Forum » Społeczeństwo

Wystawianie faktur w walucie EURO

  • 2 cze 2017

    Witam. Mam takie pytanie do osób wystawiających faktury w euro. Klient chce żeby faktura była w euro a VAT w PLN. Wie ktoś jak taką fakturę wystawić ?Dokładnie ma być tak że kwota euro na fakturze ma być jako NETTO a Vat po przeliczeniu średniego kursu ma być w PLN. Moj program do fakturowania nie posiada takiej opcji żeby na jednej fakturze było euro i złotówki.

    1 Cytuj
  • 2 cze 2017

    Witam,

    Wymagane jest aby na fakturze w walucie EUR kwota podatku była w PLN.
    Jeśli program nie jest przystosowany do wystawiania faktur w walucie EUR zawsze można przeliczyć samemu i w podsumowaniu faktury lub np. gdzieś w uwagach dopisać informację ile wynosi Vat
    w PLN oraz podać kurs wg jakiego został przeliczony.
    Wspomnę, że koszt wynikający z faktury wystawionej przez kontrahenta krajowego w walucie obcej przelicza się na złote po kursie średnim NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury, lub wykonania usługi.
    Poniżej załączam przykład jak może wyglądać taka faktura.

    http://www.biznesmen.com.pl/uploads/fck/image/magazyn%20pro/fv%20w%20walucie%20obcej/7.jpg

    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 3 cze 2017

    Też myślałem że napisze w uwagach . Tylko klient chce zęby kwota euro była na fakturze jako netto a mój program przelicza zawsze do brutto. Ja mam program streamsoft (ewa)

    Cytuj
  • 3 cze 2017

    Niestety nie znam tego programu.
    Masz dwie możliwości - spróbuj porozmawiać z klientem, może jednak zgodzi się na takie rozwiązanie. a jeżeli będzie się upierał przy swoim to niestety pozostaje Ci kontakt z biurem obsługi programu streamsoft.

    Cytuj
  • 14 gru 2017

    Wystaw ja recznie

    Cytuj

Odpowiedz