Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 18 wrz 2019
    Cytuj
  • 18 wrz 2019

    Tak sobie myślę dzisiaj, że wiem czemu PiS m tylu zwolenników. Wiem też, czemu tak łatwo PiSowi antagonizować społeczeństwo i nastawiać negatywnie wobec tzw. grup wykształconych jak lekarze czy nauczyciele. Dziś to zrozumiałem.

    Historia
    -----
    Byłem u lekarza na NFZ. Duża przychodnia w Krakowie. Na wejściu burdel. W budynku działa kilka różnych "podmiotów" na jednym piętrze jest 5 różnych rejestracji. Nie wiedząc tego, podchodzę do pierwszej dostrzeżonej rejestracji - mówię, że pierwsza wizyta i miałem się zgłosić do rejestracji. Kobieta z pyskiem na mnie, że to nie do niej, że proszę iść na drugie piętro. Idę pod gabinet. Tam karteczka "rejestracja na 1 piętrze", znowu schodzę. Szukam. Na piętrze jest 5 różnych rejestracji. Znajduje. Następna niemiła kobieta na mnie z pyskiem. Załatwiłem, czekam już pod gabinetem i tu zaczyna się zabawa.

    Przychodzi Pan z dopiskiem "pilne" - potrzebuje leki, chce żeby pani doktor mu je podpisała - rejestracja go tak skierowała. Pani doktor mówi, że jak nie ma godziny to go nie przyjmie i żeby sobie poszedł. Potem okazuje się, że na 1 godzinę np. 12.10 rejestrują 2 pacjentów (xD).
    Jak już wszedłem do gabinetu - pani doktor wspina się na wyżyny arogancji, prostactwa i braku podejścia do ludzi. Wchodzę, mówię gdzie już byłem i co zostało zrobione. Pani doktor przerywa i krzyczy "co panu dolega, to gdzie pan był mnie nie interesuje". Ok... sobie myślę, chciałem naświetlić na początku, kto mnie do pani skierował...
    Badanie - podczas badania komentarze, niewybredne. Np. dotyczące trybu mojej pracy (rozumiem, że mam iść na bezrobotne?). Diagnoza - jest ok, pan nie do mnie. Z tekstem 'na drugi raz proszę nie zajmować mi czasu i nie przychodzić do mnie będąc zdrowym w ramach mojej specjalności". Na komentarz, że Pani doktor powinna być milsza, bo jednak pracuje z ludźmi tekst "lekarz ma być skuteczny, a nie miły". Wyszedłem mówiąc, że w takim razie jest pani co najwyżej na poziomie doktora Mengele.
    -----

    To być może jednostkowy przypadek, ale zwykli ludzie stykając się w publicznej (w prywatnej nie doświadczyłem czegoś takiego) służbie zdrowia, wyrabiają sobie opinie. Dlatego wszelkie populizmy na tym bazują. Podobnie jest z nauczycielami. Co też dało się zaobserwować czytając setki negatywnych historii o nauczycielach w czasach ich protestów.

    I tak sobie myślę, czy po prostu nie można by być dla siebie grzecznym i sumiennie wykonywać swoich obowiązków?

    4 Cytuj
  • 18 wrz 2019

    Srozeniacek, mnie to wszystko ...., ale PIS jest OK.

    1 Cytuj
  • 18 wrz 2019
    bono napisał/a:

    Jestes bardzo elokwentny i bardzo mądrym człowiekiem i niezależnie jak jest musisz w to wierzyć a dojdziesz w polityce daleko.
    Na pewno już masz drogę do kariery w polityce otwartą . Obajtek wszędzie nie będzie a ludzi twojej wiedzy, zdolności i umiejętności, doświadczenia i oddania po wyborach jeszcze bardziej będzie potrzeba. Ja widzę w tobie już dziś ministra d/S przedsiębiorczości .

    zostaw wszystkie swoje mądrości na pilnowanie własnego nurtu życia, bo jak na razie kopiujesz tylko czyjeś wzorce i tak wygląda twoje życie i mądrość : klon, pozorant, kopia, nic własnego, nic swojego. Kilka razy ci już powiedziałem, że jesteś sterowany na pilota.
    Po prostu weź narysuj sobie krzyżyk na ścianie, rozpędź i traf. Powtórz parę razy, może coś się zmieni. Niekoniecznie na na lepsze ale w twoim przypadku każda zmiana przyniesie nadzieję..... :-)))

    bono napisał/a:

    dojdziesz w polityce daleko (...)Ja widzę w tobie już dziś ministra d/S przedsiębiorczości

    https://www.youtube.com/watch?v=tFhkirDQkL8

    1 2 Cytuj
  • 19 wrz 2019

    [cytat=Vivaldi]zostaw wszystkie swoje mądrości na pilnowanie własnego nurtu życia, /cytat]

    1 1 Cytuj
  • 19 wrz 2019
    bono napisał/a:

    Srozeniacek, mnie to wszystko ...., ale PIS jest OK.

    Młodzi nauczyciele posłuchali rad z nagonki nań i uciekają do korporacji. Włodarze miast włosy z głów sobie targają. Starszych Kaczyński chce wypuścić na emerytury na starych zasadach, przywracając je do 2023 roku. Tym samym podwyżki płac muszą nastąpić.

    2 1 Cytuj
  • 19 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Młodzi nauczyciele posłuchali rad z nagonki nań i uciekają do korporacji. Włodarze miast włosy z głów sobie targają. Starszych Kaczyński chce wypuścić na emerytury na starych zasadach, przywracając je do 2023 roku. Tym samym podwyżki płac muszą nastąpić.

    Niech kazdy zarabia godnie,. a wyksztalcenie bedzie odpowiednio doceniane. Nie mniej, nauczyciele, podobnie jak lekarze, pielegniarki i nne grupy "publiczne" powinny pietnowac negatywne zachowania w swoich szeregach - takie negatywne zjawiska, jak opisalem wczoraj sa pozywka dla populizmow.

    Niestety nie ma woli "usuwania" trudnych przypadkow ze swoich szeregow. Totez PiS trafil na podatny grunt i zbija na tym kapital polityczny. Chcac zmieniac Polske, trzeba najpeirw zmienic swoje myslenie.

    Cytuj
  • 19 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Młodzi nauczyciele posłuchali rad z nagonki nań i uciekają do korporacji. Włodarze miast włosy z głów sobie targają. Starszych Kaczyński chce wypuścić na emerytury na starych zasadach, przywracając je do 2023 roku. Tym samym podwyżki płac muszą nastąpić.

    Przypominam ci, że obowiązek edukacji to 8 klas. Dalej to już selekcja naturalna......to samo dotyczy nauczycieli.

    1 Cytuj
  • 20 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Przypominam ci, że obowiązek edukacji to 8 klas. Dalej to już selekcja naturalna......to samo dotyczy nauczycieli.

    To się nazywa obowiązek nauki i trwa do ukończenie 18-ego roku życia.

    2 Cytuj
  • 20 wrz 2019

    "Huragan szalejący w światowym przemyśle uderzył z pełną mocą w polskie wybrzeże" - tymi poetyckimi słowami skomentowali najnowsze, zaskakująco słabe dane z polskiej gospodarki ekonomiści mBanku.

    Przypomnijmy, że polski przemysł zaliczył ostre hamowanie. Produkcja spadła w rok o 1,3 proc. wobec spodziewanego przez ekspertów wzrostu. To już drugi ujemny wynik (w odniesieniu do dynamiki) produkcji przemysłowej w tym roku. Co to oznacza? Po prostu produkujemy mniej niż dotychczas. A to sytuacja nie wróżąca niczego dobrego.

    Coś złego dzieje się w polskim przemyśle. Problemy z Niemiec przechodzą do Polski. W sierpniu produkcja przemysłowa spadła o 1,3 proc. r/r. Największe spadki w motoryzacji, przetwórstwie koksu i ropy oraz w metalurgii.

    "Wyniki przemysłu sugerują, że w trzecim kwartale będzie mieć on mniejszy wkład do wzrostu PKB niż w drugim, mimo oczekiwanego przez nas odbicia we wrześniu, które także odzwierciedli układ dni roboczych. Istotne dla oceny dynamiki PKB będą piątkowe dane o sprzedaży detalicznej, gdzie powinien się zamanifestować pozytywny wpływ impulsu fiskalnego, kluczowego dla wyników gospodarki w drugiej połowie roku" - czytamy w komentarzu PKO BP.

    W reakcji na najnowsze doniesienia ekonomiści Santandera zakładają, że tempo wzrostu PKB będzie stopniowo spadać do 4 proc. w czwartym kwartale, równoważąc dobre wyniki pierwszej połowy roku, co da średnio dla całego roku wynik na poziomie 4,3 proc.

    2 2 Cytuj
  • 20 wrz 2019

    a umiesz to zinterpretować czy tylko się martwisz słowem spowolnienie?
    https://www.polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2304771,Polski-wzrost-gospodarczy-na-drugim-miejscu-w-UE

    marnie to wygląda w twojej strefie EURo :-)))

    1 3 Cytuj
  • 21 wrz 2019

    Kolejna biała wyspa. Znowu gonią Komorowskich. A mogli by być bardziej oryginalni. Jedyne porównanie to za Tuska. I my to robimy tak, kompleks poprzedników zatruł umysły obecnej ekipie.

    2 2 Cytuj
  • 21 wrz 2019

    O dziwo byłeś za krótki i poprzednikom nic nie zarzucałeś a teraz płacz i lament bo mimo najwyższego wzrostu w słupku mamy delikatny spadek i jest powód do mówienia o katastrofie i otwieranie sobie żył na forum. A gdzieś ty był jak mieliśmy marniutki rozwój? Pokaż mi wtedy twój wpis, lament i targanie włosów z głowy. Weź nie pajacuj.
    Od 2015 do 2019 minęło 4 lata ale wyciągasz jakieś 9zł z Biedronki i zachowujesz się jak dziecko które sobie palec ubiło ......4lata temu, ale to ja wyciągam i porównuje. Weź nie pajacuj .......pajacu.

    1 4 Cytuj
  • 21 wrz 2019

    masz i żryj ....warzywa :-)))
    https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/bronisze-drozsze-niz-przed-rokiem-jablka-i-ziemniaki,2629886,2156

    ziemniaki to sa chyba PiSowskie, ale za to marchewkę i pietruszkę PO uratowało :-))) nie wiem jak szczypiorek musimy poczekać na senekę, to on trzyma szczypiorek za jaja i reguluje ceny importem słowackim .... kabaret XD

    5 Cytuj
  • 22 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    masz i żryj ....warzywa :-)))
    https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/bronisze-drozsze-niz-przed-rokiem-jablka-i-ziemniaki,2629886,2156

    ziemniaki to sa chyba PiSowskie, ale za to marchewkę i pietruszkę PO uratowało :-))) nie wiem jak szczypiorek musimy poczekać na senekę, to on trzyma szczypiorek za jaja i reguluje ceny importem słowackim .... kabaret XD

    Seneka jako emeryt jest samowystarczalny. Uprawia własny ogródek. To najlepsza regulacja cen. Budżet domowy niezachwiany. Il faut cultiver notre jardin- rzecze Seneka. Strozaninek przetłumaczy. Seneka ma kłopot z burakami, bo te obradzają jeno w PiS-ie.

    3 1 Cytuj
  • 22 wrz 2019

    Popieram Seneko. Obecnie agro to bardzo dochodowa profesja. Niby ceny świrują a to jedna z najbardziej dochodowych gałęzi. To jak to jest z tymi cenami, dotacjami, KRUSem, preferencjami. Da się?

    No i popatrz tutaj i przemyśl czy jednak nie wejść w buraka :-)))
    https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/ke-buraki-cukrowe-i-cukier-w-2019-r,86080.html
    ja już nie wiem jak to z tym PiSem jest. Znów w Europie jakieś klęski i otwieranie se żył, taaaaka bida a u nas będzie trzeba buraka produkować w większej ilości. Nawet w tej sferze sukces? Normalnie czego się nie dotkną kończy się powodzeniem :-)))

    A piertuchę sadzisz? Ta potaniała to chyba nie najlepiej dla ciebie skoro albo się urobisz dla siebie po łokcie mogąc kupić za 2zł albo sprzedasz marnie :-)))
    Ziemniaczek obrodził? Bo jak nie susza to ulewy i wypłukane lub gniją. Ale z tego co piszesz u ciebie nic nie drożeje tylko na forum :-)))
    Nooo i czekam na info jak tam import słowackiego szczypiorka, bo ostatnio pyskowałeś, że jakby nie szczypior ze Słowacji to byś z głodu przymierał nie mając za co w Polsce kupić :-)

    4 Cytuj
  • 22 wrz 2019

    Weź te wróbelki zastrzel albo zakrzycz, bo mają lepiej niż 80% Polaków (czyli "większa połowa" XD) i do tego na krzywy ryj za darmoszkę oskubują twój ogródek :-))) twoją ciężką pracę, krwawicę, inwestycje w nasiona. Masakra. Normalnie dno i metr mułu a do tego chyba będzie już tylko gorzej. Nie po to walczyłeś po łacinie z debilami i ciemnogrodem aby jechać po nawóz do ogródka - choć benzyna w tych OKROPNYCH czasach AŻ ZA (!!!) 4,99zł/za litr rujnując ci kieszeń - żeby jakieś wróbelki obdzierały cie z resztek szypioru a do tego cholerne jełopy robią to ze śpiewem ćwierkając.

    Nooo i generalnie gratuluje źródła współpracującego z newsweek i krytyką polityczną. Podrzucają ci żołędzi a ty żresz jak młody dzik jakbyś miał 17lat, kręcone włosy i Andrzejek na imię.
    "CrowdMedia.pl to serwis dziennikarstwa obywatelskiego. - W CrowdMedia każdy z Was może opisywać ważne dla siebie wydarzenia, komentować, dyskutować i publikować swoje przemyślenia. Spotykają się tu ludzie o najróżniejszych poglądach, by swobodnie wymieniać się spostrzeżeniami" ....... zatem gratuluje profesjonalizmu XD. Możesz to swoje źródło dopytać o te "rzetelne" 80%. Może miało być 8% ale dla tragikomedii zero się dopisało, :-))) ??? Rozumiem, że popyt wewnętrzny napędzony jest tak dobrze przez pozostałe 20% ??? Weź myśl ......proszę cie bo się na drobne rozmieniasz.

    1 5 Cytuj
  • 22 wrz 2019

    no i kodziarzu widze, że crowmedia są mocno związane z koduj24 :-))) ....... ale upadek elit !

    1 9 Cytuj
  • 24 wrz 2019
    Seneka napisał/a:

    Poczekajmy na TSUE. (...) Z czego się cieszysz? Z niszczenia państwa prawa?

    Seneko najpierw to
    https://www.tvp.info/44063904/tsue-nie-polaczyl-sprawy-krs-z-podobna-sprawa-z-niemiec

    A potem to
    https://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-rzecznik-generalny-tsue-pytania-prejudycjalne-polskich-sedzi,nId,3220737

    no to wyjaśnij mi ta UE i TSUE jest teraz dla ciebie matecznikiem demokracji czy nie? Czekałeś, czekałeś i się doczekałeś i co teraz. Przecież krajowych od ciemnoty wyzywałeś, miałeś swoje elity nawet w Europie ale argument siły stał się niczym na siłę argumentu. Dziwnie TSUE ręce umywa a Timmermans razem z tobą już się nie drze.
    To jak to jest z tym prawem i sprawiedliwością już nie tylko w Polsce ale i w Europie?
    W Niemczech jak widać z pierwszego linku jest prawo i sprawiedliwie czy nie? Jak to jest, że TSUE nagle nie może na argument zająć stanowiska?

    4 8 Cytuj
  • 30 wrz 2019

    Cisza jak na kazaniu w kościele.

    6 Cytuj
  • 30 wrz 2019

    Inflacja, inflacja, inflacja.

    Cytuj
  • 30 wrz 2019

    To dobrze, bo będzie sie nam wydawało przez jakiś czas, że jesteśmy bogatsi.
    A to przyjemne uczucie.

    5 Cytuj

Odpowiedz