Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 19 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Zgadzam się z tobą. Ale nadal pozostaje faktem, że sprawiedliwości w UE nie ma. Oczywiście że dużo tu winy Polski i to nie tylko obecnych rządów, ale już od stuleci dawaliśmy się dymać. Gdy Hiszpanie i Brytyjczycy zdobywali świat, my sadziliśmy buraki.... Jesteśmy narodem butnym i dumnym. Żydzi są inni. Jakbyś miał pełen pogląd na to, jak budowali swoją pozycję, to chyba byś jej nie zazdrościł.... No chyba, że jesteś bezwzględny. Ale chyba nie jesteś.

    Sprawiedliwość, już przed Chrystusem była taka sama.
    A że marsz do cywilizacji rozpoczęliśmy duzo później, wiec to co robią i jak myślą wcześniejsze cywilizacje, my będziemy robić i myśleć tak samo za 20 lat.
    To ani ich ani nasza wina.
    Nie ma co obwiniać innych, bo gdybyśmy byli na ich miejscu robilibyśmy to samo.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Nie ma co kijem Wisły zawracać.
    Kiedyś tez inne współnarody traktowaliśmy z góry.
    Cywilizacje nie trwają wiecznie. Grecy, Rzymianie, przemijają, USA, tez się powoli zwijają.
    Sztafeta biegnie dalej, liderzy się zmieniają, ale nie co rok, nie co 50 lat, ale 100 lat zmienia liderów.
    Róbmy swoje.
    Wydaje się, że w naszej mentalności pokutuje
    wychowanie religijne, które głosi przeciętność pastuszków, i niewychylanie się ich, ponad przeciętność. I ciągła kara boska za winy.
    Stąd brak przebojowości, i zamiast przewodzenie, ciagle marzenia o zagospodarowaniu części władzy i pieniędzy, tych których religie, takich ograniczeń nie czyniły i którzy, dzięki temu zdobyli to co jest naszym marzeniem, ale i częściej zwykłą bezinteresowną zazdrością .

    2 2 Cytuj
  • 21 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Sprawiedliwość, już przed Chrystusem była taka sama.
    A że marsz do cywilizacji rozpoczęliśmy duzo później, wiec to co robią i jak myślą wcześniejsze cywilizacje, my będziemy robić i myśleć tak samo za 20 lat.
    To ani ich ani nasza wina.
    Nie ma co obwiniać innych, bo gdybyśmy byli na ich miejscu robilibyśmy to samo.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Nie ma co kijem Wisły zawracać.
    Kiedyś tez inne współnarody traktowaliśmy z góry.
    Cywilizacje nie trwają wiecznie. Grecy, Rzymianie, przemijają, USA, tez się powoli zwijają.
    Sztafeta biegnie dalej, liderzy się zmieniają, ale nie co rok, nie co 50 lat, ale 100 lat zmienia liderów.
    Róbmy swoje.
    Wydaje się, że w naszej mentalności pokutuje
    wychowanie religijne, które głosi przeciętność pastuszków, i niewychylanie się ich, ponad przeciętność. I ciągła kara boska za winy.
    Stąd brak przebojowości, i zamiast przewodzenie, ciagle marzenia o zagospodarowaniu części władzy i pieniędzy, tych których religie, takich ograniczeń nie czyniły i którzy, dzięki temu zdobyli to co jest naszym marzeniem, ale i częściej zwykłą bezinteresowną zazdrością .

    Mam inne zdanie. Przede wszystkim uważam, że należy mówić za siebie, nie za innych. Ja ani dziś ani za 20 lat nie widzę się na miejscu europejskich przywódców ;)

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Mam inne zdanie. Przede wszystkim uważam, że należy mówić za siebie, nie za innych. Ja ani dziś ani za 20 lat nie widzę się na miejscu europejskich przywódców ;)

    Szanuję twoje zdanie,
    Co to znaczy, że nie widzisz się na miejscu europejskich przywódców?

    1 2 Cytuj
  • 21 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Szanuję twoje zdanie,
    Co to znaczy, że nie widzisz się na miejscu europejskich przywódców?

    Tzn, że nie potrafię myśleć i działać jak oni. Mam całkowicie inną mentalność i moralność.

    2 Cytuj
  • 21 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Tzn, że nie potrafię myśleć i działać jak oni. Mam całkowicie inną mentalność i moralność.

    Ja potrafię, i nawet zauważam słabość naszej mentalności i moralności również.

    Jakoś i mentalność i moralność, która jest w nas,
    kojarzy mi się z moralnością i mentalnością, naszych hierarchów duchownych z filmu Kler.
    Kupę tych „cech” ci panowie nam zaszczepili .
    Mamy inne poczucie sprawiedliwości , a mentalność, ta ma zostać, Nie każdy musi być Anglosasem.
    Świat z Azjatami, Arabami , Słowianami ,Romanami jest dużo bardziej ciekawy.
    Jedno tylko razi w naszym postrzeganiu innych
    Wszystkich spoza żelaznej kurtyny wkładamy do jednego worka, worka zachodu.
    A my nie rozumiemy nie tyko Anglosasów, ale również innych kultur, i w tym jest problem.

    1 2 Cytuj
  • 21 mar 2022

    Słucham tych „ bohaterów” z PiS o wysłaniu wojska polskiego do Ukrainy.
    Jestem za, ale jeżeli w kontyngencie będzie Kaczyński, Maciarewicz, Kamiński, Ziobro, Terlecki ….wyposażeni w broń i mundury, i zabiorą ze sobą a swoich synów czy zięciów.
    Wysyłanie cudzej dzieci na smierć, to moralność Putina.

    9 Cytuj
  • 22 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Ja potrafię, i nawet zauważam słabość naszej mentalności i moralności również.

    Jakoś i mentalność i moralność, która jest w nas,
    kojarzy mi się z moralnością i mentalnością, naszych hierarchów duchownych z filmu Kler.
    Kupę tych „cech” ci panowie nam zaszczepili .
    Mamy inne poczucie sprawiedliwości , a mentalność, ta ma zostać, Nie każdy musi być Anglosasem.
    Świat z Azjatami, Arabami , Słowianami ,Romanami jest dużo bardziej ciekawy.
    Jedno tylko razi w naszym postrzeganiu innych
    Wszystkich spoza żelaznej kurtyny wkładamy do jednego worka, worka zachodu.
    A my nie rozumiemy nie tyko Anglosasów, ale również innych kultur, i w tym jest problem.

    To ja chyba mam mentalność i moralność dokładnie odwrotną, niż ta, o którą mnie posądzasz ;) do tej pochodzącej z kazań bardzo mi daleko, bo jestem ateistką. Do tej zachodniej również, bo ona z kolei jest dla mnie sztuczna, udawana, na pokaz i bez uczuć, bardziej z wyrachowania. Najlepiej pokazał to ruch BLM czy kryzys migracyjny.

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Słucham tych „ bohaterów” z PiS o wysłaniu wojska polskiego do Ukrainy.
    Jestem za, ale jeżeli w kontyngencie będzie Kaczyński, Maciarewicz, Kamiński, Ziobro, Terlecki ….wyposażeni w broń i mundury, i zabiorą ze sobą a swoich synów czy zięciów.
    Wysyłanie cudzej dzieci na smierć, to moralność Putina.

    Bardzo mocno się z tym zgadzam.
    Chociaż w pewnym sensie rozumiem posunięcie Putina, to nie rozumiem oręża, za które chwycił, bo uderzać w ludność to zawsze zbrodnia. Warto jednak zauważyć, że nie jest to wojna wyłącznie Putina. Mam wątpliwości, czy do końca jest to wojna Ukrainy z Putinem. Moim zdaniem Ukraina jest areną i kozłem ofiarnym. Żeleńskiego za bohatera nie uważam, bo choć nie ujmuję rangi tego, co robi dla wsparcia rodaków, to jednak dla mnie bohaterem byłby, gdyby wojny uniknął. Nie wiem czy się dało, ale wydaje mi się, że zawsze się da.

    4 2 Cytuj
  • 22 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Bardzo mocno się z tym zgadzam.
    Chociaż w pewnym sensie rozumiem posunięcie Putina, to nie rozumiem oręża, za które chwycił, bo uderzać w ludność to zawsze zbrodnia. Warto jednak zauważyć, że nie jest to wojna wyłącznie Putina. Mam wątpliwości, czy do końca jest to wojna Ukrainy z Putinem. Moim zdaniem Ukraina jest areną i kozłem ofiarnym. Żeleńskiego za bohatera nie uważam, bo choć nie ujmuję rangi tego, co robi dla wsparcia rodaków, to jednak dla mnie bohaterem byłby, gdyby wojny uniknął. Nie wiem czy się dało, ale wydaje mi się, że zawsze się da.

    Nie mógł uniknąć wojny, bo społeczeństwo ukraińskie zrobiłoby z niego zdrajce i tchórza.
    Ale po obronieniu niepodległości, należało przystąpić do negocjacji i przyjąć warunki neutralności i oddaniu ziem zajętych przed wojną.
    Dzisiaj już nie odzyska, zajętych nowych terenów, budynków i zabitych obywateli.
    Pisałem o tym na początku wojny. że jeżeli to będzie wojna ze skutkiem Powstania Warszawskiego, to jej cel ani skutek nie zostanie osiągnięty. Pozostanie tylko trauma.
    Boje sie w tym wszystkim roli pisu, bo jątrzą przeokropne. Jak kundelek którym stoi jego pan.

    W ogóle to ten PiS, ni pies ni wydra, taka religijna komuna,
    Prawica to żadna, bo prawica stawia na prywatne firmy a pis dronów z prywatnej polskiej firmy nie kupi, bo stawia jak za Gierka, na zjednoczenia, teraz to Orlen i podobne,
    Stosunek do korporacji, PiS ma jak kiedyś Marks i Engels.

    4 4 Cytuj
  • 23 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Nie mógł uniknąć wojny, bo społeczeństwo ukraińskie zrobiłoby z niego zdrajce i tchórza.
    Ale po obronieniu niepodległości, należało przystąpić do negocjacji i przyjąć warunki neutralności i oddaniu ziem zajętych przed wojną.
    Dzisiaj już nie odzyska, zajętych nowych terenów, budynków i zabitych obywateli.
    Pisałem o tym na początku wojny. że jeżeli to będzie wojna ze skutkiem Powstania Warszawskiego, to jej cel ani skutek nie zostanie osiągnięty. Pozostanie tylko trauma.
    Boje sie w tym wszystkim roli pisu, bo jątrzą przeokropne. Jak kundelek którym stoi jego pan.

    W ogóle to ten PiS, ni pies ni wydra, taka religijna komuna,
    Prawica to żadna, bo prawica stawia na prywatne firmy a pis dronów z prywatnej polskiej firmy nie kupi, bo stawia jak za Gierka, na zjednoczenia, teraz to Orlen i podobne,
    Stosunek do korporacji, PiS ma jak kiedyś Marks i Engels.

    Może ja mam złe informacje (choć śledzę sytuację na bieżąco od dawna), ale przed wybuchem wojny żądania Putina były znacznie mniej dotkliwe.
    Ponadto jeśli chodzi o Krym i Donbas, to w tym sensie wojna trwa w Ukrainie już od jakiś 8 lat, tyle, że dotychczas nie była tak krwawa i destrukcyjna. Mogę się mylić, ale moim zdaniem najbardziej Putina rozsierdziło romansowanie Zełeńskiego z NATO. Spójrz na Finów, którzy jednocześnie są w Europie, ale jednocześnie, w imię interesów z Rosją, do NATO nie wstąpili. Ukraina jest bliżej Moskwy niż Finlandia. Natowska broń pod północnymi granicami Ukrainy to byłoby zwycięstwo USA nad Rosją.

    Być może ta wojna była nieunikniona, nie wiem, nie jestem ekspertem. Niemniej sądzę, że gdyby dzisiaj zapytać te matki co potraciły dzieci, rodziny bez dachu nad głową, ludzi pozbawionych marzeń i przyszłości, to nikt z nich Zeleńskiego zdrajcą by nie okrzyknął, gdyby można było cofnąć czas.

    4 2 Cytuj
  • 23 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Może ja mam złe informacje (choć śledzę sytuację na bieżąco od dawna), ale przed wybuchem wojny zadania Putina były znacznie mniej dotkliwe.
    Ponadto jeśli chodzi o Krym i Donbas, to w tym sensie wojna trwa w Ukrainie już od jakiś 8 lat, tyle, że dotychczas nie była tak krwawa i destrukcyjna. Mogę się mylić, ale moim zdaniem najbardziej Putina rozsierdziło romansowanie Zełeńskiego z NATO. Spójrz na Finów, którzy jednocześnie są w Europie, ale jednocześnie, w imię interesów z Rosją, do NATO nie wstąpili. Ukraina jest bliżej Moskwy niż Finlandia. Natowska broń pod północnymi granicami Ukrainy to byłoby zwycięstwo USA nad Rosją.

    Tak to rzeczywiście wyglada.
    Pragmatycznie patrząc, nie ujmując nic bohaterstwu Ukrainy, i solidaryzują się z nimi wypełni,
    nauczeni naszymi doświadczeniami z historii,
    Ukraina taniej by tę wolność kupiła, przyjmując warunki neutralności.
    Podpuszczona przez innych, i sąsiada,
    wykrwawia się, a
    Ruscy Charkowa, Mariupola i ziem od miesiąca przez siebie zajętych, już się dobrowolnie nie oddadzą.
    A trudno założyć, że 20 armia świata, pokona drugą armię z jej kasą, za którą stoi biznes różnych oligarchów świata.
    Wydaje się, że Ukraina, robi czarną robotę, na osłabienie wpływów Rosji na świecie.
    Ale czy Ukraina będzie głównym beneficjentem,
    tej wojny?

    3 4 Cytuj
  • 23 mar 2022

    I jeszcze:
    Boje się też, że Kaczyński i jego zespół, marzy o Rzeczpospolitej z Ukraińcami.
    A to se ne vrati jak mówią Czesi.

    Ale leśne dziadki z PiS, żyją marzeniami.

    7 3 Cytuj
  • 23 mar 2022

    Ale mamy problemy, gdy tymczasem wszyscy powinniśmy się modlić o to aby Rosja nie poczuła się zagrożona,gdyż w sytuacji zagrożenia będzie zmuszona posłużenia się bronią jądrową a wówczas to w jakim języku będą się uczyły te czy inne dzieci nie będzie mieć żadnego znaczenia. Podżeganie do pokonania Rosji i uciecha ,że tu i ówdzie przegrywa z Ukrainą prowadzi ze 100 procentowym prawdopodobieństwem całą ludzkość na Sąd ostateczny, po którym nie będzie Raju lecz płacz i zgrzytanie zębów, gdyż nawet na spowiedź będzie za późno. To wynika z logicznego myślenia i niczego więcej.

    3 4 Cytuj
  • 23 mar 2022

    -Lula 19 godz.
    Mam pytanie :
    KTO Z WYBORCÓW PIS PRZYJĄŁ POD SWÓJ DACH CHOĆ JEDNEGO UCHODŹCE? Jeszcze mogę (do czasu) zapytać też o to proboszczów. Mają prawie wszyscy puste salki katechetyczne. Jeżeli nie mam racji a może i informacji , to przepraszam. Proszę przyjąć wzór z Tenczyna.-

    Lula zadała pytanie to wklejone powyżej.
    Brak odpowiedzi, cisza.
    Aż sam w to nie wierzę. że PiSiaki się wypieli na pomoc.

    5 1 Cytuj
  • 24 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Tak to rzeczywiście wyglada.
    Pragmatycznie patrząc, nie ujmując nic bohaterstwu Ukrainy, i solidaryzują się z nimi wypełni,
    nauczeni naszymi doświadczeniami z historii,
    Ukraina taniej by tę wolność kupiła, przyjmując warunki neutralności.
    Podpuszczona przez innych, i sąsiada,
    wykrwawia się, a
    Ruscy Charkowa, Mariupola i ziem od miesiąca przez siebie zajętych, już się dobrowolnie nie oddadzą.
    A trudno założyć, że 20 armia świata, pokona drugą armię z jej kasą, za którą stoi biznes różnych oligarchów świata.
    Wydaje się, że Ukraina, robi czarną robotę, na osłabienie wpływów Rosji na świecie.
    Ale czy Ukraina będzie głównym beneficjentem,
    tej wojny?

    Czyli mamy podobne odczucia

    3 Cytuj
  • 24 mar 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    -Lula 19 godz.
    Mam pytanie :
    KTO Z WYBORCÓW PIS PRZYJĄŁ POD SWÓJ DACH CHOĆ JEDNEGO UCHODŹCE? Jeszcze mogę (do czasu) zapytać też o to proboszczów. Mają prawie wszyscy puste salki katechetyczne. Jeżeli nie mam racji a może i informacji , to przepraszam. Proszę przyjąć wzór z Tenczyna.-

    Lula zadała pytanie to wklejone powyżej.
    Brak odpowiedzi, cisza.
    Aż sam w to nie wierzę. że PiSiaki się wypieli na pomoc.

    To może ja odpowiem, chociaż wyborcą PiSu nie jestem...
    Proponowaliśmy z mężem dwóm znajomym Ukraińcom, że przyjmiemy ich rodziny pod nasz dach, ale nie skorzystali z propozycji (jeden ma dalszą rodzinę w Polsce, do której wysłał żonę z dziećmi, drugiego rodzina zostaje na Ukrainie). Może się ktoś oburzać na mnie, ale nieznajomych osób nie wezmę do domu, bo się boję.

    8 Cytuj
  • 24 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    To może ja odpowiem, chociaż wyborcą PiSu nie jestem...
    Proponowaliśmy z mężem dwóm znajomym Ukraińcom, że przyjmiemy ich rodziny pod nasz dach, ale nie skorzystali z propozycji (jeden ma dalszą rodzinę w Polsce, do której wysłał żonę z dziećmi, drugiego rodzina zostaje na Ukrainie). Może się ktoś oburzać na mnie, ale nieznajomych osób nie wezmę do domu, bo się boję.

    Ty odpowiedziałaś, ale aktywność zwolenników PiS, w temacie pomocy Ukraińcom, jest żadna.
    Lubią tylko brać, im się po prostu należy.

    10 3 Cytuj
  • 24 mar 2022

    Ale oni tego przecież nie czytają, bo w TVP 1 nie kazali, a przecież Vivaldi czy inne towarzysze bez rozkazu nie odpowiedzą.

    13 1 Cytuj
  • 26 mar 2022

    Każdy kraj idzie własną drogą.
    My weszliśmy do UE, dzięki Niemcom, pozostał Europa wcale nas w UE nie widziała.
    Pamietam, jak z Czechami wyjeżdżaliśmy do Hiszpanii. Czesi nie mieli już kontroli, a od nas wymagano paszporty.
    Ponieważ autokar miał czeskie rejestracje, wjechaliśmy po machnięciu ręką pogranicznika.
    Dzisiaj wdzięczność do Niemiec, naszego ówczesnego adwokata, odeszła w przeszłość.
    Jeżeli dzisiaj domagamy się zamknięcia nieba nad Ukrainą, czego inni nie chcą, teatr wojny może poszerzyć się na nasz kraj. Tu są wojska NATO które patrolowałaby niebo.
    Marzenia naszych „wielkich”, o powrocie Rzeczpospolitej obojga narodów, widać jak na dłoni.
    A to idiotyczne marzenia, bo Ukraińcy walczą o swoją niepodległość, nie po to by słuchać Kaczyńskiego i PiS.
    Nasza pomoc będzie potraktowana, jako dług wdzięczności, za dołożenie ruskom.
    Później nasi „intelektualiści” będą pisać o niewdzięczności i takie tam pierdoły niby patriotyczne, że byliśmy adwokatem Ukrainy.

    A Ukraińcy z czasem znajdą swoje miejsce w szeregu i pewnie Będzie to podobne miejsce jakie my zajmujemy obecnie wobec Niemiec.

    3 1 Cytuj
  • 29 mar 2022

    Moje zdanie jest takie, że Putin czyści sobie magazyny wojną na Ukrainie, a faktyczną armię i sprzęt trzyma na wypadek ingerencji NATO. Oczywiście wówczas konflikt odbywałby się na naszym terytorium. Tak, jak podpusczono Ukrainę, tak teraz ktoś podpuszcza nas byśmy wyszli przed szereg i dali kopniaka niedźwiedziowi, a wielki wujek Sam w razie czego przyjdzie nas bronić, oczywiście na naszym terytorium, i armią którą sami tutaj utrzymujemy....

    7 2 Cytuj
  • 29 mar 2022
    DM_S napisał/a:

    Tak, jak podpusczono Ukrainę, tak teraz ktoś podpuszcza nas byśmy wyszli przed szereg i dali kopniaka niedźwiedziowi, a wielki wujek Sam w razie czego przyjdzie nas bronić, oczywiście na naszym terytorium, i armią którą sami tutaj utrzymujemy....

    Ten ktoś, jest wśród nas.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 30 mar 2022

    podpuszczono ??? a rosję kto podpuscił w 2014 r .
    Rosja chce wasala rolnika a przemysł w swoich terenach mieć - Krym to było przyzwolenie swiata ,gdyby wowczas mocniej zareagowano to nie byłoby dzisiejszej agresji .
    Ale każdy ma swoje zdanie

    2 1 Cytuj
  • 30 mar 2022

    Obejmiemy misja pokojowa Lwów a Węgry zajmą coś od południa i taki plan na to wszystko jest, w końcu wstaniemy z kolan przed zachodem !

    3 1 Cytuj
  • 30 mar 2022

    Orlowski profesor, mówi że już może niedługo oprocentowanie kredytów będzie 10%. i będzie szło w górę.
    Trzeba było przyjąć euro mówi profesor, gdy była taka możliwość, ale wtedy większość Polaków była przecie.
    Dzisiaj mówi profesor, poniesiemy ogromne koszty wynikające z pozostaniu na pln.
    Oby nie doszło, mówi prof. do inflacji z którą walczył Balcerowicz.

    W budżecie jest dziura, jak za Gierka.

    4 2 Cytuj
  • Janek Sal 30 mar 2022

    sto % zgoda z euro- a tu jakoś cicho ze strony tych przeciwników wejscia do strefy Euro co tak chwalili złotówke i stracie niezalezności -brak argumentów ?

    2 1 Cytuj

Odpowiedz