Forum » Społeczeństwo

FORUM PODRÓŻNIKA

  • Anty 6 sty 2021
    bono napisał/a:

    Zdrowie wymaga poświęceń, i nigdy jego temat się nie znudzi.

    Ale śmiecisz na forum, zdajesz sobie z tego sprawę, prawda?

    1 Cytuj
  • Janek Sal 7 sty 2021

    Podróż po prl komus sie marzy ?
    Raczej podróżujmy w przyszłosc - nie wracajmy do mrocznych kart .

    Myślałem ze nigdzie nie ma takiego >>>>>>>> i wstyd mi było za wybór naszego cymbała

    ale nie wina osła ze go wybrali na posła - a tu masz
    W kraju podobno o najwiekszyej demokracji rudy nie może zrozumiec ze go nie chcą - podobno sfałszowali??? co ? gdzie ? przeliczyli jeszcze raz cos znalezli promil - zawsze pomyłki są ale nie zmieniają wyniku .

    Co ciekawe .-
    oglądałem i dokładnie słuchałem co mówił na spotkaniu w Korei. w Moskwie .-

    resztka włosow mi na głowie stawała po tym co słyszałem wówczas - a co po 4 dniach i powrocie do Waszyngtonu - inna narracja inaczej go słychać co innego to znaczyło tłumaczenie że nie tak powiedział , . to należało tak rozumieć -.-
    wezwał sympatykow do obrony demokracji i .... teraz zastanawiają sie nad wprowadzeniem 25 poprawki do konstytucji . , Ciekawy chaos w świecie się szerzy . a Putin sie śmieje arcymistyrz szachowy

    2 Cytuj
  • 7 sty 2021

    A tak podróżując palcem po mapie, zatrzymałem się na USA .
    I pomyślałem przy okazji zmiany prezydenta tak:
    Wybrali na prezydenta komucha , jeszcze udającego katolika. ( teraz komuch to demokrata bo ZSRR upadł a z nim tamta komuna)
    A gdyby niewierzący Trump, ale ceniący wartości katolickie, miał TVP i TVP info jako swoją narodową telewizję, to drugą kadencję wygrałby w cuglach, a tamtemu komuchowi wskazał by miejsce w szeregu w oślej ławce .
    Nasz Duda, powinien zaproponować Trumpowi wypożyczenie Kurskiego do zbudowania na jego potrzeby prawdziwego narodowego przekazu?
    W koncu mamy za co być mu wdzięczni .

    3 Cytuj
  • 8 sty 2021
    bono napisał/a:

    A tak podróżując palcem po mapie, .........

    I to by było na tyle na temat Twoich podróży :)

    2 2 Cytuj
  • 9 sty 2021

    Ja mam pytanko Istnieje w okolicy Myślenic jakąś szkółka rowerowa górska.

    Cytuj
  • 20 cze 2021

    Wakacje.
    Polska droga, ale i świat nam odjechał. Za czeską koronę, bułgarską czy chorwacką walutę musimy wydać jakieś 5-7% więcej.
    Ale to rekompensuje nam 500 plus.
    Tak że ne ma straszno , jak mówią Bułgarzy.
    Trochę ceny też w tych państwach skoczyły, ale da się wytrzymać.
    Gdyby nie drożejące euro, urlop w Grecji czy Hiszpanii byłyby bez zmian, ale niestety złotówka słabnie i się trzeba z tym liczyć.
    Za to ci co do Polski przyjeżdżają z euro coś może zyskają, ale w Krakowie bo nad morzem ceny poszły wyżej niż spadek wartości naszej waluty.

    Dla przypomnienia korona czeska z 16 groszy poszła na 18 groszy,
    zaś kuna chorwacka z 58 groszy popszła na 61 groszy.

    Kalkulację gdzie jechać pozostawiam .

    2 1 Cytuj
  • 20 cze 2021

    Ło matko a ten dalej pianę bije. Idźże pociąg 20tą kartę o ojro za i przeciw.

    bono napisał/a:

    Kalkulację gdzie jechać pozostawiam .

    Ty i tak znów nigdzie nie pojedziesz tylko pozostaną koloryzowane opowiastki z mchu i paproci, jątrzenie i marazm :-))) ....... ja jadę w tym roku nad morze i to jedno i drugie :-))) a Ty sobie tu z sobą dyskutuj XD

    1 3 Cytuj
  • 21 cze 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Ło matko a ten dalej pianę bije. Idźże pociąg 20tą kartę o ojro za i przeciw.

    Ty i tak znów nigdzie nie pojedziesz tylko pozostaną koloryzowane opowiastki z mchu i paproci, jątrzenie i marazm :-))) ....... ja jadę w tym roku nad morze i to jedno i drugie :-))) a Ty sobie tu z sobą dyskutuj XD

    No nie da się ukryć, że rządzący z pln maja same korzyści.
    Dla obywatela dużo korzystniejsze jest euro, co pokazali obywatele Grecji, gdy chciano im euro zamienić na drahmę.

    Inflacja to nic innego jak podatek,
    Na słabej walucie zyskują głównie niekonkurencyjni przedsiębiorcy i rząd .
    Rozmawiałem ostatnio z takim.

    Człowieku, mówi gdybym musiał się rozliczać w euro, poszedł bym z torbami.
    Ja gram na różnicy kursowej, jak kiedysiesze
    koniki, choć handluje nie walutą tylko towarem. PLN chłopie, to zwykła spekulacja.
    W dupe dostają najbiedniejsi a ja na nich zarabiam.

    Zostawia cię ponownie xdi.

    3 2 Cytuj
  • 13 sie 2021

    Niech już ci turyści rodzimi zaczną wyjeżdżać poza kraj, bo zadeptają wszystko co było piękne, u nas.
    Aby ratować rodzimą przyrodę, będzie trzeba dopłacać do wyjazdów zagranicznych tym, którzy taki wyjazd zadeklarują.

    Jakie macie doświadczenia z wypoczynku w kraju z tego lata?

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 13 sie 2021

    Jestem co tydzień w Pieninach - śliczny rejon .
    Wypoczynek fantastyczny zwłaszcza na wodzie , jezioro czorsztyńskie żagiel.
    Można akumulatory naładować oczywiście podczas wypoczynku .
    Co z tego zostaje na poniedziałek?
    3,5-4 godziny powrotu Niezle - doszedłem do wniosku że należy pozostac do poniedziałku i wracać nad ranem .I tak też czynimy
    Widzę ze trasa VELO ma wzięcie i sporo osób wypoczywa w rowerowym siodle -
    To tak z tego lata

    Cytuj
  • 14 sie 2021

    Wracałem wczoraj z gór i między Budzowem a Harbutowicami zostałem namierzony przez radar laserowy.
    Policjantowi który podszedł, przedstawiłem sprawę, że się pomyliłem i nie zauważyłem na liczniku przekroczenia prędkości i prosiłbym
    o reasumpcję jazdy na tym odcinku.

    O dziwo policjant się zgodził. Przejechałem ten odcinek jeszcze raz i się już nie pomyliłem.

    12 2 Cytuj
  • 21 lut 2022

    Wyglada na to, że podróż Putina na Ukrainę , się zakończyła o ile ta nie będzie chciała odbić regionu zagarniętego przez Rosję.

    1 Cytuj
  • Janek Sal 22 lut 2022

    o dalszych podróżach tego kgb-gwardzisty dowiemy sie niebawem - w Estonii też troche rRosjan jest ,podobnie na Litwie oraz Łotwie .

    1 Cytuj
  • 22 lut 2022

    W USA tez są Rosjanie, to może odłączyć cześć Brooklinu od USA.
    Brighton Beach – obecnie jedna z dzielnic (neighborhood) nowojorskiego Brooklynu granicząca z Coney Island. Zamieszkała jest przez około 80 tys. mieszkańców, głównie imigrantów z Rosji.

    Cytuj
  • Janek Sal 23 lut 2022

    a gdzie ich nie ma ? są wszędzie- co nie znaczy ze są w zasięgu bandyty władka .Ciekawe ilu tambylców sowieckich zmieniło by mokasyny na walonki

    1 Cytuj
  • 27 gru 2022

    Czy w Myślenicach wyrobię kartę EKUZ?

    1 Cytuj
  • 27 gru 2022
    Kasia1006 napisał/a:

    Czy w Myślenicach wyrobię kartę EKUZ?

    Kiedyś można było wyrobić w Szpitalu w budynku nr 5 na parterze pokój bodajże 17. To jednak informacja z przed dwóch lat.
    Jeśli masz Internetowe Konto Pacjenta to możesz wyrobić wniosek online.
    https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/za-posrednictwem-elektronicznej-skrzynki-podawczej-epuap/

    3 Cytuj
  • 28 gru 2022

    Polka w Norwegii wydała książkę o Polakach w tym 4 mln państwie, w którym Polacy są największą mniejszością narodową. Jest hitem . Będzie wydana tez po polsku.

    Polacy na emigracji, zasuwają po 14 godzin, i biorą do roboty wszystko, zaciskają zęby, i żyją jak najtaniej by wytrzymać te cztery lata i z kapuchą wrócić do Polski.

    Różni nas od innych to, że inni jadą na emigrację by żyć, nowym życiem, podpatrzonym u miejscowych.
    Nie będą się przemęczać, nie biorą każdej roboty, żyją na bieżąco i są emigracja z dnia na dzień.
    Czyli tu mieszkam i tu wydaję, żyję, robię zakładam rodzinę, i nie myślę o powrocie. Podnoszę bieżący status życia, a nie marzę co będzie za cztery lata, gdy naskładam wegetacją i niewolniczą pracą -pieniędzy, które zeżre mi w kraju inflacja.

    2 3 Cytuj
  • 29 gru 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Czyli tu mieszkam i tu wydaję, żyję, robię zakładam rodzinę, i nie myślę o powrocie. Podnoszę bieżący status życia, a nie marzę co będzie za cztery lata, gdy naskładam wegetacją i niewolniczą pracą -pieniędzy, które zeżre mi w kraju inflacja.

    trochę nie zrozumiałem, możesz jaśniej? Ale tym razem w wersji dla tych co jadą typowo zarobkowo, mentalnie są Polakami, chcą wrócić bo tu czują się najlepiej nawet za cenę tej legendarnej inflacji co to wpycha do grobu. Jesteś w stanie taką wersję dla tych stworzyć? Wbrew pozorom to ludzie z największą wartością dodaną dla nas, dla Ciebie i mnie. My może nie musimy a oni chcą. Dlaczego ich wykluczyłeś? Od zarania PRLu i jak widać do tej pory migracja stricte zarobkowa nie jest przeżytkiem. Można to uszanować i nie wciskać swojego stylu innym. Jedni pojadą i mniejszą oszczędnością tam wydadzą i zostaną lub wrócą a inni 2-3 lata ścisną pośladki i wrócą. Po co oceniasz innych? Skoro "Szczęśliwego Nowego Yorku" od 1997r jest nadal aktualny to recenzji na pewno jest już wiele kolejna zbędna. Chcesz komuś narzucić jak ma żyć?

    Cytuj
  • 29 gru 2022

    Bo to jest bardzo proste Vivaldi. Polak jak jedzie za granicę... to pracuje jak murzyn. Robi po 12-14 godzin i w weekendy aby się "dorobić". Jakby w Polsce tak charował to by zarobił całkiem podobnie, Ale ... w Polsce się nie chce, bo rodzina, bo weekend, bo trzeba odpocząć itd. Ja to rozumiem oczywiście. Tylko nie rozumiem po co tak się katować za granicami... jak to wyjaśnił słusznie, kolega prawicowiec wyżej.
    Też uważam, że jak wyjechać... to po prostu tam żyć tym życiem i tyle.

    2 1 Cytuj
  • 30 gru 2022

    Vivaldi, niech każdy robi co uważa.
    Ja tylko piszę o postrzeganiu Polaków, i dlaczego tak.

    Nie żyją życiem społeczeństw w których są, żyją najtaniej i stąd poszukiwanie kiedyś murzyna, zastąpiono powiedzeniem o szukaniu Polaka.

    Pewnie tez przez to przeszłeś?

    2 1 Cytuj
  • 22 mar 2023

    Mamy marzec, w zasadzie drugą połowę i moje pytanie, gdzie planujecie wyjazd ? Mam w zasadzie 3 obrane kierunki, Pierwszy z nich to jest Hiszpania, a dokładniej Barcelona. Drugi to Rodos, a trzeci.....dość nietypowy ... bo Cypr Północny. Tak wiem, to jest część okupowana itd. i żadne ubezpieczenie tam nie zadziała. Myślałam jeszcze nad Turcją tym bardziej, że są oferty last minute w dobrej cenie https://www.traveligo.pl/last-minute/turcja

    2 2 Cytuj
  • 22 mar 2023

    zabierz mnie ze sobą proszę

    2 Cytuj
  • 22 mar 2023
    Martyneczka88 napisał/a:

    Mamy marzec, w zasadzie drugą połowę i moje pytanie, gdzie planujecie wyjazd ? Mam w zasadzie 3 obrane kierunki, Pierwszy z nich to jest Hiszpania, a dokładniej Barcelona. Drugi to Rodos, a trzeci.....dość nietypowy ... bo Cypr Północny. Tak wiem, to jest część okupowana itd. i żadne ubezpieczenie tam nie zadziała. Myślałam jeszcze nad Turcją tym bardziej, że są oferty last minute w dobrej cenie https://www.traveligo.pl/last-minute/turcja

    Kraje dla oligarchii pisowskiej- Vivaldi, Adamos.
    Reszta wczasy nad rabą, ewentualnie z pełnym bagażnikiem w Chorwacji.
    Za 500 + to se kupisz dwa bilety na pendolino na Okęcie. Abp zatankujesz auto do Łeby. A powrót za kolejne 500+, nie licząc ceny autostrad.
    Do Chorwacji to 2500 zł paliwo i autostrady.

    1 2 Cytuj

Odpowiedz