Forum » Sport

Chętni na rower

  • Robert 28 sie 2015

    Witam, poszukuję osób z Myślenic którzy mają ochotę na przejażdżki rowerowe z Myślenic do okolicznych miejscowości i z powrotem oczywiście. Start w praktycznie każdy dzień tygodnia po 18. Zainteresowanych zapraszam.

    7 4 Cytuj
  • Robert 31 sie 2015

    Zero zainteresowania, proszę o usunięcie tematu.

    1 7 Cytuj
  • 31 sie 2015

    zaproś nas na piwo to zobaczysz odzew.

    4 7 Cytuj
  • Grzegorz Hoffmann 31 sie 2015

    Nie za późno, zbliża się koniec sezonu. Jaki rower szosa czy MTB.

    1 Cytuj
  • Robert 1 wrz 2015

    Grzelu, sezon jest cały czas, rower to MTB, trasy zróżnicowane ale bez przesady.

    3 1 Cytuj
  • Robert 16 wrz 2015

    To chyba tyle w tym temacie a tyle osób widuję samotnie jeżdżących na rowerze. Chyba wszyscy lubią samotne wyprawy. Pozdrawiam i zamykam temat.

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2015

    Flaelf, sądzę, że

    flaelf napisał/a:

    To chyba tyle w tym temacie a tyle osób widuję samotnie jeżdżących na rowerze. Chyba wszyscy lubią samotne wyprawy. Pozdrawiam i zamykam temat.

    - Nie wykluczone, że widujesz również mnie, bo często samotnie jeżdżę.... Po prostu tak mi wygodniej gdy sam sobie tempo narzucam i porę przejażdżki. Poza tym, w moim przypadku praca wymusza pewne rzeczy. Widzisz, w tygodniu mnie nie ma w M-cach gdyż pracuję w delegacji. Przez to, na rower mam czas w zasadzie tylko w weekendy. Każdy jeździ wtedy gdy mu to odpowiada. Trudno czasem jest znaleźć czas aby wybrać się na rower z kimś innym. W weekendy chętnie sam się dołączę do przejażdżki jeżeli tylko czas pozwoli.

    Pozdrawiam,

    3 Cytuj
  • 5 paź 2016

    Ja od jakiegoś czasu zbieram się, żeby kupić sobie porządny rower. Do tej pory miałam jakiś stary, aż wstyd się na nim pokazywać ;) Możecie mi doradzić, jaki najlepiej kupić? Kompletnie się na tym nie znam. Któryś z tych byłby dobry http://www.rowerzysta.pl/rowery-crossowe.html ?

    Cytuj
  • 5 paź 2016

    Polecam ci sklep z rowerami koło zakopianki (chyba Dobosza) duży wybór i coś ci doradzą na pewno. Ja tam kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Osobiście mogę polecić rower kross evado -( wybierz wersję damską) na cienkich oponach o ile zamierzasz jeździć tylko po drodze.

    3 5 Cytuj
  • 5 paź 2016

    rozumiem w temacie polityka i pisiarnia ale za co tu minus ????

    2 4 Cytuj
  • 6 paź 2016

    Cześć.
    margolcia_
    Wszystko zależy w który kierunek idziesz: szosa, cross country czy xt...czy mieszanka - temat rzeka.
    Na razie pytanie zadałaś w stylu, że chcesz kopić auto, ale nie wiesz jakie.

    Kolega słusznie poleca dobosza, można tam sprawdzić rozmiar i porównać sobie modele - jest dużo i to rowery z górnej półki.
    Niestety mają ciśnienie na konkretne modele sezonowe i rowery tam są drogie, serwis taki siaki.
    Do sprawdzenia ok.
    Są sklepy internetowe, które są tańsze, jeżeli poświęcisz chwile, posprawdzasz co chcesz, to zakup modelu jest czystą formalnością w danym rozmiarze właśnie online - zaoszczędzisz parę setek.
    Teraz już jest ostatnia szansa na modele 2016 które się wyprzedają, są też już modele 2017.
    Powodzenia

    4 Cytuj
  • Andrzej 6 paź 2016
    t-34 napisał/a:

    Polecam ci sklep z rowerami koło zakopianki (chyba Dobosza) duży wybór i coś ci doradzą na pewno. Ja tam kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Osobiście mogę polecić rower kross evado -( wybierz wersję damską) na cienkich oponach o ile zamierzasz jeździć tylko po drodze.

    Również mam evado 4.0 (model jeszcze z deore, afair 2012) , jak najbardziej można u Dobosza wypytać, ale kupić gdzie indziej. Jak poszukasz w necie, to w Krakowie można kupić krossa z rabatem nawet 20% od ceny katalogowej.

    4 1 Cytuj
  • 6 paź 2016

    Ja mam model kros evado 3 z 2013 r z tarczowymi hamulcami hydraulicznymi cena 2 tys. sprawdzałem w Krakowie przed kupnem i ceny były takie same, wytargowałem za to dodatkowo chlapaki na koła.
    Trzy lata jazdy bez problemu, ale robiłem u Dobosza przeglądy i smarowanie. Hamulce i przerzutki chodzą super. Jazda 2 - 3 razy w tygodniu od 15 do 30 km.

    2 Cytuj
  • Andrzej 6 paź 2016

    Widzisz, ja tyle dałem za evado 4.0 ;)
    Evado 3.0 (2013) kupiłem żonie (damka) za 1800.
    To, że nie ma w cenniku, nie znaczy, że nie da się kupić w tej cenie. Ale skończmy offtop.

    2 Cytuj
  • 6 paź 2016

    Biorąc pod uwagę dodatki do roweru wyszło prawie na to samo. No ale miło z kimś popisać bez kłótni i wyzwisk. Walker tu nie zagląda przecież.

    2 1 Cytuj
  • Andrzej 21 paź 2016

    Właśnie widzę, (przy okazji spamera z reklamą), że już dyskutowaliśmy na ten temat w innym wątku :p w maju.

    1 Cytuj
  • 9 kwi 2017

    Może byśmy zorganizowali jakiś wspólny wyjazd? Ktoś chętny?
    Poza tym czy benzyna to dobra opcja do oczyszczenia łańcucha ze starego, zaschniętego smaru?

    3 Cytuj
  • 9 kwi 2017
    dzeks napisał/a:

    Może byśmy zorganizowali jakiś wspólny wyjazd? Ktoś chętny?
    Poza tym czy benzyna to dobra opcja do oczyszczenia łańcucha ze starego, zaschniętego smaru?

    Ja chętny na wyjazd, tylko jakaś spokojna trasa bo formę mam kiepską . A co do łańcucha polecam zmywacz uniwersalny do hamulców.

    2 Cytuj
  • 9 kwi 2017
    dzeks napisał/a:

    Może byśmy zorganizowali jakiś wspólny wyjazd? Ktoś chętny?
    Poza tym czy benzyna to dobra opcja do oczyszczenia łańcucha ze starego, zaschniętego smaru?

    A po wyczyszczeniu łańcucha kup sobie specjalny smar (bodajże teflonowy) który nie łapie brudu.... U Dobosza jest po kilkanaście zł.

    2 Cytuj
  • 12 kwi 2017
    dzeks napisał/a:

    Może byśmy zorganizowali jakiś wspólny wyjazd? Ktoś chętny?
    Poza tym czy benzyna to dobra opcja do oczyszczenia łańcucha ze starego, zaschniętego smaru?

    W lidlu masz jakiś płyn do czyszczenia łańcucha. Są specjalne płyny do tego typu rzeczy - chociaż od biedy też można i benzyną. Benzyna rozpuszcza tłuszcz.

    Jak coś to tutaj masz instrukcję jak się do tego zabrać:

    https://www.youtube.com/watch?v=ZoeWmXkr5Ls

    Na https://nocar.pl/blog/5-porad-jak-przygotowac-rower-do-sezonu/ też jest kilka przydatnych porad od czego zacząć.

    2 2 Cytuj
  • 14 lut 2018

    Ja się nie mogę doczekać ciepła, żeby pojechać na rowerek uwielbiam jeździć, mniej my nadzieje, że sezon będzie ciepły i niedeszczowy. pozdro

    3 2 Cytuj
  • 14 lut 2018

    Jeżeli MTB, to sezon jest prawie zawsze, kwestia ciuchów, bo nawet pomimo śniegu jest gdzie jeździć.
    Jak szosa, to trzeba będzie jeszcze poczekać.

    3 Cytuj
  • 12 lip 2021

    Zastanawiam się dlaczego nasza gmina nie jest w stanie dobudować kawałków drogi rowerowej pod mostami na Zarabiu i w Osieczanach, (na Zarabiu przydałaby się jeszcze barierka dla bezpieczeństwa.....)
    No i co słychać o budowie ścieżek rowerowych ???? Wie ktoś coś ????

    8 Cytuj
  • 13 lip 2021
    t-34 napisał/a:

    Zastanawiam się dlaczego nasza gmina nie jest w stanie dobudować kawałków drogi rowerowej pod mostami na Zarabiu i w Osieczanach, (na Zarabiu przydałaby się jeszcze barierka dla bezpieczeństwa.....)
    No i co słychać o budowie ścieżek rowerowych ???? Wie ktoś coś ????

    Musiałby nam się trafić burmistrz-cyklista, żeby o rowerach i ścieżkach w mieściee myślał systmowo. Póki się taki nie trafi, będą powstawały takie cuda jak ścieżka na Solidarności. Metry ścieżki są, ale pożytek mają tylko małolaty na hulajnogach.

    6 Cytuj
  • 13 lip 2021

    Myśląc w takich kategoriach, to jednie można by się spodziewać ruchomych chodników, wnioskując po sylwetkach władz.

    5 Cytuj

Odpowiedz