Forum » Społeczeństwo

Ciemieniucha-jak się jej pozbyć?

  • 12 cze 2017

    Jakie macie sprawdzone metody na walkę z ciemieniuchą?

    3 5 Cytuj
  • 12 cze 2017

    Umyj dziecku włosy i skórę głowy. Po prostu....

    1 8 Cytuj
  • 13 cze 2017

    u nas pomógł linoderm z pantenolem (czewrwona nakretka)

    2 Cytuj
  • 13 cze 2017

    Oliwka bambino i wyczesac kilka razy koniecznie

    5 Cytuj
  • Basia 14 cze 2017

    tak jak wyżej oliwka i czesanie

    Cytuj
  • 14 cze 2017

    u nas oliwka tylko ja nasiliła, wiec nie u wszystkich pomaga

    Cytuj
  • 15 cze 2017

    Zwykła parafina i ścięcie włosów na zero

    Cytuj
  • 15 cze 2017

    aloesowa emulsja forever, + aloe first, jesli chcesz więcej informacji napisz do mnie

    Cytuj
  • Andrzej 15 cze 2017

    On chciał tylko zareklamować specyfik, który na szczęście administracja wymoderowała z posta.

    Cytuj
  • 14 gru 2017

    powiednia pielęgnacja skóry głowy może sprawić, że ciemieniucha zniknie. Po pierwsze – codziennie należy myć główkę dziecka. A przed każdym myciem smarować skórę na głowie oliwką dla niemowląt albo oliwą z oliwek. Można też zastosować peeling z rozmoczonych w wodzie płatków owsianych lub otrąb pszennych. Taką papką, która zmiękcza naskórek i delikatnie go ściera, smarujemy główkę dziecka na krótko przed kąpielą.

    A jeśli domowe sposoby na ciemieniuchę nie pomagają?
    – Jeżeli po kilkunastu dniach walki ciemieniucha nie znika albo jeśli objawy nasilają się i rozprzestrzeniają, warto skonsultować się z pediatrą. Oceni on, jak poważny jest problem i być może doradzi któryś ze specyfików dostępnych w aptekach. To kremy, które regulują proces rogowacenia naskórka i łagodzą podrażnienia. Przestrzegam przed próbami usuwania naskórka na siłę i "na sucho", bez użycia kremów czy oliwki. Taki zabieg może sprawiać dziecku ból, łatwo też wtedy o infekcję podrażnionej skóry.

    Zrodlo: http://www.mjakmama24.pl/niemowle/pielegnacja-niemowlaka/ciemieniucha-jak-szybko-sie-jej-pozbyc,555_4754.html

    2 Cytuj
  • 13 maj 2022

    Kosmetyki i środki do pielegnacj w 100% EKO i naturalne sa najlepsze. Ja sie zaopatruje w klepie Pachnaca Kraina - Oliwka z naturalnych ilejów powinna na ciemieniuch e pomóc

    1 3 Cytuj

Odpowiedz