Forum » Sport

Szlaki rowerowe w Myślenicach

 • 24 cze 2015

  Witam
  Czy ktoś robił objazd szlaków rowerowych opisanych na myslenice.pl?
  http://www.myslenicki.pl/pl/content/view/2620/186/
  http://www.myslenicki.pl/pl/dokumenty/turystyka/rower/zarabie_znakowane_szlaki_rowerowe.jpg
  Chodzi mi głównie o ten "Szlak Czerwony - Okrężny" i informacje jak łatwy/trudny on jest. Czy z fotelikiem i Córą objadę :)
  Gdyby ktoś miał trasę/ślad w endomondo/stravie to byłoby super :)
  Pozdrawiam
  Rafał

  1 Cytuj
 • 24 cze 2015

  Odradzam ten szlak z fotelikiem, przedostatni odcinek ze stacji górnej wyciągu do Stróży (przysiółek Malakówka) jest bardzo stromy. Droga żwirowa a czasami pojawia się iłowaty śliski grunt, jest bardzo wąsko a po deszczu przez kilka dni jest ślisko.

  2 Cytuj
 • 28 cze 2015

  Witam
  Dzięki za info, od tej strony miałem rozpoczynać jazdę :)
  Może uda mi się w następny weekend zrobić objazd m.in. tego szlaku.
  Zobaczę co i jak, zamieszczę ślad z endo.
  Pozdrawiam
  Rafał

  5 Cytuj
 • 27 sie 2015

  Witam
  "Trochę się zeszło" ale jest:
  https://www.endomondo.com/routes/590600038
  Koszmarnie oznakowany szlak, strasznie rzadko są czerwone znaczki. Kilka razy musiałem podjechać w niepewności w stronę gdzie szlak skręcał, żeby zobaczyć, czy faktycznie tam idzie.
  Pod wyciągiem "odbicie" wyrysowane na niucha, bo pociąłem innym zjazdem niż przewidywał szlak :) ale w Stróży chyba wychodzi w dobrym miejscu.
  Ostatecznie fajna traska poza jednym podjazdem po płytach ;) i pewnie jeszcze objadę, robiąc dodatkową pętlę po zielonym szlaku.
  Pozdrawiam
  Rafał

  Cytuj
 • 7 wrz 2015

  Witam
  Tym razem moja trasa :) Raaaczek pod MTB, szczególnie gdy robi się mokro i błotniście.

  Sułkowice, czerwony szlak, Myślenice, żółty szlak, Sułkowice:
  https://www.endomondo.com/routes/589118070
  Polecam objechać jak stoi w nazwie trasy, a jadąc z Myślenic pociąć do Sułkowic żółtym a nie czerwonym.
  Dwa kryzysy. Pierwszy: podjazd pod czerwony - asfalt ale dosyć stromo (ja zrobiłem na dwa zawały) i kawałek trzeba na samej górze podprowadzić (może się podjedzie, nie wiem, nie mam młynka ;) ). Drugi: od Myślenic po wjeździe do lasu jest też kawałek który trzeba podprowadzić, bo stromo jak pieron.

  Gdyby ktoś miał coś objechanego (MTB głównie) to proszę wrzucać.
  Chętnie poznam nowe ścieżki :)

  2 Cytuj
 • 16 maj 2022

  Takie krótkie pytania....
  1. Jak często służby porządkowe sprzątają kosze na ścieżce rowerowej. Dzisiaj były wszędzie stosy śmieci przy koszach.... (poniedziałek wieczorem).
  2. Czy nie można by było dorobić tak że 100 metrów ścieżki pod mostem na Zarabiu i w Osieczanach... (szczególnie na Zarabiu byłoby dużo bezpieczniej bez wyjeżdżania na drogę).
  3. No i gdzie dalsze kilometry ścieżki po drugiej stronie Raby i do Drogini, przecież Ostrowski coś tam już zaczął w ostatnim roku kadencji, były już chyba zatwierdzone plany itp. No i nic, cisza...........

  7 1 Cytuj
 • 17 maj 2022

  t-34 odpowiem Ci na twoje 3 pytanie bo to akurat wiem z własnego doświadczenia .
  Plany pozostałych ścieżek są od lat ale " WODY POLSKIE " cały czas myślą i liczą tylko nie wiem nad czym .

  6 Cytuj
 • 17 maj 2022

  [cytat=korwin]t- Tu raczej nie Wody Polskie tylko nasz burmistrz. W Drogini miala powstać wierza widokowa i jakoś plany ucichły. Już były rozmowy o zakupie działki pod nią. Minęło kilka lat i się nic nie zmieniło bo to nie jest pomysł tej władzy.

  6 1 Cytuj
 • 17 maj 2022

  Miała powstać wieża widokowa, miał być remont skate-parku, miał być złoty pociąg, miał być..... itd... itp..... a będzie? 680 rocznica lokacji miasta i tytuł honorowego obywatela.

  9 2 Cytuj
 • 17 maj 2022

  A pro po ścieżek to wiem bo sam mam działkę przez którą ma iść taka ścieżka rowerowa tylko że wzdłuż płynie taka malutka stróżka wody którą by przejszcz....... i tu jest problem bo " wody polskie " cały czas liczą jak daleko od tej " rzeki " i na jaką ścieżkę się zgodzić . Ostatnie dokumenty mam z przed 3 lat z decyzją o budowie tylko wymiary ??????????????

  7 1 Cytuj
 • 17 maj 2022

  A kosze na ścieżce rowerowej dalej pełne.......

  4 2 Cytuj
 • 25 sie 2022

  Dzisiaj w Zakliczynie otwarto kolejny etap ścieżki rowerowej, plac zabaw przy niej i przystanki turystyczne. 6,5 km.... A u nas????? Bida z nędzą dalej.... Gdzie jest chociaż ten fragment co na koniec kadencji przygotował do wykonania Maciej?????

  11 1 Cytuj
 • 26 sie 2022

  Tamtejszy burmistrz nie musi zajmować się szybami górniczymi i cholera wie jeszcze czym przy okazji, to robi co do niego należy.

  13 1 Cytuj
 • Lipka Myślenice 26 sie 2022

  ale jakie ścieżki? Przecież w Myślenicach nie ma, ani kawałka ścieżki rowerowej poza tym odcinkiem górne zarabie - dolne zarabie

  8 2 Cytuj
 • 26 sie 2022

  A była szansa. gdy Szlachetka pracował dla Obajtka w Pcimiu, dogadali się przyszłościowo nad połączeniem rowerowym Zarabie Stroza Pcim Sucha a dla mocnych Kudlacze

  3 5 Cytuj
 • mknp@o2.pl 29 sie 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  A była szansa. gdy Szlachetka pracował dla Obajtka w Pcimiu, dogadali się przyszłościowo nad połączeniem rowerowym Zarabie Stroza Pcim Sucha a dla mocnych Kudlacze

  Trasa rowerowa łącząca Zarabie - Stróża - Pcim to część planowanej trasy VeloRaba i tutaj trzeba cisnąć nie Szlachetkę czy Obajtka, a Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
  Tutaj znalazłem nawet przetarg na opracowanie dokumentacji i pozyskanie pozwoleń: https://www.zdw.krakow.pl/zamowienia-publiczne/powyzej-progow-unijnych.html?view=przetarg&id=4892

  5 Cytuj
 • 7 maj

  Szlaki rowerowe na południe od Myślenic są bardzo ładne. Z tym, ze jest to szlak już górski i trudny raczej. Na średnim poziomie trudności, jakby ktoś kiedyś wybierał się do Bielska, to tutaj tez są całkiem spoko szlaki rowerowe https://bielskobiala24.pl/szlak-rowerowy-dookola-bielska-bialej-przygoda-na-dwoch-kolkach/

  Cytuj

Odpowiedz