Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 4 mar 2021
    bono napisał/a:

    Niewiele, niemniej drożeje, a oszędność topnieją, i jak je utrzymać bez straty?

    Mi wychodzi że miesięcznie za prąd zapłacę o ok 8zl więcej, ale z uwagi na obniżkę cen gazu, rachunek prąd + gaz zdrożeje o ok 4-5 zł/miesiąc. Nie wiem czy przełknę podwyżkę i nie będę siedział po ciemku ?
    Dlaczego topnieją? Nie miałeś podwyżki wynagrodzenia?

    4 2 Cytuj
  • 4 mar 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Mi wychodzi że miesięcznie za prąd zapłacę o ok 8zl więcej, ale z uwagi na obniżkę cen gazu, rachunek prąd + gaz zdrożeje o ok 4-5 zł/miesiąc. Nie wiem czy przełknę podwyżkę i nie będę siedział po ciemku ?
    Dlaczego topnieją? Nie miałeś podwyżki wynagrodzenia?

    Piszę o oszczędnościach.
    Bieżące dochody OK. Ale trzeba je szybko wydawać.
    Składasz na dom, masz już tą kasę, a tu dowiadujesz się od wykonawców, że rok temu za tą kasę by ci zbudowali, ale dzisiaj, to niestety nie ta cena.
    I o tym piszę. Ponieważ oprocentowanie oszczędności nie istnieje, więc co roku tracisz równowartość inflacji.

    2 1 Cytuj
  • 4 mar 2021
    bono napisał/a:

    Piszę o oszczędnościach.
    Bieżące dochody OK. Ale trzeba je szybko wydawać.
    Składasz na dom, masz już tą kasę, a tu dowiadujesz się od wykonawców, że rok temu za tą kasę by ci zbudowali, ale dzisiaj, to niestety nie ta cena.
    I o tym piszę. Ponieważ oprocentowanie oszczędności nie istnieje, więc co roku tracisz równowartość inflacji.

    Jeśli ktoś chce budować dom bez dobrej umowy, to niech lepiej nie zaczyna budowy. Po drugie cena rośnie, ponieważ jest tak duży popyt w budownictwie, że trzeba być niespełna rozumu, żeby w tych czasach budować za miskę ryżu, tak ja to było za PO-PSL. Roboty w budowlance jest nie do przerobienia, i to każdy wie. Nie zabronisz nikomu podnosić cen swoich usług jeśli jest na nie popyt. Nie wiem czego Ty wymagasz ? Kolejki są na 2-3 lata do przodu, tak jest źle :)

    2 1 Cytuj
  • 4 mar 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Jeśli ktoś chce budować dom bez dobrej umowy, to niech lepiej nie zaczyna budowy. Po drugie cena rośnie, ponieważ jest tak duży popyt w budownictwie, że trzeba być niespełna rozumu, żeby w tych czasach budować za miskę ryżu, tak ja to było za PO-PSL. Roboty w budowlance jest nie do przerobienia, i to każdy wie. Nie zabronisz nikomu podnosić cen swoich usług jeśli jest na nie popyt. Nie wiem czego Ty wymagasz ? Kolejki są na 2-3 lata do przodu, tak jest źle :)

    No nie wiem czego wymagam?
    Chyba przesadzam lub mam dziwne swoje wymagania.
    Wypada mi się cieszyć z podwyżek i być szczęśliwym, że robotnikom podnoszę statut materialny.
    Ludzie w końcu musza zarabiać dużo.
    Wezmę drugi etat i może dam ludziom to co im się słusznie należy.
    Nie wiem czy wszyscy są tak zadowoleni z podwyżek jak budowlańcy?
    Ale po latach bumu przychodzi czas, gdzie ci sami, proszą się o prace.
    Tak , że trzeba korzystać z okazji. bo po pandemii może być różnie.
    A jak ludzie stracą prace, to i prosqelita minie.

    3 1 Cytuj
  • 4 mar 2021
    bono napisał/a:

    No nie wiem czego wymagam?
    Chyba przesadzam lub mam dziwne swoje wymagania.
    Wypada mi się cieszyć z podwyżek i być szczęśliwym, że robotnikom podnoszę statut materialny.
    Ludzie w końcu musza zarabiać dużo.
    Wezmę drugi etat i może dam ludziom to co im się słusznie należy.
    Nie wiem czy wszyscy są tak zadowoleni z podwyżek jak budowlańcy?
    Ale po latach bumu przychodzi czas, gdzie ci sami, proszą się o prace.
    Tak , że trzeba korzystać z okazji. bo po pandemii może być różnie.
    A jak ludzie stracą prace, to i prosqelita minie.

    A co to robotnik to jakiś gorszy sort ? Tyc chcesz zarabiać dużo, ale pracownik fizyczny już nie ma prawa do godnych zarobków ? hehe sam przyznajesz, że jest bum i to w latach kiedy rządzi PiS, czyli jest dobra zmiana, nawet ją zauważyłeś.

    2 3 Cytuj
  • 4 mar 2021
    dirty_affair napisał/a:

    A co to robotnik to jakiś gorszy sort ? Tyc chcesz zarabiać dużo, ale pracownik fizyczny już nie ma prawa do godnych zarobków ? hehe sam przyznajesz, że jest bum i to w latach kiedy rządzi PiS, czyli jest dobra zmiana, nawet ją zauważyłeś.

    Powiem co do dobrej zmiany, tak:
    Ani PO mi nie przeszkadzało, ani dobra zmiana.
    Przyzwyczajam się do rządzących i tak jak przyzwyczaiłem się do PO, tak teraz przyzwyczaiłem się do PiS.
    Każdy robi to samo i PiS może trwać.
    Z pewnością nie jest to cza na zmiany.
    Nowi nic nie zmienią, a widzę że lewica prze do władzy a ich bym sobie nie życzył.
    Co do zarobków, robotnicy to nie gorszy sort!
    Jest dużo zawodów , które mają głodowe płace i oni też nie są gorszym sportem, mimo że budowlaniec mógłby ich kupić za swoje zarobki.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 mar 2021

    ktoś chciał porównywać Tuska do ? kogo mie napisał - ze paliwo było po 6 złociaków to fakt ale zeby porównywać ciastko z < sory gównem> to tego bym nie zjadł .
    miarą porównania są podobne warunki a te są o 50 % lepsze baryłka ropy po 65 usd a wówczas była 130 usd .
    ktoś wspomniał knura sasina ze miało nie podrozeć a podrozało - cóż z czegoś trzeba było kupic te regionalne gazety.

    ktoś się pyta ile - więc tyle
    Gospodarstwa domowe zapłacą miesięcznie:

    2,30 zł brutto przy zużyciu mniejszym niż 500 kWh rocznie,
    5,51 zł brutto przy zużyciu od 500 kWh do 1200 kWh rocznie,
    9,19 zł brutto przy zużyciu powyżej 1200 kWh do 2800 kWh,
    12,87 zł brutto przy zużyciu powyżej 2800 kWh.
    Mało kto zapłaci najwyższą stawkę. Według naszych obliczeń przeciętna rodzina 2+2 zużywa około 2400 kWh rocznie, a więc zapłaci 9,19 zł na miesiąc.
    i nie ważne ile wazne ze miało nie być

    5 1 Cytuj
  • 4 mar 2021

    A zmieniając temat, chce się być dumnym ze szkół myslenickich a zwłaszcza z geniuszy których wykształciła Szkola Rolnicza na Górnej Wsi w Myślenicach.
    To wielka nobilitacja myślenickiej oświaty.
    Technikum Rolnicze na Górnym Przedmieściu, przejdzie do encyklopedii absolwentów geniuszy.
    Zazdroszczę, jednemu z absolwentów tej szkoły, codziennych laudacji w głównym wydaniu Wiadomości narodowych , jego geniuszu.
    I to jest szczera zazdrość i bezinteresowna

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 mar 2021

    a to matura nie u Osińskiego była????podobno nie sprostał wymaganiom nowotarskim wiec rodzimy dyrektor go przyjął z otwartymi ręcyma

    2 1 Cytuj
  • 4 mar 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Dlaczego topnieją? Nie miałeś podwyżki wynagrodzenia?

    jego pytasz dlaczego topnieją? No toś trafił :-))) gość kiedyś pytał o mieszkanie w Kraku, że niby czy to opłacalne i jakie i w ogóle. Równolegle uskuteczniał skowyt błagalny o EURo w Polsce bo nie chciał płacić za lizaka 3zł tylko 1 euro. Bono się marzy budowlanka z PO budować najdrożej w Europie ale nie wypłacać podwykonawcom, ukręcić na dolomicie, zajumać cement. Nooo ma chłop talent i szczególne postrzeganie słowa oszczędzanie tyle, że teraz dali mu narzędzie będzie się tłumaczył lockdownem albo klasycznie tekstem : "wie Pan ni mom oszczędności bo ten wirus....." :-))) najpierw wszyscy naokoło źli bo podwyżki, potem źli bo za mało zarabiają, potem lockdown i nikt nie zarabia no bo wirus :-))) łazi taki i marudzi wiecznie. Koło niego wpadnie czołg baryłka i napisze, że za Tuska to paliwo po prawie 7zł było tańsze niż obecnie poniżej 6zł no bo baryłka :-) No będziesz tu zdrowy? Jeden lewak nie umie oszczędzać, drugi lewak ma dwie lewe ręce do roboty i siedzą i zrzędzą jak to było kiedyś z cudownie : paliwo po 7zł, za godzinę 5zł, do tego bezrobocie dwucyfrowe no i piniendzy ni ma, nie będzie bo nie było :-)))
    Jest tu kabaret .... :-)
    a tymczasem w tym zarządzanym państwie same problemy, bo jest się czym pochwalić i porównać do lewackiego zarządzania a to dla nich problem
    https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-eurostat-stopa-bezrobocia-w-polsce-najnizsza-w-ue,nId,5086025

    5 Cytuj
  • 4 mar 2021
    Vivaldi napisał/a:

    jego pytasz dlaczego topnieją? No toś trafił :-))) gość kiedyś pytał o mieszkanie w Kraku, że niby czy to opłacalne i jakie i w ogóle. Równolegle uskuteczniał skowyt błagalny o EURo w Polsce bo nie chciał płacić za lizaka 3zł tylko 1 euro. Bono się marzy budowlanka z PO budować najdrożej w Europie ale nie wypłacać podwykonawcom, ukręcić na dolomicie, zajumać cement. Nooo ma chłop talent i szczególne postrzeganie słowa oszczędzanie tyle, że teraz dali mu narzędzie będzie się tłumaczył lockdownem albo klasycznie tekstem : "wie Pan ni mom oszczędności bo ten wirus....." :-))) najpierw wszyscy naokoło źli bo podwyżki, potem źli bo za mało zarabiają, potem lockdown i nikt nie zarabia no bo wirus :-))) łazi taki i marudzi wiecznie. Koło niego wpadnie czołg baryłka i napisze, że za Tuska to paliwo po prawie 7zł było tańsze niż obecnie poniżej 6zł no bo baryłka :-) No będziesz tu zdrowy? Jeden lewak nie umie oszczędzać, drugi lewak ma dwie lewe ręce do roboty i siedzą i zrzędzą jak to było kiedyś z cudownie : paliwo po 7zł, za godzinę 5zł, do tego bezrobocie dwucyfrowe no i piniendzy ni ma, nie będzie bo nie było :-)))
    Jest tu kabaret .... :-)
    a tymczasem w tym zarządzanym państwie same problemy, bo jest się czym pochwalić i porównać do lewackiego zarządzania a to dla nich problem
    https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-eurostat-stopa-bezrobocia-w-polsce-najnizsza-w-ue,nId,5086025

    Tekst z interii OK
    Ale twój.......
    Te objawy po covidzie, niektórzy przechodzą bezobjawowo, ale ślady po nim straszne.
    Niektórym przeszczepiają płuca i wracają do normy. No ,nie wszystkie organu da się jeszcze przeszczepić, niestety.

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 5 mar 2021
    dirty_affair napisał/a:

    że trzeba być niespełna rozumu, żeby w tych czasach budować za miskę ryżu, :)

    Za miske ryżu to lud miał zz ....apierdalać to słowa obecnego premiera a dawnego doradcy Tuska zarejestrowane

    więc rozumu spełna trzeba być i go używać

    5 1 Cytuj
  • 7 mar 2021

    Super ta inwestycja budowy tunelu do Świnoujścia.
    I nie ma znaczenia że inwestycja w 85 proc. jest finansowana ze środków unijnych, a kolejne 15 proc. dopłaca miasto Świnoujście.
    Ważne, że rząd ją wspiera i jej kibicuje.
    Ktoś te środki musiał przecież załatwić.

    7 2 Cytuj
  • 10 mar 2021

    W parlamencie UE debata nad gebelsowską ( wg Sikorskiego) propagandą w mediach polskich.
    Ja tak tych programów tak nie postrzegam.
    To programy „informacja z rozrywką”, czyli humorystyczny przekaz informacji we Wiadomościach i w TVP info.
    Tak to odbieram i nawet brakowało by mi TVP info i Wiadomości.
    Tvp Rozrywka nadaje programy z lat PO PSL i to jest już nudne.
    Kanał powinien zmienić nazwę na Historia rozrywki.
    Bieżące kanały rozrywkowe to jedynie WIADOMOŚCI i TVP info- i niech tak zostanie.

    7 2 Cytuj
  • 12 mar 2021
    bono napisał/a:

    Ktoś te środki musiał przecież załatwić.

    chcesz bono porozmawiać o tych załatwionych (na cacy) środkach?
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/
    drogo? musiało być drogo bo musiało zostać i do tej pory nie jest rozliczone gdzie reszta z dolomitu, gdzie pieniądze nie wypłacone podwykonawcom to nie jest najgorsze jeszcze. Środki środkami, ceny cenami ale to co zrobiono albo się psuje albo rozlatuje, bo od poczatku nie ma winnych i winnych, że nie ma winnych też nie ma. I tak ma wyglądać jak wyglądała ta jakoś(ć) ? Jak można poprawnie wystartować skoro trzeba się wracać i naprawiać, dofinansowywać, budować, poprawiać. To się pytam co to było i gdzie te milionowe środki, kto i jak je nadzorował skoro cała scheda PO POprzednikach się sypie a w najlepszym wypadku wymaga remontu. Może wy już nic nie budujcie .... nigdy

    1 6 Cytuj
  • 12 mar 2021
    Vivaldi napisał/a:

    chcesz bono porozmawiać o tych załatwionych (na cacy) środkach?
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/
    drogo? musiało być drogo bo musiało zostać i do tej pory nie jest rozliczone gdzie reszta z dolomitu, gdzie pieniądze nie wypłacone podwykonawcom to nie jest najgorsze jeszcze. Środki środkami, ceny cenami ale to co zrobiono albo się psuje albo rozlatuje, bo od poczatku nie ma winnych i winnych, że nie ma winnych też nie ma. I tak ma wyglądać jak wyglądała ta jakoś(ć) ? Jak można poprawnie wystartować skoro trzeba się wracać i naprawiać, dofinansowywać, budować, poprawiać. To się pytam co to było i gdzie te milionowe środki, kto i jak je nadzorował skoro cała scheda PO POprzednikach się sypie a w najlepszym wypadku wymaga remontu. Może wy już nic nie budujcie .... nigdy

    Z kimś mnie drogi przyjacielu mylisz z jakimś działaczem pisz

    1 1 Cytuj
  • 12 mar 2021
    bono napisał/a:

    Z kimś mnie drogi przyjacielu mylisz z jakimś działaczem pisz

    jak miło :-)
    po prostu pamiętam jak od kilku lat gasisz światło :-) i tak mnie zastanowiło

    1 4 Cytuj
  • 12 mar 2021
    Vivaldi napisał/a:

    jak miło :-)
    po prostu pamiętam jak od kilku lat gasisz światło :-) i tak mnie zastanowiło

    Zapatrzony w swą aktywność w PiS, nie przyjmujesz że są ludzie którym przynależność partyjna jest obojętna.
    Mogę sympatyzować z PiS tak jak kiedyś sympatyzowałem z PO. Z jednej opcji biorę co najlepsze i takiż z drugiej.
    To wyborcy wybierają kierunek polityczny.
    UE , do której się wprowadziliśmy wybrała lewicę jako reprezentanta UE.
    W rozrywkowych Wiadomościach słyszę codzienne ujadanie na obywateli UE. którzy wybrali lewicę. To takie humorystyczne przekomarzanie się z tym na co nie ma się wpływu, jak kawały o teściowej.
    Widzę podobna narrację u ciebie, równie humorystyczną, bo przecie nie zakładam , że jesteś tak naiwny aby narzucać wszystkim swoje ideały.

    6 1 Cytuj
  • 12 mar 2021

    Ci tam kochane pisiaki w urzędzie słychać po nalocie? Ogarnęliście się już?

    8 1 Cytuj
  • Janek Sal 13 mar 2021

    Drogi Przyjacielu ? tanich masz przyjaciół .

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 13 mar 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Drogi Przyjacielu ? tanich masz przyjaciół .

    Lub inflacja się wkrada powoli

    2 1 Cytuj
  • 13 mar 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Lub inflacja się wkrada powoli

    Nie tylko w słowach.
    Prawdziwa inflacja mierzona zwiększoną podażą pieniądza wzrosła o 7%,
    cena żywności wzrosła o 25%

    https://marciniwuc.com/ile-naprawde-wynosi-inflacja/

    4 1 Cytuj
  • 13 mar 2021
    bono napisał/a:

    Zapatrzony w swą aktywność w PiS, nie przyjmujesz że są ludzie którym przynależność partyjna jest obojętna.
    Mogę sympatyzować z PiS tak jak kiedyś sympatyzowałem z PO. Z jednej opcji biorę co najlepsze i takiż z drugiej.
    To wyborcy wybierają kierunek polityczny.
    UE , do której się wprowadziliśmy wybrała lewicę jako reprezentanta UE.
    W rozrywkowych Wiadomościach słyszę codzienne ujadanie na obywateli UE. którzy wybrali lewicę. To takie humorystyczne przekomarzanie się z tym na co nie ma się wpływu, jak kawały o teściowej.
    Widzę podobna narrację u ciebie, równie humorystyczną, bo przecie nie zakładam , że jesteś tak naiwny aby narzucać wszystkim swoje ideały.

    Bono tyle gówna tu wylewałeś z każdej strony, grasz na uczuciach i emocjach, kłamiesz i piszesz fakenewsy że kompletnie ja ci nie wierzę kim jesteś(cie) a dodatkowo jesteś(cie) niewiarygodni do bólu więc nie wybielaj się, to nic nie da. Jak chcesz na każde twoje zdanie mogę znaleźć twój cytat kompletnie sprzeczny z tym co obecnie klepiesz. Po prostu twoje kłamstwa dogoniły cie i zjadasz własny ogon. Zauważyłeś że od dłuższego czasu nie zwracam się do ciebie z dużej litery :-))) tyle jesteś u mnie wart :-) więc generalnie mam wedeupie co o mnie z założenia zakładasz :-)

    2 7 Cytuj
  • 13 mar 2021

    Cóż, rozszyfrowałeś nas. Podziwiam twoje umiejętności dedukcji. Obajtek przy tobie to gówniarz. Że to nie ty spotkałeś na swojej drodze prezesa Kaczyńskiego?
    Zrobiłby z ciebie pewnie dyrektora tego przedsiębiorstwa które dla Polski miało produkować samochody elektryczne.
    A teraz wyznam ci tajemnicę. Jest nas pięciu, piszemy pod różnymi nickami: tomel, Bolek, reszta jest głębiej zakamuflowana.
    Tak naprawdę pracujemy dla PiS, robiąc udawaną dywersję na zmianę z lizusostwem.
    Tylko tyle na tym etapie mogę zdradzić.

    6 1 Cytuj
  • 14 mar 2021
    bono napisał/a:

    Cóż, rozszyfrowałeś nas. Podziwiam twoje umiejętności dedukcji. Obajtek przy tobie to gówniarz. Że to nie ty spotkałeś na swojej drodze prezesa Kaczyńskiego?
    Zrobiłby z ciebie pewnie dyrektora tego przedsiębiorstwa które dla Polski miało produkować samochody elektryczne.
    A teraz wyznam ci tajemnicę. Jest nas pięciu, piszemy pod różnymi nickami: tomel, Bolek, reszta jest głębiej zakamuflowana.
    Tak naprawdę pracujemy dla PiS, robiąc udawaną dywersję na zmianę z lizusostwem.
    Tylko tyle na tym etapie mogę zdradzić.

    Chłopie ktokolwiek kto przeglądnie twoje wpisy doskonale zauważy, że pomiędzy wylewaniem hejtu jak nie masz nic mądrego do powiedzenia lub po złapaniu za rekę uciekasz w robienie hehejki luzackiej ostatecznie piszesz że żartowałeś i trochę luzu. Potem uruchamiasz hustawkę i udajesz wesołka. Może poczytaj własne wpisy na początek, bo jest nad czym zapłakać. Generalny przekaz to żenada i kłamstwo w połączeniu z hejtem i fejkami od wiary, przez kler potem euro, maseczki, covid po rząd w między czasie jakieś opowieści koloryzowane o ciotkach, wycieczkach w 7 godzin na Chorwacje, jerozolimach itd. Napisz jeszcze jakieś heheszki bo u mnie i tak już niżej nie spadniesz :-)

    1 3 Cytuj

Odpowiedz