Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

  • Anty 21 mar 2021
    bono napisał/a:

    Obsesja?
    Czy jak wolisz PLN to masz obsesje?
    Bo ja gdybym miał do wyboru zł- euro, wybranym euro.
    Ale czy chęć posiadania złotówek jest obsesja na punkcie zł?

    Obsesja, bo od 27 stron kręcisz się wkoło i nie ma to większego sensu. Chcesz euro - wymieniaj złotówki na euro. Można sobie pojojczyć, że PLN słabe i tyle. Realnego wpływu na sytuację w kraju nie masz. Sorry.

    1 2 Cytuj
  • 21 mar 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Obsesja, bo od 27 stron kręcisz się wkoło i nie ma to większego sensu. Chcesz euro - wymieniaj złotówki na euro. Można sobie pojojczyć, że PLN słabe i tyle. Realnego wpływu na sytuację w kraju nie masz. Sorry.

    W tym celu założyłem ten temat.
    I nie chodzi o to abym ja miał euro, ale aby Polska miała euro.
    Bo z pln jest jak z prawem. Pływamy.

    2 2 Cytuj
  • Anty 21 mar 2021
    bono napisał/a:

    W tym celu założyłem ten temat.
    I nie chodzi o to abym ja miał euro, ale aby Polska miała euro.
    Bo z pln jest jak z prawem. Pływamy.

    Aha.
    ?

    1 1 Cytuj
  • 21 mar 2021
    bono napisał/a:

    W tym celu założyłem ten temat.
    I nie chodzi o to abym ja miał euro, ale aby Polska miała euro.
    Bo z pln jest jak z prawem. Pływamy.

    zdjecie

    4 1 Cytuj
  • 22 mar 2021
    bono napisał/a:

    Ale czy chęć posiadania złotówek jest obsesja na punkcie zł?

    nie to jest rozsądek

    2 2 Cytuj
  • 24 mar 2021

    NBP interweniował niedawno, gdy euro kosztowało 4.4, i osłabił pln do 4.5 .
    Dzisiaj NBP z pomocą w osłabianiu pln przyszedł rynek finansowy i osłabił pln do 4.65 za euro.
    Analitycy spodziewają się dalszego spadku wartości złotówki, a przy panice- drastycznego jej spadku.
    https://comparic.pl/kurs-euro-eur-pln-znajduje-sie-na-szczytach-zloty-w-opalach/

    1 Cytuj
  • 29 mar 2021

    A euro już 4.70
    To dobra informacja, dla Polaków pracujących poza Polską.

    3 1 Cytuj
  • 29 mar 2021
    bono napisał/a:

    A euro już 4.70
    To dobra informacja, dla Polaków pracujących poza Polską.

    Dla tych co zamówili np. samochody w 2020 do odbioru na 2021, z gwarancją ceny tez dobra informacji.

    1 Cytuj
  • 16 kwi 2021

    W Unii Europejskiej w marcu ceny były średnio o 1,7 proc. wyższe niż rok wcześniej. Tymczasem w Polsce rosną w tempie aż 4,4 proc. To najwyższa inflacja - wskazuje europejski odpowiednik naszego GUS-u.
    Za Polską, wśród krajów z najwyższymi podwyżkami cen, są Węgry. Inflacja tam wyniosła 3,9 proc. Dalej zostawiamy m.in. Rumunię czy Czechy, które też zawyżają statystyki.

    3 2 Cytuj
  • 29 kwi 2021

    No cóż złotówka do euro z przed pandemii straciła przynajmniej 10 %.
    Drożeje nam i Bułgaria i Chorwacja i Słowacja i Litwa. W euro zarabiamy coraz mniej. Czynsze w centrach handlowych liczone w euro poszły w górę o 10%.

    Ogłupianie przeciętnego Kowalskiego, że pln jest dla niego lepsze od euro, właśnie zostało obalone.

    Przeciętny Kowalski powinien mieć w kieszeni euro.
    Widać to po największej u nas inflacji w pln.
    A w stosunku do euro ta inflacja jest razy 2-3.

    Rząd nad ogłupia straszeniem euro, bo dla rzadu możliwość spekulacji złotym to to ,co temu rządowi najlepiej wychodzi.

    My jesteśmy w stosunku do Litwina czy Słowacka, coraz ubożsi . Mimo propagandy sukcesu.

    4 3 Cytuj
  • 5 maj 2021

    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8156186,bogactwo-narodowe-zamoznosc-ranking-kraje-europa.html

    "Polska pod względem zamożności plasuje się na 19. miejscu w Europie i wcale nie wypada najlepiej na tle państw regionu.

    Zamożniejsi od nas są Czesi (13. miejsce),

    Litwini (16.), Estończycy (17.) i Słowacy (18.).

    Tuż za nami plasują się Węgrzy, a stawkę zamykają Rumuni i Bułgarzy (24. i 25. miejsce; ranking nie uwzględnia Cypru, Luksemburga i Malty)" - podaje dziennik.

    Dalej uważacie że po przyjęciu euro zbiedniejemy?

    Bidna kiedyś Litwa po przyjęciu euro nas wyprzedziła .
    A ci którzy współczują Słowacji, niech się nie ośmieszają.

    A jak oglądam TVP, to wydaje mi się że jesteśmy w UE tuż za Niemcami Francją i Włochami, z tylu zostawiajac Hiszpanię .
    A pozostali to jak II sort.

    4 1 Cytuj
  • 4 lis 2021

    Z tego co się orientuje, to walutę Euro mieli wprowadzić już w 2015 roku ale projekt nie przeszedł. Czy jestem za czy przeciw? Oczywiście że przeciw.... Jeśli zmienimy walutę, to ceny produktów urosną w górę a nasze zarobki będą w pewnym stopniu ograniczone....

    1 4 Cytuj
  • 4 lis 2021

    Warto zauważyć, że jedną z ostatnich rzeczy jakie ciągną naszą kulejącą gospodarkę, są zarobki Polaków za granicą. Praca za granicą nie będzie już tak atrakcyjna, gdy waluta się zrówna. W tej chwili jest to przebitka czterokrotna.
    Druga sprawa że ceny wyrównają się z unijnymi, a zarobki na pewno nie.
    Bo i ostatni problem: zmiana waluty kosztuje państwo bardzo dużo pieniędzy. Ok, tylko pytanie czy się opłaci. Bo nie ma szans się opłacić.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 lis 2021
    Dlugopis napisał/a:

    Z tego co się orientuje, to walutę Euro mieli wprowadzić już w 2015 roku ale projekt nie przeszedł. Czy jestem za czy przeciw? Oczywiście że przeciw.... Jeśli zmienimy walutę, to ceny produktów urosną w górę a nasze zarobki będą w pewnym stopniu ograniczone....

    zaproponuj Słowakowi powrót do korony - tez podobnie myśleli jak wchodzili do Euro

    4 1 Cytuj
  • 3 sty 2022

    Na dzień dzisiejszy za euro jest 56% Polaków, a wiec gwałtowna zwyżka .
    Przed nami są Węgry 60% i Rumunia 70%.
    Najbardziej zadowoleni z euro są Słoweńcy 75%, Grecy 70%, dalej Słowacy i kraje południa Europy.
    Na końcu zadowolenia z Euro są Niemcy.

    Cytuj
  • 24 lut 2022

    1 €= 4.70 zł
    1$= 4,30 zł
    100 CZK= 19 zł
    100 HRK= 63 zl

    PLN dostało w du.ę do wszystkich walut .
    Nie przekonuje mnie mądrość pozostania przy pln ,
    a tak bym chciał, żeby tak było.

    1 2 Cytuj
  • Anty 24 lut 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    1 €= 4.70 zł
    1$= 4,30 zł
    100 CZK= 19 zł
    100 HRK= 63 zl

    PLN dostało w du.ę do wszystkich walut .
    Nie przekonuje mnie mądrość pozostania przy pln ,
    a tak bym chciał, żeby tak było.

    No i po co bono zmieniałeś nick? Tylko to ojro i ojro ci w głowie, nuda.

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2022

    lepiej z Unią zgubić jak z pisem znależć - tylko jak znalezc jak nikogo nie mam w pisie -
    zawsze twierdziłem ze waluta nie sentymentalnie złotówa tylko waluta wspólna EURO

    3 1 Cytuj
  • 24 lut 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    No i po co bono zmieniałeś nick? Tylko to ojro i ojro ci w głowie, nuda.

    Zabobon zawsze przegra z racjonalnością.
    Jak zarabiasz brutto 4 tys to przed pandemią zarabiałeś 953€, dzisiaj zarabiasz 851€.
    Zubożałeś przez te dwa lata o 100 €.
    Twój odpowiednik na Litwie zyskał kolejne 100€.
    Tyle w temacie.
    Moja inteligencja preferuje euro.

    1 1 Cytuj
  • Anty 24 lut 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Zabobon zawsze przegra z racjonalnością.
    Jak zarabiasz brutto 4 tys to przed pandemią zarabiałeś 953€, dzisiaj zarabiasz 851€.
    Zubożałeś przez te dwa lata o 100 €.
    Twój odpowiednik na Litwie zyskał kolejne 100€.
    Tyle w temacie.
    Moja inteligencja preferuje euro.

    Nie pisalem o zabobonie tylko o tym ze zmieniles nicka tak zupelnie bez sensu

    a co do walut to euro stracilo dzisiaj tez do dolara, wiec jak juz cos to powinienes mowic o dolarze, jak widac ryynki finansowe nie wierza nie tylko w zlotowke, korone czeska i forinta ale tez w euro

    2 2 Cytuj
  • 24 lut 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Nie pisalem o zabobonie tylko o tym ze zmieniles nicka tak zupelnie bez sensu

    a co do walut to euro stracilo dzisiaj tez do dolara, wiec jak juz cos to powinienes mowic o dolarze, jak widac ryynki finansowe nie wierza nie tylko w zlotowke, korone czeska i forinta ale tez w euro

    Nie odpowiadam sugestie z palca.

    Co do dolara, zawsze wczasie wojen się umacnia
    ale my większość handlu prowadzimy na rynku UE, i jeżeli bylibyśmy w strefie euro, ten większościowy obrót, nic by dla nas nie zmieniał.
    Teraz dostajemy w du.ę nawet z Czechami i Chorwatami i pozostałą UE i rzeczywiście z USA.
    Czy dzisiaj hrywna czy rubel, pomaga stronom konfliktu?
    Bronisz czegoś. czego nie można obronić.

    1 2 Cytuj
  • Anty 24 lut 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Nie odpowiadam sugestie z palca.

    Co do dolara, zawsze wczasie wojen się umacnia
    ale my większość handlu prowadzimy na rynku UE, i jeżeli bylibyśmy w strefie euro, ten większościowy obrót, nic by dla nas nie zmieniał.
    Teraz dostajemy w du.ę nawet z Czechami i Chorwatami i pozostałą UE i rzeczywiście z USA.
    Czy dzisiaj hrywna czy rubel, pomaga stronom konfliktu?
    Bronisz czegoś. czego nie można obronić.

    Nudne są te Twoje posty bono, i nie są to insynuacje. Nawet nie chce ci się zmienić sposobu w jaki budujesz zdania. Serio, to widać.:)
    Śmieszne to jest. Podaj numer konta wyśle ci 1000 euro na bilet do niemiec, będziesz szczęśliwy.

    1 1 Cytuj
  • 24 lut 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Nudne są te Twoje posty bono, i nie są to insynuacje. Nawet nie chce ci się zmienić sposobu w jaki budujesz zdania. Serio, to widać.:)
    Śmieszne to jest. Podaj numer konta wyśle ci 1000 euro na bilet do niemiec, będziesz szczęśliwy.

    Powie szczerze, finansowy cienias z ciebie.
    Zachowaj te euro dla siebie. Jeszcze możesz za nim zatęsknić.
    Poza tym jesteś męczący.

    1 1 Cytuj
  • Anty 24 lut 2022

    Oj bono bono…
    PS. Męczący to jesteś Ty, było spokojnie jak nie pisałeś tutaj.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 25 lut 2022

    widze macie kasy jak u Glapińskiego - ktos daje na bilet do Tibilisi drugi tysiaka na bilet do Niemiec - kto zgasi swiatło wszystkich wyślemy???

    A bilet do Chicago w obie strony teraz kosztuje 600 USD

    1 Cytuj

Odpowiedz