy z polityką włącznie? To jak wygląda Europa bez Boga to widać. Przy czym rozróżnij kler i Boga jako maskotkę od wiary w Boga. Nie wierzysz w niego to cała dyskusja na argumenty traci sens.
    Mój wybór? Cóż daje szansę pakietowi obecnemu (aż nie przegną ale nic na to nie wskazuje), z podejściem można nazwać staroświeckim, oraz z Bogiem bo ten prawdziwy przetrwał 2000lat, przy okazji nie akceptując -choć rozumiejąc- podejście Torunia do pieniędzy i polityki oraz polityki do pieniędzy i Torunia. Owszem tam są rozdawane te oficjalne karty, co więcej nie tyle są co były 2-5-10 lat temu, dla różnych pakietów.

    1 5 Cytuj
  • 13 gru 2018

    Ciekawe to zbliżenie Vivaldiego i Bono poprzez wybór mniejszego zła oraz rezygnację z zacietrzewienia. Przynajmniej próba. Pro publico bono celem. Oby. Tylko, że to nihil novi. Zgrabne ukrywanie swojej stałości i wierności jednej ze stron podpierające się dobrem publicznym. Pakiet PO bardziej bluzgał, KOD to dno od Sorosa. To tę zgrabną mistyfikację burzy. Może, Vivaldi, zostać sobą? Obecny pakiet dostał szansę i ją zmarnował. Pakiet PO i dno od Sorosa nie są temu winne. Mogli rządzić trzy kadencje. Przez głupotę, raczej szaleństwo im to nie grozi.Sami na to zapracowali. Mnie to nie martwi, ale zaskoczyło. Problem w tym, że przecięli i to mocno. Skoro tego nie dostrzega Vivaldi, to znaczy, że dobra publicznego nie rozumie albo dobro publiczne to dobro obecnego pakietu. Tak czy siak twardo za obecnym pakietem obstaje. Kler zostawmy. On bez władzy w Polsce obejść się nie może. Przez alians z PiSem szalenie traci i będzie coraz gorzej. Boga do tego nie mieszajmy. Zostawmy go w sercu.

    6 2 Cytuj
  • 14 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Owszem zgadzam się, co prawda charakterystyka trochę uogólniona ale pro publico bono weźmy ją jako nie tezę ale założenie. Wniosek jest taki jak w moim pytaniu : co byś zmienił, jak to widzisz, kogo wybierzesz ? .

    Co bym zmienił, stosunek tego rządu do wyborców. Nie traktował bym ich jak ciemną masę i wiadomości były by o świecie, czyli bardziej ciekawe, a 15 min Polska i polityka.
    Prezesem TV, wybrałbym nie fana disco polo. Zmienił bym politykę zagraniczną z wojennej na partnerską. Wykorzystał bym Polaka na czele UE. (Thereza May, teraz już negocjuje z Tuskiem a nie z Merkel). Skończyłbym dyskredytowanie poprzedników a skupiłbym się na swoich sukcesach.

    "Za pakietu PO nikt nie bluzgał na nich aż w tak złym stylu jak na PiS bluzga PO czy takie dno jak za pieniądze Soroza KOD. Dano tamtemu pakietowi szanse, powinien i obecny pakiet dostać szansę."
    Z tym się nie zgodzę, bo to PiS budował Polskę w ruinie i drugi sort też i skłócił rodziny PiS - mają za paznokciami brud i się go nie myją.
    Co do mieszania do polityki kościoła, PiS musi wciągać w swoją politykę kościół, bo ten daje im wyborców (PiS ma głosy większości praktykujących).
    A że kościół chętnie zawsze uczestniczył w rządzeniu i podziale zysków, to taka opcja jest dla niego gratką, zresztą doraźnie, bo w perspektywie bardzo straci. I to nie my będziemy Niemców czy Czechów nawracać, raczej muzułmanie.

    Ludzie boją się też, zapędów PiS - niepewność z kim pójdą dalej (Tramp nie jest wieczny), boją się, że mimo wszystko demokratyczne Sądy, spółki Skarbu Państwa, nawet z błędami demokratycznie prowadzone, są lepsze aniżeli budowane (może nieświadomie) mafie zarządzające państwem (mafie w rozumieniu partyjnych i rządowych grup interesu przejmujących zarządzanie Spółkami SP).
    Podsumujmy:
    Rząd PiS po trzech latach, poza sferą socjalną i podatkową niewiele zbudował. A dostał kraj inny niż PO 2009 r (do Wrocławia jeździłem po płytach betonowych a dalej już nie mówię)
    PO w czwartym roku rządów miało za sobą porty lotnicze, część autostrad, dworce kolejowe, stadiony i organizację Mistrzostw Europy w Piłce nożnej za sobą.

    To na tyle, bo na horyzoncie widzę nową partię Biedronia i śledząc jakie tłumy zapełniają sale na spotkanie z nim, widzę w nim nową siłę, która pokona PiS i PO, a przynajmniej będzie drugą partią w sejmie, bo kanibalizm PiS i PO zostawi po sobie tylko wielki smród.

    7 1 Cytuj
  • 14 gru 2018
    WKibic napisał/a:

    W pysk się leje lub po pysku bije. " Szczelać" to możesz w krzaki. Desantowcem ani PZPR, ani PiS nie byłem i nie jestem, aby mnie w Pcimiu mieli obić. Lanie w pysk to przenośnia. Widać to nie na Twój kaczy mózg.

    Zapomniałeś Pan jak marnym byłeś Pan wójtem i nauczycielem i za co Pana w szkole wysłali na wcześniejszą emeryturę, nie jeden były uczeń i mieszkaniec Pcimia chętnie Pana by jak to Pan powiedział zlał po pysku co niewątpliwie się Panu należy. I mimo że to forum nie jesteśmy na ty.

    4 6 Cytuj
  • 14 gru 2018
    robert napisał/a:

    Zapomniałeś Pan jak marnym byłeś Pan wójtem i nauczycielem i za co Pana w szkole wysłali na wcześniejszą emeryturę, nie jeden były uczeń i mieszkaniec Pcimia chętnie Pana by jak to Pan powiedział zlał po pysku co niewątpliwie się Panu należy. I mimo że to forum nie jesteśmy na ty.

    Uderz w stół... Do rosołu ukradkiem naplułeś. nie zapomnij przymilnie się uśmiechnąć do pana, którego scharakteryzowałeś powyżej, jak go spotkasz na ulicy. Brawo TY.

    5 1 Cytuj
  • 15 gru 2018
    bono napisał/a:

    Co bym zmienił, stosunek tego rządu do wyborców. Nie traktował bym ich jak ciemną masę i wiadomości były by o świecie, czyli bardziej ciekawe, a 15 min Polska i polityka.
    Prezesem TV, wybrałbym nie fana disco polo.

    Cóż najmniej to wpływowe ale nawet z tym się nie zgodzę, bo stosunek do wyborców właśnie był za PO jak do ciemnogrodu. Tak w pigułce polityka działania wokół siebie a nie wspólnie ukazała się obecnie w Wwie. A co do TV Prezesa Disco Polo cóż.....wszyscy udają, że tego nie słuchają przy okazji właśnie najlepiej się bawiąc własnie przy Zenku czy innym Sławomirze. Można by to przełożyć na rządy: za PO zyskały tylko wybrane nieliczne grupy którym parafrazując pasował Death Metal w tym czasie większość nie mając nic do gadania traciła gdzieś tam w swoich środowiskach puszczając sobie Zenka.

    bono napisał/a:

    Z tym się nie zgodzę, bo to PiS budował Polskę w ruinie i drugi sort też i skłócił rodziny PiS - mają za paznokciami brud i się go nie myją.

    Teraz będziemy się licytować kto pierwszy użył "wyrżnięcia watah" itp? Nie przypominam sobie tak agresywnej retoryki opozycji PiS za rządów PO. Czy to aby nie wtedy się zaczęło?
    https://wpolityce.pl/polityka/116438-dorznac-watahe-czy-pan-minister-sikorski-mial-na-mysli-siebie-i-swoich-kolegow

    bono napisał/a:

    Zmienił bym politykę zagraniczną z wojennej na partnerską. Wykorzystał bym Polaka na czele UE. (Thereza May, teraz już negocjuje z Tuskiem a nie z Merkel).

    Tu po części się zgodzę, trochę mało "ogłady" w stosunkach z innymi krajami ale z drugiej strony jak można z hipokryzją współdziałać. Obserwując dzisiejsze wydarzenia generalnie w całej UE nie można dać zgody na narzucanie hipokryzji. Najszybciej chyba to zrozumieli Brytyjczycy - teraz są w trudnym położeniu bowiem łatwiej było do UE nie wchodzić niż z niej wyjść będąc już ekonomicznie za mocno powiązani - Brexit jest na prawdę problemem nie łatwym. A reszta? Niemcy : wał wałem pogania (obecnie okazało się, że sprzedawali Volkswageny bez homologacji :-))) - taka wisienka na torcie - spróbuj to zrobić w Polsce ) jak np Nord Stream z jednej strony sankcje a z drugiej zakupy od Ruskich - bez jaj, Włochy gdzie kompletnie rozjechało się ekonomicznie vs. PKB - kompletnie poza zasadami traktatów UE, Francja nawet szkoda gadać co do rządów a co do traktatów wszystko wskazuje na to że za 2018 podobnie jak Włosi nie dotrzymają inflacji vs PKB, znów złamane wszelkie traktaty, ustalenia własne jak i normy zachowań. O taką hipokryzję Europejską Ci chodzi? Dlatego ten brak "ogłady" raczej okaże się ostatecznie pozytywny.

    bono napisał/a:

    lepsze aniżeli budowane (może nieświadomie) mafie zarządzające państwem (mafie w rozumieniu partyjnych i rządowych grup interesu przejmujących zarządzanie Spółkami SP).

    słucham??? chyba przesadziłeś w zdaniu "budowane (może nieświadomie) mafie zarządzające państwem" chcesz komuś wmówić, że PO nieświadomie zbudował mafie zarządzające państwem? Jak to nieświadomie? Widziałeś Ty kiedyś nieświadome czerpanie korzyści :-))) .....ejjjj weź proszę Cię przeczytaj czasem co piszesz. Albo ja nie zrozumiałem i napisałeś odwrotnie ale w takim wypadku szykuje się inna dyskusja ponieważ jestem zwolennikiem przejęcia przez SP aniżeli wyprzedaży. Albo inaczej wyprzedaż jak najbardziej ale tylko w Polskie ręce, a nie doprowadzenie do upadku spółki SP i oddanie za 1zł komuś w UE (np. LOT miał być lada chwila Lufthansy.....żarcik). Odbijesz Solarisem ? Noooo niestety to była prywatna firma, mimo to szkoda, że SP nie kupił.
    A zarządzanie firmami należącymi do SP do już insza inszość. Niemniej w nasze ręce jak najwięcej aby nie okazało się, że gdyby obce firmy wyprowadziły swój sprzęt z Polski to nastałby właśnie ciemnogród, bez technologii, sprzętu, prądu i wiedzy a tak PO sprzedawała wszystko co było Polskie i to przez banki za PO już nie nasze (żaden nie był w naszych rękach to był paradoks, kraj bez krwioobiegu - to były jaja wskazujące co się dzieje tak na prawdę). Wtedy to opowiadali pierdoły, że kapitał nie ma granic - chyba tylko dzban w to wierzy. Kapitał to współczesny oręż wojenny ma siłę, wpływ i granicę jak najbardziej realne.
    To jest część która boli wszystkich a którzy łapy wyciągali.
    Tak bym to zakończył, tym właśnie linkiem z Potopu, gdyż my kompletnie z naszej historii nie czerpiemy a szkoda :

    https://www.youtube.com/watch?v=_7cBBHiRPao

    2 8 Cytuj
  • 15 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Tu po części się zgodzę, trochę mało "ogłady" w stosunkach z innymi krajami ale z drugiej strony jak można z hipokryzją współdziałać. Obserwując dzisiejsze wydarzenia generalnie w całej UE nie można dać zgody na narzucanie hipokryzji. Najszybciej chyba to zrozumieli Brytyjczycy - teraz są w trudnym położeniu bowiem łatwiej było do UE nie wchodzić niż z niej wyjść będąc już ekonomicznie za mocno powiązani - Brexit jest na prawdę problemem nie łatwym. A reszta? Niemcy : wał wałem pogania (obecnie okazało się, że sprzedawali Volkswageny bez homologacji :-))) - taka wisienka na torcie - spróbuj to zrobić w Polsce ) jak np Nord Stream z jednej strony sankcje a z drugiej zakupy od Ruskich - bez jaj, Włochy gdzie kompletnie rozjechało się ekonomicznie vs. PKB - kompletnie poza zasadami traktatów UE, Francja nawet szkoda gadać co do rządów a co do traktatów wszystko wskazuje na to że za 2018 podobnie jak Włosi nie dotrzymają inflacji vs PKB, znów złamane wszelkie traktaty, ustalenia własne jak i normy zachowań. O taką hipokryzję Europejską Ci chodzi? Dlatego ten brak "ogłady" raczej okaże się ostatecznie pozytywny.

    Albo inaczej wyprzedaż jak najbardziej ale tylko w Polskie ręce, a nie doprowadzenie do upadku spółki SP i oddanie za 1zł komuś w UE (np. LOT miał być lada chwila Lufthansy.....żarcik). Odbijesz Solarisem ? Noooo niestety to była prywatna firma, mimo to szkoda, że SP nie kupił.
    A zarządzanie firmami należącymi do SP do już insza inszość. Niemniej w nasze ręce jak najwięcej aby nie okazało się, że gdyby obce firmy wyprowadziły swój sprzęt z Polski to nastałby właśnie ciemnogród, bez technologii, sprzętu, prądu i wiedzy a tak PO sprzedawała wszystko co było Polskie i to przez banki za PO już nie nasze (żaden nie był w naszych rękach to był paradoks, kraj bez krwioobiegu - to były jaja wskazujące co się dzieje tak na prawdę)

    Wybrałem tylko te treści, bo z resztą nawet nie zamierzam polemizować. Mamy inne mózgi.

    Świat się składał z plemion, dzielnic, państw cesarstw i kiedyś ziemianie będą jednym państwem. Nie zatrzymasz tego.
    Mocny będzie zawsze narzucał warunki słabszym, tego też się nie zmieni, nawet w komunie tak było. I u apostołów też.

    Obrażanie się na mocniejszych, jest nieracjonalne, a jednocześnie PiS chce, buduje mocarstwo regionalne, podporządkowujące słabszych od siebie.
    Czyli hipokryzja o której piszesz jest u źródła.

    Propozycja moja jest taka podobna do chińskiej. Dogońmy te państwa które dzisiaj rozdają karty i je w rozdawaniu kart zastąpmy.
    Nikt nic innego nie wymyślił, może Marks i Engels, ale w teorii.

    O zmianach własnościowych, dużo piszesz.
    Tu nasze mózgi pracują na innej częstotliwości, bo to co ty piętnujesz, dla mnie jest sukcesem, z którego dzisiaj korzysta PiS.
    Należało to zrobić i powtórzył bym dokładnie ten scenariusz.

    PKO BP i inne mały trochę makulatury w sejfie i zarząd budujący bank jak Pan Bierecki. Takich finansistów było sporo nawet w Myślenicach.
    Na tym oparłbyś polski kapitał, zgroza.

    PiS dostał gotowca w postaci infrastruktury, wspaniałych miast, rozwiniętej gospodarki, Manhattanu w Warszawie i miliardowych dochodów Krakowa i innych regionów z turystyki. Może podział był niesprawiedliwy, ale dzisiaj PiS ma co dzielić i za co odkupować rewelacyjnie działające banki.

    Ps.
    Czym jest wataha, wobec zdradzieckich mord, komunistów i złodziei
    i drugiego sortu.
    Miej proporcje, Mocium Panie.

    Mam nadzieję, że takie dyskusje będą już wkrótce bezprzedmiotowe, bo idzie nowe na które i ja czekam. Mam dość byłych solidarnościowców i ich prywatnych wojen ze sobą.

    10 2 Cytuj

Odpowiedz