Forum » Sport

Gdzie mogę zagrać w piłke za darmo???

  • 22 mar 2011

    A ja pytam i pytam... dlaczego od kilku już lat - odkąd zburzona została "nowoczesna" kotłownia - boisko na jej terenie jest NIEDOSTĘPNE ?
    Ktoś z pieniędzy podatników dał komuś zarobić aby utworzyć w ogóle to boisko, ogrodził go i... ZAMKNĄŁ !

    Chyba w tej gminie dominuje sposób myślenia niczym psa ogrodnika: "SAM NIE ZJEM i NIKOMU NIE DAM"

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    Faktycznie może trochę mnie poniosło wypisując aż tyle miejsc. Nie grywam na liceum i pierwsze słyszę o jakimś psie. Zgadzam się z Wami, że kiedyś było lepiej. Co prawda boiska były kiepskiej jakości i jak ktoś grał w nich w halówkach to po paru miesiącach była dziura na wylot w podeszwie (ile się halówek zużyło). Do dziś mam bliznę na kolanie po grze na dwójce. Było to jednak lepsze rozwiązanie niż dzisiejsze - mogłeś grać Ci odpowiada. A teraz, np. na 2-ce w tygodniu jest otwarte tylko 1,5h i na dodatek przychodzą dzieci, które nawet nie potrafią kopnąć piłki, a się rzucają, że to ich boisko. Nie wiem czy wiecie, ale dowiedziałem, się, że podobno na 2-ce zmieniono regulamin boisk i mogą z nich korzystać tylko uczniowie podstawówki! Dzisiejsza młodzież ma więc gorzej (szczególnie Ci z wieku podstawówki), ponieważ nawet nie mogą pograć po lekcjach. Kiedyś zostawało sie nawet 2h i grało się praktycznie codziennie, a teraz - boisko jest otwierane tylko na wf, na którym w nogę gra się średnio 1h/tyg.

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    a przypomnijcie sobie jak mówili, że będzie lepiej, że wspierają sport. Jak nawinęła się idea orlików, że dla młodzieży że to że tamto. Teraz nawet nie można tam wejśc i zagrać za darmo tylko trzeba płacić nie wiadomo komu. Rodzice mają pretensje do dzieci że wciąż siedzą przed komputerem, ale tak patrząc to co innego mają do roboty...

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    Dzieci też nie są bez winy. Nie można mówić, że nie mają kompletnie okazji do gry. Tak się składa, że np. na 2-ce na te 1,5h, gdy boisko jest otwarte praktycznie nikt nie przychodzi. Na przeszło 500 osób z podstawówki na boisku można spotkać 10-15, czasem trochę więcej jak jest cieplej. A reszta co robi? Grają na komputerze i nic nie robią.

    Wygląd pięknego, nowoczesnego boiska to za mało. Ktoś musi na nim grać. I to nie raz w tygodniu, tylko jak najczęściej. Kiedyś były boiska asfaltowe, a na przerwach na boisku grało nawet ponad 30-40 osób - nie było minuty, gdy by ktoś przyszedł na boisko i powiedział ,,Niemożliwe - jest wolne!''. Teraz nie dość, że coraz mniej osób gra w piłkę, to jeszcze boiska są pozamykane.

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    [quote=rockman] Teraz nawet nie można tam wejśc i zagrać za darmo tylko trzeba płacić nie wiadomo komu. [/quote]
    Spokojnie to możesz zgłosić bo to jest NADUZYCIE !

    ORLIKI MUSZĄ BYĆ OGÓLNODOSTĘPNE I BEZPŁATNE !!!

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    @air
    masz rację,mam brata który teraz chodzi do podstawówki. Nie pamietam żeby było tak żeby sam kiedykolwiek zechciał wyjść na pole i pograć,wyjście na dwór traktuje jak karę. Kiedyś to były czasy,bramek tylko brakowało do gry... co ja mówie kiedyś,zaledwie z 10, 12 lat temu jak ja chodziłem do sp2. Wtedy to się biliśmy kto ma grać a teraz nie było by z kim piłki kopnąć. Pół szkoły na przerwie siedziało na boisku, albo goniło wokół szkoły bo było miejsce a teraz zrobili parking i nawet nie mają się dzieci gdzie w chowanego pobawić, wszystko im zabrali...
    @trzeźwy
    no ale komu ja to mam zgłosić? żyjemy w ciemnogrodzie i nie znamy swoich praw

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    [quote=kolorowa kredki] Bardzo fajnie roziwązali to na Orliku bodajże w Lubardowie. Orlik był płatny dopóki ktoś nie napisał do Ministrerstwa Sportu. Odpowiedzi nie dostał, ale zarządzający boiskiem udostępnili go za darmo mieszkańcom a kto chciał grać musiał tylko zadzwonić i zarezerwować godzinę. [/quote]

    @rockman - masz przykład, WALCZ !

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    no prosto powiedzieć walcz jak całe życie gniję w robocie. Zaraz właśnie idę, to powalcze jak wstanę;p

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    Aby było szybciej - masz namiary:
    http://msport.gov.pl/kontakt

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    Znowu to narzekanie i podburzanie. Pare złotych im szkoda na nowoczesne boisko a grać by chcieli.
    Wiecie ile kosztuje utrzymanie wszystkich tych obiektów?! Za darmo to nawet lumpy na osiedlu się wina nie napiją!!!
    Prawda jest taka, że należy się cieszyć z całej tej wspanialej insfrastruktury sportowej jąką mamy dzięki obecnej władzy a jak komuś żal płacić to przecież nie ma obowiązku, może nie grać.

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    Jeśli dla Ciebie 100zł to jest mało, to nie wiem w jakim ty świecie żyjesz. Dla chłopaka, dajmy na to 18 letniego to majątek. Co z tego, że jest infrastuktura sportowa, skoro trzeba za to płacić. A co do utrzymania obiektów, to w zasadzie nie wiem o co Ci chodzi. Na orliku pracuje tylko pani, która pilnuję terenu, a jej zarobki naprawdę nie są spore, więc nie wiem gdzie ty widzisz koszty.

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    [quote=gość: żonkoś] Prawda jest taka, że należy się cieszyć z całej tej wspanialej insfrastruktury sportowej jąką mamy dzięki obecnej władzy [/quote]
    Kolego... dzięki komu/czemu mamy to co mamy ????
    A może dzięki naszym podatkom ?
    Gdy nie było jeszcze Orlików to boiska były ogólnodostępne i wszyscy mogli pograć, dogadywali się "jakoś". Kto komu kazał budować Orliki ?!
    Żonkoś, czy Ty tego chcesz czy nie - [u]IKI MUSZĄ BYĆ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH I ZA DARMO !!![/u]
    A jeśli nie będą dostępne albo będzie kontynuowany proceder pobierania NIELEGALNIE opłat to się zgłosi gdzie trzeba (adres powyżej).

    Zbywa Ci pieniędzy ? Wesprzyj Caritas, przelej na konto bankowe UMiG, kulejący szpital w Myślenicach, itp.

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Dziś wybrałem się z dziećmi , po południu (ok. 15) , aby skorzystać z miasteczka rowerowego usytuowanego przy szkole podstawowej nr 2. Nie było nam jednak dane skorzystać z tego przybytku ponieważ zastaliśmy zamknięte na 4 spusty bramki. Rano jeszcze było otwarte. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zamyka się taką atrakcję w weekendy? Tym bardziej ,że jest tam całodobowy monitoring.

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Fakt ok 15 tez byłem tam z dzieckiem i było zamknięte ale juz jak przejezdrzałem ok 18 to pare dzieciaków tam było.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Ale Was państwo roluje - ale sami sobie wybieracie to macie... Wszystko powinno być odpłatne a podatki tak niskie, żeby było Was na wszystko stać...

    Cytuj

Odpowiedz