Forum » Sport

Trasy rowerowe

  • 26 sie 2009

    Witam. Zna ktoś może jakieś ciekawe trasy rowerowe, szlaki w okolicach Myślenic, którymi można pojeździć na rowerze ? Chodzi mi o coś innego niż \"standardowy\" podjazd na Chełm po asfalcie, lub na Ukleine. Kudłacze też odpada. Może coś po drugiej stronie Raby (okolice Mikołaja). Z góry dziękuję.

    1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    Cześć kolego,
    super trasa to przejazd grzbietem Barnasiówki; jedziesz ul. Dąbrowskiego do końca i za szlakiem do góry aż zjedziesz do Sułkowic (po drodze jest odnoga szlaku do Diabelskiego Kamienia w Rudniku). Wracasz asfaltem albo jedziez przez Sułkowice do Harbutowic, wspinasz się do Cisów Raciborskiego a od nich do czerwonego szlaku przez górą Trzebuńską, Sularzówkę, ... i przez Mikołaja zjeżdżasz do domu. Jesteś wymordowany, ale zadowolony. Pozdr/ower/ :)

    5 Cytuj
  • adzygmunt 26 sie 2009

    Podrzucam inna trasę dla tylko jeżdżących:
    Wyciągiem na Chełm. Dalej rowerkiem prawie płasko do Działów szlakiem. Stromym asfaltowym zjazdem do Poręby. Potem to już asfalt do Myślenic, albo z modyfikacją przez Bulinę /w Trzemeśni skręt w lewo 90 stopni/ Może to być dwie do trzech godzin jazdy razem z wyciągiem.
    Dla starszych państwa: Z M-c do Interzoo tam skręt w lewo na wały. W środku przejazd mostkiem przez Trzemeśniankę.
    Tę trasę ja nazwałem: mokrego podkoszulka i jeśli komuś będziecie ja polecać to prośba, nazwij ją: TRASĄ MOKREGO PODKOSZULKA
    DOBRA DLA BIEGANIA RÓWNA JAK STÓŁ

    2 Cytuj
  • 26 sie 2009

    coś o traskach w okolicy: http://www.grupa-mtc.pl/trasy.html

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Postaram się wypróbować trasę podaną przez Rowerzystę_008, tylko że to dłuższy kawałek drogi tak więc jak będzie więcej czasu :). Obie trasy podane przez adzygmunta znam, jeżdżę i także polecam. Trasę mokrego podkoszulka polecam zarówno na rower, jak i do biegania i spacerów. Sam próbowałem tam swoich sił biegając, ale jednak rower bardziej mi odpowiada hehe. Do tego można zahaczyć o stawy w osieczanach jak się już jest w pobliżu.
    Osobiście wole przejazdy przez las, jakieś gruntowe, szutrowe drogi niż asfalt. Po asfalcie to sobie można pojeździć na zarabiu albo po parku :P
    Zastanawiam się czy nie ma gdzieś jakiejś mapki z rozrysowanymi trasami ale póki co nie natknąłem się na takie coś. A w sumie przydałoby się bo paru znajomych też ma problem ze znalezieniem sobie czegoś konkretnego.

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

    1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    Cyt.: "Zastanawiam się czy nie ma gdzieś jakiejś mapki z rozrysowanymi trasami ale póki co nie natknąłem się na takie coś..."
    Ja nie mieszkam w M-cach; zwykle przed wyjazdem zakładam tylko ogólnie, w którą stronę jadę /byle najmniej szosy/. A jak już wjedziesz w las - tam zawsze spotkasz jakąś drogę. Tak spenetrowałem już wszystkie górki i góry w obszarze: M-ce, S-ce, Maków pdh, Jordanów, Rabka, Mszana, Wiśniowa.

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    Ja polecam trase Myślenice - Plebańska - Mikołaj - Sularzowa - Stróża - Zarabie - Myślenice. Dł. trasy ok 18km przewyższenie ok 310m czas przejazdu 2-3 h

    A więc zaczynamy podjazdem na Plebańską mijamy pomnik przrody Lipke (za lipą ok 300m można odbić w lewo w strone źródełka Myślenickiego droga zajmuje kilka minut)((Podczas dobrej pogodzie z grzbietu Plebańskiej widać Tatry)) Przy granicy lasu z Mikołajem wspinamy sie na poczatku stromo później droga lekko idzie do góry. Na polanie Mikołaj stoi zabytkowa Kapliczka. (poraz kolejny można odbić w lewo w celu zobazenia rumowiska skalnego i większej skały). Za polaną podchodzimy w góre trzymamy sie czerwonego szlaku. Mijamy kolejne polanki aż dochodzimy do polany gdzie znajduje się wezeł szlaków wys. 617 m.n.p.m najwyższy punkt trasy. Później kierujemy się zielonym szlakiem !! Od tej pory cały czas będziemy zjeżdzać w dół kierjąc w się w strone Stróży następnie mijamy pola a dalej domki letniskowe z polnej drogi przez mostek na Trzbuńce jedziemy na główną droge Stróżą - Trzebunia. Kierujemy się w lewo w strone Stróży.... Dalej jedziemy przez most na Rabie za szkoła skręcamy w lewo i podążamy za czerwonymi znakami trasy rowerowej mijamy przełom Raby Luteranke i jesteśmy na Zarabiu.

    Troszke się rozpisałem ale jest to ciekawa trasa na krótki wypad.
    Ufff...

    Ps: Polecam kupić mape Beskidu Makowskiego w Księgrni pod Arkadami

    2 Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Witam. Proponuje cos wiekszego.Petelka: Zarabie,Osieczany,Trzemesnia,Lipnik,Kobielnik,Przelecz nad Weglowka i na Lubomir. Koncowka kamienista ok. 1 km lepiej prowadzic rower. Z Lubomira na Kudlacze, gdzie proponuje odpoczac /mnie smakuje zurek +pyszny chlebek/.Teraz tylko zjazd do Pcimia i przez Stroze na Zarabie. Calosc ok 4h.Ostatnio zabralem na te wycieczke kolege dosc wysportowanego.Byl b.zadowolony. Twierdzil, ze uda bolaly Go 3 dni! Polecam.
    Pozdrawiam . Majmis. P.S. Moglby mi Ktos blizej objasnic trase "Mokrego Podkoszulka" Ostatnio jak biegalem na Zarabiu, to dostalem jajkiem od rozbawionych mlodziencow w samochodzie. Na szczescie kolo oka.Licze na pomoc w znalezieniu plaskiej trasy do biegania.

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2009

    Podobnie jak "majmis" ja taką petelkę na Lubomir robię przez Pcim, Lubień, Kasinkę i przełęcz nad Węglówką. Szkoda tylko, że na Lubomirze obserwatorium nie ma wyższego tarasu widokowego. pozdr/ower/

    1 Cytuj
  • adzygmunt 5 wrz 2009

    Podaje z pewną nieśmiałością.
    Dlaczego? bo trasa opisana w Twoim poście do lekkich nie należy Znam ja z autopsji. aliści to było dawno ho, ho i jeszcze trochę.Były jeszcze ruiny na Lubomirze!
    Trasa mokrego podkoszulka jest dla początkujących i dla starszych państwa. Generalnie zaczynasz biec wałem zapory dobczyckiej w tzw cofce, czyli od InterZoo w Osieczanach. Przebiegasz przez mostek na Trzemeśniance, masz 3 km dalej wałem do jego końca 2km.
    Tutaj nie przećwiczysz słynnego zalecenia Trześniowskiego 3x3 po 130.*
    Jest/była możliwość zacząć na działkach na Porabiu i furtką w pola w kierunku InterZoo. Czy jeszcze tych ścieżek nie zaorali?
    Jak pisałem płasko jak stół.
    *Trzy razy w tygodniu, po 30 minut, przy tętnie 130.

    Cytuj
  • 5 wrz 2009

    B.dziekuje za pomysl trasy biegowej. Wlasnie o to chodzi zeby byla plaska. Zbyt czesto po gorach mozna sie przetrenowac. Mam zamiar przygotowac sie do jakiegos dluzszego dystansu/ moze 1/2 maraton?/. Marze o maratonie, ale to jeszcze chyba zbyt wiele.A co do dlugosci trasy,hm stadion lekkoatletyczny ma tylko 400m, ale 25x daje 10km, niezly kawalek.

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    [quote=Rowerzysta_007]Witam. Zna ktoś może jakieś ciekawe trasy rowerowe, szlaki w okolicach Myślenic, którymi można pojeździć na rowerze ? [/quote]

    Tak, polecam od zakopianki do Jasienicy szczególnie w dzień powszedni.

    Jest baaaaaaaaaaaardzo ciekawie :)

    Cytuj
  • 20 lip 2012

    Hej, ja mam trochę inne pytanie...., chciałbym umieszczać na swojej stronie trasy..., czy jest jakaś strona, która generuje takie trasy?

    Cytuj
  • 25 lip 2012

    Na http://www.traseo.pl chyba można pobrać trasę, a później dodać ją na blogu...

    1 Cytuj
  • 28 sie 2012

    Fajna impreza rowerowa w ten weekend w Myślenicach:

    http://www.bikemaraton.com/imprezy/y/2010/eid/89/sub/trasa

    1 Cytuj
  • 28 sie 2012

    15-go września będzie również ciekawa (ekstremalna) impreza rowerowa w Myślenicach. Więcej informacji pod adresem:

    http://www.mordownik.pl/

    1 Cytuj
  • 28 sie 2012

    Bikemaraton kusi, chociaż trasa wydaje mi się dość ciężka, przynajmniej dla mnie bo jestem raczej piknikowym riderem. Chodzi o trasę średnią i największą.

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2012

    Witam, chciałbym pójść na wycieczkę:
    - wyjechać wyciągiem na Chełm i zejsc szlakiem do Myślenic przez Ukleine.
    Proszę o wskazówki jak iść i szaczowany czas wycieczki.
    Wycieczka piesza mnie interesuje
    Dziękuję

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2012
    piotrek napisał/a:

    Witam, chciałbym pójść na wycieczkę:
    - wyjechać wyciągiem na Chełm i zejsc szlakiem do Myślenic przez Ukleine.
    Proszę o wskazówki jak iść i szaczowany czas wycieczki.
    Dziękuję

    Tu znajdziesz wszystko :)

    http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/Beskidy-Compass/Beskid-Sredni-Makowski.html

    Cytuj
  • Marcin 15 wrz 2012
    piotrek napisał/a:

    Witam, chciałbym pójść na wycieczkę:
    - wyjechać wyciągiem na Chełm i zejsc szlakiem do Myślenic przez Ukleine.
    Proszę o wskazówki jak iść i szaczowany czas wycieczki.
    Wycieczka piesza mnie interesuje
    Dziękuję

    a jak nie chce Ci się szukać to myślę, że średnim tempem spokojnie w 2 godziny zrobisz trasę, czerwony szlak:)
    Idziesz drogą na wschód od wyciągu- czerwony szlak pieszy (asfaltowo-szutrową) jakieś 2-3km, następnie skręcasz w lewo( na rozwidleniu dróg mijając wcześniej szkołę) idąc w stronę lasu szutrową drogą, a dalej to już nie będzie problemu bo będziesz szedł wzdłuż czerwonego szlaku aż do samego zarabia.
    ps. polecam wziać jednak ze sobą rower bo wlaściwie przez całą trasę masz z górki:)

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2012

    Od wyciągu prowadzi zielony szlak :)

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2012

    Dziękuję "taki_gość", widzę że zielony szlak nie prowadzi przez Ukleinę, a taka wycieczka mnie interesuje.
    Widzę ze zielonym u góry od wyciągu muszę dojsc do czerwonego i pójsc w lewo w stronę Ukleiny(natomiast w prawo trafiłbym do Kudłaczy prawda? ) Dobrze Mysle?

    Cytuj
  • 16 wrz 2012
    piotrek napisał/a:

    Dziękuję "taki_gość", widzę że zielony szlak nie prowadzi przez Ukleinę, a taka wycieczka mnie interesuje.
    Widzę ze zielonym u góry od wyciągu muszę dojsc do czerwonego i pójsc w lewo w stronę Ukleiny(natomiast w prawo trafiłbym do Kudłaczy prawda? ) Dobrze Mysle?

    Tak dobrze myślisz :) Jeśli chcesz trochę skrócić trasę możesz za ostatnimi domami na Chełmie odbić w lewo. Szeroka polna droga doprowadzi Cię na skróty do czerwonego szlaku.

    Cytuj
  • 16 wrz 2012

    Plan zrealizuje w przyszłą niedziele.
    Dziękuję serdecznie i Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 16 wrz 2012

    nawiasem mówiąc jakby komuś było potrzebne to wyjazd na Chełm wyciągiem jednoosobowym kosztuje 12 zł, w obie strony jazda 16 zł

    1 1 Cytuj

Odpowiedz