Forum » Społeczeństwo

Manipulacja spoleczna

  • 18 lip 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Upadek potęgi Polski zaczął się od odkryć geograficznych - nasze państwo nie mogło drenować swoich kolonii, czy robić "handel". Było uzależnione od zboża, okresy nieurodzaju powodowały brak dochodów Państwa. Wielokulturowe i wieloetniczne, ogromne Państwo było trudne do utrzymania. Potęgi europejskie takie jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy nie było wieloetniczne. Było homogeniczne - fakt historyczny.

    Polska położona jest na nizinie Europejskiej, dla Rosji jest punktem strategicznym, bo zajęcie Polski zapewnia jej ochronę przed Zachodem, ale też świetny punkt wypadowy właśnie do Europy Zachodniej. Dla Niemiec Polska zawsze była plebsem, współcześnie jest to nasz najważniejszy partner handlowy, jego wzrost oznacza nasz wzrost, ale tylko w tych dziedzinach w których im nie przeszkadzamy. Niemcy za wszelką cenę, próbują nie dopuścić do usamodzielnienia się Polski, Czech, Słowacji i Węgier, gdyż na rękę jest im rola tanich gospodarek komplementarnych. To wpędza nasze Państwa w tzw. pułapkę średniego dochodu.
    .-

    Niektórzy reprezentują taki przebieg historii Polski i jej ekonomicznych uwarunkowań.
    Ja reprezentuję pogląd z pewną korekcją. Nie mieliśmy kolonii , to prawda, ale przecież one nie były rozdawane czy przydzielane poszczególnym państwom. Mogliśmy po nie sięgnąć tak jak inni.
    Co do wielokulturowości, Turcja była superpotęgą różnorodną etnicznie i kulturowo zabierając państwowość dzisiejszym:
    Iranowi, Egiptowi, Arabii Saudyjskiej (do Mekki był pociąg ze stolicy imperium), Libii Algierii, Maroko, Grecji, Bałkanom, Węgrom, Krymowi itd. Trwało to różnie ale ok. 400 lat. W Konstantynopolu był patriarcha kościoła prawosławnego, byli żydzi i muzułmanie.

    A więc nie ma wytłumaczenia etnicznego na słabość Polski.
    Położenie:
    Podobne miała Holandia, Belgia. Geograficznie Szwajcaria. wg. ciebie Niemcy i Anglia czy Francja do ich usamodzielnienia też nie powinni dopuścić.
    Poza tym, nie możemy mieć pretensji do Francji, Anglii czy Niemiec, że wykorzystały swoje 10 minut, a my je przespaliśmy. Rosja kiedyś też nie była właścicielem Krymu, Mogliśmy my go mieć wcześniej.
    Nie można mieć do Bill Gatesa, że jest potęgą ekonomiczną, bo nikt nikomu nie zabroni być mądrzejszym od innych.

    Co do roli tanich gospodarek komplementarnych i wpędzania Państw w tzw. pułapkę średniego dochodu. A co powiesz o Kanadzie, czy USA też zastosowały ten wariant? i czym się różni od wariantu zastosowanego wobec Meksyku?

    1 15 Cytuj
  • 18 lip 2017

    TVP jest marna warsztatowo. Pomijam etykę dziennikarską. Rachoniów zawsze znajdziemy. Rachoniów w TVP w PRL-u wybierano jednak spośród fachmanów warsztatowych. Urban bił na łeb i szyję Kurskiego inteligencją. Wiedział, że ciemny lud nie wszystko kupi. Dziś mierny, ale wierny, ale od Rydzyka lub prawicowych gazet. Propagandę też trzeba umieć robić. Kwaśniewski, a wcześniej Wałęsa latali, ten pierwszy w różnym stanie i żyją. Szanowali fachowców. Nawet tych z esbeckim rodowodem. Kaczyński wymienił prawie całą kancelarię, Szczygło przesiał 36 pułk i stało się, co się stało. Komuniści stawiali na fachowość najbliższego otoczenia. PiS zachowuje się jak samobójca. TVPiS jest tego przykładem. Przepraszam za próbę kopania się z duchem wbrew tematyce.

    3 17 Cytuj
  • 18 lip 2017

    Nawet gdy zgodzimy się, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne, to sposób w jaki przeprowadza je Pis, pokazuje ich otępienie, bo robią to prawo pod siebie. No nie sądzę aby założyli, że za trzy lata z dnia na dzień pojawi kandydat niezależny który pociągnie za sobą wielu, jak Emanuel Macron.

    Ślepi w swojej pewności siebie że będą rządzić wiecznie, robią prawo, które gdy, wyborcy się od nich odwrócą, to według przez nich wymyślonej reformy, następny minister sprawiedliwości, zmiecie całą ich obsadę i bez nocnych zmian ustaw, w białych rękawiczkach, w południe po obiedzie, odwoła wszystkich pisowskich sędziów i cały aparat sprawiedliwości.

    1 17 Cytuj
  • 18 lip 2017
    bono napisał/a:

    Niektórzy reprezentują taki przebieg historii Polski i jej ekonomicznych uwarunkowań.

    Co to znaczy? Uważasz, że napisanie iż RP byłą wielokulturowa, uzależniona od handlu zbożem, zaczęła podupadać wtedy, gdy inne kraje miały kolonie to przekłamanie historii? Jeśli tak, to nie chce wiedzieć, kto Ciebie uczył historii. Mnie uczył ten słynny pan Bajor. Wydaje mi się, że całkiem dobrze mnie przećwiczył z historii powszechnej.

    bono napisał/a:

    Nie mieliśmy kolonii , to prawda, ale przecież one nie były rozdawane czy przydzielane poszczególnym państwom. Mogliśmy po nie sięgnąć tak jak inni.

    Nie mogliśmy. My nie jesteśmy otoczeni wszechoceanem jak nasi zachodni koledzy, a cały nasz handel morski przechodził przez cieśniny Duńskie. To zupełnie inna sytuacja niż bezpośredni dostęp do otwartego oceanu.

    bono napisał/a:

    Co do wielokulturowości, Turcja była superpotęgą różnorodną etnicznie i kulturowo zabierając państwowość dzisiejszym:
    Iranowi, Egiptowi, Arabii Saudyjskiej (do Mekki był pociąg ze stolicy imperium), Libii Algierii, Maroko, Grecji, Bałkanom, Węgrom, Krymowi itd. Trwało to różnie ale ok. 400 lat. W Konstantynopolu był patriarcha kościoła prawosławnego, byli żydzi i muzułmanie.

    I się rozpadła, z dawnej superpotęgi nie pozostało zbyt wiele. Z resztą podobną historię miała RON - wieloetniczna, przyjazna, i tak się rozpadła. Trzy dominujące grupy etniczne nie potrafiły się z sobą dogadać i się rozeszły. Do tej pory targane waśniami historycznymi. Świetnie. Wieloetniczne Państwo jest skazane na sukces.

    bono napisał/a:

    A więc nie ma wytłumaczenia etnicznego na słabość Polski.

    Oczywiście, że jest. Udowadniam to wyżej.

    bono napisał/a:

    Położenie:
    Podobne miała Holandia, Belgia. Geograficznie Szwajcaria. wg. ciebie Niemcy i Anglia czy Francja do ich usamodzielnienia też nie powinni dopuścić.

    Holandia, ma dostęp do oceanu, tylko z jednej strony jest otoczona Niemcami, nie graniczy z Rosją.
    Belgia podobnie. Szwajcaria zawsze pozostawała neutralna i jest osobnym bytem, nie analizowanym tutaj. Z resztą podając przykład Szwajcarski dokonujesz samozaorania, gdyż zostać imigrantem w Szwajcarii jest trudniej niż u nas zdobyć aplikację na biegłego rewidenta.

    Holendrzy są kuzynami Niemców (znając biegle niemiecki, jesteś wstanie rozumie pisany holenderski), Belgowie mają dużo wspólnego z francuzami, a szwajcarzy to osobna historia.

    bono napisał/a:

    Poza tym, nie możemy mieć pretensji do Francji, Anglii czy Niemiec, że wykorzystały swoje 10 minut, a my je przespaliśmy.

    Wskaż proszę, gdzie ja mam do kogoś pretensje. Piszę o faktach, racji stanu danego kraju. Dla Niemiec ekonomicznie silna Polska stanowi zagrożenie ich dominacji w regionie, przy czym znam pochodzenie ich bogactwa i nie mam do nich pretensji. Musisz czytać ze zrozumieniem (lub się bardziej starać), ponieważ implikujesz mi coś co nie ma miejsca.

    bono napisał/a:

    Co do roli tanich gospodarek komplementarnych i wpędzania Państw w tzw. pułapkę średniego dochodu. A co powiesz o Kanadzie, czy USA też zastosowały ten wariant? i czym się różni od wariantu zastosowanego wobec Meksyku?

    Nie rozmawiam o USA i Kanadzie czy Meksyku, rozmawiam o Europie - Meksyk jest krajem i gospodarką o dużo większym potencjale niż nasz kraj i region.
    Uzmysłowienie sobie zagrożeń ekonomicznych z jakim nasz kraj i region będzie musiał się zmierzyć pozwoli nam lepiej się przygotować. Jeśli nie przejdziemy z gospodarki odtwórczej do innowacyjnej, wpadniemy w pułapkę rzeczonego średniego dochodu. W rezultacie realny wzrost gospodarczy i PER CAPITA będzie marginalny.

    PS. Ponoć ci się nie chce z takimi jak ja rozmawiać, czemu więc podejmujesz nadal tego offtopa? "nie mogę tych ludzi słuchać i czytać, bo zaczynają mnie boleć zęby"

    15 3 Cytuj
  • 18 lip 2017

    Mogę tylko zakończyć tym, że dla Ciebie i dla mnie będzie najlepiej, jak się z Tobą zgodzę i przyznam Ci rację.
    A więc masz rację, sorry, że chciałem mieć przez chwilę inne zdanie. Już go nie mam, mamy złe położenie, jesteśmy wasalami Niemiec,
    musimy z Czechami i Resztą postawić się Niemcom.
    Ale nie wiesz co z tego wyjdzie, bo tego publicyści i naukowcy nie piszą, ja też nie wiem.
    Tak więc, poczekamy zobaczymy.

    2 19 Cytuj
  • 19 lip 2017
    bono napisał/a:

    Mogę tylko zakończyć tym, że dla Ciebie i dla mnie będzie najlepiej, jak się z Tobą zgodzę i przyznam Ci rację..

    Po prostu bądź konsekwentny, nigdzie nie wymagałem przyznania mi racji.

    bono napisał/a:

    A więc masz rację, sorry, że chciałem mieć przez chwilę inne zdanie. .

    I super, tylko wyrażaj go w sposób konsekwentny. Jak komuś napiszesz "nie mogę tych ludzi słuchać i czytać, bo zaczynają mnie boleć zęby", nie oczekuj, że współrozmówcy potraktują poważnie Twoje postulaty. Przecież nie chcesz z nimi rozmawiać...

    bono napisał/a:

    Już go nie mam, mamy złe położenie, jesteśmy wasalami Niemiec,
    musimy z Czechami i Resztą postawić się Niemcom..

    Kolejny raz udowadniasz, że manipulujesz moimi wypowiedziami i nie czytasz ze zrozumieniem. W moich wypowiedziach ani razu nie padło sformułowanie, że mamy złe położenie - podkreślałem jedynie iż nasze położenie ma INNE UWARUNKOWANIA, jak położenie krajów Europy Zachodniej. Co wydaje mi się oczywiste i zrozumiałe przez średnio rozgarniętą osobę wyplutą przez polski system edukacji "gimbozjalnej". Napisałem również iż musimy walczyć z WASALIZACJĄ naszej gospodarki = z UZALEŻNIENIEM od jednego partner handlowego. To też nic złego, bo jak partner dostaje zadyszki to przy dywersyfikacji możesz go zastąpić innymi. Jak nie dywersyfikujesz to też masz kaszel.

    bono napisał/a:

    Ale nie wiesz co z tego wyjdzie, bo tego publicyści i naukowcy nie piszą, ja też nie wiem.
    Tak więc, poczekamy zobaczymy.

    Nie wiem, to fakt. Wiem tylko co jest polską racją stanu - zdywersyfikowana gospodarka nastawiona na innowacje, łączenie zachodu ze wschodem, zwiększanie potencjału ludnościowego i militarnego.
    I nie jestem przekonany czy UE nam to gwarantuje. UE gwarantuje nam bycie gospodarką komplementarną, nie zaś przejście do poziomu gospodarki wiodącej. Gdybyśmy byli gospodarką wiodącą z PKP PER CAPITA na poziomie ok 40K $ (CZYLI O 10k więcej niż obecnie), mogłoby się okazać że gospodarki mniejsze chętniej przytulają się do nas niż do Niemiec.

    18 3 Cytuj
  • 19 lip 2017

    Są ludzie, którzy bardzo chcieli by dyskutować, tylko nie mają z kim.
    Wszyscy omijają ich szerokim łukiem. Takie męczące, nękające jednostki.

    4 20 Cytuj
  • 19 lip 2017

    Clara non sunt interpretanda.

    16 5 Cytuj
  • 19 lip 2017

    Sustine et abstine.

    1 18 Cytuj
  • 19 lip 2017

    Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sunt

    14 6 Cytuj
  • 20 lip 2017

    Jakby ktoś miał złudzenia odnośnie obiektywności służb pod kontrolą PIS. Niezła afera.
    Swoją droga to ten kontrwywiad to nieźli AMATORZY skoro się dali nagrać. No ale czego oczekiwać jak wojsko przez Macierewicza jest w rozsypce.

    ----------------------------------
    Wolne media w Polsce? Służby nie wtrącające się do treści publikacji prasowych? To fikcja. Na własnej skórze odczułem jak wygląda stosunek do dziennikarzy, służb specjalnych w Polsce.

    https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/691-przychodzi-skw-do-gazety-finansowej
    ----------------------------------

    13 2 Cytuj
  • 23 lip 2017

    Absurd goni absurd.
    zdjecie

    20 2 Cytuj
  • 25 lip 2017

    Bardzo ale to bardzo chce poznać uczniów Gebelsa.
    zdjecie

    17 1 Cytuj
  • 25 lip 2017

    Post pod postem czyżby dopływ świeżej kasy?
    Największą manipulacją jest to że to są uchodźcy a nie imigranci ekonomiczni,że sędziowie w pracach nad ustawą sami ograniczą swoje przywileje i dojdzie do samooczyszczenia środowiska oraz że PO walczy o demokrację i dobro społeczeństwa a nie o władzę.Że na ulicę wychodzi spontanicznie większość niezadowolonego społeczeństwa i że opozycja która tak walczy o demokrację uzna demokratyczny wybór i poczeka do następnych wyborów a nie użyje ulicy i zagranicy do obalenia legalnej władzy.
    Co taki nagły wysyp nowych kont?
    Dotychczas dyskutowało o polityce może 5 osób a teraz nagle tylu zatroskanych o wolność i demokrację?

    3 26 Cytuj
  • 25 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    Post pod postem czyżby dopływ świeżej kasy?
    Największą manipulacją jest to że to są uchodźcy a nie imigranci ekonomiczni,że sędziowie w pracach nad ustawą sami ograniczą swoje przywileje i dojdzie do samooczyszczenia środowiska oraz że PO walczy o demokrację i dobro społeczeństwa a nie o władzę.Że na ulicę wychodzi spontanicznie większość niezadowolonego społeczeństwa i że opozycja która tak walczy o demokrację uzna demokratyczny wybór i poczeka do następnych wyborów a nie użyje ulicy i zagranicy do obalenia legalnej władzy.
    Co taki nagły wysyp nowych kont?
    Dotychczas dyskutowało o polityce może 5 osób a teraz nagle tylu zatroskanych o wolność i demokrację?

    Widać dzidzia, że ci nerwy puszczają. Odstaw klonazepam.

    25 1 Cytuj
  • 25 lip 2017

    Bawicie się jak nastolatki smartfonem tymi minusikami czy plusami.
    Tyle plusów czy minusów normalnie było w ciągu kilku dni a nie minuty,nie ma nawet tylu odwiedzających.
    I na tym polega właśnie manipulacja że ktos może uwierzyć w to że macie tylu zwolenników czy przeciwników a większość ma w d....ie to KODziarskie forum i jak chcą dowiedzieć sie co się dzieje w Myślenicach to szukają gdzie indziej.

    2 20 Cytuj
  • 25 lip 2017

    Większość to ma w dupie Ciebie i Twoją młodość w PRL.

    16 1 Cytuj
  • 25 lip 2017
    Strozaninek napisał/a:

    Większość to ma w dupie Ciebie i Twoją młodość w PRL.

    Nie wiem czy się zgrywasz czy, czy robisz z siebie głupka, ale przeginasz!!!

    3 16 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 25 lip 2017
    Lukaszz napisał/a:

    Oznacza on, że mam rozum i umiem odróżniać dobro od zła.

    Skoro masz rozum, to bez trudu zauważysz:
    1. TV Publiczna zawsze była i nadal jest tubą propagandową władzy.
    2. Jak za PO było codziennie w TVP o wydarzeniach z życia LGBT , tak obecnie jest codziennie o wydarzeniach z życia chrześcijan.
    3. Jak 3,25 lat temu było TVP, TVN, Polsat kontra prawie nic, to teraz przynajmniej jest prawie równowaga: TVP i Trwam kontra TVN i Polsat.

    Nie wiem jaka jest oglądalność programów informacyjnych, ale przypuszczam, że TVN, Polsat i pokrewne stacje moją oglądalność porównywalną lub większą od TVP i Trwam.

    Fakt, kto co lubi to kwestia gustu. Ja osobiście wolę oglądać o pielgrzymkach niż o pedałach - tu masz akurat rację

    1 19 Cytuj
  • 25 lip 2017
    sh_ma napisał/a:

    Skoro masz rozum, to bez trudu zauważysz:
    1. TV Publiczna zawsze była i nadal jest tubą propagandową władzy.
    2. Jak za PO było codziennie w TVP o wydarzeniach z życia LGBT , tak obecnie jest codziennie o wydarzeniach z życia chrześcijan.
    3. Jak 3,25 lat temu było TVP, TVN, Polsat kontra prawie nic, to teraz przynajmniej jest prawie równowaga: TVP i Trwam kontra TVN i Polsat.

    Nie wiem jaka jest oglądalność programów informacyjnych, ale przypuszczam, że TVN, Polsat i pokrewne stacje moją oglądalność porównywalną lub większą od TVP i Trwam.

    Fakt, kto co lubi to kwestia gustu. Ja osobiście wolę oglądać o pielgrzymkach niż o pedałach - tu masz akurat rację

    Jeszcze nigdy w historii TVP nie było takich przegięć i manipulacji jak teraz.

    sh_ma napisał/a:

    Fakt, kto co lubi to kwestia gustu. Ja osobiście wolę oglądać o pielgrzymkach niż o pedałach - tu masz akurat rację

    Zaczynam po takich wpisach tracić szacunek do Ciebie. Każdy ogląda co chce. Chcesz oglądać pielgrzymki to je oglądaj, chcesz informacje o mniejszościach oglądać - Twoja sprawa. Nic mi do tego -
    to Twoja decyzja i Twoja sprawa.
    Z innej beczki - nie wiem, gdzie Ty żyjesz, ale ani jedno ani drugie nie jest tematem przewodnim w informacjach telewizyjnych.

    17 2 Cytuj
  • 26 lip 2017
    sh_ma napisał/a:

    Skoro masz rozum, to bez trudu zauważysz:
    1. TV Publiczna zawsze była i nadal jest tubą propagandową władzy.
    2. Jak za PO było codziennie w TVP o wydarzeniach z życia LGBT , tak obecnie jest codziennie o wydarzeniach z życia chrześcijan.
    3. Jak 3,25 lat temu było TVP, TVN, Polsat kontra prawie nic, to teraz przynajmniej jest prawie równowaga: TVP i Trwam kontra TVN i Polsat.

    Nie wiem jaka jest oglądalność programów informacyjnych, ale przypuszczam, że TVN, Polsat i pokrewne stacje moją oglądalność porównywalną lub większą od TVP i Trwam.

    Fakt, kto co lubi to kwestia gustu. Ja osobiście wolę oglądać o pielgrzymkach niż o pedałach - tu masz akurat rację

    TV publiczna, za poprzedników sprzyjała władzy, ale nie była tubą propagandową która bije w konkurencję jak w bęben.

    Obecna TVP info- to kompromitacja telewizji publicznej, W Tle wizji, to mecz jednobramkowy.
    Wytłumacz pojęcie mediów publicznych, bo się zagubiłeś.

    Jeżeli zaś jest to TVpis, niech abonament dają członkowie tej partii.

    Jeżeli uważasz , że pozostałe tv są opozycji.... to robią to za swoje pieniądze i państwo ich nie dotuje. Poza tym TVP ma kanały propagandowe co najmniej cztery ogólnopolskie plus TVP regionalna.

    I na koniec, TVP za poprzedników propagowała działania rządu, ale nie była TVP anty opozycyjną, nikt w TVP nie naśmiewał się z opozycji dzień w dzień a wiadomości nie informowały o wrednych członkach PiS.
    Po prostu opozycja traktowana była jak powietrze. Teraz jest traktowana jak paliwo w niezakończonej kampanii wyborczej.

    Nie rób takich porównań na przyszłość bo się ośmieszasz, nawet moja ciotka pisowa, zaciera ręce z radości po oglądaniu TVpis i mówi ale im znowu dowalili.

    7 7 Cytuj
  • 26 lip 2017

    Skoro temat o manipulacji
    zwracam się do mądrego od dodawania i odejmowania polubień:

    Widać gołym okiem, twoje sympatie, nie lub dziadostwa, bo tym szkodzisz a nie pomagasz.

    4 7 Cytuj
  • 26 lip 2017
    Lukaszz napisał/a:

    Jeszcze nigdy w historii TVP nie było takich przegięć i manipulacji jak teraz.

    Niektórzy są tak zaślepieni że tego nie widzą. Cały czas wklejam najciekawsze zrzuty a reakcja na nie taka jakby to była prawda i normalność.

    To Kurskiemu można pogratulować za frekwencję na protestach. Myślę że jego propaganda skutecznie zmobilizowała cześć ludzi by się temu przeciwstawić.

    11 2 Cytuj
  • 27 lip 2017

    Więcej abonamentu ! Byśmy mogli wydatkować sobie na coś o czym ci nie powiemy!

    ---------------------------
    Sieć Obywatelska Watchdog Polska wystąpiła do TVP Info z wnioskiem o udostępnienie nazwisk pracowników, którzy zatwierdzają treści na pasku informacyjnym stacji. TVP Info odmówiło. Watchdog Polska zapowiada skargę w sądzie administracyjnym.

    http://wyborcza.pl/7,75248,22156318,tvp-info-nie-chce-zdradzic-kto-pisze-jej-paski-watchdog-polska.html
    ---------------------------

    10 1 Cytuj
  • 3 sie 2017

    Matrix, gość z gazety polskiej oskarża TVPIS o manipulacje.
    zdjecie

    3 Cytuj

Odpowiedz