Forum » Sport

Korty tenisowe na Zarabiu

 • 23 paź 2022

  Grałem dziś na kortach tenisowych na Zarabiu. Jakość nawierzchni na kortach to nieporozumienie. Gołym okiem widać nierówności, piłka odbija się w sposób nieprzewidywalny.
  Jesteśmy niemałym miasteczkiem, tenis staje się coraz bardziej popularny, coraz więcej ludzi chce grać i aż szkoda patrzeć, jak większość graczy musi jeździć do pobliskich miejscowości, żeby zagrać na normalnych kortach.
  Płacenie ponad 30 zł za godzinę gry na takich kortach to niemało, a grając w takich warunkach nie można czerpać radości z gry.
  Dobrze byłoby zająć się renowacją tych obiektów, są położone w świetnym miejscu, wielu mieszkańców chciałoby zagrać na kortach w normalnych warunkach.

  9 3 Cytuj
 • mknp@o2.pl 23 paź 2022

  Dzięki Idze Świątek w tenisa chce grać teraz bardzo wielu, nigdy nie widziałem tak obleganych kortów i to w całej Polsce, dlatego bez znaczenia czy zarządca kortów będzie o nie dbał czy nie, to klientów i tak znajdzie i na tym zarobi. Wielu nawet nie będzie wiedziała że na takiej nawierzchni nie da się grać, bo trzymają rakiety pierwszy raz w życiu.
  Kasa i tak z tego jest, to się nie przejmują.

  Jak słusznie zauważyłeś są w naszej okolicy lepiej zadbane korty, gdzie oprócz tego powstają całe społeczności tenisowe, organizowane są kursy, turnieje, różne imprezy, no każdy ma swój sposób na biznes, jedni podchodzą do tego z sercem i angażują się, inni kierują się tylko portfelem i chcą jak najmniejszym kosztem i bez zaangażowania wycisnąć ile się da z popularności dyscypliny którą zbudowała Iga.

  5 3 Cytuj
 • Piotr 24 paź 2022

  I pierwszy i drugi dyskutant ma rację. Niestety sporo graczy, którzy często grywali na Zarabiu jeszcze 2 lata temu, teraz jeździ do Dobczyc lub do Krakowa, ponieważ chcąc rozegrać uczciwy mecz piłka musi odbijać się równo, a tak niestety u nas nie ma. Mimo to rozwinęliśmy od kwietnia 2022r szkółkę tenisa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzimy dwie ligi w tenisa, oraz razem z TKKF "Uklejna" robimy turnieje. W tegoroczne wakacje, przez korty w Myślenicach przewinęło się kilkaset dzieci z półkolonii, gdzie miały fachowy instruktaż gry w tenisa i dobrą zabawę. Może w najbliższych tygodniach rozstrzygnie się czy będzie zadaszenie na kortach. Iga Świątek robi swoje, ale my też róbmy swoje i dbajmy o to co już mamy, co poruszył pierwszy rozmówca na tym forum.
  pozdrawiam wszystkich

  6 5 Cytuj
 • 24 paź 2022

  Słuszne słowa...ale cóż poradzisz kiedy woli rewitalizacji kortów wśród władz miasta i gminy najwyraźniej nie ma:(

  5 1 Cytuj
 • Janek Sal 25 paź 2022

  Za to w pierwszy wekend listopada na Zarabiu na hali bedą zawody rangi europejskiej w judo - w sobote dzieci i młodzież w niedzielę seniorzy -

  3 1 Cytuj
 • 4 mar 2023

  W sytuacji przebudowy skateparku i basenu, za w sumie ponad 15 baniek, o modernizacji kortów można jedynie pomarzyć.

  5 Cytuj
 • 20 mar 2023

  Korty były inwestowane z funduszy UE , czyli powinny być darmowe bo Miasto Myślenice dostało za to pieniążki , no ale ,,miszczowie z ratusza " muszą mieć konta pełne ...

  6 2 Cytuj
 • mknp@o2.pl 20 mar 2023
  Waldemord napisał/a:

  Korty były inwestowane z funduszy UE , czyli powinny być darmowe bo Miasto Myślenice dostało za to pieniążki , no ale ,,miszczowie z ratusza " muszą mieć konta pełne ...

  Tutaj takim wzorowym miastem pod tym względem jest Skawina, gdzie widocznie uznali że ważniejsze niż pieniądze jest zachęcanie do aktywności fizycznej i tam kort jest za free, jak jest wolny to po prostu wchodzisz (w godzinach otwarcia), a jeśli chcesz mieć rezerwację, to wtedy opłata jest za samą rezerwację teraz chyba 5 zł, wtedy jak ktoś gra bez rezerwacji to będzie musiał Cię wpuścić.
  Też co ciekawe to nie jest tak że kort za free to olewają temat, bo został on nie tak dawno temu odświeżony (chyba w 2021), wymienili nawierzchnię, więc dbają o to i w zeszłym sezonie dalej był za darmo, myślę że w przyszłym sezonie też się to nie zmieni, chociaż to już jest blisko Krakowa, mogliby sobie śmiało wywalić ceny bo jest tam spora grupa potencjalnych klientów, no ale widać różni zarządcy mają różne priorytety.

  4 1 Cytuj
 • Janek Sal 21 mar 2023

  Podobne ale z innej beczki - z tymi opłatami to we wszystkich dziedzinach w Polsce tak sie dzieje .

  Organizowany jest coroczny motobike festiwal w Sopocie .
  Jest to zazwyczaj w lipcu badz sierpniu .
  opłata za wjazd motocyklem 350 pln od kierowcy i 300 pln od pasażera .
  Nie masz w tym niczego oprócz wjazdu i spotkania z kumplami .
  Karpacz podobnie oprócz wjazdu placowe od zelty ...bądz tentu albo namiotu .
  i tak jest na innych tego typu spędach w Polsce .

  Europa- Faker see Karyntia , pierwszy tydzien wrzesnia co roku wjazd bezplatny , scen i koncertów country muzyka rock , ok 30 scen wystawy motocykli z całego swiata , wyżerka browar platny , ale ok 30-35 tys samych motocykli . byłem kilka razy i swietna zabawa , spotkania we wszystkich jezykach ,
  USA Sturgis , to płn Dakota sierpien ok 30-50 tys motocykli i wjazd bezpłątny
  My musimy sie dorobic bo podobno bida w kraju .

  4 Cytuj
 • 21 mar 2023

  Dlaczego Dobczyce mają zawsze normalnego i myślącego Gospodarza ... a w Myślenicach zawsze lipa i kombinacje i machloje ...

  8 1 Cytuj
 • 22 mar 2023
  Waldemord napisał/a:

  Dlaczego Dobczyce mają zawsze normalnego i myślącego Gospodarza ... a w Myślenicach zawsze lipa i kombinacje i machloje ...

  Bo sobie takich wybierają?

  6 1 Cytuj

Odpowiedz