Forum » Sport

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

  • 21 lip 2010

    Świetnie się czyta, Maciek Hołuj i nie tylko powinien dobrze kojarzyć Orskiego, a o Lewym to nawet Przemek. Cała kupa starych wyjadaczy:
    Wszystko nam się w 1987 roku układało. Kierowca w formie, pilot dyktował w tempo, serwisanci dawali radę, atmosfera lepsza niż w niejednej rodzinie. Nowy sezon zaczynaliśmy Zimowym Dolnośląskim. Zimowy był tylko z nazwy. Lało. Pierwszy oes, Jaszkowa Dolna. Nr startowy 7. Przeklęta siekiera. Ładny kawał prostej, maleńka hopinka, ale przy długiej skrzyni biegów to musiało być koło 200 km/godz. Nagle Golf odrywa się od zalanej deszczem smołówki i lecimy. Trzy baobaby ścięte na drugim metrze od korzeni. Pierwsze szczęście. Klatka, pasy, fotele, wszystko profi, bowiem auto było po Rajdzie Safari i ówczesnym Mistrzu Świata. Teoretycznie wytrzymało. Z dziesięć dachów (kto by to liczył), leżymy kołami do góry (jeśli są).Pytam Leszka wprost czy coś mu jest. Cisza. Cholerna cisza. Nie odzywa się, nie rusza. Ponieważ mnie " film życia " się jednak nie przewinął, to jestem pełen optymizmu. Ale dlaczego jest taka cisza i spokój. Zero kibiców, bo na prostej i w deszczu nie stoją. Poruszył wreszcie swoim sumiastym wąsem. Ufff. Czy cos Cię boli? W zwolnionym tempie przesunął ręką w kierunku mostka. Po 15 minutach nadjechały 2 karetki. Jakoś nas odtransportowali do szpitala w Kłodzku i tam lekarzowi dyżurnemu oświadczyłem ambitnie, że nic mi nie jest. Pomagałem techniczce w zrobieniu licznych zdjęć RTG i już w ciemni dostrzegłem złamanie kompresyjne kręgu Th III. No to nie jest dobrze - pomyślałem. Będzie przerwa w jeżdżeniu. Zacząłem się czuć gorzej, wpadłem na kielicha do knajpy. Znieczulony dotarłem do domu. Zdejmuję spodnie, a tu niespodzianka. Pełno krwi. Oba moje talerze biodrowe próbowały przejść przez skórę w wyniku zadziałania pasów bezpieczeństwa.

    Fioletowa klatka piersiowa była niczym. Jeszcze się trzymałem. Pojechałem do pracy, poprosiłem o RTG i ujrzałem 7 złamanych żeber. No to wtedy poczułem się chory na tyle, że przez 5 tygodni spałem na siedząco. Ale to nie koniec tej opowieści. Zadzwoniłem do brata Leszka zapytać o zdrowie (nie było jeszcze komórek). I tu jeszcze większe zdziwienie. Dowiedziałem się, że tylko obojczyk i takie tam stłuczenia. A kregosłup ? Jaki kregosłup ? zapytał braciszek. Przecież na własne oczy widziałem złamanie! I na szczęście zrobiono ponownie RTG, gdzie się okazało, że również czwarty piersiowy jest złamany. Na nieszczęście wsadzili Orskiego na pół roku w gorset gipsowy. Razem pojechaliśmy dopiero we wrześniu.
    Więcej tutaj:
    http://www.klasan3.pl/lech-wojcik-rajdowe-dykteryjki

    Cytuj
  • 22 lip 2010

    Vivaldi dzięki za odpowiedź ale ja złożyłem wniosek i dostałem odpowiedź odmowną w terminie .Uważam że polubownie już nic nie załatwię i dlatego pytam.
    Tak na marginesie ,czy w Myślenicach ktoś odzyskał nadpłatę ,bo jakoś cicho w tym temacie a kart pojazdu wydano setki a może więcej.
    Dzięki za zainteresowanie.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    taka http://zacharow.info/sell/2010-07-25-Nowe-Miasto/ mała relacja z dwudniowej zadymy rajdowej. Niestety nie mogłem zaprosić ani dać znać, bo impreza była testowa i zamknięta, ale oddźwięk jest bardzo pozytywny zatem będą następne już bardziej przystępne. W sumie 10km upalania do woli (ile kto chciał) o nawierzchni beton-asfalt-szuter. Po pomiarze czasów i testach upalanie czym kto chciał (na prawym fotelu i nie tylko) od GSI po Evo 450KM i Porsche.
    Oczywiście RWD też było na maxa ;)

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    oj działo się tam działo :)

    Cytuj
  • 30 lip 2010

    Gdyby ktoś chciał to mogę dać namiar. Kolega sprzedaje Clio Sport ze wszystkimi wodotryskami. Rzeczywiście nie używane w sporcie, bezwypadkowe i na 100% realny przebieg o ile pamiętam 60 000km. 180KM. Auto cywilne, bez przeróbek, kupione w salonie, wymienia na rodzinne.

    Coś podobnego do tego http://otomoto.pl/renault-clio-clio-sport-180km-C14167038.html ale o ile pamiętam rok młodsze.

    Cytuj
  • 30 lip 2010

    Ktoś kupuje takiego potwora który pali ile widzi żeby jeździć nim po zakupy,Vivaldi nie bądż naiwny tam wszystko związane z napędem będzie do roboty.

    Cytuj
  • 30 lip 2010

    gosc nie masz racji ja kupilem mojego paszcza w nienagannym stanie tez pali ile widzi i nie narzekam na napedy ze zje...e i mozna powiedziec ze jest na zakupy bo wiekszosc widzi noge mojej zony niz moja

    Cytuj
  • Sebastian P 31 lip 2010

    Czy ktoś wybiera się na Rzeszowski ???

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    Marios szkoda gadać. Z tym Clio jest dokładnie tak samo. Widać gość gość ma traumatyczne doświadczenia ale z drugiej strony podejście słuszne.
    Gościu gościu, nie jestem handlarzem i mam gdzieś dywagacje na temat tego auta. Po prostu trafił się rodzynek to zapodałem tutaj.
    Aaaaa i żeby nie było, to Clio jest droższe niż na allegro.....

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    Vivaldi jesli rok mlodsze niz to z allegro to juz Clio 3 wiec zupelnie inny model.

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    Czy ktoś wydaje za sportowy model drugie tyle by nim normalnie jeździć.
    Te Subaru i Miśki które brały udział w kręciołkach też będą miały w ogłoszeniu że nie używane w sporcie.
    Vivaldi nie piszę tego złośliwie tylko wiem z doświadczenia jak katowane są sportowe auta ,zresztą sam nieraz widzisz.

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    Nie masz racji... sam mam kilku znajomych ktorzy maja jakies hothatche roznej masci tylko z tego wzgledu ze poprostu sa pasjonatami motoryzacji.

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    Tak jak Kuba mówi, a dodatkowo kilkukrotne upalenie nawet na próbę krzywdy nie robi tym bardziej wspomnianej subarce. Wzięcie udziału w kilku KJSach też nie przesądza. Looknij na czarną subarkę Mariusza: jeżdżona to tu to tam a mimo wszystko jak ptak narobi to poleruje całe auto, nie mówiąc już o tym że jest chory jak chlapacz się popuści.

    Gościu gość podejście masz słuszne ponieważ trzeba być czujnym w tym temacie jednak katowanie katowaniu nie równe. Czasem cywila zarżniętego łatwiej trafisz niż pro-rajdowe. Nie ma zasad ani reguł. Jak się dba tak się ma.

    Kuba namiar dostałeś, nie mam pojęcia który model, wiem tylko, że to cóś co było produkowane tylko rok przez Renault Sport Team. Link zapodałem orientacyjnie. Pogadaj z właścicielem to Ci naświetli. Może pomyliłem rok w prawo lub w lewo ale raczej 2006.

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    z dedykacją dla RWD http://www.youtube.com/watch?v=tmbfmDpclUo w umie to szkoda, że się terminy ponakładały ;) ale co się odwlecze .....

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    sebisz - jak zrobia mi z autem, to sie wybieram na oba etapy z noclegiem w okolicach trasy. ale jak narazie nei widze, zeby zdazyli...

    Cytuj
  • Michal P. 2 sie 2010

    [quote]Zapraszamy na trzecią eliminację Pucharu WRT Rally Oes, która odbędzie się 22 sierpnia 2010 roku, i również tym razem odkryje zupełnie nowe tereny i ciekawą trasę tuż obok Dobczyc – w miejscowości Czasław.

    Zawody rozpoczną się o godzinie 12:00 i składać się będą z dwóch przejazdów sportowych jednego odcinka ( w razie niskiej frekwencji, istnieje możliwość zorganizowania trzeciego przejazdu - do klasyfikacji końcowej będą się wliczać dwa najlepsze przejazdy ).

    Zapisy prowadzone będą na miejscu w dniu zawodów w godzinach od 10:00 do 11:00 ( bardzo prosimy o punktualne przybycie ). Informujemy, że kolejność przyznawania numerów startowych będzie odpowiadała kolejności zgłaszających się zawodników! Liczba załóg ograniczona do 60 - decyduje kolejność zgłoszeń. Zawodnicy zostaną podzieleni na pięć klas w zależności od pojemności silnika samochodu, którym wystartują w zawodach: I - do 903 cm3, II - 904 - 1300cm3, III - 1301 cm3 - 1600 cm3, IV - 1601 - 1900cm3, V - powyżej 1900cm3.

    Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do startu w kaskach ( możliwość wypożyczenia u organizatora na czas swojego przejazdu ), zapiętych pasach bezpieczeństwa, oraz włączonymi światłami mijania. Do udziału w imprezie zostaną dopuszczeni kierowcy posiadający prawo jazdy, aktualne ubezpieczenie OC, oraz ważny przegląd techniczny pojazdu. Zalecane jest ubezpieczenie NNW.

    Dla pierwszej trójki wszystkich pięciu klas, oprócz dyplomów zostaną wręczone również specjalne karnety na bezpłatną jazdę gokartami na torze kartingowym WRT karting w Krakowie przy ulicy Nowolipki 3.

    Dodatkowo dzięki KLUZIEWICZ.PL oraz OKLEJANIE.NET zgodnie z Regulaminem Ramowym Pucharu WRT Rally Oes 2010, dla zwycięzcy całego Pucharu WRT Rally Oes czeka kupon na bezpłatny projekt oklejenia oraz na oklejenie samochodu!

    Pierwsza trójka wszystkich pięciu klas na koniec Pucharu WRT Rally Oes również otrzyma kupony rabatowe na projekt oklejenia oraz na oklejenie samochodu!

    Gorąco zapraszamy również wszystkich posiadaczy dużych Fiatów 125p oraz Polonezów do rywalizacji w specjalnie utworzonej dla Was klasie FSO. Więcej na ten temat w aktualnościach na naszej stronie pod tytułem "Klasa FSO"

    Wkrótce zamieścimy regulamin oraz zdjęcia z trasy trzeciej eliminacji Pucharu WRT Rally Oes.

    Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców życząc dobrej zabawy! [/quote]

    Więcej na : www.poludniowy.eu

    Cytuj
  • 5 sie 2010

    http://picasaweb.google.com/slavwek.ie/VWMania2010 #

    był ktoś z miasta? Ja w tym roku odpuściłem..... i żałuje :-D

    Cytuj
  • 5 sie 2010

    nooooo to se nasz Collin porajdował http://motoryzacja.interia.pl/news/powazny-wypadek-kuzaja,1515129

    dowiedziałem się po południu, aż mnie spięło bo myślałem że z Robertem ale na szczęście nie. Coś czuje, że się skończy współpraca i przyjdzie jeździć jakimiś Ładami ;-)

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    Mam pytanie do osób zorientowanych w motoryzacji. Czy można gdzieś w Myślenicach kupić części do przyczepy? Chodzi mi głównie o błotniki (najlepiej żeby były metalowe).

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    Ehh zapomniałem napisać że chodzi mi o przyczepę / przyczepkę samochodową, żeby nie było niedomówień :)

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    zleć do zrobienia z blachy np.na szpitalnej, gotowych raczej nie ma tym bardziej jeżeli to przyczepka SAM. Allegro prawdę powie.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    to chłopaki pojezdzili w slukowicach poraszka tych kreciolkow powodzenia zycze.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    szukasz cześci do przyczepki to spytaj koło zakopianki za marimexem tam jest sklep z czesciami do cieżarówek i tam maja tez takie rzeczy albo w ciągniku poło swiateł

    Cytuj

Odpowiedz