Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 29 paź 2020

    Przypominam ci towarzyszu że od dzbanów to ty zacząłeś... Więc co się dziwisz???? To raz.... A wiarą i kościołem to się teraz nie zasłaniaj bo nikt w Myślenicach do kościoła nawet się nie zbliża.... To dwa..... Zresztą pewnie sami w ramach prowokacji po ścianach żeście kazali.....

    7 1 Cytuj
  • 29 paź 2020

    Mazali oczywiście miało być.....

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 30 paź 2020
    dirty_affair napisał/a:

    Jak Ci się podobała parodia z tragedii Grudnia `70 ? Niesienie kukły nawiązującej do zastrzelonego Zbyszka Godelwskiego
    https://m.trojmiasto.pl/tv/Niesli-kukle-na-drzwiach-w-Gdyni-28-10-2020-video-49007.html

    KAŻDA PARODIA TO TYLKO PARODIA- oby to co tam było parodią nie zdarzyło się w realu.

    pierwzsy raz to widze i mnie sie nie podoba ale o gustach sie nie dyskutuje

    2 Cytuj
  • 2 lis 2020

    PiS gryzie paluchy, aby Trump pozostał na krześle. Od kiedy PiS rzucił nas w objęcia Trumpa jako protektorat USA. jesteśmy wilgotni na myśl, co USA zrobią z PiS, gdy USA będzie rządził demokrata.

    Będziemy już wrogiem wszystkich.

    11 3 Cytuj
  • Janek Sal 17 lis 2020

    powoli monolit nam sie kruszy - kropla drąży skały na razie jeden ale jutro ma ich być więcej- czekam na to ...............

    5 Cytuj
  • 18 lis 2020

    Wygląda na to że wybraliśmy niewłaściwą Unię Europejską. Ta unia to wiele państw które myśli bardzo podobnie my -wchodząc do unii też myśleliśmy bardzo podobnie ale po zmianie rządzących nasi rządzący są już w tej chwili inaczej myślącymi. Ta UE do której my teraz należymy to nie jest nasza bajka, oni są niezależni od Watykanu niezależni od religii, są praworządni i mają swój sposób myślenia o wolności o demokracji i o równości społecznej, my mamy swoje ideały podobne do tureckich które odróżniają nas od pozostałych państw UE ponieważ w większości państwa te, te nasze obecne ideały miały jakieś 100 lat temu i już odrzuciły tamte ideały bo uznały że są błędne . Wyszły z tych naszych współczesnych ideałów zrobili u siebie rewolucję odłączenia się od zależności od Watykanu i od rządów kościelnych. My wzorem państw wyznaniowych uważamy że czołową rolę w naszej organizacji życia ma odgrywać kościół. Kościół też jest cichym przywódcą i rozdającym karty. My na to w Polsce się godzimy Unia na takie rozdawanie przez religijne ugrupowania kart się nie godzi i to jest niestety problem.
    Będziemy musieli z tej unii wyjść ponieważ ta unia ma zupełnie inną wizją życia.
    My bardziej teraz powinniśmy poszukać innego partnera ponieważ Węgry co maleńkie państewka które nie bardzo nami jest stanie w pomóc.
    Takim dobrym partnerem dla nas to byłaby silna Turcja kraj który też nie jest w Unii Europejskiej a jest potężny gospodarczo i militarnie i religijnie więc mając mimo wszystko inne religie moglibyśmy znaleźć wspólny język.
    I tutaj wspólnie z Turcją z potęgę ponad 100mln moglibyśmy zbudować przeciwwagę dla Unii Europejskiej i Rosji.
    Będąc we wspólnym sojuszu militarnym i mając tych samych niechętnych nam, sąsiadów.

    2 2 Cytuj
  • 18 lis 2020

    @bono nie zgodzę się do końca. Polska ze względu na położenie i dość specyficzną historię była przez większość swego istnienia na rozdrożu zarówno religijnym jak i ideologicznym. Miejsce styku kultur orientu, wschodu oraz zachodu. Po zmianie ustrojowej w latach 90 mocno zwróciliśmy się ku zachodowi i to jest trend który ciągle rośnie - widać choćby jeśli chodzi o cyfryzacje i digitalizacje. Problemem który aktualnie nas dotyka jest spora przepaść jeśli chodzi o wartości i przekonania obozu rządzącego oraz znacznej grupy wyborców, którzy ciągle pamiętają socjalizm w Polsce. Zwracanie się ku krajom autorytarnym takim jak Turcja nie jest rozwiązaniem - jest powrotem reżimu.

    Polska demografia mocno kuleje, jedyną opcją na zachowanie systemu emerytalnego - jeśli ma zostać w obecnej formie - jest dopływ nowych rąk do pracy bądź zwiększenie dzietności - ten sam problem ma stara Europa - stąd dopuszczenie imigrantów.

    Przypadek Francji, Niemiec i Szwecji jest może bardzo jaskrawy, ze względu na dominacje pewnych narodowości przyjezdnych i wysoką dzietność w ich rodzinach - ale dla obecnych 30-40 latków to praktycznie jedyna opcja na zachowanie "znośnej" emerytury i funkcjonowania kraju.

    3 Cytuj
  • 18 lis 2020

    Banitta
    Zgoda pełna z tym co piszesz. I ja byłem za tą opcją która przyświecała nam przy decyzji wstąpienia do UE z jej wartościami.
    Ale ja jestem teraz w mniejszości, bo kierunek naszego rządu ma poparcie większości.
    I rząd ma glejt by wyprowadzić nas z UE, albo UE sama z nas zrezygnuje, bo jest im z nami nie po drodze.
    A więc musimy mieć na ten zabieg swoją alternatywę. Słowacja, Czechy, Chorwacja i cała reszta, poza Węgrami jak widać nie kupuje naszych argumentów, więc to nasz problem który musimy jakoś rozwiązać sami. Dlatego to co piszę w poprzednim poście wydaje mi się być logiczne.
    Turcja ma prawie 90 mln mieszkańców z nami to 130 mln. Rosja ma 150 mln, a gospodarki Turcji i Polski razem, są mocniejsze od gospodarki Rosji. Potencjał militarny Turcji jest OK,
    my też budujemy militaria. Oba państwa są w NATO razem z USA i pozostałymi.
    Wartości religijne choć w różnych religiach, mamy podobne.

    1 Cytuj
  • 18 lis 2020

    @bono nasza gospodarka wraz z Turcją (gdybyśmy opuścili Unię) nie była większa od rosyjskiej. Polska w większości eksportuje swoje zasoby i usługi. W top10 największych kontrahentów dla Polski znajdują się obecnie 3 kraje z poza UE - są to kolejno Wielka Brytania, Rosja i Stany. Wyjście z Unii dla znacznej większości firm będzie kolejną kłodą, która zdestabilizuje gospodarkę. Mówię tu o branży IT, szczególnie software house'ach, które w zdecydowanej większości świadczą usługi dla Skandynawii, krajów DACH czy też zachodnich korporacji, jak również o producentach - w tym żywności, gdzie EOG daje spore możliwości. W przypadku utrudnienia przepływu towarów, gospodarka mocno wyhamuje, a nie jesteśmy w sytuacji zarówno finansowej jak i politycznej która nam na to pozwoli, chociażby w okresie transformacji. Trzeba pamiętać również o wszystkich pożyczkach Unijnych, które w momencie wyjścia stałyby się wymagalne, Polska ma ujemny bilans wpłat do budżetu.

    2 Cytuj
  • 18 lis 2020

    Więc musielibyśmy skończyć z polityką dechrystianizacji Europy, a na to się nie zanosi.
    Musielibyśmy przyjąć standardy europejskie, nie różniące nas od pozostałej UE,
    a jest veto, czyli takich standardów nie przyjmiemy, i jest pat.
    A to dopiero początek naszych fanaberii. Czy oni to na dłuższą metę zniosą?

    1 Cytuj
  • 20 lis 2020

    No koniec świata..... Prezes nasz ukochany, słoneczko nasze powiedział, że Polska nie jest krajem praworządnym........ Patrzcie nawet polityk powie prawdę ..... Cuda !!!! Cudeńka !!!
    Ciekawi mnie interpretacja tego dzbanuszka od dzików i żołędzi.......

    8 Cytuj
  • 20 lis 2020

    To ze praworządni nie jesteśmy to widza wszyscy. Tu nie ma sporu. Tylko niektórym wydaje się, ze lepiej dostać 13 emeryturę niż myśleć o praworządności.
    A my w swej dobroduszności widzimy większe potrzeby innych.. I te pieniądze z UE oddamy innym którym te pieniądze są potrzebne. My mamy małe potrzeby to tych pieniędzy nie godzi się nam przyjmować. Są państwa których potrzeby są dużo wyższe niż nasze.
    Np Holender czy Austriak musi być co roku na Florydzie, a nasza potrzeba jest kwatera u Staska w Poroninie. Taki jeden z drugim Europejczyk, musi mieć duże mieszkanie z nam wystarczy 50 m2.
    Tak ze gdy oddamy te pieniądze potrzebującym, poczujemy się dowartościowani i solidarni.

    2 2 Cytuj
  • Janek Sal 11 gru 2020
    bono napisał/a:

    Obajtek-wszystko mogę.

    https://oko.press/wszystko-moge-obajtek-byly-wojt-pcimia-dzis-prezes-orlenu-kim-jest-czlowiek-ktory-przejal-lokalna-prase/

    Ojczyznę dojną pobłogosław panie ,,,,.....

    4 1 Cytuj
  • 11 gru 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Ojczyznę dojną pobłogosław panie ,,,,.....

    Doją dalej:
    https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/koronawirus-warszawa-ile-kosztuje-sprzatanie-w-szpitalu-narodowym/kwbd4fp,79cfc278

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 21 gru 2020

    Więc dalej o zmianie na lepsze- pisałem kiedys ze moje wnuki wróciły z usa i pobierają naukę w Polsce- OK
    Jako dziadek należy ich zapoznac z jakimiś kartami historii popartej wizerunkiem materialnym np Wawel .
    Więc poszlismy na ten zamek , przed bramą starszy pan z plakietką przewodnika dosyc ciekawie opowiadający za całe 90 pln za 3 osoby oprowadził nas po całym , naprawde całym zamku królewskim .
    Zwiedzających zero wstęp normalnie jest można zobaczyc i usłyszec jesli ktos nie zna, ciekawe historie zwiazane z naszymi Królami i wodzami .

    Najciekawsze momenty zanotowałem czesciowo na tel jako ślad ze bylismy oraz niebywałego odkrycia -
    Wszystkie sarkofagi władców znakomitych stoja i czekają na zwiedzających - bez zadnych dodatkowych zabezpieczen - i jakie zdziwienie gdy weszlismy do krypty naszego świec panie podobno prezydenta wszechczasów JE< Lecha Kaczyńskiego - przy sarkofagu stoi wartownik a ze temperatura była ponizej zera wiec szcząk zbroi był mniej słyszalny jak szczek zębów lub protezy stróza - czy należy sie obawiać czegos jak tak wszyscy miłosciwie panujących kochają - następnym razem wezmę termos z herbatą , moze wpuszcza

    5 Cytuj
  • 8 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Więc dalej o zmianie na lepsze- pisałem kiedys ze moje wnuki wróciły z usa i pobierają naukę w Polsce- OK
    Jako dziadek należy ich zapoznac z jakimiś kartami historii popartej wizerunkiem materialnym np Wawel .
    Więc poszlismy na ten zamek , przed bramą starszy pan z plakietką przewodnika dosyc ciekawie opowiadający za całe 90 pln za 3 osoby oprowadził nas po całym , naprawde całym zamku królewskim .
    Zwiedzających zero wstęp normalnie jest można zobaczyc i usłyszec jesli ktos nie zna, ciekawe historie zwiazane z naszymi Królami i wodzami .

    Najciekawsze momenty zanotowałem czesciowo na tel jako ślad ze bylismy oraz niebywałego odkrycia -
    Wszystkie sarkofagi władców znakomitych stoja i czekają na zwiedzających - bez zadnych dodatkowych zabezpieczen - i jakie zdziwienie gdy weszlismy do krypty naszego świec panie podobno prezydenta wszechczasów JE< Lecha Kaczyńskiego - przy sarkofagu stoi wartownik a ze temperatura była ponizej zera wiec szcząk zbroi był mniej słyszalny jak szczek zębów lub protezy stróza - czy należy sie obawiać czegos jak tak wszyscy miłosciwie panujących kochają - następnym razem wezmę termos z herbatą , moze wpuszcza

    A to mnie zaskoczyłeś.
    Pochówku Kaczyńskich, strzeże wartownik?
    Byłem w Jerozolimie u grobu Chrystusa .
    Tam nie ma żadnej warty ani wartownika.
    Mnich ormiański tylko przysypiał przed grobem.
    To u Kaczyńskich ten wartownik to dla podniesienia kultu zmarłych?
    czy strzeże pochówku przed wrogami narodu?

    Tylko na Kremlu przed mauzoleum Lenina jest podobnie.

    3 3 Cytuj
  • 8 sty 2021
    bono napisał/a:

    A to mnie zaskoczyłeś.
    Pochówku Kaczyńskich, strzeże wartownik?
    Byłem w Jerozolimie u grobu Chrystusa .
    Tam nie ma żadnej warty ani wartownika.
    Mnich ormiański tylko przysypiał przed grobem.
    To u Kaczyńskich ten wartownik to dla podniesienia kultu zmarłych?
    czy strzeże pochówku przed wrogami narodu?

    Tylko na Kremlu przed mauzoleum Lenina jest podobnie.

    Widzisz bono, bo grób Chrystusa w Jerozolimie jest pusty. Chrystus zmartwychwstał :)

    5 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    taki_gość napisał/a:

    Widzisz bono, bo grób Chrystusa w Jerozolimie jest pusty. Chrystus zmartwychwstał :)

    Sugerujesz, że grób Kaczyńskiego mógłby też opustoszeć?

    2 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    bono napisał/a:

    Sugerujesz, że grób Kaczyńskiego mógłby też opustoszeć?

    Sugestia była dziecinnie prosta:
    "Z pustego, to i Salomon nie naleje"...

    1 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Sugestia była dziecinnie prosta:
    "Z pustego, to i Salomon nie naleje"...

    Nie będziesz miał innych bogów przede mną.

    1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    bono napisał/a:

    Nie będziesz miał innych bogów przede mną.

    Z takim pustostanem umysłu? Wątpię.

    1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Z takim pustostanem umysłu? Wątpię.

    Ta sugestia nie dotyczyła ciebie .
    Dwa groby puste. To sugeruje dualizm wiary.

    1 Cytuj

Odpowiedz