Forum » Społeczeństwo

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

  • 15 sie 2019
    bono napisał/a:

    Pytałem wyraźnie kaznodziei. Jesteś nim?.

    jesteś tępy szukając tu na forum księdza/kaznodziei ? Myślałeś, ze tu znajdziesz jakiegoś? Prowokacja i to płytka a raczej wytłumaczenie durnie wrzuconego tematu spadających gałęzi. Choroba cię drąży.

    2 3 Cytuj
  • 15 sie 2019

    Odpowiadam w przerwie świetnego festiwalu w Sopocie.
    Pewnie nazwa Sopot tez się naraziłem, mam w d. takich tępaków . Ty bracie /w wierze/ módl się o pamięć, bo rozumu z przed lat już mie przywrócisz.
    Tyle w temacie.
    Szukaj rozmówcy , który nadaje na twoich falach.
    Tym razem bez odbioru. Twój czas już minął ?‍♂️

    2 Cytuj
  • 15 sie 2019

    XD ...... ateista pozorant poszukujący na forum myślenickim kaznodziei aby zapytać czy to wina administracji parku, że gałęzie w dół spadają skoro Bóg sprawiłby aby spadłą do góry :-) ..... czyś ty jest normalny? XD ......aaaa bo zapomniałem a to ważna informacja była z twojej strony : ja nie klikam w przerwie festiwalu w Sopocie XD

    2 3 Cytuj
  • 11 sty 2020

    Te kazania pokazują jedni:
    Kasta religijna walczy o przetrwanie.
    Porównał bym ich z prawnikami i sposób walki podobny.
    Logika też, my jesteśmy autorytetem nadanym i nasze zdanie nie podlega ocenie.

    1 3 Cytuj
  • mknp@o2.pl 15 sty 2020

    @bono z tego co wiem całowanie księży po rękach to jakiś tam symbol i tradycja, księża też tak całują w dłoń tych starszych rangą i z tego co pamiętam z lekcji religii, katolicy faktycznie wierzą, że ksiądz jest na ziemi przedstawicielem Chrystusa, dlatego też nie widzę nic niezgodnego z doktryną Kościoła w słowach tego księdza.

    Tak samo jest podczas spowiedzi, ksiądz odpuszcza grzechy w imieniu Boga i całowało się jakiś szalik(?) i był to właśnie taki symbol wdzięczności Bogu za odpuszczenie grzechów.

    Myślę, że takie artykuły są szukaniem sensacji na siłę, dla mnie też głupie jest całowanie jakiegoś obcego faceta po dłoniach, ale dla praktykujących katolików ma to sens, tak samo jak obrzezanie dla żydów, przekłuwanie twarzy dla hindusów, czy ramadan (głodówka) dla muzułmanów.

    3 Cytuj
  • 15 sty 2020

    Chyba nie artykuły są sensacją tylko autorzy tych artykułów.

    A ode mnie dodam ze ja tez niektóre osoby całuje w rękę i nie przez ich boskość ale zwykłą do nich słabość.
    I jeżeli już to robię, to robię to z przyjemnością.
    Nigdzie o tym nie pisano, bo nie nagrywałem na ten temat żadnego wywiadu. Pewnie gdybym to uczynił, pewnie również byłoby to szukaniem sensacji. Miałbym wtedy pretensje do siebie, ze przesadziłem w poszukiwaniu sensacji. Nie obciążał bym tą sensacją dziennikarzy czy czytelników.

    2 Cytuj
  • 16 sty 2020

    Podział w kościele już jest w toku.
    Nasi hierarchowie trzymają z papieżem Niemcem, który za swej posługi, nie był przez nich lubiany.
    Wierni trzymają z Franciszkiem który jest ulubieńcem większości polskich wiernych.

    Ortodoksi wśród wiernych ( KiK-i, RM-y, Róże-e itd), to rycerze hierarchów (tzw.pożyteczni id..ci).

    2 4 Cytuj
  • 16 sty 2020

    Jesteś osobą która jest najmniej wiarygodna w temacie wiary. Sam się deklarowałeś jako radykalny anty- do tego pozorant w kościele, po prostu konfident aby jakoś przed rodziną wyglądać. Zajmij się spadającymi gałęziami w parku......pocytować parę twoich wpisów?

    2 2 Cytuj
  • 17 sty 2020

    To prawda, nie należę do kołka różańcowego, nie jestem tez w KIK ani nie należę do społeczności Radia Maryja, komunie przyjmuje na stojąco.
    Jestem zwykłym Antychrystem i konfidentem, ale tylko w twojej kaście, takich jak ja jest 90 % katolików w Polsce.
    Niestety, radiomaryjni i ortodoksi, jestescie w mniejszości. Tu my jesteśmy suwerenem.
    Nie zrywaj się w nocy, miłych snów .

    2 1 Cytuj
  • 17 sty 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Jesteś osobą która jest najmniej wiarygodna w temacie wiary. Sam się deklarowałeś jako radykalny anty- do tego pozorant w kościele, po prostu konfident aby jakoś przed rodziną wyglądać. Zajmij się spadającymi gałęziami w parku......pocytować parę twoich wpisów?

    Szkoda, że dałeś się sprowokować. Od kilku dni nikt nie odpowiadał na Jego posty dla tego pisał je jeden pod drugim w kilku wątkach...

    2 1 Cytuj
  • 18 sty 2020
    taki_gość napisał/a:

    Szkoda, że dałeś się sprowokować. Od kilku dni nikt nie odpowiadał na Jego posty dla tego pisał je jeden pod drugim w kilku wątkach...

    W sumie masz racje......

    bono napisał/a:

    komunie przyjmuje na stojąco.

    to ty komunie przyjmujesz? Przecież nie wierzysz (zacytować?) w to co robisz.....aaaa....no pozorujesz chyba po to żeby żona po ramieniu poklepała i sypialni nie zamknęła :-))) ......troche mi cie żal w tym twoim teatrzyku co odstawiasz, już cie własne kłamstwa doganiają. Ale skoro jeść nie masz co to jedz dziecko jedz tylko nie pisz, że komunie przyjmujesz a tylko pojeść chciałeś.

    1 1 Cytuj
  • 18 sty 2020
    Vivaldi napisał/a:

    W sumie masz racje......

    to ty komunie przyjmujesz? Przecież nie wierzysz (zacytować?) w to co robisz.....aaaa....no pozorujesz chyba po to żeby żona po ramieniu poklepała i sypialni nie zamknęła :-))) ......troche mi cie żal w tym twoim teatrzyku co odstawiasz, już cie własne kłamstwa doganiają. Ale skoro jeść nie masz co to jedz dziecko jedz tylko nie pisz, że komunie przyjmujesz a tylko pojeść chciałeś.

    Trochę dziwny jesteś, komunie jesz dla zaspokojenia głodu?

    Pozujesz na ortodoksa, ale nie wierze ze takim jesteś. Po prostu jesteś purytańskim członkiem kościoła i nawet widząc jego niegodziwosci , bałbys się o tym powiedzieć. Zgasilbyś wiedzę o takiej w sobie i nie przekazał dalej czyniąc z tego honor .
    Miałem takich rodziców i powiedziałem dość. Zakłamania nie toleruje nawet w tej instytucji, co mi nie przeszkadza być świadomym wiernym.

    1 1 Cytuj
  • 19 sty 2020
    bono napisał/a:

    Trochę dziwny jesteś, komunie jesz dla zaspokojenia głodu?

    ale ja o tobie po co przewracasz kolejność? Napisałeś kiedyś, że nie wierzysz w coś czego nie widać, do kościoła chodzisz bo rodzina i sąsiedzi wymuszają więc aby jakoś to wyglądało to nawet rytuał (tak nazwałeś) masz kolacje wigilijną i z musu bierzesz "udział w tym teatrzyku co niedzielę" (twoje słowa chyba, że to tego drugiego co się loguje na zmianę z tobą tutaj) dlatego zapytałem cię co oznacza wg ciebie przyjmowanie komunii? Jedzenie? Czy może nie rozumiesz kolejnego rytuału?
    Chcesz mnie zmusić do zacytowania tego co pisałeś? Czy za silne psychotropy przyjmujesz jeśli nie pamiętasz własnych słów?
    A co do mnie to kompletnie nie jestem ortodoksem ale wiem po co chodzę na mszę a nie do kościoła. Ty chyba nie bardzo rozróżniasz.
    Polecam tobie takie świadectwo. Długie ale bardzo ciekawe, innych też zaciekawi. Idealnie pasuje do ciebie. Jest tam o twoim idealistycznym "zachodzie", o błyskotkach które cie urzekają, o rytuałach, o tym czarnym w sutannie (tak nazywasz księży, prawda?) który o dziwo okazuje się niezbędny i najmocniejszy, jest o pozerach i pozorowaniu - idealne dla ciebie wypisz wymaluj. Może nastąpi refleksja, bo kto wie czy za rogiem......
    Dobrze by było, żebyś się zadeklarował co ty robisz w kościele, co tu robisz, czemu hołdujesz i czy coś z tego rozumiesz poza jedzeniem i pozorowaniem. Chyba, że jeszcze nie dorosłeś...
    https://www.youtube.com/watch?v=EdIylmuLx0U

    2 1 Cytuj
  • 19 sty 2020

    Przywołujesz nie moje słowa, tylko mieszasz konteksty moich wpisów dopasowując poszczególne zdania do tobie pasującej rzeczywistości , w oceni mnie.
    Manipulacja czysta aż się dziwie ze chodzisz do kościoła i piszesz te bzdury o swej religijności. Przy tobie , twym zakłamaniu i dwulicowości ja jestem swietym a tu dewotnikiem który by w łyżce wody bliźniego utopił.
    I waśnie takich świętych się wystrzegam a współcześni obrońcy obecnego kościoła, to wypisz wymaluj Vivaldi.

    W twojej ocenie jesteś pobożny i bogobojny, trochę samokrytycyzmu i może zanim wyszukasz u mnie drzazgę spójrz może jednak znajdziesz belkę u siebie, świętoszku.

    1 1 Cytuj
  • 19 lut 2020

    "Podczas audiencji generalnej papież wskazał, że uczniowie Jezusa strzegą miłosierdzia, braterstwa, zaufania i nadziei. Mówił, zwracając się do Polaków, że można odbudować relacje, zagrożone przez ambicję i rywalizację.

    W czasie spotkania z kilkoma tysiącami wiernych Franciszek analizował błogosławieństwo z Ewangelii świętego Mateusza: „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”. Wyjaśnił, że słowo „cisi” dosłownie oznacza „słodki, grzeczny, łagodny, wolny od przemocy”. Podkreślił, że łagodność przejawia się w chwilach konfliktu.

    Cichy - jak wskazał papież - „nie jest tchórzem, który znajduje sobie pokrętną moralność, by trzymać się z dala od problemów”. Przeciwnie - zaznaczył - jest uczniem Chrystusa, który „broni swego pokoju, broni swojej relacji z Bogiem i jego darów, strzegąc miłosierdzia, braterstwa, zaufania, nadziei”.

    Nie wiem do kogo była adresowane ta nauka do polskich hierarchów w pierwszej kolejności, ( czyt. grupa Jędraszewskiego)) czy do polskich wiernych. A może kolejność odwrotna? Ale nie wydaje mi się, bo w pierwszej kolejności karmi się pasterzy a dalej baranki.

    1 1 Cytuj
  • 19 lut 2020

    Generalnie jak choćby tylko trafiło do ciebie to już jest sukces, zacznij bowiem naprawę świata od.....siebie
    Ciężko użyć innego argumentu na pozoranta który opiera się na papieżu i wierze ale jednocześnie pozoruje wigilie, nie wierzy bo nie widzi, pyta czy gałąź w parku to palec Boży, kpi, łapie pedofili wśród kleru ale żadnego nawet nie widział itd itd.....mógł to napisac każdy ale że ty to napisałeś to się bujaj. Można prześledzić twoje kpiny z wiary na tym forum.

    1 2 Cytuj
  • 19 lut 2020
    bono napisał/a:

    Ale nie wydaje mi się, bo w pierwszej kolejności karmi się pasterzy a dalej baranki.

    nie zauważyłeś, że podsypali ci żołędzi a w pierwszej kolejności nie pasterz ani nie baranki jadły ale dziki żrą aż miło ?
    https://prawy.pl/36092-george-soros-wylozyl-650-tys-dolarow-na-rozegranie-kosciola-katolickiego/

    Ty ile ci płacą za te brednie analityczne w stylu "bono w rozterce do kogo papież mówił"?
    Kabaret.

    1 3 Cytuj
  • 22 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Ciężko użyć innego argumentu na pozoranta który opiera się na papieżu i wierze ale jednocześnie pozoruje wigilie, nie wierzy bo nie widzi, pyta czy gałąź w parku to palec Boży, kpi, łapie pedofili wśród kleru ale żadnego nawet nie widział itd itd.....mógł to napisac każdy ale że ty to napisałeś to się bujaj. Można prześledzić twoje kpiny z wiary na tym forum.

    Jeden z duchownych powiedział, że:
    " nawet gdyby okazało się,
    że Boga nie ma to kościół i tak przetrwa."

    I trudno się z niem nie zgodzić.

    3 1 Cytuj
  • 29 lut 2020

    nie mam takiego wrażenia..........ale skoro tak oceniasz to pewnie mierzysz własną miarą
    masz jakiś niesamowity dar oceniania tego czego nie jesteś częścią. Może zacznij od siebie? Jak na razie to twoja grupa wygląda na rozwścieczoną sektę wylewającą fekalia w każdym wątku forumowym od oszczedności w euro, przez politykę po KK.

    1 3 Cytuj
  • 1 mar 2020
    bono napisał/a:

    https://kultura.onet.pl/wiadomosci/stanislaw-obirek-w-polskim-kosciele-mamy-do-czynienia-z-rozwscieczona-sekta/mgnp9rl

    Coś ten prof Obirek mija się z prawdą mówiąc, że "wszyscy biskupi polscy,który znamy są z nominacji Karola Wojtyły (trudno mu powiedzieć Jana Pawła II).
    Poniżej zamieszczam listę biskupów nominowanych przez Benedykta XVI i Franciszka.:

    Andrzej Czaja - 29 VIII 2009, Wacław Depo - 5 VIII 2006, Józef Górzyński - 7 XII 2013, Andrzej Jeż - 28 XI 2009, Grzegorz Kaszak - 28 II 2009, Józef Kupny - 4 II 2006, Tadeusz Lityński - 16 VI 2012, Krzysztof Nitkiewicz - 4 VII 2009, Roman Pindel - 6 I 2014, Eugeniusz Popowicz - 21 XII 2013, Marian Rojek - 2 II 2006, Grzegorz Ryś - 28 IX 2011, Piotr Sawczuk - 6 IV 2013, Janusz Stepnowski - 18 XII 2011, Wiesław Śmigiel - 21 IV 2012, Tadeusz Wojda - 10 VI 2017.

    Do @bono - Jak już zapodajesz jakiś link, to sprawdź, czy to nie jest czasem fake news.

    1 2 Cytuj
  • 1 mar 2020
    taki_gość napisał/a:

    Do @bono - Jak już zapodajesz jakiś link, to sprawdź, czy to nie jest czasem fake news.

    żartujesz, większość sam tworzy a resztę ma podsyłaną. Gra na uczuciach, zamieszaniu, wprowadzenie dezinformacji jak zakaźna "miska z wodą" przecież on tu po to jest podesłany. Myslisz, że sprawdza co wkleja? Uwierz mi bardzo dokładnie, później historię do tego buduje. Najgorzej jest jak wrzuci fakty bo doświadczenie życiowe żadne. Gra na pozoranctwie i uczuciach, ostatnio ze swoją matką wyjechał, przymiera głodem za PiS jak twierdził, szynkę tylko wącha ponoć bo droga a normalnym świecie to jej bono opowiada i to prawdopodobnie ta sama matka co dług za niego spłacała, więc się chłopina martwi co ona z tą 13-tką zrobi.....jakoś tak to leciało.

    1 4 Cytuj
  • 2 mar 2020
    taki_gość napisał/a:

    Coś ten prof Obirek mija się z prawdą mówiąc, że "wszyscy biskupi polscy,który znamy są z nominacji Karola Wojtyły (trudno mu powiedzieć Jana Pawła II).
    Poniżej zamieszczam listę biskupów nominowanych przez Benedykta XVI i Franciszka.:

    VI 2017.

    Może zapisał się do KO albo KE i wydaje takie fake newsy bo chce zaszkodzić Dudzie?

    2 1 Cytuj

Odpowiedz