Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 26 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nie masz racji. Przypomnę watek o rosnących podatkach. Nie krytykuje bo daję szansę. POprzednicy ją dostali i doprowadzili na skraj urwiska z którego chcieli abym skoczył.....na zieloną wyspę. Z danych które obserwuje wynika, że szansa jest. Jadą na gorącym silniku ale nie przegrzanym. Jak to w rajdach, gniecie się na maksa, mniej błędów doprowadza do mety albo lądujesz na poboczu w trawie szczęśliwie jak nie na drzewie. Nie da się jechać zachowawczo udając, że jedzie się po sukces. Jak na razie kierowcy dają radę.
    Swoje prawdy od dawna stosuje, jestem z nich bardzo zadowolony. Twoje prowadzą Ciebie. Jedziemy do celu. Zobaczymy co będzie jak dojedziemy do końca :-) ..... i z kim.
    Masz jakieś uniwersalne wyznaczniki krytyki? Takie które będą pasowały do moich i Twoich wartości? Jeśli tak to mi je zdradź, zobaczymy kto zasługuje na jaką krytykę.

    Obawiam się, że zważywszy na statystyczna długość życia nie zobaczysz jak ja dojeżdżam i kończę, takie życie.

    Przypominam sobie ten wątek o którym mówisz, tam zarzuciłeś mi, że łykam fake newsy. Fakt jest jednak taki, że jesteś tendencyjny a zarzucasz to mi.

    Już ci to pisałem przed krytyką ludzi stan przed lustrem i pomyśl czy ktoś nie może ci czegoś analogicznego wyrzucić jak z tym wykształceniem.

    Cytuj
  • 26 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Obawiam się, że zważywszy na statystyczna długość życia nie zobaczysz jak ja dojeżdżam i kończę, takie życie.

    .....cóż poradzisz selekcja naturalna :-))) .....moje życie nie skończy się na końcu ;-) takie to różne wartości ....statystyczne :-) a mam kilka luster w domu. To bardzo fajne lustra, dobre jakościowo, nie zniekształcają a to bardzo ważne.

    3 Cytuj
  • 26 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nie masz racji. Przypomnę watek o rosnących podatkach. Nie krytykuje bo daję szansę. POprzednicy ją dostali i doprowadzili na skraj urwiska z którego chcieli abym skoczył.....na zieloną wyspę. Z danych które obserwuje wynika, że szansa jest. Jadą na gorącym silniku ale nie przegrzanym. Jak to w rajdach, gniecie się na maksa, mniej błędów doprowadza do mety albo lądujesz na poboczu w trawie szczęśliwie jak nie na drzewie. Nie da się jechać zachowawczo udając, że jedzie się po sukces. Jak na razie kierowcy dają radę.
    Swoje prawdy od dawna stosuje, jestem z nich bardzo zadowolony. Twoje prowadzą Ciebie. Jedziemy do celu. Zobaczymy co będzie jak dojedziemy do końca :-) ..... i z kim.
    Masz jakieś uniwersalne wyznaczniki krytyki? Takie które będą pasowały do moich i Twoich wartości? Jeśli tak to mi je zdradź, zobaczymy kto zasługuje na jaką krytykę.

    Jakbym Tadeusza Cymańskiego słuchał. Brak mi tylko gestów. Vivaldi na wizji. Toby były jajca. Nie musiałby filmików podsyłać. A słowa płyną i płyną...bez zastanowienia. Potem nadchodzą myśli, deczko za późno. I tak w koło Macieju( nie mylić z byłym burmistrzem).

    5 1 Cytuj
  • 26 cze 2019
    Seneka napisał/a:

    Jakbym Tadeusza Cymańskiego słuchał. Brak mi tylko gestów. Vivaldi na wizji. Toby były jajca. Nie musiałby filmików podsyłać. A słowa płyną i płyną...bez zastanowienia. Potem nadchodzą myśli, deczko za późno. I tak w koło Macieju( nie mylić z byłym burmistrzem).

    +

    3 Cytuj
  • 27 cze 2019

    Vivaldi, masz dużo kasy. Gratuluję.Zazwyczaj lustra, które kupują wyborcy PIS-u zniekształcają sylwetkę.

    4 Cytuj
  • 27 cze 2019
    Seneka napisał/a:

    Brakuje lidera opozycji. Twarzy pociągającej tłumy. Czekamy na Andersa na białym koniu. Na pocieszenie fakt, że w całej Europie mamy kryzys przywódców. Potencjał antyPiS jest wielki. Póki co trzeba ratować, co się da. Przestawianie pionków na szachownicy przez Kaczyńskiego też ma swój kres. On gra o władzę. To nie wystarczy. Ponadto to zarządzanie kryzysem, czyli wskazywanie wroga i huzia na Józia też się znudzi. Powstanie chaos. Prawica narodową umiarkowaną przez styl zarządzania Kaczyńskiego traci historyczną szansę na długie i dobre dla Polski rządy. Trwoni potencjał. Podobnie KK. Grzesiu to gracz drugiej linii. Dobry pomocnik. NAPASTNIKA brak. Wysłania do Brukseli Millera, Cimoszewicza bym tak nie ganił. Oni wzmocnią pozycję Polski. Mają dobre układy z socjaldemokratami. SLD zaś krajowe wzmacnia koalicję. Schetyna młodych skierował do samorządów, Trzaskowski etc. Ci wzmacniają opozycję. Teraz młodzi doszli do głosu w PO i nadają jej nową twarz. W wyborach jesiennych to zobaczymy, na już w kampanii wkrótce. Schetyna zdaje sobie sprawę z tego, że jest graczem drugiej linii. Tylko środków tych, co Kaczyński nie posiada, aby młodych uzbroić. Kaczyński w pierwszej linii to pewna kléska PiS. A tak Szydło zrobiła swoje, Szydło może odejść. Ta metoda wykończy PiS. Kaczyński zwalcza popularniejszych od siebie . PSL już prawie opanowane przez młodych chadeków. Oddech starszyzny na karku jeszcze mają. PO ma duży kapitał i wkrótce go, ich zobaczymy.

    Co do Schetyny, myślę że gość miał wybujałe aspiracje i w drużynie Tuska już chciał mieć więcej niż miał.
    Może teraz zszedł na ziemię, niemniej schedę po Tusku potraktował jako swoją
    i czyścił partię z jego ludzi.
    Teraz gdy widzi, że nie ma cech lidera zwolnił, ale to już musztarda po obiedzie.
    Te wybory do PO należeć nie będą.
    Co do PiS- to jego zaleta, robi dla przyszłych rządzących dobrą propagandową robotę, bo pokazał im co to TV rządowa. Teraz już żadna partia w przyszłości nie odda TVP i PR, będą wykorzystywać je do niszczenia PiS czy innego przeciwnika politycznego, szkoła niszczenia konkurenta którą im PiS zrobił pozostanie jako elementarz właściwej propagandy.
    Spółki Skarbu Państwa, to też pozostanie jako majątek przyszłej partii rządzącej.
    Gorzej z finansami, te gdy obejmą władzę nowi, zwalą im się na głowę jak spadek po dziadku, który zaciągnął kredyt pod jego zastaw.
    Służba zdrowia i ZUS, to coś co wyłoży każdego następcę, a PiS gdy odda władzę
    jako opozycja, będzie ogłupiał ludzi, że za nas to było dobrze, a oni ledwo władzę przejęli to położyli kraj.
    Stąd uważam, że do wyłożenia się PiS, ten powinien rządzić. Czyli aż pokażą jak wyjść z ewentualnego kryzysu, którego cykl jest powtarzalny, czyli nadchodzi i jak zacznie brakować kasy i zaczną podnosić wiek emerytalny, zabierać wszystkie te plus, i jak społeczeństwo dostanie w dupę, to się od PiS skutecznie na lata odwróci.

    Inaczej ludzie będą żyć w marzeniach o czasach PiS, jak nasi rodzice o czasach Gierkowskich, a wszyscy następcy którym przyjdzie pić rozlane mleko będą- be.
    Stąd mój głos w przyszłych wyborach, będzie na jakąkolwiek opozycję, aby PiS nie dostał większości i przypadkiem nie zmienił konstytucji, bo mielibyśmy PiS jak Białoruś Łukaszenkę, czyli wiecznie.
    Ale na dzień dzisiejszy i do powstania takiej siły, która ma realne szanse zagrozić PiS, robię co innego niż PiS w stosunku do Polaka, który może być szefem UE, i nie będąc skażony (Vivaldi), popieram PiS jako mniejsze zło, które przecież nie będzie wieczne.
    Co do poprzedników, myślę o ich dużej niedojrzałości politycznej, myśleli że miłością wszystko zdobędą. Tu PiS zrobił im szkołę rządzenia, myślę że na ich szkole każda następna opcja rządząca już na stałe wrzuci programy rządowych mediów, jako swoje, że gazet nie będą oddawać tylko zagospodarują dla siebie, tak jak to ma zrobić PiS.
    Myślę, że banki też pozostaną spółkami skarbu państwa, podobnie jak inne zyskowne firmy. A więc zarząd z 49% udziałem państwa.
    Państwo będzie w przyszłości nabywać udziały jak fundusze inwestycyjne w zyskownych przedsięwzięciach ale z mniejszościowym udziałem.

    2 Cytuj
  • 27 cze 2019
    bono napisał/a:

    Co do Schetyny, myślę że gość miał wybujałe aspiracje i w drużynie Tuska już chciał mieć więcej niż miał.
    Może teraz zszedł na ziemię, niemniej schedę po Tusku potraktował jako swoją
    i czyścił partię z jego ludzi.
    Teraz gdy widzi, że nie ma cech lidera zwolnił, ale to już musztarda po obiedzie.
    Te wybory do PO należeć nie będą.
    Co do PiS- to jego zaleta, robi dla przyszłych rządzących dobrą propagandową robotę, bo pokazał im co to TV rządowa. Teraz już żadna partia w przyszłości nie odda TVP i PR, będą wykorzystywać je do niszczenia PiS czy innego przeciwnika politycznego, szkoła niszczenia konkurenta którą im PiS zrobił pozostanie jako elementarz właściwej propagandy.
    Spółki Skarbu Państwa, to też pozostanie jako majątek przyszłej partii rządzącej.
    Gorzej z finansami, te gdy obejmą władzę nowi, zwalą im się na głowę jak spadek po dziadku, który zaciągnął kredyt pod jego zastaw.
    Służba zdrowia i ZUS, to coś co wyłoży każdego następcę, a PiS gdy odda władzę
    jako opozycja, będzie ogłupiał ludzi, że za nas to było dobrze, a oni ledwo władzę przejęli to położyli kraj.
    Stąd uważam, że do wyłożenia się PiS, ten powinien rządzić. Czyli aż pokażą jak wyjść z ewentualnego kryzysu, którego cykl jest powtarzalny, czyli nadchodzi i jak zacznie brakować kasy i zaczną podnosić wiek emerytalny, zabierać wszystkie te plus, i jak społeczeństwo dostanie w dupę, to się od PiS skutecznie na lata odwróci.

    Inaczej ludzie będą żyć w marzeniach o czasach PiS, jak nasi rodzice o czasach Gierkowskich, a wszyscy następcy którym przyjdzie pić rozlane mleko będą- be.
    Stąd mój głos w przyszłych wyborach, będzie na jakąkolwiek opozycję, aby PiS nie dostał większości i przypadkiem nie zmienił konstytucji, bo mielibyśmy PiS jak Białoruś Łukaszenkę, czyli wiecznie.
    Ale na dzień dzisiejszy i do powstania takiej siły, która ma realne szanse zagrozić PiS, robię co innego niż PiS w stosunku do Polaka, który może być szefem UE, i nie będąc skażony (Vivaldi), popieram PiS jako mniejsze zło, które przecież nie będzie wieczne.
    Co do poprzedników, myślę o ich dużej niedojrzałości politycznej, myśleli że miłością wszystko zdobędą. Tu PiS zrobił im szkołę rządzenia, myślę że na ich szkole każda następna opcja rządząca już na stałe wrzuci programy rządowych mediów, jako swoje, że gazet nie będą oddawać tylko zagospodarują dla siebie, tak jak to ma zrobić PiS.
    Myślę, że banki też pozostaną spółkami skarbu państwa, podobnie jak inne zyskowne firmy. A więc zarząd z 49% udziałem państwa.
    Państwo będzie w przyszłości nabywać udziały jak fundusze inwestycyjne w zyskownych przedsięwzięciach ale z mniejszościowym udziałem.

    To taki model Chinski, gdzie musi byc udzial panstwa w przedsiebiorstwie. Ewentualnie konstrukcja quasi-RPA, gdzie duze foirmy zachodnie jak wchodza musza dac pieniadze na fundusz BBBEEE, ktory jest funduszem celowym zeby zebrac pieniadze dla czarnych mieszkancow i wyrownywac szanse i wiele firm robi to w formie oddania pod zastaw czesi swoich akcji.

    Moj poprzedni pracodawca wyemitowal w tamtym kraju 25% swojego kapitalu zakladowego i oddal na rzecz tego funduszu.

    Poza tym + za tresc tego komentarza.

    Cytuj
  • 1 lip 2019

    http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24952522,oszczedzasz-na-ppk-zaplacisz-wyzszy-podatek-sam-sfinansujesz.html

    Świetny przekręt ;)
    Ja już w kadrach deklaracje rezygnacji z przystąpienia złożyłem. Polecam to innym:):

    1 Cytuj
  • 4 lip 2019

    Zaharowany jak Polak. Ale tylko co drugi: 16 milionów dorosłych pracuje, a 15 milionów nie. Bierne są zwłaszcza Polki.

    https://dziennikpolski24.pl/zaharowany-jak-polak-ale-tylko-co-drugi-16-milionow-doroslych-pracuje-a-15-milionow-nie-bierne-sa-zwlaszcza-polki-chcialyby/ar/c3-14249669

    Cytuj
  • 6 lip 2019

    Jestem dumny z wyborców naszego powiatu, którzy Szydło do Brukseli posłali. Ma być bufetową. Zawsze to, bawiąc w Brukseli, warto mieć dobrego bufetowego. Krasnodębski ma kanapki robić w jej bufecie, Czarnecki stoliki zmywać, a Zalewska herbaty zalewać, Kempa zmywarkę ma zastąpić. DOBRA ZMIANA. Powiecie, możesz być dumny. Oni UE zmieniają. Raczej rozmieniają na drobne i przypominają osłupiałemu Zachodowi , kim do niedawna w krajach UE byli Polacy. Duma mnie rozpiera. Taka swojska, taka nasza na europejskich salonach. Lepper jako wicepremier to pikuś przy tych salonowcach. On brykał na salonach warszawskich. Ci aże do Brukseli pojechali, aby sławę Polski nieść. Dumny kraj znad Wisły.

    1 Cytuj
  • 6 lip 2019
    Seneka napisał/a:

    Jestem dumny z wyborców naszego powiatu, którzy Szydło do Brukseli posłali. Ma być bufetową. Zawsze to, bawiąc w Brukseli, warto mieć dobrego bufetowego. Krasnodębski ma kanapki robić w jej bufecie, Czarnecki stoliki zmywać, a Zalewska herbaty zalewać, Kempa zmywarkę ma zastąpić. DOBRA ZMIANA. Powiecie, możesz być dumny. Oni UE zmieniają. Raczej rozmieniają na drobne i przypominają osłupiałemu Zachodowi , kim do niedawna w krajach UE byli Polacy. Duma mnie rozpiera. Taka swojska, taka nasza na europejskich salonach. Lepper jako wicepremier to pikuś przy tych salonowcach. On brykał na salonach warszawskich. Ci aże do Brukseli pojechali, aby sławę Polski nieść. Dumny kraj znad Wisły.

    Tylko usiąść i płakać nad Twoimi wypowiedziami, bo komentować już nie ma czego.

    2 7 Cytuj
  • 6 lip 2019
    taki_gość napisał/a:

    Tylko usiąść i płakać nad Twoimi wypowiedziami, bo komentować już nie ma czego.

    Na konwencję Zjednoczonej Prawicy się nie wybrałeś? Komentować, istotnie, nie ma czego. TAK AMORALNEJ I PODŁEJ WŁADZY NIE MIELIŚMY OD 1990 ROKU. Podpierająca się KK prawica jest obrzydliwie amoralna, pazerność, obłuda i wredna polska dusza.

    5 2 Cytuj
  • 21 lip 2019

    taaaaa dla mnie to takie takie samo mocne hasło i mocne info jak macice w tęczy ...... ale jak Cię rajcuje to trudno.

    1 11 Cytuj
  • 21 lip 2019
    Vivaldi napisał/a:

    taaaaa dla mnie to takie takie samo mocne hasło i mocne info jak macice w tęczy ...... ale jak Cię rajcuje to trudno.

    Nie interesuje mnie jakie ono jest dla Ciebie - Twoja sprawa. Co do tęczy, kup Gazetę Polska z naklejka „strefa bez LGBT” i tyle.

    Cieszę się, że po tygodniach odpoczynku w Chorwacji wróciłeś do formy pisząc te swoje epopeje. Świetnie Cię wyszkolili na tej Alma mater Economica.

    Bez odbioru.

    9 2 Cytuj
  • Andrzej 22 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/poroszenko-wzniosl-banderowskie-haslo-w-obecnosci-usmiechnietych-europoslow-pis-video/

    Wspaniałe kadry ma PiS.

    Kolega (nieznający cyrylicy) będąc we Lwowie, kupił sobie kieliszek z tym właśnie hasłem i herbem Ukrainy na pamiątkę. Trochę się zmartwił, jak mu powiedzieliśmy, co tam jest napisane i jaka jest tego geneza.
    Czasami człowiek popełni gafę nieświadomie. Ale tak światowi ludzie, jak Czarnecki czy Waszczykowski powinni być tego świadomi.

    6 Cytuj
  • 22 lip 2019
    Endrju napisał/a:

    Kolega (nieznający cyrylicy) będąc we Lwowie, kupił sobie kieliszek z tym właśnie hasłem i herbem Ukrainy na pamiątkę. Trochę się zmartwił, jak mu powiedzieliśmy, co tam jest napisane i jaka jest tego geneza.
    Czasami człowiek popełni gafę nieświadomie. Ale tak światowi ludzie, jak Czarnecki czy Waszczykowski powinni być tego świadomi.

    Szczególnie jeśli reprezentują ruch polityczny, który odwołuje się do polskiej historii, martyrologii narodu Polskiego.

    Jednak jak widać, zamiast przyznać, że jest się historycznym dwójkowiczem lepiej odbić pałeczkę w kierunku urojonego wroga.

    https://historykon.pl/kalendarium-historyczne/11-lipca-1943-roku-miala-miejsce-krwawa-niedziela-na-wolyniu

    7 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Endrju napisał/a:

    Czasami człowiek popełni gafę nieświadomie. Ale tak światowi ludzie, jak Czarnecki czy Waszczykowski powinni być tego świadomi.

    Masz rację ale często można się pomylić. Weź przykład pierwszy lepszy, taką Różę, niby świetnie wykształcona, światowa kobita, niektórzy ją nawet wśród "elyt" plasują a ona jadąc taksówką zobaczyła różaniec na lusterku kierowcy i stwierdziła nie wiedzieć czemu, że musi to pisior. Różnie to bywa z reakcjami na symbole. Podobnie katolicy/chrześcijanie gro`s patrząc na ich zachowanie od poniedziałku do soboty nie wiedzieć czemu noszą krzyżyki na szyi. Myślisz, że to pozory czy pozorne reakcję czy pozorowanie reakcji?

    1 6 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Masz rację ale często można się pomylić. Weź przykład pierwszy lepszy, taką Różę, niby świetnie wykształcona, światowa kobita, niektórzy ją nawet wśród "elyt" plasują a ona jadąc taksówką zobaczyła różaniec na lusterku kierowcy i stwierdziła nie wiedzieć czemu, że musi to pisior. Różnie to bywa z reakcjami na symbole. Podobnie katolicy/chrześcijanie gro`s patrząc na ich zachowanie od poniedziałku do soboty nie wiedzieć czemu noszą krzyżyki na szyi. Myślisz, że to pozory czy pozorne reakcję czy pozorowanie reakcji?

    Rozmowa nie była o jakieś tam Róży tylko m.in o byłym ministrze spraw zagranicznych, który nie reaguje należycie na nacjonalistyczne hasło, które jest łączone z cierpieniem, śmiercią i czystkami etnicznymi Polaków. Niestety, jak widać I LO ani dobrze historii Cię nie nauczyło, ani jako facet przed pięćdziesiątka nie masz za grosz godności, bo bronisz i próbujesz rozmydlić sytuacje - no bo wiadomo ulubiony PiS szkalują!!!

    7 1 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    nie masz za grosz godności, bo bronisz i próbujesz rozmydlić sytuacje - no bo wiadomo ulubiony PiS szkalują!!!

    Bo PiS stał się dla jego wyznawców, religią . Jakakolwiek krytyka to bluźnierstwo i obrażanie uczuć.

    5 3 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Bez odbioru.

    1 6 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Brak argumentów? Norma w Twoim wydaniu.

    6 1 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Brak argumentów? Norma w Twoim wydaniu.

    nie gadaj o normach tylko naklejkę mi załatw ......nie ten poziom wykształcenia, nie pogadamy

    1 6 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Vivaldi napisał/a:

    nie gadaj o normach tylko naklejkę mi załatw ......nie ten poziom wykształcenia, nie pogadamy

    Jutro sobie kupisz w kiosku, chyba że ci się nie chce iść, to poślij któregoś z bombelków.
    Będziesz mógł nakleić i wznosić hasło Slawa Ukrainie wraz ze swoimi wspaniałymi politykami.

    6 1 Cytuj
  • 23 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    poślij któregoś z bombelków

    Ja przynajmniej mam kogo wysłać :-))) ale pójdę sam, bo chłopaki sobie na koszulki ponaklejają jeszcze XD a nie wiadomo czy by tym uczuć "innych" nie urazili XD, a jako ten co o normach wie dużo zatem musisz mi wytłumaczyć jak to jest : kiedyś chciałeś mi flagi i naklejki wysyłać tzn czymś się różnią te naklejki "za" i "przeciw"? Jedne są własnym zdaniem a drugie już nie? Malowanie tęczy na Matce Bożej to wg was tylko "fantazja artystyczna" a przekreślona tęcza to już godzi w uczucia? Jakieś dwie różne interpretacje socjologiczne? Powiedzże swoje nieomylne zdanie, mało wnoszące w temat ale za to poparte certyfikatem :-)))

    Strozaninek napisał/a:

    Będziesz mógł nakleić i wznosić hasło Slawa Ukrainie wraz ze swoimi wspaniałymi politykami.

    to było mocno zaczepne. Tobie się nudzi jak gejowi w dniu kobiet czy co, że takie farmazony już piszesz? Co to miało być? Otwarcie prowokacyjne? Cały ten temat wrzucony słaby od haseł po naklejki. Poziomu nie trzymasz.

    4 Cytuj

Odpowiedz