Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 3 maj 2023

    Jakżeśmy sobie wybrali, tak mamy.....

    4 Cytuj
  • 3 maj 2023

    Nie czepiam się, mnie to nie pasi choć jestem wyznawca Jezusa, ale większość chce byśmy byli republiką wyznaniową.
    No to do roboty.
    Wrócą prałaci i jeszcze większa własność kościelna .
    Do kamienic stanowiących Rynek Główny w Krakowie,
    dojdą inne dobra, które można wynajmować.
    Tak, że kryzys w powołaniach, dobiega końca.
    Ta profesja, znów będzie bardzo dochodowa
    i przywódcza.
    Może to nawet kler będzie opiniował kandydatów na posłów, senatorów, radnych i burmistrzów i wójtów.

    Tak już po 90 roku było, że w Myślenicach ówczesny proboszcz składał jednemu z mieszkańców miasta propozycję nominacji na szefa magistratu.

    A w Dobczycach był konflikt proboszcza z włodarzami miasta, kto ma większe kompetencje w decyzjach miejskich.

    8 1 Cytuj
  • 4 maj 2023

    co to znaczy być wyznawcą Jezusa?

    1 1 Cytuj
  • 4 maj 2023
    niewierzacy napisał/a:

    co to znaczy być wyznawcą Jezusa?

    Znaczy : być porządnym człowiekiem.
    Nie szukać wszędzie wrogów, szanować innych
    i kochać swoje dzieci a nie cudze.
    I nie podniecać w czasie spowiedzi spowiednika.

    3 1 Cytuj
  • 4 maj 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Znaczy : być porządnym człowiekiem.
    Nie szukać wszędzie wrogów, szanować innych
    i kochać swoje dzieci a nie cudze.
    I nie podniecać w czasie spowiedzi spowiednika.

    Z trzema się zgodzę ale co do czwartego to mam wątpliwości.... Przecież seks to nic złego i wszystko na co pozwoli małżonka jest dozwolone........

    2 Cytuj
  • 4 maj 2023

    Zresztą co do tej spowiedzi to też mam duuuużo wątpliwości.....

    2 1 Cytuj
  • 4 maj 2023

    uw

    Prawicowiec napisał/a:

    Znaczy : być porządnym człowiekiem.
    Nie szukać wszędzie wrogów, szanować innych
    i kochać swoje dzieci a nie cudze.
    I nie podniecać w czasie spowiedzi spowiednika.

    Uważam się za porządnego człowieka. Wykorzystuję swoje zalety w pracy i dbam o to by moje przywary czy też wady nie przeszkadzały w realizowaniu się.
    Dzieci mam dorosłe. Mają swoje drogi życiowe. Czasem jestem zapraszany by dzieciom z placówki zrobić szkolenie. Chyba mi się to udaje bo nadal mnie tam chcą.
    Szanuję zarówno "nieprzyjaciół" jak i "swoich". Wielokrotnie pogadam z bezdomnymi przesiadującymi na przystanku czy pod mleczarnią.
    Nie wiem co ma wspólnego spowiedź z podnieceniem.

    W żadnym wypadku nie jestem wyznawcą żadnego Jezusa, Kriszny, Potwora Spagetti czy innych bogów. Proszę Cię o szersze wyjaśnienie bycia "wyznawcą". Może być i na priv

    3 2 Cytuj
  • 5 maj 2023

    Nic dziwnego, że

    niewierzacy napisał/a:

    uw
    Nie wiem co ma wspólnego spowiedź z podnieceniem.

    skoro

    niewierzacy napisał/a:

    uw
    W żadnym wypadku nie jestem wyznawcą żadnego Jezusa,

    2 Cytuj
  • 5 maj 2023
    niewierzacy napisał/a:

    uw

    Uważam się za porządnego człowieka. Wykorzystuję swoje zalety w pracy i dbam o to by moje przywary czy też wady nie przeszkadzały w realizowaniu się.
    Dzieci mam dorosłe. Mają swoje drogi życiowe. Czasem jestem zapraszany by dzieciom z placówki zrobić szkolenie. Chyba mi się to udaje bo nadal mnie tam chcą.
    Szanuję zarówno "nieprzyjaciół" jak i "swoich". Wielokrotnie pogadam z bezdomnymi przesiadującymi na przystanku czy pod mleczarnią.
    Nie wiem co ma wspólnego spowiedź z podnieceniem.

    W żadnym wypadku nie jestem wyznawcą żadnego Jezusa, Kriszny, Potwora Spagetti czy innych bogów. Proszę Cię o szersze wyjaśnienie bycia "wyznawcą". Może być i na priv

    Cały zachód jest taki jak ty, i to my katolicy musimy się tłumaczyć z nieprawości.
    Wyznawanie Boga , nie jest równoznaczne
    z prawością . Ale zawsze można się na dążenie do niej, powoływać.
    A wyznawcy Boga, poszukują drogi do uczciwości.
    Próbują nie grzeszyć.

    2 2 Cytuj
  • 5 maj 2023

    Nie wiem jaki jest zachód. Nie bywam tam. Jeżdżę na Czechy. Nadal czekam na odpowiedź w formacie „ja” a nie „my”.

    2 2 Cytuj
  • 8 maj 2023

    A co ma Bóg do tematu tego wątku?

    4 Cytuj
  • Janek Sal 8 maj 2023
    Vivaldi napisał/a:

    W sumie coś w tym jest co piszesz, bo jakby natura chciała to by sama lotnisko w Radomiu zrobiła XD......wy tu jesteście chorzy.
    Wpadnę za kilka dni podrzucić żołędzi dziczkom :-)

    sam jesteś jak dziczek - a natura lotnisk nie robi durniu

    1 2 Cytuj
  • 8 maj 2023

    I proszę jak PIS pięknie zaradził na problemy ze zbożem... Teraz to uważają się za bohaterów!
    Na pytanie... czemu po roku... dzisiejsza odpowiedź Janusza Wojciechowskiego w Radiu Zet... ale jak miało być u nas lepiej, jak na Węgrzech jest jeszcze gorzej.

    To mi się podoba.
    Najpierw trzeba coś podpalić... a potem z sikawką w pierwszym szeregu stać :-D

    2 2 Cytuj
  • 8 maj 2023
    mariolwo napisał/a:

    A co ma Bóg do tematu tego wątku?

    Trochę ma. PiS to polityka, a kościół to koalicjant.

    Ps. To nie do ciebie, sympatyczna nick .

    2 Cytuj
  • 8 maj 2023

    identyfikuję więcej WYZNAWCÓW niczym ogrodowych CHWASTÓW
    myślenie, pielęgnacja umysłu, ciekawość, poszukiwanie, wyciąganie wniosków z pomyłek, doświadczanie stało się deficytowe gdyż są WYZNAWCY. Jednej panującej religii, jednej panującej władzy, jednej panującej struktury myślowej.
    I to mnie napawa lękiem.

    1 3 Cytuj
  • 10 maj 2023
    mariolwo napisał/a:

    A co ma Bóg do tematu tego wątku?

    No Bóg ... ma sporo wspólnego z obecną partią rządzącą.
    Wystarczyło wczoraj posłuchać Czarnka w radiu zet...
    Albo można sobie posłucha radia toruń...

    4 2 Cytuj
  • 12 maj 2023

    Ale tym z pisiakom rosną brzuchy.
    Pasą się na darmowym wikcie jak świnie.
    Taki Brudziński już wyglada jak prałat.
    Inni , podobnie.
    PiS - Pożreć i Smyknąć

    1 2 Cytuj
  • 13 maj 2023

    bach....i wpadnę za niedługo ;-)
    https://www.facebook.com/watch/?v=3866641283458300

    i coś dla przyjaciół federalnej unii europejskiej
    https://www.facebook.com/watch/?v=912734289836984

    2 2 Cytuj
  • 13 maj 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Ale tym z pisiakom rosną brzuchy.
    Pasą się na darmowym wikcie jak świnie.
    Taki Brudziński już wyglada jak prałat.
    Inni , podobnie.
    PiS - Pożreć i Smyknąć

    z tego co wiedzę strasznie cierpisz, że nie otaczają cię ludzie z żurnali tacy modelowi. Otoczyłbyś się modelami co? Samopoczucie by wzrosło?
    No i popatrz Brudziński brzuch ma ale serce jak dzwon .... XD ma chłop zdrowie. Chciałbyś mieć takie czy wystarczy wyglądać?

    2 2 Cytuj
  • 13 maj 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Trochę ma. PiS to polityka, a kościół to koalicjant.

    https://www.youtube.com/watch?v=O0svOswBMRE

    2 2 Cytuj
  • 13 maj 2023
    Vivaldi napisał/a:

    z tego co wiedzę strasznie cierpisz, że nie otaczają cię ludzie z żurnali tacy modelowi. Otoczyłbyś się modelami co? Samopoczucie by wzrosło?
    No i popatrz Brudziński brzuch ma ale serce jak dzwon .... XD ma chłop zdrowie. Chciałbyś mieć takie czy wystarczy wyglądać?

    Cierpię nie z powodu ich wyglądu, tylko że kopiują komunę. Uwłaszczyli się na narodowej własności i ciągną jak kiedyś komuchy. Państwowe przedsiębiorstw za darmo wykańczają im mieszkania, przywileje w uwłaszczanych się na majątku narodowym.

    Ps.
    Mówiąc szczerze, zbudowali własność na wzór tej z przeszłości socjalistycznej. Posiadają jedynie słuszną partię, jako siłę narodu i reprezentację proletariatu, robotników i chłopów.
    Znacjonalizowało majątek i dzielą się jego wartością
    w ramach przynależności partyjnej.

    Ci w komunie którzy nie byli beneficjentami majątku państwa, byli po prostu frajerami.
    Dlatego ci z PiS , którzy nie korzystają z dobrobytu
    w podziale zysków z politycznych przedsiębiorstw, są frajerami.
    Ty należysz do grupy korzystającej z sytuacji upolitycznienia gospodarki państwa. Nie jesteś wiec frajerem, bo taka sytuacja po przywróceniu ustroju do gospodarki rynkowej, może się już nie powtórzyć.
    Wiec i ja sam nie narzekam, tylko się załapałem do obecnych systemu ustroju własności partyjnej, politycznej - to już nie marksizm- leninizm, tylko hybryda poprzedniego ustroju
    własności na której uwłaszczyła się rządząca partia polityczna z własnością stricte prywatną.
    Ten nowy ustrój dopiero zostanie zdefiniowany, u nas
    w Polsce nazywamy go pisizmem. Taki miękki socjalizm.

    Nie wiem czy ten kierunek zda na dłuższa metę egzamin, czy się wysypie jak podobna działalność Gierka. Prawdopodobnie rozpędem przejęte przez PiS najbardziej zyskowne przedsiębiorstwa pociągną jeszcze pare lat i zaczną się sypać jak u Gierka.
    A może ta nowa ideologia własności sobie poradzi.
    Ale gdyby tak było, oddałbyś swoją firmę PiS-owi, a jednak im nie ufasz i zarządzasz nią sam.
    I twoja firma zyskała na obecnej inflacji i usługi wzrosły do 100 % wiec wojna i pandemia napędza usługi i daje wzrost zysków.

    Podobna sytuacja wyborcza jest obecnie w Turcji .

    Młodzi mają dosyć tego, co się dzieje — mówi Mete, uczeń liceum, który przyszedł na spotkanie z kandydatem opozycji w Bursie. — Erdogan i jego ekipa dosłownie niszczą nasz kraj. Chcemy chronić naszą przyszłość i nasze prawa – dodaje.

    Żeby dostać dobrą pracę w tym kraju, musisz znać kogoś z AKP. Nikt nie patrzy na kompetencje. Mam dosyć, to za dużo dla każdego rządu — zaznacza 27-letnia Melce ze Stambułu

    I jeszcze posłuchałem rewolucjonistów których załączyłeś
    No cóż Legutko ma mowę Castro, ten drugi nawiedzony ideologią totalitarną podobnie.
    Zaś ksiądz który udowadnia, że to kościół jest rządzącą klasą w tym narodzie, ma z tego własny interes, dobrobytu swojej klasy.
    Takich pierduł, jak mówi do niemotów ten ksiądz, nie znajdziesz w żadnej ewangelii.

    Dziwie ci się, że robiąc interesy z tymi ideologami, co rozumiem, zajmujesz się jeszcze propagandą dla analfabetów.
    Była kiedyś lektura Antek- ty jesteś tym pisarzem z Antka,
    Tylko że Antek to dzisiaj informatyk, bądź menedżer i ty teraz robisz za Antka.

    3 1 Cytuj
  • 13 maj 2023

    A ta rakieta nad polskim niebem w czasie wojny, została przyjęta bardzo życzliwie.
    I rządzącym nie przeszkadzało , że była to rosyjska rakieta.
    Nie wiem czy rozmowa z Putinem na molu jest większym zagrożeniem, niż rakieta mogąca przemieść ładunek atomowy kilkakroć mocniejszy niż ten nad Nagasaki.
    Upartyjnianie państwa, czyli PiS socjalizm, zaczyna pokazywać swoje wady.

    Chyba jednak tęsknota za socjalizmem nie jest dobrym kierunkiem.
    W USA producentem wszelakiej broni jest prywatna własność.
    Sprawdza się to? Sprawdza!
    Energia, wydobycie, surowce, handel i produkcja jest u naszego patrona, USA prywatne. Sprawdza się? Sprawdza.
    Dolary drukuje prywatny bank i czuwa nad ich statusem, sprawdza się? Sprawdza.

    Marzy nam się jako społeczeństwu, socjalizm, ale on się sprawdza wyłącznie z protektoratem USA.
    A jak USA cofnie swój protektorat, jesteśmy w czarnej du. ie.
    Czyli zamieniamy protektorat ZSRR na protektorat USA.
    Lepszy jest ten USA, ale loda trzeba robić wiecznie.

    6 2 Cytuj
  • 13 maj 2023

    ale Ty chłopie bredzisz. Tak na serio to na co Ty jesteś chory? Bo problem z sercem to chyba jest najmniej istotny ;-) stek bredni pozawijanych w półprawdę aby bzdury przemycić czytającym. Dolar drukowany przez prywatny bank ma się dobrze? Ty się słyszysz? Jakieś wrzuty tureckie owinięte porównawczo. Gdzieś Ty kształtował światopogląd? Wygląda jak szkółka wprowadzania psychotechniki destrukcyjnej czyli nawrzucanie jakiejś porównawczej półprawdy dla podbicia z nibycytatem młodych Turków :-) co ty bredzisz na tym forum? I klasyczne podparcie zdaniem : "młodzi maja dość". Myślisz, że ktoś się na te głodne kawałki jeszcze łapie? Jakaś archaiczna szkoła manipulacji oparta na narzekaniu i czarnowidztwie ulepiła cie w całości choć potocznie jest takie powiedzenie, że "gówno jak to gówno klepało się nierówno" i wyszło co wyszło....

    4 6 Cytuj
  • 13 maj 2023

    No i znów wrócił i się wymądrza nie mając nic do powiedzenia..... A jak człowiek spyta o co konkretnego to nie ma chłopa..........

    4 2 Cytuj
  • 14 maj 2023
    Vivaldi napisał/a:

    ale Jakaś archaiczna szkoła manipulacji oparta na narzekaniu i czarnowidztwie ulepiła cie w całości choć potocznie jest takie powiedzenie, że "gówno jak to gówno klepało się nierówno" i wyszło co wyszło....

    Ja nie narzekam, o czym napisałem wyraźnie.
    Jestem beneficjentem tego ustroju, który zbudował Kaczyński.
    Sam zreszta zdefiniował tak, to co zrobił z oligarchią PiS.

    Wszedłem w to i też korzystam, mam robotę w spółkach PiS.
    Nie każdy który korzystał jako sekretarz PZPR, robił to
    z przekonania.
    Ty też ciągniesz ile się da, i się obławiasz.
    Tyle że z twoim otępieniu Antka, liżesz dupę tym nowym ideologom, bo boisz się że gdy obecny PiS socjalizm minie, ty skończysz jak w Niemczech.

    Reszta twojej pisaniny, jest milczeniem, bo wiedza nie jest twoim hobby, a inteligencją nie grzeszysz.
    Ty w tym nowym ustroju, jesteś taką kopią sekretarza propagandy PZPR , z poprzedniego ustroju.
    Tamta funkcję zlecano przytępawym działaczom, reprezentującym środowisko Antka , z lektury .

    Budujemy narodowy socjalizm, upolityczniając religię,
    i wykorzystując ją, jako ideologię socjalizmu PiS.
    Religia stała się narzędziem budowy tej nowej ideologii tego nowego ustroju.
    To nie ja to wymyśliłem. To Kaczyński sam się pochwalił, że zmienił ustrój.

    Z pisowskim pozdrowieniem: Niech Żyje JK. -współczesny Gierek.
    Gierek gdyby miał te dzisiejsze spółki skarbu państwa, dałby 1000+, bo to był hojny prezes..

    3 5 Cytuj

Odpowiedz