Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 28 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    To jak mowa o policji;
    Kolega opowiada mi :
    na światłach wszyscy ruszali ja też i stuknąłem w tył samochodu stojącego przede mną.
    Kierowca z firmowy, wiec musieliśmy zawołać policję, bo tego od niego wymagała firma.
    Dostałem 1100 zł mandatu i 12 punktów karnych.

    Czy to nie jest chore?
    Okazuje się ze gdyby przejechali tymi samochodami na miejsce postojowe i zgłosili tą samą stłuczkę nie w ruchu tylko na parkingu to 200- 500 mandat i 6 punktów.

    Chora wys. mandatu, ale jeszcze bardziej chora liczba punktów jak pirata drogowego.

    Ja tu zauważam bolesną, jednak sprytnie ukrytą lekcję, mówiąca o tym, żeby nie stukać wszystkich na prawo i lewo.
    Eros by pewnie kręcił nosem, za to Jezus biłby brawo.

    2 5 Cytuj
  • Janek Sal 29 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Jak zwykle inteligent PO
    Wczoraj miałem trudności aby wieczorem dotrzeć do domu, Borzęta zablokowana, chyba według ciebie to też wina PIS.

    możesz jasniej- tez wracałem od Wieliczki wieczorem i jhakoś nie miałem problrmów ,
    po mnie tez tą samą drogą wracała córka i o niczym takim nie wspominała - moze to tylko problemy urojone jak jarozbawa

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 29 lis 2022

    a tak o tym dobrodziejstwie tego koryta-
    Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych - porównanie
    Niemcy - 3,06%
    Holandia - 2,90%
    Francja -1,7 %
    Belgia - 2,61%
    Słowacja -2,87%
    Austria -2,24%
    Włochy -2,26%
    Bułgaria -2,41%
    Grecja -3,37%
    Słowenia 2,75%
    Malta -1,98%
    Finlandia -3,01%
    Estonia -3,63%
    Irlandia -@,58%

    POLSKA -9,07%

    to jest walka o dzietność również
    pincet plus to juz jest tylko 270plus itd itp

    9 1 Cytuj
  • 29 lis 2022

    Można z tego zrobić teorię, że jesteśmy bardzo zamożnym krajem, za sprawą PiS i takie oprocentowanie w naszej gospodarce jest prawidłowe.
    Pozostałe państwa, mają potężne kłopoty i niskimi stopami procentowymi, próbują swą gospodarkę dopiero zrównać z naszą.

    Mniej więcej taką retorykę słyszę codziennie w mediach na które płace obowiązkowy abonament.

    8 1 Cytuj
  • 29 lis 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    a tak o tym dobrodziejstwie tego koryta-
    Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych - porównanie
    Niemcy - 3,06%
    Holandia - 2,90%
    Francja -1,7 %
    Belgia - 2,61%
    Słowacja -2,87%
    Austria -2,24%
    Włochy -2,26%
    Bułgaria -2,41%
    Grecja -3,37%
    Słowenia 2,75%
    Malta -1,98%
    Finlandia -3,01%
    Estonia -3,63%
    Irlandia -@,58%

    POLSKA -9,07%

    to jest walka o dzietność również
    pincet plus to juz jest tylko 270plus itd itp

    Kij ma dwa końce. Niskie oprocentowanie powodowało, że ludzie kupowali dosłownie dziury w ziemi po 10 tyś/m(w atrakcyjnych miejscach po 16 tyś/m), napędzając inflacje.
    Wczoraj w radiu słyszałem o pierwszych promocjach na mieszkania, sam dostałem 3 oferty, choć niczego nie chce kupować.
    Marże w budowlance były/są, wręcz nieprzyzwoite. Mój kolega jest deweloperem, zasada była prosta wkładasz 1zł a wyciągasz 3zł
    Materiały budowlane zaczynają tanieć, usługi również.

    3 3 Cytuj
  • Janek Sal 30 lis 2022

    tylko nikt albo mało kto kupuje za gotówke- a kredyt trzeba spłacać . Do tego dochodzi słaba zdolnosc kredytowa dla tych co niedawno mieli dobra zdolnosc kredytową .
    Pracuje z deweloperami i zatrzymali inwestycje bo mieszkania nie zeszły np ul Wożniców nie sprzedane 50 apartamentów wstrzymana inwestycja 3 etap. wstrzymana inwestycja Pachońskiego itd ..... Wykonawca puscił ludzi na przymusowy bezpłatny do świąt , niby bezrobocia nie ma ale co to jest ????

    6 Cytuj
  • Janek Sal 30 lis 2022

    Dzisiaj nasza zbawcza jedynie słuszna partia przegłosowała sobie marketing wyborczy .
    Dołożyli na tvpis z 1,9 miliarda na 2,7 miliarda pln - daj panie Boze zdrowia -
    Nauczyciele a ciul z nimi , chorzy na nowotwory - a niech im gwiazdka .... a młodzież z problemami - niech sie wa.....a
    To nasz zbawjar sie ma dobrze

    10 Cytuj
  • 30 lis 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Dzisiaj nasza zbawcza jedynie słuszna partia przegłosowała sobie marketing wyborczy .
    Dołożyli na tvpis z 1,9 miliarda na 2,7 miliarda pln - daj panie Boze zdrowia -
    Nauczyciele a ciul z nimi , chorzy na nowotwory - a niech im gwiazdka .... a młodzież z problemami - niech sie wa.....a
    To nasz zbawjar sie ma dobrze

    A Hemuś i inni będą piać z zachwytu......

    8 Cytuj
  • 1 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Dzisiaj nasza zbawcza jedynie słuszna partia przegłosowała sobie marketing wyborczy .
    Dołożyli na tvpis z 1,9 miliarda na 2,7 miliarda pln - daj panie Boze zdrowia -
    Nauczyciele a ciul z nimi , chorzy na nowotwory - a niech im gwiazdka .... a młodzież z problemami - niech sie wa.....a
    To nasz zbawjar sie ma dobrze

    Jakoś Kaczyński kojarzy mi się ze Stanisławem Aniołem z filmu "Alternatywy 4".

    Gospodarz domu nie przepuszcza żadnej okazji, aby zyskać coś dla siebie.

    9 Cytuj
  • 4 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Dzisiaj nasza zbawcza jedynie słuszna partia przegłosowała sobie marketing wyborczy .
    Dołożyli na tvpis z 1,9 miliarda na 2,7 miliarda pln - daj panie Boze zdrowia -
    Nauczyciele a ciul z nimi , chorzy na nowotwory - a niech im gwiazdka .... a młodzież z problemami - niech sie wa.....a
    To nasz zbawjar sie ma dobrze

    Pranie mózgów...kosztuje...
    A na wybory muszą być...czyściutkie jak u niemowlaka :-)

    5 Cytuj
  • Janek Sal 7 gru 2022

    Mozna posłuchać tylko to dosyć czasochłonny reportarz ale trafny

    2 1 Cytuj
  • 7 gru 2022

    No i co??? Kolejny reportaż.... Czy coś z niego wynikło????? Ano nic..........

    3 2 Cytuj
  • Janek Sal 8 gru 2022

    dla niektórych nie wynika nic dla innych daje cos do myślenia jeszcze inni zdecydowanie zanegują prawdziwość . ale zobaczyłem do konca i dużo do przemyślenia trafnych opinii .

    Odwiedziłem kuzynostwo dawno nie widziane i spędziłem ok 2-3 godziny w siole rodziny . przez cały czas pan domu patrzył jak w obrazek w tvp info , Po zwróceniu uwagi że patrzysz i czy wiesz cos z tego, zostałem przywrócony do parteru słowami że jedyne prawdziwe wiadomości . Czy dla mnie coś tego wynikło - NIE bo tych programów w zasadzie unikam ale dla kogos jest to bardzo wazne .
    I oczywiscie 13 i 14 emerytura to podstawa - na co policz ile zabierają ci co miesiąc z emerytury -policzyłem i około 4 tys ale to nie argument bo Tusk tego nie dał

    5 Cytuj
  • 8 gru 2022

    "Prezes NBP:
    — Polska jest krajem zamożnym. Na liście krajów świata Polska jest krajem bogatym — powiedział Adam Glapiński.
    Aktualne spowolnienie nie zmienia faktu, że w ciągu najbliższej dekady przeciętne PKB na głowę mieszkańca, mierzone według siły nabywczej, w Polsce może osiągnąć poziom Francji — ocenił."

    Jednocześnie wskazał co zrobiła inflacja
    "Wskazał jednocześnie, że 80 proc. ...... nie posiada oszczędności."

    Powiedział też o sobie
    " Kilkanaście procent ma jakieś znaczące oszczędności. — powiedział prezes NBP."

    Taki Jacek Kurski (prezes TVP) zorientowany na nadchodzący koniec władzy, uścielił sobie gniazdko
    za 1 milion zł rocznie w Banku Światowym.
    Pensja bez podatku (bo są zwolnieni) i bez roboty,
    bo jak wskazał przedstawiciel PiS: to marginalne stanowisko.
    Stanowisko jest nieodwoływalne i po 6-cioletniej kadencji przysługuje byłemu
    pracownikowi dodatek 18 tyś miesięcznie dożywotnio do otrzymywanej emerytury.

    Wyjeżdża jeszcze Kacper Kamiński, syna koordynatora służb specjalnych
    i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego.
    z wynagrodzeniem 600 tyś rocznie.

    4 1 Cytuj
  • 13 gru 2022

    Nieźle Jarek kombinuje.
    Sądy zneutralizował i powołuje swój sąd pod nazwą komisji weryfikacyjnej.
    Załatwi w ten sposób całą konkurencję i sam utrzyma władzę.
    Gość będąc starym kawalerem, ma czas na swoje jedyne hobby jakie ma,
    to jak załatwić konkurencję.
    Trzeba przyznać, że niektórzy nieusuwalni historyczni przywódcy, mogli by od niego czerpać garściami.

    4 2 Cytuj
  • 13 gru 2022

    Wpełni się zgadzam...Trzeba tym oszołomom przyznać... wszystko wyrachowane, zaplanowane od A do Z. Jak...idealny skok na bank,-)

    4 1 Cytuj
  • 13 gru 2022

    Dziś słyszałem w radiu, że drogi ekspresowe staną się autostradami i w ten sposób powstanie 2,5 tys km autostrad w jeden dzień. I co? Ktoś jeszcze powie że za PO wybudowali więcej? 😀
    Po wygranych wyborach "nowe autostrady " będą płatne 🥳 to będzie hit

    7 1 Cytuj
  • 14 gru 2022
    MVVM napisał/a:

    Dziś słyszałem w radiu, że drogi ekspresowe staną się autostradami i w ten sposób powstanie 2,5 tys km autostrad w jeden dzień. I co? Ktoś jeszcze powie że za PO wybudowali więcej? 😀
    Po wygranych wyborach "nowe autostrady " będą płatne 🥳 to będzie hit

    Biorą garściami z Biblii, cud przemienienia .
    I nauka , na sposób prowadzenia społeczeństwa -
    od Rydzyka.
    Właściwie Kaczyński ma już przypisaną świętość .
    A reszta braci PiS, to jak otwarty zakon.

    „W 1782 r. wprowadzono w Austrii dekret o kasacie zgromadzeń zakonnych, które nie prowadziły szkół ani nie sprawowały opieki nad chorymi – przez cesarza Józefa II. Pierwsze kasaty odbyły się już w 1769 r. „

    „Skonfiskowane budowle przeznaczano na inne cele. Dawne dobra biskupie podległy sekularyzacji. Dochody z dawnych majątków klasztornych i wsi biskupich przeznaczono na tzw. Fundusz Religijny, który miał być źródłem rządowych pensji wypłacanych duchowieństwu.”

    Współcześnie pensje dla duchownych, byłoby z czego wypłacać po sekularyzacji kamienic w np. w Krakowie, parków i majątku nie służącego nauce czy opiece nad chorymi w całym kraju., wzorem katolickiej Austrii z XVlll wieku.

    6 1 Cytuj
  • Janek Sal 14 gru 2022
    MVVM napisał/a:

    Dziś słyszałem w radiu, że drogi ekspresowe staną się autostradami i w ten sposób powstanie 2,5 tys km autostrad w jeden dzień. I co? Ktoś jeszcze powie że za PO wybudowali więcej? 😀
    Po wygranych wyborach "nowe autostrady " będą płatne 🥳 to będzie hit

    co ty słuchasz? jakie radio ? wójcik oraz ten grabarczyk czy jak mu tam zdecydowanie powiedzieli ze nigdy za ich rzadów do tego nie dojdzie -to Radio z w temacie dnia z rana

    1 Cytuj
  • Janek Sal 14 gru 2022

    Pozyjemy zobaczymy - temat swieży .
    Trybunał konstytucyjny stwierdził ze zabranie prawa jazdy na 3 miesiące jest niezgodny z Konstytucją .
    Ciekawe jak to rozwiążą , do momentu az sie ukaze w biuletynie to stwierdzenie mogą białka zabierać ale co dalej ,sądy odszkodowania <<<<<???

    1 Cytuj
  • 20 gru 2022

    W końcu dowaliliśmy Niemcom, już nie będziemy dla nich robić. Przestali jeździć do Polski na zakupy.
    I dobrze. Teraz czas byśmy my do nich jeździli na zakupy. Niech dla nas robią.
    To pozytywy naszej drożyzny. Niech poczują jak to jest.
    https://businessinsider.com.pl/gospodarka/niemcy-lapia-sie-za-glowy-gdy-widza-polskie-ceny-juz-nie-oplaca-sie-jechac/cp7cj2t

    Będziemy bogatsi od Niemców, jak jeszcze u nas wzrosną ceny. Wtedy my będziemy jeździć do nich na zakupy.

    9 1 Cytuj
  • 20 gru 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Będziemy bogatsi od Niemców, jak jeszcze u nas wzrosną ceny. Wtedy my będziemy jeździć do nich na zakupy.

    Z polskimi pensjami to chyba na coś co Anglicy nazywają "window shopping".

    3 Cytuj
  • 21 gru 2022

    Prezes mówił, że siłą nabywczą zrównujemy się powoli z Francją.
    Myśle że pomylił tą siłę, z cenami.
    Myślał , że wysokość cen z najbogatszych państw, podnosi dobrobyt.
    To taki „ficyt” umysłowy.

    Ps.
    Znajoma jest kelnerką w kawiarni Galerii Kazimierz,
    Załoga ma alergię na większościowych swoich klientów, jakimi są Ukraińcy.
    Wydają 30 zł, z oczekiwaniem że by im zrobić jeszcze za to loda.
    Nie mówią nawet słów grzecznościowych po polsku, nawet dziękuje nie ma po polsku, tylko
    Spasiba. I wszystko po rosyjsku , albo ukraińsku.
    Przesiadują całymi dniami.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz