Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 8 wrz 2019

    Spadaj pajacu, nikomu się już nie chce wciągać w twoje pseudo wywody ekonomiczne. Z Seneką się pobaw w twojej PISkownicy on wie jak tam mają sprawy ekonomiczno-finansowe ostatnio nawet POPIS dał z elementami księgowymi. A o własne oszczędności się nie martw. Odgrzeb sobie własne słowa : przecież trzymasz je w EURO - nic im nie grozi :-)))) do tego piątka dzieci XD generalnie ALE PIERDOŁY i BZDURY.

    20 8 Cytuj
  • 8 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Spadaj pajacu, nikomu się już nie chce wciągać w twoje pseudo wywody ekonomiczne. Z Seneką się pobaw w twojej PISkownicy on wie jak tam mają sprawy ekonomiczno-finansowe ostatnio nawet POPIS dał z elementami księgowymi. A o własne oszczędności się nie martw. Odgrzeb sobie własne słowa : przecież trzymasz je w EURO - nic im nie grozi :-)))) do tego piątka dzieci XD generalnie ALE PIERDOŁY i BZDURY.

    To nie jest pisane do palantów, tylko do ludzi inteligentnych.
    Swoje uwagi kieruj do swojego elektoratu.

    8 20 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    6 2 Cytuj
  • 9 wrz 2019

    Seneka się cieszy, bo dwie emerytury dostanie. Liczyć zaś nie umie, to się cieszy. Co tam inflacja. Tylko czy dożyje? Przy stanie służby zdrowia to pytanie wydaje się być najważniejsze. Morawiecki uzdrowi służbę zdrowia za ? 2 mld. Ponad 20 mld rozda emerytom. Jak tego nie chwalić. Dołączam do zacnego grona wyborców PiSu i szaleję z radości. Póki co, wspólnie z władzami pewnej gminy w sojuszu tronu i ołtarza poszukuję kapelusza kardynalskiego abp. Jędraszewskiego, który podobno zgubił ma Kudłaczach, jak uciekał przed kogutem - diabłem, którym się straszy wyznawców PiSu. Boją się tych wyborów. Jędraszewski grzmi na całego. A Franciszek kapelusze kardynalskie rozdaje abp. , którzy w konklawe wizją koguta (lgbt ) nie będą zaślepieni.

    5 8 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Seneka się cieszy, bo dwie emerytury dostanie. Liczyć zaś nie umie, to się cieszy. Co tam inflacja. Tylko czy dożyje? Przy stanie służby zdrowia to pytanie wydaje się być najważniejsze. Morawiecki uzdrowi służbę zdrowia za ? 2 mld. Ponad 20 mld rozda emerytom. Jak tego nie chwalić. Dołączam do zacnego grona wyborców PiSu i szaleję z radości. Póki co, wspólnie z władzami pewnej gminy w sojuszu tronu i ołtarza poszukuję kapelusza kardynalskiego abp. Jędraszewskiego, który podobno zgubił ma Kudłaczach, jak uciekał przed kogutem - diabłem, którym się straszy wyznawców PiSu. Boją się tych wyborów. Jędraszewski grzmi na całego. A Franciszek kapelusze kardynalskie rozdaje abp. , którzy w konklawe wizją koguta (lgbt ) nie będą zaślepieni.

    Twoje srodowisko polityczne tez sie licytuje na populistyczne obietnice wyborcze, wiec wszyscy jestescie siebie warci.

    6 3 Cytuj
  • 9 wrz 2019

    Jeżeli minimalna płaca brutto = 3000 pln,
    koszt pracodawcy to = 3614.40 pln

    to na rękę dla pracownika =2156.72 pln

    Teraz jak do restauracji, sklepu czy firmy budowlanej przyjdzie najtańszy pracownik i właściciel będzie miał takich dwóch czy trzech, a na budowie domu pięciu to policzmy:

    Budowa domu to 18 072 miesięcznie za samych najtańszych robotników, bez materiału, transportu i zysku firmy. A jak zatrudnimy fachowców to sama robocizna się podwoi.

    Sklep z dwoma najtańszymi pracownikami to 7228.80 tylko ci dwaj pracownicy ( a urlopy?)

    Taki samochodowy serwis to dobrzy fachowcy i za minimalną nie porobią więc należy to pomnożyć x 2 i tu pięciu fachowców będzie kosztować nie 18 072, ale 36 144.

    Więc kupujmy domy czy je budujmy, naprawiajmy samochody, malujmy i korzystajmy z restauracji już, bo za te programowe PiS-u lata nasze obecne oszczędności wystarczą nam nie na dom, ale na porządny samochód i na frytki z kurczakiem w KFC.

    1 5 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Twoje srodowisko polityczne tez sie licytuje na populistyczne obietnice wyborcze, wiec wszyscy jestescie siebie warci.

    Nie tylko moje. Wszyscy o emerytów zabiegają. Żyć, nie umierać. Tylko ta służba zdrowia i te kolejki. 9 mln emerytów. To kolosi na drewnianych nogach. Kaczyński też emeryt. On nas rozumie. On naszym ojcem, on nasz pan. On nas przed LGBT obroni, on Kościół polski osłoni, to patriota. Pozostali to nihiliści. Uczony gość. Takie wyrazy zna. Wartościami z niego jedzie, kłamstwem się brzydzi, miłość z niego emanuje. PiS, tylko PiS. Pi(e)s wam mordę lizał.

    1 1 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Nie tylko moje. Wszyscy o emerytów zabiegają. Żyć, nie umierać. Tylko ta służba zdrowia i te kolejki. 9 mln emerytów. To kolosi na drewnianych nogach. Kaczyński też emeryt. On nas rozumie. On naszym ojcem, on nasz pan. On nas przed LGBT obroni, on Kościół polski osłoni, to patriota. Pozostali to nihiliści. Uczony gość. Takie wyrazy zna. Wartościami z niego jedzie, kłamstwem się brzydzi, miłość z niego emanuje. PiS, tylko PiS. Pi(e)s wam mordę lizał.

    A Grzes przed czym nas obroni, bo sie schowal jak szczur? Masz moze pomysl?

    3 1 Cytuj
  • 9 wrz 2019

    Grześ może nie, ale ciekawy program ma PSL.

    1 1 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    bono napisał/a:

    Grześ może nie, ale ciekawy program ma PSL.

    Nie wierze, ze PSL z lesnymi dziadkami bedzie wprowadzac nowoczesny i modernistyczny program. Mam przy tym dysonans poznawczy. Z reszta taki sam jak przy lewicy gdzie mam Zandberga i Biedronia - tzw. nowa lewice z postkomuna w postaci lesnych dziadkow SLD.

    1 Cytuj
  • 9 wrz 2019

    „Żyjemy trochę w świecie sporu udawanego. Ani PO nie była partią postępową, bo kiedy przychodziło do głosowania tych różnych waszych progresywnych zmian, to rakiem się wycofywała, ani PiS nie jest partią konserwatywną. Oni wszyscy to jedynie deklarują, chociaż oczywiście w PiS są ludzie o poglądach konserwatywnych, ale nie oni nadają partii kierunek.”

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25172442,terlikowski-pis-to-nie-sa-konserwatysci-graja-role-obyczajowej.html

    Świetny wywiad. Polecam

    3 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    „Żyjemy trochę w świecie sporu udawanego. Ani PO nie była partią postępową, bo kiedy przychodziło do głosowania tych różnych waszych progresywnych zmian, to rakiem się wycofywała, ani PiS nie jest partią konserwatywną. Oni wszyscy to jedynie deklarują, chociaż oczywiście w PiS są ludzie o poglądach konserwatywnych, ale nie oni nadają partii kierunek.”

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25172442,terlikowski-pis-to-nie-sa-konserwatysci-graja-role-obyczajowej.html

    Świetny wywiad. Polecam

    Terlikowski jest sobą. To nie koniunkturalista. W sprawie pedofilii w kościele wypowiada się bardzo przyzwoicie, razi go nachalna agitacja w kościołach. Szanuję to.

    1 1 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Terlikowski jest sobą. To nie koniunkturalista. W sprawie pedofilii w kościele wypowiada się bardzo przyzwoicie, razi go nachalna agitacja w kościołach. Szanuję to.

    Bardzo też mi się podoba, że mówi o homolobby, że wskazuje, że problemem jest nie tylko pedofilia ale ukryty homoseksualizm w Kościele. Nie zgadzam się z wieloma jego poglądami i cóż mówić - jego przepis na życie i moralność to nie moja bajka (moje dla niego również), ale nie mogę mu odmówić tego, że ma swoje poglądy i nie boi się ich głosić.

    I ma racje - platforma pseudoprogresywna wycierała sobie środowiskami progresywnymi buźkę, a pis nie ma nic wspólnego z prawicą.

    1 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    bono napisał/a:

    Jeżeli minimalna płaca brutto = 3000 pln,
    koszt pracodawcy to = 3614.40 pln

    to na rękę dla pracownika =2156.72 pln

    Teraz jak do restauracji, sklepu czy firmy budowlanej przyjdzie najtańszy pracownik i właściciel będzie miał takich dwóch czy trzech, a na budowie domu pięciu to policzmy:

    Budowa domu to 18 072 miesięcznie za samych najtańszych robotników, bez materiału, transportu i zysku firmy. A jak zatrudnimy fachowców to sama robocizna się podwoi.

    Sklep z dwoma najtańszymi pracownikami to 7228.80 tylko ci dwaj pracownicy ( a urlopy?)

    Taki samochodowy serwis to dobrzy fachowcy i za minimalną nie porobią więc należy to pomnożyć x 2 i tu pięciu fachowców będzie kosztować nie 18 072, ale 36 144.

    Więc kupujmy domy czy je budujmy, naprawiajmy samochody, malujmy i korzystajmy z restauracji już, bo za te programowe PiS-u lata nasze obecne oszczędności wystarczą nam nie na dom, ale na porządny samochód i na frytki z kurczakiem w KFC.

    Gdzieś to już czytałem ale mniejsza z tym. To że nie masz nic własnego do zaoferowania to norma ale mniejsza o tym.
    Jak to się ma do twoich wpisów sprzed 3 lat? Chciałeś równać do tego co cie zafascynowało do zachodu. A pół roku temu podbiłęś temat w temacie o EURo tzn jak chcesz równać do zachodu. Mamy wszystko ku temu aby rozpocząć równanie ale nie bono przeczytałna jakim pomponiku i jego rozwiązanie to jest obniżanie płacy minimalnej a najlepiej powrót do śmieciówek i to na 2 etaty. Skoro wiadomym jest, że już nie chcemy być tanimi robotnikami a pozyskują nas coraz częściej za własność intelektualną (sektory wyżej wykształceni) i jakość pracy i wiedzy w pracy (ci wskazani mechanicy) to o czym ty trollu trolujesz?
    http://www.egospodarka.pl/158587,Polacy-pewni-kwalifikacji-i-sukcesu-zawodowego,1,39,1.html
    Podaj teraz dane finansowe w temacie wybudowania domu (o zakupie gruntu nie wspomne) w Niemczech, Austrii, Francji itp....ja te dane znam ale zadaj sobie trochę trudu.....albo nie pieprz.
    Ludzie MAJA (w tym np nauczyciele) godnie zarabiać. Te pieniądze i tak wrócą i zostaną. Tylko trzeba to zrozumieć.

    3 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Tylko ta służba zdrowia

    A powiedz mi Hania zadowolona z płacy w ZOZ w Suchej? To jak z tą służbą zdrowia jest tak na prawdę?
    A byłeś ty kiedyś u specjalisty za granicą....ale nie na SORze XD? Prawdopodobnie nie i dlatego nie masz pojęcia, że u nas cudownie nie jest ale gwarantuje ci, że nie jest najgorzej.
    Z drugiej strony ty w Suchej nie powinieneś mieć najgorzej co do tych kolejek które podnosisz w tym marudzeniu, prawda?
    A z trzeciej strony dostaniesz dwie emerytuty i pójdziesz bez kolejki prywatnie i porządnie, więc o co ten dym?

    1 4 Cytuj
  • marek 9 wrz 2019
    Lukaszz napisał/a:

    Moi Drodzy,
    tego szamba, do którego nas wciąga "lepszy sort" mam już po same dziurki w nosie. A ponieważ kłamstw, dziadostwa i obłudy PiSowskiej wokół nas jest tak taki ogrom - postanowiłem założyć oddzielny wątek na forum, aby nie zaśmiecać tematu POLITYKI. To co się dzieje wokół nas - nie ma nic wspólnego z polityką, "ELITY" DAJĄ NAM PRZYKŁAD NA TO, JAK CHRZEŚCIJANIN powinien pomiatać swoim bliźnim ("gorszy sorty, "spie...j dziadu", "małpa w czerwonym"). Czy taki ma być katolicyzm XXI wieku ? Jeśli tak, to ja nie chcę mieć nic wspólnego z takim kościołem :-(

    Przytoczę Wam pewien artykuł z interi, który bardzo mnie poirytował "Szydło i Duda- darem od Boga"

    http://fakty.interia.pl/polska/news-biskup-jozef-wysocki-prezydent-i-premier-darem-od-boga,nId,2190568

    Poniżej kilka komentarzy, z którymi nie sposób się zgodzić:

    "Adolf Hitler, Józef Stalin, Putin, Saddam Husajn, Anders Breivik i inni bandyci też są darem od Boga, ale wymknęli mu się spod kontroli, bo mordowali inne, niewinne "dary Boże".
    Osoby wymienione przez biskupa też wymknęły się boskiej kontroli. Nie mordują, ale pomiatają podstawowymi prawami ludzkimi, powołując się na poparcie wyborcze, które ulega diametralnej zmianie na ich niekorzyść. Ludzi mających inne od nich zdanie z chrześcijańską kulturą nazywają "drugim sortem". Czyli czymś gorszym od nich. Czy Hitler, nie mówił podobnie o Polakach i Żydach ? Wszak Niemy też kiedyś uważali się za nadludzi.
    Jeśli biskup może być tak blisko "daru Boga" to dlaczego uciekł z PL ? Niech sobie zatrzymają w tych stanach "świętą trójce" Szydło, Plastusia i Jarka. Zapomniałem jeszcze o Macierewiczu i jego broni magnetycznej.
    Jeśli Szydło i Duda są darem od Boga, to oznacza że bardzo musieliśmy nagrzeszyć."

    Szanowny biskupie, możesz mieć swoje zdanie o polityce - ale mury świątyni nie są właściwym miejscem na uprawianie polityki. A wmawianie ludziom, że Plastuś i Szydło jest "darem od Boga" jest okłamywaniem wiernych !

    LEPSZE TO NIŻ TE SPRZEDAJNE JUDASZE Z PO KTÓRZY NA WŁASNY KRAJ KABLUJĄ W UE!!!

    2 6 Cytuj
  • 9 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    temacie wybudowania domu (o zakupie gruntu nie wspomne) w Niemczech, Austrii, Francji itp....ja te dane znam ale zadaj sobie trochę trudu.....albo nie pieprz.
    Ludzie MAJA (w tym np nauczyciele) godnie zarabiać. Te pieniądze i tak wrócą i zostaną. Tylko trzeba to zrozumieć.

    to co proponują jest ok , to samo robił Balcerowicz z pln wcześniej, tylko on dawał oprocentowanie 60% na lokatach. Teraz jest 1.5% wiec załóżmy ze w tydzień podniosą zarobki 100% i ceny 100% i urealnimy sile nabywcza z Włochami. Ale nasze oszczędności stracą 50%. Czyli ludzie będą musieli na dom czy mieszkanie robić od prawie zera. Taka operacja jest sensowna, gdy nasze oszczędności zostaną zwaloryzowane a tak nie będzie. To będzie zwykła dewaluacja pełzającą naszej waluty.

    4 Cytuj
  • 9 wrz 2019

    Tylko czym ty się martwisz? I ty i ten drugi bono przerzuciliście oszczędności na EURo więc w czym problem?
    A ogólnie o czym ty mówisz? Lokaty 60% vs podniesienie najniższego wynagrodzenia? Weź mi wyjaśnij.
    Rozumiem, że mają nie podnosić najniższego tak? Wtedy wyjedziesz z ziemniakami, że za PO przy najniższej ziemniaki kosztowały 50groszy a teraz przy 2250zł kosztują 2zł :-))) ....bo i takich ekonomistów słyszałem :-))) i znów krwawica, że teraz to nawet na ziemniaki nie starcza wynagrodzenia XD. Skończyło się twoje pieprzenie o paliwie skoro miejscowo nawet poniżej 5zł, skończyło się o szczypiorku z Czech to musisz hejtować o najniższym. Oj jak tobie nie na rękę aby kasa byłą oddana tam gdzie najlepiej zostanie wykorzystana (do ludzi) i jeszcze wróci. Po analizie twoich wpisów 4 letnich doskonale wiem, że wolałbyś wzorem PO znów podnieść podatki, nie oddać kasy ludziom, zebrać na kupkę i ......rozkraść.
    Weź już przestań z tym twoim modelem dobrobytu.

    2 5 Cytuj
  • 10 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Tylko czym ty się martwisz? I ty i ten drugi bono przerzuciliście oszczędności na EURo więc w czym problem?
    A ogólnie o czym ty mówisz? Lokaty 60% vs podniesienie najniższego wynagrodzenia? Weź mi wyjaśnij.
    Rozumiem, że mają nie podnosić najniższego tak? Wtedy wyjedziesz z ziemniakami, że za PO przy najniższej ziemniaki kosztowały 50groszy a teraz przy 2250zł kosztują 2zł :-))) ....bo i takich ekonomistów słyszałem :-))) i znów krwawica, że teraz to nawet na ziemniaki nie starcza wynagrodzenia XD. Skończyło się twoje pieprzenie o paliwie skoro miejscowo nawet poniżej 5zł, skończyło się o szczypiorku z Czech to musisz hejtować o najniższym. Oj jak tobie nie na rękę aby kasa byłą oddana tam gdzie najlepiej zostanie wykorzystana (do ludzi) i jeszcze wróci. Po analizie twoich wpisów 4 letnich doskonale wiem, że wolałbyś wzorem PO znów podnieść podatki, nie oddać kasy ludziom, zebrać na kupkę i ......rozkraść.
    Weź już przestań z tym twoim modelem dobrobytu.

    Nikomu raczej nie chodzi o kwestionowanie podwyżki płacy minimalnej, a o proponowaną jej wielkość. Oboje wiemy, że skończy się to inflacją i niekontrolowanymi zwolnieniami i upadłościami firm.

    Niepotrzebnie też się unosisz. Nie ma sensu - ten projekt, jak i inne propozycje opozycji to populizm. Nikt tego nie wprowadzi, ponieważ będzie oznaczać samobójstwo ekonomiczne kraju i recesje. Jednak czymś trzeba przebić propozycje innych.

    5 Cytuj
  • 10 wrz 2019
    writer09 napisał/a:

    LEPSZE TO NIŻ TE SPRZEDAJNE JUDASZE Z PO KTÓRZY NA WŁASNY KRAJ KABLUJĄ W UE!!!

    Europosłowie zarówno z PO jak i PiS w Parlamencie Europejskim mogą dyskutować o sytuacji w kraju. Gorzej jak PREMIER MORAWIECKI, PREZYDENT DUDA, PREMIER SZYDŁO SZKALUJĄ POLSKICH SĘDZIÓW I POPRZEDNIKÓW URZĘDOWO W PISMACH DO PRZYWÓDCÓW ŚWIATA ORAZ W CZTERY OCZY CZY W SPONSOROWANYCH WYWIADACH . TO DOPIERO SK>>>STWO.

    5 Cytuj
  • 10 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Niepotrzebnie też się unosisz. Nie ma sensu - ten projekt, jak i inne propozycje opozycji to populizm.

    W sumie masz racje ale wiesz......durnowaty hejt mnie wqwia.

    Seneka napisał/a:

    SZKALUJĄ POLSKICH SĘDZIÓW I POPRZEDNIKÓW URZĘDOWO W PISMACH DO PRZYWÓDCÓW ŚWIATA ORAZ W CZTERY OCZY CZY W SPONSOROWANYCH WYWIADACH . TO DOPIERO SK>>>STWO.

    Nooo coś ty....poważnie? A jak chcesz, żeby świat się dowiedział, że wybór sędziów np. w modelu niemieckim nie ma nic wspólnego z demokracją? Dlaczego tamten model jest po cichu akceptowany?
    https://www.dw.com/pl/jak-wybierani-sa-niemieccy-sedziowie-dosc-zadziwiajace/a-39866184
    a tak bliżej ciebie to gdzie byłeś jak opozycja płakała na ramieniu Timmermansa o byle pierdoły? Wtedy to nie było sk****stwo? A co powiesz o twoim idolu? Radziu Sikorski wraz z żoną nawoływali o totalitaryzmie i braku demokracji w Polsce. To też nie było sk****stwo tych twoich "elyt"?
    Przecież to już było tutaj przerabiane. Znów się z twoimi bzdurami uruchomiłeś a zamilkniesz po wyborach?

    1 2 Cytuj
  • 10 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Za Timmermansem jeszcze zatęsknicie https://natemat.pl/284117,kim-jest-v-ra-jourov-czeszka-zastapi-timmermansa-w-sporze-eu-z-pis?_ga=2.120288001.803564166.1568029348-239751988.1531312165&fbclid=IwAR1-fGXqS6QizsaNBNY5ucAW6-2-gJKZCwPJJdRmi670nUMwoAujGGBhEcE

    Chyba Ty zatęsknisz, bo tak niekompetentnego, prostaka jak on to UE dawno nie widziała. Całą swoją karierę polityczną podstarzałego dziadzia z brzusiem i brzydko przystrzyżonym zarostem zbudował na atakowaniu Polski i Węgier.

    Nie potrzebuje chyba Mensilu, bo tak mu stoi na samą myśl, że może dosrać europie wschodniej.

    3 1 Cytuj
  • 10 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Chyba Ty zatęsknisz, bo tak niekompetentnego, prostaka jak on to UE dawno nie widziała. Całą swoją karierę polityczną podstarzałego dziadzia z brzusiem i brzydko przystrzyżonym zarostem zbudował na atakowaniu Polski i Węgier.

    Nie potrzebuje chyba Mensilu, bo tak mu stoi na samą myśl, że może dosrać europie wschodniej.

    Mam takie samo wrażenie, tym bardziej że ostatnio już nawet nie panuje nad sobą co oznacza utratę gruntu.
    https://www.tvp.info/44257626/krzyki-w-europarlamencie-gdzie-sa-te-rowne-standardy

    a tak najogólniej to zmienia się (rozlatuje bardziej) zarząd UE (nie chcąc powiedzieć monolit UE) szybciej niż Seneka nadąża aby to zaakceptować jako fakt.

    1 Cytuj
  • 10 wrz 2019

    Przykre, ale nie macie zielonego pojęcia , kim jest Timmermans i jak wiele dla Polski zrobił. Odznaczył go nawet Prezydent Lech Kaczyński. Tyle Wasze, ile mu naubliżacie na tym forum. Nie jest on wrogiem Polski ani Węgier, lecz broni praworz\ądności. Uczciwie i stanowczo broni. Za to ludzie nie zaczadzeni PiSem są mu bardzo wdzięczni. komisja Europejska zmienia się. To naturalne po wyborach. Seneka doskonale rozeznał , w którym kierunku. Wojciechowski będzie podlegał Timmermansowi, a tematy ekologii wydają się dla Polski równie ważne niż rolnictwa. Timmermans dyplomatycznie wycofał się z linii obstrzału przez łamiący zasady rząd PiS. O praworządność zadba Jourowa, która jest z Europy niby naszej, której ponoć Timmermans nie lubi. Majstersztyk. TSUE z Jourową dokończą procedury wdrożone w związku z łamaniem prawa konstytucyjnego w Polsce, a Timmermans zadba o to, aby powiązać to z budżetem i ekologią. Nadchodzą ciężkie czasy dla Polski.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz