Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 12 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Mam sporo znajomych co dostali mandat oczywiscie nie przyjęli go za udział w proteście niestosując sie do odległości od innego protestującego - To było 13 grudnia 2020.
    3 osoby
    28 10 2020 - za udział w protescie bez uzasadnienia 2 osoby znajome otrzymały po 300 pln . jedna zapłaciła druga uniewinniona przez sąd przed swiętami w grudniu .

    mozna i tak - więc za protest też dają blankiet

    Temat rzeka. Jeśli przestrzega sie prawa i obyczajów, to nie ma się czego bać.
    Czy jest to bat na kierowców i cwaniaków? Jest.
    Czy uskuteczni pracę służb, tak.
    Znajomy, znajomego, ktoś tam dostał, nie przyjął, słusznie nie słusznie, o czym my mówimy? O mandatach 100-300zl ? I tym mają się zajmować sądy?

    1 Cytuj
  • Janek Sal 12 sty 2021

    między innymi też tym- chyba ze znowu wejdzie ustawa że sądy zajmują sie powyżej 500 pln -

    Cytuj
  • 12 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Temat rzeka. Jeśli przestrzega sie prawa i obyczajów, to nie ma się czego bać.
    Czy jest to bat na kierowców i cwaniaków? Jest.
    Czy uskuteczni pracę służb, tak.
    Znajomy, znajomego, ktoś tam dostał, nie przyjął, słusznie nie słusznie, o czym my mówimy? O mandatach 100-300zl ? I tym mają się zajmować sądy?

    Diabęł jak zwykle tkwi w szczegółach..... No ale dopóki ciebie to nie trafi to dalej będziesz piał z zachwytu nad durnymi przepisami PiSu......
    Załóżmy taką sytuację.... PiS przegrywa wybory.... oczywiście tak jak w USA wybory są sfałszowane bo PiS nie wygrało... wzburzeni pisowcy wychodzą na ulicę..... Policja aby odkupić winy i podlizać się nowym władzom wypisuje mandaty wszystkim co idą w proteście ulicą choćby za tamowanie ruchu.... Ciekawe co wtedy powiesz ?????

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    Diabęł jak zwykle tkwi w szczegółach..... No ale dopóki ciebie to nie trafi to dalej będziesz piał z zachwytu nad durnymi przepisami PiSu......
    Załóżmy taką sytuację.... PiS przegrywa wybory.... oczywiście tak jak w USA wybory są sfałszowane bo PiS nie wygrało... wzburzeni pisowcy wychodzą na ulicę..... Policja aby odkupić winy i podlizać się nowym władzom wypisuje mandaty wszystkim co idą w proteście ulicą choćby za tamowanie ruchu.... Ciekawe co wtedy powiesz ?????

    PiS juz raz przegrało wybory, czy ludzie wyszli na ulicę? Przegraja to przegrają. Opozycja która przegrywa wszystko po kolei, za każdym razem wyprowadza ludzi na ulicę, i tu jest różnica. O wyborców pis nie musisz się bać, nie będą palić opon czy blokować miast.
    Nie mierz swoją miarą innych.

    4 Cytuj
  • Janek Sal 12 sty 2021

    Przegrała opozycja =-OK ale nie było wówczas wojsk obrony maciarewicza- są bojówki tak samo jak w USA i zaczyna sie batalia - o co sie pytam

    oczywiscie o sfałszowane wybory - temat otwarty, są korespondencyjne , są indywidualne ą powszechne ale nie po nasej myśli więc fałszywe .

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Przegrała opozycja =-OK ale nie było wówczas wojsk obrony maciarewicza- są bojówki tak samo jak w USA i zaczyna sie batalia - o co sie pytam

    oczywiscie o sfałszowane wybory - temat otwarty, są korespondencyjne , są indywidualne ą powszechne ale nie po nasej myśli więc fałszywe .

    Mam rozumieć, że obrona terytorialna to bojówki Macierewicza które w razie przegranych wyborów przez PiS, będą bronić PiS ? ?

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Przegrała opozycja =-OK ale nie było wówczas wojsk obrony maciarewicza- są bojówki tak samo jak w USA i zaczyna sie batalia - o co sie pytam

    oczywiscie o sfałszowane wybory - temat otwarty, są korespondencyjne , są indywidualne ą powszechne ale nie po nasej myśli więc fałszywe .

    Daj spokój nie wytłumaczysz mu tego.... PiS to stan umysłu i tyle.... Szkoda czasu i nerwów. Nadzieja w tym, że w końcu pojawi się jakaś konkretna opozycja, uda się przeprowadzić uczciwe wybory i oderwać ryjek od korytka.

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    Daj spokój nie wytłumaczysz mu tego.... PiS to stan umysłu i tyle.... Szkoda czasu i nerwów. Nadzieja w tym, że w końcu pojawi się jakaś konkretna opozycja, uda się przeprowadzić uczciwe wybory i oderwać ryjek od korytka.

    Czyli przyznałeś że opozycja to dno i czekasz na cud pojawienia się nowej konkretnej opozycji ?
    Podobno Donald Tusk wraca ?
    "wszystko jest stanem umysłu" był taki kawałek.. podkład do dokumentu "lubię zimno" ?

    1 Cytuj
  • 12 sty 2021

    No pewnie, że opozycja jest do du....py.... Niestety, jest prawie tak beznadziejna jak twój ukochany PiS... Nie lubię PO bo wpakowało nas w to bagno jakim jest PiS i tyle... PiS wygrywa bo nie ma konkretnej opozycji przecież wie to każde dziecko. Czy to jakaś sensacyjna wiadomość ????
    Faktycznie nadzieja w Tusku......

    2 Cytuj
  • 13 sty 2021

    Jaką pozycję w świecie ma Kaczyński a jaką Tusk?

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021

    Bono porównujesz gówno do ciastka - w tej kolejnosci napisałeś - tego sie nie da porównać

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Mam rozumieć, że obrona terytorialna to bojówki Macierewicza które w razie przegranych wyborów przez PiS, będą bronić PiS ? ?

    czy przestałbys być ich fanem gdyby to się zdarzyło?

    2 Cytuj
  • 13 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    czy przestałbys być ich fanem gdyby to się zdarzyło?

    Nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię obserwuje, śledzi? ? np tajni agenci Macierewicza ? ?

    Cytuj
  • 13 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    No pewnie, że opozycja jest do du....py.... Niestety, jest prawie tak beznadziejna jak twój ukochany PiS... Nie lubię PO bo wpakowało nas w to bagno jakim jest PiS i tyle... PiS wygrywa bo nie ma konkretnej opozycji przecież wie to każde dziecko. Czy to jakaś sensacyjna wiadomość ????
    Faktycznie nadzieja w Tusku......

    Zwolennicy opozycji są jej lustrzanym odbiciem, przez co nie pomagają odsunąć od władzy PiS. Tak nie dobrze i tak źle ?

    Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię obserwuje, śledzi? ? np tajni agenci Macierewicza ? ?

    nie bądz cyniczny - zadałem proste pytanie więc albo milcz albo odpowiedz -

    Cytuj
  • 13 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    nie bądz cyniczny - zadałem proste pytanie więc albo milcz albo odpowiedz -

    Pytanie dotyczy sytuacji irracjonalnej, więc nie mogę jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Natomiast jeśli PiS przegra wybory to chciałbym aby normalnie oddał władzę, tak jak robił to wcześniej, a fanem pisu nie jestem, co nie znaczy, że ich nie popieram.
    Bardziej obawiam się, co się stanie jak PiS znowu wygra, co wtedy zrobi opozycja? Trzeciej porażki bez rozlewu krwi może nie przełknąć.

    Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021

    ja zadałem to pytanie nie bez powodu - Donald Trumph też jednym wpisem zorganizował wejscie na kapitol własnie takich grup- zostali zidentyfikowani ,
    Ja jestem przeciwnikiem totalitaryzmu, zamordyzmu , obludy ,nepotyzmu , złodziejstwa - i kilku pewnie innych rzeczy - Więc dla tego nie kocham pisu .
    Za poprzedników tez nie było lepiej - ale nie było mnie wstyd jak jade do przyjaciół w Belgii, Norwegii a ostatnio przewodnik po Hawanie zapytał mnie i o tej poprawnosci sądowniczej o kucharce w sądzie najwyzszym ,o ministrze magistrze co poucza profesorów, o prezesie co zdał mature przez sekretarza pzpr , o antku wszechwiedzącym co wraz z biniendą symulował wybuch w tupolewie niszcząc garaż blaszak,itd itd. a co do tych grup maciarewicza tez moje wątpliwosci skupiają sie na taktyce ćwiczeń z bronią w starciach z obywatelem . .Taki film szkoleniowy wypłynął w sieci

    w tej tresci niektóre nazwiska specjalnie z małej .......

    2 Cytuj
  • 13 sty 2021

    Wystarczy, że Kaczyński się przekręci i w PiS będą się tak żarli jak w PO.

    3 Cytuj
  • 13 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    ja zadałem to pytanie nie bez powodu - Donald Trumph też jednym wpisem zorganizował wejscie na kapitol własnie takich grup- zostali zidentyfikowani ,
    Ja jestem przeciwnikiem totalitaryzmu, zamordyzmu , obludy ,nepotyzmu , złodziejstwa - i kilku pewnie innych rzeczy - Więc dla tego nie kocham pisu .
    Za poprzedników tez nie było lepiej - ale nie było mnie wstyd jak jade do przyjaciół w Belgii, Norwegii a ostatnio przewodnik po Hawanie zapytał mnie i o tej poprawnosci sądowniczej o kucharce w sądzie najwyzszym ,o ministrze magistrze co poucza profesorów, o prezesie co zdał mature przez sekretarza pzpr , o antku wszechwiedzącym co wraz z biniendą symulował wybuch w tupolewie niszcząc garaż blaszak,itd itd. a co do tych grup maciarewicza tez moje wątpliwosci skupiają sie na taktyce ćwiczeń z bronią w starciach z obywatelem . .Taki film szkoleniowy wypłynął w sieci

    w tej tresci niektóre nazwiska specjalnie z małej .......

    Mi nigdy nie było wstyd za Polskę, bez względu na to kto rządził i gdzie byłem, zawsze byłem dumny z tego, że jestem Polakiem. Nawet jak myślałem swoje o rządzących, i tak byłem i jestem dumny z Polski.

    3 Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021

    ja nie napisałem ze wstyd mi za Polskę - wstyd mi za tą kaste przy korycie wciskającą wegetarianom kotlet wieprzowy .........i o tym było w powyższym poscie . .nikt mnie nie pyta o historię Polski bo moi znajomi obywatele Belgii byli w Polsce kilkanascie razy i obwiozłem ich co po niektórych zabytkach opowiadając o przeszłosci - wszyscy mnie pytają o różnorodnosc wypowiedzi ...Jeden jest za a za chwile trzeba tłumaczyc ze ok był za ale to przez to że był przeciw.... że niby chcemy tej unii ale jakby co to jest szmatą flaga . ze w kampanii prezydenta urzędujący premier robi za małpe nawołując jakiego to mamy zdolnego kandydata , ze święto niepodległości a tu flagi ze znakami nazizmu - Bóg Honor Ojczyzna a ręka w gescie hitlerowskim ... to jest tematem a nie kraj jakim jerst Polska

    3 Cytuj
  • Anty 13 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Pytanie dotyczy sytuacji irracjonalnej, więc nie mogę jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Natomiast jeśli PiS przegra wybory to chciałbym aby normalnie oddał władzę, tak jak robił to wcześniej, a fanem pisu nie jestem, co nie znaczy, że ich nie popieram.
    Bardziej obawiam się, co się stanie jak PiS znowu wygra, co wtedy zrobi opozycja? Trzeciej porażki bez rozlewu krwi może nie przełknąć.

    Z perspektywy tego jak biznes ledwo zipie i ile ludzi praktycznie bankrutuje nie bałbym się opozycji, tylko rozwścieczonego "ludu", który może nie znieść pauperyzacji oraz biedy.
    Tak negatywnych nastrojów nie pamiętam jak są teraz.

    3 Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021

    CYT- a tu minęła rocznica zamordowania Pawła Adamowicza -która? druga? a nasz morderca krajowy bo musze go tak nazwać nie zrobił niczego w stosunku do sprawcy mordu na wizji . Nie zrobił niczego bo sprawca zalicza się do kręgów bliskich partii rzadzącej. Potrafi wnieść oskarzenie w stosunku do kobiety protestujacej a w stosunku do tego zwyrodnialca nie robi nic,-

    3 Cytuj
  • 13 sty 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Z perspektywy tego jak biznes ledwo zipie i ile ludzi praktycznie bankrutuje nie bałbym się opozycji, tylko rozwścieczonego "ludu", który może nie znieść pauperyzacji oraz biedy.
    Tak negatywnych nastrojów nie pamiętam jak są teraz.

    Jest źle ale było gorzej, zmiany Balcerowicza, potem zielone wyspy Tuska 3x wieksze bezrobocie niż teraz przy covid i praca 3.5,zl za godzinę.
    Nastroje sa bardzo indywidualną kwestią, pamietaj że tak jak mówisz ludzie bankrutowali, biznes padał, a Duda wygrał wybory i co ważne nie z jednym konkurentem a z całą resztą, ludzie głosowali na Rafałka, ale też przeciw PiS oddając na niego głos.

    2 3 Cytuj
  • Janek Sal 13 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Jest źle ale było gorzej, zmiany Balcerowicza, potem zielone wyspy Tuska 3x wieksze bezrobocie niż teraz przy covid i praca 3.5,zl za godzinę.
    Nastroje sa bardzo indywidualną kwestią, pamietaj że tak jak mówisz ludzie bankrutowali, biznes padał, a Duda wygrał wybory i co ważne nie z jednym konkurentem a z całą resztą, ludzie głosowali na Rafałka, ale też przeciw PiS oddając na niego głos.

    za Balcerowicza nie było biznesu - kto nie pamięta nie wie ze zeby kupić 15 l benzyny pb95 stałem całą noc przy klasztornej w Nowej Hucie , stałem dłużej bo od 14 do 19 w dniu poprzednim , podjechałem i 18,45 stacja zamknięta a tankują karetki z Żeromskiego . - wiec szkoda mi było tego stania i zostałem do rana - jedna pieczatka 15 l , były trzy na miesiąc - inflacja szalała - i nie 3,5 za godzine - policz - masz w miesiącu 200 godzin pracy a zarabiałes 36000-45000 zł sobota jedna wolna wprowadził sztywny kurs dolara
    Inflacja w 1989r sięgnęła 500-600 % to nie tak do konca było z tym niezadowoleniem .
    Ludzie mieli poczucie ze może coś sie zmieni a ze było bardzo chujowo to każdy miał nadzieję . bezrobocia tez nie było bo pracowały zakłady HiL POLFA i Budostali było 8 a Montin PKS ludzie dojeżdzali osinkami z odległych miasteczek 36000 pracowało w HiL nie licząc firm pomocniczych - Mój optymizm wówczas był spory .

    1 Cytuj
  • Anty 13 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Jest źle ale było gorzej, zmiany Balcerowicza, potem zielone wyspy Tuska 3x wieksze bezrobocie niż teraz przy covid i praca 3.5,zl za godzinę.
    Nastroje sa bardzo indywidualną kwestią, pamietaj że tak jak mówisz ludzie bankrutowali, biznes padał, a Duda wygrał wybory i co ważne nie z jednym konkurentem a z całą resztą, ludzie głosowali na Rafałka, ale też przeciw PiS oddając na niego głos.

    Nastroje widać chociażby po góralach. I tak nastroje są indywidualną sprawą, ale w którymś momencie szala się przechyli jeżeli rząd nadal będzie rozporządzeniami rządzić. I to nie opozycji należy się bać - bo ta mierna, bierna i leniwa, a zwykłych ludzi, którzy mogą mieć po prostu dość.

    Mówimy o setkach tysięcy ludzi, którzy nie mogą pracować w sklepach, restauracjach, hotelach, siłowniach, saunach, basenach, stokach narciarskich itd.

    Oczywiście możemy obserwować jak się sytuacja potoczy i dopiero z perspektywy czasu ocenić kto z nas ma rację.

    Czaskosiem i Dudom mało kto żyje. Polska żyje teraz bankructwami i problemami całych branż i szczepionkami z burdelem w tle.

    3 Cytuj

Odpowiedz