Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 7 wrz 2020
    dirty_affair napisał/a:

    Nie wiem co ty masz do działań policji, jeśli jakiś zboczeniec czy jak ty go tam nazywasz gej, złamie prawo to ma chodzić bezkarnie?

    Bo jak leją Margot to jest źle ale jak Margot leje to jest obrona :-)
    Zachowanie bono mi margot przypomina jest byle być byle irytować :-)))

    1 3 Cytuj
  • 7 wrz 2020
    jon snow napisał/a:

    Dlaczego jasko krakow tak bardzo rozni sie w pogladach od vivaldiego, no bo jest troche bardziej rozumny.

    zawsze dowartościowujesz się sam? No to mi ciebie żal, ale może jeszcze poznasz kogoś kto cie doceni :-))) poza sobą samym :-)

    2 2 Cytuj
  • 7 wrz 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Zachowanie bono mi margot przypomina jest byle być byle irytować :-)))

    A zachowanie vivaldiego mi przypomina
    Kononowicza, byle jego było na wierzchu.

    7 1 Cytuj
  • 7 wrz 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Dawno powinnismy przyjąc euro-

    Nawet szkoda słów. Nawalili ludziom do głowy że narodowa waluta ma wyższość.
    Ma ale nie w Portoryko, w Tybecie, na Maderze, Canarach , Alasce, Irkucku, Polsce Czechach czy Węgrzech.

    Ma uzasadnienie w Ukrainie. Białorusi, Wenezueli i Bangladeszu, czy Pakistanie.

    Jak byłaby wojna kto inwestowałby w pln koronę czy forinta? Posiadacz euro czy USD?

    6 2 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    No mi się też wydaje, że nie przyjęcie Euro, to był błąd ekonomiczny. Uparty Polak, nie oznaczał, Polak mądry roztropny. Historia wszystko zweryfikuję kiedyś, w zasadzie historia sama się piszę z pokolenia, na pokolenie. Te nasze rozważania i tak są jak by włożyć nóż w masło, i nic z tym nie robić, czyli jałowe. Natomiast ja się nie zgodzę z tym, że naród Polski, jest głupi, naród Polski jest mądry, tylko trafia na nie odowiednie Rządy, i specyficzne wyobraźnie "nie których" rządzących. Tło różnicy charakterowej w tym co oglądamy w mediach, jest taki, jaki od zawsze oglądaliśmy, czyli podział charakterów, i różnica zdań. Codzienność w życiu każdego obywatela. Tyle, że w dzisiejszych czasach, 21 wieku, nie ma czasu, ani nawet ochoty wracania, do czasów historii. Jak ja widzę Dudę, przemawiającego na wiecu, o Zbrodniach Katyńskich, o drugiej wojnie światowej, żygać mi się chce. On mi sprawia wrażenie, jakby na siłę, od czasów kiedy PiS wspiął się na drabinę, władzy, chciał Polaków zmobilizować do obrony przed Niemcami, Ruskami etc. On to mową swoją wygłasza, mową nienawiści. On wywołuję historię. Ja nie wiem, kiedyś myślałem, że on szuka mobilizacji przed 3 Wojną Światową, ale jaką?, o to jest pytanie. On cheba nie musi Polakom, pokazywać historii, każdy ją w stopniu choć minimalnym zna. Nie przyniesie to mobilizacji społeczeństwa, opór jest duży, bo Polacy zapomnieli, a Rząd przypomina i zaznacza. Tu jest, ta wielka różnica. To się musi zmienić.

    2 Cytuj
  • Janek Sal 7 wrz 2020
    jon snow napisał/a:

    No mi się też wydaje, że nie przyjęcie Euro, to był błąd ekonomiczny. Uparty Polak, nie oznaczał, Polak mądry roztropny. Historia wszystko zweryfikuję kiedyś, w zasadzie historia sama się piszę z pokolenia, na pokolenie. Te nasze rozważania i tak są jak by włożyć nóż w masło, i nic z tym nie robić, czyli jałowe. Natomiast ja się nie zgodzę z tym, że naród Polski, jest głupi, naród Polski jest mądry, tylko trafia na nie odowiednie Rządy, i specyficzne wyobraźnie "nie których" rządzących. Tło różnicy charakterowej w tym co oglądamy w mediach, jest taki, jaki od zawsze oglądaliśmy, czyli podział charakterów, i różnica zdań. Codzienność w życiu każdego obywatela. Tyle, że w dzisiejszych czasach, 21 wieku, nie ma czasu, ani nawet ochoty wracania, do czasów historii. Jak ja widzę Dudę, przemawiającego na wiecu, o Zbrodniach Katyńskich, o drugiej wojnie światowej, żygać mi się chce. On mi sprawia wrażenie, jakby na siłę, od czasów kiedy PiS wspiął się na drabinę, władzy, chciał Polaków zmobilizować do obrony przed Niemcami, Ruskami etc. On to mową swoją wygłasza, mową nienawiści. On wywołuję historię. Ja nie wiem, kiedyś myślałem, że on szuka mobilizacji przed 3 Wojną Światową, ale jaką?, o to jest pytanie. On cheba nie musi Polakom, pokazywać historii, każdy ją w stopniu choć minimalnym zna. Nie przyniesie to mobilizacji społeczeństwa, opór jest duży, bo Polacy zapomnieli, a Rząd przypomina i zaznacza. Tu jest, ta wielka różnica. To się musi zmienić.

    w zgodzie z powyższym - lecz niedawno mielismy szanse cos zmienic ? a historia na nowo sie pisze wykreslając niewygodnych , nie udzielając głosu włodarzom miast w ważnej uroczystosci, obrażając sąsiadów na prawo i lewo udając ze bardzo martwimy sie o Białoruś itd .....bunczuczna mina na wszystkich uroczystosciach z udziałem adriana przypomina wygrażanie Benito Mussoliniego obym sie mylił

    4 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    To taktyka z PRL. Już kiedyś to pisałem, że chłopcom z PiS PRL pasował tylko na ich warunkach. Zazdrościli ówczesnym notablom pozycji i marzenia realizują teraz, kopiując znaczna cześć tamtych praktyk.
    Do takich należy wyselekcjonowanie wroga, pokazanie go i walka z nim.
    Ludzie to kupują bo widza w PiS e kowboja, takiego Łukaszenke z przed 20 lat. Chroni. rozdaje emerytury i wskazuje wroga oraz „prawdziwego” sojusznika.
    Wódz i opiekun w jednym plus opaczność po jego stronie.
    Tu psikusa wyrządziła korona, ale po odejściu pandemii, znajdzie się płaszcz który ochronił rodaków.

    10 1 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    O właśnie bono. Tak to właśnie teraz wygląda. To co napisałeś, trafia w mój punkt rozumowania. Vivaldi, nie potrzebuję, żebyś Ty mnie dowartościowywał. Margot, to jest tylko jakaś tam osoba, nie ważna jaka, student, albo studentka czegoś tam. Trochę może nie zbadana, ale jej ruch, odbił się echem. Wiesz, nie musisz się z nią identyfikować. Szczerze?, sam jej do końca nie rozumiem, za to wydaje mi się, że sposób działania, słuszny, tobie się wydaje, że trzeba tej osobie kaganiec założyć. Drogi Panie, nie te czasy. Stop Tvp, tyle Ci powiem. W "Tvp" powinni wieczorynki serwować, punkt 19:00, Telexpress, jak to było dawniej, a nie Trzaskowskiego przy oczyszczalni Czajka, a przy nim piekarza, który pieprzy farmazony z ust prezesa.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    Vivaldi. Brzydko teraz powiem, ale warta tego sytuacja, tak na prawdę, mam gdzieś Twoje zarzuty. Jesteś nie poważny pisząc takie rzeczy w moją stronę. Odwracając moją osobę do Twojej. Czy wiesz, że mnie to na przykład nie obchodzi, co dla Ciebie jest Twoim własnym "dowartościowaniem się". :). My tu tylko piszemy.

    3 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    jon snow
    Dzieki.
    Oglądam ciekawe Opole i tchórzostwo tej ekipy jest porażające. Komuna puszczała na scenę Laskowika, Smolenia,
    Kaczmarka i innych kabareciarzy śmiejących się z władzy.
    Obieca ekipa wpuściła Dańca żeby obśmiał Milika.
    Jacy są żałośni. Jak nieszanowani profesorowie w LO , którzy tępili żarty na swój temat.

    13 1 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    Ja w calosci rozumiem to co tutaj piszesz. Nie którzy nie rozumieja. No i coż...Najlepsza obrona, jest atak. Vivaldi takie coś uznaje :p.

    2 1 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    może to terroryści z Warszawy :-)))
    wy tu normalni jesteście? to jakiś blog zakręconych inaczej? Przecież tyle krwi co tu upuściliście, odchodziliście już kilkaset razy, gasiliście światło i znów jesteście ? :-))))

    1 6 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    My mamy odchodzic?. Nie my nie gorszy sort.

    1 1 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    Ją bym stąd poszedł, tylko jak włącze przeglądarke wiadomości w smartfonie i laptopie, widzę ich Zalewską, Macierewicza, i tych innych, nie ich oglądać a sami się pojawiają. Cheba nie spukam laptopa w kiblu, i tak to nic nie da. Nie ja piszę o nich artykuły.

    1 1 Cytuj
  • 8 wrz 2020

    Wiesz, że nie miałem takich problemów, jak ktoś inny się mi pojawiał, a tu klops. Budzisz się właczasz laptopa telefon, cyk "twarz" Dudy, myslisz o nie. To on?, a no to on. To dobranoc, facet psuje mi wyobraźnie.

    1 1 Cytuj
  • 8 wrz 2020
    Vivaldi napisał/a:

    może to terroryści z Warszawy :-)))
    wy tu normalni jesteście? to jakiś blog zakręconych inaczej? Przecież tyle krwi co tu upuściliście, odchodziliście już kilkaset razy, gasiliście światło i znów jesteście ? :-))))

    Kochany, dla takich jak ty stachanowców, warto tu być. Praca nad człowiekiem i jego wyzwoleniem ideowym, to praca od podstaw. Z dnia na dzień z Vivaldiego nie zrobisz człowieka otwartego na różne idee, otwartego i myślącego, bez narzuconych z góry idei.
    Żeby wyzwolić ludzi z grupy Mansona należało by, wyizolować tych ludzi na bezludnych wyspach. Nie zrobiono tego i popełnili zbiorowe samobójstwo, ale wierni do końca swojemu guru.
    Ciebie wyzwolić z opętania PiS, nie uda się z dnia na dzień. Może nawet się okazać że oddasz życie ze słowami niech żyje PiS i jego guru, Jarek.
    Może nawet po śmierci Jarka na grobie w zimie wyrosną róże i zacznie być czczony, zbudują mu mauzoleum.
    Tego nikt nie wie do czego ten kult doprowadzi.
    Dlatego warto pracować na jednego nawróconego.

    20 1 Cytuj
  • 8 wrz 2020
    bono napisał/a:

    jon snow
    Dzieki.
    Oglądam ciekawe Opole i tchórzostwo tej ekipy jest porażające. Komuna puszczała na scenę Laskowika, Smolenia,
    Kaczmarka i innych kabareciarzy śmiejących się z władzy.
    Obieca ekipa wpuściła Dańca żeby obśmiał Milika.
    Jacy są żałośni. Jak nieszanowani profesorowie w LO , którzy tępili żarty na swój temat.

    Wczoraj oglądałem Opole , Józef Skrzek i pozostali muzycy.
    To była dobra robota. Chyba Kurski chciał przykryć swoje wieśniactwo po całorocznym disco polo.

    12 1 Cytuj
  • 8 wrz 2020

    Donald Tusk popiera korupcję w Bułgarii.
    I roztoczył płaszcz ochronny nad premierem Bułgarii.
    To z wiadomości tvp1.
    Kurba, co będzie jak kiedyś tego Tuska w Brukseli zabraknie?
    No chyba że o to chodzi, taka Polska bezinteresowna zazdrość niskich ludzi.
    Sam nie zjem i drugiemu nie dam.

    14 1 Cytuj
  • 10 wrz 2020

    Kurski, a to nawet nie chodzi o Kurskiego, i Jego disco polo. Tam są kryjodupy, i sobie nawzajem tyłki myją. Tylko niefortunnie mieszają w to obywateli. Podstawa to hasło, platforma kradnie, Jarek Polskę wyzwoli z niedoli. Tego nie powinno być, Ludzie wybrali.

    2 1 Cytuj
  • 11 wrz 2020

    Hej chłopaki co tu tak cicho ? Kupujcie futra z norek, Jarek zamyka fermy, ostatni dzwonek na futerko :)

    1 2 Cytuj
  • 12 wrz 2020

    a o czym ma obecnie rozmawiać lewak z lewakiem? Już sobie chyba wszystko powmawiali jeden drugiemu :-) bono jest tu tylko po to aby irytować, temat nie ma znaczenia. Może przelewu nie dostał z trollowni? Kto to wie?

    3 4 Cytuj
  • 13 wrz 2020
    Vivaldi napisał/a:

    a o czym ma obecnie rozmawiać lewak z lewakiem? Już sobie chyba wszystko powmawiali jeden drugiemu :-) bono jest tu tylko po to aby irytować, temat nie ma znaczenia. Może przelewu nie dostał z trollowni? Kto to wie?

    Używasz terminów o których nie masz pojęcia.
    Co wg ciebie jest lewicą, prawicą?
    Bo rozdawanie pieniędzy nie czyni z lewicy-prawicy, nawet jak powołuje się na koalicję z kościołem.
    Mnóstwo rządów lewicowych współpracowało z kościołem i to nie czyniło ich prawicą.
    To że ty nazwiesz się prawicą to nie powód żeby ci w to wierzyć.
    Prawica-
    "Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wspieranie gospodarki wolnorynkowej, ochrona własności prywatnej, wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych oraz szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii społecznej"

    Lewica-
    "Termin wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej , kiedy to w Zgromadzeniu Narodowym przedstawiciele szlachty, arystokracja i duchowieństwo zasiadali po prawej stronie sali, zaś po lewej politycy żądający przemian społecznych i politycznych, w tym sekularyzacji i wprowadzenia republikańskiego ustroju.

    Określenie lewica przez cały XIX w. było kojarzone z ugrupowaniami republikańskimi i socjalistycznymi. Termin prawica-lewica zaczął być szerzej używany w okresie hiszpańskiej wojny domowej lat 30. XX wieku"

    To co buduje PIS, nie zostało zdefiniowane, to coś to ni pies ni wydra. Rozdawnictwo ,nacjonalizacja, i koalicja z kościołem (nie mylić z religią), bo religia jest tylko narzędziem dla osiągnięcia celu.
    Ja to nazywam socjalistycznym feudalizmem religijnym. Czyli socjalizm dla mas a feudalizm dla elit.

    13 1 Cytuj
  • 14 wrz 2020

    oooo JEST !!! Pierwszy troll Miasto Info :-)
    Bono taka propozycja : podrzesz łacha z wylajtowanego Rafałka :-) ja miałem ubaw

    1 1 Cytuj
  • 15 wrz 2020
    Vivaldi napisał/a:

    oooo JEST !!! Pierwszy troll Miasto Info :-)
    Bono taka propozycja : podrzesz łacha z wylajtowanego Rafałka :-) ja miałem ubaw

    To ja mu od razu podpowiem:
    Rafau, może i to jest Twoje miasto ale kamienice to na pewno są Hani.

    2 1 Cytuj
  • 15 wrz 2020

    Rafałek, czy inny nie Rafałek.....
    Którykolwiek, nie będący z obozu panującego, będzie miał przejebane.
    Dwór, mu przyprawi rogi, lub pokaże go bez spodni. jak pluje itd.
    Rządowa Ekipa od kompromitacji złapie go jak chrapie, puszcza bąki, jak się drapie w niewłaściwe miejsce, jak klnie, jak jest nawalony itd.
    Cokolwiek co spowoduje zamianę na swojego żołnierza.
    Zaś żołnierze mianowani przez panujący obóz, nawet na jachcie w służbie obcemu biznesowi, będą przedstawiani jak anielski orszak.
    Wszystkie autorytarne rzadu tak mają i z tym należy się pogodzić, jak społeczeństwo np. Wenezueli, gdzie prezydent też został wybrany demokratycznie.

    Autorytarne rządy robią tez kupę dobrej roboty, a wiec coś za coś.
    Byle finał nie był jak u Adolfa z przedziałkiem po prawej stronie.

    Vivaldi napisał/a:

    oooo JEST !!! Pierwszy troll Miasto Info :-)
    Bono taka propozycja : podrzesz łacha z wylajtowanego Rafałka :-) ja miałem ubaw

    Mógłbym to robić o co tak pięknie prosisz, ale robi to rządowa ekipa
    24 h / dobę i trudno z nimi konkurować.
    Czym że jest Bono z 17 tys Myślenic przy ekipie zawodowych propagandzistów nadających ze stolycy w tv, radiach, w sieciach, politykach, naszych dziennikach, polskich gazetach, niedzielach, z parlamentu i ambon.

    Za wysoko podniesiono poprzeczkę,
    albo swoim walą tyle dopingu, że zbliżyć się do nich o chlebie z masłem, nie sposób.

    5 1 Cytuj

Odpowiedz