Forum » Społeczeństwo

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

  • 26 paź 2016
    KOD-MYSLENICE napisał/a:

    Moi Drodzy,
    Nie bójmy się wyrażać głośno swoich poglądów, mówić o przekonaniach i poglądach.
    Wczoraj w Krakowie znowu byliśmy na Błoniach. Tym razem KOD Małopolska wspierał Strajk Kobiet, bo #mamydosc. Dziewczyny były cudowne.
    W pisowskim Krakowie stawiło się kilka tysięcy ludzi. Kraków budzi się i mówi "mamy dość".

    https://www.youtube.com/watch?v=SoDLhcm_15c&feature=youtu.be

    A oto fotografia z protestu na Błoniach 23.10.2016.

    Dziękujemy mieszkańcom Myślenic na udział w obu akcjach. Jesteście Wielcy !

    Z całej Polski przywieźliście ludzi ?
    Jak widać dalej możecie protestować a miało być jak w czasach stalinowskich bo od was ktoś tak krzyczał z pół roku temu . Jak to w takim układzie z tym jest ?

    4 11 Cytuj
  • 26 paź 2016
    bono napisał/a:

    I nawiązując do .prywatnie. katolik nie ma prawa zabijać płodu! Jak zabije, to najwyższa kara, ale kościelna czyli brak rozgrzeszenia i wyny ze wspólnoty!

    Ale jest połowa społeczeństwa, dla którego aborcja nie jest zabójstwem. I jeżeli oni nie są katolikami, to katolicy nie mogą im narzucać siłą swoich wartości. Tak jak Turcy, nie zmuszają Niemców, do wyrzeczenia się alkoholu.

    Kościół ma bardzo bylejakich wiernych, nie ma do tych wiernych za grosz zaufania, i wymusza na państwie, by to zastosowalo prawo kościelne, ako powszechnie obowiązujące.

    Z tym porównaniem Ruandy z przed 20 lat to wypaliłeś. Widać spore braki w katechezie występują.
    To tak samo jakby dopisać że Hitler też był katolikiem..

    3 12 Cytuj
  • 26 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Z tym porównaniem Ruandy z przed 20 lat to wypaliłeś. Widać spore braki w katechezie występują.
    To tak samo jakby dopisać że Hitler też był katolikiem..

    Walker84 duże braki to jednak u ciebie wychodzą
    Więc ja dopiszę --- Hitler BYŁ katolikiem cytat z Wikipedii "Hitler dorastał w rodzinie katolickiej. W roku szkolnym 1897-1898 uczęszczał jako dziecko do szkoły przy zakonie benedyktynów, gdzie był prymusem w swojej klasie, otrzymując 12 najwyższych ocen na końcu roku. Został bierzmowany 22 maja 1904, śpiewał także w chórze prowadzonym przez zakonników"
    Nic nie wiadomo by sam dokonał apostazji ani że został ekskomunikowany przez kościół katolicki, a np. już kiedy był przywódcą III Rzeszy został podpisany konkordat z Watykanem tzw. Reichskonkordat który obowiązuje do dnia dzisiejszego. Podkreślę, że konkordat stanowi jedyne porozumienie dyplomatyczne wynegocjonowane z nazistami, które pozostaje w mocy do dnia dzisiejszego.

    10 2 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Protestowac nigdy nie zabronia, nawet Putin nie rozpedzal sila protestujacych, zatem mozliwosc manifestacji nie jest zadnym argumentem na istnienie demokracji.

    Najwazniejszy dla praworzadnosci jest sposob stosowania prawa przez: sedziow, prokuratury, sluzby mundurowe, urzednikow. Jesli oni zaczynaja byc na rozkaz rzadzacych partii to haslo demokracja staje sie fikcja. Wazna jest rowniez niezaleznosc mediow i Panstwowej Komisji Wyborczej. Jeszcze zapewne niezaleznosc paru innych instytucji,,,

    9 2 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Nawet Wałęsa doszedł do wniosku że szkoda jego czasu dl;a obrońców dawnego porządku
    http://wpolityce.pl/polityka/313188-widmo-ostatecznej-kleski-zawislo-nad-kod-em-i-jego-liderem

    4 6 Cytuj
  • 26 paź 2016
    Sójka napisał/a:

    Mówimy o Polsce, nie jestem specjalistą od historii Ruandy, nie żyję w Ruandzie, nie wiem gdzie to dokładnie jest i gó*no za przeproszeniem mnie to obchodzi co tam się dzieje.

    Tak samo Ruandczyków gó*no za przeproszeniem obchodzi co dzieje się w Polsce, bo nie wiedzą gdzie to leży, także wyskakujesz z jakimś argumentem z dupy ...

    To jest mowa chrześcijanina. Po co Ty sę angażujesz w życie nienarodzonych? Nie obchodzi Cię prawie milion wymordowanych ludzi w Ruandzie, rola Kościoła i bezpośrednio arcybiskupa Hosera w tym procederze, polskich pallotynów. Arcybiskup Hoser głośno broni życia z pozycji pałacu biskupiego, zniszczył księdza Lemańskiego, który mu pokazał, jak postępuje chrześcijanin. W Ruandzie mordowali katolicy tacy jak Ty i księża też mordowali, o podżeganie nie mówię. Twoje słowa potwierdzają powiedzenie z Bogiem na ustach, a z diabłem w duszy. Po co Wam Bó Ty? Kościół, JPII i Boga wykorzystuje cię do dominacji nad drugimi. Co innego mówi Ewangelia. To, że lewica i feministki dominują protest kobiet, nie znaczy, że go nie ma. I że jest to protest kobiet. Lewica chce wykorzystać do wyborów, bo jej PiS odebrał elektorat socjalny. Do feministek mi daleko, ale jeszcze dalej do takich obrońców życia jak Hoser, Oko, Chazan, i wielu wielu pisiorczyków i katolików, nie mylić z chrześcijanami. Pobożność , religijność na pokaz,tradycja to nie konserwowanie płytkiego, ksenofobicznego rytuału religijnego i państwowego. Otwórzcie się na świat, bo zaciśnięcie. Liczę, że ludzi środka jest w Polsce najwięcej i że to oni wezmą sprawy w swoje ręce. Dość skrajności i tych z lewą i przede wszystkim tych z prawa Kościołem się popierających.

    10 3 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Kościół do modlitwy. Jak biskupi czy cześć kleru mają apetyt na władzę, niech zdejma sutanny.
    Nadmiar kasy przewraca w głowach. Chce się mieć ciastko i zjeść ciastko. Wydawać polecenia i pociągać za sznurki władzy, ale bez żadnej odpowiedzialności, ani cywilnej ani karnej ani finansowej.

    11 4 Cytuj
  • 26 paź 2016

    zdjecie

    zdjecie

    7 7 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Fanatycy, sekta normalnie,,,

    8 7 Cytuj
  • 26 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    Fanatycy, sekta normalnie,,,

    Ale argument...

    3 8 Cytuj
  • 26 paź 2016
    Sójka napisał/a:

    Sójka co zrobiłeś/aś aby pomóc niechciany dzieciom?

    Co to za nie mądry człowiek pisze aby dzieci wyrzucić do kosza? Gdzie tak sie robi? To jest manipulacja.

    6 2 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Zastanawia tez to: czy mozna byc katolickim w jednej sprawie a w innych nie? Dlaczego tyle sie gada o aborcji a PiS nie chce zliwidowac rozwodow? Jakos nikt z PiSu nie podjal tematu. Wybiorcze tematy, niekonsekwencja, kretactwo. Zadne autorytety te Dudy, Macierewicze, Szydla, Misiewicze i inne. A poza tym - patriota moznaby nazwac kogos kto sluzylby temu krajowi nie za gruba kase, a taki czlowiek mialby w sobie tyle pokory ze by sie tak nie nazwal. A Wy nie dosc ze pracujecie za nasze pieniadze to jeszcze mam wrazenie rezerwujecie patriotyzm dla kregu wyznawciw Jaroslawa. Reszta to drugi sort - "lewacy", zdrajcy, zlodzieje i gorszy rodzaj czlowieka,,,

    8 4 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Szkoda klawiatury na walenie głową w beton.

    7 8 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Jestem przeciw aborcji, in vitro dla:
    krówki, Sójki, pan Kracego, Walkera i reszty.

    Pełna zgoda na zakaz aborcji, zakaz rozwodów, zakaz in vitro-
    dla katolików.
    Reszta decyduje sama o sobie!
    Katolicy, nie uszczęśliwiajcie na siłę innych!

    8 5 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Jest jeszcze inne rozwiązanie;
    Objąć zakazami aborcji, in vitro, grupy wyznaniowe.

    Rząd ustala z duchowieństwem zakazy dla wiernych.
    W ustawie w paragrafie o zakazie są wymienione religie których zakaz dotyczy.

    Zadeklarowanie pisemne o przynależności do grupy wyznaniowej, powoduje, że wierzący obywatel podlega każe i zakazowi podobnych praktyk.

    6 4 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Jest jeszcze inne rozwiązanie;
    Objąć zakazami aborcji, in vitro, grupy wyznaniowe.

    Rząd ustala z duchowieństwem zakazy dla wiernych.
    W ustawie w paragrafie o zakazie są wymienione religie których zakaz dotyczy.

    Zadeklarowanie pisemne o przynależności do grupy wyznaniowej, powoduje, że wierzący obywatel podlega karze i zakazowi podobnych praktyk.

    6 4 Cytuj
  • 26 paź 2016
    maniek55 napisał/a:

    Walker84 duże braki to jednak u ciebie wychodzą
    Więc ja dopiszę --- Hitler BYŁ katolikiem cytat z Wikipedii "Hitler dorastał w rodzinie katolickiej. W roku szkolnym 1897-1898 uczęszczał jako dziecko do szkoły przy zakonie benedyktynów, gdzie był prymusem w swojej klasie, otrzymując 12 najwyższych ocen na końcu roku. Został bierzmowany 22 maja 1904, śpiewał także w chórze prowadzonym przez zakonników"
    Nic nie wiadomo by sam dokonał apostazji ani że został ekskomunikowany przez kościół katolicki, a np. już kiedy był przywódcą III Rzeszy został podpisany konkordat z Watykanem tzw. Reichskonkordat który obowiązuje do dnia dzisiejszego. Podkreślę, że konkordat stanowi jedyne porozumienie dyplomatyczne wynegocjonowane z nazistami, które pozostaje w mocy do dnia dzisiejszego.

    Również jak bono spore braki w wiedzy i dodatkowo brak logiki.
    Jak napisałem że był katolikiem to z premedytacją i pełną świadomością żeby takim jak wy pokazać że mimo jak ktoś jest / był katolikiem czy pochodził z rodziny katolickiej to wcale nie musi być z def. dobrym człowiekiem.
    Dla Katolika zabijanie człowieka jest grzechem ciężkim i nie może tego robić.
    I Hitler i ci z Ruandy nie byli katolikami. Oni mogli się tak nazywać i współcześnie lewacy i tacy jak wy hipokryci możecie ich tak nazywać ale oni dokonując grzechu ciężkiego w pełni świadomości wykluczyli się z grona Katolików/ Chrześcijan.
    Stąd też wnoszę twoje i kolegi braki w wiedzy teologicznej .
    Przykłady dziecinne i często podawane przez mało rozgarniętych lewaków.

    3 10 Cytuj
  • 26 paź 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Sójka co zrobiłeś/aś aby pomóc niechciany dzieciom?

    Co to za nie mądry człowiek pisze aby dzieci wyrzucić do kosza? Gdzie tak sie robi? To jest manipulacja.

    Manipulacją jest to co tutaj na forum z prywatnie, markosem i wkibicem odstawiacie od dawien dawna. Ostatnio odnośnie protestów rzekomo wszystkich kobiet.
    Jedna wielka propaganda..

    3 9 Cytuj
  • 26 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Również jak bono spore braki w wiedzy i dodatkowo brak logiki.
    Jak napisałem że był katolikiem to z premedytacją i pełną świadomością żeby takim jak wy pokazać że mimo jak ktoś jest / był katolikiem czy pochodził z rodziny katolickiej to wcale nie musi być z def. dobrym człowiekiem.
    Dla Katolika zabijanie człowieka jest grzechem ciężkim i nie może tego robić.
    I Hitler i ci z Ruandy nie byli katolikami. Oni mogli się tak nazywać i współcześnie lewacy i tacy jak wy hipokryci możecie ich tak nazywać ale oni dokonując grzechu ciężkiego w pełni świadomości wykluczyli się z grona Katolików/ Chrześcijan.
    Stąd też wnoszę twoje i kolegi braki w wiedzy teologicznej .
    Przykłady dziecinne i często podawane przez mało rozgarniętych lewaków.

    Bardzo mądrze piszesz, rzeczywiście część jakieś 2/3 katolików, nimi nie jest.

    Gdyby nimi byli, nie było by wojen krzyżowych, palenia na stosie, inkwizycji, feudalizmu, ale i nie płaconych alimentów przez księży, pijaństwa tychże, handlu samochodami w latach 90 przez duchownych, wyłudzania nienależnych majątków itd.
    a wśród świeckich - rozwodów, kradzieży, wyłudzeń, oszustw podatkowych, pracy na czarno, zdrad małżeńskich, czystości przedmałżeńskiej, ściągania w szkole, zżynania prac naukowych, łamania przepisów ruchu drogowego, pijaństwa itd.

    Papieże nie ustanawiali by monarchów, nie rządzili by Europą, a w Polsce, Episkopat nie narzucał by kierunku rozwoju rządzącym.

    Chrystus nie panował nad narodami świata, nie nauczał o takowym.
    Mówił o miłości, która z polskiego kościoła hierarchicznego całkowicie wyparowała.

    Gdyby tak miłość istniała , zarażała była by nią rzeszę wiernych.
    W miejsce miłości, kościół zrobił podział, za Kaczyńskim na lepszych i gorszych. Kościół podsyca ten podział i w ten sposób odrzuca tych gorszych od siebie.
    W ewangelii takich przykładów nie znajdziesz.

    A więc kościół jawi się dzisiaj jako prywatna spółka kierująca się swoim egoistycznym interesem.

    7 3 Cytuj
  • 26 paź 2016
    bono napisał/a:

    Jestem przeciw aborcji, in vitro dla:
    krówki, Sójki, pan Kracego, Walkera i reszty.

    A ja jestem za eutanazją dla bono.

    5 9 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 paź 2016
    WKibic napisał/a:

    zniszczył księdza Lemańskiego

    Odwoływał sie zgodnie z przepisami prawa koscielnego do Watykanu i nigdy albo prawie nigdy nie została uznana jego racja, bo jego nie zniszczył biskup tylko złamanie ślubów z pierwszych święceń i brak pokory. Wskaż mi w Myślenicach choc jednego pracodawcę, który ma do podwładnych ttyle cierpliwości co miał bp Hoser do ks. Lemańskiego?

    2 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    Wazna jest rowniez niezaleznosc mediow.

    Media nigdy nie były i nie będą niezależne. Każde mniej czy bardziej są zależne. Natomiast chcąc spróbować na jakąś sprawę popatrzyć obiektywnie trzeba słuchać różnych mediów w kontekście tego od kogo są zależne. TVP też była zawsze zależna od rządu i nadal jest. Nietrudno to zauważyć jeżeli tylko patrzy własnymi oczami, a nie oczami jedynie słusznej stacji. Od taki prosty przyklad: Jak czesto przez cały rok za PO było słychać w TVP o LGBT, tak często na przełomie lipca i sierpnia było słychać w TVP o pielgrzymkach...

    Czasem chwilę wystarczy z kimś porozmawiać, aby zauważyć: O ten oglada tylko w kółko TVN, a tamten tylko Trwam.

    2 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 paź 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Sójka co zrobiłeś/aś aby pomóc niechciany dzieciom?

    Co to za nie mądry człowiek pisze aby dzieci wyrzucić do kosza? Gdzie tak sie robi? To jest manipulacja.

    Trzaby spytać gdzie wyrzucali starych byłych pracowników służby zdrowia. Wydaje mi się (mogę się mylić) że ktoś mówił że za PRLu to było nie do kosza tylko do kibla.

    3 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    Zastanawia tez to: czy mozna byc katolickim w jednej sprawie a w innych nie? Dlaczego tyle sie gada o aborcji a PiS nie chce zliwidowac rozwodow?

    Błędne założenie. Tu chodzi przede wszystkim o obronę bezbronnych dzieci.

    No właśnie czy to juz dziecko czy jeszcze nie skoro ma wielkość maliny, a już na USG można usłyszeć bicie serca? Dopóki dwie osoby nie dogadają się co do tego pytania, to co do aborcji raczej tez sie nie dogadają!

    2 5 Cytuj
  • 26 paź 2016

    Dyskusja z takim lewakiem jak bono nie ma sensu. Lewactwo mówi nie dla kary śmierci a jednocześnie chce zabijać już w łonie matki. Niech mi bono wyjaśni, jaka jest różnica między nienarodzonym a mordercą, że jednemu chce dać prawo do życia a innemu odmawia... I tylko proszę bez wywodów, że embrion nie jest świadomą istotą itp. Powstało życie, rozwija się więc pytam dlaczego można je przerwać...

    4 7 Cytuj

Odpowiedz