Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 7 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    W ciągu pierwszych pięciu lat rządów PiS do kontrolowanej przez Tomasza Sakiewicza "Gazety Polskiej" ze spółek Skarbu Państwa spłynęło grubo ponad 60 mln zł. Rządowa kroplówka pozwoliła stanąć na nogi innym jego mediom. Jemu samemu zaś na milionowe inwestycje.

    i bardzo dobrze tyle że za późno. PiS wyciągnie lekcje z tego co się teraz odwala i oby przestał się cyrtolic z mediami niemieckimi w Polsce bo tam maja w dupie wolność słowa, jakież to dzisiaj paradoksalne. Już kiedyś wrzucałem
    https://natemat.pl/167401,chcieli-byc-jak-bauer-w-polsce-i-zalozyli-gazete-w-niemczech-szybko-zrobiono-z-nimi-ordnung

    ale nie o tym teraz tu. Spróbuj poszukać informacji o generalnym strajku w Niemczech który będzie 8go stycznia. Staje wszystko. Nie znajdziesz tego w swojej telewizji. Kilka wrzuciłem już wcześniej.
    https://www.facebook.com/1197306354/videos/1495999427611771/

    Przecież wystarczy włączyć analityczne myślenie historyczne. Dlaczego wybuchła II wojna? Bo jakiś obcokrajowiec dla Niemców, Austryjak trafił w punkt kryzysu w Niemczech. Ten naród nie ma w historii ani jednego wieku gdzie nikogo nie napadł i nie zrabował. Nie potrafią wyżyć z własnego gospodarzenia. Obecnie kasa (także z zaboru m.in. z Polski) pewnie się skończyła i zapaść wrocila. Wybrali wcześniej land za Odrą, w miarę „czysty etnicznie”, spokojny. Wystarczyło znaleźć obcokrajowca jak wcześniej lub volksdeutscha, ustawić tu swoją produkcję, media i walutę i można się przeprowadzać. Przerwał im to PiS na kilka lat. To co się wyprawia teraz u nas ewidentnie dopełnia plan. Nagle cisza na zachodzie o naszej sytuacji, jaka konstytucja, jaka praworządność? Wg nich nic złego się nie dzieje. Realizują plan. Muszą tylko tempo podkręcić zanim ludzie nie wytrzymają. Zadaje sobie tylko pytania : skąd tyle volksdeutschów u nas? A może kupieni? Przez kogo i za ile? I nie chodzi o samych polityków ale wszystkie wykształcone serduszka przepełnione miłością, równością ….z osimioma gwiazdkami i płaskoziemcami co słyszeliśmy przez 8 lat. Obywatelami Polski na pewno nie są raczej obywatelami Europy a zamieszkujący w Polsce. A może faktycznie wystarczy liczydło ustawić odpowiednio? Ale nie o tym....
    Będzie kolizja i kto wie czy paradoksalnie nie zacznie się ...... w Niemczech.
    Może barierki wrócą bo oni spokojnie z domów nie wyjdą.
    Na dzień dzisiejszy szukają ustawy do dorobienia aby przykryć wtargnięcia siłowe. Problem w tym, że dzisiaj brak parlamentarnej liczby i to w sejmie za sprawą showmana marszałka jak i w senacie (yyyy jaka konstytucja???) za sprawą prokuratora Bodnara a z urzędu wygaśnięcie senatora. W tym momencie każda ustawa nie może być procedowana. Normalnie powinny być nici z klepnięcia budżetu (to można osobno omówić tą zwiększoną cyfrę deficytu któy już im nie przeszkadza ale za PiS był zły).
    Ale obecnie już pójdzie na rympał i każde następne przestępstwo bedzie większe aż do......no właśnie do momentu rozwiązania narodowego? A może jednoosobowo by jakąś pandemię ogłosić (bo ku temu w WHO zmierza)? To by Wam dało chwilę oddechu. Musicie przemyśleć XD albo się obudźcie na kogo kliknęliście

    https://wydarzenia.interia.pl/felietony/news-nadszedl-czas-tyranii-tym-razem-niestety-prawdziwej,nId,7248989

    3 5 Cytuj
  • 7 sty
    Vivaldi napisał/a:

    i bardzo dobrze tyle że za późno. PiS wyciągnie lekcje z tego co się teraz odwala i oby przestał się cyrtolic z mediami niemieckimi w Polsce bo tam maja w dupie wolność słowa, jakież to dzisiaj paradoksalne.
    w

    Przecież pląsacie przed USA, Łasicie się i robicie im loda.
    A to ich amerykańska stacja TVN - wasz wróg nr 1 daje wam kopa, a ty narzekasz na Niemców?

    Za mało jeszcze wchodzicie USA do dupy, że wam brużdżą w TVN.

    Ale jaki oni mają interes z KO, że im służą,
    pieprzonym Niemcom?

    Widocznie was traktują z buta- murzyn zrobi swoje- murzyn może odejść.
    USA traktują was jak pożytecznych idiotów, tylko takich się olewa. A wam dają kiełbachę na sznurku i każą płacić.
    Już niedługo wróci Tramp, będzie Duda mu buty polerował.

    3 1 Cytuj
  • 8 sty

    Ilu z Was poszło głosować po "brużdżeniu TVNu" ? Ilu z Was uwierzyło w propagandę? Ilu się przekonało po wyborach co się odstawia?

    https://www.money.pl/gospodarka/orlen-gora-w-sadzie-tvn-ma-opublikowac-sprostowanie-6973294074268192a.html

    A spróbujcie znaleźć informacje w mediach o strajku generalnym w Niemczech. Pewnie TVN poda, że to protest po słowach Pietrzaka :-)))

    https://www.dw.com/pl/ruszy%C5%82-protest-rolnik%C3%B3w-ma-sparali%C5%BCowa%C4%87-ca%C5%82e-niemcy/a-67915145

    A Teraz popatrz na siebie : nawet twój nick jest fejkowy, jaki cel takie środki : kłamstwo, zerowe poczucie moralności, wygięty kręgosłup moralny, fejk, sok z buraka itd, itd

    3 9 Cytuj
  • 8 sty
    Vivaldi napisał/a:

    Ilu z Was poszło głosować po "brużdżeniu TVNu" ? Ilu z Was uwierzyło w propagandę? Ilu się przekonało po wyborach co się odstawia?

    A spróbujcie znaleźć informacje w mediach o strajku generalnym w Niemczech. Pewnie TVN poda, że to protest po słowach Pietrzaka :-)))

    Popatrz, nawet Amerykanie mają was dość i swoją stację TVN, nastawili dla zwalczenia was.
    Musicie zaprosić TV z Wenezueli aby dla was pracowała.

    No wszyscy mają was w dupie, a wy dalej się do niej pchacie.
    Lubicie mrok.

    Ale dziwne bo wasi wrogowie, niemiecka stacja RMF FM, zaprasza ciągle waszych ludzi. Dzisiaj był u Mazurka Kamniński, wcześniej Sasin, Legutko, Gliński, Krasnodębski........

    10 Cytuj
  • 8 sty

    Biedny Vivaldi... Ale się chłopak spręża... No teraz prezes ma więcej czasu to i dzienne przekazy cooooraz dłuższe. A my spokojnie, czekamy sobie na ciąg dalszy trudnej operacji odcinania ryja od żłoba.....
    Oj boli, oj kwiczą.... Jak teraz demokracji i konstytucji bronią, tylko patrzeć jak tęczowych polubią...

    5 2 Cytuj
  • 8 sty
    t-34 napisał/a:

    Biedny Vivaldi... Ale się chłopak spręża... No teraz prezes ma więcej czasu to i dzienne przekazy cooooraz dłuższe. A my spokojnie, czekamy sobie na ciąg dalszy trudnej operacji odcinania ryja od żłoba.....
    Oj boli, oj kwiczą.... Jak teraz demokracji i konstytucji bronią, tylko patrzeć jak tęczowych polubią...

    Ja to nazywam przywracaniem - „ Państwa PiS”,
    Polsce Rzeczpospolitej.

    9 Cytuj
  • 9 sty
    Vivaldi napisał/a:

    A spróbujcie znaleźć informacje w mediach o strajku generalnym w Niemczech.

    Nie oglądam TV ale w telefonie rano wyskoczył mi polecany artykuł na ten temat. Bardziej zastanawiające było dla mnie milczenie mediów w czasie pandemii, kiedy największe niemieckie miasta były sparaliżowane strajkami przeciw restrykcjom covidowym.

    4 Cytuj
  • 1 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    Ja to nazywam przywracaniem - „ Państwa PiS”,
    Polsce Rzeczpospolitej.

    https://www.youtube.com/watch?v=TVjlY6AINRQ

    1 2 Cytuj
  • 1 lut
    Vivaldi napisał/a:

    https://www.youtube.com/watch?v=TVjlY6AINRQ

    Vivaldi!
    A ty byś nie wystartował na burmistrza?
    Łeb masz jak ćwierć, kasę masz, księgowego masz, pracowników masz, zaplecze polityczne masz, realia niemieckie znasz, transport znasz, paliwa też.
    Zawieź folie prezesowi na powódź (Mazowsze teraz pod wodą), prezesem Orlen cię już nie zrobi, ale namaści na burmistrza, spokojnie.
    Obajtek to mógłby Ci buty czyścić.

    4 1 Cytuj
  • 1 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    Vivaldi!
    A ty byś nie wystartował na burmistrza?
    Łeb masz jak ćwierć, kasę masz, księgowego masz, pracowników masz, zaplecze polityczne masz, realia niemieckie znasz, transport znasz, paliwa też.
    Zawieź folie prezesowi na powódź (Mazowsze teraz pod wodą), prezesem Orlen cię już nie zrobi, ale namaści na burmistrza, spokojnie.
    Obajtek to mógłby Ci buty czyścić.

    Nie przesadzaj, tak na prawdę wystarczy tylko po staropolsku : zbudować dom, zrobić syna (lub dwóch) i posadzić drzewo..... XD .....spiąć to z dekalogiem i ot cały sukces
    A Tobie coś z powyższego się udało w życiu? XD Czy tylko karta do LuxMedu i na siłkę w korpo ?

    1 5 Cytuj
  • 2 lut
    Vivaldi napisał/a:

    Nie przesadzaj, tak na prawdę wystarczy tylko po staropolsku : zbudować dom, zrobić syna (lub dwóch) i posadzić drzewo..... XD .....spiąć to z dekalogiem i ot cały sukces
    A Tobie coś z powyższego się udało w życiu? XD Czy tylko karta do LuxMedu i na siłkę w korpo ?

    No nic mi powyżej standardu nie wyszło, więc sugerujesz, że powinienem ja, startować na burmistrza?

    Ludzie którzy coś zrobili powyżej standardu nie mogą startować na publiczne stanowiska bo w oczach tych którzy ich wybierają - a są to w większości ludzie którzy nawet do standardu nie doszli; więc ci którym wyszło, to w ich oczach, złodzieje.

    Dlatego może startować nauczyciel „wf”, nauczyciel „prac ręcznych”, i inni
    „nauczyciele”.

    Ale gdyby w narodzie nastąpiła przemiana i zaakceptowali by twój start na burmistrza, to ile byś musiał zarabiać na tym stanowisku, żeby w to wejść ?
    Tyle co obecny ?
    Czy mając już kasę, robiłbyś za tzw. psie pieniądze?

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 6 lut
    Vivaldi napisał/a:

    Nie przesadzaj, tak na prawdę wystarczy tylko po staropolsku : zbudować dom, zrobić syna (lub dwóch) i posadzić drzewo..... XD .....spiąć to z dekalogiem i ot cały sukces
    A Tobie coś z powyższego się udało w życiu? XD Czy tylko karta do LuxMedu i na siłkę w korpo ?

    więc - prezes syna nie ma a co dopiero dwóch .
    drzew posadził sporo w akcjach jak był młodszy , domu nie zbudował ma po żydach przedwojennych ,
    dekalog zna choc najbardziej - brata miłuj swego az zejdzie koszula z niego .
    Czyli chłop jak sie patrzy .
    Gumofilców nie zakłada choc buty z różnych par załozył

    to tak sarkastycznie

    5 1 Cytuj
  • 11 lut

    "Dobra zmiana PIS" - ten temat... to już chyba od zamknięcia i włożenia między bajki ....

    Można ewentualnie dzieci straszyć... aby ten diabeł nie wrócił ..

    2 2 Cytuj
  • 11 lut

    Dobra zmiana PIS...

    Przychodzi burmistrz do doktora (gabinet lek. med. Jan Suweren).
    - Panie doktorze, ja się tak starąm, daję z siebie wszystko, już nie wiem co mam robić. Niech mi Pan pomoże.
    - Następny proszę.

    4 Cytuj
  • 12 lut
    marko napisał/a:

    "Dobra zmiana PIS" - ten temat... to już chyba od zamknięcia i włożenia między bajki ....

    Można ewentualnie dzieci straszyć... aby ten diabeł nie wrócił ..

    Ja akurat jestem dumny że głosowałem na PIS i nie tylko ja. A słowa w Parlamencie europejskim Tarczyńskiego raczej bronią polskości w porównaniu do innych polskich eurodeputowanych. Przypominam że to PIS wygrał wybory!

    https://www.youtube.com/watch?v=_Kn0VZID2H8
    https://www.youtube.com/watch?v=nO23PqQUIN4

    3 3 Cytuj
  • 13 lut
    adamos napisał/a:

    Ja akurat jestem dumny że głosowałem na PIS i nie tylko ja. A słowa w Parlamencie europejskim Tarczyńskiego raczej bronią polskości w porównaniu do innych polskich eurodeputowanych. Przypominam że to PIS wygrał wybory!

    https://www.youtube.com/watch?v=_Kn0VZID2H8
    https://www.youtube.com/watch?v=nO23PqQUIN4

    Po odrzuceniu komuchów, też w wolnych wyborach część ludzi na nich głosowała i była z tego dumna.

    Każdy ma taką dumę w jakiej sie wychował.
    Wspaniałe to określił Feliks Falk,
    że wielka ulga i radość z powrotu do Europy, go otoczyła, a ja bym to określił za aktorką Joanną Szczepkowską:
    „Proszę Państwa, 15 października 2023 roku skończył się w Polsce drugi komunizm.”

    3 1 Cytuj
  • 13 lut

    Dzisiejsza Europa to nie taka Europa jak dawniej, ja dzisiaj cieszę się że jestem Polakiem i bronię Polskości.

    3 Cytuj
  • 13 lut
    adamos napisał/a:

    Dzisiejsza Europa to nie taka Europa jak dawniej, ja dzisiaj cieszę się że jestem Polakiem i bronię Polskości.

    Zgoda . A jutrzejsza Europa , nie będzie taka jak dzisiaj.

    Idea konserwatyzmu to stan trwania w tym samym.
    Na szczęście ta idea jest mi obca.

    Na 46 prezydentów USA tylko 19 było republikanami.

    Co do polskości …. Twoje prawnuki będą bronić planety Ziemia. My Europejczycy, musimy dzisiaj bronić Europy.
    Kiedyś broniliśmy wspólnie państwa Wielkomorawskiego, A Mazowsze broniło swojej mazowieckości .
    Naszym interesem było rządzenie nami, króla z Litwy i rozmowa z ludźmi, których mowy nie rozumieliśmy.
    A za apostołem:

    Bracia:
    Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni.
    Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.

    1 2 Cytuj
  • 13 lut
    adamos napisał/a:

    Ja akurat jestem dumny że głosowałem na PIS i nie tylko ja. A słowa w Parlamencie europejskim Tarczyńskiego raczej bronią polskości w porównaniu do innych polskich eurodeputowanych. Przypominam że to PIS wygrał wybory!

    https://www.youtube.com/watch?v=_Kn0VZID2H8
    https://www.youtube.com/watch?v=nO23PqQUIN4

    Adamos? Ty się kiedyś... nie obraziłeś i nie uciekłeś stąd czasem... ba nawet konto usunąłeś?

    Wiesz PIS to faktycznie głosił mocne hasła propagandowe. Pełno polskich akcentów na Orlenie. Teraz MY, teraz POLSKA.... tylko jakoś nie spięło się to...
    - z demolowaniem sądów i prokuratury oraz trybunało - w efekcie mamy... chaos prawny
    - obrażaniem innych, szczucie każdego kto ma inne zdanie i jest w opozycji
    - dążeniem do skłócenia narodu - łatwiej się manipuluje=rządzi według PIS
    - działaniem na poczatku wojny na Ukrainie
    - działaniem w temacie zboża
    - itd....można długo

    Może i zamysł był dobry, kasa była, proporczyki i reklamy...ale wykon fatalny.
    A Ty wlaśnie zagłosowałeś... na te proporczyki i reklamy.
    Szanuję Twój wybór, ale cieszę się, że przegrałeś ...

    5 Cytuj
  • 13 lut
    marko napisał/a:

    Adamos? Ty się kiedyś... nie obraziłeś i nie uciekłeś stąd czasem... ba nawet konto usunąłeś?

    Wiesz PIS to faktycznie głosił mocne hasła propagandowe. Pełno polskich akcentów na Orlenie. Teraz MY, teraz POLSKA.... tylko jakoś nie spięło się to...
    - z demolowaniem sądów i prokuratury oraz trybunało - w efekcie mamy... chaos prawny
    - obrażaniem innych, szczucie każdego kto ma inne zdanie i jest w opozycji
    - dążeniem do skłócenia narodu - łatwiej się manipuluje=rządzi według PIS
    - działaniem na poczatku wojny na Ukrainie
    - działaniem w temacie zboża
    - itd....można długo

    Może i zamysł był dobry, kasa była, proporczyki i reklamy...ale wykon fatalny.
    A Ty wlaśnie zagłosowałeś... na te proporczyki i reklamy.
    Szanuję Twój wybór, ale cieszę się, że przegrałeś ...

    Konto usunąłem po pewnej rozmowie w której ktoś miał wiadomość że Adamos to ja więc trochę mnie wystraszył ale wróciłem i nie zmieniałem Nicka. Co do spraw poruszanych przez ciebie Orlen- decyzje Obajtka spowodowały zysk którego wcześniej nigdy Orlen nie notował a spójrz na stacje w Dobczycach Shell i Orlen w odległości 500m od siebie. Na Shellu pustki a na Orlenie zawsze pełno ludzi przy tych samych cenach paliwa. Czy to przypadek czy dobry marketing? A jak z obiecaną benzyną po 5,19 "wystarczy tylko parę rozwiązań". Jak zwykle puste obietnice Tuska. Prokuratury i sądy działały bezproblemowo za czasów PIS, to dopiero PO zdemontowało cały system prawny i teraz dowiedziałem się 1 raz w moim życiu że konstytucja ma drugorzędne znaczenie po uchwałach sejmu! to jest skandal co teraz wyprawiają. Zajęcie TVP (TVPis), sposób przejęcia władzy w TVP karygodny, ci sami którzy rozliczają wcześniejszy rząd z wyborów kopertowych stracili w wyniku przejęcia TVP na pewno więcej pieniędzy niż te wybory (straty w wyniku nie nadawanych reklam, nieuchronne wypłaty odpraw) i nikt tego nie liczył bo to 1 przykazanie PO: zemsta +. Jeżeli chodzi o obrażanie innych i szczucie to w tym króluje PO co wszędzie widać. Działanie na początku wojny: czy ktoś spodziewał się że ta wojna wybuchnie, ja pamiętam że było to ogromne zaskoczenie dla wszystkich a rząd wykazał się ogromną pomocą dla uchodźców wojennych. A co z polską Armią, przecież to Tusk polikwidował jednostki wojskowe na wschodzie i doprowadził do całkowitego obniżenia możliwości wojskowych polskiej armii z przestarzałym wyposażeniem i zmniejszeniem liczebności. Przecież są to fakty nie do podważenia.
    Przez wasz wybór i namawianie ludzi do nie brania udziału w referendum mamy teraz trudne lata do przetrwania. Mam nadzieję że przez 4 lata nie zdążą zdemontować całkowicie mocnego Państwa polskiego. Amen

    1 3 Cytuj
  • 13 lut

    Fragmenty wypowiedzi Ardanowskiego (oczywiście wyrwane z kontekstu)
    Ardanowski wyznał, że w Prawie i Sprawiedliwości - zwłaszcza w drugiej kadencji rządów - ludzie ideowi zostali przyćmieni przez "tłuste koty", "cwaniaków" i "kombinatorów", cynicznie kpiących sobie z członków ugrupowania, którzy mieli ambicje na realne zmiany.- Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony, śmiejąc się również z PiS. O tym też trzeba mówić - oświadczył, mówiąc o swoim obozie politycznym.

    Kamiński i Wąsik - jako ówcześni szefowie CBA - zostali ukarani za sfabrykowanie nieprawdziwych materiałów, podrabianie dokumentów, pieczątek, podpisów. Wymyślenie i próbę tworzenia afery, która miała pogrążyć Leppera - a w sensie politycznym - miała być próbą przejęcia posłów i elektoratu Samoobrony - przyznał.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-posel-pis-nie-zostawil-suchej-nitki-na-swojej-partii-to-jest,nId,7329376#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    Cytuj
  • 13 lut

    [cytat=adamos]Konto usunąłem po pewnej rozmowie w której ktoś miał wiadomość że Adamos to ja więc trochę mnie wystraszył ale wróciłem i nie zmieniałem Nicka. /cytat]

    Sorry... ale to pierwsze zdanie .... już pokazuje jak się odkleiłeś....
    Reszta wypowiedzi tylko potwierdza.

    Nie chce mi się tego komentować, bo pieszesz takie durnoty.. jakbyś wrócił z jakieś emigracji albo księżyca. Musiałbym elaborat Ci pisać, a nie lubię tego.

    Chłopie zejdź na ziemię.
    Co Ty teraz oglądasz jak nie masz TVP?
    Gdzie robisz pranie mózgu?

    Mam nadzieję, ten stan Ci minie... kwestia czasu i detoxu.

    2 1 Cytuj
  • 14 lut

    Problem to masz ty bo głosowałeś na kłamców którzy już byli rządzącymi i powielają dokładnie to co było wcześniej "pieniędzy nie ma i nie będzie" a jeżeli ty oglądasz tylko swoje 2 programy TVN i nowe TVP to znaczy że jesteś bardzo ograniczony. Siedź dalej w gwiazdach razem ze swoimi 8 gwiazdkami i udawaj że jest wszystko bardzo dobrze. Co do 1 zdania: właśnie tak działacie zastraszyć wszystkich przeciwników żeby milczeli bo nie umiecie obronić swoich racji.

    3 4 Cytuj
  • 14 lut
    adamos napisał/a:

    Problem to masz ty bo głosowałeś na kłamców którzy już byli rządzącymi i powielają dokładnie to co było wcześniej "pieniędzy nie ma i nie będzie" a jeżeli ty oglądasz tylko swoje 2 programy TVN i nowe TVP to znaczy że jesteś bardzo ograniczony. Siedź dalej w gwiazdach razem ze swoimi 8 gwiazdkami i udawaj że jest wszystko bardzo dobrze. Co do 1 zdania: właśnie tak działacie zastraszyć wszystkich przeciwników żeby milczeli bo nie umiecie obronić swoich racji.

    Jakaś propozycja?

    1 Cytuj
  • 14 lut

    Mam propozycję abyśmy porozmawiali za 4 lata jak będziemy podsumowywać te wspaniałe koalicyjne rządy. Nie chcę być złym prorokiem ale te 4 lata nie zapowiadają się dobrze

    3 Cytuj

Odpowiedz