Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • burzumsquat666@wp.pl 27 lis 2021

    Doświadczenie poznawcze - przejrzałem sobie dzisiaj profil FB znanego nam wszystkim "eleganta" od kolorowych skarpet. Od tego co możńa tam przeczytać, jeży się włos na głowie. Profil publiczny, więc każdy może obejrzeć i komentować: W skrócie:

    1. Dowiadujemy się, że jest to osoba zasłużona dla inwalidów wojennych... Dumnie wypiął pierś na przypięcie krzyża zasługi. Czy ktoś słyszał o tym, żeby kiedykolwiek był na jakiejkolwiek wojnie? Nie wiem, może Irak? Afganistan? Ktoś coś?

    2. Pod postem o krzyżu zasługi 126 lajków (stan na 27 listopada) i cała masa gratulacyjnych komentarzy. To pokazuje 2 niepokojące zjawiska: zły stan psychiczny niektórych mieszkańców ziemii myślenickiej oraz to, że lizusostwo względem działaczy pis schodzi już do coraz niższych kręgów. Skoro nawet tacy ludzie jak rzekomy "inwalida wojenny" doczekali się swoich klakierów i lizusów...

    3. W kolejnym poście czytamy o wielkiej obniżce cen paliw. Ktoś zauważył? Ja na razie widzę tylko coraz wyższe ceny paliw na stacjach, ale może na złe stacje jeżdżę?

    4. Wpis o wizycie pisowskiej minister nie wymaga większego komentarza - ten temat został już szeroko omówiony w tym portalu.

    5. Następnie czytamy o rzekomym "kabarecie" posła Marka Sowy - pod tym link do wywiadu Roberta Mazurka. Otóż Panie Sekretorzu (wiem, że to czytasz) - zapamiętaj sobie Pan 3 rzeczy: 1) Robert Mazurek robi wywiady z najważniejszymi politykami w tym kraju; 2) Zaproszenie posła Marka Sowy do Roberta Mazurka świadczy o jego wysokiej pozycji; 3) "Wasz" poseł Kurowski nigdy się takiego zaproszenia nie doczeka, bo panu Sowie do pięt nie dorasta. I to was boli...

    Poseł Sowa jest politykiem, który ma wysoką pozycję w swojej partii (wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego) i cieszy się szeroką popularnością na szczeblu ogólnopolskim. Jest zapraszany do ogólnopolskich telewizji, a nie "bryluje" w "telewizji" Myślenice ITV jak emerytowany nauczyciel ZPT i porzeczkarz W. Kurowski. Tyle w temacie.

    Moim zdaniem żadnego kabaretu nie było i Marek Sowa całkiem dobrze wypadł. Kto ogląda wywiady Mazurka wie jaka jest konwencja rozmowy i jak łatwo wjeść na minę. Kabaret to jest, jak przychodzi tam poseł Suski.

    6. Wpis o staroście Tomalu i drodze - to pewnie w ramach obowiazków służbowych. Nie wymaga komentarza, bo również szeroko omówiliśmy problem na tym portalu.

    7. HIT!!! Wpis i zdjęcia z 18 listopada. Szczyt czwartej fali COVID, tymczasem władze gminy urządzają spęd z okazji "Dnia Pracownika Socjalnego". Kilkadziesiąt osób gęsto stłoczonych w jednej dużej sali, wszyscy bez masek!!!

    8. Dnia 8 listopada umieścił na swoim wallu zdjęcie z napisem "Mamy dość Kaczora Dyktatora". No no, odważnie Panie Sekretorzu :)

    9. GRANDE FINALE - wpis z 5 listopada. O Złotym Pociągu. Sekrzetorz obiecuje "przystanek" w Krzyszkowicach. Otóż Sekretorzu - "przystanek" w transporcie kolejowym nazywa się peronem. I może takiego peronu się Krzyszkowice doczekają, Musisz Pan tylko zakupić takie coś:
    zdjecie

    11 2 Cytuj
  • Anty 28 lis 2021

    Dla takich postów jak Twój mam tu konto xD ❤️??

    4 4 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 28 lis 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Dla takich postów jak Twój mam tu konto xD ❤️??

    Cieszę się ?. Jak czasu mi starczy, to w kolejnym odcinku wezmę na warsztat profil "Stachy" Kasprzyckiej.

    "Stacha", jak to czytasz, to lepiej ogarnij sobie profil! Bo jak dzisiaj patrzyłem, to prawdziwa kopalnia memów u Ciebie.

    6 2 Cytuj
  • 30 lis 2021
    KotekMamrotek napisał/a:

    Przymusowa rejestracja ciąży, pozwoli na skontrolowanie co dzieje się z dzieckiem po urodzeniu, mówiąc wprost, czy np. matka po porodzie nie zabiła noworodka.

    Kotuniu to jest logika nie tylko dziwna, ale wręcz niepokojąca. Idąc tym tokiem myślenia można dać aparatowi władzy pełny wgląd w twoje wydatki, czy przypadkiem nie kupujesz narkotyków, albo nie chodzisz na dziwki. Tę swoją drogą możnaby załatwić rejestrem błon dziewiczych....

    5 3 Cytuj
  • 30 lis 2021
    Obserwator30 napisał/a:

    No i właśnie w tym problem! Kobieta to nie maszyna do rodzenia dzieci. Nie można naruszać jej intymności i wpisywać osobitych danych do rejestru...

    Wg mnie problemem jest to, iż ktoś z góry zakłada, że kobiety wymagają kontroli by nie zostać dzieciobójczyniami.... To jest chore. Zwłaszcza, że zaraz znajdzie się grono takich, co zygotę uważają za dziecko, i poronienia będą chcieli obejmować prokuratorskim śledztwem, czy aby kobieta się doń nie przyczyniła. A czym? No to już zależy od kryteriów chorych głów, które będą nad tym mądrkować.

    5 5 Cytuj
  • Anty 30 lis 2021

    Inflacja za listopad 7.7% ?

    Który to pisior minusuje? Ten nauczyciel religii z Pcimia co to tak cichaczem przegląda forum?

    Czy jakiś inny?

    Minusujecie za prawde?

    11 4 Cytuj
  • 30 lis 2021
    DM_S napisał/a:

    Kotuniu to jest logika nie tylko dziwna, ale wręcz niepokojąca. Idąc tym tokiem myślenia można dać aparatowi władzy pełny wgląd w twoje wydatki, czy przypadkiem nie kupujesz narkotyków, albo nie chodzisz na dziwki. Tę swoją drogą możnaby załatwić rejestrem błon dziewiczych....

    Aparat władzy ma pełny wgląd w Twoje wydatki. Poza kontrolą jest jedynie gotówka która możesz zarobić "na czarno". Każda inna transakcja może być skontrolowana. To gdzie chodzisz i z kim jest również do sprawdzenia, z kim sypiasz również, wystarczy że masz telefon ?
    Słabiutko z Twoja świadomością.. ?

    2 2 Cytuj
  • 30 lis 2021
    DM_S napisał/a:

    Wg mnie problemem jest to, iż ktoś z góry zakłada, że kobiety wymagają kontroli by nie zostać dzieciobójczyniami.... To jest chore. Zwłaszcza, że zaraz znajdzie się grono takich, co zygotę uważają za dziecko, i poronienia będą chcieli obejmować prokuratorskim śledztwem, czy aby kobieta się doń nie przyczyniła. A czym? No to już zależy od kryteriów chorych głów, które będą nad tym mądrkować.

    Co jest chore ? Przejście z formy papierowej na elektroniczną? Może, jako matka, wytłumaczysz nam gdzie tkiw problem, że przychodząc do lekarza w ciąży, lekarz zamiast do papierowej kartoteki pacjenta wprowadzi fakt ciąży do systemu?

    2 1 Cytuj
  • 1 gru 2021
    KotekMamrotek napisał/a:

    Aparat władzy ma pełny wgląd w Twoje wydatki. Poza kontrolą jest jedynie gotówka która możesz zarobić "na czarno". Każda inna transakcja może być skontrolowana. To gdzie chodzisz i z kim jest również do sprawdzenia, z kim sypiasz również, wystarczy że masz telefon ?
    Słabiutko z Twoja świadomością.. ?

    Tak, oczywiście. Jak cię ktoś okradnie to daj znać jak szybko poszło znalezienie sprawcy.

    1 1 Cytuj
  • 1 gru 2021
    KotekMamrotek napisał/a:

    Co jest chore ? Przejście z formy papierowej na elektroniczną? Może, jako matka, wytłumaczysz nam gdzie tkiw problem, że przychodząc do lekarza w ciąży, lekarz zamiast do papierowej kartoteki pacjenta wprowadzi fakt ciąży do systemu?

    Przecież napisałam co jest chore. Chory jest twój pogląd koleżanko, iż bez nadzoru ty czy ja będąc w ciąży a automatu stajemy się potencjalnymi dzieciobójczyniami. Nie wiem czy masz tego świadomość, ale to jest wbrew polskiemu prawu, w.ktoryn obowiązuje domniemanie niewinności podczas procesu. Ty idziesz nawet o krok dalej, bo odmawiasz go nie tylko przed procesem, ale nawet przed zaistnieniem przestępstwa....

    2 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 2 gru 2021

    Świetna wiadomość - Obajtek przegrywa w sądzie!!!

    https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27867767,daniel-obajtek-przegrywa-w-sadzie-wyborcza-nie-musi-publikowac.html?fbclid=IwAR06j_BrLTPz8gMq0m7pqeHWP9G_P8HuxZJcuFGviZ2qTbNYVG3i_PQyKKc

    Na razie w dość błahej sprawie. Życzę mu jednak z całego serca, aby to był początek jego przegranych spraw sądowych.

    #ObajtekZaMurem

    9 2 Cytuj
  • 2 gru 2021

    Dla odmiany nieco inna wiadomość: poseł Kurowski poparł w sejmie absurdalny projekt karania dożywociem za KAŻDĄ aborcję (projekt ustawy uznającej płód od samego stadium zygoty za pełnoprawnego człowieka i tym samym aborcję za morderstwo, niezależnie od wskazań).
    Powtórzę KUROWSKI jakby komuś się za słabo wyryło w pamięci i nie dotrwało w niej do wyborów.

    12 2 Cytuj
  • Anty 2 gru 2021
    DM_S napisał/a:

    Dla odmiany nieco inna wiadomość: poseł Kurowski poparł w sejmie absurdalny projekt karania dożywociem za KAŻDĄ aborcję (projekt ustawy uznającej płód od samego stadium zygoty za pełnoprawnego człowieka i tym samym aborcję za morderstwo, niezależnie od wskazań).
    Powtórzę KUROWSKI jakby komuś się za słabo wyryło w pamięci i nie dotrwało w niej do wyborów.

    Też miałem to napisać. Hańba i wstyd. Szczególnie, że nawet w samym PiSie większość osób uznała ten projekt za szkodliwy i zły.

    Wstyd dla regionu mieć takiego "posła".

    12 2 Cytuj
  • 2 gru 2021

    Kura Polskę zbaw!

    2 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 2 gru 2021

    Chyba niczego lepszego nie spodziewaliście się po Kurowskim. Jak się okazuje, Kurowski jest bardziej umoczony w absurdalny projekt o rejestrowaniu ciąż i dożywociu za aborcję. Jego działalność w tym zakresie nie ogranicza się do samego wciśnięcia "głosuj za". Dowód? Oto wystąpienie, którym chwali się publicznie na swoim FB.

    https://www.facebook.com/PoselKurowski/videos/642758060214820

    Kurowski prawie nigdy nie przemawia z mównicy. Widocznie potrzebowali "twarz" do tego projektu i ją znaleźli.

    Wstyd dla całej Gminy Myślenice. Ale czego się spodziewać po byłym sekretarzu Gminy Pcim. Znajomość z (wiadomo kim z Pcimia) wszystkich pisiorów winduje na wyższy level. I nawet z takiego emerytowanego nauczyciela ZPT i porzeczkarza można było zrobić posła.

    Co powinniśmy z tym zrobić, każdy wie.

    9 1 Cytuj
  • 2 gru 2021

    Niestety nie "można było zrobić" ale MY ZROBILIŚMY tego pożal się Boże posła..........

    2 2 Cytuj
  • 3 gru 2021
    Obserwator30 napisał/a:

    Wstyd dla całej Gminy Myślenice. Ale czego się spodziewać po byłym sekretarzu Gminy Pcim. Znajomość z (wiadomo kim z Pcimia) wszystkich pisiorów winduje na wyższy level. I nawet z takiego emerytowanego nauczyciela ZPT i porzeczkarza można było zrobić posła.

    To jest w ogóle wstyd i tragedia jakich mamy radnych z PiSu. Kolejnych to chyba będzie trzeba z ławeczek pod wiejskimi sklepami zbierać, żeby nie zawyżać poziomu wykształcenia i kompetencji tej świty...

    Co do Kurowskiego: Bardzo jestem ciekawa co jego córki sądzą o jego działalności w tej kwestii?

    6 Cytuj
  • 3 gru 2021

    Głosowałem na Kaczyńskiego wybierając listę PiS,
    Nie ma lokalny poseł czy burmistrz żadnej zasługi, że na niego głosowałem. Jedyna zasługą tych gości była przynależność do PiS i wystawienie ich na listy wyborcze.
    Obserwując Kaczyńskiego zauważam postępującą demencję, słowa o IV rzeszy, wcześnie by się prezesowi nie przytrafiły.
    I tu robi się bardzo niekomfortowy czas dla Polski.
    Wokół pachnie konfliktem, a prezes mówi jak przedwojenny odpowiednik, że nie oddamy ani guzika od munduru.
    Gdybym miał 30 lat uznał bym jego niedyspozycję za zabawną. Mam lat trochę więcej i zaczyna mi się zapalać czerwone światło.

    5 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 3 gru 2021
    Prawicowiec napisał/a:

    Głosowałem na Kaczyńskiego wybierając listę PiS,
    Nie ma lokalny poseł czy burmistrz żadnej zasługi, że na niego głosowałem. Jedyna zasługą tych gości była przynależność do PiS i wystawienie ich na listy wyborcze.
    Obserwując Kaczyńskiego zauważam postępującą demencję, słowa o IV rzeszy, wcześnie by się prezesowi nie przytrafiły.
    I tu robi się bardzo niekomfortowy czas dla Polski.
    Wokół pachnie konfliktem, a prezes mówi jak przedwojenny odpowiednik, że nie oddamy ani guzika od munduru.
    Gdybym miał 30 lat uznał bym jego niedyspozycję za zabawną. Mam lat trochę więcej i zaczyna mi się zapalać czerwone światło.

    Dzięki za ten głos w sprawie. Potwierdza się zatem moja teza - Kurowski zawdzięcza swoją karierę poselską nie wyborcom, ale wiadomo komu z Pcimia. Przypuszczam, że więcej osób głosowało po prostu na listę pis i żadne w tym osiągnięcie Kurowskiego, że został wybrany.

    Bardzo źle się stało, że Myślenice mają takiego "przedstawiciela" w parlamencie. Kurowski jest doskonale świadom swojego długu politycznego. Dlatego nie pisnął słowem kiedy wybuchła afera Orleone. Dlatego również nie załatwi nam NICZEGO, co wymagałoby postawienia się komukolwiek z pisu. Mam tutaj na myśli przede wszystkim przejazdy na Zakopiance... Doskonale zdaje sobie sprawę, że nie stoją za nim żadni ludzie. Jak zacznie podskakiwać w pis, to wywalą go i nikt za nim się nie wstawi...

    Jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem jest również idealnym narzędziem w rękach Kaczyńskiego - mogą go szantażować.

    To jest naprawdę bardzo niekomfortowa sytuacja dla mieszkańców całej gminy.

    7 Cytuj
  • 4 gru 2021

    No to teraz pewnie wybierzemy szewca jak go przewodnia siła rzuci na "jedynkę" na liście do wyborów.....

    5 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 4 gru 2021
    t-34 napisał/a:

    No to teraz pewnie wybierzemy szewca jak go przewodnia siła rzuci na "jedynkę" na liście do wyborów.....

    Po ostatniej wypowiedzi jego notowania w PiS na pewno wzrosły.

    zdjecie

    1 Cytuj
  • Anty 4 gru 2021

    Brakuje mi to komentarza naszej gwiazdy z forum czyli Vivaldiego...

    Jak Pory roku Vivaldiego
    Zmienia się światło w twoich oczach
    Powiedz mi życie coś miłego
    Nie pędź tak, proszę, daj odpocząć
    Życie, życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć
    Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy
    Życie, życie jest nowelą
    Raz przyjazną a raz wrogą
    Czasem chcesz się pożalić,
    ale nie masz do kogo
    Każda rodzina jest jak drzewo
    Łamie się chwieje, czas je zmienia
    Jak w "Porach roku" Vivaldiego
    Szczypta zachwytu, łyk cierpienia
    Życie, życie jest nowelą,
    której nigdy nie masz dosyć
    Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Ż
    Życie, życie jest nowelą
    Co wciąga jak rzeka
    Chciałbyś dziś znać przyszłość

    Lecz musisz poczekać

    3 2 Cytuj
  • 4 gru 2021

    Może Vivaldi zmądrzał i już nie broni PiS??

    3 2 Cytuj
  • Anty 4 gru 2021

    To niemożliwe. Poczytaj jego fejsa

    Brakuje mi tego WALDUSIOWEGO wyjaśniania tutaj osób na forum i bronienia pisu. No ale ciężko bronić, tyle nadmiarowych zgonów, inflacji pod 8%, upadku PLN w stosunku do wiodących walut, czy nawet CZK, kryzysu na granicy itd.

    dlatego jest taka cisza, możemy jednak liczyć na minusiki od przyczajonego dewota co to na suchej doglądał kto ile pił itd ;)

    4 2 Cytuj
  • 4 gru 2021

    nieoczywistym bohaterem całego syfu pisoffskyego są interesanci i reprezentanci rzymskokatolickiego establishmentu. rzymskokatolicka sekta z tymi psełdo politykierami robią taki syfff

    4 2 Cytuj

Odpowiedz