Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 26 lis 2019
    bono napisał/a:

    Jak z tego widać przyjęcie euro nie musi spowolnić gospodarki ani zubożyć obywateli.

    O czym ty dziecko rozmawiasz?
    https://www.money.pl/gospodarka/euro-sie-nam-nie-oplaca-doswiadczenia-slowacji-dobrze-to-pokazuja-6421728880441473a.html

    1 2 Cytuj
  • 27 lis 2019

    No cóż, nawet w tekście o rozwoju Polski szukasz zaczepki .
    Podajesz jako autorytet biznesmena z Podhala jako eksperta od Słowacji.
    Niech Ci będzie, mogę przytoczyć swoich ekspertów biznesmenów którzy firmę zarejestrowal właśnie tam.
    Nieważne jednym jest dobrze z euro innym z PLN. To jak sprawa wyższości świat Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.
    Nie rozwiążemy tego tematu.
    Ja podaje tylko przykłady, tych którzy mają euro i ono im nie przeszkadza.
    Mogę też podać tych którzy mają swoją walutę i ta im wcale nie pomaga.
    Wracając do PKB Polski to ono jest płynne i to nie rozwojem naszej gospodarki, tylko kursem naszej waluty.
    Bo przy slabnacej PLN PKB spada a przy mocnej rośnie, stad płynność będzie zawsze.
    Należy tylko kibicowac naszym, aby kurs PLN był przez pokolenia stabilny.
    Tyle w temacie, tez się cieszę że nasze PKB rośnie, tylko mam lęk jak Jacek Kalabinski i cala Polska w trakcie przemówienia Wałęsy w kongresie USA, aby ten się nie wysypał.
    Przy walucie europejskiej takiego leku nie mam, bo działa na wielkim obszarze i jej wahania do innych walut, na tym obszarze nic nie zmieniają.

    1 3 Cytuj
  • 27 lis 2019
    bono napisał/a:

    Nieważne jednym jest dobrze z euro innym z PLN.(...)Nie rozwiążemy tego tematu.

    Ale to Ty tutaj gardłujesz co chwilę w tym momencie już N-ty raz o euro. Jest ci dobrze z euro to trzymaj w skarpecie, przytulaj się i głaskaj a nie udowadniaj na przykładach i nie przepychaj swojej opcji, ponieważ miałeś kilkukrotnie udowodnione, że twoje zauroczenie euro pociągałoby w dół. Zatem nie wynoś po raz kolejny tematu, bo nic się takiego nie zmieniło od ostatniego razu aby Polska byłą gotowa i chciała przyjąć walutę która to waluta jest stworzona dla wybranych i tylko dla nich wpływa korzystnie.
    Będziesz gardłował to będziesz zbijany kontrargumentami, albo to zrozumiesz albo nie.
    Na tą chwilę dajesz przykład i mocno się denerwujesz na kontrprzykład, bo zależy ci wypromowaniu akurat twojego zauroczenia do waluty która może mocno zaszkodzić i uzależnić. Nie wiem jak tam u ciebie ale nam w Polsce zależy na niezależności finansowej.
    Widzę, że tobie raczej zależy na utracie niezależności i instrumentów obrony przed ewentualnym kryzysem. Hipokryzja z ciebie bije z jednej strony drzesz się z KODem o demokracji (gdzie wiemy, że dokładnie na demokracji to im nie zależy) a z drugiej strony nawołujesz do instrumentów które zblokują samostanowienie finansowe.

    4 1 Cytuj
  • 27 lis 2019

    Poza tym był wątek oddzielny o EURo ale chyba liczysz, że nikt go nie pamięta gdzie zostałeś przejechany EURowalcem. A tutaj masz do poczytania:
    https://wgospodarce.pl/opinie/60504-euro-to-ekonomiczna-katastrofa

    https://forsal.pl/artykuly/1402002,w-euro-jak-w-raju-wspolna-waluta-zamiast-pomagac-utrudnia-dzis-rozwoj-wielu-krajow.html

    2 4 Cytuj
  • 27 lis 2019

    No cóż, mogę tylko wyrazić radość ze Grecja i Portugalia przyjęły euro bo wg. teorii autora gdyby nie przyjęły rozwijali by się dwa razy szybciej a to znaczy ze dzisiaj byliby dwa razy lepsi od nas. Czyli gonienie najbiedniejszych państw UE byłoby gonieniem własnego ogona. Dalej bylibyśmy dwa razy biedniejsi.
    Czyli euro pracuje za nas i dla nas?

    2 2 Cytuj
  • 28 lis 2019

    Bredzisz.....

    1 4 Cytuj
  • 28 lis 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Bredzisz.....

    Podrzucasz mi materiał w którym autor mówi, że gdyby Grecja i Portugalia pozostały na swojej walucie, rozwijały by się dwa razy szybciej niż obecnie będąc w euro! Czy ty w ogóle czytasz to co mi przesyłasz, czy tylko nagłówki i na nich się kształcisz ?

    3 3 Cytuj
  • 28 lis 2019

    Ale wiesz, że mi się nie chce z tobą gadać....tu masz 23 strony bez sensu wałkować to od nowa
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/7704,euro-za-i-przeciw,23.html

    2 6 Cytuj
  • 28 lis 2019

    Weź coś na koncentrację, piszemy o twoim artykule z którego przeczytałeś tylko nagłówek a w którym autor pisze, że Portugalia i Grecja rozwijały by się dwa razy szybciej gdyby nie przyjęły euro. Dzisiaj się z nimi zrównaliśmy w rozwoju, więc logika mówi, że byliby dwas razy przed nami.
    Przemyśl to a nie kombinuj jak Banaś.

    4 2 Cytuj
  • 29 lis 2019

    Rozmawiamy o kolejnym wrzuceniu twojego płaczu o EURo w tym temacie. Łazisz po tematach i wiecznie marudzisz o EURo. Prześledź sobie sam te twoje wypociny co chwile. Tak jakbyś chciał podnosić ludziom co chwilę temat jak to źle jest pracując za złotówki, jakbyś chciał utrzymać ten temat przy życiu o cudownych uzdrawiających właściwościach EURo. Opowiadasz pierdoły jak w reklamach o suplementach: nikt nie potwierdził że pomagają i nie ma badań że szkodzą one po prostu są aby pewne środowiska mogły kręcić biznes wmawiając właściwości których nie mają.

    1 6 Cytuj
  • 29 lis 2019

    Nie wiem z kim ty rozmawiasz i o czym, ale w moim tekście było na temat naszego awansu w PKB powyżej Grecji i Portugalii. Porównywałem też gospodarkę: Słowacja, Litwa, Słowenia i Czechy nam uciekają, Słowenia czy Litwa idą łeb w łeb z Czechami a ci pierwsi maja euro a Czechy Koronę, porównałem jeszcze Węgry z Litwą i wykazałem że waluta nie ma przełożenia na sukces, ale nic o miłości do euro nie wspomniałem.
    Cieszyłem się z naszego sukcesu przytaczając tabelkę z poziomem PKB per capita.
    i tylko tyle.
    Jeżeli ty dorabiasz do tego swoją ideologię, trudno- tak już masz, mnie to nie interesuje.
    Tyle w temacie i przytaczam jeszcze raz mój tekst, poświeć mu chwilę czasu a nie kombinuj z nagłówków, bo widzę, że nawet podrzucanych mi artykułów nie czytasz.

    tekst:

    "https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/pkb-per-capita-prognoza-na-2019-polska-w-ogonie-europy/wr99x0x

    Gonimy Europę, wyprzedziliśmy już Grecję i Portugalię, niemniej Słowacja, Litwa, Słowenia i Czechy nam uciekają, Słowenia czy Litwa idą łeb w łeb z Czechami a ci pierwsi maja euro a Czechy Koronę,
    Węgry idą w szeregu z nami a byli najmocniejszą gospodarką w demoludach, Litwa na odwrót była gospodarką porównywalną do nas, i nie przeszkodziło jej euro aby nas zostawić z tyłu i goni Czechy, które były kiedyś dużo przed Litwą. Słowacja z euro dotrzymuje kroku Czechom i Słoweńcom.

    Jak z tego widać przyjęcie euro nie musi spowolnić gospodarki ani zubożyć obywateli.

    *dane PKB per capita.

    W danych narodowych PKB Polska jest na siódmą gospodarką w Europie wyprzedzając Szwecję. (10 mln mieszkańców)."

    2 1 Cytuj
  • 30 lis 2019
    bono napisał/a:

    Nie wiem z kim ty rozmawiasz i o czym (...)

    ja po prostu pamiętam ten temat i brednie
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/7704,euro-za-i-przeciw,23.html
    jest szansa, że ty go nie pamiętasz, doszliśmy już do tego że masz zaniki tego co sam piszesz a raczej piszecie. Byłoby lepiej gdybyś ogarną co który z was pisze.

    1 7 Cytuj
  • 30 lis 2019

    Chcesz zagadać temat, jak to robią politycy w TV.
    Czyli unikasz tematu bieżącego a wyciągasz teksty które były i owszem, ale z bieżącą sprawą czyli oceną PKB Europy, mają się nijak.
    Albo rżniesz głupa, albo już wchodzisz w zawód polityka.
    Ja nie reprezentuję tutaj żadnej partii, w przeciwieństwie do ciebie, i mam taki ogląd sprawy na bieżąco jak zwykły obywatel. Więc nie dziw się że nie reprezentuje jednej ustalonej przez wodza linii. Ja nie mam wodza. Raz podoba mi się wódz z tej partii, a drugi raz z innej. Nie chodzę na zebrania i nie uczestniczę w publicznym życiu politycznym.

    Nie wymagaj więc ode mnie abym ci stawił czoła jak rasowy polityk, czy dla takich polityków jak ty- przeciwnik a nawet wróg.
    Takim nie jestem, bo politykę obserwują tylko z mediów, nie mam spotkań ani zebrań, nikt mi nie daje instrukcji odpowiedzi na pytania i nie przychodzą do mnie sms z treścią zadaną na dany dzień.
    Jeżeli ci sprawiłem zawód, że nie masz po drugiej stronie wroga z innej partii, to jest mi bardzo przykro. Nie mam też poczucia winy, że nie głosowałem na PiS.

    6 3 Cytuj
  • 30 lis 2019

    Wszystko zostało powiedziane w temacie linku który ci podesłałem : czyli nie teraz, nie ma potrzeby, nie jest tak różowo. To ty odgrzebujesz non stop i to chyba celowo nie we właściwym temacie. Chcesz kogoś zainteresować oprócz siebie?

    3 8 Cytuj
  • 30 lis 2019

    Zostawiam cię z tym, to problem dla polityka a to twój drugi zawód.

    5 2 Cytuj
  • 1 gru 2019

    Zostaw jeszcze parę durnych odgrzewanych kotletów w dziale nie tym co potrzeba i będzie już do końca super.

    3 7 Cytuj
  • 4 gru 2019

    No to się Banaś Jarkowi postawił, oby to nie było zaraźliwe.

    4 3 Cytuj
  • 14 gru 2019

    Merkel broni PiS, Macron odwrotnie.
    Tusk jadł z ręki Merkel, Merkel je z ręki PiS.
    Nie jest źle, Kazimierz wielki oddał Czechom Śląsk, PiS
    robi z Niemiec wasala.
    Aż miło żyć w tych czasach.

    1 1 Cytuj
  • 15 gru 2019
    bono napisał/a:

    Aż miło żyć w tych czasach.

    Też się cieszę, że wróciłeś......nie masz większych problemów? Kastę sędziów rozbijają :-) tzn chcą wprowadzić jak u Niemaszków, aż się dziwię że nie krwawisz w tym temacie.
    A co do Macrona cóż - sorry ale odbieram go jak ciebie, z wielu podobnych powodów.
    Trudno się mówi, nie należy się skupiać na pierdołach tylko robić swoje.

    2 6 Cytuj
  • 15 gru 2019
    Vivaldi napisał/a:

    A co do Macrona cóż - sorry ale odbieram go jak ciebie, z wielu podobnych powodów.
    Trudno się mówi, nie należy się skupiać na pierdołach tylko robić swoje.

    Makaron przy tobie to harcerz.
    Wszyscy ludzie PiS wydają się być posłankami niebios.

    4 1 Cytuj
  • Pietja 16 gru 2019
    bono napisał/a:

    Makaron przy tobie to harcerz.
    Wszyscy ludzie PiS wydają się być posłankami niebios.

    Tu się z tobą prawie zgodzę. Dodałbym jeszcze, że wszyscy ludzie z Platformy to świadomi lub jeszcze nieświadomi pensjonariusze lokali psychiatrycznych.

    1 7 Cytuj
  • 16 gru 2019
    Mohikanin napisał/a:

    Tu się z tobą prawie zgodzę. Dodałbym jeszcze, że wszyscy ludzie z Platformy to świadomi lub jeszcze nieświadomi pensjonariusze lokali psychiatrycznych.

    Pełna zgoda. PiS to naród wybrany.

    Dodałbym. że nie tylko wszyscy ludzie z Platformy to pensjonariusze...
    każdy kto kolejno zagrozi PiS będzie miał taką etykietę przypisaną, zwłaszcza ten kto w tej roli zastąpi PO.
    Ja bym nawet porównał Tuska do Judasza a Kaczyńskiego do św. Piotra.
    Wydaje się że PiS jest ramieniem Boskim i walczy z niewiernymi.

    * "Teraz wiatr wieje w żagle konserwatystów, dmuchają w nie Amerykanie, Chińczycy, Rosjanie, a także Kaczyński, w związku z czym Orban ich popiera. Ale Węgry to inny kraj niż Polska. Świecki, liberalny, ze związkami partnerskimi, legalną aborcją. Gdy nawet profideszowscy Węgrzy widzą te wycieczki klubów Gazety Polskiej, tych rozmodlonych fanatyków rozdających im ulotki z wezwaniem do koronacji Chrystusa na króla Węgier, to trochę nie wierzą, co to za średniowiecze do nich przyjechało gdzieś z niesamowitych głębi dziejów. W głowy się pukają."

    * Fragment z wywiadu z autorem książki VIA Carpatia.

    4 2 Cytuj
  • 17 gru 2019

    Jarek Polskę zbaw!

    1 Cytuj
  • 18 gru 2019

    " ten rok powinien zamknąć się z ok. 430 km oddanych tras szybkiego ruchu. Pod tym względem będzie to najlepszy wynik po roku 2012, w którym oddano rekordowe ponad 570 km dróg ekspresowych i autostrad."

    1 Cytuj
  • 18 gru 2019
    Vivaldi napisał/a:

    noooo to możesz mnie cmoknąć w ....... pierścień ;-)

    Zwróć się do kogoś kompetentnego do realizowania twoich potrzeb.

    5 Cytuj

Odpowiedz