Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 6 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Akurat mocy sprawczych do zmiany porządku Ukraina nie ma żadnych. Nie ma też zapewne świadomości, że została w to wmanipulowana. Bo tak jest, choć pewnie zaraz ktoś mnie ruskim tropem okrzyknie za to, że to mówię, ale Rosja tu akurat wystąpiła w roli "obrońcy" przyjętego porządku (jakkolwiek niestosownie to brzmi), gdyż porządkiem byl pakt z Budapesztu o neutralności Ukrainy, który to porządek burzyło zbrojące ją cichcem NATO i fakt, że chciała doń dołączyć.
    Dla jasności nie jest to żadne tłumaczenie zbrodniarza. Stwierdzam tylko fakty, ale tak czy owak napaść na Ukrainę była i jest zbrodnią, godną jedynie stryczka, zwłaszcza za ostrzały cywili i niszczenie miast. Za śmierć dzieci to wręcz za jajca na ten stryczek bym go wysłała...

    Za jajca !!! To jakiś ukryty fetysz ?

    7 Cytuj
  • 6 mar 2022

    Ukraina, gdy się obroni czego jej serdecznie życzę, zmieni układ sił w Europie.
    Stanie się lokalnym liderem i zamieni nas w tej próbie liderowania.
    Dozbroi się podobnie do Turcji i będzie strażnikiem granic UE, od wschodu.
    Dlatego NATO powinno ją dozbrajać by tę wojnę koniecznie wygrała.
    A wtedy mir potęgi Rosji upadnie i inni zaczną po jej ziemie sięgać. Upomną się o swoje Japończycy, a Chiny mają apetyt na Syberię.
    Upadnie Rosja, ale rozdawać karty na świecie będą po zajęciu Syberii, Chiny.
    Jak nie urok to sraczka.
    Putin okaże się najgorszym dyktatorem Rosji, który da początek jej upadkowi, podobnie jak po pierwszej wojnie światowej, Turcji czy Austrii. Pozostanie okrojona do Uralu, bez obcych narodów.

    1 11 Cytuj
  • 6 mar 2022

    dziękuję Panie Ekspercie że dzielisz się swą wiedzą z pospólstwem takim jak ja.

    4 6 Cytuj
  • 7 mar 2022

    Jeżeli Ukraińcy wygrają tą wojnę, chwała Ukrainie .
    Jeżeli to będzie walka ze skutkami powstania warszawskiego, będzie trauma.

    2 5 Cytuj
  • 7 mar 2022

    Myśleniczanie pomagają braciom słowiańskim z Ukrainy materialnie ale to nie wystarczy.Takie myślenie jest krótkowzroczne. Planowani uchodźcy w liczbie 5 milionów oprócz mieszkań i wyżywienia muszą gdzieś się modlić. Nie wydaje się aby robili to w kościołach katolickich , wszak bracią prawosławni nie uznają rzymskiego papieża. Kościołów katolickich raczej nie da się przebudować na cerkwie , gdyż ich dachy nie mają kopuł a przebudowanie wnętrza na wzór cerkwi to też wielkie pieniądze. Dlatego taniej będzie jak zaczniemy budować cerkwie od fundamentów a obok trzeba też równocześnie budować plebanie dla prawosławnych księży oraz ich żon i dzieci. To nie jest tak jak u nas,że księżom wystarczy jedna plebania , w której mieszka i ksiądz proboszcz i wikary. Nie wyobrażam sobie aby prawosławny proboszcz mieszkał z rodziną w tej samej plebanii razem i ichniejszym wikarym i jego młodszą żoną oraz dziećmi.Bo wiadomo ,że wówczas nie byłoby pomiędzy tymi rodzinami zgody. Polska ma teraz szansę , jako mało który kraj katolicki wprowadzić w życie soborowy Dekret o ekumenizmie bo dotychczas to oprócz świętowania w kościołach Dni Judaizmu i Dni Islamu nic w tym kierunku nie robiła.

    4 8 Cytuj
  • 7 mar 2022

    A jaki procent Ukraińców jest praktykujący?

    ,”Przynajmniej raz w tygodniu do kościoła chodzi co piąty Ukrainiec, lecz tu także dane zależą od regionu: na wschodzie kraju takich osób jest zaledwie 8 proc., podczas gdy na zachodzie - 40 proc. Również co piąta osoba w zachodniej części Ukrainy stale wspiera swój Kościół finansowo, tymczasem w części wschodniej robi to jedynie 3 proc.

    Badanie przeprowadzono na próbie 2016 „

    Tłumów wiernych nie będzie.

    2 8 Cytuj
  • 7 mar 2022
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Za jajca !!! To jakiś ukryty fetysz ?

    Tak, fetysz czerpania przyjemności że sprawiedliwości ;)

    4 Cytuj
  • 7 mar 2022
    obserwator 3 napisał/a:

    Myśleniczanie pomagają braciom słowiańskim z Ukrainy materialnie ale to nie wystarczy.Takie myślenie jest krótkowzroczne. Planowani uchodźcy w liczbie 5 milionów oprócz mieszkań i wyżywienia muszą gdzieś się modlić. Nie wydaje się aby robili to w kościołach katolickich , wszak bracią prawosławni nie uznają rzymskiego papieża. Kościołów katolickich raczej nie da się przebudować na cerkwie , gdyż ich dachy nie mają kopuł a przebudowanie wnętrza na wzór cerkwi to też wielkie pieniądze. Dlatego taniej będzie jak zaczniemy budować cerkwie od fundamentów a obok trzeba też równocześnie budować plebanie dla prawosławnych księży oraz ich żon i dzieci. To nie jest tak jak u nas,że księżom wystarczy jedna plebania , w której mieszka i ksiądz proboszcz i wikary. Nie wyobrażam sobie aby prawosławny proboszcz mieszkał z rodziną w tej samej plebanii razem i ichniejszym wikarym i jego młodszą żoną oraz dziećmi.Bo wiadomo ,że wówczas nie byłoby pomiędzy tymi rodzinami zgody. Polska ma teraz szansę , jako mało który kraj katolicki wprowadzić w życie soborowy Dekret o ekumenizmie bo dotychczas to oprócz świętowania w kościołach Dni Judaizmu i Dni Islamu nic w tym kierunku nie robiła.

    Co prawda zachodni Uniści mogą się modlić bez obrazy w katolickich, ale już prawosławni chyba nie. Tak mosz racje trzeba Im wybudować Cerkiew ino z dwa razy winkszą I bogatszą od kościoła w rynku.

    4 6 Cytuj
  • 7 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Tak, fetysz czerpania przyjemności że sprawiedliwości ;)

    Ahaaa ! Bo się zastanawiałem co może czuć kobita patrząca na wiszącego za jajca starego mężczyzne.

    3 5 Cytuj
  • 7 mar 2022

    No i dalej róbcie sobie jaja z pogrzebu.... No gratuluję.........

    2 7 Cytuj
  • Janek Sal 7 mar 2022

    ktos o kosciele -
    14 miesięcy byłem w Szwajcarii -

    Tam jeden kościół w mieście utrzymywany przez miasto ,
    Niedziela co dwie godziny msza ,lub nabożeństwo w innym wyznaniu .
    Katolicka o 8,30 o 6,30 prawosławna. o 16 bodajze była druga katolicka a byli jeszcze adwentyści, jechowi mieli w sobote ,ewangelicy po naszej
    Na budynku nie było krzyża ,koguta, natomiast przed wejsciem tablice z symbolami poszczególnych religii. da sie?

    6 8 Cytuj
  • 7 mar 2022

    O u nas też tak będzie, niezależnie od mentalności, tych którzy są hamulcowymi rozwoju cywilizacji,
    Są ludzie mający problem z zamienienie kromki ze smalcem na płatki z mlekiem . To zachowawcza cześć społeczeństwa, która do końca mogła by mieć telefon na korbkę. Ale to nie oni są awangardą cywilizacji.

    1 11 Cytuj
  • 7 mar 2022

    Byłem i jestem zwolennikiem euro.
    Wkurza mnie tępota PiS trwania przy pln.
    Dzisiaj nasza waluta leci na łeb na szyję do wszystkich walut świata.
    Euro. to również bezpieczeństwo polityczne, ale w tępych umysłach pisowcow, ta oczywistość jest
    jest za trudna.

    5 14 Cytuj
  • Janek Sal 8 mar 2022

    w zgodzie z poprzednikiem -
    ale wydaje się ze społeczeństwo naszego forum również jest w tej strefie złotego .
    Potwierdza to ilosc negatywów do Twojego posta .

    5 11 Cytuj
  • 8 mar 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    w zgodzie z poprzednikiem -
    ale wydaje się ze społeczeństwo naszego forum również jest w tej strefie złotego .
    Potwierdza to ilosc negatywów do Twojego posta .

    Niestety. w tym jesteśmy podobni do Rosjan, kupujących propagandę Putina.
    Książkę czyta u nas garstka, natomiast mądrość przy piwie, mają wszyscy.

    Był tu taki -strozeniacek-, chwalił się kwalifikacjami ekonomicznymi. Pewnie je miał . Niemniej inteligencji nauczyć się nie da.

    4 12 Cytuj
  • 8 mar 2022

    No nie ma się co dziwić skoro tok myślenia o PiSie biegnie sobie tak: "Może i kradnom ale sie dzielom.....

    4 7 Cytuj
  • 8 mar 2022

    Dość ciekawy artykuł..... Może kto przeczyta....
    Boże, chroń polski rząd i pana premiera, który własnymi rękoma pomógł milionowi Ukraińców
    Brak obozów dla uchodźców - zasługa rządu. Pomoc humanitarna wysłana do Ukrainy - sfinansowana przez rząd. Pieniądze na utrzymanie naszych nowych towarzyszy - da rząd. Wszystko: rząd, rząd, rząd.
    Członkowie rządu powtarzają, że pomoc Ukraińcom to przede wszystkim zasługa rządu.
    Przepraszam, nie wytrzymałem. Jestem słabym człowiekiem. Obiecywałem sobie kilka dni temu, że będę dbał o budowanie wspólnoty, a nie tworzył podziały. Mówiłem sobie: "Patryk, politycy czasem robią lepiej, często gorzej, ale odpuść im teraz; teraz ważny jest los Ukraińców".
    Jednak nie potrafię. Gdy posłuchałem kocopołów wygadywanych przez premiera Mateusza Morawieckiego, przez wicepremiera Henryka Kowalczyka, przez mniej znanych polityków Prawa i Sprawiedliwości - nie mam sił.
    Gdy odkryłem, że w specustawie uchodźczej "zaszyto" przepisy o bezkarności premiera i jego kolegów za nielegalne czyny popełnione w czasie pandemii COVID-19 - straciłem jakiekolwiek złudzenia, że rządzącym chodzi o cokolwiek więcej niż własną bezkarność i polityczne złoto.
    Obóz kłamców
    Henryk Kowalczyk, wicepremier, powiedział dziś w Sejmie, że brak obozów dla uchodźców to zasługa rządu.
    To nie zasługa setek tysięcy Polaków, którzy przyjęli Ukraińców do swoich domów. To, w tym miejscu powinno być znane przekleństwo, zasługa rządu. Niech Ukraińcy i Polacy będą wdzięczni Kowalczykowi i Morawieckiemu, że Kowalski, Nowak, Pawlakowa i Wronówna zaprosili pod swój dach uciekających przed wojną ludzi.
    Panie Kowalczyk, nie podpinaj się pan pod otwarte serca Polaków. Lepiej pan pojedź na warszawskie dworce, zarządzane przez spółkę Skarbu Państwa, i - pardon - idź pan do kibla. I gdy sobie zażyczą 3 zł za wejście, weź pan zadzwoń do kogo trzeba i załatw, żeby ci biedni ludzie mieli możliwość darmowego skorzystania z toalety. Bo przez ostatnie dni płacili za wstęp do niej wolontariusze. I to wcale niezwiązani z rządem.
    Wcześniej politycy PiS, z premierem Morawieckim na czele, przekonywali, że to rząd finansuje paczki dla uchodźców wysyłane do Ukrainy. Takie słowa to jak strzelić tysiącom Polaków w pysk.
    Glejt dla polityków
    W projekcie specustawy uchodźczej, nad którą właśnie pracuje Sejm, "zaszyta" została bezkarność za niegospodarność związaną z pandemią COVID-19.
    Tak, właśnie tak - bezkarność za pandemiczne przekręty w ustawie tworzonej dla dzielnych Ukraińców.
    Wczoraj na Twitterze zadałem pytanie premierowi Morawieckiemu: jak nazwać człowieka, który do projektu ustawy o pomocy dzielnym Ukraińcom, wpycha "po cichu" przepis o bezkarności dla swoich kumpli za bezprawne działania związane z pandemią COVID-19?
    Dziś rano premier publicznie opowiadał bajki, że to przepisy jak dla strażaków. Bo strażak nie może się martwić wybiciem szyby, gdy trzeba uratować życie człowieka.
    To prawda - strażak się nie zastanawia. Tylko, masz ci los, w ustawie o Państwowej Straży Pożarnej nie ma żadnego przepisu o bezkarności za zbicie szyby.
    Mądrze skomentował to tłumaczenie prof. Robert Gwiazdowski: "Uprzejmie informuję pana premiera, że jak strażak wybije szybę w palącym się domu, gasząc pożar, to nie popełnia czynu zabronionego. A jak za***** przy okazji pieniądze z szuflady - to popełnia".
    Premier stwierdził, że przepisy o bezkarności są potrzebne.
    Dlaczego zatem są w projekcie ustawy, ale nie wspomniano o nich w uzasadnieniu?

    Dlaczego bezkarność covidową wpisuje się do ustawy dotyczącej pomocy uchodźcom?

    Skąd ten wstyd, skoro to potrzebne przepisy?

    Chociaż nie, to źle postawione pytanie. Rząd w ostatnich dniach pokazał, że nie ma jakiegokolwiek poczucia wstydu i zażenowania. Wszystkie zasługi są ich. Boże, chroń premiera!

    9 9 Cytuj
  • 9 mar 2022

    Tak się zastanawiam gdyby nasi przyjaciele Tramp, faszystka z Francji czy brat Orban, rozdawaliby dzisiaj karty, jak by się potoczyła historia Ukrainy.
    Chyba po spotkaniu tej grupy z Włodimirem,
    zakomunikowano by Polsce o nowym podziale granic w Europie i z poleceniem zaakceptowania.

    4 12 Cytuj
  • Anty 9 mar 2022

    https://wiadomosci.onet.pl/swiat/sankcje-na-rosje-wegry-nie-popra-sankcji-dot-ropy-i-gazu-z-rosji/r9bztvd

    Nie trzeba się martwić o ruską inwazję, kiedy już jesteś ruską ladacznicą - prawda Panie Orban?

    12 4 Cytuj
  • 9 mar 2022

    Orban robi loda faszyście ” Z ”,
    U nas parszywiec Ziobro i Kowalski, oraz pożyteczny idiota Terlecki.

    Słuchałem dzisiaj Czarzastego u Mazurka,
    i dziwnie się z nim dzisiaj zgadzam.
    Całkowita blokada kontaktów z Rosjanami ( 70% popiera wojnę w Ukrainie).
    I nie ma zmiłuj, że ktoś jest lepszy. Ten naród musi być stygmatyzowany. Takim Rosjaninem być. to równe z popieraniem Hitlera w III Rzeszy.
    W hotelu z Ruskiem bym nie wszedł do windy, przy stole nie usiadł. Niech się wstydzą być Rosjanami.
    To że maja wyprane mózgi, nie może być usprawiedliwieniem. Tym bardziej należy okazywać pogardę, tym z wypranym mózgiem.

    Zaś jestem przeciwny szkołom dla emigrantów w ich języku. Nauka polskiego a nie tworzenie mniejszości narodowej.
    Polskość musi być chroniona. robią to wszystkie narody UE. Nie ma szkół polskich w UE , czy w Anglii.
    Nie strzelajmy sobie samobója .

    9 3 Cytuj
  • Anty 9 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Orban robi loda faszyście ” Z ”,
    U nas parszywiec Ziobro i Kowalski, oraz pożyteczny idiota Terlecki.

    Słuchałem dzisiaj Czarzastego u Mazurka,
    i dziwnie się z nim dzisiaj zgadzam.
    Całkowita blokada kontaktów z Rosjanami ( 70% popiera wojnę w Ukrainie).
    I nie ma zmiłuj, że ktoś jest lepszy. Ten naród musi być stygmatyzowany. Takim Rosjaninem być. to równe z popieraniem Hitlera w III Rzeszy.
    W hotelu z Ruskiem bym nie wszedł do windy, przy stole nie usiadł. Niech się wstydzą być Rosjanami.
    To że maja wyprane mózgi, nie może być usprawiedliwieniem. Tym bardziej należy okazywać pogardę, tym z wypranym mózgiem.

    Zaś jestem przeciwny szkołom dla emigrantów w ich języku. Nauka polskiego a nie tworzenie mniejszości narodowej.
    Polskość musi być chroniona. robią to wszystkie narody UE. Nie ma szkół polskich w UE , czy w Anglii.
    Nie strzelajmy sobie samobója .

    +1

    3 3 Cytuj
  • 10 mar 2022

    Spodobała mi się korespondencja słowna Ukrainca z Kijowa po Polsku, ze Kijów nie jest otoczony,
    a ma wiadomość z Krymu od swoich przyjaciół Tatarów, ze Moskale sprzedają ziemie na Krymie,
    a dlaczego pyta redaktor z radia,
    ano Moskale z Krymu boja się faszystów z Ukrainy i opuszczają Krym.
    A jeszcze jak usłyszeli o 30 Migach z Polski, to się pocą.

    3 4 Cytuj
  • 11 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Orban robi loda faszyście ” Z ”,
    U nas parszywiec Ziobro i Kowalski, oraz pożyteczny idiota Terlecki.

    Słuchałem dzisiaj Czarzastego u Mazurka,
    i dziwnie się z nim dzisiaj zgadzam.
    Całkowita blokada kontaktów z Rosjanami ( 70% popiera wojnę w Ukrainie).
    I nie ma zmiłuj, że ktoś jest lepszy. Ten naród musi być stygmatyzowany. Takim Rosjaninem być. to równe z popieraniem Hitlera w III Rzeszy.
    W hotelu z Ruskiem bym nie wszedł do windy, przy stole nie usiadł. Niech się wstydzą być Rosjanami.
    To że maja wyprane mózgi, nie może być usprawiedliwieniem. Tym bardziej należy okazywać pogardę, tym z wypranym mózgiem.

    Zaś jestem przeciwny szkołom dla emigrantów w ich języku. Nauka polskiego a nie tworzenie mniejszości narodowej.
    Polskość musi być chroniona. robią to wszystkie narody UE. Nie ma szkół polskich w UE , czy w Anglii.
    Nie strzelajmy sobie samobója .

    Tak , tak ,....polowanie na czarownice czas ZACZĄĆ !!!

    2 Cytuj
  • 11 mar 2022

    Wojna wojną, a nasz czerwony prokurator w Trybunale właśnie ogłosił, że Europejska konwencja praw człowieka jest niezgodna z naszą konstytucją...... I co?? Ano nic.... Ciekawe co jeszcze wojną przykryją???

    6 5 Cytuj
  • 11 mar 2022

    No cóż, też straszne prymitywy nami rządzą. Zamiast postawić na inteligencję, stawiają na
    "-Bo nieważne, czyje co je, Ważne to je, co je moje!-"
    PiS żywemu nie przepuści.
    Jestem prawicowcem, ale z inteligencją tych rzekomych. prawicowców nie mam nic wspólnego.
    Inteligencja podpowiada jak w najkrótszym czasie osiągnąć cel. To niestety kłóci się z budową mózgu obecnie nami rządzących.
    Zamiast sięgać po sprawdzone wzorce, wykorzystywać, każde polskie stanowisko w UE i na świecie, ta ograniczona grupa, gra tylko na siebie.
    Wyjdą z UE, byle sąd rządził pod nich, byle prawo było dla nich, byle byli bezkarni.......

    Mają coś z Putina tylko na własnym placu zabaw. Taki Putinowski patriotyzm.

    3 3 Cytuj

Odpowiedz