Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 13 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Adamos, sprawdziłem - pieniądze z OFE są na moim rachunku w ZUS.

    "Całość środków z OFE zostanie zapisana na koncie emerytalnym w ZUS i po osiągnięciu wieku emerytalnego zostanie wypłacona w formie dożywotniej emerytury (będą dodatkiem podwyższającym emeryturę).7 cze 2021"

    Sam sobie przeczysz, przecież młodym pracującym osobom wmawiało się że pracują na emerytury emerytom, siejąc nienawiść do starszych osób.
    To tak jak ja bym powiedział że jak przejdziesz na emeryturę to będą na twoją emeryturę pracować młodzi. Zgadzasz się z tym? Parę razy pisałeś że widzisz sposoby na ograniczanie inflacji przez ograniczenie 13, 14 emerytur a to są tylko ich odkładane z zarobków pieniądze.

    3 3 Cytuj
  • 13 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Sam sobie przeczysz, przecież młodym pracującym osobom wmawiało się że pracują na emerytury emerytom, siejąc nienawiść do starszych osób.
    To tak jak ja bym powiedział że jak przejdziesz na emeryturę to będą na twoją emeryturę pracować młodzi. Zgadzasz się z tym? Parę razy pisałeś że widzisz sposoby na ograniczanie inflacji przez ograniczenie 13, 14 emerytur a to są tylko ich odkładane z zarobków pieniądze.

    Zdolność wkładania w usta słów nie wypowiedzianych, to sztuka, w wyk. zwolenników PiS.

    Zaś co do emerytur że będą młodzi na nie pracować niestety prawda pieniądze które myśmy wpłacili straciłem całkowicie wartość i zostały już wydane. I to dobrze, bo dzisiaj by nic nie wartałoby. natomiast utrzymywanie przyszłych emerytów będzie zawsze Należało do kolejnego pokolenia niestety taka jest prawda.

    3 1 Cytuj
  • 13 sie 2022

    Rozumiem,czyli ty nie pracujesz na swoją emeryturę a wszystko przez PIS. Sam wszystkie cytowane przeze mnie słowa napisałeś

    3 2 Cytuj
  • 13 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Rozumiem,czyli ty nie pracujesz na swoją emeryturę a wszystko przez PIS. Sam wszystkie cytowane przeze mnie słowa napisałeś

    Nigdy nie pisałem o zabraniu jakichkolwiek emerytur.
    Udowadniałem tylko że dodrukowywane pieniądza z nie pozyskiwanie go z rzeczywistej produkcji, to inflacja która zjada te podwyżki i same emerytury sprzed tych podwyżek.

    Na Emerytury pracujemy wszyscy ale doraźnie jeżeli ktoś wypracował emeryturę w latach dziewięćdziesiątych gdzie wy średnia wypłata wynosiłaby 500 zł to te pieniądze dzisiaj nie stanowią żadnej wartości więc te pieniądze zostały wpłacone na poczet tamtego rynku który to rynek ma teraz oddać w waloryzowane emerytury czemu emerytowi ale na nie robicie kto ta młodzież ten wiek produkcyjny już nie ten emeryt tyle co macie

    1 4 Cytuj
  • 13 sie 2022

    Znalazłem napisany przez ciebie komentarz który wszystko mi tłumaczy. Pogardę dla pracujących fizycznie, pogardę dla PISu ponieważ wreszcie musisz płacić podatki jak zwykły szary obywatel, podziw dla Tuska który robi to samo. Twój komentarz wszystko mi wytłumaczył. Kończę pisać komentarze ponieważ szkoda jest tego czasu, oraz nigdy nie kontynuowałem znajomości z osobami które gardziły innymi (biedniejszymi).
    Poniżej treść:

    TEMAT OSZCZĘDNOŚCI
    Prawicowiec 14 cze
    Wkurza mnie jako prawicowca nagonka na oszczędności Morawieckiego.
    Ludzie prawicy, zawsze charakteryzowali się bogactwem i pomnażaniem kapitału.
    Słynne bogate rody świata to prawicowcy. Odwrotnie do lewicowców (komuchów) , którzy zawsze szli ze sztandarem pokrzywdzonych, bidokow i czyhających na pieniądze np Morawieckiego .
    Prawicowiec z zasady jest bogatym, tak jest w Anglii, USA i w świecie. Lewica to zwykły proletariat.
    Na szczęście w Polsce ludzie cenią ludzi prawicy, z ich charakterystycznym dla prawicy dążeniem do zamożności.
    Stąd uważam. że ludzie prawicy powinni być godziwie wynagradzani i szanować się i być szanowani dobrze wyglądać i nie żałować na komfort życia, transportu i gastronomii.
    To cecha prawicy, odwrotnie to bylejakości lemingów (tych pozostałych, nie prawicowców).

    8 2 Cytuj
  • 13 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Znalazłem napisany przez ciebie komentarz który wszystko mi tłumaczy. Pogardę dla pracujących fizycznie, pogardę dla PISu ponieważ wreszcie musisz płacić podatki jak zwykły szary obywatel, podziw dla Tuska który robi to samo. Twój komentarz wszystko mi wytłumaczył. Kończę pisać komentarze ponieważ szkoda jest tego czasu, oraz nigdy nie kontynuowałem znajomości z osobami które gardziły innymi (biedniejszymi).
    Poniżej treść:

    TEMAT OSZCZĘDNOŚCI
    Prawicowiec 14 cze
    Wkurza mnie jako prawicowca nagonka na oszczędności Morawieckiego.
    Ludzie prawicy, zawsze charakteryzowali się bogactwem i pomnażaniem kapitału.
    Słynne bogate rody świata to prawicowcy. Odwrotnie do lewicowców (komuchów) , którzy zawsze szli ze sztandarem pokrzywdzonych, bidokow i czyhających na pieniądze np Morawieckiego .
    Prawicowiec z zasady jest bogatym, tak jest w Anglii, USA i w świecie. Lewica to zwykły proletariat.
    Na szczęście w Polsce ludzie cenią ludzi prawicy, z ich charakterystycznym dla prawicy dążeniem do zamożności.
    Stąd uważam. że ludzie prawicy powinni być godziwie wynagradzani i szanować się i być szanowani dobrze wyglądać i nie żałować na komfort życia, transportu i gastronomii.
    To cecha prawicy, odwrotnie to bylejakości lemingów (tych pozostałych, nie prawicowców).

    To była oczywiście kpina z hipokryzji działalności przedstawicieli PiS.
    Nie sądzisz chyba, że stanąłem w obronie Morawieckiego i jego nabitej w PiS, kabzy.

    5 4 Cytuj
  • 13 sie 2022

    Cd.
    Zakpiłem z „dobroduszności” PiS, którym to się po prostu należy, być bogatymi i wydawać pieniądze na prawo i lewo.
    Zegarki Nowaka to jakieś ochłapy przy majątkach z maseczek ,respiratorów, działek, Orlenu itd.
    Ktoś mówił na początku przemian, że pierwszy milon należy ukraść.
    Teraz jest zasada, że pierwszy miliard, należy sobie przelać.

    4 5 Cytuj
  • 13 sie 2022

    Zegarek Nowaka świadczył o nieuczciwości tego gościa... Stodoła o której zapomniano w oświadczeniu, respiratory, maseczki, poobsadzane spółki itp świadczą o zaradności i gospodarności pisowców....... Bo przecież nikt nie kwestionuje ich uczciwości i patriotyzmu.......

    9 4 Cytuj
  • 14 sie 2022

    Zapisałem się do kolejki na Izerę.
    W komunie były zapisy na fiata 126p i ci co się zapisali, wygrali, bo gdy nastąpił odbiór po ; latach. luneli fiata na giełdzie samochodowej i mieli kasę na życie. Reszcie inflacja zeżarła pieniądze.
    Na razie to społeczna kolejka, ale chce na niej wyjść jak wtedy obywatele na maluchu.

    2 4 Cytuj
  • 14 sie 2022

    Adamie dlaczego proszisz mnie, żebym nie brała pieniędzy z 500+ na które płacę podatki? Mam płacić i nie brać, żeby tym, co nie pracują, nie płacą, żyją z socjalu, zostało więcej? Nie pluje na 500+ przeczytaj uważnie moje komentarze. Uważam że wsparcie jest potrzebne ale powinno być pomyślane inaczej, tak, by nie honorować nieróbstwa.

    Co do emerytów: uważaj sobie co chcesz, ja wyraziłam się jasno. Kij mnie obchodzi po co kto jedzie na Kleparz i czy starcza mi na jedzenie. Jeśli zachowuje się jak burak to go nie zamierzam szanować. Mam chorobę przewlekłą, byłam też w ciąży, nigdy od żadnej grupy spolecznej nie spotkałam się w tramwajach czy autobusach z taką podłością jak od niektórych emerytów. Tak więc proszę nie płeć bzdur, że to honorowi ludzie. To tacy sami ludzie jak wszyscy inni. Honor nie bierze się z wieku.

    Swoje analizy na temat tego kto kiedy i ile pracuje to może jednak sobie daruj. Podatku dochodowego place miesięcznie prawdopodobnie więcej niż ty masz wypłaty.

    4 7 Cytuj
  • 14 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Ale jeżeli nie dożyjesz emerytury to wszystkie twoje składki zostaną w ZUSie i nikt z twojej rodziny ich już nigdy nie zobaczy. Zwłaszcza że jak PO wygra wybory to z powrotem zrobią 67 lat i będzie trudniej dożyć..

    Chłopie, chłopie, chłopie. Składki z OFE po przejściu do ZUS miały być dziedziczone. To składki od początku płacone do ZUS nie podlegały dziedziczeniu. Oczywiście teraz nici ci z tego dziedziczenia, bo w zeszłym roku PiS obłożył to takim opodatkowaniem, że niewiele ci zostanie:
    https://www.google.com/amp/s/wyborcza.biz/biznes/7,147880,26906281,tylko-u-nas-rzadowa-pulapka-na-dziedziczeniu-skladek-ofe-spadkobiercy.amp

    4 4 Cytuj
  • 14 sie 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Nie będzie wyjścia skoro coraz mniej osób w wieku produkcyjnym przypada na emeryta.

    Sprostujmy: nie ZOSTANĄ w ZUSie, bo ich tam fizycznie nie ma. Bieżące świadczenia emerytalne wypłacane są z bieżącego łupienia ludzi w wieku produktywnym. Składki wpłacone ongiś przez dzisiejszych emerytów poszły na ongisiejszych emerytów (i na przeżarcie urzędnikom). Kolega Adamos się nie obudzi, ale jego dzieci, które nie dostaną emerytur wcale, będą zmuszone się obudzić

    4 3 Cytuj
  • 14 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Przypominam że każdy z tych emerytów odkładane miał ze swoich zarobków składkę emerytalną i mówienie że ktoś z młodych pracuje na ich emeryturę to jest bzdura która zaczęła być popularyzowana całkiem niedawno. Jedynie emeryci wojskowi, policjanci, strażacy itp nie uzbierali tych pieniędzy ponieważ przechodzili po 15 latach pracy więc na ich emeryturę muszą pracujący teraz zarabiać.

    xD no nie mam słów. Nie wiem kto cię uczył WOSu ale wróć do liceum z reklamacją

    2 6 Cytuj
  • 14 sie 2022
    DM_S napisał/a:

    xD no nie mam słów. Nie wiem kto cię uczył WOSu ale wróć do liceum z reklamacją

    Jak ja chodziłem do szkoły to w szkole nie było przedmiotu WOS ale na szczęście uczyli szacunku do starszych. Widocznie gdzieś to nauczanie szwankuje. Z innej beczki poruszanej przez ciebie, całkiem niedawno miałem okazję jechać busem (zostawiłem auto u mechanika), wsiadła na przystanku młoda kobieta w wysokiej ciąży, przy pełnym busie młodych osób tylko ja ustąpiłem miejsca tej kobiecie, reszta oczy w smartfonach i cieszą się że mają miejsce siedzące, czy to jest ta nowoczesność?

    7 3 Cytuj
  • 14 sie 2022
    DM_S napisał/a:

    xD no nie mam słów. Nie wiem kto cię uczył WOSu ale wróć do liceum z reklamacją

    A może nie chodziłem do szkoły albo ledwo ukończyłem podstawówkę? Przecież jestem wyborcą PIS.

    9 2 Cytuj
  • 15 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Jak ja chodziłem do szkoły to w szkole nie było przedmiotu WOS ale na szczęście uczyli szacunku do starszych. Widocznie gdzieś to nauczanie szwankuje. Z innej beczki poruszanej przez ciebie, całkiem niedawno miałem okazję jechać busem (zostawiłem auto u mechanika), wsiadła na przystanku młoda kobieta w wysokiej ciąży, przy pełnym busie młodych osób tylko ja ustąpiłem miejsca tej kobiecie, reszta oczy w smartfonach i cieszą się że mają miejsce siedzące, czy to jest ta nowoczesność?

    Musiał zatem być jakiś podobny przedmiot. No chyba że nie uczono cię nic o funkcjonowaniu państwa i ekonomii. W sumie na to właśnie wygląda.

    Szacunku do starszych cię uczyli? Hitlera też byś szanował, gdyby dzisiaj żył?? Puknij się w czaszkę

    2 4 Cytuj
  • 15 sie 2022

    Co do busa:
    Nie wiem, czemu mnie o to pytasz. Czy ja gdzieś napisałam, że młodzi ludzie są honorowi? Ty napisałeś, że emeryci są honorowi, ja ci tylko pokazałam, że nie wszyscy. O młodych ani ich honorze nie napisałam ani słowa. Ale rozumiem, że to już przypadłość u ciebie, na każdą krytykę odpowiadac odbitą (nawet całkiem bez sensu) piłeczką....

    2 3 Cytuj
  • 15 sie 2022
    DM_S napisał/a:

    Adamie dlaczego proszisz mnie, żebym nie brała pieniędzy z 500+ na które płacę podatki? Mam płacić i nie brać, żeby tym, co nie pracują, nie płacą, żyją z socjalu, zostało więcej? Nie pluje na 500+ przeczytaj uważnie moje komentarze. Uważam że wsparcie jest potrzebne ale powinno być pomyślane inaczej, tak, by nie honorować nieróbstwa.

    Co do emerytów: uważaj sobie co chcesz, ja wyraziłam się jasno. Kij mnie obchodzi po co kto jedzie na Kleparz i czy starcza mi na jedzenie. Jeśli zachowuje się jak burak to go nie zamierzam szanować. Mam chorobę przewlekłą, byłam też w ciąży, nigdy od żadnej grupy spolecznej nie spotkałam się w tramwajach czy autobusach z taką podłością jak od niektórych emerytów. Tak więc proszę nie płeć bzdur, że to honorowi ludzie. To tacy sami ludzie jak wszyscy inni. Honor nie bierze się z wieku.

    Swoje analizy na temat tego kto kiedy i ile pracuje to może jednak sobie daruj. Podatku dochodowego place miesięcznie prawdopodobnie więcej niż ty masz wypłaty.

    -Nie znam żadnej rodziny biorącej 500 plus w której obydwoje rodziców nie pracuje a utrzymuje się z tych pieniędzy, pewno się zdarzają ale ja osobiście nie znam takich osób i ty pewnie też nie znasz bo zdarzają się bardzo rzadko, więc jeżeli jeden rodzic nie pracuje to drugi rodzic płaci podatki i też odbiera sobie ze swoich podatków. Deklarujesz że nie plujesz na 500plus bo bierzesz ale cały czas szykanujesz inne osoby w których matka nie idzie do pracy tylko bierze te pieniądze. Sory ale to ty napisałaś że masz tyle podatku dochodowego więc stać cię na nianię z kwalifikacjami aby były dzieci dobrze zaopiekowane, mniej zarabiający nie mają takiej możliwości więc zostają w domu bo prawdopodobnie na nianię wydali by tyle ile zarabiają.
    -co do emerytów to nie zmienię zdania bo napatrzyłem się na ich postawę w różnych sytuacjach i dalej twierdzę że to ludzie honorowi a nie wiem czy wiesz że praktycznie po 60tce każdy ma jakieś dolegliwości i ustępowanie miejsca dla nich przez młodzież to jest przejaw tylko dobrego wychowania młodzieży ( ja zawsze uczyłem moje dzieci aby miały szacunek, dobre słowo dla starszych, ustępowały miejsca itp).
    Takie podejście do starszych jak ty prezentujesz to jest właśnie buractwo o którym wspomniałaś
    -"Człowiek z gimnazjum wyjdzie, ale gimnazjum z człowieka niekoniecznie"- między innymi bardzo się cieszę że rząd PIS zlikwidował te gimnazja ponieważ zepsuły całe pokolenie młodych ludzi chociaż te osoby po gimnazjach nawet tego nie czują, to pokolenie jest właśnie znane z braku szacunku do starszych osób i do kościoła co widać po twoich komentarzach.

    6 6 Cytuj
  • 16 sie 2022

    Wakacje a tu nie ma co czytać.
    Przeskoczyłem kilka książek, zaglądam do codziennej wolnej prasy, nie czytam gazet zerżniętych z PRL-u współczesnych Trybun Ludu, czyli Nasz Dziennik, Gazeta Polska,
    Wsieci.......... , ale te regionalne też są g. warte, temat narzucony przez Orlen, właściciela Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego i pozostałych regionalnych gazet w Polsce, taka tam sieczka informacyjna jak muzyka disco polo, można przeczytać raz i do widzenia;
    kominek i pod drewno.

    Tęsknię za czasami wolnej Polski po 1990 r. gdzie upajaliśmy się wolnością, gdy w TV podawano pogodę w kurortach Europy, Gdzie wiadomości ze świata stanowiły trzon informacji. Gazety konkurowały ze sobą, każdy tytuł inny właściciel
    Teraz sieczka propagandowa, w koło Macieju, jedno i to samo, taka informacyjna, muzyka weselna. Ale na weselu jestem góra dwa razy w roku, a i czasem wogóle. ( "wogóle" w tym przypadku ma inne znaczenie niż "w ogóle")

    2 4 Cytuj
  • 17 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Znalazłem napisany przez ciebie komentarz który wszystko mi tłumaczy. Pogardę dla pracujących fizycznie, pogardę dla PISu ponieważ wreszcie musisz płacić podatki jak zwykły szary obywatel, podziw dla Tuska który robi to samo. Twój komentarz wszystko mi wytłumaczył. Kończę pisać komentarze ponieważ szkoda jest tego czasu, oraz nigdy nie kontynuowałem znajomości z osobami które gardziły innymi (biedniejszymi).
    Poniżej treść:

    TEMAT OSZCZĘDNOŚCI
    Prawicowiec 14 cze
    Wkurza mnie jako prawicowca nagonka na oszczędności Morawieckiego.
    Ludzie prawicy, zawsze charakteryzowali się bogactwem i pomnażaniem kapitału.
    Słynne bogate rody świata to prawicowcy. Odwrotnie do lewicowców (komuchów) , którzy zawsze szli ze sztandarem pokrzywdzonych, bidokow i czyhających na pieniądze np Morawieckiego .
    Prawicowiec z zasady jest bogatym, tak jest w Anglii, USA i w świecie. Lewica to zwykły proletariat.
    Na szczęście w Polsce ludzie cenią ludzi prawicy, z ich charakterystycznym dla prawicy dążeniem do zamożności.
    Stąd uważam. że ludzie prawicy powinni być godziwie wynagradzani i szanować się i być szanowani dobrze wyglądać i nie żałować na komfort życia, transportu i gastronomii.
    To cecha prawicy, odwrotnie to bylejakości lemingów (tych pozostałych, nie prawicowców).

    Pisałem ten tekst by w prześmiewczy sposób wykazać że im się po prostu należy:

    A to cytat o panu Januszu Kowalskim z PiS:

    "Po wygranej PiS w wyborach w 2015 r. wszedł do zarządu PGNiG; zasiadał w nim do listopada 2016 r. Spółka wypłaciła mu łącznie 2,178 mln zł (z tego 516 tys. zł już po odejściu z pracy). Od czerwca 2017 r. do października 2019 r. zasiadał w radzie nadzorczej KGHM. Zarobił w niej 275 tys. zł. Na przełomie 2017 i 2018 roku przez kilka miesięcy był też członkiem rady nadzorczej Poczty Polskiej, a w latach 2018-19 – członkiem zarządu Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. W 2019 r. wpłacił na fundusz wyborczy PiS 15 tys. zł" - pisze wp.pl na swojej stronie internetowej.

    Takich gości PiS ma na pęczki.

    Pytanie do ciebie, kto z rządzenia więcej wyciąga poprzednicy, czy obecni?

    8 3 Cytuj
  • 17 sie 2022

    Nie chce mi się już pisać na te tematy. Takich przykładów jest na pęczki też w druga stronę, jeżeli jesteś zainteresowany tymi tematami to zapraszam codziennie na godzinę ok 19,45 na wiadomości TVP. Ja nie będę się już rozpisywał. Źle mi się żyło za rządów PO, teraz za rządów PIS zdecydowanie lepiej mi się żyje i żadne wasze komentarze tego nie zmienią. Rządzący za czasów PO nie wywiązali się z żadnych zobowiązań wyborczych, rząd PIS swoje zobowiązania wypełnił prawie w 100%. Na dzień dzisiejszy partia PO nie ma żadnego pomysłu na rządzenie Polską, jedynie szczuje wszystkich na wyborców PIS i dla mnie wybór na te wybory jest prosty. A że ktoś inny ma inne zdanie to trudno, każdy ma prawo do swoich wyborów. Jeżeli ktoś mnie przeczytał parę razy i dał lajki to dziękuję. Kończy mi się urlop i już nie będę się rozpisywał. Pozdrawiam

    7 8 Cytuj
  • 18 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Nie chce mi się już pisać na te tematy. Takich przykładów jest na pęczki też w druga stronę, jeżeli jesteś zainteresowany tymi tematami to zapraszam codziennie na godzinę ok 19,45 na wiadomości TVP. Ja nie będę się już rozpisywał. Źle mi się żyło za rządów PO, teraz za rządów PIS zdecydowanie lepiej mi się żyje i żadne wasze komentarze tego nie zmienią. Rządzący za czasów PO nie wywiązali się z żadnych zobowiązań wyborczych, rząd PIS swoje zobowiązania wypełnił prawie w 100%. Na dzień dzisiejszy partia PO nie ma żadnego pomysłu na rządzenie Polską, jedynie szczuje wszystkich na wyborców PIS i dla mnie wybór na te wybory jest prosty. A że ktoś inny ma inne zdanie to trudno, każdy ma prawo do swoich wyborów. Jeżeli ktoś mnie przeczytał parę razy i dał lajki to dziękuję. Kończy mi się urlop i już nie będę się rozpisywał. Pozdrawiam

    No nie wywiązał się z obietnic!
    Rzeczywiście TVP 19.45 mówi o cudach w wykonaniu PiS.
    Ale to program, praktycznie religijny, i adresowany jest wyłącznie do wyznawców religii PiS.
    Teraz tylko należy zamienić pozdrowienie z Bogiem,
    na z Pisem.
    Podobna religia była kiedyś we Włoszech i Hiszpanii.
    Cześć społeczeństw widocznie przez to musi przejść.

    9 3 Cytuj
  • 21 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Nie chce mi się już pisać na te tematy. Takich przykładów jest na pęczki też w druga stronę, jeżeli jesteś zainteresowany tymi tematami to zapraszam codziennie na godzinę ok 19,45 na wiadomości TVP. Ja nie będę się już rozpisywał. Źle mi się żyło za rządów PO, teraz za rządów PIS zdecydowanie lepiej mi się żyje i żadne wasze komentarze tego nie zmienią. Rządzący za czasów PO nie wywiązali się z żadnych zobowiązań wyborczych, rząd PIS swoje zobowiązania wypełnił prawie w 100%. Na dzień dzisiejszy partia PO nie ma żadnego pomysłu na rządzenie Polską, jedynie szczuje wszystkich na wyborców PIS i dla mnie wybór na te wybory jest prosty. A że ktoś inny ma inne zdanie to trudno, każdy ma prawo do swoich wyborów. Jeżeli ktoś mnie przeczytał parę razy i dał lajki to dziękuję. Kończy mi się urlop i już nie będę się rozpisywał. Pozdrawiam

    Daleki jestem od wyśmiewania tych, co 500+ dostali czy emerytów, którym trzynastkę a także niektórym czternastą emeryturę dano. To nijak nie pomoże w perspektywie najbiedniejszym, bo pożre to inflacja. Należało wspierać rodziny wielodzietne o najniższych dochodach. Tak samo najbiedniejszych emerytów. Przekazano wszystkim jak leci, bo tak wygodnie. Wredna metoda. Masz 500+ kosztem służby zdrowia, oświaty i lecz siebie i dzieci sam. Dopłacaj do kształcenia dzieci. Podobnie emerycie, masz trzynastkę i lecz się sam lub umieraj. Ta forma rozdawnictwa do zbrodnia na żywym organizmie. Inflacja to kolejny podatek. Budżet państwa się zapełni, ale najsłabsze grupy i , o ironio, wyborcy PiS zapłacą najwyższą cenę w czasie spowodowanego populistycznym rozdawnictwem, ale też innymi ogólnymi czynnikami kryzysu. Najważniejsze, że zagłosowali na Dudę i PiS. Zostaliście perfidnie oszukani. robicie krzywdę dzieciom i wnukom. Szkoda, że tvp info Wam dalej wodę z mózgu robi. Za mld. z Waszych kieszeni.

    7 1 Cytuj
  • 22 sie 2022
    Seneka napisał/a:

    Daleki jestem od wyśmiewania tych, co 500+ dostali czy emerytów, wyborcy PiS zapłacą najwyższą cenę w czasie spowodowanego populistycznym rozdawnictwem, ale też innymi ogólnymi czynnikami kryzysu. Najważniejsze, że zagłosowali na Dudę i PiS. Zostaliście perfidnie oszukani. robicie krzywdę dzieciom i wnukom. Szkoda, że tvp info Wam dalej wodę z mózgu robi. Za mld. z Waszych kieszeni.

    Gdy Kurski wyjawił swoją teorię, że „głupi naród wszystko kupi”, myślałem. że coś chlapnął.

    A on czuł to lepiej niż inni i inni. Pokazał, że się nie mylił. Inni wcześniej w to nie wierzyli.

    Teraz już każda kolejna władza, aby się utrzymać, musi mieć swojego Kurskiego. Społeczeństwo lubi być faszerowane bzdurami i to lekcja dla następców, by już się dogadywali z Kurskim o jego pracy dla następców PiS.
    To nie ideowiec, to gość który wie jak to robić.

    6 2 Cytuj
  • 28 sie 2022

    Dobrze opisał rzeczywistość kabaret neonówka , mafia pisolska wkrótce skończy w więzieniu , a ich wyznawcy będą zbierać chrust w zimie ale w swej tępocie będą się cieszyć że Pis im pozwala.

    3 Cytuj

Odpowiedz