Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 14 mar 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Chłopie ktokolwiek kto przeglądnie twoje wpisy doskonale zauważy, że pomiędzy wylewaniem hejtu jak nie masz nic mądrego do powiedzenia lub po złapaniu za rekę uciekasz w robienie hehejki luzackiej ostatecznie piszesz że żartowałeś i trochę luzu. Potem uruchamiasz hustawkę i udajesz wesołka. Może poczytaj własne wpisy na początek, bo jest nad czym zapłakać. Generalny przekaz to żenada i kłamstwo w połączeniu z hejtem i fejkami od wiary, przez kler potem euro, maseczki, covid po rząd w między czasie jakieś opowieści koloryzowane o ciotkach, wycieczkach w 7 godzin na Chorwacje, jerozolimach itd. Napisz jeszcze jakieś heheszki bo u mnie i tak już niżej nie spadniesz :-)

    Znowu mnie złapałeś. Kłamie o euro kłamią o TV P kłamie o kościele o pedofilii o frashingu parafialnym kłamie o Chrystusie którym królem całego świata a nie tylko chrześcijan .Nie Kłamie tylko o podróżach i znajomości świata najsłabiej znam Niemcy znam tylko Drezno Berlin Kolonię Monachium Garmisch-Partenkirchen i Salzburg może jeszcze zamki Ludwika ale tam cała moja znajomość jest cięka, bo nikt mnie tam do pracy nie zapraszał. Ale znajomość świata nie jest mi obca. Znam Jerozolimę i Akabę i byłem u ciotki w Ameryce i wschodnia łącznie z Bostonem i Waszyngtonem została zaliczona, Pochwalę się byłem też w Białym Domu w tedy jeszcze można go było zwiedzać.. Znam też Meksyk i Karaiby. Ale moją fascynacją jest Azja. I bardzo żałuję że w kiedysiejszej Birmie zrobiona zamach stanu znam Wietnam i Kambodżę znam jeszcze więcej ale na co dzisiaj nie ma czasu, może kiedyś pogadamy o HR, bo tam zaglądam w weekendy.
    Na razie tyle.

    3 1 Cytuj
  • 14 mar 2021

    Prostuje o Salzburg, bo będziesz się zaraz czepiał. Wiem że to Austria ale z Niemiec jeździ się tam do teatru.

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 14 mar 2021

    O tym spadaniu jakbym Gomułkę słyszał - staliśmy nad przepaścią i zrobilismy ogromny krok do przodu

    3 1 Cytuj
  • 14 mar 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    O tym spadaniu jakbym Gomułkę słyszał - staliśmy nad przepaścią i zrobilismy ogromny krok do przodu

    A o wzroście,
    Nowak kontra Obajtek,
    to ten drugi ośmieszył Nowaka z jego zegarkami. Z czym do gościa!
    Gościu to Obajtek a dziad to Nowak.
    Nowak Obajtkowi mógłby buty czyścić .

    12 2 Cytuj
  • Janek Sal 15 mar 2021
    bono napisał/a:

    A o wzroście,
    Nowak kontra Obajtek,
    to ten drugi ośmieszył Nowaka z jego zegarkami. Z czym do gościa!
    Gościu to Obajtek a dziad to Nowak.
    Nowak Obajtkowi mógłby buty czyścić .

    Ludzuie sie dzielą na tych co siedzieli-siedzą lub będą siedzieć - Pazyjom uwidim

    6 1 Cytuj
  • 15 mar 2021

    Wezwał urząd skarbowy Daniela i inspektor
    pyta o źródło pieniędzy.
    Daniel mówi że szedł przez las kopnął kupkę liści a tu pod liśćmi kupa pieniędzy. I to jest moje źródło kasiory.
    Ale przecież pan mi tu bajki opowiada, mówi inspektor.
    No a moje nieruchomosci to z czego ? Pyta Daniel.

    6 2 Cytuj
  • 15 mar 2021

    No a co na to nasza jedynie słuszna wyrocznia, nasz najmądrzejszy i jedyny w swoim rodzaju rycerz niepokalany PiSu czyli V..... Nie zrywa się, szabli nie dobywa, Obajtka własną piersią nie osłania?? Przed wyrażą Wyborczą i stadem wrednych przeciwników z Bonem jadącym na zakutym czołgu mądrym i prawym słowem nie chroni ??? Czyżby przekazu dnia jeszcze nie odebrał?? Może mu odgrzewane kotlety zaszkodziły ??
    Choć może to nie warte jego uwagi bo co to za afera w porównaniu z zegarkiem Nowaka i ośmiorniczkami ??
    Ps. Pytanie do mądrzejszych. Czym się różnią taśmy prawdy ze Sowy od odgrzewanych kotletów z kapiszonami?????
    No wie ktoś ????

    8 Cytuj
  • 16 mar 2021
    t-34 napisał/a:

    bo co to za afera w porównaniu z zegarkiem Nowaka i ośmiorniczkami ??
    ??

    Za PO żyliśmy w takim narodowym ubóstwie, że wyborca by wyjął z ust Sikorskiemu ośmiorniczki.

    A ubóstwo było takie, że majątek Nowaka w zegarkach był w wyobraźni dzielony jako dodatek do emerytury.

    Jesteśmy obecnie państwem cywilizacyjnie w innym miejscu i to co powodowało kiedyś zazdrość, dzisiaj jest chlebem powszednim naszej zamożności. Do tego nowego świata, wprowadził nas PiS.
    Za prezesem NBP: „pieniędzy mamy nieprzebrane ilości”.

    8 Cytuj
  • 16 mar 2021

    No wyjaśniłeś mi to lepiej niż Towarzysz Vivaldi.....
    Ps. A gdzie on ??? Przekaz dzienny z pisowskim pozwoleniem na dyskusję nie dotarł jeszcze to biedak milczy wyniośle.....

    5 1 Cytuj
  • 16 mar 2021
    t-34 napisał/a:

    No wyjaśniłeś mi to lepiej niż Towarzysz Vivaldi.....
    Ps. A gdzie on ??? Przekaz dzienny z pisowskim pozwoleniem na dyskusję nie dotarł jeszcze to biedak milczy wyniośle.....

    Przy całej mojej życzliwości dla PiS, niepokoją mnie ludowo demokratyczne pomysły budowy narodowych samochodów a ostatnio szczepionek.
    Słyszę o budowie fabryki takowych.
    I porównuje te inicjatywy z państwami bardzo demokratycznymi, prawie socjalistycznymi, jak Szwecja, Finlandia, Kanada, Austria. że u nich nikt nie wpadł na pomysł budowy państwowych fabryk, skutecznie konkurujących z moderną, fizerem, czy samochodami tesla.
    U nas nas mamią takimi przedsięwzięciami,
    robionymi przez cudowne dzieci ze Stróży.
    To oczywiście teksty propagandowe mające obniżyć poziom frustracji społeczeństwa .
    Ale czy mówienie głupot nie jest równie szkodliwe?

    6 2 Cytuj
  • 16 mar 2021

    Spodobał mi się jeden komentarz pod artykułem o Nowym Ładzie na jednym z portali ( nie GW!) który ma zostać ogłoszony 20.03.2021 : "Pisowski Nowy Ład w skrócie : 1.PiS jest przewodnią siłą narodu 2. I sekretarz PiS / czyli prezes/ ma zawsze rację, a jego słowa są wcielane w życie bez żadnego trybu i zbędnej legislacji 3. Każdy członek PiS stoi ponad prawem, które jest tylko dla innych 4. Nawet jeśli członek PiS coś ukradnie, to mu sie to po prostu należało 5. Reszta Polaków ma zapieprzać za miskę ryżu, co zapewni nam premier Morawiecki" ;)))))

    10 3 Cytuj
  • Janek Sal 17 mar 2021

    Wielki mały człowiek......... niech nam żyje po kres ........ albo i dłużej ....

    Ciekawe czy jesli złoży cielesność i wyzionie ducha też bedą płakać jak po stalinie /

    Figura chrystusa pewnie bedzie maleńką przy pomniku tego gnoma , kurhan usypią większy jak mount Blanc.

    ale niech zyje ....

    6 2 Cytuj
  • 17 mar 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Wielki mały człowiek......... niech nam żyje po kres ........ albo i dłużej ....

    Ciekawe czy jesli złoży cielesność i wyzionie ducha też bedą płakać jak po stalinie /

    Figura chrystusa pewnie bedzie maleńką przy pomniku tego gnoma , kurhan usypią większy jak mount Blanc.

    ale niech zyje ....

    Kaczyński, radzi sobie dobrze, robi kolejne plany "Nowy Ład".

    Po "500plus", "Rodzina na Swoim", "13 emerytura", "Rodzina Rozwój Wiarygodność", "Sto obwodnic", "Dobry Czas dla Polski", "Cysterny Wstydu", "Damy radę", "Praca nie Obietnice"....

    to umiejętności nabyte po czasach minionych, dobrze wykorzystywane.
    Tu nie ma wstydu, że kopiowane są udane schematy propagandowe z poprzedniego systemu.
    Kaczyński, człowiek z tamtych lat, dobry obserwator, wdraża podglądnięte w młodości udane schematy. I to daje pozytywny skutek, kupowało je tamto pokolenie, kupuje również obecne. Ważne że zadowolona jest większość.
    Jest jeden problem, że Kaczyński buduje Polskę szyta na miarę- na swoją miarę, czyli na czas swoich rządów.
    Nie jest to kraj budowany na po Kaczyńskim. Nie widać schematów na później, nie ma następców i struktur ich wyłaniania.
    Z odejściem Kaczyńskiego skończy się pewna epoka jak po Jozipie Broz Tito.
    Dobrze aby Kaczyński stworzył system na po sobie, czyli jakiś system wyłaniania swojego następcy z kontynuacją zadań.
    Na razie wygląda mi na to, że Kaczyński odejdzie i system podporządkowania się posypie.

    8 2 Cytuj
  • 17 mar 2021

    Bono ale wiesz, że to wszystko najbardziej przeszkadza Wam dwóm tzn tobie i .... tobie :-)))

    3 5 Cytuj
  • 17 mar 2021

    No i słoneczko nasze znowu coś pięknego z siebie wydaliło......

    6 1 Cytuj
  • 17 mar 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Bono ale wiesz, że to wszystko najbardziej przeszkadza Wam dwóm tzn tobie i .... tobie :-)))

    Nie pisałem o przeszkadzaniu.
    Życzę rządzącym dobrze. Ale zauważam też błędy. Zwłaszcza z nicku Bono . Dzisiaj nickowi Bolek, dałem przerwę wiec laudacji nie będzie.
    A jako Bono, zauważam że PiS dokładnie tak samo mówi o UE, jak opozycja o PiS.
    A jednocześnie krytykuje Bidena że ten jedzie po Rosji.
    Ta pokrętność polityki PiS, często męczy.
    Np. Zarzucają nieudolność UE w walce z COVID, krytykując za to samo krajową opozycję.
    Francja w słowach rządzących nas docenia, a jednocześnie nam pamięta caracale i takie banialuki często słychać z rządowej TVP.
    Trudno ciagle potakiwać i być bezkrytycznym. Nawet jak moją racją stanu są same sukcesy rzadu.
    Chciałbym abyś kiedyś napisał coś, co ci się u rządzących nie podoba. Będziesz bardziej wiarygodny, a tak to robisz tylko za klakiera.

    3 Cytuj
  • 18 mar 2021
    t-34 napisał/a:

    No i słoneczko nasze znowu coś pięknego z siebie wydaliło......

    Taki artykuł dla naszego słoneczka znalazłem:
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/droga-i-powolna-budowa-polskich-autostrad-jak-wypadamy-na-tle-europy/m4egwe7

    4 2 Cytuj
  • 18 mar 2021
    bono napisał/a:

    Taki artykuł dla naszego słoneczka znalazłem:
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/droga-i-powolna-budowa-polskich-autostrad-jak-wypadamy-na-tle-europy/m4egwe7

    W Polsce sieć drogowa ma być oparta na drogach klasy S. Dlatego praktycznie nie budujemy, nie mamy w planach autostrad. Autostrady są droższe w budowanie, a ich parametry niewiele odbiegają od drogi klasy S. Nie będę wchodził w szczegóły parametrów, ale przeciętny kierowca nie odróżnia S od autostrady, poza opłatą za autostradę i korkami na punktach poboru opłat, więc możemy się cieszyć z takiej strategii.

    3 3 Cytuj
  • 18 mar 2021
    dirty_affair napisał/a:

    W Polsce sieć drogowa ma być oparta na drogach klasy S. Dlatego praktycznie nie budujemy, nie mamy w planach autostrad. Autostrady są droższe w budowanie, a ich parametry niewiele odbiegają od drogi klasy S. Nie będę wchodził w szczegóły parametrów, ale przeciętny kierowca nie odróżnia S od autostrady, poza opłatą za autostradę i korkami na punktach poboru opłat, więc możemy się cieszyć z takiej strategii.

    To może tak: Adamczyk o cenie budowy autostrad przez poprzednią ekipę:
    https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/adamczyk-za-rzadow-po-i-psl-kilometr-autostrady-w-polsce-kosztowal-142-mln-euro-53991.html

    I cena budowy ekspresówek i autostrad w 2020 r
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ile-kosztuje-budowa-kilometra-drogi-w-polsce/kqljm7q

    Dla ułatwienia dodam, że drożyzna wg. Adamczyka w 2015r 15 tyś euro za km, to było zdzierstwo...
    teraz za km płaci 30 tyś euro.

    Wtedy mówiono, że są najdroższe w Europie, teraz chyba wobec tamtego stwierdzenia, najdroższe na świecie i robione nieterminowo.

    Sprostowanie.
    Miało być nie tyś euro a mln euro w obu przypadkach

    4 1 Cytuj
  • 20 mar 2021

    W uzupełnieniu o drogach:

    https://ciekaweliczby.pl/drogi/

    2 1 Cytuj
  • 20 mar 2021

    Koncerny paliwowe i nie tylko, mogłyby ściągnąć szefa Orlenu do swoich spółek,
    bo jest wartością , której można zlecić wielkie zadania.
    A Rosjanie mogliby wyeliminować Polskę z paliw, po podebraniu Obajtka do Gazpromu .
    bo Orlen, ku zadowoleniu Rosjan, podupadał by bez Obajtka.
    Zachód zaś podbierając Obajtka, pozbyłby się polskiej konkurencji.
    Chyba dlatego prezes Orlenu, został wyróżniony jako patriota roku, aby nie dał się podkupić konkurencji Polski.

    2 1 Cytuj
  • 20 mar 2021
    bono napisał/a:

    Koncerny paliwowe i nie tylko, mogłyby ściągnąć szefa Orlenu do swoich spółek,
    bo jest wartością (co??? czym ???) , której można zlecić wielkie zadania.
    A Rosjanie mogliby wyeliminować Polskę z paliw, po podebraniu Obajtka do Gazpromu .
    bo Orlen, ku zadowoleniu Rosjan, podupadał by bez Obajtka.
    Zachód zaś podbierając Obajtka, pozbyłby się polskiej konkurencji.
    Chyba dlatego prezes Orlenu, został wyróżniony jako patriota roku, aby nie dał się podkupić konkurencji Polski.

    (Ty to masz mózg! podziwiam)

    1 Cytuj
  • 20 mar 2021

    Wizir pierze super. Inne proszki są słabe.
    To reklama pozytywna.
    A reklama negatywna:
    TVP miał w programie X, widownię 5 mln
    a konkurencyjny Polsat, zaledwie 3 mln.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz