Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 26 lis 2022

    A mnie bardziej denerwuje że opady śniegu spowodowały paraliż drogi pod Borzętę a włodarze związani z PO nawet jeszcze nie zdążyli przetargu rozstrzygnąć. Za takie coś powinni odpowiedzialnych odwołać ze stanowiska.

    2 7 Cytuj
  • 26 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    A mnie bardziej denerwuje że opady śniegu spowodowały paraliż drogi pod Borzętę a włodarze związani z PO nawet jeszcze nie zdążyli przetargu rozstrzygnąć. Za takie coś powinni odpowiedzialnych odwołać ze stanowiska.

    Szkoda że nie oburza cię ten piękny bałagan w naszym państwie... Za takie coś powinni odpowiedzialnych odwołać że stanowiska.....

    11 1 Cytuj
  • 26 lis 2022

    Mnie zaś wku.wia, że obce rakiety zabijają naszych obywateli, a my bezbronni , odsyłamy darowane systemy obronne w miejsce, z którego śmiercionośne rakiety wysyłane są na nas.

    Postępujący tępota umysłowa.
    Stetryczałe dziady nami rządzą .

    Wrazie ataku, tylko modlitwa i kolejny
    „Cud nad Wisłą”

    14 1 Cytuj
  • 26 lis 2022

    https://www.wprost.pl/polityka/10950484/pis-ze-spora-przewaga-nad-ko-ciekawie-robi-sie-w-dalszej-czesci-stawki-najnowszy-sondaz.html

    Najnowszy sondaż PIS 35,9 KO 27,7 . Przypadek nie sądzę a wasze szczekanie jakoś mało skutkuje. Uważajcie bo w tej złości przy pisaniu komentarzy możecie sobie jądra odgryźć :)

    1 12 Cytuj
  • 26 lis 2022

    Ty, przyjacielu- tych dziadów nami rządzących,
    a sondażem nas obronisz?
    Jak taki wspaniały sondaż, to dlaczego jesteśmy tak bezbronni i rakiety na nas spadają i zabijają ludzi?

    Gdzie geniusz twoich pupili?

    A „wpolityce” i propagandzista Karnowski, są tak wiarygodni jak Radio Tirana.

    Posłuchaj czasem „Stan wyjątkowy”- omówienie tygodnia przez niezależnych dziennikarzy.
    Może zmądrzejesz.

    13 1 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    A mnie bardziej denerwuje że opady śniegu spowodowały paraliż drogi pod Borzętę a włodarze związani z PO nawet jeszcze nie zdążyli przetargu rozstrzygnąć. Za takie coś powinni odpowiedzialnych odwołać ze stanowiska.

    No to musisz odwołać wojewodę, bo to jest, jak zapewne wiesz, droga wojewódzka a nie powiatowa. Czy ta informacja sprawi, że będziesz się mniej denerwować?

    12 Cytuj
  • 27 lis 2022

    Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie Gminy i Miasta Dobczyce zajmuje się bezpośrednio Rejon Dróg Wojewódzkich w Myślenicach ul. Drogowców 2.

    Tak przeczytałem na stronie UG Dobczyce i dalej jestem za tym aby za takie zaniedbania ktoś powinien być odwołany ze stanowiska i tak samo odpowiedzialny ktoś za odśnieżanie w Powiecie myślenickim też powinien odpowiedzieć. Opady śniegu były zapowiedziane więc nic nie powinno nikogo zaskoczyć a jeżeli w powiecie nie rozstrzygnęli jeszcze przetargu to jest czyste zaniedbanie i jak najbardziej ktoś powinien zostać odwołany za niekompetencje w pracy jako urzędnik państwowy.
    Nie jestem nerwowy więc nie musisz mnie uspokajać, udało mi się dotrzeć do domu i cieszę się że nic się nie stało poza paroma nerwowymi sytuacjami na drodze ale musisz uspokoić panów Prawicowca i T-34 bo chyba już z nerwów pogryźli klawiatury i ich wpisy są coraz bardziej agresywne i przesycone wulgarnością.

    1 10 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie Gminy i Miasta Dobczyce zajmuje się bezpośrednio Rejon Dróg Wojewódzkich w Myślenicach ul. Drogowców 2.

    Tak przeczytałem na stronie UG Dobczyce i dalej jestem za tym aby za takie zaniedbania ktoś powinien być odwołany ze stanowiska i tak samo odpowiedzialny ktoś za odśnieżanie w Powiecie myślenickim też powinien odpowiedzieć. Opady śniegu były zapowiedziane więc nic nie powinno nikogo zaskoczyć a jeżeli w powiecie nie rozstrzygnęli jeszcze przetargu to jest czyste zaniedbanie i jak najbardziej ktoś powinien zostać odwołany za niekompetencje w pracy jako urzędnik państwowy.
    Nie jestem nerwowy więc nie musisz mnie uspokajać, udało mi się dotrzeć do domu i cieszę się że nic się nie stało poza paroma nerwowymi sytuacjami na drodze ale musisz uspokoić panów Prawicowca i T-34 bo chyba już z nerwów pogryźli klawiatury i ich wpisy są coraz bardziej agresywne i przesycone wulgarnością.

    Strona U.G. Dobczyce... Czytaj ze zrozumieniem:
    "DROGI WOJEWÓDZKIE
    Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie Gminy i Miasta Dobczyce zajmuje się bezpośrednio Rejon Dróg Wojewódzkich w Myślenicach ul. Drogowców 2."
    Powtarzam: Rejon Dróg Wojewódzkich... (a nie powiatowych) z siedzibą w Myślenicach na Drogowców 2.
    No to kto ma być odwołany???

    11 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    musisz uspokoić panów Prawicowca i T-34 bo chyba już z nerwów pogryźli klawiatury i ich wpisy są coraz bardziej agresywne i przesycone wulgarnością.

    Gangster, który przyczynił się do fizycznej eksterminacji jego protektora, autorytetu i głowy państwa polskiego. Banalna postać zła. Diabeł. Szmata. Folksdojcz. Tchórz. Kanalia.

    To tylko niektóre z określeń użytych w ciągu ostatnich lat wobec Donalda Tuska przez polityków i sympatyków PiS.

    - esesman – zdjęcie D. Tuska w mundurze esesmana

    - niemieckie popychle – minister Joachim Brudziński;

    - folksdojcz – poseł Porozumienia (koalicjant PiS) Jacek Żalek;

    - szmata – poseł PiS do PE Jacek Saryusz-Wolski (PiS);

    - cyniczna kreatura bez zasad – publicysta PiS

    „„nie zdziwiłabym się, gdyby politykiem, który miał zlecić zamordowanie prezydenta L. Kaczyńskiego, okazał się D. Tusk”; „Tusk ma krew na rękach”; „Decyzje Tuska doprowadziły do zamordowania prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego”; „banalna postać zła”.

    To takie ciepłe słowa,
    więc napisanie do miłośnika PiS, że może zmądrzeje i o tępocie umysłowej, rzeczywiście jest agresywne i podszyte wulgarnością.

    11 Cytuj
  • 27 lis 2022
    mieszkanka1980 napisał/a:

    Strona U.G. Dobczyce... Czytaj ze zrozumieniem:
    "DROGI WOJEWÓDZKIE
    Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie Gminy i Miasta Dobczyce zajmuje się bezpośrednio Rejon Dróg Wojewódzkich w Myślenicach ul. Drogowców 2."
    Powtarzam: Rejon Dróg Wojewódzkich... (a nie powiatowych) z siedzibą w Myślenicach na Drogowców 2.
    No to kto ma być odwołany???

    Czy drogi powiatowe były dobrze odśnieżone? Czy wszystkie drogi powiatowe były przejezdne? NIE! Więc uważam że ktoś z powiatu też powinien odpowiedzieć za zaniedbania w tym zakresie. Czytaj ze zrozumieniem.

    1 10 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Gangster, który przyczynił się do fizycznej eksterminacji jego protektora, autorytetu i głowy państwa polskiego. Banalna postać zła. Diabeł. Szmata. Folksdojcz. Tchórz. Kanalia.

    To tylko niektóre z określeń użytych w ciągu ostatnich lat wobec Donalda Tuska przez polityków i sympatyków PiS.

    - esesman – zdjęcie D. Tuska w mundurze esesmana

    - niemieckie popychle – minister Joachim Brudziński;

    - folksdojcz – poseł Porozumienia (koalicjant PiS) Jacek Żalek;

    - szmata – poseł PiS do PE Jacek Saryusz-Wolski (PiS);

    - cyniczna kreatura bez zasad – publicysta PiS

    „„nie zdziwiłabym się, gdyby politykiem, który miał zlecić zamordowanie prezydenta L. Kaczyńskiego, okazał się D. Tusk”; „Tusk ma krew na rękach”; „Decyzje Tuska doprowadziły do zamordowania prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego”; „banalna postać zła”.

    To takie ciepłe słowa,
    więc napisanie do miłośnika PiS, że może zmądrzeje i o tępocie umysłowej, rzeczywiście jest agresywne i podszyte wulgarnością.

    Ja nie pisałem o politykach tylko o was, zwolennikach PO

    1 8 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Ja nie pisałem o politykach tylko o was, zwolennikach PO

    Może nie o zwolennikach PO tylko
    o nietolerujących PIS. !!!!!!!

    Ty wychwalasz pod niebiosa PiS.
    My punktujemy indolencję,
    cwaniactwo, kombinacje, nieudolność, kastowość
    i głupotę.

    10 1 Cytuj
  • 27 lis 2022

    Ja z kolei pamiętam i nietoleruję byłych rządów PO które cechowało to co piszesz teraz o PIS cwaniactwo, kombinacje, nieudolność, kastowość i głupotę. A co się stało z Panią DM_s że nic nie pisze?

    1 10 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Czy drogi powiatowe były dobrze odśnieżone? Czy wszystkie drogi powiatowe były przejezdne? NIE! Więc uważam że ktoś z powiatu też powinien odpowiedzieć za zaniedbania w tym zakresie. Czytaj ze zrozumieniem.

    Tak samo były przejezdne, jak te miejsko- gminne (szkoda, że nie wszystkie sprawdziłeś, na szczęście udało się bez "dzwona"). Ciekawe, jak to rozliczysz.
    A swoją drogą, odnośnie finansów gminy i powiatu (pamiętam, że już było to podejmowane na forum), to jak sądzisz? Kto ma większe możliwości przy przetargach- gmina, która ma dodatkową kasę z podatków i opłat parkingowych oraz mniejsze powierzchnie dróg (co widać gołym okiem), czy powiat, który nie pobiera takich opłat, co zdaje się ma wpływ na kwoty przetargu? I co roku ten sam problem powraca. Teraz, kiedy super rząd załatwił finanse państwa, sytuacja się nasila. A miało być tak pięknie. Szkoda, że nie mogę rozliczyć tych, którzy "zadbali" o to, żebym sobie mogła kupić np. masło za 8- 10 zł., zamiast jak dawniej za 3-4 zł. O ogrzewaniu nie wspomnę. Nie ten temat? Ten. Jeżeli mowa o rozliczaniu za zaniedbania (przekaz, że winny Tusk i unia, to kpina).
    Rozumiem jednak, że musisz drążyć temat z wiadomych powodów.
    (Nadmieniam, że nie pracuję w powiecie (nie moja branża) i nie jest mi po drodze z żadną partią, jednak obecnie panująca jest największą porażką od wielu dekad, co się odbija na moim-i nie tylko- budżecie domowym).

    13 Cytuj
  • 27 lis 2022

    "W co lud bez dowodów uwierzył, jakżebyście to chcieli dowodami obalić?" Co prawda dotyczyło to czego innego, ale jak najbardziej opisuje wyznawców PiSu.
    Jest takie, podobno gruzińskie, przysłowie "Jak ci ktoś powie, że jesteś osłem - nie przejmuj się. Jak ci to powie druga osoba - zastanów się; kiedy powie ci to trzecia - idź i kup sobie siodło."
    Dla Zjednoczonej Prawicy dwudziestu siedmiu takich, którzy mówią że ZP to osły to za mało i głosowanie 1:27 to wygrana.

    9 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Ja z kolei pamiętam i nietoleruję byłych rządów PO które cechowało to co piszesz teraz o PIS cwaniactwo, kombinacje, nieudolność, kastowość i głupotę. A co się stało z Panią DM_s że nic nie pisze?

    Od siedmiu lat obecny rząd stara się (tak naprawdę tylko obiecuje) udowodnić i skazać tych z poprzedniego za to, co napisałeś. Jak dotąd to skazali tylko swojego - Koguta. A, i przyjęli uchwałę przeciwko nepotyzmowi (ale tak, żeby nikomu nie stała się krzywda) - czym sami przyznali, że to u nich norma.

    9 1 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Ja z kolei pamiętam i nietoleruję byłych rządów PO które cechowało to co piszesz teraz o PIS cwaniactwo, kombinacje, nieudolność, kastowość i głupotę. A co się stało z Panią DM_s że nic nie pisze?

    Dziwny ty jesteś. to znaczy że PiS jest tak samo zły jak poprzednicy i dlatego mamy go tolerować bo obniżył wiek emerytalny i dał 500+?

    No nie. Zniósł wiek, dał pinset i wynocha, bo czyni już tylko zło.
    Jak przyjdzie nowa władza i będzie równie kraść,
    robić gnój czy działać na szkodę Polski, to wynocha.

    Ci nie rokują już żadnej poprawy. Wręcz odwrotnie:
    rozbrajają kraj, prezydent zdaje relacje ruskim trollom. wyprowadzają nas z UE, mnożą nam wrogów, rozrzucając nasze pieniądze na lewo i prawo, z naszych pieniędzy płaca kary za swoją głupotę.
    Głupszych rządów już nie doczekamy, bo te- to patologia.
    Poza tym, więcej już bliźniaków na stanowiskach jak książęta w Arabii Saudyjskiej, w Polsce już nie będzie.
    A bez monarchii bliźniaków w przyszłości, czeka nas tylko cywilizowana przyszłość.

    7 2 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Dziwny ty jesteś. to znaczy że PiS jest tak samo zły jak poprzednicy i dlatego mamy go tolerować bo obniżył wiek emerytalny i dał 500+?

    Dla niektórych "dobra zmiana" wbrew pozorom nie oznacza tego, co normalnie, tylko jest synonimem słowa "kontynuacja" a nawet "intensyfikacja". No bo jak inaczej rozumieć powtarzane od siedmiu lat "PO też tak robiło". W świetle zarzutów Adamosa TKM nabiera zupełnie nowego znaczenia...

    Tak mnie teraz naszło, ciekawe, że nie wymienił np. malwersacji, kradzieży, łapówkarstwa, nepotyzmu, czy oszustwa. Czyżby za PO tego nie było?

    7 1 Cytuj
  • 27 lis 2022

    Mnie i tak nie przekonacie, zbyt dużo złego pamiętam przed rządami PIS, za PO były czasy tak brutalne dla większości Polaków że ci którzy dobrze pamiętają te czasy nigdy nie zagłosują na PO czy KO i żadne wasze "uświadamianie" nie zmieni tego. Poza tym sondaże nie kłamią: PIS 35,9 KO 27,7 , może to u was coś szwankuje, wydaje się wam że wszyscy są głupi bo głosują na PIS a może to oni są mądrzy ze tak głosują. Ja jestem wyluzowany bo wiem kto wygra wybory a wy się spinacie bo widzicie że nie idzie po waszej myśli.

    1 8 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Mnie i tak nie przekonacie

    Nie wiem, jak inni, ale ja ani o tym myślę. Syzyfowe prace.

    5 1 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Mnie i tak nie przekonacie, zbyt dużo złego pamiętam przed rządami PIS, za PO były czasy tak brutalne dla większości Polaków że ci którzy dobrze pamiętają te czasy nigdy nie zagłosują na PO czy KO i żadne wasze "uświadamianie" nie zmieni tego. Poza tym sondaże nie kłamią: PIS 35,9 KO 27,7 , może to u was coś szwankuje, wydaje się wam że wszyscy są głupi bo głosują na PIS a może to oni są mądrzy ze tak głosują. Ja jestem wyluzowany bo wiem kto wygra wybory a wy się spinacie bo widzicie że nie idzie po waszej myśli.

    Śmierdzisz mi zwykłym propagandzistom działaczem PiS, a przedstawiasz się jako przywrócony z biedy do dostatku.

    Dzisiaj szedłem do kościoła i spotkałem sąsiada, emeryta, porządnego człowieka.
    W drodze do kościoła mówi mi, idą ciężkie czasy, ale dlaczego porcja rosołowa poszła trzy razy w górę, masło, chleb, cukier i podstawowe wyżywienie emeryta?

    I zastanowiłem się, że rzeczywiście; piwo 50gr wódka 5 zł, a pożywienie emeryta 300%.

    7 1 Cytuj
  • 27 lis 2022

    Oj, oj, jaka agresja z was idzie bo wasza propaganda nie działa, straszenie nie działa, wulgarne słowa nie działają, ubliżanie innym nie działa, przykłady wymyślonych emerytów nie działają. Dla mnie jestem wygrany a wasza porażka w propagandzie jest widoczna we wszystkim. Z pisowskim pozdrowieniem dla wszystkich Adam

    1 8 Cytuj
  • 27 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Oj, oj, jaka agresja z was idzie bo wasza propaganda nie działa, straszenie nie działa, wulgarne słowa nie działają, ubliżanie innym nie działa, przykłady wymyślonych emerytów nie działają. Dla mnie jestem wygrany a wasza porażka w propagandzie jest widoczna we wszystkim. Z pisowskim pozdrowieniem dla wszystkich Adam

    A dałbyś radę wskazać tę agresję, wulgaryzmy i ubliżanie, czy już proszę o zbyt wiele?

    7 1 Cytuj
  • 28 lis 2022

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/policjanci-wykorzystuja-do-komunikacji-whatsappa-to-niedopuszczalne/7x6klel

    "Zamiast patrolować miejsca, które są niebezpieczne, gdzie dochodzi do przestępstw, to wiozą nas przed dom prezesa Jarosława Kaczyńskiego albo przed siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Tam jest klub bilardowy, a na drugim piętrze przychodnia. Dużo ludzi stamtąd wchodzi i wychodzi, a my stoimy, jak te pachołki na zewnątrz i pilnujemy, żeby ktoś na murach czegoś nie napisał – mówi policjant z warszawskiej prewencji."

    "Teoretycznie nie powinniśmy podchodzić do ludzi bez powodu, ale jeśli osób, które popełniły wykroczenie nie ma, to podchodzę do kogoś, kogo sobie upatrzę i wymyślam powód jego legitymowania. Zazwyczaj mówimy, że sprawdzamy osoby pod kątem poszukiwanych lub zaginionych i pan, lub pani jest do takiej osoby podobna – opowiada policjant i dodaje. – To oczywiście kompletna bzdura. Jednak jeśli wrócę bez wyników lub będzie ich miało, to czekają mnie konsekwencje."

    była kiedyś Pomarańczowa Alternatywa a teraz Polska Złota Młodzież gapi się w telefon

    8 Cytuj
  • 28 lis 2022

    To jak mowa o policji;
    Kolega opowiada mi :
    na światłach wszyscy ruszali ja też i stuknąłem w tył samochodu stojącego przede mną.
    Kierowca z firmowy, wiec musieliśmy zawołać policję, bo tego od niego wymagała firma.
    Dostałem 1100 zł mandatu i 12 punktów karnych.

    Czy to nie jest chore?
    Okazuje się ze gdyby przejechali tymi samochodami na miejsce postojowe i zgłosili tą samą stłuczkę nie w ruchu tylko na parkingu to 200- 500 mandat i 6 punktów.

    Chora wys. mandatu, ale jeszcze bardziej chora liczba punktów jak pirata drogowego.

    6 1 Cytuj

Odpowiedz