Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • burzumsquat666@wp.pl 15 cze 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Czuje, że niektórzy będą musieli przejść na diety

    Albo złapać za łopatę XD

    4 1 Cytuj
  • 15 cze 2021

    DRODZY PISOWCY, nasi władcy przyjęli ustawę wiążącą opłaty za śmieci z ilością zużycia wody ! jest godzina 23.08 dnia 15.06.2021, informacja podana na www.msn.com. Jutro pewnie już nie będzie po niej śladu, ot tak przemknie niepostrzeżenie....przecież są ważniejsze: szczepienia, covid...

    3 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 16 cze 2021
    babka zielarka napisał/a:

    DRODZY PISOWCY, nasi władcy przyjęli ustawę wiążącą opłaty za śmieci z ilością zużycia wody ! jest godzina 23.08 dnia 15.06.2021, informacja podana na www.msn.com. Jutro pewnie już nie będzie po niej śladu, ot tak przemknie niepostrzeżenie....przecież są ważniejsze: szczepienia, covid...

    Wniosek jeden - powinniśmy się myć najwyżej raz w tygodniu. XDDD

    Ciekawe jakie inne "atrakcje" czekają w ramach "Polskiego Ładu". Pomysł jest prosty: podniosą podatki, a jak już wydoją ludzi do ostatniej złotówki, to odbiorą im resztki godności i prywatnej własności. Socjalizm do kwadratu.

    Rozumiem, że lokalny "poseł-patriota" oczywiście głosował za tą podwyżką?

    4 3 Cytuj
  • 29 cze 2021

    Już 75 km jest via carpatia.
    To wielki sukces, jeszcze jakiś 400 km .
    to jeszcze jakieś 4 sześciolatki i będzie pan zadowolony..

    5 4 Cytuj
  • 4 lip 2021

    W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL) oddano do użytku:

    885 km autostrad
    1 207 km dróg ekspresowych
    1 350 km dróg krajowych
    łącznie: 3 442 km.
    Między 2015 r. a końcem maja 2020 (za rządów PiS) oddano do użytku:

    160 km autostrad
    1 057 km dróg ekspresowych
    155 km dróg krajowych
    łącznie: 1 372 km.
    Uwaga: Rok 2015 podobnie jak 2007 jest rokiem granicznym (wybory i zmiana władzy) więc został ujęty zarówno w wyliczeniach dotyczących PO-PSL jak i PiS.

    https://ciekaweliczby.pl/drogi_2020/

    5 5 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 5 lip 2021
    bono napisał/a:

    W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL) oddano do użytku:

    885 km autostrad
    1 207 km dróg ekspresowych
    1 350 km dróg krajowych
    łącznie: 3 442 km.
    Między 2015 r. a końcem maja 2020 (za rządów PiS) oddano do użytku:

    160 km autostrad
    1 057 km dróg ekspresowych
    155 km dróg krajowych
    łącznie: 1 372 km.
    Uwaga: Rok 2015 podobnie jak 2007 jest rokiem granicznym (wybory i zmiana władzy) więc został ujęty zarówno w wyliczeniach dotyczących PO-PSL jak i PiS.

    https://ciekaweliczby.pl/drogi_2020/

    Świetne podsumowanie. KO powinna to nagłaśniać jak tylko się da.

    4 3 Cytuj
  • 5 lip 2021

    ….wiceminister finansów Piotr Patkowski. Mowa tu o zmianach, które rząd zaprezentował w ramach Polskiego Ładu. Jak dodał, z analiz resortu wynika, że klasa średnia w Polsce zaczyna się już nawet od 4 tys. zł brutto.

    Aleśmy k..wa awansowali, mamy chyba największa liczbę klasy średniej w UE.
    4 tys brutto to na rękę 2 907,96.
    Każdy budowlaniec u nas to klasa średnia.
    A Ukraińcy w klasie średniej w Polsce to już każdy
    I po g. jechać do Anglii czy Niemiec, jak tu jesteś klasą średnią a tam zwykłymi dziadami.

    Jak się UE dowie jak się u nas awansuje do klasy średniej to będzie eksodus robotników z UE na polskich granicach.

    No chyba że inflacja zniszczy klasę średnią.

    6 2 Cytuj
  • 6 lip 2021
    bono napisał/a:

    Za 18 lat też nie dogonimy, bo np. w Niemczech na euro inflacji nie ma, a w części produktów jest deflacja

    Szukają Gastarbeiterów do zbioru szparagów, bo Polacy już na ichniejsze stawki nie jadą. Pomóc Ci się spakować i wsadzić do busa? Nie te stawki, nie ten przelicznik. Pieprzysz trochę o tym "niedoganianiu" ..... ale w sumie taką masz tu rolę. To wiadomo od dawna. Za Tuska to było inaczej, i szparagi smakowały inaczej :-)))) weź się ogarnij.

    bono napisał/a:

    Ceny galopują. Firma ogrodnicza, przed pandemią ścinała żywopłot za 500 zł a ta sama wczoraj powiedziała mi za to samo
    2000 zł.
    Strach coś robić. To samo z malowaniem, remontem domu czy budową.
    Pieniędzy trzeba się jak naszybciej pozbyć i ludzie wydają na co się da, bo jutro już za nie tego samego nie kupisz..

    No i widzisz? Mówiłem, że dążymy do handlu wymiennego. Tyle jesteś wart ile naklepiesz na tym forum. Wycenili Cię i ogrodnik i malarz. Dzisiaj przyciąłem u siebie żywopłot sam, oczyściłem i wymalowałem ogrodzenie, wymieniłem przęsła na nowe, podocinałem, poskręcałem, wymalowałem pokoje.
    W temacie maseczek zapytałem cię czy uszyłeś choć jedną, a jak pyskowałeś w pandemii że z głodu przymierasz to zapytałem czy potrafisz chleb upiec.
    Przyszły czasy kiedy matka natura wspaniale zweryfikuje ile jesteś wart na prawdę. Podziękuj ogrodnikowi i ucałuj w rękę bo ja bym cię skasował 2000 ale EURo :-)))

    2 8 Cytuj
  • 6 lip 2021
    Obserwator30 napisał/a:

    Świetne podsumowanie. KO powinna to nagłaśniać jak tylko się da.

    w erracie tylko trzeba podać ile wymagało pilnej naprawy, ile dróg nie posiada gwarancji wykonania, gdzie brakło dolomitu :-) , gdzie nie ma wymaganej warstwy asfaltu, ile mostów pęka lub zagraża no i wisienka na torcie ...... ile firm upadło jak PO budowała za pieniądze firm rodzinnych, ile zbankrutowało mając GWARANCJE od PO.
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/most-marii-sklodowskiej-curie/
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/
    temat dróg był tutaj, poszukać? Bono wtedy twierdził że po 10 latach otwarcia autostrady na Śląsk nic o tym nie wiedział - nie powiedzieli mu :-))) tam jest sporo takich ciekawostek
    np takich bardzo ciekawych:
    https://www.youtube.com/watch?v=yMnNKjuFT-s

    2 7 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 6 lip 2021
    Vivaldi napisał/a:

    w erracie tylko trzeba podać ile wymagało pilnej naprawy, ile dróg nie posiada gwarancji wykonania, gdzie brakło dolomitu :-) , gdzie nie ma wymaganej warstwy asfaltu, ile mostów pęka lub zagraża no i wisienka na torcie ...... ile firm upadło jak PO budowała za pieniądze firm rodzinnych, ile zbankrutowało mając GWARANCJE od PO.
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/most-marii-sklodowskiej-curie/
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/
    temat dróg był tutaj, poszukać? Bono wtedy twierdził że po 10 latach otwarcia autostrady na Śląsk nic o tym nie wiedział - nie powiedzieli mu :-))) tam jest sporo takich ciekawostek
    np takich bardzo ciekawych:
    https://www.youtube.com/watch?v=yMnNKjuFT-s

    Zmień nick człowieku. Vivaldi się w grobie przewraca jak to czyta XD

    6 2 Cytuj
  • Janek Sal 6 lip 2021

    ,< Dzisiaj przyciąłem u siebie żywopłot sam, oczyściłem i wymalowałem ogrodzenie, wymieniłem przęsła na nowe, podocinałem, poskręcałem, wymalowałem pokoje.>

    no bo to już klasa wyższa- Zosia samosia - ja biore fachowca i robi to , ja robie to co mi dochod przynosi wiekszy niż 2000 Euro
    -chyba że nie mam pracy to tak, biore sie sam i to robie .

    Cenna inicjatywa - popieram

    7 2 Cytuj
  • 6 lip 2021

    A ja wynajmuje średnia klasę. Jak kończą miesiąc u takich jak ja to wchodzą w klasę bogaczy.

    644 euro miesięcznie i Vivaldi w państwie PiS jest już klasą średnią. W Niemczech zarobił ze trzy razy tyle i klasa średnia patrzyła na niego z góry.
    Tacy Grecy ze swoimi zarobkami to w Polsce wszyscy byli by klasą średnią , a u siebie ledwo za te 1000 euro żyją. choć ceny maja podobne jak u nas.
    PiS jutro może przypisać zarobki 644 euro czyli 2900 miesięcznie jako klasę posiadaczy. wręcz kułaków, taką PiS ma moc.

    PiS wszystko może .

    w TVP info, jest nowa ewangelia,
    Od powietrza ognia i Tuska, wybaw nas Panie. I tak cały dzień.

    PiS to zjawisko, to droga prawda i życie.
    Musimy dziękować Bogu za braci Kaczyńskich i za PiS.
    Jedraszewski wyda pewnie w krótce nową modlitwę z adoracją PiS .

    Ale wydaje się, że ta wiara u odbiorców powoli gaśnie, a rośnie jedynie u nauczycieli tej wiary.

    Vivaldi, a ty milcz bo ty jesteś , właściwie magnatem..
    Wyżej w hierarchii, sa tylko twoi koledzy ze spółek skarbu państwa , ale oni to już książęta.

    Ale jest dobrze, bo 80% społeczeństwa to średnia klasa, a jak inflacja przyspieszy to 100 % społeczeństwa będzie klasą średnią.
    Niech se UE nie myśli że Polacy to dziady.

    9 2 Cytuj
  • Anty 7 lip 2021

    Syndrom fanatyzmu wyborców pis świetnie opisał Migalski w Rzepie
    https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/307069925-Marek-Migalski-Polityczni-szalikowcy.html

    2 1 Cytuj
  • 7 lip 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Syndrom fanatyzmu wyborców pis świetnie opisał Migalski w Rzepie
    https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/307069925-Marek-Migalski-Polityczni-szalikowcy.html

    Gdyby kościół nie wspierał PiS, jako koalicjant, już dawno by pisu nie było.
    Kościół wszedł do polityki i swoim członkom każe głosować na PiS. I to cały sukces tych właściwie dwóch ugrupowań.

    3 2 Cytuj
  • 7 lip 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Syndrom fanatyzmu wyborców pis świetnie opisał Migalski w Rzepie
    https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/307069925-Marek-Migalski-Polityczni-szalikowcy.html

    ma to sens

    1 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 8 lip 2021

    Kampania promocyjna Myślenic w 3 odsłonach:

    1) Afera szczepionkowa,
    2) Afera workowa,
    3) Afera herbowa.

    Cel - zniszczyć reputację Myślenic
    Media - ogólnopolskie stacje telewizyjne, portale internetowe i gazety
    Budżet - pieniądze podatników Miasta i Gminy Myślenice
    Aparat wykonawczy - Urząd Miasta i Gminy Myślenice
    Status realizacji - Projekt wdrożony do wykonania
    Skuteczność - 100%

    4 3 Cytuj
  • 9 lip 2021

    Jak dobra zmiana poradzi sobie z czwartą falą? jak sądzicie zamkną znow fryzjerów, silownie itd?

    4 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 9 lip 2021
    izapier napisał/a:

    Jak dobra zmiana poradzi sobie z czwartą falą? jak sądzicie zamkną znow fryzjerów, silownie itd?

    Tak jak z poprzednimi falami = nie poradzą sobie. Nieudacznicy.

    3 1 Cytuj
  • 11 lip 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    ,< Dzisiaj przyciąłem u siebie żywopłot sam, oczyściłem i wymalowałem ogrodzenie, wymieniłem przęsła na nowe, podocinałem, poskręcałem, wymalowałem pokoje.>

    no bo to już klasa wyższa- Zosia samosia - ja biore fachowca i robi to , ja robie to co mi dochod przynosi wiekszy niż 2000 Euro
    -chyba że nie mam pracy to tak, biore sie sam i to robie .

    Cenna inicjatywa - popieram

    Widzisz, mam tak samo tyle, że weź czekaj na fachowców. A trafi Ci się taki bono z dwiema lewymi rękami albo jaki inny co drogi i czajkę budował......to ja już wolę sam :-) niechże ten żywopłot będzie prosto a nie w lewo będzie przycięty. Pieniądze to jedno ale fachowość to drugie. Albo poczekasz na fachowca sprzed czasów zamykania szkół przez kolegów Bono albo musisz zakasać rękawy i robić samemu i szybciej i lepiej. A i młodzież wyszkolisz, pokażesz co w życiu jest cenne a będzie coraz bardziej ;-) nooo bo widzisz z kikania tutaj bono na ogrodnika nie ma, sam bladego pojęcia i ...... i co dalej? Parę lat jeszcze i tyłka nie będzie miał kto podetrzeć, bo nie będzie wiedział jak i czym a apki nie będzie XD

    2 9 Cytuj
  • 11 lip 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Widzisz, mam tak samo tyle, że weź czekaj na fachowców. A trafi Ci się taki bono z dwiema lewymi rękami albo jaki inny co drogi i czajkę budował......to ja już wolę sam :-) niechże ten żywopłot będzie prosto a nie w lewo będzie przycięty. Pieniądze to jedno ale fachowość to drugie. Albo poczekasz na fachowca sprzed czasów zamykania szkół przez kolegów Bono albo musisz zakasać rękawy i robić samemu i szybciej i lepiej. A i młodzież wyszkolisz, pokażesz co w życiu jest cenne a będzie coraz bardziej ;-) nooo bo widzisz z kikania tutaj bono na ogrodnika nie ma, sam bladego pojęcia i ...... i co dalej? Parę lat jeszcze i tyłka nie będzie miał kto podetrzeć, bo nie będzie wiedział jak i czym a apki nie będzie XD

    A ty chciałbyś na opanach zarabiać, a innym nie dasz grosza zarobić. Cały Vivaldi.

    5 1 Cytuj
  • 18 lip 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Widzisz, mam tak samo tyle, że weź czekaj na fachowców. A trafi Ci się taki bono z dwiema lewymi rękami albo jaki inny co drogi i czajkę budował......to ja już wolę sam :-) niechże ten żywopłot będzie prosto a nie w lewo będzie przycięty. Pieniądze to jedno ale fachowość to drugie. Albo poczekasz na fachowca sprzed czasów zamykania szkół przez kolegów Bono albo musisz zakasać rękawy i robić samemu i szybciej i lepiej. A i młodzież wyszkolisz, pokażesz co w życiu jest cenne a będzie coraz bardziej ;-) nooo bo widzisz z kikania tutaj bono na ogrodnika nie ma, sam bladego pojęcia i ...... i co dalej? Parę lat jeszcze i tyłka nie będzie miał kto podetrzeć, bo nie będzie wiedział jak i czym a apki nie będzie XD

    Ty, Vivaldi, a kiedy ten wasz elektryk czyli samochód elektryczny o którym bajki od 2015 r opowiadał wasz PiS?
    Jakoś się uspokoiliście w tym temacie.
    To może przynajmniej hulajnogę elektryczną wasz Orlen pod kierunkiem niezależnego Obajtka , skonstruuje ?
    Ale kretyńskich rządów się doczekaliśmy,

    Sądy , którym nikt nie wierzy. Przedstawiciel rzadu PiS wysyła listy do autorytetów Europy,
    tłumacząc się że słusznie jakiegoś gościa zamknęli, już im nikt nie wierzy, takie
    niezależne sądy.
    Ziobro, Przyłębska, Żaryn, Piotrowicz, Tomczyński……. aleśmy my się samych niezależnych dorobili Fidel Castro powiedział by - moja szkoła.

    Słowo niezależny, niezależni straciło znaczenie.

    6 Cytuj
  • 22 lip 2021

    v

    Cytuj
  • Janek Sal 22 lip 2021

    co to V - V6 lub V8 lub V12 owszem ale samo?

    gdyby o Victorię chodziło ---- ale była klapa

    1 Cytuj
  • 22 lip 2021

    Złoty to waluta świata
    Polska to potęga
    UE jest do dupy
    USA wymięka.

    Jeden jest wizjoner
    Pan Kaczyński, Jarek
    Wizjoner świata niezrównany wcale,
    On wie co nasz czeka,
    Jaka przyszłość świata,
    Muszą mu zaufać
    Wszyscy wielcy świata,
    Ursuli drogę wskaże
    Bideniwi tez,
    TVN przejmie Orlen,
    I CNN też,
    pójdzie w świat Dziennik
    O Polski potędze
    Kto światem przewodzi
    I kto rządzić będzie.
    Siły już się zmieniły
    Ciężkość Polsce przypadła,
    I dzięki temu moc Rosji przybladła,

    Płyną hołdy ze świata, nasz cesarz kochany,
    A to Pan Kaczyński wszędzie uwielbiany.

    Obudził się wreszcie, na swym Żoliborzu,
    Nie ma hołdów nie ma pokłonów,
    Ja śnił na swym łożu.
    Wstal, nakarmił kota, pstryknął na ochronę,
    I powieźli go do przyjaciela z Torunia,

    Tu wszedł na ambonę.
    Zrobił próbę kazania , które Kurski nada
    O 19.30, ze Tusk dupa blada.
    Oglądanie wiadomości wg swego scenariusza. I uda się na spoczynek,
    Taka jego dusza.

    3 Cytuj
  • 5 sie 2021

    Miasto info , dziennik polski myślenice i inne gazetki z Myślenic to nadzór i tematyka pis . Nie ma obiektywnego i niezależnego pisma ani gazety . Miasto info dodaje artykuły , pani ,,K. H" z dziennika polskiego je kopiuje po swojemu i redaguje ...;-) Co ,,burmistrz" i jego zastępcy UMiG zrobili dla mieszkańców ... nic .. teraz dla Głogoczowa i mieszkańców ... nic ... kase wzięli ...

    3 1 Cytuj

Odpowiedz