Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

• DajMI MINUSY! 21 mar
    bono napisał/a:

Obsesja?
    Czy jak wolisz PLN to masz obsesje?
    Bo ja gdybym miał do wyboru zł- euro, wybranym euro.
    Ale czy chęć posiadania złotówek jest obsesja na punkcie zł?

Obsesja, bo od 27 stron kręcisz się wkoło i nie ma to większego sensu. Chcesz euro - wymieniaj złotówki na euro. Można sobie pojojczyć, że PLN słabe i tyle. Realnego wpływu na sytuację w kraju nie masz. Sorry.

1 2 Cytuj
  • 21 mar
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

Obsesja, bo od 27 stron kręcisz się wkoło i nie ma to większego sensu. Chcesz euro - wymieniaj złotówki na euro. Można sobie pojojczyć, że PLN słabe i tyle. Realnego wpływu na sytuację w kraju nie masz. Sorry.

W tym celu założyłem ten temat.
    I nie chodzi o to abym ja miał euro, ale aby Polska miała euro.
    Bo z pln jest jak z prawem. Pływamy.

2 2 Cytuj
  • DajMI MINUSY! 21 mar
    bono napisał/a:

Aha.
    😂

1 1 Cytuj
  • 21 mar
    bono napisał/a:

zdjecie

4 1 Cytuj
  • 22 mar
    bono napisał/a:

Ale czy chęć posiadania złotówek jest obsesja na punkcie zł?

nie to jest rozsądek

2 2 Cytuj
  • 24 mar

NBP interweniował niedawno, gdy euro kosztowało 4.4, i osłabił pln do 4.5 .
    Dzisiaj NBP z pomocą w osłabianiu pln przyszedł rynek finansowy i osłabił pln do 4.65 za euro.
    Analitycy spodziewają się dalszego spadku wartości złotówki, a przy panice- drastycznego jej spadku.
    https://comparic.pl/kurs-euro-eur-pln-znajduje-sie-na-szczytach-zloty-w-opalach/

1 Cytuj
  • 29 mar

A euro już 4.70
    To dobra informacja, dla Polaków pracujących poza Polską.

2 1 Cytuj
  • 29 mar
    bono napisał/a:

A euro już 4.70
    To dobra informacja, dla Polaków pracujących poza Polską.

Dla tych co zamówili np. samochody w 2020 do odbioru na 2021, z gwarancją ceny tez dobra informacji.

1 Cytuj
  • 16 kwi

W Unii Europejskiej w marcu ceny były średnio o 1,7 proc. wyższe niż rok wcześniej. Tymczasem w Polsce rosną w tempie aż 4,4 proc. To najwyższa inflacja - wskazuje europejski odpowiednik naszego GUS-u.
    Za Polską, wśród krajów z najwyższymi podwyżkami cen, są Węgry. Inflacja tam wyniosła 3,9 proc. Dalej zostawiamy m.in. Rumunię czy Czechy, które też zawyżają statystyki.

2 2 Cytuj
  • 29 kwi

No cóż złotówka do euro z przed pandemii straciła przynajmniej 10 %.
    Drożeje nam i Bułgaria i Chorwacja i Słowacja i Litwa. W euro zarabiamy coraz mniej. Czynsze w centrach handlowych liczone w euro poszły w górę o 10%.

Ogłupianie przeciętnego Kowalskiego, że pln jest dla niego lepsze od euro, właśnie zostało obalone.

Przeciętny Kowalski powinien mieć w kieszeni euro.
    Widać to po największej u nas inflacji w pln.
    A w stosunku do euro ta inflacja jest razy 2-3.

Rząd nad ogłupia straszeniem euro, bo dla rzadu możliwość spekulacji złotym to to ,co temu rządowi najlepiej wychodzi.

My jesteśmy w stosunku do Litwina czy Słowacka, coraz ubożsi . Mimo propagandy sukcesu.

3 3 Cytuj
  • 5 maj

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8156186,bogactwo-narodowe-zamoznosc-ranking-kraje-europa.html

"Polska pod względem zamożności plasuje się na 19. miejscu w Europie i wcale nie wypada najlepiej na tle państw regionu.

Zamożniejsi od nas są Czesi (13. miejsce),

Litwini (16.), Estończycy (17.) i Słowacy (18.).

Tuż za nami plasują się Węgrzy, a stawkę zamykają Rumuni i Bułgarzy (24. i 25. miejsce; ranking nie uwzględnia Cypru, Luksemburga i Malty)" - podaje dziennik.

Dalej uważacie że po przyjęciu euro zbiedniejemy?

Bidna kiedyś Litwa po przyjęciu euro nas wyprzedziła .
    A ci którzy współczują Słowacji, niech się nie ośmieszają.

A jak oglądam TVP, to wydaje mi się że jesteśmy w UE tuż za Niemcami Francją i Włochami, z tylu zostawiajac Hiszpanię .
    A pozostali to jak II sort.

2 1 Cytuj

Odpowiedz