Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 17 gru 2021

    „LEX TVN” znów wojna o media.

    Dni innych informacji aniżeli, sprzyjający rządowi , są policzone.
    Prawdopodobnie, będzie niedługo jedyny przekaz prawdy w każdym medium wydającym w IV Rzeczpospolitej .
    Nie wydaje mi się, abyśmy zwalczając Dziennik Telewizyjny czy Trybunę Ludu, przy okrągłym stole ,
    negocjowali zamienienie tych mediów Wiadomościami TVP i Gazetą Polską i przystawkami, jako jedyną prawdą.

    Walczyliśmy o wolne media jako podstawowy warunek przemian.

    7 Cytuj
  • 17 gru 2021
    kris111 napisał/a:

    PiS = PZPR bis

    No i co z tego??? Głupie owce są po to aby je strzyc...... Dawno tu o tym piszemy i co??? Dalej 30% bo kradnom ale siem dzielom.... Może zmądrzejecie jak zobaczycie rachunki.... Ale to już za późno....

    15 Cytuj
  • 17 gru 2021

    PLN w ciągu roku stracił do:

    korony czeskiej 7,81%
    do dolara USA 11,66%
    do kuny chorwackiej 4,25%
    do funta brytyjskiego 10%
    bułgarskiego lewa 4,25%
    do forinta z Węgier 1,04%
    do leja rumuńskiego 2,71%
    do rubla rosyjskiego 10,77%

    1 1 Cytuj
  • 17 gru 2021

    No i co z tego.??? Dawniej jak parę złotych mięso i cukier
    r zdrożało to działo się.... Teraz??? Święta idą wszyscy pojęczą postękają i tyle.......

    7 Cytuj
  • 17 gru 2021
    t-34 napisał/a:

    No i co z tego??? Głupie owce są po to aby je strzyc...... Dawno tu o tym piszemy i co??? Dalej 30% bo kradnom ale siem dzielom.... Może zmądrzejecie jak zobaczycie rachunki.... Ale to już za późno....

    Miejmy nadzieje ?

    2 1 Cytuj
  • 17 gru 2021

    Na co ??? A może już za późno ? Liczysz jeszcze na uczciwe wybory ???? Na nową Solidarność ????

    5 Cytuj
  • 13oddział 18 gru 2021
    t-34 napisał/a:

    Na co ??? A może już za późno ? Liczysz jeszcze na uczciwe wybory ???? Na nową Solidarność ????

    Nie liczę na żadnych polityków - polityka to smród. Jakbyś się nawet najbardziej wyperfumował i był najczystszym człowiekiem z najczystszymi intencjami to jak w nią wleziesz - ona nie przestanie śmierdzieć a zaczniesz ty. Tak to wygląda na każdym szczeblu władzy. A w "nową Solidarność "- wierzę. Nie w ten związek który jest przybudówką władzy i kosztem pracowników się z nią układa ale właśnie w te ideały z Solidarności 80. Po mojemu w historii Polski to był jeden z nielicznych ruchów klasy pracującej przed którym zatrzęsła się władza i zaczęła słuchać ludzi a nie nimi manipulować. Aż do tego stopnia że podstawiona pod ścianą musiała użyć po prostu brutalnej siły. Historii trzeba się uczyć a nie bezmyślnie czcić.

    3 Cytuj
  • 18 gru 2021

    ten piss coraz bardziej żenujący

    5 Cytuj
  • 19 gru 2021
    gwidoniusz napisał/a:

    ten piss coraz bardziej żenujący

    Przed 1992 rokiem był tylko Dziennik Telewizyjny, z Aleksandrą Jakubowską, odpowiednikiem dzisiejszej Danuty Holeckiej, nie było żadnego TVN
    i mieliśmy radosne wiadomości:
    Imperialiści robili z nas biedaków i też szalała drożyzna. Bezdomnym w Nowym Jorku wysyłaliśmy śpiwory, reparacji też żądaliśmy i wypędzonym pokazywaliśmy środkowy palec, przywrócono nazwy piastowskich miast na terenach poniemieckich.
    Było Studio 2 w miejsce Pytanie na Śniadanie, i też śpiewał Krzysztof Krawczyk
    Była Trybuna Ludu, nie było Gazety Wyborczej ani Polsat TV.
    Wszystko było narodowe.

    Komu to k...wa przeszkadzało.

    5 Cytuj
  • 19 gru 2021
    Prawicowiec napisał/a:

    Przed 1992 rokiem był tylko Dziennik Telewizyjny, z Aleksandrą Jakubowską, odpowiednikiem dzisiejszej Danuty Holeckiej, nie było żadnego TVN
    i mieliśmy radosne wiadomości
    Komu to k...wa przeszkadzało.

    Może tym którym nie podobały się jej artykuły?
    Tak się przegrywa wojnę o polskie dzieci. Skandaliczna decyzja ministra edukacji
    Wydaje mi się że gdzieś już o tym wspomniałem...

    1 2 Cytuj
  • 19 gru 2021

    Jak żyć bez TVN w tym kraju, jak żyć? ?

    4 3 Cytuj
  • 19 gru 2021

    Jaką teraz masz gwarancję, że za TVNem nie pójdzie internet, gazety i inne media ????
    Bo ci prezes powie że będzie OK ??

    7 1 Cytuj
  • Janek Sal 20 gru 2021

    Ktoś się pyta komu to przeszkadzało - między innymi mnie , i milionom podobnych 10 milionom - Następny że Solidarność 80 - OK . Nie chodzi o nazwe choć jest trafna ,wówczas była solidarnosć normalnie ludzka nikt tego nie musiał tak traktować - Dziś mamy nienawiść , zaprzaństwo,cygaństwo złodziejstwo i to legalne .
    Mógł się odbyć masowy sprzeciw gdyż działo się to w wielkich zakładach pracy - stocznia , kopalnie , kombinat pod Krakowem . a teraz?- małe zakładziki kilkuset pracowników to już moloch. dawniej 35tys ludzi w HiL kto dzis wyjdzie na protest . Byłem wczoraj na rynku w Krakowie ,owszem sporo gawiedzi nawet przemawiający chwalili ilość - to pikuś ,dziś większosc boi sie, młodzież zniewieściała, tata daje papu to ok niech sie leją inni . Reżim ma wolną wolę i robi z suwerena barana . Każą założyc kaganiec OK a co mi tam pomimo ze to gówno daje.Naczelnicy stają do kamery w kagancu ale zaraz po transmisji zdejmują i graba , graba, uścisk . już bez . będą wybory znowu rzuci sie ochłap i po sprawie. 50% podwyżka a co dostane rekompensate . Tylko bedzie ją widział jeden z drugim jak świnia niebo . Jak rolnicy za ptasią grypę ........ale ryż nie podrożał więc miska ryżu .......

    3 Cytuj
  • 20 gru 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Ktoś się pyta komu to przeszkadzało - między innymi mnie , i milionom podobnych 10 milionom - .

    Ano, jeżeli Ci to wtedy przeszkadzało i 10 mln podobnych, to gdzie oni teraz są?
    Znam człowieka, który wtedy w stanie wojennym obsługiwał rodzinę Jaruzelskiego
    (ochrona i transport), a dzisiaj jest zagorzałym PiSowcem.
    Czy to się nie kłuci?

    Tamci robili to bo to nam narzucił protektorat sowiecki, ci obecni robią to tylko ze siebie
    i dla siebie.

    Aż się boję myśleć, co byłoby w czasie komuny, gdyby to oni wtedy byli sekretarzami PZPR.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 20 gru 2021

    oni teraz mają po 65-75 lat a gdzie są młodzi - co im to pasi.?pewnie bo tata dają papu to mam w dupie idee . byle był fejs - ale niebawem i tego może nie być .
    a kŁÓci się tak się pisze

    2 Cytuj
  • 20 gru 2021

    Tak z innej beczki..... Kolejne 80 mln psu w D..... Właśnie płacimy karę za zerwanie umowy na śmigłowce..... A co stać nas, weźmie się z puli dla nauczycieli albo ze szpitali czy czegoś tam..... Za to lepsze śmigłowce już śmigają.......... Pytanie tylko gdzie?????

    6 Cytuj
  • 20 gru 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    oni teraz mają po 65-75 lat a gdzie są młodzi - co im to pasi.?pewnie bo tata dają papu to mam w dupie idee . byle był fejs - ale niebawem i tego może nie być .
    a kŁÓci się tak się pisze

    kłóci -mea culpa

    3 Cytuj
  • 20 gru 2021

    No i ponad dziesięć baniek za tłumaczenie instrukcji do leoparda.... Mają rozmach.....

    5 Cytuj
  • 20 gru 2021
    Prawicowiec napisał/a:

    Znam człowieka, który wtedy w stanie wojennym obsługiwał rodzinę Jaruzelskiego
    (ochrona i transport), a dzisiaj jest zagorzałym PiSowcem.
    Czy to się nie kłuci?

    Pisim się nic nie kłóci, osobista sekretarka gen.Janiszewskiego z WRON-u została osobistą sekretarką Jarozbawa, kierowca tegoż gen. został kierowcą Antkaświra, (a byle kto wtedy nie mógł wozić najważniejszych generałów) ,żeby go chronić to różne Cenckiewicze z IPN go oficjalnie uśmierciły, to pisim się z niczym nie kłóci im wystarczy w tvp 57 raz "fur dojczland" i już wyją z zachwytu

    4 Cytuj
  • 30 gru 2021

    Coś nam Vojtki Bagietki no i Vivaldi zamilkli.... A tu tyle sukcesów Prawych i Sprawiedliwych do omówienia i świętowania.....

    6 Cytuj
  • 31 gru 2021
    t-34 napisał/a:

    Coś nam Vojtki Bagietki no i Vivaldi zamilkli.... A tu tyle sukcesów Prawych i Sprawiedliwych do omówienia i świętowania.....

    Myśle, że tak jak ja, dali się nabrać na te spiskowe bajki.
    Zobaczyli. że prezes, to Król Maciuś l, którego wszyscy robią w buca, że gość nie ma pojęcia o gospodarce, ekonomii i zarządzaniu a jedynie jest ideologiem fantastą………
    Że zarządzanie, dobór ludzi, znajomość życia i świata, to najsłabsze punkty prezesa, to …..

    pewnie pojechali na Sylwestra w Zakopanem, bez masek i szczepień.
    Wrócą z tego sylwestra i rozniosą zarazę po kraju,
    bo to świat i Europa zwariowali, my realizujemy tylko
    planową kasatę, obywateli.

    3 Cytuj
  • 31 gru 2021

    Czy naprawdę w tych czasach stać nas na to by z podatków zapłacić 100.000 zł na Polish Art Philharmonic ??

    1 Cytuj
  • 31 gru 2021

    Pewnie , że tak, skoro stać nas żeby płacić za chore pomysły Zera to i na filharmonię nas stać, z tego przynajmniej coś dobrego wyniknie dla kultury.

    4 Cytuj
  • 1 sty 2022

    Jakaś epidemia życzeń od moich znajomych, z którymi wspólnie głosowałem na rządzących , kolejne życzenia noworoczne spływają o treści mniej więcej takiej:
    życzę Ci aby w Nowym Roku ta cholerna zaraza się skończyła która meczy nas od lat
    i aby ustąpił też covid .

    2 Cytuj
  • 1 sty 2022

    Czyli jest jeszcze nadzieja, że ludzie mądrzeją...... Pytanie tylko czy prawi i sprawiedliwi dopuszczą jeszcze do wolnych i uczciwych wyborów????

    5 1 Cytuj

Odpowiedz