Forum » Społeczeństwo

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

  • 19 kwi 2020

    Słyszałem dzisiaj w tv księdza, który miał żal, że kościoły potraktowane zostały jak handel,
    1 osoba na 15 m2
    Wydaje się, że kler, nie wykazał wielkiej inicjatywy, zdalnej posługi.
    Były msze z kaplicy w Częstochowie i tyle. Dzisiaj dopiero Jędraszewski pokazał Łagiewniki.
    Fakt że była to niedziela szczególna. Ale nasi hierarchowie , byli przez pozostałe niedziele gdzieś ukryci, jakby obrażeni. I chyba dopiero teraz dotarła do nich rzeczywistość.
    Czyli, że opaczność boża była bardziej po stronie cywilnych niż duchownych.

    1 2 Cytuj
  • Janek Sal 5 maj 2020
    bono napisał/a:

    Słyszałem dzisiaj w tv księdza, który miał żal, że kościoły potraktowane zostały jak handel,
    1 osoba na 15 m2
    Wydaje się, że kler, nie wykazał wielkiej inicjatywy, zdalnej posługi.
    Były msze z kaplicy w Częstochowie i tyle. Dzisiaj dopiero Jędraszewski pokazał Łagiewniki.
    Fakt że była to niedziela szczególna. Ale nasi hierarchowie , byli przez pozostałe niedziele gdzieś ukryci, jakby obrażeni. I chyba dopiero teraz dotarła do nich rzeczywistość.
    Czyli, że opaczność boża była bardziej po stronie cywilnych niż duchownych.

    słabo - były msze ze wszystkich kościołów
    Myslenice
    niedzielne msze z koscioła na osiedlu-
    Łagiewniki - msze codzienne o 7 rano - pewnie śpisz.
    częstochowa - msze o 8 w niedziele
    warszawa .....
    tylko trzeba poszukac - troche mi to zajęło ale były - dziadki oglądały msze nawet ze swojej parafii - małej podhalańskiej -
    a że ksiądz narzekał - jego prawo tacki są lżejsze

    3 Cytuj
  • 6 maj 2020
    bono napisał/a:

    I chyba dopiero teraz dotarła do nich rzeczywistość.
    Czyli, że opaczność boża była bardziej po stronie cywilnych niż duchownych.

    Bono słuchaj, większych bredni już dawno nie czytałem. Siedzisz i jątrzysz. Szukasz po różnych tematach fejków, sam produkujesz półprawdy byleby pozaśmiecać. Grasz na emocjach, udajesz i pozorujesz po prostu jesteś płatnym trollem. W tym temacie nawet nie masz i nie miałeś podstawowej wiedzy o mszach. Spieprzyłeś ten temat. Z resztą jak nie jeden w którym pozorujesz, że wiesz o co kaman.

    2 2 Cytuj
  • 6 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Bono słuchaj, większych bredni już dawno nie czytałem. Siedzisz i jątrzysz. Szukasz po różnych tematach fejków, sam produkujesz półprawdy byleby pozaśmiecać. Grasz na emocjach, udajesz i pozorujesz po prostu jesteś płatnym trollem. W tym temacie nawet nie masz i nie miałeś podstawowej wiedzy o mszach. Spieprzyłeś ten temat. Z resztą jak nie jeden w którym pozorujesz, że wiesz o co kaman.

    Ten wpis jest tu od 19 kwietnia. A ty codziennie sprawdzasz forum.
    Albo szukasz zaczepki, bo już nie masz komu odpowiadać, albo odgrzewasz tematy, aby pozować na obrońcę uciśnionych. Ale dlaczego po trzech tygodniach?
    Aha, wcześniej brylowałeś w innych tematach.

    1 1 Cytuj
  • Anty 6 maj 2020
    bono napisał/a:

    Ten wpis jest tu od 19 kwietnia. A ty codziennie sprawdzasz forum.
    Albo szukasz zaczepki, bo już nie masz komu odpowiadać, albo odgrzewasz tematy, aby pozować na obrońcę uciśnionych. Ale dlaczego po trzech tygodniach?
    Aha, wcześniej brylowałeś w innych tematach.

    Ale w tym nie brylował
    https://miasto-info.pl/myslenice/26408,burmistrz-myslenic-przekaze-dane-wyborcow-poczcie-polskiej-nie-bede-przykladac-sie-do-dezintegracji-i-oslabienia-polski.html#c101347

    Mimo iż użytkownicy DOMAGALI SIĘ komentarza od Waldemara.

    Więc możesz się czuć wyróżniony bono! Dla Ciebie Vivaldi miał czas!

    2 16 Cytuj
  • 6 maj 2020
    bono napisał/a:

    Ten wpis jest tu od 19 kwietnia. A ty codziennie sprawdzasz forum.
    Albo szukasz zaczepki, bo już nie masz komu odpowiadać, albo odgrzewasz tematy, aby pozować na obrońcę uciśnionych. Ale dlaczego po trzech tygodniach?
    Aha, wcześniej brylowałeś w innych tematach.

    czekam cały czas a mi palcem pokażesz te poprawnie złożone wnioski w tarczy a odrzucone. Robisz gównowrzutę i co dalej?

    1 1 Cytuj
  • 6 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    czekam cały czas a mi palcem pokażesz te poprawnie złożone wnioski w tarczy a odrzucone. Robisz gównowrzutę i co dalej?

    To może napisz mi kogo rząd uratował?

    1 1 Cytuj
  • Anty 9 maj 2020

    https://www.tvp.info/47944282/polska-pomoc-dla-watykanu-orlen-przekazal-srodki-ochronne

    To taki katolicyzm na pokaz - nie ważne, że u nas wcale się nie polepsza, ważne żeby się pokazać i bez wazeliny wejść w D hierarchom, zamiast zwykłym ludziom.

    16 Cytuj
  • 9 maj 2020
    bono napisał/a:

    To może napisz mi kogo rząd uratował?

    słuchaj zacząłeś pluć, że wnioski odrzucane. Zapytałem jakie to poprawnie złożone wnioski były odrzucone. A ty odpowiadasz pytaniem nie odpowiadając. Wijesz się jak piskorz choć wzywałem cie że jeśli już bredzisz to bredź na własnym przykładzie. Jak poczekasz chwile to ja odpowiem ci precyzyjnie na przykładzie mojej pomocy. Ty oczywiście nie odpowiesz na precyzyjne pytanie nigdy. Tym charakteryzują się trole i hejterzy : widziałeś u ciotki, rozmawiałeś z kolegą który ma wuja, raz przelotem widziałeś ale nie jesteś pewny......i takie to bredzenie.

    1 1 Cytuj
  • 9 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    słuchaj zacząłeś pluć, że wnioski odrzucane. Zapytałem jakie to poprawnie złożone wnioski były odrzucone. A ty odpowiadasz pytaniem nie odpowiadając. Wijesz się jak piskorz choć wzywałem cie że jeśli już bredzisz to bredź na własnym przykładzie. Jak poczekasz chwile to ja odpowiem ci precyzyjnie na przykładzie mojej pomocy. Ty oczywiście nie odpowiesz na precyzyjne pytanie nigdy. Tym charakteryzują się trole i hejterzy : widziałeś u ciotki, rozmawiałeś z kolegą który ma wuja, raz przelotem widziałeś ale nie jesteś pewny......i takie to bredzenie.

    Dam przykład z Anglii. Polak pracuje tam 7 lat. Jego zakład stoi. Urząd pracy zadzwonił czy interesuje go kwota 80% jego wynagrodzenia. Potwierdził i na drugi dzień kwota zasiliła jego konto.

    Myślenicki transportowiec ma swoje ciężarówki we Francji. Jego ludziom rząd wypłacił 80% wynagrodzenia.
    To kochany już u nich przeszłość, to samo w Czechach.

    Wciąż czekam abyś wymienił szczęśliwców z Polski.

    Za trudne?

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 17 lip 2020

    Na temat- gdyby ktoś miał ochote złożyć zyczenia parze młodej to jest okazja w ta sobotę On - pan młody - Jacek Kurski -rozwiedziony
    Pani młoda tez po nieudanym związku - zawierają slub w Łagiewnikach
    KOOŚCIELNY

    5 1 Cytuj
  • 17 lip 2020

    Tłumaczą, że chcą wziąć ślub kościelny , bo oboje są bardzo wierzący. Paranoja! A podobno co Bóg złączył... I rozwodów w kościele podobno nie ma. Za pieniądze wszystko jest. Kościół za pieniądze zrobi wszystko, bo już od dawna właściwie nie głosi Słowa Bożego, tylko umożliwia mówienie z ambony politykom albo nazywa miernych polityków apostołami. Porażka! I tacy chcą mnie uczyć moralności i mówić, kto jest prawdziwym Polakiem, katolikiem itp. Ciemny lud wszystko kupi.

    7 1 Cytuj
  • 17 lip 2020

    To są pobożne owieczki, a to że się im nie ułożyło w pierwszych małżeństwach, to ich dobra wola, że dają wolność swoim byłym.
    A może byli przymuszeni do poprzednich małżeństw, a może partnerzy ukryli prze nimi chorobę psychiczną, a może nie skonsumowali tych małżeństw.
    Nie sądźmy, abyśmy nie byli sądzeni, kto pierwszy jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień.
    I takie pierdoły polecą z ambon a radiomariowcy, prawie święci, którym się poruszają obrazy na ścianie, kupią tą retorykę jako święte słowa, od świętych osób..
    I jak w kościelnej pedofilii, pojawią się od razu przykłady z innych zawodów, a tutaj z innych opcji politycznych, że ci inni w ogóle nie wysyłają dzieci do komunii, a tutaj tworzy się nowy prawdziwie katolicki związek.

    8 2 Cytuj
  • 17 lip 2020

    Oczywiście Izakowicza Zaleskiego skreślili z możliwości zasiadania w komisji ds. pedofilii.
    Za dużo wie o różnych Jedraszewskich i innych świętościach naszego polskiego kościoła.

    11 2 Cytuj
  • Janek Sal 19 lip 2020

    Tylko czemu z bazyliki w Łagiewnikach wyproszono modlących się a nie zaproszonych na ślub- czyżby równiejsi wsród garbatych?

    5 1 Cytuj
  • 19 lip 2020

    Cały ten kościół. to o dupę rozbić. Gość używa przez prawie 20 lat kobietę która mu daje troje dzieci. I co ?
    Te dzieci przyniósł Duch Święty. Są nieistniejące, bo małżeństwo zostało unieważnione. Dzieci są z nieprawego związku a gość dostaje ślub kościelny bez pytania- kto ma coś przeciw temu związkowi niech teraz powie ,bądź zamilknie na wieki.
    Nie takiej formuły nie ma bo przy świetle reflektorów nasi wielebni mogą robić wiernym wodę z mózgu i ogłaszać świętych i tych którzy świętymi być nie mogą.
    Jaja jak balony . Ten kościół go komedia, farsa i napierdzielanie się z ludzi. Drwina i śmianie się w usta owieczek.

    W Imię Ojca i Syna i Ducha Świetego, Kurskiemu zrobiono kolejne małżeństwo kościelne. Amen.

    10 3 Cytuj
  • 13oddział 20 lip 2020
    bono napisał/a:

    Cały ten kościół. to o dupę rozbić. Gość używa przez prawie 20 lat kobietę która mu daje troje dzieci. I co ?
    Te dzieci przyniósł Duch Święty. Są nieistniejące, bo małżeństwo zostało unieważnione. Dzieci są z nieprawego związku a gość dostaje ślub kościelny bez pytania- kto ma coś przeciw temu związkowi niech teraz powie ,bądź zamilknie na wieki.
    Nie takiej formuły nie ma bo przy świetle reflektorów nasi wielebni mogą robić wiernym wodę z mózgu i ogłaszać świętych i tych którzy świętymi być nie mogą.
    Jaja jak balony . Ten kościół go komedia, farsa i napierdzielanie się z ludzi. Drwina i śmianie się w usta owieczek.

    W Imię Ojca i Syna i Ducha Świetego, Kurskiemu zrobiono kolejne małżeństwo kościelne. Amen.

    Nie no serio wierzyłeś że Kościół Katolicki to wspaniała wspólnota ? Przecież wystarczy logicznie pomyśleć: Pasterze nie są po to by bronić owieczki - oni sa po to by INNI pasterze nie mogli ich zarzynać. Co w dzisiejszych warunkach przekłada się na : nie masz kasy i władzy: dla Kościoła jesteś nikim.

    1 2 Cytuj
  • 20 lip 2020
    Malatesta13 napisał/a:

    Nie no serio wierzyłeś że Kościół Katolicki to wspaniała wspólnota ? Przecież wystarczy logicznie pomyśleć: Pasterze nie są po to by bronić owieczki - oni sa po to by INNI pasterze nie mogli ich zarzynać. Co w dzisiejszych warunkach przekłada się na : nie masz kasy i władzy: dla Kościoła jesteś nikim.

    Wydaje się że pieniądze wypłacane kościołowi działają tak jak pieniądze przez Nowaka wypłacane firmom drogowym na Ukrainie.
    Czyli urzędnik bierze łapówę od kościoła, za to wypłaca kościołowi pieniądze.
    Rola kościoła jest tylko przekonanie owieczek- podatników, że kościołowi to się należy.
    A ponieważ obecnie to najbogatszy koncern, dyktuje warunki wszystkim opcjom politycznym.

    6 1 Cytuj
  • 13oddział 20 lip 2020
    bono napisał/a:

    Wydaje się że pieniądze wypłacane kościołowi działają tak jak pieniądze przez Nowaka wypłacane firmom drogowym na Ukrainie.
    Czyli urzędnik bierze łapówę od kościoła, za to wypłaca kościołowi pieniądze.
    Rola kościoła jest tylko przekonanie owieczek- podatników, że kościołowi to się należy.
    A ponieważ obecnie to najbogatszy koncern, dyktuje warunki wszystkim opcjom politycznym.

    Dokładnie. Kościół to instytucja pozarządowa która ciągnie od państwa najwięcej pieniędzy. Porównanie do mafii też nie jest przesadzone.

    6 1 Cytuj
  • 21 lip 2020
    Malatesta13 napisał/a:

    Dokładnie. Kościół to instytucja pozarządowa która ciągnie od państwa najwięcej pieniędzy. Porównanie do mafii też nie jest przesadzone.

    Na początku transformacji firmy mocne kupowały swoje słabsze konkurencje.
    W tej chwili waży się istnienie niewygodnego TVN, stacji która była do tej pory dla widzów bardziej wrażliwych intelektualnie.
    Moc koncernu medialnego jakim jest kościół, oraz zakusy rządowego koncernu medialnego jakim jest TVP, mogą sprawić , że ich zakusy na przejęcie TVN, może stać się realne.

    Koncern biznesowy jakim jest kościół, musi ukrywać swoje działania biznesowe pod płaszczykiem religii, wiec przejęcie TVN , będzie chciał zrobić rząd. jako repolonizację, czyli nacjonalizację jak w latach 50 tych, kiedy to, rządy stalinowskie repolonizowały wszystko. Dziwnym trafem tylko w Polsce nie znacjonalizowano kościoła.
    Niektórzy mówią, że był ramieniem władzy ludowej, dobrze zakamuflowanym.

    5 1 Cytuj
  • 21 lip 2020
    bono napisał/a:

    Wydaje się że pieniądze wypłacane kościołowi działają tak jak pieniądze przez Nowaka wypłacane firmom drogowym na Ukrainie.
    Czyli urzędnik bierze łapówę od kościoła, za to wypłaca kościołowi pieniądze.
    Rola kościoła jest tylko przekonanie owieczek- podatników, że kościołowi to się należy.
    A ponieważ obecnie to najbogatszy koncern, dyktuje warunki wszystkim opcjom politycznym.

    Bono ale Nowakowi się udało. Ruchali na drogach i ciebie i mnie: bez dolomitu, nie wypłacali, budowa bez gwarancji ale za to do płatnej poprawki po roku a ty do dzisiaj w przekonaniu bijesz pokłony. Podatki znikały i teraz już wiesz gdzie no i wmówił ci że tak trzeba :-))) .....coś chcesz dodać w swojej tezie domniemanej ufności ?

    2 Cytuj
  • 21 lip 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Bono ale Nowakowi się udało. Ruchali na drogach i ciebie i mnie: bez dolomitu, nie wypłacali, budowa bez gwarancji ale za to do płatnej poprawki po roku a ty do dzisiaj w przekonaniu bijesz pokłony. Podatki znikały i teraz już wiesz gdzie no i wmówił ci że tak trzeba :-))) .....coś chcesz dodać w swojej tezie domniemanej ufności ?

    Ja pisze o tych , którzy dalej ruchają.
    Feudalizmu, komuny czy Nowaka, już nie przywołuje, bo trudno żyć historią krzywd.
    Wydaje się ze feudalizm nie wróci, komuna niestety się odbudowuje w nacjonalizacji nazywanej obecnie repolonizacją, Nowak dla mnie zagrożeniem już nie jest. Ciebie widzę , że dalej straszy.
    Ale gdybyś sobie chciał załatwić rozwód kościelny, jak Kurski, to pomogę.

    6 Cytuj
  • 28 lip 2020

    Takie pytanie:
    Czy są jakieś badania, np KUL że wierzący mają mniejszą szansę na koronawirusa?
    A jeżeli tak jest, to która wiara bardziej chroni przed tą paskudą?

    12 1 Cytuj
  • 30 lip 2020
    bono napisał/a:

    to pomogę.

    ja cie już wielokrotnie prosiłem ty i wy już lepiej nie pomagajcie różnica między nami jest taka, że ja się na historii uczę i wyciągam wnioski. Nawet zwierzęta jak się poparzą drugi raz tam nie brną. Ale wolno ci to możesz z Budką przemianować się, barwy zmienić, udawać że czegoś nie było nie zmieni to faktu, że wam już dziękujemy, kopa w dupę dostaliście 6 czy 7 wyborów temu. Tyle, że twoje/wasze mataczenie, igraszki na emocjach, trollowanie nie ma na celu poprawy ale właśnie powtórki błędów. Jak przyjdziesz z rozliczeniem przeszłości to możemy rozmawiać o przyszłości a do tej pory skup się na swoich bo mi ślub Kurskiego nie przeszkadza za to tobie jako zadeklarowanemu ateiście widzę że bardzo. Chcesz to mogę zacytować Twoje wypowiedzi o teatrzyku w kościele, o stwarzaniu przez ciebie tylko pozorów aby jakoś wyglądało i nagle ci ten teatr przeszkadza? Pierwszy krzyczałeś o rozdziale kościoła od Państwa a tu nagle łączysz te elementy grając tutaj?
    Ehhhh trolu trolu przecież ty się pogrążasz już we własnym mataczeniu.

    1 6 Cytuj
  • Anty 30 lip 2020
    Vivaldi napisał/a:

    ja cie już wielokrotnie prosiłem ty i wy już lepiej nie pomagajcie różnica między nami jest taka, że ja się na historii uczę i wyciągam wnioski. Nawet zwierzęta jak się poparzą drugi raz tam nie brną. Ale wolno ci to możesz z Budką przemianować się, barwy zmienić, udawać że czegoś nie było nie zmieni to faktu, że wam już dziękujemy, kopa w dupę dostaliście 6 czy 7 wyborów temu. Tyle, że twoje/wasze mataczenie, igraszki na emocjach, trollowanie nie ma na celu poprawy ale właśnie powtórki błędów. Jak przyjdziesz z rozliczeniem przeszłości to możemy rozmawiać o przyszłości a do tej pory skup się na swoich bo mi ślub Kurskiego nie przeszkadza za to tobie jako zadeklarowanemu ateiście widzę że bardzo. Chcesz to mogę zacytować Twoje wypowiedzi o teatrzyku w kościele, o stwarzaniu przez ciebie tylko pozorów aby jakoś wyglądało i nagle ci ten teatr przeszkadza? Pierwszy krzyczałeś o rozdziale kościoła od Państwa a tu nagle łączysz te elementy grając tutaj?
    Ehhhh trolu trolu przecież ty się pogrążasz już we własnym mataczeniu.

    Czyli co, nie przeszkadza ci, że można w Kościele Katolickim orzec niezawarcie małżeństwa po 25 latach. Małżeństwa w którym jest 3 dzieci ~(czy to oznacza, że są to nieślubne bękarty?). Jak to się ma do czystości (biała suknia ma symbolizować czystość)? Jak można w takiej sytuacji uzyskać rozgrzeszenie, by móc przyjąć najświętszy sakrament?

    Chętnie posłucham jak to jest w prawie kanonicznym, a wiem, że najlepszą wiedzę dostarczysz nam Ty.

    5 Cytuj

Odpowiedz