Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 17 sty 2022
    KotekMamrotek napisał/a:

    A ludzie wierzący w UE że daje nam bezinteresownie pieniądze są tacy sami jak ci
    Kupując auto przynajmniej masz "auto" , w tym przypadku za co mamy płacić drogi kredyt?

    Horała- politolog buduje CPK, maciarewicz,sasin, blaszczak. nauczyciele historii itd.
    W rządzie nie ma ani jednego inżyniera , jeden po rolnictwie.
    Gadające głowy znające się na wszystkim. podpisują wszystko i później do wszystkich maja pretensje.

    Tylko Azja postawiła na fachowców, świat zachodni na humanistów . Efekty widać gołym okiem.

    Takich Zybertowiczów, pseudo profesorów mamy wszędzie.
    Co oni produkują, nic.

    2 1 Cytuj
  • 17 sty 2022
    taki_gość napisał/a:

    Nie powinno się żartować, parodiować żadnej religii. To prywatna sprawa człowieka w co wierzy.

    Nie rozumiem dlaczego? Można żartować z wszystkiego. Skąd ta specjalna ochroną akurat dla religii?
    Swoją drogą jak jakaś jest "nieoficjalna" to się nie liczy?

    4 2 Cytuj
  • 17 sty 2022
    DM_S napisał/a:

    Nie rozumiem dlaczego? Można żartować z wszystkiego. Skąd ta specjalna ochroną akurat dla religii?
    Swoją drogą jak jakaś jest "nieoficjalna" to się nie liczy?

    To tak jak z lex czarnek , kurator może wszystko. Ale przecież rodzice jak będą chcieli by dzieci miały naukę np. etyki to oczywiście, jak sobie rodzice zażyczą to mogą mieć. Ale wszyscy rodzice, jak jeden powie nie to, nie.
    A na pytanie jak z religią, czy jak jeden rodzic powie nie to , nie?
    No nie, odpowiedział minister, w tym przypadku tak to nie działa.

    6 3 Cytuj
  • Janek Sal 17 sty 2022

    Ktoś pisał o Tusku ze jest całyczas w tv-pis.
    Owszem żona szukała prognozy pogody weszła na tvpinfo a tam rachon jedzie z grubej rury wlasnie o tych pieniadzach co Tusk nie załatwił . a tak sobie myśle te 27/1 to było też wina Tuska?

    drugi kamyczek do ogródka

    Ekologiczne pojazdy elektryczne

    akumulator do jednego samochodu elektrycznego to
    12 kg litu,30 kg niklu ,20kg manganu 15 kg kobaltu,100 kg miedzi ,200 kg aluminium.

    żeby wyprodukować ten akumulator trzeba przerobić 10 t soli 15 t rudy kobaltu ,2 t rudy niklu 12 t rudy miedzi razem ok 200 t kopalin .
    Kobalt pochodzi z Konga gdzie do wydobycia wykorzystuje się dzieci.
    Może po takiej analizie zielone tablice na pojeżdzie będą trochę inaczej postrzegane

    10 Cytuj
  • 17 sty 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Ktoś pisał o Tusku ze jest całyczas w tv-pis.
    Owszem żona szukała prognozy pogody weszła na tvpinfo a tam rachon jedzie z grubej rury wlasnie o tych pieniadzach co Tusk nie załatwił . a tak sobie myśle te 27/1 to było też wina Tuska?

    drugi kamyczek do ogródka

    Ekologiczne pojazdy elektryczne

    akumulator do jednego samochodu elektrycznego to
    12 kg litu,30 kg niklu ,20kg manganu 15 kg kobaltu,100 kg miedzi ,200 kg aluminium.

    żeby wyprodukować ten akumulator trzeba przerobić 10 t soli 15 t rudy kobaltu ,2 t rudy niklu 12 t rudy miedzi razem ok 200 t kopalin .
    Kobalt pochodzi z Konga gdzie do wydobycia wykorzystuje się dzieci.
    Może po takiej analizie zielone tablice na pojeżdzie będą trochę inaczej postrzegane

    A jak jest z ubraniami ? Nie opłaca się ich produkować w Europie, więc szyją je dzieci w Azji za miskę ryżu.
    To jest właśnie ekologiczny terrorym UE, nałożyć takie opłaty, żeby cala produkcja została przeniesiona do krajów 3 świata, gdzie nie ma żadnych norm.

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 17 sty 2022

    ubranie uszyjesz nawet z lnu i konopi - kobaltu nie wykopiesz w świętokrzyskim

    5 1 Cytuj
  • 17 sty 2022

    Tesla te akumulatory jeszcze w 80% sprawne daje do domów jako magazyn prądu.
    Czekam że, wymyślą jakiś nowy sposób magazynowania prądu.
    Ale to jak z cyframi foto , aby osiągnąć doskonałość, potrwa z 10 lat od dzisiaj.

    Co do roboty za miskę ryżu, jakoś nie mam z tym problemu. bo robiliśmy podobnie, a w Niemczech za to co zarabialiśmy w Polsce ,nawet miski ryżu nie kupił.
    W Austrii mieszkali na łóżkach piętrowych ośmiu w jednym pokoju i gotowali ziemniaki żyli.
    Tak że, spokojnie z tym internacjonalizmem i walką klas.

    1 2 Cytuj
  • 17 sty 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Tesla te akumulatory jeszcze w 80% sprawne daje do domów jako magazyn prądu.
    Czekam że, wymyślą jakiś nowy sposób magazynowania prądu.
    Ale to jak z cyframi foto , aby osiągnąć doskonałość, potrwa z 10 lat od dzisiaj.

    Co do roboty za miskę ryżu, jakoś nie mam z tym problemu. bo robiliśmy podobnie, a w Niemczech za to co zarabialiśmy w Polsce ,nawet miski ryżu nie kupił.
    W Austrii mieszkali na łóżkach piętrowych ośmiu w jednym pokoju i gotowali ziemniaki żyli.
    Tak że, spokojnie z tym internacjonalizmem i walką klas.

    Skoro nie masz problemu do pracy dzieci za miskę ryżu to nie wiem jak cie w ogóle nazwać...
    https://dziecisawazne.pl/215-mln-dzieci-jest-wykorzystywanych-do-pracy-w-azji-poludniowej/

    3 1 Cytuj
  • 17 sty 2022
    KotekMamrotek napisał/a:

    Skoro nie masz problemu do pracy dzieci za miskę ryżu to nie wiem jak cie w ogóle nazwać...
    https://dziecisawazne.pl/215-mln-dzieci-jest-wykorzystywanych-do-pracy-w-azji-poludniowej/

    Nazywaj jak chcesz ale nie zapominaj o tych d.ościach :

    https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/unicef-przemoc-wykorzystanie-seksualne-i-zabojstwa-dotykaja-milionow-dzieci-na-calym-swiecie

    I zastanów się co możesz zrobić dla tych dzieci,
    A mnie podpowiedz co ja mogę zrobić dla tamtych dzieci

    3 2 Cytuj
  • 22 sty 2022

    Kotku mamrotku Twój sprzęt z którego piszesz ten komentarz najpewniej złożyli chińskie dzieci za miskę ryżu więc może skończmy wytykać palcami. Problem jest - każdy wie. Ani ty ani kolega nic nań nie poradzicie. Możecie co najwyżej otworzyć własną linię produkcyjną i próbować konkurować z chińszczyzną.

    6 Cytuj
  • 23 sty 2022

    Te różne Mamrotki, internacjonaliści martwią się bardzo o świat.
    A nasze podwórko dla nas staje się polem minowym.
    Jedna z aptek w mieście. Otrzymała rachunek za gaz w wys 9000 zł , w zeszłym roku o tej porze płacili 850 zł.
    Rząd chwalił się, przed zakręceniem kurka że kupił i magazyny gazu zapełnił w 100 -% i zapłacił.
    To sprzedają firmą gaz z cenami z wakacji po cenach z grudnia 2021. Toż to czysta spekulacja.!

    Mamienie nas Baltic Pipe, to propaganda.
    Cenę gazu wytycza giełda. I cena czy z Norwegii czy z Rosji jest zbliżona. Jak którekolwiek z wydobywców przykręci kurek, cena idzie w górę.
    Jak Rosja wstrzyma wydobycie gazu, będziemy bulić Norwegii i USA , przeogromne sumy.
    I ogłupianie biednych Polaków fałszywymi informacjami, nic nie pomoże.
    Ta ekipa idzie pod prąd, reszta świata idzie z hasłem „jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”.

    Toteż po I wojnie światowej, chłop ze wsi pod Limanową , zapytany przez etnografa, czy czuje się Polakiem , odpowiedział bez zawahania - „Jo jest cysorski”
    Podświadomość i inteligencja prostego chłopa wybiera to, co pewne.. Ideologia to dupa robiona na doraźne potrzeby.

    5 2 Cytuj
  • 23 sty 2022

    https://m.youtube.com/watch?v=y4f6AASdHws
    Warto posłuchać, śle do końca. Pod koniec o Danielu i Orlen.

    1 1 Cytuj
  • 23 sty 2022

    Coś na temat pisowiary :
    "Niemiecka firma Henkel wydała oświadczenie w sprawie incydentu z pralnią dla Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Władze spółki nie zgodziły się na poświęcenie nowego budynku przez biskupa. W odpowiedzi towarzystwo postanowiło oddać podarowane pralki i proszki do prania. "

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/dolnoslaskie/news-afera-z-pralnia-we-wroclawiu-firma-henkel-wydala-komunikat,nId,5787264#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

    1 1 Cytuj
  • 23 sty 2022
    oportunista napisał/a:

    Coś na temat pisowiary :e

    Powiem tak, sam dwa razy głosowałem na PiS.
    Dlatego nie potępiam zauroczenie innych narodowości Putinem, Hitlerem, Castro, Łukaszenką itd, kiedyś każdy z nich demokratycznie zdobywał władzę, później stawali się nieusuwalni .
    Aby do tego u nas nie doszło, w porę należy powiedzieć dość.

    6 2 Cytuj
  • 28 sty 2022

    PiS jest katastrofą dla Polski

    7 3 Cytuj
  • 28 sty 2022

    A czytaliście już o nowej ustawie w. s covida??? O możliwości odszkodowania za zarażenie od współpracownika??? No rewelacja po prostu!!!

    6 1 Cytuj
  • 28 sty 2022

    Gazu na świecie jest ile jest. Jak gaz nie z Rosji, to skąd?
    Z Norwegii, to dlaczego teraz z Norwegii nie wystarcza?
    Co do ceny, jak nie będzie tłoczenia z Rosji, to ceny zostaną takie jak dziś,
    chyba, że wystrzeli gaz w innym miejscu, ale nie sądzę.

    Polityka polityką, a chciejstwem,-że ta zabawka jest moja, bo wcześniej była na moim stoliku, gazu nie przybędzie.

    Patrzę na mapę i z Jamału najprościej byłoby poprowadzić gaz dnem morza Barensa i Norweskiego do Anglii.
    A Anglia nie podbijała Europy to w miejsce Niemiec mogła by rozprowadzać gaz po Europie.
    Nie mają też Polaka, szefa wielkiej partii Wielkiej Brytanii, to też nasi nie mieliby haka by przewracać Europę do góry nogami.

    1 Cytuj
  • 29 sty 2022
    t-34 napisał/a:

    A czytaliście już o nowej ustawie w. s covida??? O możliwości odszkodowania za zarażenie od współpracownika??? No rewelacja po prostu!!!

    Z tego co wyczytałam nawet nie za "zarażenie" tylko za to, że był niezaszczepiony/nieprzetestowany w czasiez gdy drugi zachorował.

    3 Cytuj
  • 30 sty 2022

    Omówienie polityki rzadu i opozycji,
    podsumowanie tygodnia;

    https://m.youtube.com/watch?v=nHOWhNNlfOU

    2 Cytuj
  • 31 sty 2022

    Przeglądałem zawody ministrów. O PiS już pisałem ,że z technicznym wykształceniem nie znajdziesz ministra.
    Ale ostatnio zastanowiła mnie wiceminister finansów z PO w 2015 r.
    Wiecie kto nim był?, nauczycielka Języka Polskiego z Częstochowy, Izabela Leszczyna obecna wice w PO. Polonistka, nauczycielka chyba uczyła języka polskiego podwładnych w ministerstwie finansów.
    Czy my k-rwa od tych nauczycieli w rządach nie odejdziemy?
    Jedynie Marcinkiewicz był nauczycielem fizyki, to go usprawiedliwiam.
    Reszta to papugi, na które głosujemy.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 31 sty 2022
    DM_S napisał/a:

    Z tego co wyczytałam nawet nie za "zarażenie" tylko za to, że był niezaszczepiony/nieprzetestowany w czasiez gdy drugi zachorował.

    wczoraj dostałem link do jakiegos sympozjum na uniwersytecie w Toruniu gdzie ten co go nie bardzo lubie zwołał kilka osób związanych z innym myśleniem o covid19 niż narracja publiczna /
    Warto to przesledzić daje wiele do myślenia a szło to na TV Trwam podobno .

    tytuł - Oblicze pandemii Janek Pospieszalski .

    Ciekawe jaki będzie Wasz odbiór niektórych faktów

    4 Cytuj
  • 1 lut 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    wczoraj dostałem link do jakiegos sympozjum na uniwersytecie w Toruniu gdzie ten co go nie bardzo lubie zwołał kilka osób związanych z innym myśleniem o covid19 niż narracja publiczna /
    Warto to przesledzić daje wiele do myślenia a szło to na TV Trwam podobno .

    tytuł - Oblicze pandemii Janek Pospieszalski .

    Ciekawe jaki będzie Wasz odbiór niektórych faktów

    Takich jak Pospieszalski jest wielu :

    https://www.google.pl/search?q=jozef+bialek&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari#fpstate=ive&vld=cid:a02751be,vid:Le3tEisa5K4,st:0

    Ten przypadek znam osobiście, żona odeszła, dzieci go unikają, a oni w tym obłędzie trwają.

    Boje się, że po czasie bez-wojny, umysły ludzkie szukają zagrożenia.
    Wojna straty, strach ,ofiary na jakiś czas. przeciwdziałają takim jednostkom.

    Szedłem przez połączeniu Bielska z Białą , taki deptak Bielsko-białej, a przez środek idzie kobieta 40 lat, z różańcem na obu dłoniach i głośno się modli, wykrzykując intencję. że świat zmierza w złym kierunku i że jak tego nie zatrzymamy to nastąpi koniec świata .

    Gdy nie byliśmy częścią zachodu, to takie postawy na ulicach zachodnich miast, nas zaskakiwały.
    Wraz z wolnością, dotarły i do nas.

    Wolność nie dla każdego umysłu jest porządane , bo za nią, kryją się same lucyfery. A gdy ich nie ma, należy je wymyślić.
    Dawno kobiety pełniły role złych demonów o po spaleniu na stosie, na jakiś czas był spokój, A gdy demony znowu zaczęły przychodzić , szukano następnej na stos.

    2 2 Cytuj
  • 1 lut 2022

    Jaskokrakow,
    A jak tam się żyje w Kanadzie? Dziwna cisza medialną zapadła. Coś musi być na rzeczy....

    2 2 Cytuj
  • 1 lut 2022

    A jak tam głosował nasz orzeł z Jawornika za ustawą covidową????

    6 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 2 lut 2022
    t-34 napisał/a:

    A jak tam głosował nasz orzeł z Jawornika za ustawą covidową????

    Właśnie chciałem sprawdzić, ale na razie nie opublikowali
    https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=posglos&NrKadencji=9

    4 1 Cytuj

Odpowiedz