Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 11 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    Takie głupie i naiwne pytanie..... Czy kierowca Kaczyńskiego został już ukarany mandatem za kolejny rajd po Warszawie do kościoła???

    Tusk zapłacił, ale kim on jest przy kierowcy Kaczyńskiego? Zwykły były prezydent UE.
    A kierowca Kaczyńskiego to jest ktoś., jak na Kubie kierowca Fidela Castro, albo kierowca Kim Dzong Una.

    9 1 Cytuj
  • 18 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Tusk zapłacił, ale kim on jest przy kierowcy Kaczyńskiego? Zwykły były prezydent UE.
    A kierowca Kaczyńskiego to jest ktoś., jak na Kubie kierowca Fidela Castro, albo kierowca Kim Dzong Una.

    Dobre :D

    3 1 Cytuj
  • 18 lip 2022

    E tam , herrTusk ważniejszy, bo o jego wykroczeniu kurwizja dłuuuugo mówiła. A o wyprawie Jarka i jego kierowcy nic........ No to KTO ważniejszy???????

    5 Cytuj
  • 19 lip 2022

    żondzi ten co ma media żondowe.
    WYŁĄCZYĆ TV. WŁĄCZYĆ MYŚLENIE.

    5 Cytuj
  • 19 lip 2022

    A wiecie już że afera z respiratorami od handlarza bronią zakończona???
    Jakoś nie żyje bidulek........ A piniendzy ni ma i nie bedzie....... (winnych afery również, no ale to wina Tuska oczywiście....... )

    6 Cytuj
  • 19 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    A wiecie już że afera z respiratorami od handlarza bronią zakończona???
    Jakoś nie żyje bidulek........ A piniendzy ni ma i nie bedzie....... (winnych afery również, no ale to wina Tuska oczywiście....... )

    Nie żyje tylko wg aktu zgonu wystawionego gdzieś w Albanii ;)

    6 Cytuj
  • 20 lip 2022

    jak pożyczasz pieniądze z banku, to otrzymujesz je na poszczególne transze, za wykonanie zadań umowy na którą jest kredyt.
    Bank sprawdza w ten sposób, czy nie jestem takim „handlarzem broni”
    Analfabeci intelektualni z PiS, dają kasę takim „handlarzom”, jak w metodzie „ na wnuczka”,
    I to towarzystwo ograniczone w sprawności intelektualnej, nami rządzi.

    Chyba, że to zwykli złodzieje..

    9 Cytuj
  • 20 lip 2022

    Kradnom ale się dzielom..... (500+)

    7 Cytuj
  • 20 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    jak pożyczasz pieniądze z banku, to otrzymujesz je na poszczególne transze, za wykonanie zadań umowy na którą jest kredyt.
    Bank sprawdza w ten sposób, czy nie jestem takim „handlarzem broni”
    Analfabeci intelektualni z PiS, dają kasę takim „handlarzom”, jak w metodzie „ na wnuczka”,
    I to towarzystwo ograniczone w sprawności intelektualnej, nami rządzi.

    Chyba, że to zwykli złodzieje..

    Pytaniem pozostaje czy ów handlarz w ogóle istniał, a jeśli tak, to czy zobaczył z tych pieniędzy chociaż złotówkę, bo wydaje mi się, że był to tylko słup, a pieniądze są zupełnie gdzie indziej.

    7 Cytuj
  • 21 lip 2022

    „Jestem atakowany za to, że powiedziałem oczywistą prawdę, że euro nie ma siły nabywczej (wynoszącej) 4,8 zł ani – jak powiedziałem 3 zł – i zrobiłem to z ostrożności, bo tak naprawdę to jest mniej.” - to Kaczyński

    I tak sobie myśle, że Polakom pracującym
    w Niemczech. Niemcy powinni płacić w złotówkach,
    I w kursie poniżej 3 zł za euro, to Polak pracujący w Polsce, natychmiast by awansował do tego Polaka z Niemiec.
    I tak w całej UE,

    Ale bylibyśmy paniskami np na Słowacji gdybyśmy im za euro , płacili poniżej 3 zł.

    W komunie były książeczki walutowe i tam w banku którym mieli jeszcze np. forinty, można było wystać w kolejce zamianę po państwowym kursie jakaś ograniczoną wielkość waluty z obozu socjalistycznego, potrzebną na przeżycie przez tydzień, pod namiotem nad Balatonem.

    Można by tym wzorem wprowadzić książeczki walutowe na euro i zamieniać jakąś kwotę na przeżycie np. nad Liptowskim Jeziorem na Słowacji, tak kiedyś popularnym, po kursie proponowanym przez Kaczyńskiego.

    5 1 Cytuj
  • 21 lip 2022

    Ty chłopie nie podrzucaj prawym i sprawiedliwym takich pomysłów bo jeszcze wprowadzą..... Tylko patrzeć jak będą kartki na węgiel i cukier bo nawet w Biedronce podobno zaczyna brakować.......

    4 1 Cytuj
  • 21 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    Ty chłopie nie podrzucaj prawym i sprawiedliwym takich pomysłów bo jeszcze wprowadzą..... Tylko patrzeć jak będą kartki na węgiel i cukier bo nawet w Biedronce podobno zaczyna brakować.......

    Wesz, ludzim którzy w komunie przeżywali swoją młodość, komuna kojarzy się bardzo dobrze. Więc niektóre zdobycz komuny, jak;
    kartki na buty, mięso, wódkę,, oranżada, gazeta do wycierania d. i pakowania produktów spożywczych,
    inflacja z zarobkami 7 $ miesięcznie, benzyna do wartburga spuszczana z Ziła z KPRD czy STW, waluta niewymienialna w żadnym banku w obozie socjalistycznym, olej słonecznikowy i sweps przywożony z Bułgarii za zdobyte bony turystyczne, mydełko fa z Węgier i tenisówki z Czechosłowacji, mętne piwo ze Szczyrzyca po które ustawiały się kolejki w obecnym kościele na Zarabiu, za
    jeansy -ami z PEWEX (to sklep w którym kupowali posiadacze innej waluty niż złotówka ) …….to wszystko kojarzy się wręcz pieszczotliwie, i stopniowy powrót do tamtych zdobyczy, to tęsknota za utraconą młodością.
    Jeszcze tylko wódka z czerwoną etykietą i papierosy Sport, i mamy znowu swoją młodość.

    4 1 Cytuj
  • 21 lip 2022

    Pamiętam to ale jednak wolę zgniły Europejski kapitalizm.......

    2 Cytuj
  • 21 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    Pamiętam to ale jednak wolę zgniły Europejski kapitalizm.......

    Wyborcy PiS, nie.
    UE to Tusk, Niemcy, drogie euro ….
    zamiast równości, potęga Niemiec i Francji.
    ( migli by z niej zrezygnować),
    Albo potęga i dominacja, mogły by być przejściowe; np. dziś dominują Niemcy, a po czterech latach oddają dominację nam wraz z pieniędzmi na tą dominację. Oni w tym czasie ubożeją do poziomu naszego z przed dominacji.

    2 Cytuj
  • 21 lip 2022

    W Sejmie trwa debata na temat wykonania budżetu państwa za 2021 rok. Wykonaną przez NIK analizę przedstawiał jej prezes Marian Banaś, który stwierdził, że spod kontroli parlamentu wyłączono kwotę niemal 215 mld zł potencjalnych zobowiązań Skarbu Państwa.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-szef-nik-w-sejmie-niemal-215-mld-zl-dlugu-poza-kontrola-parl,nId,6170760#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    2 Cytuj
  • 22 lip 2022
    t-34 napisał/a:

    W Sejmie trwa debata na temat wykonania budżetu państwa za 2021 rok. Wykonaną przez NIK analizę przedstawiał jej prezes Marian Banaś, który stwierdził, że spod kontroli parlamentu wyłączono kwotę niemal 215 mld zł potencjalnych zobowiązań Skarbu Państwa.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-szef-nik-w-sejmie-niemal-215-mld-zl-dlugu-poza-kontrola-parl,nId,6170760#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    No cóż, Kaczyński zrobił nam powtórkę z Gierka.
    Przejedliśmy pln. Dlatego goście z PiS tak bali się euro, jak diabeł święconej wody, bo tej waluty nie dało się drukować na rozkaz, i kupować za puste pieniądze , wyborców.
    Zadłużenie robi z nas bankrutów.
    Dodrukują jeszcze pieniędzy, rzucą na rynek i Sri Lanka .
    Bałem się tych bawiących się swoją walutą , i się stało.
    Jesteśmy w czarnej dupie.

    A premier robi za klauna, standard upera,
    Drugi z tej rozrywkowej branży, to Glapinski.
    Na trzecie miejsce awansował Kaczyński z baśniami o Obajtku.

    6 Cytuj
  • 25 lip 2022

    A kiedy do nas przyjedzie ten śmieszny facio z Żoliborza?

    6 1 Cytuj
  • 27 lip 2022
    niewierzacy napisał/a:

    A kiedy do nas przyjedzie ten śmieszny facio z Żoliborza?

    Biskupi odchodzą na emeryturę w wieku 75 lat.
    Cywilny biskup z Żoliborza za 5 miesięcy wejdzie
    w 74 lata…..

    2 Cytuj
  • 27 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Biskupi odchodzą na emeryturę w wieku 75 lat.
    Cywilny biskup z Żoliborza za 5 miesięcy wejdzie
    w 74 lata…..

    ojcowie chrzestni ze struktur mafijnych nie przechodzą na emerytury

    4 Cytuj
  • 27 lip 2022
    gwidoniusz napisał/a:

    ojcowie chrzestni ze struktur mafijnych nie przechodzą na emerytury

    Niektórzy przechodzą na emerytury przesiadając się jednocześnie na inny stołek. W policji np masz 45-letnich emerytów przy biurkach.

    1 1 Cytuj
  • 28 lip 2022

    Może jestem głupi, ale wydaje mi się,
    że w czasie inflacji dodawanie pieniędzy, komukolwiek, działa na jego niekorzyść.

    Np. Dodanie 14 emerytury 1000 zł to w skakali roku 80 zł miesięcznie.
    Inflacja 15% rocznie przy emeryturze 2 tys miesięcznie, to 300 zł miesięcznie, które na tej inflacji taki emeryt traci.
    Wiec jest do tyłu 220 zł.
    Większa korzyść dla społeczeństwa jest ze zbicia inflacji o 10 %, nie dodając pieniędzy, bo wtedy strata jest tylko 100 zł. A wiec mniej o 220 zł. Przy wylewaniu pieniędzy na rynek i utrzymywaniu bądź powiększaniu inflacji, zyska rząd, bo zabiera nam coraz więcej pieniędzy.
    A obywatel jest jak pies ciągnący sanie z rządzącymi któremu ci na saniach wystawią przed pyskiem, kiełbasę przywiązana do kija.

    4 Cytuj
  • 28 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Może jestem głupi, ale wydaje mi się,
    że w czasie inflacji dodawanie pieniędzy, komukolwiek, działa na jego niekorzyść.

    Np. Dodanie 14 emerytury 1000 zł to w skakali roku 80 zł miesięcznie.
    Inflacja 15% rocznie przy emeryturze 2 tys miesięcznie, to 300 zł miesięcznie, które na tej inflacji taki emeryt traci.
    Wiec jest do tyłu 220 zł.
    Większa korzyść dla społeczeństwa jest ze zbicia inflacji o 10 %, nie dodając pieniędzy, bo wtedy strata jest tylko 100 zł. A wiec mniej o 220 zł. Przy wylewaniu pieniędzy na rynek i utrzymywaniu bądź powiększaniu inflacji, zyska rząd, bo zabiera nam coraz więcej pieniędzy.
    A obywatel jest jak pies ciągnący sanie z rządzącymi któremu ci na saniach wystawią przed pyskiem, kiełbasę przywiązana do kija.

    Ja to wiem, ty to wiesz, ale nikt nie wie jak to pisiorom przetłumaczyć. Tusk klątwy rzuca i nic nie poradzisz.

    4 Cytuj
  • 28 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Ja to wiem, ty to wiesz, ale nikt nie wie jak to pisiorom przetłumaczyć. Tusk klątwy rzuca i nic nie poradzisz.

    Czyli , że jesteśmy jako społeczeństwo bardziej tępi niż w komunie?

    4 Cytuj
  • 29 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Czyli , że jesteśmy jako społeczeństwo bardziej tępi niż w komunie?

    Wybacz, ale nie potrafię napisać tego w pierwszej osobie. No nie da się. Aczkolwiek tak, część naszego społeczeństwa jest jeszcze głupsza. Zatrważająco i przerażająco głupia.

    5 Cytuj
  • 2 sie 2022

    Będzie wojna.
    PiS wyraźnie idzie na konfrontację z Niemcami.
    Zamawiają uzbrojenie i chcą zaatakować bezbronne dzisiaj Niemcy.
    Retoryka naszych włodarzy jest jednoznaczna, zemsta na Niemcach.
    Ukraina na pokonać Rosję, a Polska PiS, Niemcy.
    Wyraźnie włodarze z PiS prą do konfrontacji z Niemcami.
    Po zwycięstwie Polska ma być połączona z Ukrainą jako nowe mocarstwo Ukrainopolska.
    To cel obecnych przywódców Polski.

    2 2 Cytuj

Odpowiedz